Brown weer I op goede pad L EHS NAM REVANCHE Rallycrossers uit regio niet opvallend E I Woudstra terug in basketbalselectie HBS hield goede kans g I Belangrijke winst voor Rood en Wit Herman van Lienden weer helemaal terug I s Succesvolle langebaan zwemduels lp--’?* Bloemendaal: wisselend succes Spektakel 14 SPORT 19 7 7 AUGUSTUS M is GAS WATER SANITAIR DAKBEDEKKINGEN NOURIS LOODGIETERSBEDRIJF B.V. k (Van onze atletiekmedewerker) Achtervangster Ans Kroon (DSS) vangt de bal te laat, Inneke Akkerman scoort voor Terrasvogels het derde punt. Terrasvogels staat er goed voor (ADVERTENTIE) (Van onze autosportmedewerker) Be vai AMSTERDAM. Dat het doortrainen, ook tijdens een vakantie, noodzakelijk is bij een specifieke prestatiesport, toonden enkele Haarlemse atleten en een enkele atlete aan op de Ookmeerse sintelbaan. Duidelijk voorbeeld daarvan waren Les Brown (AV Haarlem), de Holland-junior Peter van Wees en jeugdatlete Lydia Smits (Atmodes). Brown, die in het voor seizoen een hinderlijke knieblessure op liep en daardoor in wedstrijden niet vol uit een draai kon maken, blijkt weer ge heel terug te zijn. Met een verre worp met de herendiscus (2 kilo) van 45,44 eindigde Brown in een goed bezette wedstrijd op een knappe tweede plaats. Ook bij het kogelstoten schoot Brown uit rijn slof. Met 12.92 stootte Brown verder dan dat hij ooit in Haarlem had gedaan. Peter van Wees die dit jaar nog geen scherpe tijd op de 1500 m op zijn naam had staan, verbeterde zich zéér aanzienlijk. Door de sterke wind waren de sprinters en sommige verspringers in het voordeel, maar de midden- en lange afstandlopers zeker niet. Van Wees had echter het geluk goede tegenstanders te treffen en liet zich meetrekken naar een nieuw Holland-club- record van 4.08,7 (oud 4.14,4). Lydia Smits profiteerde tweemaal van de wind om haar 100 m tijd aan te scher pen. Bij de meisjes B bracht Smits het in de serie op 13,1 om er in de finale met 12,9 nog eens tweetiende af te halen. Smits werd er tweede mee. Bij het verspringen deed zij eveneens prima werk. Met de wind als lastige tegenstander zag de Atmodin toch kans een afstand van 4,91 m te over bruggen en derde te worden. Martin Bol wijn profiteerde in een andere verspring- bak volop van de wind. Met 6,18 m sprong de eerste-jaars senior voor het eerst over de zes meter. Bolwijks sprong bleek ruim voldoende voor de overwinning bij de he ren D. Het hoogspringen leverde Bolwijn met 1,90 nog een tweede plaats op bij de heren A. De uitslagen bij de nationale rijders in de respectieve A-klasse (motor en aandrij ving voorin), B-klasse (motor voorin en aandrijving achter) en C-klasse (motor en aandrijving achterin) zijn voor wat betreft de regionale rijders: nationaal A-klasse: 9. Willem v. Wort/Haarlem, 10. Sietze v. Wort/ Haarlem. C-klasse: 2. Harry Theunis/IJ- muiden, 3. Fred Kalkhuis/Haarlem, 11. Hans Hoogeboom/Haarlemmerliede. De winnaars in de respectieve klassen waren A-klasse, C. Bakker/Saab. B-klasse: F. Vermij/BMW. C-klasse: K. Meutstege/Por- sche. Stand in het kampioenschap voor de Nationale titel in de C-klasse: 2. Fred Kalk huls, 6. Harry Theunis (beste 3 gaan over naar de internationale rijders). Uitslag van zondag bij de internationale: 6. Ton Nach- tegeller/Haarlem, 10. Ko Faas/Boesinghe- liede. Ineke Ran won zoals verwacht op de 2000 meter vrije slag dames. Na de enorme duels eerder dit seizoen met Monique Wild schut, toonde zij zich nu veruit de sterkste en zegevierde in een snellere tijd dan Her man van Lienden: 25.11.9. Monique Wild schut, van Njord’59 werd tweede in 26.03.5. Ook Monique Bouwens, vierde met 27.34.5, en Chiny Kok, zevende met 28.10.0 wisten zich in de prijzen te zwemmen. Linda Boekelaar van Njord’59 behaalde haar vierde achtereenvolgende zege van dit seizoen. Oppermachtig voerde zij het damesveld op deze 2000 meter schoolslag aan van start tot finish en had in de eindsprint geen enkele moeite met de ver- tel. 023-320220 (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. Voor de komende Euro pese basketbalkampioenschappen voor landenteams begint de formatie van Jan Janbroers de training op 12 augustus op het KNVB-sportcentrum in Zeist. Grote afwezige in de selectie van Janbroers is de in Skandinavië op dreef zijnde Anton van Helfteren, die wegens een rugopera tie vermoedelijk voor het gehele komende seizoen uitgeschakeld zal zijn. Niet meer geselecteerd door Janbroers is spelverde ler Theo Kropman. Van groot belang voor de nationale ploeg is de terugkeer van Jimmy Woudstra, de man die in Hamilton één van de toonaangevende spelers was. De voorlopige selectie, die uit veertien spelers bestaat, wordt gevormd door: Kees Akerboom, Jan Dekker, Al Faber (allen EBBC), Simon Bruyn, Dan Cramer (allen Arkereizen), Emill Hagens, Cock van de vernieuwing reparatie land.erk. installateur nissen en Ineke Mulder weer gevaarlijk aandringen. De beslissende klap bleef ech ter uit. Fataal werd DSS de derde inning. Een honkslag van Ineke Akkerman, ge volgd door een fout op een klap van Gerda Laan leidde vier Santpoortse runs in. Eerst werden korte klappen van Marit Kreischer en Gerda Treuren onvoldoende verwerkt en vervolgens zorgde Hona Vos met een driehonkslag voor een 6-0 stand. Dat dezelfde Dona Vos op een tweehonk- slag van Helma Welp in de vijde inning de score nog tot 7-0 mocht opvoeren was in feite al niet meer belangrijk. Een niet meer in zichzelf gelovend Nelissen-DSS was in die slotfase volledig in de greep van de Santpoortse defenkie. Runs, die niet nodig waren geweest als het Kinheim-veldwerk adekwaat gerea geerd had op de verkregen kansen. De 9-0 eindstand kwam in de boeken in de vierde inning toen met Els Spee en Betty Veen- stra op de honken Marijke Sytsma een driehonkslag gaf en Marijke Sytsma zelf vervolgens profiteerde van een honkslag van Mary Boekhout. Lagemaat, Kees Limmen (allen Buitoni), Hugo Harrewijn (Mulhouse), Harry Kip (Parker), Bert Kragtwijk (Delta Lloyd), Jan Wolffs (Kimbria), Jim Woudstra (Pio neer Punch) en Renso Zwiers (Nat. Ned. Donar). In de aanloop naar België heeft Jan broers de voorkeur gegeven aan het spelen van veel wedstrijden afgewisseld met en kele trainingen. Voor de conditieopbouw gaat de bondscoach uit van een grote mate van zelfwerkzaamheid van de geselecteer de spelers. De selectie, die vanaf 12 augus tus bijna dagelijks binnen de lijnen komt, sluit de uitgebreide voorbereiding op het tweede weekend in september in Haarlem af als de ploeg uitkomend onder de naam Springbokken, de stijd in een sterk bezet toernooi moet opnemen tegen Amerika de Cincinnati! Oaks Joego-Slavië (Cibo- na) en de nationale ploeg van Polen of Roemenië. In een runrjjk duel bleef Europa Meubel Pino’s voor de tweede achtereenvolgende maal de meerdere van Alcmaria Victrix. De zege van 8-7 werd dit keer in IJmuiden gevolgd door een wat ruimere winst. In een runrijk duel trok de Pino’s nu met 15- 10 aan het langste eind. Met een voor sprong van zes punten op Flying Petrels lijken de degradatiezorgen nu wel vol doende afgewend. pis we vai lan Zw (Van onze softbalmedewerker) SANTPOORT-HAARLEM. In de race naar de softbaltitel heeft Terrasvogels het afgelopen weekend een gat met de naaste achtervolgers geslagen dat wel eens beslissend zou kunnen zijn voor het verdere verloop van de competitie. Tegen Nelissen-DSS, dat afgelopen week zo ver rassend van BMZ-EDO verloor, namen de Birds geen halve maatregelen en werd overtuigend voor eigen publiek een 7-0 zege in de wacht gesleept. Een verdiende overwinning, die al in de eerste inning gestalte kreeg via een snel veroverde 2-0 voorsprong. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM-UMOND. In de softbal tweede klasse heeft EHS op eigen terrein revanche kunnen nemen voor de twee eerder geleden nederlagen tegen Flying Petrels. Gemakkelijk ging het echter be paald niet. Het defensief herhaaldelijk in de fout gaande EHS had vooral in de beginfase geen antwoord op de verdedi ging van Flying Petrels. Geheel overeen komstig het spelbeeld leidden de gasten na drie innings dan ook met 1-3. Nog onverwachts keerde het getij voor EHS in de vierde inning. Clubgenoot Pieter Fris, die na een lang durige blessure van vele maanden weer voor het eerst aan de start verscheen, moest met 16,17 bijna een minuut toegeven aan Van Ravensberg. Steeds beter voor de dag komt de Hollander Peter Engeringh. Met een kogelstoot van 11,74 bij de senio ren kwam hij opnieuw tot een verbetering. Op de 100 m eindige Engeringh achter Nico Hellendoorn (11,8) op de vierde plaats met 11,9. A-junior Lex van Vugt werd met 12,1 in de serie uitgeschakeld. Joop van Straeten had bij heren D aan 12,2 voldoende om zich voor de finale te plaat- .sen. In die finale klasseerde van Straeten zich als tweede met 12,1. Overige uitslagen (junioren A): discus Lex van Vugt 33,58, Kees Beerepoot 30,70, Albert Wigchert 27,70, Erik Lankhuyzen 27,24, ver Kees Beerepoot 5,49 en kogel Lex van Vugt 11,42. Van de vele Haarlemse 800 m lopers was de A-junior Frans Capellen de enige die kon imponeren. Via een snelle laatste 150 m trok Capellen de overwinning in zijn serie bij de heren B in 1.59,4 naar zich toe. Conno du Fossé kwam op dit nummer met 2.04 duidelijk snelheid te kort. Enkele dagen ervoor had du Fossé een uitsteken de 10.000 m gelopen in 31.54. Op de 5000 m was Van Ravensberg de enige A-klasse loper, wat dan ook inhield dat hij zelf het tempo moest maken, wat niet aantrekke lijk is met winderig weer. Na een solorace finishte de 24-jarige loper in een redelijke tijd van 15.18,0. Standen: Eerste klasse: D-Tours-Storks 19-27, Capac-VWK 19-26, Nikon-HCAW 19- 24, Zuidvogels 19-21, The Herons 19-20, UW 19-1 Schiedam 19-12, De Pinguins 19-8. Tweede klasse: Pirates 15-28, EHS 15- 20, Odiz-Frogs 15-16, Unique Giants 15-16, De Meteoor 15-14, Europa Meubel Pino’s 15-14, Flying Petrels 15-8, Alcmaria Vic trix 15-2. E wei (Van onze cricketmedewerker) HAARLEM. Er werd in de cricke hoofdklasse na twee weken rust in he afgelopen weekend weer hard gewerkt hoewel dat aan de totalen die door d< onderscheidene battingsides werden be reikt, niet is te zien. Het begon zaterdag met de inhaalwed strijd tussen HCC en Hercules. De gastei werden door HCC voor 69 all out gegooii en HCC scoorde die runs voor het verlie van drie wickets. Het merendeel van di Haagse batsmen liep er dit weekend tocl voor spek en bonen bij want zondag gini stadsgenoot Quick voor 91 onderuit ei deden de HCC-ers er een uur en twintii minuten over om het totaal voor vie wickets te passeren. Daarbij vielen bc vendien op 91 het tweede, derde en vierd wicket. Hercules haalde ook zondag de honden niet: 99 all out. Maar HBS had er heel we meer moeite mee. Na 75 voor 8 werd he met veel pijn en moeite 100 voor 9 en blee HBS kampioenskandidaat, al was dat di keer aan hun batten niet te zien. In Deventer tenslotte bereikte VOC eer: battend en zonder oud-lid Tony Bakke 163 all out. De voornaamste scores kwi men van Rob van Weelde (32), Harry va Lingen (31) en van lerschot en Ouwerker met ieder 23. Een geweldige prestatie It verde de Deventer debutant Joop Derck: een linkse spinbowler, die voor 48 rui zes batslieden van de geduchte VOC-ba tingside van hun wicket beroofde. Toe UD op de eerste bad van de innings Die Bekedam verloor, leek heel Deventi daaronder te lijden. Het werd 77 voor I Ital per deh hitt vol; Ric wei zen spe die Hij Ric hac per Err se i tus en das fer en 1-0 dei ma inn inn dei kei (2 i (5i inn lan bei (4 ma nir Coa VOO' De der Toen bleek dat de gasten de Haarlemse druk niet meer het hoofd konden bieden. Louter fouten brachten de achterstand tot 2-3 terug alvorens Wil Hits en Olga La- blans op een tweehonkslag van Joke van der Peet hun ploeg voor het eerst met 4-3 aan de leiding brachten. Toen EHS in de voorlaatste inning nogmaals kon profite ren van enige fouten en wegliep naar 6-3 leek de strijd gestreden. Toch werd het opnieuw nog even spannend na twee Haar lemse veldfouten, die even zoveel runs opleverden. Verder dan 6-5 liet een inmid dels weer wakker geschud EHS het echter niet komen. In de degradatiezone kwam Shell door de nederlaag tegen BMZ EDO weer verder in de moeilijkheden. Op het werpen van Marian van Ginhoven kreeg de Amster damse formatie alleen in de eerste en derde inning enig uitzicht op runs. De bijna foutloos spelende Haarlemse defen sie bleek echter op het beslissende mo ment te sterk voor de zwakke Amsterdam se aanval. De evenmin overtuigende Haar lemse aanval genoot op het beslissende moment echte steun van de Amsterdamse veldsters. Eerst was het in de tweede in ning winnende werpster Marian van Gin hoven, die na vier wijd profiteerde van een doorgeschoten bal en een opofferingsslag van Emma Fictoor en vervolgens zag Wil Kuypers in de vierde slagbeurt na een hit haar ronde over de kussens voltooid door twee Amsterdamse fouten. Runs, die vol doende waren voor de 2-0 overwinning. VALKENSWAARD. In Valkens- waard is de voorlaatste wedstrijd verre den voor het Nederlands kampioenschap rallycross voor de nationale rijders. Op het Eurocircuit streden niet alleen de nationale rijders, ook de internationale reden weer een wedstrijd als training voor de Nederlandse ronde om het Euro pees kampioenschap rallycross, die op 21 augustus in Valkenswaard wordt ver reden. Ook in Heerhugowaard heeft de Pin- Gxi. .uins weer met het kleinst mogelijke verschil het verlies moeten accepteren. Via 6-5 gingen de winstpunten naar The Her ons. Kansen op de winst heeft de Pinguins overigens in voldoende mate gehad. Fataal werd echter opnieuw het uiterst matige veldspel van de Pinguins. Al in de eerste inning was dit de ploeg op een 2-0 achter stand komen te staan. Desondanks vocht de Heemsteedse ploeg uitstekend terug en kon in de derde en vierde slagbeurt zelfs gebouwd worden aan een 3-2 voorsprong. Cheila Jones twee keer en Anneke Smit konden toen profiteren van het slag werk van Nen Jones en Tinie Box. Drie fouten in de vijfde inning en slagwerk in de zesde inning brachten The Herons ech ter opnieuw met 5-3 aan de gunstige kant van de score. Nog echter was de Pinguins niet bereid zich gewonnen te geven. Honkslagen van Cheila Jones, Tinie Box en Renée Zinsmeister herstelden het even wicht en gaven het uitricht op een verlen ging. Voor de Heemsteedse ploeg werd de tweede helft van de zevende inning echter een koude douche. Wel sneuvelde de eerste Herons-speelster maar twee Heemsteedse fouten en een hit brachten toch nog de beslissing ten gunste van The Herons. ningsbat waardig: geen wilde slagen, maar met recht bat en iedere kans benuttend. Zijn partner Wijkhuizen vertrok pas toen de honderd al gepasseerd was. Hij scoorde 43 runs waaronder vier vieren. Het bleek weer eens hoe belangrijk een sterke start van de battingside is. Nummer drie Eelco Klein met 22, Hans Winter met 33, waaron der drie knallen van zessen in één over van Dolf Oostra, en Chris van Schouwenburg met 27 (1 x 6, 2 x 4) voerden de stand moeiteloos op tot 194 voor 6. Op dit totaal sloot Van Schouwenburg na 60 van de 63 •toegestane overs, vooral ook omdat de Amsterdamse bowlers 3*/s uur nodig had den gehad om die overs los te laten. Er waren door de ACC-ers nogal wat vangen gemist en dat was eigenlijk het enige spe- londerdeel waarin Rood en Wit op gelijke hoogte stond. De Haarlemse bowlers kre gen bepaald niet alle steun die nodig is om een sterk cricketelftai all out te krijgen, maar met de ACC-battingside lukte dat ondanks het fielden toch nog wel. Slechts Bumey met 27 en Van der Heyden met 51 (6 x 4 en twee keer gemist) boden tegen stand. Albert Slendebroek had op het ACC-totaal van 90 al vier wickets te pak ken voor 38 runs en na 121 voor 6 werd het 150 all out. Ruud Onstein 4 voor 53. Henny Wijkhuizen liet Karel van Osch er even aan ruiken maar wist hem spoedig te ver leiden tot een wilde slag die een goed benutte vangkans in het verre veld aan Carlos Zwikker bood. Het betekende de tweede achtereenvolgende overwinning van een Rood en Wit-elftal, dat weliswaar Snog veel plezier beleeft van het meespelen van Ruud Onstein, maar dat vooral aan bat langzamerhand zoveel karakter heeft dat het voor de meeste Hoofdklassers een sterke tegenstander is. Bloemendaal behaalde uit twee wed strijden in een weekend de halve winst. Zaterdag werden De Krekels verslagen en zondag verloren de Bloemendalers van VRA. De wedstrijd tegen De Krekels bood zeer weinig spectaculair cricket. De ploeg uit Wassenaar kwam eerst in 63 overs tot 110 voor 9, waarbij Worrell 4 voor 32 bowlde en de in het eerste Bloemendaalse elftal debuterende Huib van Weelde 4 voor 44 in 24 over. Achter het wicket verleende Pieter Jan Kuyper de bowlers magnifieke steun met vijf vangen. Het totaal van De Krekels werd vervol gens voor acht wickets gepasseerd door Kuyper (34), Theodoor Dooyer (23) en Wor rell (20 not out). De laatste bracht samen met Joos de Bruine (7) de stand van 75 voor 7 naar 102 voor 8, waarna Worrell de partij afmaakte. Tegen VRA ging Bloemendaal eerst bat ten en kwam voornamelijk door Max Kuyt (40) en Huygen (19) tot 122 all out. VRA passeerde het Bloemendaaltotaal voor vijf wickets, vooral door toedoen van Jan Spits (40 not out), die met een zes in de sloot rond het VRA-terrein de wedstrijd beëindigde. Een magistrale vang van Erik Korthals Aites, die VRA-batsman Koster deed ver trekken was het hoogtepunt van het Bloe- mendaal-veldwerk, dat echter niet vol doende was om VRA van de overwinning af te houden. Voor komende dinsdag staan op het pro gramma: Bloemendaal-Terrasvogels en Nelissen-DSS-Marcon-Kinheim. Aanvang van beide wedstrijden om half acht. De uitslagen: Hoofdklasse: Tempo Team HHC-Marcon-Kin- heim 7-0, Tempo Team HHC-Marcon Kinheim 9- 0, Terrasvogels-Nelissen-DSS 7-0, Shell-BMZ EDO 0-2, Mieloo Onze Gezellen-Bloemendaal 11- 0. Eerste klasse: The Herons-De Pinquins 6-5, Schiedam-Nikon-HCAW 4-6, Zuidvogels-D-Tours Storks 0-2, UVV-Capac-WK 0-4, Nikon-HCAW-Zuidvogels 2-1. Tweede klasse: ESCA-FAK 6-11, HSCN-Roef 6-10. Tweede klasse B: EHS-Flying Petrels 6-5, Eu ropa Meubel Pino’s-Alcmaria Victrix 15-10, De Meteoor-Odiz-Frogs 1-4, Unique Giants-Pirates 5- 4. Mieloo Onze Gezellen kwam wat uit de moeilijkheden door Bloemendaal vol strekt kansloos te laten. De Whites, die slechts Yolanda Steyn een honkslag zagen geven, veroverden zich geen enkele sco ringskans. Onze Gezellen daarentegen sloeg er lustig op los. Na de openingsrun van Ria Koehorst in de tweede inning, werd Bloemendaal vooral in de vierde inning overklast. Zes hits waaronder een driehonkslag van Linda Hoogland voer den mede door twee fouten van Monique Frits de score op tot 8-0. In de dubbele cijfers kwam Onze Gezellen zelfs nog in de zesde inning. Met Linda Hoogland, Nanda Augustin en Nelke Reynders op de honken gaf Tineke Hoenderdos een tweehonkslag, die goed bleek voor drie runs en de 11-0 eindstand. Onze Gezellen kwam daarmee op gelijke hoogte met Marcon-Kinheim, dat tegen Tempo Team HHC een weing hoopvolle indruk wekte. Eerst moest het verlies geïn casseerd worden in de destijds door het uitvallen van het licht gestaakte wedstrijd eindstand 7-0 en vervolgend bleef de Kinheimploeg via 9-0 opnieuw zonder runs. HHC, dat al snel een 2-0 voorsprong nam door toedoen van Els Spee en Marijke Sytsma, liep in de derde inning naar 6-0 weg. (Van onze cricketmedewerker) HAARLEM. Aan de Spanjaardslaan behaalde cricketteam Rood en Wit na twee weekeinden rust een regelmatige overwinning op wat tot zondag medede- gradatie-kandidaat ACC heette. Na de wedstrijd van zondag kan er geen twijfel meer over bestaan dat de Haarlemmers zich in de hoofdklasse zullen kunnen handhaven. Rood en Wit ging na gewonnen toss eerst batten. Aanvoerder Chris van Schouwen burg en openingsbat Mar Flohil verschil den over die keuze niet van mening: „Als je een sterke battingside hebt zoals Rood en Wit dan móet je een totaal op het scorebord kunnen brengen dat de tegen standers bij voorbaat ontmoedigt”. Dat lukte zondag ruimschoots. Mar Flohil en Henny Wijkhuizen openden de Haarlemse innings met een stand van 76 voor het eerste wicket. Flohil vertrok toen met 33 runs, gescoord in de stijl een echt ope- pee de hen Has den pit< (92/4) wint met 6 wickets van Quick (91). Rood' zijl Tir;* A /"»/-'» e 1 D1TT744 X twe wei ren De stand in de Hoofdklasser VOC 10-43; Hl ach 10-42; HCC 11-36; Quick (Hg) 10-30; UD 9- R&W 9-21; Hercules 8-18; ACC 9-13. A Stand: Terrasvogels 17-31, Melissen-DSS 17-27, Tempo Team HHC 17-24, BMZ EDO 17-22, Bloemendaal 17-11, Mieloo Onze Gezellen 17-8, Marcon-Kin heim 17-8 en Shell 17-5. In Lisse verschenen enkele lange af standlopers aan de start voor een 25 km- wegwedstrijd. Wim Kluyskens voor wie deze afstand eigenlijk veel te kort is (rijn voorliefde gaat uit naar de marathon en nog langere afstanden), zag kans zijn snel ste tijd terug te brengen tot 1.32,23. De bij deze wedstrijden immer aanwezige vetere- nan Ton v. d. Linden (V2), Jan van Wees (VI) en Jan Oldenburg (V3) brachten res pectievelijk tijden op de klokken van 1.43,24, 1.47,26 en 2.08,15. rassend goed zwemmende Marjolein Phaff eveneens van Njord’59. Een dubbele zege dus voor Njord. Linda Boekelaar maakte 33.07.0 gevolgd door Marjolein in 33.11.8. Het spannendste wedstrijdonderdeel was ongetwijfeld de 2000 meter schoolslag voor heren. De hele Nederlandse zwemtop was aanwezig, zodat alle ingrediënten voorradig waren om er een waar spektakel van te maken. Daarvoor hebben de zwem mers dan ook wel gezorgd. Het publiek kwam als één man overeind toen de laatste vijfhonderd meter ingingen. Leen Bel- dorp, de sterke man uit Strijen, rukte, met in zijn kielzog Ron Phaff van Njord’59, zich los van de konkurrentie. Slechts twee van Nederlands allerbeste sprinters t.w. Henk Bakker van de Devel uit Zwijn- drecht en Jan Mathijs With van de DJK uit Amsterdam konden ter nauwernood nog inhaken. Leen Beider stormde echter on houdbaar op de finishwand af en zege vierde in de goede tijd van 31.37.5. Henk Bakker wist in de eindsprint Ron Phaff voor te blijven in 31.40.5 en voor Ron Phaff werd 31.42.3 afgedrukt. Schitterende tij den waarmee werd aangetoond dat deze baan de komende jaren een beslissende invloed kan gaan hebben op de rangschik king voor de zwemkroniekbekers, het offi cieuze kampioenschap van Nederland bui- tenwaterzwemmen. Tijdens de prijsuitreiking, sprak na mens de KNZB de heer Edelijn een dank woord uit aan de organisatie en zegde in bedekte termen toe dat deze wedstrijd in de toekomst officieel zal worden. Njord’59 kan vooral dankzij de eigen inbreng en de hulp van de Haarlemse reddingsbrigade terugzien op een enorme zwemhappening welke misschien in de komende jaren zal uitgroeien tot één van Nederlands grootste langebaanzwemwedstrijden. B var ver maar een knap herstel kwam van Hyde niei die 35 not out bleef en de weer eens aan gaa beurt gekomen en op dreef zijnde Arys moi de Boer van de Ley, die 22 runs scoord De Dit tweetal bracht van 77 voor 7 de stal geïi op 129 voor 8. Het vertrek van Van d Ley betekende echter het einde: 134 all ot Wie echter mocht denken, dat Nelissen- DSS in deze stijd volstrekt kansloos was, heeft het echter bij het verkeerde eind. Al in de eerste slagbeurt kwamen Loes Buen- ting en Helma Kuiper (honkslag) angst wekkend dicht in de buurt van de thuis plaats. En had Hone Vos niet op schitteren de wijze Ans Kroon uitgevangen wellicht hadden DSS-runs de strijd een geheel an dere wending gegeven. Het werd echter Terrasvogels dat het eerst toesloeg. Op een hit van Gerda Treuren konden Ludy van Mourik en Ineke Akkerman veilig de thuisplaat bereiken. Ook in de tweede in ning mocht DSS door hits van Arda Teu- Herman van Lienden: na jaren weer een overwinning. Hoofdklasse: HCC-Hercules 5-1. HCC (70 wint met 5 wickets van Hercules (69). HB Hercules 5-1. HBS (100/9) wint met 1 wicket v Hercules (99). HCC-Quick Den Haag 5-1. H( Wit-ACC 5-1. Rood en Wit (194/6) wint met runs van ACC (140). Kon. UD-VOC 2-5. Kon. 1 (134) verliest met 29 runs van VOC (163). Eerste klasse: Bloemendaal-De Krekels 5 Bloemendaal (111/8) wint met 2 wickets van I vel Krekels (110). HCC-Hermes DVS 1-5. HCC gee (120) verliest met 6 wickets van Hermes D’ 7, (121/4). VRA-Bloemendaal 5-1 VRA (126/5) w Het met 5 wickets van Bloemendaal (122). Qui in I Nijmegen-HCC II 5-1. Quick (147) wint met runs van HCC II (104). De Kieviten-De Krekeli 1. De Kieviten (65/2) wint met 8 wickets van Krekels (64). J - J 10-42; HCC 11-36; Quick (Hg) 10-30; UD 9- SPAARNWOUDE. De langebaan zwemwedstrijden en prestatietochten van Njord’59 zijn succesvol verlopen. De ze, door Njord’59 voor de eerste maal georganiseerde, langebaanzwemwedstrij den in het Spaarnwouderrekreatiegebied kenden enkele spannende wedstrijdon- derdelen waarin door de Haarlemse ver tegenwoordigers sterk werd gezwommen. Met name op de 2000 meter vrije slag heren was er een geweldige strijd. De Njordman Mario Modder trok de eerste 1000 meter aan met vlak achter zich Her man van Lienden van H.P.C. en Raymond Politiek van DES. Mario kon in de eind sprint duidelijk niet op tegen zijn mede dingers en moest genoegen nemen met een overigens knappe derde plaats. Sprinter Herman van Lienden won zijn eerste lan- gebaanwedstrijd sinds jaren en toonde hiermee tevens aan dat hij op dit ogenblik in een grootse vorm verkeert. De tijd van de winaar was 25.15.5. Mario Modder liet 25.26.2 voor zich afdrukken. Ook Arnoud Cornet kwam met een vijfde plaats in 25.45.0 goed voor de dag, terwijl Wim Mooy van KZC zesde werd in 25.46.0.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 14