Haarlemmer scoorde hattrick GOED TOERNOOI LIEP TELEURSTELLEND AF Te grote deelname ontregelde concours hippique Santpoort Kennemerland-bestu u r mag weer functioneren 1 KIC speelt SANTPOORTSE RONDE WEER VOOR RON SMIT Jeugdkampioenschappen tennis in Badhoevedorp Dorresteijn golfkampioen tegen Volendam-C Goed spel van Telstar tegen Dordrecht: 0-3 Overwinning Stormvogels Favorieten ten onder I I n Damlate evenementen Honkbaluitslagen 12 augustus li *9 ft i |l jkO 0 WJ I Prof-wedstrijd SCHORSING VOORLOPIG OPGESCHORT Va een S DUTCH SWING COLLEGE BAND o.l.v. Peter Schiperoort Voor velen een brok nostalgie, voor anderen een openbaring In het sfeervolle Openluchttheater elke keer weer een onvergetelijke happening!^ I aMit. 16 19 7 7 SPORT AUGUSTUS MAANDAG 1 I OF Duik ’ns binnen bij de Amro, dus. 5 0 0 0 E I? i Via een Amro privé" ReXeninV kun je nieV een euro cheque een da</- Tochf naar de Efïel in V betelen. Amro Pnve"RekeninV kun je 5 paren voor een onder wafer- uitruó-hng' 1 5 Ia- n ■N (ADVERTENTIE) I (ADVERTENTIE) Maak een tochtje naar de Amro, dus. Haarlems Dagblad: Aanvang: 20.15 uur. goed SP. (Van onze wielermedewerker) SANTPOORT. Voor de derde keer in successie heeft de Haarlemmer Ron Smit zich in de ronde van Santpoort voor ama teurs, de sterkste getoond. Samen met Jos Kieftenburg en Aad Rotteveel had hij het koersverloop volledig beheerst. Het was (Van onze sportredactie) HAARLEM. De commissie van beroep van de KNVB heeft de schorsing van het dagelijks bestuur van de voetbalvereniging Kennemerland uit Haarlem voorlopig opgeschort. Dit nieuws werd bekendgemaakt in een brief aan de juridisch adviseur van het voor twee jaar geschorste drietal. „Uiteraard zijn wij erg gelukkig met dit besluit”, aldus secretaris Van der Vaart in een reactie. „Het onderzoek wordt nog wel voortgezet, maar er is nu toch al aanleiding gevonden om de schorsing op te schorten. De uitslag van het onderzoek hopen we zo spoedig mogelijk te vernemen, maar het kan in Verband met vakanties nog wel even op zich laten wachten. Wij nemen nu weer zitting in het bestuur, zodat we weer met negen mensen zijn”. In eerdere artikelen is de indruk gewekt dat er een geheel nieuw dagelijks bestuur zou zijn geformeerd, maar de belangrijkste posities in het bestuur werden voorlopig ingenomen door mensen die al in het bestuur zaten. voor de sterk rijdende Smit zijn achtste overwinning van dit seizoen. Een paar dagen eerder had hij ook in Baarloo ge wonnen. (Van een medewerker) DORDRECHT. De opgaande lijn in het Telstar-spel is vooral in de tweede helft van de oefenwedstrijd in en tegen (F.C.) Dordrecht duidelijk waarneembaar geweest. Snel uitgevoerde aanvallen, waarbij de linies elkaar overlopen, brach ten de Dordrecht-achterhoede konstant in moeilijkheden, en alleen pech bij de af werking stond een grotere overwinning dan 0-3 in de weg. Na de rust met Peter Caljouw voor Ge rard Staats en Koos Kuut voor Torben Mikkelsen, bij FC Groningen geblesseerd geraakt en daardoor één helft ingezet, trok Telstar alle registers open. Het elftal draai de, de aanvallen werden snel uitgevoerd en het was Harry Hegeman, dé ontdekking op het middenveld, die de buitenspelval omzeilde, en via een dieptepass van Arno Wellerdieck doelman Rijkens met een lob passeerde. Zonder de nog geblesseerde Eddy Kraal - Fred Bischot en Ab van Oorschot (Bi- schot en Van Oorschot spelen hedenavond wel tegen Newcastle United), nam Telstar de wedstrijd in handen. Het jnooiste doelpunt viel kort daarna. Een driehoeks-combinatie Kuut-Jonker- Caljouw deed Jonker in volle ren op links doorbreken. Zijn geplaatste voorzet werd door Monne de Wit vallend ingekopt. men, het hij duidelijk blijken, want reeds bij de eerste schermutselingen was hij actief in de strijd op het voorplan betrok ken. Na een paar mislukte pogingen wist de Haarlemmer tenslotte met Jos Kieften burg en Aad Rotteveel uit het peloton te ontsnappen. De drie demarranten zetten stevig door en reden de meeste renners op een ronde achterstand. Alleen Butter, Groen, Maas, Moritz, Jacobs, Zomer, Tol en Breedijk wisten zich daarvan te vrijwa ren. Alle „gedubbelden” moesten op last van de jury de koers verlaten. In dat kopgroepje van drie man maakte Smit zich helemaal niet druk voor de leiders- prijs en het dat de twee anderen uitvech ten en sloeg daarin genadeloos toe. Met meer dan ’n lengte verschil hield hij zijn twee vluchtmakkers op afstand. BREDA. De professional Jan Dorre steijn heeft op de golflinks van Toxandria nabij Breda het open Nederlandse golf- kampioenschap op zijn naam gebracht. De Arnhemmer had in de vier ronden zes slagen minder nodig dan zijn voornaam ste concurrent, Bertus van Mook, die tweede werd. Het toernooi werd beheerst door de professionals. De eerste amateur, Jaap van Neck uit Breda, eindigde op de twaalfde plaats met 309 slagen. De uitslag: 1. R. Smit, Haarlem, de 80 km in 2.00.50; 2. J. Kieftenburg, Wervers- hoof; 3. A. Rotteveel, Oude Wetering; 4. J. Butter, Alkmaar; 5. D. Groen, St. Pancras; 6. B. Maas, Hoofddorp; 7. C. Moritz, Bad hoevedorp; 8. H. Jacobs, Nes aan de Am stel; 9. K. Zomer, Schermerhorn; 10. J. Tol, Zwaagdijk. Gé Kuit uit Zwanenburg werd dertiende, terwijl de Haarlemmers Jan v.d. Horst en Dick Schouten respectieve lijk op de veertiende en zestiende plaats eindigden. In de door het overlijden van Bas Hor dijk zo droef afgelopen profkoers, was Cees Bal de snelste en met die zege haalde de Zeeuw zijn eerste triomf van dit seizoen. De uitslag: 1. Cees Bal, de circa 80 km in 2.02.12; 2. Theo Smit, 3. Aad v.d. Hoek, 4. Fons van Katwijk, 5. Gerrie Knetemann, 6. Gerard Kamper, 7. Jos Schipper, 8. Jan Aling, 9. Piet van Katwijk, 10. Jan Huisjes, 11. Gerrie van Gerwen, 12. Jan van Kat wijk, 13. Cees Priem, 14. Nico Been, 15. Wilfried Wesemael, België, 16. Jan Breur, 17. Cees Stam, 18. André Gevers, 19. Ben Janbroers, 20. Wim de Ruiter. IJmuider Courant: XBeverwijkse Courant Ged. Oude Gracht 82 (Haarlem-Centrum) Soendaplein/Floresstraat (Haarlem-Noord) Califomiëplein 17 (Haarlem-Schalkwijk) Raadhuisstraat 60 (Heemstede) Lange Nieuwstraat 427 (IJmuiden) Zeestraat 18 (Beverwijk) Hoewel er niet werd gejakkerd en er op de rijstijl van deze beginnende combinaties over het algemeen weinig viel aan te mer- In de eerste rubriek waren het de begin ners die hun krachten mochten meten. ken lijkt het voor de toekomst toch ver standig in deze rubriek de paarden en ponies te scheiden en de vertoningen uit sluitend te beoordelen op stijl. Zoals gemeld werd met het sluitstuk van het programma een aanvang gemaakt toen het publiek merendeels reeds huis waarts was gekeerd. De bedoeling was een rubriek te rijden in twee manches. De combinaties die er in slaagden foutloos te blijven zouden aantreden in een type-Puis- sance-barrage. Zover kwam het échter niet. Reeds in de eerste manche slaagde geen enkele combinatie er in buiten de strafpunten te blijven. Slechts drie van de veertien kandidaten namen de moeite het strijdperk voor de tweede manche te be treden. Men hield het voor gezien. Winnaar van het trio dat de strijd, die als een nachtkaars doofde, uitstreed was Ron Brouwer met zijn paard Nikon. De gede tailleerde uitslagen luiden: (Van onze sportredactie) BADHOEVEDORP. Op de tennisba nen van sportpark Badhoevedorp worden deze week de nationale jeugdkampioen schappen in de leeftijdsklasse 12-14 jaar verspeeld. De organisatie van dit tennis- i "1 (Van een medewerker) SANTPOORT. Op het veld van het recreatie-oord Spaarnberg aan de Wüste- laan in Santpoort is het in de vierde klas zondagvoetbal van de KNVB spelende Spaarnwoude zijn oefencampagne begon nen met een wedstrijd tegen het naar de eerste klas zaterdagvoetbal van de afde ling Haarlem KNVB gepromoveerde elftal van Stormvogels. In dit treffen trokken de IJmuidense zaterdagvoetballers met een score van 2-1 aan het langste eind. In de tweede rubriek, voor iets meer gevorderde ruiters over een parcours van 110 centimeter, werd direkt gereden op tijd en fouten. Op het laatste moment bleek het nog nodig een barrage in te lassen omdat twee combinaties er in slaag den foutloos in de zelfde tijd rond te ko men. Die barrage viel uit in het voordeel van mejuffrouw C. Dean met Imperial Cavier. In de eerste helft speelde Stormvogels (zaterdag) beter dan Spaarnwoude en kwam binnen het halfuur door twee doel punten van Aleid Schenk aan een 2-0 voor sprong. Na de rust kreeg Spaarnwoude wat meer vat op het spel en een kwartier voor tijd wist de van NAS overgekomen Hans Knijn tegen te scoren: 2-1. De Spaarnwouders liqten daarna kansen op de gelijkmaker onbenut. Het tweede zater- dagelftal van Stormvogels won met een score van 3-2 van de reserves van Spaarn woude. Rubriek 1, 80-90 cm voor beginners: 1. J. de Jong met Himself 34,2; 2 I. Bon met Corry 37; 3 M. Efferink met Vivubraja 38,4; 4 B. Schreuder met Kessely en D. van Buggenem met Temso deux 40 secon den ex aequo. (Allen na barrage). Binnen het kwartier leidde enkele schijnbewegingen en een voorzet-op-maat van Torben Mikkelsen via het hoofd van Monne de Wit tot 0-1. De Telstar-defensie met Paul Stam als vervanger voor Bischot, kwam alleen via afstandsschoten van vooral Jan Klijnjan onder druk, maar wist evenals de vorige uitwedstrijden tegen RW Essen en FC Groningen ook nu tegendoel punten te voorkomen. J- n le klas prom. poule: Meteoor-Haarlem 6- 6, Cromtigers-Flags 5-4, Geel Wit-Lelystad 8-12; le klas degr. poule: Kennemerland- Vikingen 7-20 (Ken. degr.), AMVJ-DSS 9- 26 (AMVJ degr.), Amstelland-A. Victrix 6- 1; 2e klas: Urbanus-Bears 10-2; res. 2e klas: ODIZ 1-F1. Petrels 6-7, Geuzen 2-DVH 2 12- 6, RCH 2-Hoofddorp 2 8-13 (Hoofd, prom.), DVH 2-RCH 2 0-13. De beslissende actie kwam al na tien minuten koers toen de snelle Theo Smit demarreerde en Bal met Van den Hoek aansloot. Het drietal nam een ronde voor sprong, waarna Bal andermaal in de aan val ging. Hij bevond zich in een kopgroep je met Knetemann, Kamper, Schipper en Fons van Katwijk, toen de jury besloot de wedstrijd te laten beëindigen in verband met de dood van Bas Hordijk. Er moest binnen drie ronden gefinisht worden en in die tijd konden Smit en Van den Hoek hun achterstand op Bal onmogelijk goed maken. VELSEN. Ook de amateurvoetbal- verenigingen zijn druk bezig met de voor bereidingen voor het nieuwe seizoen. De meeste clubs zijn vorige week met de training begonnen. De komende weken staan in het teken van de vriendschappe- lijke wedstrijden. Zo speelt de debuterende derdeklasser KIC op eigen veld woensdagavond om 19.30 uur tegen het reserveteam van Vo lendam. WATERINGEN. Op het concours hip pique „De glazen stad” in Wateringen vormden Antoon Ebben, Henk Nooren en Harrie Wouters van den Oudenweyer, le den van de ruiterformatie, die enkele we ken geleden in Wenen het Europese kam pioenschap in de wacht sleepte, de grote trekpleister. Geen van drieën vilei echter in de prijzen. De uitslagen zijn: Springconcours tot 1.40 m: 1. D. Lenstra (Hengelo) met Leanca, 41.7 sec. 2. M. Beu kelaar (Halsteren) met Miwo, 46,5 3. R. Hoekstra (Nispen) met The Dom 47,3. Jachtspringconcours: l.G. Coumans (Deurne) met Flashback 72,5 sec. 2. D. Lenstra (Hengelo) met Last Promise 75,1 3. P. Raymakers (Mierlo) met Sir Ofnukon 75,2. (Van onze sportredactie) SANTPOORT. Het concours hippi que dat jaarlijks in het kader van de Santpoortse feestweek wordt gehouden heeft zich zondag mogen verheugen in een grote belangstelling. Omstreeks twee uur verzamelde het publiek zich rond het springterrein aan de Hagelingerweg; toen echter omstreeks half zeven nog een begin moest worden gemaakt met het belang rijkste programma-onderdeel, een spring- parcours over twee manches waarbij de hindernissen en zouden worden opgetrok ken tot 1.30 meter, was datzelfde publiek verdwenen. Oorzaak: een veel te groot aantal inschrijvingen in de voorgaande rubrieken. Een teleurstelling, want een evenement dat organisatorisch zo goed in elkaar zit (manege De Weers regelde het uitstekend) en waarvoor zo’n duidelijke belangstelling bestaat verdient beter dan als een „verplicht nummer” te worden afgewerkt. Niet minder dan 65 inschrijvingen werden door de juryleden Schröder en Vloeimans beoordeeld. Veertien combinaties slaag den er in foutloos rond te komen en door te dringen in de barrage. Het was J. de Jong met „Himself” die met 34,2 seconden de minste tijd nodig had voor die barrage. K In samenwerking met het Openluchttheater Bloemendaal presenteren wij aldaar op Vrijdag De gereduceerde plaatskaarten (kassa x openluchttheater 7.50) zijn verkrijgbaar bij A fi onze kantoren: J Telefonisch kunnen geen plaatskaarten worden gereserveerd Een groots moment voor Ron Smit: voor de derde keer winnaar van de ronde in Santpoort. kampioenschap, dat vandaag van start is gegaan, is in handen van de tennisvereni ging Badhoevedorp. Bij de jongens geldt René Moos uit Zwa- nenburg als een van de favorieten, terwijl g J bij de meisjes de Amsterdamse Mirjam de Groot een goede kans maakt. Tot en met dinsdag worden de voorronden gespeeld. J De wedstrijden beginnen dan om 11.00 uur. Woensdagmorgen volgen de halve fi- L nales, waarna in de middag finales worden jj gehouden. In totaal nemen er 56 jongens en meisjes deel. Na een serie van zes oefenwedstrijden, doelcijfers 15-2, speelt Telstar hedenavond om 19.30 uur zijn eerste thuis-oefenwed- strijd tegen Newcastle United. Opstelling: P. v.d. Meeren - Driesen - F. van Essen - A. Wellerdieck - P. Stam - T. Mikkersen - H. Hegeman - J. Jonker - G. Staats - S. de Wit - P. Hendriks. Rubriek II, 110 cm voor gevorderden: 1 ‘M'“ C. Dean met Imperial Cavier 0 fout; 2 M. Greevenhof met Othello 4 strafpunten (na barrage), 3 R. van Brèeman met Boekenier 83 sec.; 4 M. Elberse met Mr. Vito 93 sec.; 5 Yvonne Brouwer met Paulientje 90,6 sec. JA 4 strafpunten. 8S Rubriek III, 120 cm Over twee manches (type Puissance): 1 Ron Brouwer met Ni kon; 2 mejuffrouw Candy Dean met Impe rial Cavier; 3 mej. L. Roosendaal met I Pascal, (allen na twee manches). In Rotterdam, Haren en Maastricht wor- 2 I den deze week de kampioenschappen in de B andere leeftijdsklasse gespeeld. (ADVERTENTIE) o Dat Ron Smit er zijn zinnen op had gezet om in Santpoort tot een „hattrick” te ko- 10

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 17