Stichting Tentoonstellingen gaat zich beraden Expositie „Speel-ruimte bleef doelwit vandalen De Werf zoekt g VOLKSMUZIEKGROEP Drie SLOEP VAN WRB IN VAARGEUL VAN PIEREN uur vlekkeloos Oefening verliep niet schaak op plein Politiewagen door jongens beschadigd speelmoeders „DE PERELAAR” NAAR HEEMSKERK I fe 99 I Ma tige vangsten bij ’t Karpertje I Nog plaatsen over voor speelweek MAANDAG 6 Politienieuws Ere-expositie Teleurstellend (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Stichting Tentoonstellingen Beverwijk ziet met gemengde gevoelens terug op het verloop van de expositie „Speel-Ruimte”, die zaterdag in Park Scheijbeeck haar laatste dag beleefde. WIJK AAN ZEE. De duizen den toeschouwers die vrijdag avond naar het strand getrokken waren om hier niet alleen de kou de te trotseren maar ook om de als grootscheeps aangekondigde oefening van de WRB en de KNZHRM gade te slaan zijn niet volledig aan hun trekken gekomen. V* BEVERWIJK-HEEMSKERK t De Bovendien ving hij de grootste vis. BEVERWIJK. Het waren maar mati ge vangsten, die de wedstrijdvissers van ’t Karpertje in het Noordhollands kanaal konden bemachtigen. Alleen L. Niesten kon een flink aantal punten verzamelen. Een maand lang is de beeldententoon stelling in het vrij toegankelijke park aan de Velserweg het doelwit geweest van de vandalistische neigingen van het Bever- wijkse publiek. Gedurende het weekeinde van 3 juli sloe gen de cultuurbarbaren voor de eerste maal toe. Daarbij werd de „Aluminium „Constructie V” van de Amsterdamse kunstenares Margot Zandstra zo zwaar beschadigd, dat het beeld van de expositie moest worden teruggetrokken. Tal van andere plastieken werden weliswaar ook van hun sokkel gestoten, maar kwamen toch minder gehavend uit de strijd. Nadien is het regelmatig raak geweest in Park Scheijbeeck. Op de valreep maakten de vandalen het nog wel erg bont, door uit de „Doorgevoerde Driehoek” van G. Knies (een soort wigwam met lichteffecten) de TL-buizen te stelen en de effectverhogen- de plasticvellen in de vijver te smijten. Vice-voorzitter Rob Joosten van de Stichting Tentoonstellingen Beverwijk noemt het verloop van de tentoonstelling in dit licht bezien „teleurstellend”. Hij wil de gang van zaken binnenkort binnen zijn bestuur aan de orde stellen. Volgens Joosten wil de Stichting Ten toonstellingen het fraaie Park Scheijbeeck graag voor dit soort exposities behouden, maar dan moeten er wel oplossingen ge vonden worden om het aantal vernielingen tegen te gaan. Aan voor de hand liggende maatregelen als de instelling van permanente bewa- Voor een arbeidsintensief project als een beeldententoonstelling een te korte perio de, vindt Joosten, die de brainstorm over de mogelijkheden Park Scheijbeeck als expositieruimte te blijven benutten overi gens voorlopig nog even naar de toekomst verschuift. Op dit moment heeft de Stichting Ten toonstellingen namelijk al haar aandacht nodig bij de voorbereiding van de over zichtstentoonstelling van het werk van de Velsen-Noordse kunstschilder Arie Schou ten (binnenkort in De Nieuwe Slof), terwijl daarnaast tot 12 augustus in de Hervorm de Kerk van Wijk aan Zee de expositie van pasteltekeningen van Edmond von Sijben de Maroije doorloopt. Deze tentoonstelling is van maandag tot en met vrijdag van 19 tot 21 uur geopend. De „Doorgevoerde Driehoek” van G. Knies viel woensdagnacht ten prooi aan cultuurbarbaren. Men stal er de TL-buizen uit, terwijl voorts de ter verhoging van de lichteffecten dienende gedraaide plastic vellen in de vijver werden gesmeten. Ook deze boot was vanaf de kust amper meer te zien. Beide schepen lagen in de vaargeul van de IJmuidense pieren. Het duurde bijna een uur voordat de redding boot weer terug was. Vele mensen vonden dit wachten te lang en zochten warmer oorden op. Toen de reddingboot weer aan het strand kwam haalden leden van de WRB de „gewonden" van de boot. Inmid dels hadden leden van de WRB al een oefening in zee gehouden en werden zich te ver in zee bevindende zwemmers met de lijn aan wal gebracht. Een windsurf zorg de nog voor de nodige afleiding door op de woelige zee met z’n van planken gemaakte zeilboot met grote snelheid heen en weer te varen. De acties op zee en op het strand werden door de badgasten op kilometers films vastgelegd. trek- wo- Pest na LUS- aar s in de de die een HEEMSKERK. Zaterdagmiddag 6 augustus staat het Burg. Nielenplein in het teken van Noorse en Nederlandse volksmuziek. De werkgroep zomeraktivi- teiten heeft in het kader van Toer In daartoe de' zeer enthousiaste volksmu- ziekgroep „De Perelaar” aangetrokken. een ging t. In ren- t na tfot- •den voor zond P de oyer De sfer- itra- een >nin- .■atie ■n na veer itge- eijer De uitslagen in de A- en B-klassen wa ren: A-klasse: 1. H. van Dessel 3,69 m; 2. J. Pais 3,29; 3. D. de Boer 2,87. B-klasse: 1. J. Kruidenberg 2,24; 2. C. Jongbloed 1,88 en 3. C. Martens 1,68. De volgende wedstrijd is op 14 augustus. Vertrek om vijf uur vanaf café Sport. De reddingboot Wijk aan Zee gaat te wor den voor de demonstratie van de redding- brigade en de KNZHRM. Op de andere foto brengen leden van de reddingbrigade een „verdrinkingsslachtoffer" aan land. „De Perelaar” heeft zijn wortels in een groep met wisselende samenstelling, die in 1974 rond Vlaardingen ontstond. Voorna melijk werd door Erno Korpershoek en Hans Troost in eerste instantie een instru mentaal repertoire van volksdansen uit diverse landen opgebouwd. In 1976 kwam de huidige bezetting tot stand doordat Marita Verberk en Peter Moree de groep kwamen versterken. De Ruit vernield. Een 24-jarige Beverwij- ker gooide zondagmorgen een steen door de ruit van de stationskiosk, in de hoop zo goedkoop aan sexboekjes te kunnen ko men. De politie greep hem echter voortij dig in de kraag. Na verhoor is de man heengezonden. Inbraak. Bij een inbraak in een kapsa lon aan de Peperstraat in Beverwijk zijn dit weekeinde enkele haarstukjes en wat bijouterieën gestolen. Brandje. Met vijf lagedrukstralen heeft de Beverwijkse brandweer gisteren een brandje op de vuilnisbelt aan de Aag- tendijk geblust. Het vuur - door broei ontstaan - ging gepaard met een grote rookontwikkeling. In totaal brandde een oppervlak van 60 vierkante meter. Aanrijding. Een 20-jarige inwoner van Beverwijk is gisteravond op de Wa rande met zijn auto tegen de trottoirband geschampt, gekanteld en na twee lichtmas ten geraakt te hebben tot stilstand geko men. De chauffeur, die meedeelde ge schrokken te zijn van de onverhoedse ma noeuvres van een voor hem rijdende auto mobilist, raakte niet noemenswaardig ge wond. Wel werd zijn auto totaal vernield. Ruit ingegooid. Zaterdagnacht is van een winkel in de Van Coevenhovenstraat te Heemskerk een ruit van 2 bij 1 meter ingegooid. volksmuziekgróep ontleent nu zijn reper toire aan Nederlanse en Noorse volksmu ziek. Zowel de liederen als de instrumenta le nummers worden bewerkt en uitge voerd op een manier, die aansluit bij de traditionele speelwijze. De groep maakt hierbij gebruik van authentieke instru menten uit die tijd, zoals bijvoorbeeld de kromhoorn. Naast het muzikale gedeelte zullen een aantal volksliedjes tegelijker tijd worden gedanst Met Erno Korpershoek - zang, accorde on; Hans Troost - zang, viool, mandoline; Marita Verberk - zang, kromhoorn, fluiten en Peter Moree - zang, kromhoorn, gitaar en trom zal vanaf 14.00 uur tot 16.00 uur het Burg. Nielenplein een ongetwijfeld ge zellige middag tegemoet kunnen zien. king, bijvoorbeeld door iemand die in een caravan dag eh nacht op het terrein ver blijft, kleven namelijk ook grote bezwa ren. Ten eerste moet iemand zich voor dat suppoostschap beschikbaar stellen en ten tweede zou de expositie dan hooguit tien tot veertien dagen kunnen blijven staan. Deze oefening, tevens een onderdeel van het VW evenementenprogramma, begon omstreeks half acht toen de reddingboot uitrukte. Het zag toen al zwart van de belangstellenden op het strand. Kort tevo ren was er een reddingsloep van de WRB met een aantal bemanningsleden de zee in gegaan. Deze sloep zou in moeilijkheden raken en de reddingboot diende te assiste ren. De sloep was zover de zee op gevaren dat deze vanaf het strand niet meer te zien was. Op het sein van een lichtkogel trok de reddingboot „Abraham Fock’ hierheen. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Twee knapen van 20 en 17 jaar richtten vrijdagnacht voor dui zenden guldens schade aan een surveil- lance-wagen van de poltie. De jongens zijn momenteel nog ingesloten in een cel van het politiebureau. De politie kwam vrijdagnacht even bij het jongerencentrum Donkey Shot om een paar jongens, die wat problemen veroor zaakten, buiten de deur te zetten. Dat lukte zonder al te veel moeilijkheden. Toen de agenten weer bij hun wagen kwamen, be merkten ze dat de auto flink was bescha digd. Tijdens hun verblijf in het jongeren centrum hadden knapen op de motorkap staan dansen en de koplampen bescha digd. De agenten wisten de daders in hun kraag te vatten. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Buurtcentrum Werf aan de Jan Ligthartstraat vraagt nog enkele speelmoeders, die van kwart over negen tot kwart over elf willen assisteren bij de peuteroppas. De moeders worden begeleid door een stafkracht van De Werf. Eenmaal in de zes weken is er een speel- moederpraatuurtje, waarin allerlei zaken worden doorgesproken. Heeft u zin om 1 of 2 ochtenden per week te komen helpen, geef u dan op bij Alberdine Visman in het buurtcentrum s 1 IN HET KADER VAN de Toer In heeft de werkgroep zomeractiviteiten Heems kerk zaterdagmiddag een schaakhappe- ning op het Burgemeester Nielenplein ge houden waaraan door een zeventigtal schakers werd deelgenomen. Aan de si- multaanwedstrijd nam de internationale grootmeester Hans Bouwmeester deel, ter wijl er ook een vierkamp werd gespeeld. HANS BOUWMEESTER zette aan veer tig borden, wist 35 partijen te winnen, verloor een partij en speelde er vier remi se. Het was prachtig weer voor dit open lucht schaakevenement dat door velen ga de werd geslagen. Aan de veertig borden van schaakmeester Bouwmeester werd na een kwartier spelen de eerste vlag gestre ken, maar gaandeweg de wedstrijd werd het moeilijker voor de grootmeester. Na goed twee uur spelen verloor hij zijn eer ste en ook de enige partij tegen het Wee- nink-lid R. Faber. Nog een drietal Wee- nink-leden speelde remise. Het waren P. Poncion, H. Nuyen en H Faber. Ook het Heemskerkse Excelsior-lid P. Meyer speelde remise. Na bijna drie uur spelen wist Bouwmeester ook zijn laatste partij tot wins om te zetten. IN DE JEUGDGROEP werd een zes kamp gespeeld met als eerste twee prijs winnaars Marcel Dekker en Fred Kok. De uitslagen van de vierkampen, die in acht groepen waren ondergebracht, waren: groep 1, Paul Bierenbroodspot; groep 2. Wester; groep 3. Hulscher; groep 4. N. Faas; groep 5. mej. Zwart; groep 6. Ver meulen; groep 7. Fulop-Laczi; groep 8. Commandeur. De prijzen bestonden uit waa rdebonnen. De wedstrijdleiding berustte bij de heer P. Zwart, die ook deze functie bij het Hoogovensschaaktoemooi vervult. Hij had de medewerking van de heren De Lange van Pat Mat en van het IBM. schaaktoernooi en Ter Plegte, jeugd- schaakleraar van het Oosten in Haarlem Verder werd de wedstrijdleiding bijge staan door de Excelsior- en Weenink-leden Son-Erson, Van den Wakker, Bron, Paul sen en Sinnege. Voorts werden diezelfde woensdagnacht vrijwel alle bordjes met de namen van de kunstwerken en hun makers kapot getrapt. in één Eten >ten zijn en En- and 1OU- iser ide tge- 215. éen wa- een zijn van leed n de e in uim >ver was hter van ooit vam iam hij loor (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De gezamenlijke buurthuizen organiseren van 8-12 augus tus de traditionele speelweek. Deze speel week is bestemd voor kinderen van de kleuterschool en de basisschool Bij buurt centrum De Werf en bij De Zandkraai zijn in de diverse groepen nog plaatsen be- I schikbaar. De kosten van deze week be dragen 12,50. Verdere inlichtingen bij De Werf (33808) en bij De Zandkraai (32549). A'---'».- y’. C

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7