Terrasvogels greep zege in slotfase ROB CLERC ZORGDE VOOR VERRASSING Engelse cricketploeg sterk in testmatch Nederlaag voor Haarlem HAARLEMSE JEUGD AL UITGESCHAKELD Telstar rond over Dinu Evromadkt r werkvan njoelqic went ERIUN r I Harm Wiersma verslagen NOORD WIJK HIELD BARCELONA OP 2-0 Koersen van Hilversum Grete Waitz snel NK-tennis in Badhoevedorp ^un ik Uitslagen uitzendbureau ?ai n év iyv 19' 19 7 7 WOENSDAG 3 AUGUSTUS SPORT ar i J F 40 vestigingen: Haarlem, Nassaulaan 30, 023-31.17.10 Dat is geen loze kreet. Daag ons maar eens uit. 1 n met lijk Rob Clerc: op gedeelde eerste plaats. aar L.O. (ADVERTENTIE) ?lin- Johan Neeskens werd na afloop bestormd door Noordwijkse handtekeningen jagertjes. aan waren Dick Helling: Volendam? inder. Ike bord. ma nd-, de 5US- aan met ie in tren. Door deze ontwikkeling kon Smith, natuurlijk remise, een punt inlopen en klasseerde hij zich als derde. Jansen bleef met twee punten achterstand op de vierde plaats. Hij moest genoegen nemen met remise tegen Malahe, wat verrassend genoemd mag worden. Jan sen kreeg gezelschap van N’Diaye, die zich na een zwakke start fraai omhoog gewerkt heeft. Hij won nu zeer keurig van Kaplan. van deze derde test wel eens andersom geweest had kunnen zijn. Boycot bracht immers vervolgens samen met Knott de record-stand van 215 runs voor het zesde wicket tot stand. Max Walker, de Australi sche fast bowler, nam de drie Engelse wickets op de laatste dag in zes ballen voor twee runs. Hij eindigde met 3 voor 40 in 24 overs. De scores: Australië 243 en 309. Enge land 364 en 189 voor 3. Donderdag 11 augustus begint in Leeds op Headingly de vierde testmatch. ALMELO. Met een experimenteel elf tal heeft Haarlem gisteravond in Almelo met 3-1 verloren van eerste divisieclub Heracles. Barry Hughes hield Joop Wild- bret, Pepe, Fernandez en Piet van den Berg buiten de ploeg en moest ook de geblesseerde Gerrit Peijs thuis laten. Weer knap werk leverde N’Diaye. Hij omsingelde kundig de aanvallende po sitie van Kaplan en de ex-Rus moest attent zijn op enkele combinatiedrei- gingen van de Malinees. Toch wist N’Diaye zijn tegenstander te verschal ken en beëindigde hij winnend met een fraaie slagzet. Gendlerman, die een korte vleugel- opsluiting had aanvaard tegen Ver- poest, kwam daar niet meer vanaf. De Belgische kampioen stond geen bevrij-, Barcelona, dat zich in Nederland voor bereidt op het toernooi „Amsterdam 702” kwm in Noordwijk tegen de gelijknamige zaterdagclub niet verder dan een schamele zege van 2-0. Kort voor de rust zorgde Asensi voor het eerste doelpunt. In de 78ste minuut maakte Suveria de tweede goal voor de Spanjaarden. Er waren 4000 toeschouwers en Frans Derks was de scheidsrechter. verzorgden de treffers, die goed voor een Almelose zege. Bij de jeugd is de spanning nog meer toegenomen. Koploper Dollekamp ver loor onverwacht en dat betekende, dat de remises van Stokkel, Brouwers en Skliarov genoeg waren om ook de eer ste plaats te bezetten, zodat deze groep niet minder dan vier leiders telt ding toe en dwong zijn tegenstander in een acht om acht tot overgave. Roda JC oefende tegen amateurclub Heer en won met 10-0 door doelpunten van Kolding (4), Koster, Broeks, Meuser, De Jong, Toonstra en Vermeulen (strafschop). met de speler is nu ook het akkoord van de Roemeense clubleiding gekomen. We willen de zaak nu snel regelen. We werken niet via de Roemeense ambas sade. Ik zeg niet hoe we het wel doen. Je kunt niet voorzichtig genoeg zijn, an ders pikt een andere club hem nog in”. Telstar speelt maandag 8 augustus in Velsen een oefenwedstrijd tegen de Roemeense kampioen, die onder meer - Europa’s topscorer Georgescu in de gelederen heeft. „Ook als Dinu niet komt willen wé Helling niet meer. Het gaat daarbij niet alleen om voetbaltechnische redenen. Waar het dan wel om gaat, zeg ik niet”. Slechts drie achtereenvolgende hits van Renée van der Berg, Gerda Laan en Marit Kreischer deden Yolanda Steyn in de der de inning capituleren. Eens te meer werd in dit duel duidelijk van welk belang Ludy van Mourik voor het Nederlands softbal in het algemeen en voor Terrasvogels in het bijzonder is. Had zij in de vijfde inning de klap van Yolanda Steyn niet op wonder baarlijke wijze gevangen, dan was Bloe- mendaal ongetwijfeld langszij gekomen. In de laatste inning kon Terrasvogels on verwachts nog weglopen naar 0-3. De tot op dat moment voortreffelijk werpende Yolanda Steyn verloor haar controle, stond drie vrije lopen toe en werd vervol gens vervangen door Monique Fris. Een doorgeschoten bal en een klap van Marit Kreischer gaven Ludy van Mourik en Ine ke Akkerman toen de kans de zege veilig te stellen. Een weer compleet Marcon-Kinheim is er tegen Nelissen-DSS opnieuw niet in geslaagd aan het scoren van runs toe te komen. Verdedigend kon mep daarente gen vooral in het begin aardig stand hou den omdat de DSS-aanval opnieuw niet kon imponeren. 'Alleen in de tweede inning konden Arda Teunissen en Ineke Mulder profiteren van een klap van Elly Zweers. Dat de marge in de vijfde inning kon oplopen tot 4-0 dankte DSS enerzijds aan Kinheimfouten in het buitenveld en ander zijds aan hits van opnieuw Elly Zweers en José Kuyper. Het klasseverschil werd in de zesde inning nog eens duidelijk onder streept door runs van Annemiek Mul. Ine ke Mulder en Helma Kuyper. Van de uit eindelijke 7-0 zege maakte verreveldster Jeanet Lacourt de slotfase niet meer mee. In tegenstelling tot andere berichten speelt KIC vanavond zijn oefenwedstrijd tegen Volendam-C niet in Velsen, maar in Volendam. ten bij de meisjes zowel Zandvoort-speel- ster Alice Lembeck als de Bennebroekse Xandra Weller zich voor het hoofdtoernooi te plaatsen, Xandra door een 6-0, 6-0 over winning op de Brabantse Judith Warringa en Alice door een 6-1, 6-2 zege op Karin Rijpma uit Gelderland, maar tegen de Drentse Els Kodde bleek Alice toch niet opgewassen: ze verloor met 6-2, 6-0. Beter verging het Xandra Weller, die door mid del van een „open plaats” de eerste ronde overleefde en vervolgens met 6-3, 1-6, 6-3 de Brabantse Sheila Overhaus terugwees. Haar volgende tegenstandster, de als twee de geplaatste en voor LTC Son Overgangs klasse B spelende Mariene de Wouters, bleek echter te sterk: het werd een eervolle 6-1, 7-5 (sic) nederlaag. Bij de jongens verloor Maarten Mes in de voorronde met 6-2, 6-2 van de Utrechtse Robert Haverlag, maar in de herkansing greep hij met een 6-1, 6-1 zege op Tim Hoppema (Rotterdam) toch zijn plaats in het hoofdtoernooi. Daarin won hij met 6-2, 6-4 van Erik Koers uit Overijssel, om ver volgens met 6-16-1 te verliezen van de als tweede geplaatste Norbert Salari uit Rot terdam. HLTC-speler Haiko Foekert ver loor in de voorronde met 6-3, 6-0 van de Utrechter Antoine Arts en daarna ook in de herkansing van de latere tegenstander van Maarten Mes, Erik Koers. Hij deed dat in drie sets: 4-6, 7-5, 2-6. Inmiddels is in Maastricht het toernooi in de leeftijdsklasse van 16 tot 18 jaar van start gegaan. Edith Lembeck uit Zand- voort verloor daar gisteren in de voorron den al van Dianne Verheyen, uitkomend voor de Sittardse Lawn Tennis Club, en wel met 6-2, 6-3. Vervolgens miste ze ook de herkansing, door met 6-1, 6-4 van de Brabantse Rony Derks te verliezen. Hans Bruggeman van Groenendaal, die in Maas tricht kon uitkomen omdat de nummer 1 van de Haarlemse jeugd, Dirk Wiersma, afzegde in verband met een vakantie in de Verenigde Staten, startte gisteren met een 6-2, 6A overwinning op de Amsterdamse Adriaan van der Sman. Een meningsverschil met coach Hans Janssen deed haar voortijdig de kleedka mer opzoeken. In de tweede klasse stelde EHS in de vooruitgespeelde wedstrijd tegen Unique Giants de 3-2 zege pas veilig in de zevende inning. EHS, dat in de derde inning de score via Olga Lablans opende, zag in de zesde inning de voorsprong door plotse ling Diemens slaggeweld veranderen in een 1-2 achterstand. Het nauwelijks aange slagen EHS sloeg via klappen van Wil Hirs en Hennie Hendriks echter snel terug. Een opofferings slag van Olga Lablans besliste de strijd op de valreep toch nog ten gunste van de Haarlemse ploeg. Voor’vanavond staan in de hoofdklasse op het programma de duels tussen BMZ EDO en Tempo Team HHC (20.00 uur) en Shell en Mieloo Onze Gezellen (half acht). In Santpoort spelen de reserves van de Birds tegen het Italiaanse Pesaro, dat maandagavond in Zaandam Odiz-Frogs met 7-5 versloeg. Terrasvogels' tweede honkvrouwe Ludy van Mourik, die tegen Bloemendaal haar grote klasse weer op ondubbelzinnige wij ze onderstreepte. Daardoor speelde Haarlem eigenlijk al leen met zijn „normale” achterhoede. Ja ger en Alverto Fernandez speelden in de aanval, terwijl De Kip op het middenveld opereerde. (Van onze sportredactie) VELSEN. Op korte termijn hoopt eredivisieclub Telstar van de Roe meense autoriteiten te vernemen of de ex-voetbalinternational Dinu zijn land mag verlaten. De aanvallende midden velder van Dinamo Boekarest maakt geen deel meer uit van de Roemeense nationale selectie en werd dinsdag 29 jaar. Twee factoren, zo hoopt Telstar, die zullen bijdragen aan een voor de Velser club gunstige beslissing. FC Den Haag verloor zijn eerste oefen duel in Noorwegen met 3-1 van Start. De beste speler van het veld, Simon van Vliet, tekende voor de enige Haagse treffer. (Van onze tennismedewerker) BADHOEVEDORP. Tijdens de op het tennispark van TC Badhoevedorp ge organiseerde Nationale Jeugdkampioen schappen voor 12- tot 14-jarigen is geen enkele van de Haarlemse deelnemers er in geslaagd tot de kwartfinales door te drin gen. Zowel bij de jongens als bij de meis jes bleven verrassende ontwikkelingen uit en wisten de door de Nationale Jeugd commissie geplaatste spelers en speel sters zich zonder al te veel moeite te handhaven. Opvallend is de kwantita tieve en kwalitatieve inbreng van het district Noord-Brabant, dat met maar liefst 12 inschrijvingen aan de kampioen schappen deelneemt (tegenover slechts 4 Haarlemse). Noord-Brabant weet zich in middels via Mariene de Wouters, Eric Wilbrorts en Chris Vermeeren verzekerd van drie kwartfinale-plaatsen. Fortuna SC won met 3-1 van hoofdklas set Limburgia. Na een 1-0 achterstand (De Heus), scoorden Van Daele en Colombain (2). nen ihe- ihe- 'OU- zij ie •r- >n >P sa ij- rn k- In het langste duel van de dag had Jansen ruim voordeel behaald tegen Malahe. De Drent besloot op een be paald moment een doorbraak naar de damlijn te forceren te koste van drie stukken. Dit bleek in het resterende eindspel wel wat te veel. Zeer behoed zaam manoeuvrerend hield de Suri naamse kampioen het slot op remise. Voor de Haarlemse deelnemenden was er minder eer te behalen. Weliswaar wis- OSLO (ANP) De Noorse atlete Grete Waitz heeft gisteravond in Oslo de fantas tische tijd van 8.36.8 gelopen op de 3000 meter voor dames. Het Was de snelste tijd van dit seizoen. De Roemeense Natalia Marasescu had maandag in Boekarest een tijd laten zetten van 8.45.8 over deze afstand. Grete Waitz staat nu op de tweede plaats van de wereldranglijst achter de Russische wereldrecordhoudster Loedmil- la Bragina met 8.27.1. De „eeuwige” ranglijst ziet er als volgt uit: 1. Loedmilla Bragina (Sov) 8.27.1 (1976); 2. Grete Waitz (Noo) 8.36.8 (1977); 3. Raissa Katjoekova (Sov) 8.41.8 (1976>, 4. Natalia Marasescu (Roe) 8.45.8 (1977), 5. Maria Puica (Roe) 8.46.8 (1977); 6. Svet lana Oelmassova (Sov) 8.48.8 (1976), 7. Inger Knutsson (Zwe) 8.51.0 (1975), 8. Giana Romanova (Sov) 8.52.2 (1976); 9. Thelma Wright (Can) 8.54.9 (1975); 10. Francie Lutzlarrieu (Vst) 8.54.9 (1976). Aan het begin van de laatste dag zette Engeland zijn tweede innings voort op een stand van 17 voor 0 met Mike Brearly en Geoff Boycot aan bat en 172 runs nodig om te winnen. De beide batsmen bewezen gis teren weer eens hun uitzonderlijke klasse. Brearly houdt er dit seizoen tegen de Aus traliërs een merkwaardige gewoonte op na. Hij batte nu 8 innings tegen hen en in de eerste van steeds twee innings is zijn hoogste score tot nu toe 15. In de tweede innings is zijn laagste totaal op dit moment 44. Samen met Boycot bracht hij dinsdag 154 runs voor het eerste wicket in het scoring-boek van de menselijke cricket computer Bill Frindle, één van de twee Engelse beroepsscorers. Op die stand werd Brearly gebowled door Walker voor 81. Zijn enige teleurstelling was het feit dat hij wederom zijn eerste testcentury niet bereikte. Zijn innings bevatte 13 vieren. Van de twee remisepartijen is Van der Borst heel dicht bij de overwinning geweest tegen Liddell. De Amerikaan kon op ’t nippertje een overmachteind- spel verhinderen en bereikt nog juist remise. En Sy kon tegen Smith niet veel bereiken en meer dan remise zat er voor de Senegalees niet in. In de meestergroep kon Peter van Harten alleen de leiding nemen door een overwinning op Buurke. Douwe de "Jong werd hier door Leen de Rooy op een puntendeling gehouden. (Van onze softbalmedewerker) BLOEMENDAAL-HAARLEM. Dat de weg van koploopster Terrasvogels naar de softbaltitel niet over rozen zal gaan, hebben de Birds dinsdagavond kun nen ervaren tegen Bloemendaal, dat zich duidelijk revancheerde voor de smadelij ke nederlaag van afgelopen zondag tegen Mieloo Onze Gezellen. Een onbevangen spelende Bloemendaalploeg, die het nota bene nog moest stellen zonder de zieke Henny Schut en Dorien van Batenburg, speelde defensief een zo goede wedstrijd dat de Birds zich maar minimale sco ringskansen wisten te verwerven. Harm Wiersma raakte zeer onver wacht in moeilijkheden na een modern gespeelde opening. Zijn positie dreigde vast te lopen en hiertegen had hij wei nig verweer. Hij probeerde nog wel aan de greep van Clerc te ontkomen, maar het voordeel was te groot voor de Am sterdammer, die zonder mankeren won. Wat er nu eigenlijk precies fout is gegaan voor Wiersma in deze partij, zal de analyse moeten aantonen. HOOGEZAND (ANP). Het KSH-toernooi in Hoogezand beleefde in de achtste ronde weer pure damsensatie. Zag het er aanvankelijk naar uit, dat Harm Wiersma op weg was om voor de eerste maal deze wedstrijd op zijn naam te gaan schrijven, in de dinsdagzitting maakte de winnaar van 1975, Rob Clerc, voorlopig een einde aan de illusies van de wereldkampioen. Na een modern gespeelde opening kreeg Wiersma dermate nadeel in het middenspel, dat Clerc moeiteloos de overwinning kon laten registreren. De jonge Amsterdammer werkte hiermee zijn twee punten achterstand weg en deelt nu samen met Wiersma de eerste plaats. De spanning is hierdoor geheel terug. agen i alle i ver- leem etijd HILVERSUM (ANP). De uitslagen van dins dag gehouden koersen te Hilversum zijn: JOJO BUITENZORG-PRIJS 2000 m: 1. Nero Hollan- dia (W- Geersen) 2,41.8 1.20.9, 2. Omack Buiten zorg, 3. Naaman D. Winn 48,20 pi 8.70 4, 3, kopp 418,70 trio 4791,10. MANZA BUITENZORG- PRIJS 1500 m: 1. Rieka Hanover (K. Wiudstra) 2.00.6 1.20.4, 2. Regina Hanover, 3. Rexl. Winn 2.50 pl 1,20 1,30 kopp 2,10. ELAND-PRIJS 2920 m: 1. Oscar Prise (J. Wagenaar) 4.09.7 1.24.9 2. Olten Victory, 3. Mon Ami Winn 2,10 pl 1,20 1,60, 3.40 kopp 4,60 trio 139,40. Niet gestart: Mariano, O Mister, Maria Cornelia. CHERIE SPENCER- PRIJS 2000 m: 1. Nero Bond (A. Nieuwenhuizen) 2.41.7 1.20.9, 2. Ormosa, 3. O. Mores. Winn 4, pl 1.50 1,40 2,50 kopp 5,60. FELIX-PRIJS 2000 m: 1. Our Pride (M. van Leeuwen) 2.43.0 1.21.5, 2. Nora Hagheweyde, 3. Oebele Spencer. Winn 14, pl 2.40 1.40 2,50 kopp 32,60 trio 493,40. KAMPIOEN- FC VW boekte thuis een knappe zege van 2-0 op FC Köln. Hermans en Rett- kowski zorgden in de tweede helft voor de doelpunten. De Belgische internationaal Roger van Gooi, die in Köln speelt, raakte ernstig geblesseerd aan de knie. Via Van Borsum Waalkes leidde Hera cles bij de rust met 1-0. Cees de Vries scoorde kort na rust de gelijkmaker uit een strafschop, maar Poell en Manara AZ’67 won in Wenen met 2-0 van Rapid Wien. Ruim 3000 toeschouwers zagen Kees Kist en Bobby Vosmaer in de stromende regen scoren. Jan Peters was de uit blinker. (Van onze cricketmedewerker) NOTTINGHAM. Engeland heeft voor het eerst in 40 jaar een testmatch op Trent Bridge in Nottingham gewonnen. De derde test tegen Australië werd door captain Mike Brearly en zijn mannen met zeven wickets en grote overmacht gewon nen. Het is voor het eerst in 100 jaar testcricket dat Engeland in een serie te gen Australië een 2-0 voorsprong neemt. Voor het ogenblik zijn de grote dagen van Australië duidelijk voorbij! SCHAP NEDERLANDSE PAARDEN 2440 m: 1. Kees Verkerk (G. van Eykelenborg) 3.11.2 1.18.4, 2. Kameraad, 3. Katanja. Winn 2, pl 1,50 1,70 6,89 kopp 5,70. AXKIT HOLLAND IA-PRIJS 2440 m. 1. Okos (L. Schoonhoven) 3.21.7 1.22.7, 2. Mary Hollandia, 3. Milly B. Winn 2,10 pl 1,20 1,60 2,30 kopp 4.10 trio 129,10. Niet gestart: Mila G. VRIJ- DAG-PRIJS 2000 m: 1. Nevada K (M. Bouwhuis) 2.40.6 1.20.3, 2. Nicky Norton, 3. Jerolimo. Winn 3,40 pl 1,40 1,70 2,30 kopp 4,60. QUICKSILVER S-PRIJS 1600 m: 1. Nar Buitenzorg (H. van Ooyen) 2.03.5 1.17.2, 2. Nanouk, 3. Leonieke. Winn 2,20 pl 1,80 1,70 5,10 kopp 1,90 trio 54,70. Niet gestart Örma Pride en Kobalt. HENRI BUITENZORG-PRIJS 2000 m 1. Phortos L (M Vergay) 2.44.0 1.22.0, 2 Peggy Supreme, 3. Peter Dartel. Winn 2,90 pl 1,50 2,60 kopp 6,10. TOTALI- SATOROMZET ƒ541.030. PSV won met 8-2 van Geldrop. De Einhovense treffers kwamen op naam van Lubse (2), Deacy (2), Deijkers, Postuma, j Stevens en Van Kraay. Telstars teambegeleider Leen van der Lugt: „Trainer Petescu en ik zijn gisteren bij Dinamo Boekarest ge weest. Die ploeg logeert in Sittard, Na de overeenstemming die we al hadden Feyenoord testte in een oefenwedstrijd tegen Barendrecht onverwacht een nieuwe linkerspits. Het was de Deen Jas per Rasmussen, die met twee vrienden uit Denemarken is overgekomen en zich gis termorgen onverwacht bij Feyenoord mel de. Hij maakte een behoorlijke indruk en bereidde het derde en vierde doelpunt voor Feyenoord won met 4-0 door doel punten van Wim Jansen, Kreuz (2) en Van Deinsen. Grootmeestergroep: Verpoest (Bel)-Gend- lerman (Isr) 2-0, Wiersma (Ned)-Clerc (Ned) 0- 2, Van der Borst (Ned)-Liddell (VS) 1-1Mala he (Sur)-Jansen (Ned) 1-1, Kaplan (VS)-N’Di- aye (Mali) 0-2, Sy (Sen)-Smith (VS) 1-1 De stand na acht ronden is: 1. Wiersma en Clerc 12 punten, 3. Smith 11, 4. Jansen en N’Diaye 10, 6. Kaplan 8, 7. Verpoest en Sy 7, 9. Gendlerman 6, 10. Liddell en Van der Borst 5, 12. Malahe 3. Meestergreep: Michailovskaja (Sov)-Sta- nek (Tsj) 1-1, Van der Linde (Ned)- Hijlkema (Ned) 0-2, Butter (Nedl-Lepsic (Joe) 1-1, Buur ke (Ned)-Van Harten (Ned) 0-2, Buitendorp (Sur)-Badiali (Ita) 0-2, De Rooy (Ned)-De Jong (Ned) 1-1. Uitgestelde partij uit de zesde ronde Buurke-Lepsic 2-0. De stand na acht ronden is. 1. Van Harten 14 punten, 2. De Jong 13, 3. De Rooy, Buurke en Hijlkema 10, 6. Badiali en Michailobskaja 8, 8. Buiten dorp 6, 9. Lepsic en Butter 5, 11. Van der Linde 4, 12. Stanek 3. Opmerkelijk is dat Ajax ongeveer vijf weken geleden nog door Telstar werd benaderd met de vraag of Helling weer voor de Velser voetbalstichting zou kunnen uitkomen. Voorzitter Van Praag moest Telstar negatief berich ten. omdat trainer Ivic de middenvel der niet wilde missen. Van Praag: „Ivic vindt kennelijk dat er iets is veranderd. Want Helling mag nu wel van hem weg. Wij hebben Volendam een vraagprijs voor Helling genoemd, uitlenen doen we hem niet meer. Vermoedelijk van daag beslist Volendam”. De Velser voetbalclub is niet meer geïnteresseerd in Dick Helling. De voormalige Telstar-voetballer, die het laatste halve jaar door Ajax aan zijn oude vereniging was uitgeleend, gaat wellicht naar Volendam. Van der Lugt: Brearly nam vervolgens een merkwaar dige, nogal bekritiseerde beslissing door niet de normale nummer drie Bob Wool- mer aan bat te laten gaan. Woolmer had in de eerste innings nul gescoord en zijn captain wilde hem het lot een dubbele nul („de bril”) besparen. Allen Knott, 135 runs in de eerste innings, mocht het werk afma ken. Maar deze speler van wereldklasse overkwam hetzelfde als menige dorpscric- keter in zijn leven vele malen overkomt. Met de gedachte aan de in feite al gewon nen wedstrijd ging Knott door nonchalan ce voor twee runs gevangen. Ook Tony Greig liet zich vervolgens verleiden tot gemakzucht, hetgeen hij met een nul moest bekopen. Aan Derek Randall die een thuiswedstrijd speelde in Nottingham was toen de eer gegund om de overwin ning zeker te stellen. Hij kweet zich moei teloos van die taak en bracht met een drie de winnende score op het bord. Geoff Boycot bleef met 80 not out en kwam tezamen met de 107 uit de eerste innings tot het fantastische gemiddelde van 93,5. Boycot vestigde het onwaarschijnlijke re cord de eerste cricketer in 100 jaar te zijn die in alle vijf dagen van een testmatch aan bat was. Zijn comeback is van on schatbare waarde voor Engeland geble ken. Eén aantekening moet daarbij wor den gemaakt. Menigeen zal ervan over tuigd blijven dat als Boycot in de eerste innings niet op 20 was gemist het resultaat Jeugdgroep: Schippers (Ned)-Skiiarov (Sov) 1-1, Brouwers (Ned)-Harmsma (Ned) 1- 1, Schuitema (Ned)-Dollekamp (Ned) 2-0, Bremmer (Ned>-Vermin (Ned) 2-0, Stokkel (Ned)-Keizer (Ned) 1-1, Bies (Ned)-Galperln (Isr) 0-2 De stand na acht ronden is: 1 Stokkel,’ Dollekamp, Brouwers en Skliarov 11 punten, 5. Schuitema 8, 6. Bies, Keizer en Harmsma 7, 9 Schippers, Vermin, Galperin 6, 12. Bremmer 5. «W

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 19