N. E. A. M. Kraetzer (CDA): llli ft D Hm Autostalling op Schiphol duurder Gouden Hoogovenspeld voor jubilaris W. Neuteboom Deelnameringrijderij’ Santpoort sloeg werkelijk alle records „Voor OBAT te dure oplossing” Van Brederode op strijdtoneel I f de ba Meer dan 50 aangespannen wagens leverden strijd peler Voor peuterspeelzaal genoeg aanmeldingen 4 19 7 7 AUGUSTUS 3 VELSEN-IJMUIDEN WOENSDAG 1 3 ■Mil NIEUWE SPECIALITEITEN SANTPOORT. De deelname aan de ringrijderij in Santpoort- Noord heeft alle records van feestweken van vorige jaren ge broken. Bijna 450 deelnemers tel de de ringrijderij, die te paard, op de fiets, met aangespannen wa gens en tenslotte ook op de brom fiets werd gehouden. De jury heeft handenvol werk gehad om alles op tijd te laten verlopen, maar wist voor donker worden alle wedstrijden af te werken. fracties van de CPN, Progressief Velsen en de PvdA tegenover zich vond.- (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Het CDA-raadslid N. E. A. M. Kraetzer hield dinsdag avond in de onderwijscommissie een krachtig pleidooi voor ver koop van het CUSA-gebouw aan de Santpoortse Hoofdstraat in plaats van beschikbaarstelling aan het Onderwijs Begeleidings- en Advies Team Velsen, waar B. en W. van Velsen voorstander van zijn. Verkoop van het CUSA-pand lijkt financieel een aantrekkelijke zaak omdat het als woonhuis dienst kan doen, aldus de heer Kraetzer die jn de commissie de De vakantie is voorbij! y Krachtig pleidooi voor verkoop van CUSA-gebouw in Santpoort B. en W. willen 121.880,- besteden om (ADVERTENTIE) (y/Kanaeüe ?rsen het St rating splantsoen, dat straks aan de kant van de Wij kerst raatweg slepen. Het OBAT zit momenteel in drie nood- lokalen aan de Mercuriusstraat. B. en W. willen op korte termijn een eind maken aan de slechte huisvesting daar. De nood- lokalen vertonen lekken en het onder houd vergt jaarlijks steeds hogere bedra gen. Spoedige verhuizing naar het CUSA- gebouw is mogelijk geworden nu het Ken- nemer Vormingscentrum in de voormali ge Prof, van der Leeuwschool aan het Gijzenveltplantsoen huisvesting heeft ge vonden. niet aan de eisen die de onderwijsbegelei dingsdienst stelt”, aldus de wethouder. IJMUIDEN. Voor het praktijkdiplo- ma Boekhouden en MBA zijn geslaagd: Mevr. G. van Aalsburg, IJmuiden; T. Bangma, IJmuiden; E. de Boer, IJmuiden; B. Geertzema, Driehuis; W. Hartog, IJmui den; mej. M. C. Jongerling, IJmuiden; H. Klaassen, Haarlem; H. Ortelee, IJmuiden; T. Schalier, Heemskerk; A. P. Tromp, Alk maar; B. A. G. Vink, Heerhugowaard; R. VELSEN. De Velsense Stichting Peu terspeelzalen heeft voor de nieuw te stich ten Peuterspeelzaal in de IJmuidense Zee heldenbuurt 23 aanmeldingen binnen. De stichting zit daarmee ver over het mini mum (12 peuters) dat het rijk voor nieuw te starten speelzalen stelt. Wethouder J. W. Meijer kon dit meedelen in de onder wijscommissie waar het initiatief in de Zeeheldenbuurt dinsdagavond algemene steun kreeg. B. ep W. stellen voor de nieuwe peuterspeelzaal met een krediet van 17.790,- uit de startblokken te helpen. Het geld is nodig voor verbouwing en inrichting van een schoollokaal aan de J. P. Coenstraat dat vóór het speelzaalwerk beschikbaar komt. aarts- leid en enige id een en Ma- r Rauf onder rredes- >n, wa- ‘id aan nsmil- >kken. luiden lidmo- le pro- lidmo- i weer c goed inden, roepe- ie ver- waar- jn een i heeft nté de en en- art bij :idmo- de 3 de duit- van- et de prak i dat lijke itoor dering kregen. Ook de paarden en pony’s oogstten met hun berijders en berijdsters ’s morgens veel bewondering en soms ook wel een glimlach. ’s Morgens vroeg was er al heel wat publiek aanwezig in de Hoofdstraat, waar de „schaats” uit 1759 aan de jurywagen klaar hing om als eerste de fietsers de kans te geven hem een ring te ontworstelen. Liefst 139 jongens en 94 meisjes hadden met hun „ijzeren ros” ingeschreven en om half negen gingen de wedstrijden van start. Dat het niet zo eenvoudig is als het lijkfom de ring van de schaats te plukken, kregen de jeugdige fietsers al snel in de gaten. De beste prestatie op de fiets werd geleverd door Reinold Dietrich, die in een finale wedstrijd tussen de beste jongens en meisjes opnieuw zijn klasse bevestigde. Drie Engelse meisjes moesten buiten me dedinging meefietsen, niet omdat ze zich niet bijtijds hadden opgegeven, maar om dat deze vakantiegasten zich verslapen hadden en te laat aan de start verschenen. Om alvast voor volgend jaar te oefenen, mochten ze toch hun rondjes nog mee draaien. Rond half twaalf was de hele Hoofd straat een „beestenspul”. Paarden en po ny’s van allerlei afmetingen en kleur ston den te trappelen van ongeduld. De eerste combinatie toverde meteen al een lach op de gezichten van de toeschouwers, een piepkleine pony met daarop een fors uit de kluiten gewassen knaap deed het parcours even, zich weinig aantrekkend van de teu gel, die hem onder de schaats had moeten brengen. Aanvankelijk konden niet veel ruiters de ring te pakken krijgen, maar allengs ging het beter, waarbij het vooral de amazones waren, die het meeste succes behaalden. Bij de tilbury’s en aangespannen wa gens waren duidelijk zeer ervaren ringrij- ders en ook mensen, die het een keer wilden proberen. Er liepen leuke combi naties mee, sommige wagens met de brede rubber wielen van een strandkarretje, an dere die duidelijk grote historische waar de hadden en met hun passagiers in stem mige en aangepaste klederdracht. Vlot gingen de combinaties het parcours rond en vooral de ervaren ringrijders toonden aan dat menner en paard een gracieuze eenheid vormden. De prijs voor het schoonste geheel ging naar J. Berkhof uit Bergen, voor de mooiste prestatie ging de prijs naar R. Brouwer, terwijl F. Schoort voor de mooiste decoratie op zijn wagen had gezorgd. Laatstgenoemd parkeerterrein ligt aan de dienstweg naar Schiphol-Oost. De Lucht haven verzorgt dag en nacht vervoer van passagiers met bagage tussen PS en het stationsgebouw v.v. SCHIPHOL. De parkeertarieven van de parkeerterreinen op Schiphol gaan met ingang van 15 augustus omhoog. De direc tie van de luchthaven zegt dat de stijgin gen noodzakelijk zijn geworden door de oplopende kosten sedert de laatste ta riefsverhoging in februari van het vorige jaar. Toen de geharnaste krijger duidelijk werd waarom het ringsteken in feite ging, schudde hij grommend zijn ingeblikte hoofd en mopperde: „Wat zijn de tijden veranderd. Prikken in een ring. Dat is mijn eer te na". Heer Wolfert, wiens voorkomen opval lende overeenkomst vertoonde met dat van Ruud van Deursen, de exploitant van het zwembad Velserend, toonde zich ver toornd dat men hem nooit eerder had uitgenodigd voor datgene wat in zijn ei gen veste was doorgedrongen als „de strijd tegen de ring”. „Een onbegrijpelijke zaak. Ieder jaar wordt een man als Sint Nicolaas uitbundig ingehaald. Een rakker die nooit iets heeft gepresteerd. Cadeau tjes uitdelen van andermans geld. Past zeker beter in het beleid van hedendaagse schout en schepenen. Ik heb me hier al jarenlang aan geërgerd. Het moet nu maar eens afgelopen zijn”, aldus Van Bredero- de, die vervolgens één van zijn knechten opdracht gaf hem enig koel gerstenat te verschaffen. Na zich nog wat te hebben verpoosd rond de plek waar het schuimend bier overvloedig stroomde gaf Wolfert de zij nen opdracht de thuisreis te aanvaarden. Rond het middaguur trok hij zich terug in zijn veste. Sindsdien is hij weer spoorloos. he ge- opgaf, eten in ttelijk- ïsterse litse •nge 5 in lich- Geopend vanaf 17 00 uur. Tafelreservehng gewenst. (op maandag en dinsdag gesloten) Bloemendaalseweg 28 Bloemendaal Tel. 023 - 25 49 39 eren ustig imen jstad door artij, mde in de ng- 'gelo- ndte n de nog- lanse erop >aan- Deel- ering wens is de ngste lalde, 3 Het huidige schoolgebouw van de ir. L. P. Krijgerschool aan I met twee lokalen uitgebreid wordt om kleuter- en basisonderwijs onder één dak te brengen. Op Schiphol zijn vier parkeermogelijk- heden voor auto's van passagiers en be zoekers, t.w. P7, een parkeergarage voor 300 auto’s onder het stationsgebouw, P4 tegenover het stationsgebouw voor 1.640 auto's, PI op 5 minuten loopafstand van het stationsgebouw voor 2.080 auto’s en P3 speciaal voor langparkeerders met een capaciteit van 3.600 parkeerplaatsen. het CUSA-gebouw voor de onderwijsbege leidingsdienst bruikbaai- te maken. Wet houder J. W. Meijer noemde de ongunstige huisvesting van het OBAT het motief voor de oplossing van B. en W. CDA’er Kraetzer vond die oplossing financieel bijzonder ongunstig. „Met een andere huisvesting voor het OBAT dient gewacht te worden tot in de gemeente een geschikte school vrijkomt. Instandhouding van deze gebou wen blijft immers toch ten laste van de gemeente. Daar ligt voor het OBAT de oplossing waar de gemeente een stuk voor deliger mee uit is”. Wethouder Meijer bracht daar tegenin, dat de bedragen niet zoveel gunstiger liggen als de verbou- wingskosten van zo’n school in de becijfe ring wordt opgenomen. „Een schoolge bouw voldoet qua indeling nu eenmaal Het hoogtepunt van de ringsteekwed- strijden werd natuurlijk gevormd door de tilbury’s en andere aangespannen wa gens, die dinsdagmiddag het parcours in deToofdstraat aflegden. Er zaten prachti ge combinaties bij, die van het veelkoppi ge publiek een duidelijk hoorbare bewon- Jubilaris W. Neuteboom (links) bij de overhandiging van het gouden bedrijfsinsigne door de heer J. A. Rodenberg. t hij in e hart- ad hij wd dat ij zich >n berg IJMUIDEN. De gouden Hoogoven speld met briljant was maandag voor de Haarlemmer W. Neuteboom het hoogte punt tussen de feestcadeaus bij het berei ken van zijn 40-jarig jubileum bij dit bedrijf. J. A. Rodenberg van de centrale technische dienst overhandigde hem dit geschenk na een speech in het Hoogovens- ontvangstcentrum. In een terugblik stond de heer Roden berg stil bij de Beynes-periode van de heer Neuteboom (1937-1963) en de latere ove rstap naar de bouwafdeling van het staal concern waar de jubilaris als schilder werkte. H. Broekhof sprak als chef van de bouwafdeling en bood de jubilaris een gouden polshorloge aan. A. Schoenmaker, directe chef van de jubilaris, benadrukte de goede contacten die altijd met hem bestonden en overhandigde een enveloppe met inhoud. W C. Korver en Jelgershuis haalden als collega en oud-collega oude herinneringen op. Hard gegeven is op dit moment dat in Santpoort voor het OBAT geen geschikte school leeg staat. De wethouder noemde opschorting van het OBAT-voorstel onver antwoord. „Wij passen voor handhaving van de noodsituatie waarin de begelei dingsdienst momenteel zit”, zei hij. De woordvoerders van de CPN, Progressief Velsen en de PvdA waren eenstemmig in hun oordeel dat het CUSA-gebouw ge- meente-eigendom moet blijven. Met het commissielid Kraetzer onthield F. G. van Hoek (WD) zich van een oordeel over dit punt „in afwachting van fractieberaad”. Beide commissieleden vroegen om een taxatierapport van het CUSA-gebouw om verkoop ervan op zijn financiële merites te kunnen bekijken. Het gebouw De Schulpen aan de Melk- laan in Velsen-Noord biedt misschien mo gelijkheden om de Ir. L. P. Krijgerschool tijdelijk te huisvesten. Wethouder J. W. Meijer zei dit in de onderwijscommissie waar verbouwing en uitbreiding van deze openbare basisschool aan het Strating- plantsoen dinsdagavond ter sprake kwam. De nu zesklassige school krijgt een uitbrei ding van twee lokalen aan de kant van de Wijkerstraatweg voor het kleuteronder wijs en wordt gerenoveerd. Het commis sielid W. Stek-Wijnberg (PvdA) bepleitte algehele ontruiming van de schóól zolang de bouwwerkzaamheden duren, „omwille van het onderwijs en van een goede voortgang van het werk”. Wethouder J.W. Meijer zei de mogelijkheid van een tijdelijke verhuizing serieus te zullen bekijken. In het voorstel van B en W wordt uitgegaan van een gefaseerde uitvoering van het verbou- wingskarwei waarbij de school normaal ingebruik kan blijven en verhuizing naar „De Schulpen” niet nodig is. De heer Neuteboom is sinds december 1975 om gezondshedisredenen op non-ac- tief. Op het eind van de jubileumbijeen komst werd het dankwoord namens hem door de personeelsfunctionaris L. W. Bruinzeel uitgesproken. Het officiële ge deelte met speeches werd gevolgd door een gezellig samenzijn, waarop men gele genheid had om de jubilaris en zijn echtge note geluk te wensen. Per 3 augustus zijn wij weer geopend In de avonduren werden de brommers afgewerkt, die met 95 stuks voor het nodi ge kabaal zorgden. De prijs voor de origi neelste combinatie ging hier naar het duo Mees-Visbeen. De uitslagen van de ringrijderij zijn: Tilbury’s en andere aanspanningen: da mes: 1. mevr. Kneppers, 2. Ada Nijssen, 3. Marjan Hofstra, 4. Loes Kneppers, 5. Mette Bouman. Heren: 1. J. Sintenie, 2. N. Duine- veld, 3. R. Hemmens, 4-10 ex equo. Prijs voor het schoonste geheel J. Berkhof uit Bergen: mooiste decoratie F. Schoort: mooiste presentatie R. Brouwer. Paarden: 1. Heleen Duyf, 2. T. van der Peet, 3. Wapke Houben, 4. Joke Vogel, 5. Rosemarie van der Swaluw. Pony’s: 1. Linda Mosch, 2. Astrid Maas, 3. Tonnie Mozeman, 4. Erik Goes, 5. P. Looy, 6. Jos van Haaster. Fiets: meisjes, 1. Linda Bouman, 2. Iva Hofsté, 3. Jaqueline Venmans, 4. Anita van Lieshout, 5. Anita Boontje. Jongens: 1. Reinold Dietrich, 2. Henk Vermeulen 3. Mark Stoop, 4. Wouter van der Zwet Sloote maker, 5. Dickie Nijssen. Beste prestatie op de fiets Reinold Dietrich. Brommers: 1. Kees Brinkman, 2. Rob Schuit, 3. Cor Koster, 4. Erik Koks, 5. Piet van Opzeeland, 6. Hans Nijssen e.e. Origi neelste combinatie Mees-Visbeen. t het w la- k is poli- iek - Tot niet geringe verbazing van de orga nisatoren en deelnemers aan de ringrijde rij vanaf de paardenrug, verscheen gister ochtend op het strijdtoneel aan de Hoord- straat in Santpoort niemand minder dan Wolfert heer Van Brederode. Getooid in krijg suitrusting en in gezelschap van schildknapen en een jonkvrouwe wier naam angstvallig geheim werd gehouden. Een van de leuke combinaties bij de paarden en pony’s, een flink uit de kluiten gewassen knaap met een zo kleine eigenwijze pony, dat zijn voeten bijna over de grond Ss«öBïSfegs». <'-■

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 5