Zwaar - zwart - somber KIC-seizoen opent met in de vishal agenda Evert Sanderstoernooi burgerlijke stand s hciven- berichten wat vertel je me nou? OVER IJMUIDEN GESPROKEN Min. Van der Stee Voor bejaarden tweede busreis op werkbezoek bij RIVO in IJmuiden k Café z Automobilisten hadden te veel drank op Inbraak zonder vette buit IJmond-handbal wacht druk seizoen WOENSDAG 19 7 7 AUGUSTUS 3 IJMOND Fiets I Velsen Z 3e sn Wijk aan Zee In en om Haarlem Velsen-Noord Velsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk mm «tg den >0 (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de dinsdagmarkt werd aang-evoerd: 730 kg. tong; 2 kisten tarbot en griet; 8 kisten kabeljauw; 3 kisten schol; 7 kisten schar en 39 kisten diversen. DE BESOMMINGEN WAREN: IJM 18 3.700,-; IJM 27 2.400,-; UK 135 ƒ1.900,-; UK 145 ƒ2.000,-; VD 20 ƒ2.000,-. SANTPOORT. Dat het overdadig vloeien van geestrijk vocht zelfs tijdens een Santpoortse feestweek vervelende ge volgen kan hebben, moesten dinsdag nacht drie late feestgangers ervaren. SANTPOORT. In de nacht van dins dag op woensdag is tijdens een korte afwe zigheid van de bewoners ingebroken in een woonhuis aan de Hoofdstraat. Van ochtend kon nog niet worden vastgesteld of er iets wordt vermist. De opening gebeurt die dag om 9.15 uur door voorzitter J. E. van Dongen van KIC die hoopt dat hele gezinnen deze dag be zoeken. Er zullen dan zevenkampen voor de jeugdafdelingen in de morgenuren plaats vinden en in de middaguren voor junioren, senioren, veteranen, meisjes en jongens. Tussen 15.30 en 16.30 uur is er de dames- voetbalwedstrijd tussen twee KIC-teams. Omstreeks 16.30 uur wordt de prijsuitrei king gehouden. „We kunnen het er maar niet over eens worden hoe het grote café van Stam heette dat op de hoek van de Oranje straat en de Bloemstraat stond.” (P. de Wit, Haarlem). Dat was „Spoorzicht”. Belangrijk wordt de op vrijdag 26 augus tus te houden jaarlijkse algemene leden vergadering nu KIC naar de derde klasse KNVB is gepromoveerd. Om 8 uur wordt deze bijeenkomst gehouden in de eigen kantine op sportpark Rooswijk. Aftredend en herkiesbaar zijn de heren J. E. van Dongen, C. G. Al en J. Davidson. Aftre dend en niet herkiesbaar zijn de heren F J. M Sinnema, S. A. Langeveld en W. J. van Tunen. Het bestuur stelt voor in de vacatures te voorzien door de heren H. G. R. Klinkhamer, H. Keur en H. W Duin. UMUIDEN. De IJmuidense afdeling van de Algemene Bond van Bejaarden houdt op 30 augustus een tweede verras- singstocht. Hiervoor kunnen bejaarden inschrijven die met eenzelfde tocht op 16 augustus niet meer mee konden. Voor deze trip waren de drie beschikbare bus- sen binnen de kortste keren volgeboekt. Voor 12 september staat een busreis naar Helmond op het programma. De ver trektijd is acht uur ’s ochtends vanaf het Marktplein in IJmuiden. Inwoners van be jaardentehuizen worden om kwart voor acht met de bus afgehaald. Aanmelding is voor hen mogelijk via de directrice. Adres sen voor Kaartverkoop: mevrouw C. Kolk, Zeewijkplein 392, mevrouw W. Martens, Rijnstraat 39, mevrouw A. Schaaper, Broekhuysenstraat 3 en R. van der Heide, Lierstraat 15. Maandag vertrokken: Bison, Cont. Plat, IJmuiden; Havfrakt, Gent; Daniella, Bel fast; Bodenstein, Antwerpen; Falknes, Li verpool; Artic Shore, Cont. Plat, Velsen; Blenheim, Kristiansand; Stephan J. Duis burg; Saturnus, Tananger; IJmuiden; Ti tan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Canis, Rotterdam; Eckert Olderidorff, Lulea, IJ muiden; Jupiter, Bergen; Formality. Dinsdag aangekomen: Varanger, New Haveth, Toyvo Antikainen, Rotterdam; Marie Christine, Velsen, Middelburg; Os- tetura, Paraien; Seaforth Prince, Cont. Plat, IJmuiden; Yokjakarta, Delfzijl; Li bra, Zeebrugge; Captain Diamantis, Port Kembla; Smal Agt, Noordzee, IJmuiden; Canabel, Rouen; Johannes Latuharhary, Bremerhaven; Wilmington, Metway; Cai- ran Dak, Cuxhaven; TS 42 Tough, Cont. Plat; Tor Britannia, Gotenburg; Ring, Ant werpen; Cristel, Leningrad, IJmuiden; Ninja Tholstrup, Arklow, IJmuiden; Lars Meling, Indonesië. Maandag aangekomen: Lindinger Facet, Agadir; Holstentor, Cont. Plat, Velsen; Hoegh Shield, New Orleans; Neptunus, Aberdeen; Star Atlantic, Brake; Irene, Esbjerg, IJmuiden; Fridtjof Nansen, Ge- jon; Blenheim, Kristiansand; Jupiter, Ber gen; GO GO Rover, Macaio; Brucestan, Sunderland; Eduard Kahler, Leningrad, Beverwijk; Colston, Swansea; Viktoria- sand, Kemi; Jan Tavenier, Hamina. Woensdag aangekomen: Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Evelyn, Maceto; Rijpgracht, Archangel; Pegu, Vlissingen; Bison, Cont. Plat, IJmuiden. Woensdag vertrokken: Nordholm, Delf zijl; Colston, Londen; Leonid Teliga, Ham burg; Libre, Casablanca; Ostwestry Gran ge, Londen; Ninja Tholstrup, Arklow, IJ muiden. INTUSSEN werden mensen uit hun woningen gezet omdat ze de huur niet konden betalen of een verlaging hadden willzn formeren. Dat gebeurde bijvoor- De omlegging van de voetbalvelden in 1975 in het kader van de vernieuwing van hét sportpark en de zeer droge zomer van 1976 waren oorzaak dat deze familiedag tweemaal niet kon worden gehouden. (Reacties op deze rubriek: schriftelijk aan het bureau van dit blad met vermel ding „IJmuiden, wat vertel je me nou?”, telefonisch 023-378601). de schipper het laatst. De Reindeer bleef in de buurt tot vier uur ’s nachts toen De Hoop onder water verdween. Op 21 janu ari kwam de bemanning van het vergane schip in IJmuiden terug. Niemand kon iets positiefs over de oorzaak van de ramp meedelen. De enige aannemelijke verklaring was dat een van de platen onder de vuurplaats was losgeraakt. DE MOEILIJKE tijdsomstandigheden ten spijt maakte IJmuiden negen dagen later de opening van het nieuwe gebouw voor de Nijvemeidsschool mee. Het ge tuigde van hoop op een betere toekomst waarin voor de hier op te leiden jongens plaats zou zijn. Leerlingen van de Am bachtsschool in de Kanaalstraat hadden, op de machines na, de gehele installatie verzorgd van het gebouw waarin voor hen het onderwijs werd voorgezet. De nieuwe school die ƒ390.000 had gekost was een grote verbetering vergeleken bij de barakken in de Kanaalstraat waar in - de Eerste Wereldoorlog militairen waren gehuisvest en vervolgens het ambacht- sonderwijs was gestart. Op 24 mei wer den de barakken door de ontvanger der registratie en domeinen te Zaandam bij openbare inschrijving verkocht. Er wa ren vijftien liefhebbers. Het hoogste bod deed Dorgeest uit Halfweg; ƒ601; de laagste inschrijving bleef beperkt tot 100. Eind juni kwam er een advertentie in de krant: „Spoed! Spoed! Wie nog goedkoop en best timmerhout wil kopen kome spoedig naar de afgebroken Am bachtsschool.” Zo vonden de vertrouwde barakken een roemloos einde. HET ZWARTE, SOMBERE jaar werd voortdurend door berichten over ontsla gen begeleid. Een uniek bedrijf als de Kennemer Potterij waar prachtig aarde werk werd vervaardigd moest in februa ri worden stopgezet, voorlopig - maar het werd definitief. Vijftien mensen kwamen op straat te staan. De voorraad werd zo goed mogelijk aan de man gebracht. Vele jaren later zouden do produkten van de Kennemer Potterij een doelwit van ver zamelaars worden. OOK EEN GROOT bedrijf als de Am- sterdamsche Ballast Maatschappij dat sterke wortels in IJmuiden had werd door de crisis getroffen. Een flink aantal inwoners kreeg ontslag aangezegd. Een punt van grote bedrijvigheid verdween: helling en werf nabij de spoorweghalte Casembrootstraat werden gesloopt. Met weemoed zagen velen voor wie hier in hun jeugd een pracht van een speelplaats was geweest hoe de zware balken uit de grond werden getrokken en met schuiten weggevoerd. NOG EEN UNIEKE speelplaats ver dween in deze tijd: de Moerberg, een der GEBOREN: G. T. Pieters-van Gènderen, d., IJmui den. J. T. Vallentgoed-Roodnat, z., Spaarn- dam. A. M. C. Treffers-Mul, z„ IJmuiden, J. G. Weseman-Timmerman, d., IJmuiden. E. H. P. Kurvers-van Beek, d., IJmuiden. P J M. Visser-van der Aar, d., Velsen (zuid). E. Sanstra-Sintebin, d., Heemskerk. C. M. Spaarndam-Postema, z„ Driehuis. G. Eriks-van Lamoen, d., Driehuis. J C. Sneekes-Blinkhof, d., Santpoort. L. C. O. Buis-Venema, z., IJmuiden. OVERLEDEN: A. N. van Altena, 77 jr., weduwe van T. C. van Drimmelen, Driehuis. B. H. Hor dijk, 25 jr., Rotterdam. J. Riedijk, 71 jr., weduwe van H. Jansen, IJmuiden. beeld aan het einde van de ijzig koude februarimaand in de Ahornstraat, met behulp van rijks veld wachters en mare chaussees. Toen de deurwaarder met zijn helpers de inboedel verwijderde trof hij in een huiskamer een grote kist met zand aan. Ook deze moest naar buiten worden gebracht omdat ze eigendom van de bewoner was. Het bleek een moeilijke karwei want de kist was aan de vloer vastgespijkerd.Voor de vele toeschou wers reden tot grote hilariteit. IN DATZELFDE JAAR werd IJmui den bezocht door een man die eens dui zenden toeschouwers naar de sluizen had doen stromen, van heinde en verre. Hij was op het toppunt van zijn macht ge weest toen hij met pracht en praal IJmui den binnenvoer. Nu werd hij in een auto rond gereden bij diezelfde sluizen maar niemand merkte hem op. Hij woonde sinds jaren in Doorn maar was met va kantie in Zandvoort en had gevraagd hem naar IJmuiden te rijden. Waar schijnlijk dacht hij er met weemoed aan „toen”, Wilhelm, de ex-keizer van Duits land. PRIJZEN IN GULDENS: Per 1 kg.: grote tong 16,11-16,07; groot- middel tong 15,70-15,36; kleinmiddeltong 15,20-14,73; tong één 13,29-13,01; tong twee 9,30-9,19. Per 40 kg.: tarbot 244-176; griet 235-190; kabeljauw vijf 92-84; schol vier 124; schar 88; bot 34-28; horsmakreel 34-30; rode poon 140-118. VELSEN-NOORD. Bij het begin van het nieuwe seizoen gonst het bij de voet balvereniging „KIC” van activiteiten, die op zaterdag 20 augustus aanvangen met het Evert Sanderstoernooi. Zondag 21 au gustus wordt de jaarlijkse traditie hervat van de altijd weer uitgebreide fami liedag, waarvoor het programma is sa mengesteld door de voorzitter van de jeugdcommissie J. Lempers. Dinsdag vertrokken: Eglantine, IJmui den, Cleveland; Hollandsdiep, Bremen; Furiacy, Londen; Fridtjof Nansen. Goten burg; Fernwave, IJmuiden, Antwerpen; Brinda, IJmuiden, Kopenhagen; Victoria- sand, Terneuzen; Majorca, Le Havre; Hoegh Trader, Middlesborough; Nassau- borg, Delfzijl; Expansa, Sharpness; Marie Christine, Moss, Velsen; Nordholm, Kristi- neham; Neptunus, Dundee; Inalotte Blu- mentahl, Le Havre; Excomm Merchant, Noordzee; Eduard Kahler, Antwerpen, Be verwijk; Sterling Brigg, Cont. Plat, IJmui den; Jan Tavenier, Delfzijl; Wildebeest, Cont. Plat, IJmuiden; Seaford Prince, Cont. Plat, IJmuiden; Tor Britannia, Go tenburg; Brucestan, Sunderland; Fridel, Whitby, Umuiden; Canabel, Kopenhagen. 24 en 31). Het weekloon van een kaai- ridder was volgens de gemeente 27, volgens de bonden 35. De inkomsten van timmerlieden, metselaars, betonwer kers, vlechters en voegers werden door de gemeente op 33 vastgesteld; de bon den hielden het op 36. Voor de metaalindustrie hanteerde de gemeente de algemene norm van 29; de vakbon den daarentegen wensten een indeling in 1. geschoolden 33.50, 2. geoefenden 30 en 3. ongeschoolden 28. DE STOOMTRAWLER DE HOOP II, IJM 193, was nog in de vaart met als schipper J. de Groot, zoon van de eige naar E. de Groot. IJmuiden schrok in januari op van het bericht uit Londen dat de boot op de Noordzee was gezonken. Alle opvarenden bleken echter in veilig heid te zijn. Nadere berichten meldden dat de trawler op vrijdagavond de 15de door „lekspringen” was vergaan. De sto ker op wacht had om kwart over zeven ontdekt dat er water in de machineka mer stroomde. Nadat hij groot alarm had geslagen werden direct de pompen aan het werk gezet. Het water kwam deson danks steeds hoger. Toen de pompen uitvielen begonnen de mannen het met emmers weg te scheppen maar dat was een hopeloze zaak. Twee uur na het eer ste alarm draaiden de cilinders al in het water. Het schip moest als verloren wor den beschouwd. SCHIPPER DE- GROOT nam contact op met een naburige trawler, een Engels man, de Reindeer. De boot kwam lang szij waarna de opvarenden van De Hoop in twee groepen overstapten, de kok en DEN HELDER. Aan de gemeentelij ke visafslag in Den Helder zijn in de week van 25 tot en met 29 juli door 82 kotters de volgende hoeveelheden vis aangevoerd: 49.498 kg Tong ƒ636.010,17 van ƒ1689 ƒ872; 14.135 kg Tarbot ƒ86.752,90 van 1600 ƒ332; 106.540 kg Schol 171.562,77 van ƒ308 ƒ120; 31.885 kg Kabeljauw ƒ46.205,07 van 615 ƒ086; 5.686 kg Griet 16.000,96 van 614 217; 19.035 kg Schar ƒ20.171,17 van ƒ183 ƒ056; 2.370 kg Wij ting ƒ3.514,77 van ƒ190 ƒ123; 11.455 kg Bot ƒ7.589,64 van ƒ078 ƒ050; 5.810 kg Poon ƒ5.604,27 van ƒ180 ƒ056; 1.035 kg Steenbolk ƒ1011,77 van ƒ160 ƒ086; 398 kg Tongschar ƒ1.212,63 van ƒ363 ƒ246; 394 kg Rog 661,13 van 201 110; 254 kg Krab 171,50 van 095 055; 108 kg Haai ƒ251,38 van ƒ258 ƒ223; 45 kg Koolvis ƒ56,50 van ƒ220 ƒ114; 525 kg Diversen ƒ1089,13. Totaal 249.173 kg ƒ997.865,76. „De naam „fiets” voor een vissersboot stamt niet uit IJmuiden maar uit Vlaar- dingen en Maassluis. Toen de zeilloggers uit de tijd raakten kwamen de „stoom- fietsen”, grotere loggers die voorzien waren van een stoommachine met Schotse keteltjes. Mijn vader was schip per op de Burgemeester Ripping MA 1, de eerste „stoomharingfiets” van Maass luis. ’s Zomers gingen de boten op de haring, ’s winters met de beug op de kabeljauw e.d. Er werd door die beugers veel levende vis aangevoerd, dankzij het bezit van een bun, zoals bijvoorbeeld ook de Urker zeilbotters ze hadden. De kabeljauw werd aan de wal in moten gesneden, maar zo dat het onderstuk van de vis één geheel bleef. Dat gebeurde ook met schelvis. Omdat je de vis dan zag inkrimpen werd er gesproken van TENTOONSTELLINGEN De Zeekleuters, Dorpsduinen. Tot en met 14 augustus missietentoonstelling met verkoop exo tische kunst, dagelijks geopend van 10-12 en 14- 21 uur. Herv. Kerk, Julianaplein. Tot en met 12 augus tus expositie pasteltekeningen van Edmond von Sijben de Maroije. Geopend van ma. t.m. vrij, van 19-21 uur. DIVERSEN Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a Woe alle leeftijden 19-21 uur. Julianaplein, woe. 20 uur gekostumeerde kin- deroptocht met „Arion”. VW-Wijk aan Zee/Beverwijk hoogste duinen van Kennemerland. Am sterdam kon zand gebruiken, IJmuiden gaf het. „Wie weet hoeveel jaren had de natuur nodig alvorens de talloze miljoe nen zandkorrels dit duin gevormd had den - en het hoge duin wordt nu in luttel tijds weggehaald”, schreef de IJmuider Courant. „De Moerberg, wat was ’t een heerlijke speelplaats voor de kinderen. Hoeveel groten hebben ook van het heer lijke uitzicht genoten. Op dit duin kon men de ganse omtrek overzien. Ver kon onze blik dwalen over de zee en we zagen tot Overveen en Wijk aan Zee. De Velser spoorbrug leek dichtbij”. MET DE MOERBERG verloor IJmui den een onvervangbaar stuk van zijn silhouet. Zoals er in de crisisjaren veel verloren zou gaan dat nooit meer zou worden hersteld. Het kort tevoren nog zo fleurige IJmuiden werd grauw, de eens zo levenslustige bevolking werd somber. De sfeer die de plaats tientallen jaren had gekenmerkt verdween. Nog kwamen de vertrouwde passagiersschepen naar de Toeristensteiger, zoals in dit jaar her- TOEN HET JAAR 1932 begon wensten de 42.555 inwoners van de gemeente Vel sen elkaar zoals gebruikelijk veel heil en zegen. Scheepsfluiten lieten zich horen. Vuurwerk werd afgestoken. Maar het was allemaal veel minder dan in de jaren daarvoor. Op 5 januari hield burgemees ter Rijkens tegen zijn gewoonte in een nieuwjaarsrede voor de gemeenteraad. De kern van zijn betoog: „Zo zwaar, zo zwart, zo somber als thans is nog zelden de toekomst ingezien.” DE WERELDCRISIS drukte het visse rijbedrijf van IJmuiden naar de afgrond nu de handel in het buitenland praktisch geen kant op kon. Kleine reders gingen failliet, grote ondernemingen haalden verreweg het grootste deel van hun vloot uit de vaart. Vele ontslagen in de toeleveringsbedrijven volgden. Wie nog werk had vroeg zich af hoe lang hij het nog zou houden. DE STEUNUITKERINGEN aan de werklozen leidden tot conflicten. Volgens de toen al sterke vakbonden ging de gemeente Velsen bij haar berekeningen uit van lagere lonen dat wat in IJmuiden in feite werd verdiend. Volgens de ge meente was het weekloon van een schip per van een trawler, uitgaand van een 48-urige werkweek, 38, volgens de bonden echter ƒ51. Een machinist had een inkomen van 38, bepaalde de ge meente; nee, zeiden de bonden, zijn nor male loon is 49. Dergelijke verschillen waren er over de verdiensten van de stuurman (ƒ31 en 40), de matroos 26 en 33), de stoker 30 en 38), de jongste stoker 26 en 33) en de kok krimpkabeljauw en krimpschelvis. Het was een mooi gezicht als je een op die manier behandelde kabeljauw of schel vis zag. De handelaren en handelaartjes toonden ze zo graag aan hun klanten in die tijd toen de vis nog dezelfde dag van de aanvoer bij de consument kwam.” (A.N. Punt, Santpoort). haaldelijk de Simon Bolivar van de Ko ninklijke Nederlandsche Stoomboot Maatschappij. Maar het zou niet lang meer duren. Het hout van de Toeristen steiger zou wegrotten en er zou geen geld zijn voor een nieuwe. NOG ALTIJD liep dorpsomroeper Pi- rovano met zijn bel door de straten, ze senzeventig jaar oud, om nieuws van winkeliers en verenigingen bekend te maken. Iemand vervaardigde die tijd een gedicht op hem: „Tweebenige adverten tie - voor u mijn révérentie.” Met de - toen al - nostalgische toevoeging: „Omroeper! In ons leven - zijt gij nog nagebleven. - Elektra, radio ten spijt - uit over-over- grootvaarstijd. - Gij blijft, al zijn we modeziek, - een levend, dierbaar stuk antiek.” Maar de winkeliers lieten Piro- vano steeds minder omroepen; hun za ken gingen slecht. IJMUIDEN. Minister F. van der Stee van landbouw en visserij brengt op vrij dag 12 augustus een werkbezoek aan het Rijksinstituut voor Visserijonderzoek RIVO. De minister zal tijdens dit werkbe zoek kennis maken met de werkzaamhe den van het RIVO en met het visserij onderzoek in het algemeen', waarbij hij zich ook op de hoogte zal stellen van de inzichten van de biologen omtrent van gstbeperkingen voor de vissoorten. MUZIEK Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt 23). Dag. 12.30-13 u.r Beiaardbespelingen door stadsbeiaardier B. Winsemius, do. 15 u.: Orgelconcert door de Duitse organiste Martha Schuster. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 19 en 21.30 u.. Rocky”, 16 j. Do 15.30, 19 en 21.30 u.: „Het debuut”, 16 j. 13.30 u.. „The love bug”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Een goeie haan is niet vet”, 16 j. Do. 9 en 21.15 u.r „Battle of Britain”, 12 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.30 u.: „Twee door het dolle heen”, 12 j. 1 Luxor (Gr. Houtstr.) 14 en 20 u.: „Een brug te ver”, 12 j. Roxy (KI. Houtstr.) 20 u.: „Once upom a time in the west”, 12 j. Do. 14.30, 19 en 21.30 u.: „Rocky”, 16 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u.: „De gendar me op drift”, a.l. Do. 14 u.: „Peppi en Kokki bij de marine”, a.l. Cinema Quirinus Internationaal (Lange Veerstr.) 19, 20.15 en 21.30 u.: „Kom in mijn bed, mijn liefste”, 16 j. VELSEN-NOORD. Omdat men op korte termijn verschillende activiteiten te wachten heeft staan, heeft het bestuur van de handbalvereniging „IJmond” zijn leden alvast de eerste informatie doen toekomen omtrent de eerste zaken waar mede het nieuwe seizoen wordt begonnen. Donderdagavond 4 augustus wordt de eerste training voor de dames- en herense nioren gestart en volgende week woensdag 10 augustus beginnen de trainingen voor de diverse jeugdgroepen. Zondag 14 augustus gaat „IJmond” deel nemen aan twee evenementen. Op deze dag zullen twee dames- en twee heren teams deelnemen aan een door de vereni ging CSV in Castricum te houden toer nooi. Op dezelfde dag gaat „IJmond’ met een groot aantal teams van alle jeugdafde lingen naar een uitgebreid toernooi van de vereniging Duyvestien/Hermes in Den Haag. Met het aanbreken van het nieuwe seizoen hoopt het bestuur van „IJmond”- handbal te kunnen rekenen Op medewer king van de ouders van de leden en van hen die de vereniging een warm hart toe dragen. Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg Dond. alle leeftijden 19-21.30 uur. Herinnering aan het voor-oorlogse strandleven van Umuiden. Nieuwe Hol landse maatjesharing, gebakken vis en rolmops waren specialiteiten van De Ge zonde Apotheek ofwel de „haring- en nis tent” van Arie Zwaaij, een zeer bekende Umuidenaar. Van links naar rechts op de foto: Willem Zwemmer, Arie Zwaaij en Gerrit Brandenburg. (Foto beschikbaar ge steld door mevr. R. Zwaaij-Brandenburg te IJmuiden). BIOSCOPEN City, woensdag 20 uur „Tentacles”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen. 'Ge opend di. t/m zat. van 10-12 en 14-17 uur. Museum Beeckestijn. Rijksweg Velsen. Ten toonstelling „Buitenplaatsen in Velsen”. Ge opend van 10-12 en 14-17 uur. Maandags ge sloten. Tuin Beeckestijn. Rijksweg Velsen. Tentoon stelling van staalplastieken van Erik van Spron- sen in de tuin en van Grafisch werk van Robert de Vries in het Noordelijke Koetshuis van Beec kestijn. Openingstijden Koetshuis van 10-12 en 14-17 uur. Pieter Vermeulen Museum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, dagelijks van 9.30- 12.00 en 14.00-16.30 uur. Pieter Vermeulen Museum. Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen: Expositie van Dirk de Herder over de geschiedenis van IJmuiden en de betrekking hiermede met de havens en de zee. Geopend van 9.30-12.00 en 14.30-16.30 uur. Stadhuis.Bezichtiging op werkdagen van 10 tot 12 uur. Ruïne van Brederode. Velserenderlaan Sant poort. Tentoonstelling „De 18 Heeren van Bre derode”, geopend dinsdag van 9.30-12 en 13-17.15 uur. Oude Raadhuis Velsen. Expositie van de Ar cheologische Werkgroep Velsen. Geopend van 13- 17 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens. Bessemerstraat Velsen-Noord. Geopend dinsdags en donderdag van 10-16 uur en verder op aanvraag, tel. 02510- 91022 en 93088. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033. Ongevallen dienst 15400. Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui den 20750. Centrale Bibliotheek. Plein 1945, woensdag 19.00-21.30 uur; donderdag 10.00-12.30 uur en 14.30-17.30 uur. Bibliotheek Zeewijkplein, gesloten wegens vacantie. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil lems beek weg Donderdag 15.30-17.30 uur. Sociëteit Asterix, geopend woensdagavond vanaf 20 uur. Velserbad: Gesloten. Openluchtbad „De Heerenduinen”, geopend woensdag tot 20.30 uur, donderdag van 7.00-20.30 uur. Speeltuin „In Veilige Haven”. Dagelijks ge opend van 9.30-11.30 uur en 13.00-16.30 uur. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, 10-12 uur creatief bezig zijn. Geopend 14- 17 uur. Gymnastiek vopr bejaarden. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal Bureau Abelenstraat, IJmuiden. Tel. 12464 of 18445 van 9-10 uur. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken Velserduinweg 52, IJmuiden, ma. Vm vrij. 9-10 u. Tel. 02550-18830 en 22169. Muziektent Beeckestijn: 20.00 uur. Popgroep Clinch. Umond-MTS Santpoort: 14.00 uur filmspel Speliade. Midgetgolfbaan restaurant Brederode: 9 uur midgetgolfkampioenschappen Feestweek Sant poort. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Woe. 19 en 21.15 uur „Big bad Mama”, 19.30 uur „Network”. Luxor Theater, Breestraat Woe. 19 en 21.30 uur „ThunderbaH”. DIVERSEN Sportfondsenbad, Kuikensweg. Buitenbad ge opend van 10-20 uur. Openbare bibliotheek, Kerkstraat. Woe.volw. 19-21 uur, do. volw. 14-17.30 uur. Huize Scheijbeek, Velserweg. Do. wetswinkel voor gratis juridisch advies van 18-20 uur. Alarmnummers: politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkweg. Woe. volwas. 19-21 uur. Benelpxlaan: wegens vak. gesloten t.m. 13 augustus. Zwembad De Water akkers, Kerkweg. Buiten bad geopend van 9-20 uur. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Do. geopend van 13-16.30 uur. Alarmnummers: politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. Een 25-jarige inwoner uit Santpoort, een 34-jarige IJmuidenaar en een 22-ja!rige man uit Haarlem werden tussen 2 en 3 uur aangehouden op de Hagelingerweg. Een bloedproef bracht aan het licht wat de oorzaak was van hun opvallende rijstijl. Overmatig drankgebruik. Een 18-jarige inwoner uit Driehuis werd een rijverbod opgelegd. rn u idcn

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7