bij bosjes verbroken Bouwer Scholz: Sloop brandweergarage voor uitbreiding bank Engelse padvinders door gemeentebestuur ontvangen Jongens op rooftocht Terrein ligt anderhalf jaar braak J Maffe records9 werden ,,We hebben de tijd" s o 'SS W-.*, WW Zwemdiploma’s UITWISSELING MET M’HALA PANZI-GROEP Uitwisseling Fietstweedaagse in Noord-Holland Ui ISS ■i 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 7 AUGUSTUS WOENSDAG 8 TRADITIONEEL EVENEMENT WIJK AAN DUIN .9 .9 15 15 19 29 16 )8 19 n 09 jn 49 ?5 J8 >9 >9 19 38 n 59 BEVERWIJK. Na eindeloos geharrewar kon er gepubliceerd worden: M. Stork uit Driehuis, eigenaar van Topvloer in de Konings traat, zou eind april 1976 met de bouw van een uit vier verdiepingen bestaand detailhandelsgebouw aan de Parallelweg beginnen. Het plan verwekte enige opschudding in Beverwijkse middenstandskrin- gen. Nu, bijna anderhalf jaar later, is er nog steeds geen paal de grond in gegaan en laat een geel hekwerk rondom het terrein zien waar eens het gebouw zal verrijzen. fc k i X M 1 STILTE ROND BOUW VAN DETAILHANDELSCENTRUM In zijn toespraak wees burgemeester Hubers de Engelse en Beverwijkse padvinders op de grote waarde van hun uitwisseling. Toen medio vorig jaar de bouwonderne ming P. F. Scholz N.V. uit Santpoort on derdelen van een gedemonteerde kraan op het terrein plaatste, zag het er naar uit, dat er werkelijk iets zou gaan gebeuren. Maar het terrein ligt er nog even maagde lijk bij als voorheen en leeft letterlijk en figuurlijk in de schaduw van buurman Stoutenbeek, die even verderop aan de weg razendsnel een verkoopcentrum laat bouwen. Het stoutmoedige plan dreigt in het vergeetboek te raken. M. Stork uit Driehuis heeft zich inmid dels wegens gezondheidsredenen uit de zaken terug getrokken. Deze middenstan der had inmiddels wel de hele santeme- kraam rond de bouw van het nieuwe cen trum aan bouwondernemer Scholz overge daan. Scholz kocht de grond van de ge meente Beverwijk, zorgde voor een finan ciële afwikkeling met Stork en poogt nu op eigen houtje het gebouw van de grond te krijgen. De gemeente Beverwijk liet in de ver- koopacte van de grond de clausule opne men, dat de betreffende grond niet onbe bouwd verkocht mocht worden. Fluks werd er een makelaar ingeschakeld, die het gebouw voor zo’n zes miljoen te koop aanbood. Het bord bij het bouwterrein verwijst geïnteresseerden nog steeds naar makelaar J. Stillebroer te Santpoort. De heer Nadorp van dit kantoor weet niet veel te vertellen over de plannen van ondernemer Scholz. „We zijn momenteel Het stenen gedeelte van de brandweer kazerne, waar de brandweerwagens altijd in stonden, wordt nu gesloopt. De houten kantine blijft nog even staan, omdat deze als directiekeet kan worden gebruikt door de aannemer die de uitbreiding van de bank uitvoert en eventueel kan er tijdelijk ook personeel van de bank een plaatsje vinden als de verbouwing en uitbreiding het werken in het nu bestaande gebouw in onderhandeling met een paar serieuze kandidaten. Als u meer wil weten verwijs ik u naar de heer Scholz”. Dat doen we dan. Bouwer Scholz, voor zitter van de harddraverijvereniging in zijn woonplaats Santpoort, zit midden in de geneugten van de Santpoortse feest- week en na wat speurwerk vinden we de rijzige Santpoorter achter een koel glas bier, samen met de juryleden van de ring- steekwedstrijden gezeten in een Chinees restaurant. Even tijd voor een gesprekje heeft hij wel. gedaan om de verkoop of de huur van het gebouw te activeren. We hebben echter de tijd. De komst van Stoutenbeek heeft al leen maar in ons voordeel gewerkt”. (Van onze medewerker) BEVERWIJK. In de vierjaarlijkse uitwisseling tussen de padvindersgroep M’hala Panzi en de 2nd Streatham Hill van de Christ Church uit Londen zijn dit maal de Beverwijkers de ontvangende groep. Gisteravond werd de Engelse de putatie achtentwintig man sterk door burgemeester A. Hubers in het Stadskantoor ontvangen. De groep ver blijft ov.erigens al enige dagen in Bever wijk. Namens zowel de Engelse als de Bever wijkse groep dankte de nestor van het regionale padvinderswezen, de momen teel in Egmond aan Zee wonende en al meer dan een halve eeuw bij het scouting- gebeuren betrokken hopman J. van den Berg, het gemeentebestuur voor de ont vangst op het Stadskantoor en burge meester Hubers voor diens vriendelijke woorden. De jongens kregen allen een aandenken aan Beverwijk mee. BEVERWIJK. Toerclub „Le Campi on” organiseert maandag 8 en dinsdag 9 augustus voor de zesde maal een avond- fietstweedaagse in Noord-Holland. Op de ze twee avonden kan men fietsen langs fraaie toeristische routes van 25 kilometer. De start in Beverwijk is op, beide avonden bij café Eindspurt, Alkmaarseweg nr. 59. Alle deelnemers zullen een fraaie herinne- ringsvaan ontvangen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De politie heeft dins dag twee scholieren uit Velsen-Noord (15 en 16 jaar) aangehouden, die een serie inbraken bekenden. Van twee inbraken was de politie door de gedupeerden nog niet op de hoogte gesteld. BEVERWIJK. In het Sportfondsen- bad is 2 augustus weer afzwemmen gehou den. Voor het diploma A slaagden: Rudolf de Bont, Patrick de Kuiper, Margaret Meester, Casper v. d. Woude, Remco Koen- derman Richard Ledder, Robert Plug en Nathalie Beentjes. Kleuterbrevet: Sandy Admiraal, Helen Blomvliet, Petra Kamp, .Claudette Bleeker, Raimond Bol en Wim Zwart. De uitwisseling met Nederland is voor de 2nd Streatham Hill van de Christ Church of London in 1929 begonnen. On der leiding van de vermaarde hopman J. van den Berg knoopte men toen achtereen volgens banden aan met Bussum, Alk maar en tenslotte met Beverwijk. De groep die momenteel in Beverwijk verblijft heeft inmiddels al enkele excur sies achter de rug. Men bezocht onder meer Amsterdam en Rotterdam, terwijl voor vandaag Hoorn en de Afsluitdijk op het programma staan. Donderdag worden de voormalige eilanden Schokland en Urk en het nieuwbakken Lelystad bezocht. Diezelfde avond wordt het bezoek met een feestavond in het Harmonie-gebouw afge sloten. heel wat voortijdige afvallers. Opvallend was voorts, hoe weinig de kinderen te recht brachten van bijvoorbeeld het steltstaan, kaatsenballen en tollen alle maal kinderspelen, die allang weer in de vergeethoek terecht zijn gekomen, maar waar de vijftig deelnemertjes toch een uiterst prettige middagmee beleefden. Morgen (donderdag) worden de kin derspelen voortgezet met in „De Schans” de hele dag paardentram en ponyrijden voor 6-12 jaar op het terrein van de speeltuin Munnikenweide; nabij „Wijk aan Duin” ’s middags de wielerwedstrijd voor 8-12 jarigen „Ronde van Wijk aan Duin”; en op het terrein aan de IJssel- straat nog tot en met 6 augsutsu de bouwstad van „De Lichtboei”. Van de oude brandweerkazerne achter het raadhuis staan op het ogenblik alleen nog enkele muurgedeelten overeind en de houten kantine. Er wordt haast gemaakt met het bouw rijp maken van de grond achter de Rabo bank voor de aanzienlijke uitbreiding van deze bank, die aan de zijde van het Burge meester Nielenplein een geheel ander aan zien krijgt door een ingrijpende gevelver- bouwing. vergezeld liet gaan van de wens de vriendschapsbetrekkingen met Beverwijk nog vele jaren te kunnen voortzetten. De jongens werd tenslotte, na door het Stads kantoor te zijn rondgeleid, in de koffieka mer een verfrissing aangeboden. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. „Maffe records” sneuvelden er gistermiddag bij bosjes in de Wilgenhoflaan, waar buurthuis Wijk aan Duin in het kader van de zomerva- kantiespelen acht- tot twaalfjarigen in degelegenheid stelde elkaar op een aan- i tal niet zo alledaagse activiteiten te be- i kampen. iHet parcours bestond uit een storm baan (tijgeren onder een net door), touw tje springen, steltstaan, bal kappen, stoe- 1 pranden gooien, kaatsenballen, bal drib- beien (zie foto), tollen en paraplu-hangen. Vooral die laatste hindernis (zie foto), die erop neerkwam dat men met één hand aan een in een boom opgehangen ijzeren staaf moest blijven hangen, telde De jongens liepen tegen de lamp toen zij van het parkeerterrein bij garage Com mandeur aan de Parallelweg een perso nenwagen open brakën en naar Velsen- Noord reden. Toen de wagen daar werd gevonden had de politie de jongens al in de kraag gevat. Bij het verhoor bekenden zij in de afgelopen week te hebben ingebro ken in een bouwkeet in de Meerstraat, het kantoor van Stevin aan de Vondellaan, een reisbureau aan de Breestraat, een kap perszaak in de Peperstraat en een schuur op het industrieterrein. Hier namen zij een bromfiets mee. „De zaak gaat gewoon door. De grond is mijn eigendom en mettertijd zal het ge bouw er wel komen. Deze week heb ik geen tijd, want dan is de feestweek be- langrijker”, deelt hij vrolijk mee. De heer Scholz wil wel toegeven dat de koop van het lapje grond een gok is ge weest. „Natuurlijk is het een grote gok. Maar dat is het zakendoen nu eenmaal ingebakken. Ik verwacht binnenkort wel met een serieuze kandidaat in zee te kun nen gaan. Er is de laatste maanden weinig In zijn toespraak wees burgemeester Hubere de padvinders op de grote waarde van een dergelijke uitwisseling, waar niet alleen vriendschap van^uitgaat maar ook verbroedering. Hij memoreérde de lange duur van de uitwisseling tussen de padvin- dersgroepen: al sedert 1945 is er een con tact met Beverwijk. De burgemeester bood aan hopman Charles Haas van de Engelse groep een wandbord aan met het wapen van de ge meente Beverwijk. De heer Haas overhan digde de burgemeester op zijn beurt een brief van zijn Londense collega, die hij Het terrein aan de Parallelweg waar eens het detailhandelsgebouw' van bouwondernemer Scholz uit Santpoort moet verrijzen. ïs<s,*i gedeeltelijk onmogelijk maken.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9