Geen nieuwe studenten naar Rijksacademie Amsterdamse Kunstraad tegen verwijdering drijvend eiland Orgeltocht Nicolas Kynaston MUZIEK UIT. I f Nederlandse en Belgische acteurs onder Guido Pieters agenda van amsterdam Twee aanwinsten Van Gogh-museum pi Bioscopen Alfred Lunt overleden wijzen m Marguérite Maeght overleden ALLERHANDE Dure produktie Tentoonstellingen Geweldige sfeer KUNST 17 HD O N D E R D A G 4 AUGUSTUS 19 7 7 50 ■c ■w L. kJ PERWEZ. Dokter Vlimmen is er weer. In een bijzonder fraaie oude Donnet Zedel uit de jaren dertig rijdt hij momenteel door het Oostvlaamse land, vaak vergezeld van zijn vriend Dacka. Maar de Donnet van de dokter Vlimmen van nu wordt getrokken door een moderne Citroen waarop een filmcamera is bevestigd en het feit dat de bekende dierenarts uit het boek van Roothaert door Oost- Vlaanderen toert is het resultaat van lang zoeken naar dorpjes, waar de sfeer uit de jaren dertig makkelijk tot leven kan worden gewekt. i£?25 I 1 Vu ■MH Dokter Vlimmen opnieuw als film laim, HET CAVAILLÊ-COLL-ORGEL NICOLAS KYNASTON De Nederlandse „Doctor Vlimmen” is a >o Cinecentrum-Cine-Ma heeft erg veel jong talent aangetrokken voor deze pro duktie. De jonge regisseur Guido Pieters maakt hiermee zijn eerste grote film, de muziek wordt gecomponeerd door Pim Koopman en ook in de rolbezetting over heerst het jeugdige talent. Guido Pieters schreef ook het derde en uiteindelijke sce nario voor de film, waarin met name de karakters van de hoofdpersonen erg dicht Gerrit Visscher, die samen met Jef Vliegen de film produceert, vertelt dat heel Nederland is afgeschuimd naar zulke „Doctor Vlimmen”, de roman van Root- haert die destijds voor de nodige opschud ding zorgde doordat fel van leer werd getrokken tegen de Kerk, wordt verfilmd. Voor de derde keer inmiddels, maar voor het eerst in een Nederlandse versie. Ruim een week geleden begonnen de opnamen van deze co-produktie tussen NV Cinecen- trum en Cine-Ma in de streek rond Wavre, zo’n dikke twintig kilometer ten zuiden van Brussel. Tot half augustus verblijft de filmploeg in dit fraaie land dat de overgang vormt tussen het vlakke gedeelte van België en de Ardennen. Een bosrijk en heuvelachtig gebied, waar de glooiende weilanden wor den af gewisseld door de talrijke fruitbo men en waar het sappige Vlaams plaats heeft moeten maken voor het wat meer afgebeten Waals. Een land waar de tijd lijkt te hebben stilgestaan. Waar men nog talrijke kleine dorpjes vindt met schilder achtige pleintjes die de vaak Romaanse streek die men zocht voor de opnamen van de Vlimmen-film. Peter Faber kende het boek niet toen men hem vroeg voor de filmrol. „Ik heb Merunoviczverzorgt het gemeentelijk orgelconcert in de Grote of St. Bavokerk volgende week donderdagmiddag (11 au gustus, 15 uur). Hij zal dan een gevarieerd programma voor zijn rekening nemen, te weten het Preludium en Fuga in F-dur van Buxtehude, de Partita „Sei gegrüsset Jesu gütig (BWV 768), Metamorphosen über BACH van Matthias Kern en Regers Ko- raalfantasie „Hallelujah, Gott zu loben” (opus 52/3). Daarnaast vertolkt hij zes Poolse dansen uit de Talubateur van Jan de Lublin. Thijs Kramer. Thijs Kramer verzorgt zaterdagmiddag het orgelconcert in de Ka thedrale Basiliek St. Bavo aan de Leidse- vaart te Haarlem, aanvang 15 uur. Hij is organist van de Petruskerk te Leiden en dirigent van het koor van de Neerlandse Opera. Hij is vroeger de vaste bespeler van het Willebrord-orgel geweest, toen dit in strument nog in de Amsterdamse Willi- brorduskerk stond. Hij heeft zich als lid van de Stichting tot behoud van dit orgel ingezet om het instrument te redden toen het onder slopershanden verloren dreigde te gaan. Zijn repertoire bepaalt zich de laatste jaren hoofdzakelijk tot de roman tiek. Vrij entree. vooral ja gezegd om de omgang met de dieren in de film. Dat fascineerde me enorm. Dr. Vlimmen is een man waar ik een tijdje mee op vakantie zou willen. Een hard werkend mens, ’t Leukste vind ik de oprechtheid waarmee hij de dingen aan pakt en die dan toch mislukken, ’t Vastbij ten in zijn situatie ook. Het script is een tuimeling van situaties, van emoties. Er gebeurt constant wat. Dat bevalt me wel”. Zijn grote vriend Dacka wordt vertolkt door de Belgische acteur Roger van Hooi, een bekendheid in eigen land, voor Neder land een vrijwel onbekende naam. Roger speelde in diverse Franse produkties als „La Chamade” met Cathérine Deneuve, in „Rendez-vous a Bray” met Anha Karina en met Willeke van Ammelrooy in „Louisa, een woord van lief de”. Hij wds tegenspeler van. Monique van de Ven in „Verloren maandag” en „Dr. Vlimmen” is zijn eerste Nederlandse speelfilm. Een van de oudste actrices in de produk tie is Wiesje Bouwmeester. Zij is een van de dames Stroeks. Ze zit lekker uit de wind op een kerkstoeltje in de ingang van het kerkhof van Perwez te wachten tot ze aan bod komt. Gekleed in een zwarte japon met hoog kraagje, lange mouwen, afge werkt met kantjes, heeft ze het warm. „Ik zal blij zijn als ik straks m’n spijkerbroek weer aan kan”, zegt deze actrice, die twee jaar geleden op 65-jarige leeftijd afscheid nam van het Zuidelijk Toneel Globe en sindsdien in vrije produkties werkzaam is. Peter Faber noemt de Vlimmen in het boek van Roothaert complexer en inge wikkelder dan de figuur die hij nu gestalte geeft. De kneepjes van het dierenarts-zijn worden hem voorgedaan door Rob Hayer, een veearts uit Utrecht. „Dat is erg fijn hoor. Zo’n beest inenten is maar vreemd in het begin”, grinnekt de pseudo-dierenarts Faber. „Ik heb de laatste tijd vrij veel film gedaan. Bij Jan Keja pas geleden en ook met Adriaan Ditvoorst. Guido is een fijne jongen. Ik vind ’t werken met jonge men sen erg leuk”. Ze is die morgen om zes uur opgestaan, tijd om een hap te eten is er nauwelijks. „Dat wachten hoort bij het vak hè. Ik vind dat de mensen hier een goed verhaal te pakken hebben. Ik heb er wel vertrouwen in”. de zogenaamde kleine orgelmis en de pre lude en Fuga in c-dur uitvoeren. „Doctor Vlimmen” moet in februari in roulatie komen. Door het meewerken van Belgische acteurs hoopt Gerrit Visscher dat er ook bij onze Zuiderburen een goede belangstelling zal bestaan voor de film. Aan de inwoners van Perwez zal het niet liggen. De twee gendarmes die het dorp rijk is moesten regelmatig optreden om de mensen op afstand te houden. Het zal ook wel een van de weinige keren zijn dat er echt iets te doen was in Perwez. De Raad heeft B. en W. deze week aange raden een commissie in te stellen, die moet bekijken wanneer om artistieke redenen kan worden afgeweken van de regel die uitbreiding van het „drijvend bestand” in DEN HAAG (ANP). Minister Van Doom van CRM trekt zijn beschikking niet in: volgend jaar worden geen nieuwe studenten toegelaten tot de Rijksacade mie van Beeldende Kunsten in Amster dam. Wordt het nog in te dienen wetsont werp aanvaard of niet tijdig afgehandeld, dan zal de toelating voor het studiejaar 1978-1979 op de gebruikelijke wijze kun nen plaatshebben. De bewindsman heeft dit geantwoord op vragen die Tweede-Kamerleden voor de PvdA hebben gesteld. De volksvertegen woordigers hadden gesuggereerd te wach ten tot de kwestie in de Staten-Generaal zou zijn afgehandeld. Van Doorn houdt er rekening mee, dat het wetsontwerp voor het studiejaar 1978- 1979 wet zal wezen. Het zou dan onverant woord zijn bij de studenten ten onrechte de verwachting te wekken, dat zij aan de Rijksacademie in haar huidige vorm niet alleen hun studie zouden kunnen begin nen, maar haar ook zouden kunnen vol tooien. CHICAGO-(UPI) De acteur Alfred Lunt, die met zijn vrouw Lynn Fontanne het eerste toneelechtpaar in Amerika vormde, is woensdag in Chicago overleden. Hij is 84 jaar geworden. Het paar maakte theatergeschiedenis in de jaren twintig tot vijftig. Het Newyorkse theater „Globe” is in 1958 tot „Lunt-Fon- tannetheater” omgedoopt om hen te eren. In 1964 kregen de Lunts de presidentiële vrijheidsmedaille. In maart 1971 werd de beslissing gepu bliceerd het gehele onderwijs in de beel dende kunsten gelijkwaardig te laten wor den en in een wettelijk kader met gelijke bekostigingssleutel en onder een minister te plaatsen. grachten en haven verbiedt. Het uit afval- materiaal opgebouwde eiland van Groot- veld behoorde zeker tot de uitzonderingen, aldus de Kunstraad, omdat het „nadruk kelijk” moet worden gerekend tot het ter rein van de creativiteit en fantasie. Het verbieden van Grootvelds werkstuk wekt de indruk alsof een verregaande bu reaucratie in de fantasie wil doden, aldus het commentaar van de Amsterdamse Kunstraad. Volgens hem is op het Amster damse water een drijvende architectuur ontstaan, „die wat grillige verscheidenheid en oorspronkelijke ruimte-oplossingen be treft zijn weerga niet kent”. De beide aanwinsten zijn vanaf heden op de tweede etage tentoongesteld. Mevrouw Maeght en haar man Aime hebben via hun kunsthandel en uitgeverij van boeken over kunst veel gedaan om bekendheid te geven aan het werk van hedendaagse kunstenaars. Ter nagedach tenis aan hun zoon Bernard, die op elfjari ge leeftijd overleed, richtten zij op een tien hectare groot terrein in Saint Paul de Vence een permanente tentoonstelling in van werken van beeldende kunst, die ei gendom zijn van een eveneens door hen opgerichte stichting. PARIJS (AFP). Marguérite Maeght die in 1964 samen met haar man in Saint Paul de Vence aan de Franse Rivièra een naar hen genoemd kunstcentrum stichtte, is op 68-jarige leeftijd in Parijs over leden. AMSTERDAM (ANP). De Amster damse Kunstraad vindt dat het Amster damse gemeentebestuur vorige maand ten onrechte het drijvende eiland „Tand des Tijds” van Robert Jasper Grootveld uit de Oostenburgergracht heeft laten verwijderen. De gemeente heeft te weinig oog voor „creatieve bouwsels” in de Am sterdamse grachten, aldus een commen taar van de Kunstraad. (Van onze kunstredactie) AMSTERDAM. Het Rijksmuseum Vincent van Gogh heeft onlangs twee aquarellen van de hand van Van Gogh verworven die beide een welkome aanvul ling vormen op het bezit uit de eerste periode van de schilder, te weten Bgabant en Drente. iö 2 Amsterdams Historisch Museum (Klaverstraat 92): T.e.m. 28 aug. Steden in Beeld, dagelijks 9.30-17 uur. Zon- en feesdagen 13-17 uur. Tropenmuseum (Linnaeusstraat): T.m. 31 aug. Grenzeloos werkeloos, werkgelegenheid in de derde wereld. Dag. van 10-17 uur. Zon- en feestdagen 13-17 uur. ie m ie bi< omem aan. 1 4 0 2 Bernard Winsemius. Stadsbeiaardier Bernard Winsemius is dinsdagavond 9 au gustus (20 uur) te beluisteren in een andere rol. Hij bespeelt dan namelijk het Müller- Uwe Droszella. Het gehele programma, dat de Duitse organist Uwe Droszella za terdagavond in de Haarlemse Waalse Kerk (Begijnhof 30; aanvang 20 uur) ten gehore zal brengen, zal gewijd zijn aan composi ties van Johann Sebastian Bach. Hij zal onder meer de Prelude en Fuga in h-mol, liggen bij de eerste twee boeken die de film omvat. De Vlimmen in de film is wel wat moderner geworden”, vertelt Pieters. „De film speelt nog wel in de jaren dertig, maar de conflicten zijn aan onze tijd aangepast. Het klerikale element is wat verminderd, de dörpsintriges zijn belangrijker”. Guido maakte eerder diverse tv-documentaires, was assistent bij Bert Haanstra en ver bleef na cum laude te zijn geslaagd op de Amsterdamse filmacademie enige tijd in Amerika, waar hij onder meer scenario’s schreef. Producent Visscher noemt hem, evenals cameraman Theo v. d. Sande (van o.a. „Het Debuut”) erg professioneel. De aquarel die in Drente in september 1883 werd vervaardigd, is getiteld „Avondlandschap,,. De tweede aquarel, in mei-juni 1884 in Nuenen ontstaan, stelt een oude man voor die bezig is met het ophaspelen van de wol. Met dit onderwerp, het weven, de Brabantse huis-industrie, zou Vincent van Gogh zich intensief bezig gehouden hebben. orgel van de Grote of St. Bavokerk tijdens een gemeentelijk orgelconcert in plaats van het carillon. Zijn programma ver meldt het Preludium en fuga in e kleine terts van Nikolaus Bruhns, Vater unser im Himmelreich van Georg Böhm, Toccata in a van Sweelinck, Sarabande van Gisbert Steenwick,'Wir glauben all’ an einen Gott, Vater en het Preludium en Fuga in b kleine terts van Bach en Max Regers Phantasie über den Choral „Wachet auf, ruft uns die Stimme” (opus 52, nr. 2). Maurycy Merunovicz. De 27-jarige Poolse organist Maurycy Merunovicz deed op zijn eerdere concerttoernees in het wes ten ons land al vaker aan. Hij sloot zijn studie in 1972 af aan het Conservatorium van Krakóv en was daarna actief als orga nist, wetenschappelijk medewerker, verta ler en uitgever van orgelliteratuur in Polen en Tsjecho-Slowakije. De in 1948 geboren organist studeerde orgel en muziekwetenschap in eigen land maar ook in Nederland; onder meer bij Albert de Klerk. Toegang gratis. Anton de Beer. Het concert op zondag middag (15 uur) in de aula van het Teylers Museum aan het Haarlemse Spaarne, dat zal worden uitgevoers door Anton de Beer op het 31-toons Fokker-orgel, omvat wer ken van onder meer Johann Kaspar Ker 11 en Sweelinck wat de oude muziek betreft, alsmede composities van de concertgever zelf. Verder staat op het programma de eerste compositie in 31-toons stemming van een jonge Amerikaanse componist, Robert Chamberlin, die hij maakte naar aanleiding van de Amerikaanse tournee van Louw Lemkes, Jeanne Vos en Anton de Beer aan het begin van dit jaar. Oudestijl. Zaterdagavond speelt het huisorkest van Sherry Bodega De Gravin (Gravinnesteeg 9, Haarlem), The Midge- town Jazzband weer de vertrouwde oude- stijlklanken. King’s Galliard. Zaterdagavond speelt een viermans Haagse folkgroep, King’s Galliard geheten, Ierse, Amerikaanse en Nederlandse volksliedjes in het Open luchttheater Bloemendaal. De groep be schikt na twee leuke en soms zelfs intieme albums over een behoorlijke aanhang en geniet ook buiten onze landsgrenzen enige bekendheid. Aanvang 20.15 uur. Kees Huges. Elke zaterdag trekt de edelambachtmarkt aan de Spaarndamse Westkolk flink veel bezoekers van buiten die gecharmeerd zijn van dit leuke dorpjq. In het Hervormde kerkje aan de Kolk heeft elke zaterdagmiddag (15 uur) een gratis toegankelijk driekwartiersconcertje plaats. Komende zaterdagmiddag wordt het verzorgd door Kees Huges, die niet alleen enkele werkjes op het prachtige eenklaviers orgel en op klavecimbel ten gehore zal brengen, maar het publiek weet te betrekken bij het gebeuren. Zomerbespelingen. James Lawson, bei aardier van de Newyorkse Riverside Church bespeelt volgende week dinsdaga vond tussen 19 en 19.50 uur het carillon op de Bavotoren in het hartje van Haarlem. Dat mag ook wel. De film bestaat uit 120 scènes, wordt gemaakt op 45 locaties, be vat 68 sprekende rollen en bovendien komen er allerlei toestanden met dieren aan te pas. Twintig antieke wagens rijden in de produktie, die allemaal ’s nachts op 1 trailers vervoerd moeten worden en dank zij de Veeartsenij kundige school in Utrecht heeft men tijdig de beschikking over koeien die moeten kalven, over tochti ge paarden en de andere dieren, die dokter Vlimmen op zijn weg tegenkomt. De titelrol wordt vertolkt door Peter Faber, een acteur die zijn kwaliteiten al toonde in de „Max Havelaar”, in „Een brug te Ver” en in „Alle dagen feest”. Voor hem is filmen „een van de fijnste manieren om je tijd werkend door te komen”. „Je hebt eigenlijk elke paar uur een première op het moment dat je weer wordt opgeno men. Ik vind dat erg fijn”, vertelt hij tijdens de eerste pauze rond vijf uur ’s middags. De kindertjes uit het dorpje Perwez, waar de ploeg nu filmt, hebben hem al Franse liedjes geleerd en hij noemt de sfeer geweldig. „Het is de eerste keer dat ik met Guido werk. Ik heb een erg goed contact met hem”. Hij voltooide zijn orgelstudie aan het Royal College of Music in Londen, waar Ralph Downes zijn leraar was, daarvoor ontving hij onderricht bij de Italiaanse organist Fernando Germani. In 1961 kreeg Kynaston, twintig jaar oud, zijn aanstel ling tot organist van Westminster Cathe dral in London, waar hij zich met zijn serie „zomerconcerten” bekendheid verwierf. Tien jaar later gaf hij deze functie op om zich te kunnen wijden aan concerttoer nees, die hem overal brachten. Boa Constrictor. In het kader van de zomerse Toer-in activiteiten brengt teja- tergroep Boa Constrictor zaterdag een be zoek aan de gemeente Velsen. De groep speelt in samenwerking met de clowns Strip en Zipper het „Pantomime-Circus”, een straatshow voor jong en oud, met clowns, muzikanten, mime-spelers en een liedjeszanger. Deze voorstellingen, die on geveer drie kwartier duren, bestaan uit een aaneenschakelin van korte acts en zullen plaatshebben op het Burgemeester Weertplantsoen in Santpoort-Noprd (circa 10.30 uur), op het Marktplein in IJmuiden (circa 13.30 uur) en om ongeveer 16 uur op het Stratingplantsoen in Velsen-Noord. Jacob Schol. Schilder-zeeman Jacob Schol (80 jaar) exposeert 24 aquarellen van zeil- en vrachtschepen vanaf zaterdag tot en met zaterdag 20 augustus in de historische boekhandel Erato, die geves tigd is in het fraai gerestaureerde pand van de eeuwenoude Bank van Lening (Kleine Houtstraat 70) in Haarlem. Schol is bepaald geen onbekende in maritieme kringen, rpaar hij geniet ook bekendheid als illustrator. De tentoonstelling is met uitzondering van maandags dagelijks ge opend vap 9 tot 18 uur,Zzaterdags tot 17 uur. De acteur Peter Faber, die de rol van dokter Vlim men speelt tussen de dames Stroeks. Beide roddelda- mes worden ge speeld door Wiesje Bouwmeester (rechts) en Geor gette Reyevski. Na de lunchpauze komt het Haarlems “7 Concertgebouw met zijn fameus, uit 1875 I stammend Cavailïe-Coll orgel aan de I beurt. Aanvang om 14.30 uur. Tot slot 1 bezoekt men uiteraard de Grote of St. I Bavokerk op de Grote Markt, waar op het Christiaan Müller-orgel een wat uitgebrei der concert ter afsluiting van deze Orgel tocht wordt gegeven. Alhambra I (Weteringschans 134, 233192): „Au drey Rose”, toeg. 16 jr. dag. 2, 7,9.30. Zo. 1.30,4, 7 en 9.30 uur. Alhambra 2: „Si c’etait a refaire”, toeg. 16 jr., dag. 2.30, 7.15, 9.45 uur. Zon. 1.45, 4.15, 7.15 en 9.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr. 400, 234876): „Een brug te ver”, 16 jr. Elke dag 2.00 en 8.15 u. Calypso (Marnixstr. 402, 266227): „Sinbad en het oog van de tijger”, toeg. al., dag. 2.30, 7.15, 9.45huur. Zo. 1.30, 4.00, 7.15 en 9.45 uur. Calypso Club: „A fistful of dollars”, toeg. 16 jr. dag. 2.15, 7.00 en 9.30 uur. Zo. 1.15, 3.45, 7.00 en 9.30 uur. Vr. en za. nacht 0.15 uur. Centraal (Nieuwendijk 67, 248933): „Deep Throat”. Gew. aanvangstijden. Dag. 11.15, 12.30, 13.45, 15.00, 16.15, 17.30, 18.45, 20.00, 21.15; zo. vanaf 12.30 uur, 16 jr. Cineac Damrak 1 (Damrak 63, tel. 245648): „Twee door het dolle heen”, 12 jr. Dag. 1.30, 4.00, 7.00, 9.30 uur. Klaas Bolt. Orgelliefhebbers in Haarlem en omgeving kunnen ook in de maand augustus tevreden zijn: veel con- I certen en derhalve keus te over. Zo bewijst de op een na laatste orgeltocht, die Toer-in Noord-Holland elke zomer organiseert, za terdag Haarlem alle eer. Organist is dan Klaas Bolt; een man die boeiend en uiter mate terzake kundig allerlei details betref fende de te bezoeken orgels uit de doeken kan doen. Als u deze tocht mee wilt maken, dan dient u stipt om half elf ’s morgens aanwezig te zijn in de Elizabeth en Barba- rakerk aan de Paul Krugerstraat in Haar- lem-Noord. Daar wordt dan een uitvoerige brochure over de te volgen route, kerk, orgel en programma versterkt. Anderhalf uur later volgt een bezoek aan de in 1939 gereed gekomen Oud-Katholieke Kerk aan de Kinderhuissingel. Nicolas Kynaston. Vrijdagavond (20 uur) zal de gerenommeerde Engelse orga nist Nicolas Kynaston een orgelconcert verzorgen op het Müller-orgel in de Grote of St. Bavokerk in Haarlem. Op zijn pro gramma staan onder meer werken van Bach, Mozart, Mendelssohn, Vierne en Liszt. 87, 41, 124; 58, 144; b 165; 42; 6.1 113; 39; 70; 143,! 60; 78; 57; 51J 42, 78, 143; 124J 107, 132; 85, 162J 65, 62; 49, 61; 63; 48, 668; 52; 54, 78J 66J 31, 39; 132, 31, 55; 105, 70; 64,! 2. 62; 140; 156J 72; 197; 72J 57; 166,! 144J 34J 158; 87; 87; 62,1 34, 109, 107) 63, kerkjes omzomen. En dat was nu juist de 72; - -- 21ffl 37; 122; 125; 125; 69; 50; 259,plekjes. „Maar altijd staat wel ergens een nieuw gebouw in de weg. Hier hoefden we 96i alleen wat oude lantaarnpalen en richting- 4271 borden te zetten en we konden aan de slag”. >ndse 2 3 Cineac Damrak 2 „Emmanuelle II, 16 jr. Elke avond 6.45 en 9.15 uur. Cineac (Reg. Breestr. 31, 243639): „De Sting”, 12 jr. Elke avond 7.00 en 9.30 uur. Cinema Int. (Aug. Allbéplein 4, 151243): „Sinbad en het oog van de tijger”, toeg. a.l. Do., vr., za., zo. 7.00 en 9.30 uur. Ma., di., wo., 8.00 uur. Cinetol (Tolstr. 100, 722291): „Hollywood Boule vard”, 16 jr. Dag. 8.00 en 10.00 uur. Dag. 7.30, 9.45 en 12.00 uur. Het beste van film internatio nal gekozen door filmkritici. Do. Allonsanfan (Paolo en Vittorio Taviani). Vr. 4- za.: Te gek om los te lopen (Kollektief). Zo.: Der starke Ferdinand (Alexander Kluge). Ma.: Goto, l’ile d’amour (Walerian Borowczyk). Di.: Die bittere Tranen der Petra von Kant (R. W. Fassbinder). Wo.: India Song (Marguerite Duras). City 1: (Leidseplein 234579): „Een brug te ver”. Dag. 2.00 en 8.00 uur, 16 jr. City 2: „La Gifle”, toeg. 12 jr. Dag. 1.30,7.30,10.00 uur. Zo. 2.00, 4.30, 7.30 en 10.00 uur. City 3: „The Little Girl who lives down the lane”, 16 jr. Dag. 2.15, 6.45, 9.15; zo. 1.15, 3.45, 6.45, 9.15 uur. City 4: Gisteren, vandaag en morgen”, toeg. 12 jr. Dag. 3.00, 6.30 en 9.00 uur. Zo. 12.45, 3.00, 6.30 en 9.00 uur. Vr. en za. nacht 24 uur. Corso (Kalverstraat 122, 234561): „De pikante avonturen van een taxichauffeur” 16 jr. Dag. 2.30, 7.00, 9.30; za. zo. 1.30, 4.00, 7.00, 9.30 uur. Desmet (Plantage Middenlaan 4A, 226551). „The Great Race” a.l. Dag. 2.00, 7.00, 9.45 uur. Du Midi (Apollolaan, 723653): „Papillon”, toeg. 12 jr. dag. 2 en 8 uur. Flora Disney Theater (Amstelstr. 24, 230469). „Mary Poppins”, a.l. dagelijks 2.00 en 7.30. Zat. 10.00, 2.00, 7.30 uur. Kriterion (Roetersstr. 34, 231708): Alleen de kat kende de moordenaar, toeg. 16 jr. dag. 2.00, 7.45 en 10.00 uur. Za.nacht 0.30 uur. Leidseplein Theater (Leidseplein, 235909): „Ota- lia de Bahia”, toeg. 12 jr., dag. 2.30,7.30 en 10.00 uur. Zo. 1.30, 3.45, 7.30 en 10 uur. Nöggerath (Reg. Breestraat 34, 230655): „Rocky”, 12 jr. Dag. 2.30, 7.00, 9.30; za. en zo. 1.30, 4.00, 7.00, 9.30 uur. Parisien (Nieuwendijk 69, 248933): „Hard Co re”, toeg. 16 jr., Dag. 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30 en 9.30 uur. Zo. vanaf 1.30 uur. Rembrandtplein Theater (Rembrandtplein, 223542): „Twee door het dolle heen”, 12 jr. Dag. 2.15, 7.00, 9.30; zo. 1.30, 4.00, 7.00, 9.30 uur. Rialto (Ceintuurbaan 338, 723488): „The sound of Music" a.l. Dag. 1.45 en 8.15 uur. Rivoli (Ceintuurbaan 338, 723488): „Cesar et Rosalie”, toeg. 12 jr. dag. 7.15 en 9.45 uur. Roxy (Kalverstr. 224, 232809): „Inpakken en wegwezen”, toeg. 12 jr. dag. 7.00 en 9.30 uur. Studio K (Roetersstr. 34, 231708): „L’Innocen- te”, toeg. 16 jr. dag. 2.30, 7.45, 10.15 uur. The Movies (Haarlemmerdijk 161, 245790): Zaal I: Dag. 7.45 uur „A night at the opera”; 10.00 uur „A day at the races”. Zaal II: „Scrim”, toeg. 16 jr. Dag. 7.45 en 10.00 uur. Tuschinski 1 (Reg. Breestraat 26, 626633): „Slap Shot”, 16 jr. Dag. 2.30, 6.45, 9.30; za. en zo. 1.15, 4.00, 6.45, 9.30 uur. Tuschinski 2: „Audrey Rose”, toeg. 16 jr. dag. 2.30, 7.00, 9.30 uur. Za. en zo. 1.30, 4.00, 7.00 en 9.30 uur. Tuschinski 3: „De Humorist”, toeg. 12 jr. dag. 2.30, 7.00 en 9.30 uur. Za. en zo. 1.30,4.00,7.00 en 9.30 uur. Tuschinski 4: „Het debuut”, toeg. 16 jr. dag. 2.30, 7.00 en 9.30 uur. Za. en zo. 1.30,4.00, 7.00 en 9.30 uur. Tuschinski 5: „Carrie” 16 jr. Dag. 2.30, 7.00, 9.30; za. en zo. 1.30, 4.00, 7.00, 9.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht 452, 237460): „Cria Cuervos”, 16 jr. Dag. 7.00, 9.30; zo. 1.00, 3.30, 7.00, 9.30; vr. za. nacht 24.00 uur. een vrij dure produktie. Het budget van de e film bedraagt'ongeveer anderhalf miljoen gulden, die gedeeltelijk worden gesubsidi- teerd eerd door het Nederlands Produktiefonds. „We hadden de film graag in co-produktie - 18| met België gemaakt. Hij paste helemaal in dat kader. We werken met een aantal Bel- gische acteurs, de opnamen worden voor een groot gedeelte hier gemaakt, we heb ster! ben Belgische medewerkers. De film is in feite een typisch voorbeeld van een co- produktie. Maar België had geen geld meer. Daar heeft men al z’n kruit verscho ten aan de grote Rubens-tv-serie. Jammer, maar niets meer aan te doen”, vertelt Ger rit Visscher.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 17