films in de ijmond Bobbie zonder Kuifje Eeuwfeestmonument gaat verrijzen Gestolen auto IJmond-tuinders houden feest in de vishcii Ontdek, hoe goed, uw banketbakker kan Zijn Skwispcl- b* door ramt paal banketbakkerij j.p.hazenberg haven berichten •I' Renovatie van Wijkeroog’ bij PEN kan snel beginnen Kennemer Theater Luxor Theater IJMUIDEN City Theater Inspraakavonden educatief plan Provinciaal Ziekenhuis huurt Maranatha Stadsschouwburg Café „De Halve Maan” waar u kunt genieten van een vorste lijk glas bier. HOOGOVENS HEEFT PLAATSEN VOOR „KORT-VERB ANDERS” Maranatha” AMON IJMOHD AUGUSTUS 19 7 7 DONDER DAG 4 Hij zich bij iedere gelegenheid aan. Komt u er eens over praten bij Lange Nieuwrftraat 439 Umuiden >fcon 02550-16479 Uiteraard. voor gebak, .banket en koekjeö maar ook voor elke gelegenheid b.v geboortetaarten, kmdertaartenbruidstaarten, noroMwptaarten of xdn ouderwetse Abraham. Na eerst hun fantasie al op mechanisch paar dagen Do. 20 uu James Bond (midden) met vrouwelijke secondanten iri „Live and let die". lugubere secondant zich al gauw als een iat 4a. D( Hagelingerweg 36 - Santpoort (ADVERTENTIE) I VELSEN. De gemeentelijke werk groep plaatselijk vormings- en ontwikke lingswerk voor volwassenen heeft het „educatief plan” het licht doen zien, waarin beschreven staat hoe men zich het beleid op het gebied van vorming en ont wikkeling voor volwassenen voorstelt. Burge tie aangl ijn vtou kt toen apkame De vrou liddels m wat 1 ardde ni ers) cht wei tt van traat. I 1 rooku idoor. leg liepe lamp b ij een gi ieverwij et aan i i Vonde straat. 1 id aan c i heb be 1 de bij 'wee dod i nachtei aarkt 21 gen do, u.: Orge Bronck 4-17 jaar randwed j. volwas 17.30 uui rantie g< Buitei Joan Baez, Joe Cocker, Country Joe and The Fish, Crosby, Stills and Nash, Arlo VELSEN. DE commissie voor Volks huisvesting van Velsen toonde zich bij zonder verheugd met het feit, dat er nu snel een begin gemaakt kan worden aan de renovatie van „Wijkeroog”, het kleine woonwijkje aan de voet van de P.EN- centrale in Velsen-Noord. Wethouder J. W. Meijer deelde mee, dat er bijna direkt begonnen kan worden als de raad op 18 augustus ja tegen het voorstel zegt. Een vraag of de huur op 200,- gehou den kan worden na de renovatie beant woordde de wethouder bevestigend. Af ge zien van onverwachte grote prijsstijgingen verwacht hij, dat deze gemiddelde huur prijs niet hoger hoeft. De kans, dat het wijkje in de toekomst toch voor de PEN plaats zal moeten maken, vindt hij niet reëel. De uitbreidingsplannen van de PEN gaan allemaal de andere kant op, zodat de kans, dat binnen enkele tientallen jaren het wijkje toch aan de PEN ten offer zou vallen, niet aanwezig is. De toestemming van de rgering is er nu voor de renovatie van de eerste 50 woningen. In een latere fase zullen ook de 60 volgende aan de beurt komen. Guthrie, Richie Havens, Jimi Hendrix, Santana, John Sebastian, Sly and The Family Stone, Ten Years After en The Who. In de nachtvoorstellingen presen teert Kennemer „Het Pornorapport”. hebben, is hij meteen vogelvrij, wat aardig wat moordpartijen oplevert. In de kinder- matinee „Peppi en Kokki bij de Marine”, goed voor een prima besluit van een verre gende vakantiedag. Het voertuig was gestolen uit de Hooger- woerdstraat in Haarlem. De eigenaar had van de diefstal nog niets gemerkt. De dieven zijn spoorloos. De Velsense politie trof in de nacht van woensdag op donderdag een 24-jarige Alk- maarder aan op het Hoogoventerrein in een gestolen auto. De bedrading van het voertuig was doorverbonden. De bestuur der was een goede bekende van de Alk- maarse politie. Hij had niets op het Hoogo venterrein te maken. Naar de reden van het nachtelijke bedrijfsbezoek wordt een onderzoek ingesteld. Het is echter een voorlopig plan, omdat men alle betrokkenen zoveel mogelijk bij de zaak wil betrekken. Daarom zullen er drie inspraakbijeenkomsten worden ge houden, waarin personen en groeperingen op het plan kunnen reageren. Op maandag 15 augustus is de eerste in het Soli-cen- trum in Santpoort-Noord, op dinsdag de 16de de tweede in het Hervormd jeugdge- bouw in IJmuiden en op woensdag'17 augustus de laatste in De Schouw in Vel sen-Noord. Mensen, die geïnteresseerd zijn in het rapport, kunnen dat voor die dagen ophalen bij het bureau Culturele Zaken, waar men ook eventuele schriftelijke reac ties kan afgeven. Pas als de inspraakavon den voorbij zijn en de resultaten daarvan zijn verwerkt, zal het „educatieve plan” aan de gemeente worden aangeboden. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de woensdagmarkt werd aangevoerd: 1800 kg tong; 8 kisten tarbot en griet; 10 kisten kabeljauw; 48 kisten schol; 71 kisten schar; 1 kist ma kreel en 77 kisten varia. Prijzen in guldens: Per 1 kg: tarbot 14,89-14,69; grote tong 16,72-16,22; groot- middel tong 16,32-15,65, kleinmiddel tong itie hee d aang ak in hu de nacl bestor partijt itie. Wethouder Meijer deelde de commissie, die door de vakanties gedecimeerd was en waarin de PvdA ontbrak, mee, dat de onderhandelingen over de verhuur van NAAM: Bobbie LEEFTIJD: 4 jaar RAS: Schnauzerachtige bastaard SOORT: Reu VERGOEDING: 60,- INLICHTINGEN: 02550-15744 VELSEN. Een personenauto die in de nacht van woensdag op donderdag aan de IJmuidense Doorneberglaan tegen een be- tonpaaltje reed bleek te zijn gestolen. Omwonenden die de botsing bij de politie meldden, zagen de drie inzittenden in allerijl wegvluchten. m de po dag onb edronge id 100 bewijs servesle ;1 van men. Huize Maranatha in Santpoort-Zuid aan X het Provinciaal Ziekenhuis practisch afge rond zijn. Het wachten is nu op definitieve beslissingen: Om het gebouw voor het doel van het Provinciaal Ziekenhuis geschikt te maken, zal de gemeente echter wel een aantal werkzaamheden moeten verrich ten. Vooral op het gebied van de brandbe veiliging zal er het een en ander moeten gebeuren naast wat kleinere werkzaamhe den, zoals uitbreiding van de sanitaire voorzieningen. Hiervoor is een bedrag van rond 80.000,- nodig, maar bij de huur prijs is met deze investering door de ge meente rekening gehouden. Het is de be doeling om een deel van het unieke terrein rond Maranatha als openbaar wandel- parkje in te richten. 12 augui nond vol t.m. vrï Het IJmuidense City Theater vertoont vanaf donderdag de James Bondfilm „Li ve and let die” met Roger Moore in de hoofdrol. James Bond wordt in deze suc cesfilm uitgenodigd orde op zaken te stel len binnen de Engelse geheime dienst waar kort na elkaar drie geheimagenten vermoord worden. Samen met CIA-man Felix Leiter (David Hedison) opent hij een diepgaand onderzoek in een soort stam kroeg waar een zekere Mr. Big met een itie moe jm een 4 e bedan huisvred ing. gelaten eld de v de Umi nnen. I hoorn vi •ouw we De polil n de wei De Stadsschouwburg komt deze week met de rolprent „The pink panther strikes again” met Peter Sellers in de glansrol van hoofdinspecteur Clouseau. De inspecteur raakt midden in de problemen bij een bezoek aan een zenuwinrichting waar zijn voorganger Dreyfus (Herbert Lom) zojuist van een haatcomplex verlost heet te zijn. Door onhandigheid van Clouseau komt bij Dreyfus de moordlust weer boven. Na zijn ontsnapping uit de inrichting verzamelt hij een aantal zware jongens om zich heen om zijn opvolger uit de weg te ruimen. Met een alles verwoestende helse machine zet hij zijn eis kracht bij Clouseau aan hem uit te leveren. Een hardhandige waarschuwing is de verwoesting van het gebouw der Verenigde Naties met een ma chine die hij door de ontvoerde professor Fassbender laat bedienen. Clouseau is in tussen bezig de ontvoerders van de prof op te sporen en slaagt er op het eind ongewild in de helse macine buiten werking te stellen. VELSEN. De volkstuindersvereniging „IJmond” houdt zaterdag 13 augustus voor al haar leden en hun gezinnen het jaarlijkse feest, ’s Morgens om half elf wordt de feestdag geopend met de kermis voor jong en oud op het volkstuincomplex aan het Groenelaantje in Santpoort- Noord. Als speciale attractie is een poffer tjeskraam aanwezig en ook zal de kantine de gehele dag geopend zijn. Zaterdag avond is er een dansavond in de kantine. Vanaf half acht is de zaal open. Het trio „De Revellers” zal voor zang en muziek zorgen. de zonnegod, moest er over waken dat de brouwerijgeheimen van Egypte niet in de handen vielen van de bui tenlandse concurrenten. In ruil daar voor kon Amon rekenen op een indru kwekkende vereniging van de Egyp- tenaren, die na het taaie bidden en offeren in tempels onmenselijke dorstverschijnselen vertoonden. De cultus voor Amon liep dan ook paral lel met de verering van het bier. De Goden hebben dus de mensen bier leren drinken. De Egyptenaren heb ben het doorgespeeld aan de Grieken en zo kwam de biercultus samen mét de Grieks-Latijnse beschaving zich meester maken van de Germanen. En via de Germanen kwam het bier te recht in Het wordt dan wel in het eerste jaar van de nieuwe eeuw van het bestaan van IJ muiden, maar het monument, dat aan het strand als herinnering aan dit feest opge richt zou worden, zal er dan toch op 1 november staan. De voorbereidingen hebben heel wat langer geduurd dan ver wacht, mede omdat het financieel nog niet zo gemakkelijk was. Vandaag is echter de eerste schop de grond ingegaan om het monument te realiseren. De kunstenaar Lon Pennock uit Den Haag, die de ont- Luxor prolongeert nog een de James Bond-film „Thunderball”, waar in geheim agent 007 (Sean Connery) het opneemt tegen het misdaadsyndicaat Spectre, dat met behulp van gestolen atoombommen de NAVO flink wat geld afhandig hoopt te maken. Vanaf zondag wordt overgeschakeld op „The Domino Principle”. Gene Hackman speelt daarin de rol van een wegens moord tot twintig jaar veroordeelde man, die mag ontsnappen als hij tenminste aan een exe- cutie wil meewerken. Na dit gedaan te onverzoenlijk tegënstander ontpopt. De charmante Rosie Carver (Gloria Hen dry) verschijnt ten tonele als kwetsbaar persoontje dat zich graag onder James’ bescherming stelt. Zij zal Bond de weg wijzen naar het eilandje San Monique waar een van de geheimagenten vermoord werd en speelt hem iri handen van Dr. Kananga die hier de lakens uitdeelt. Deze Kanaga houdt er een kaartlegster op na die zijn doen en laten van a tot z dirigeert. Na een truc van James Bond vallen de kaarten dusdanig dat de helderziende (So litaire) in hem degene ziet aan wie ze haar maagdelijkheid zal moeten offeren. James Bond neemt haar mee naar de Verenigde Staten om Kanaga uit zijn tent te lokken. Deze geeft zich inderdaad bloot. Hij en Mr. Big blijken één en dezelfde persoon te zijn. Kananga verbouwt papavers, Big verhan delt het eindprodukt. In een spectaculair eindgevecht rekent Bond vlot met deze en andere tegenstanders af. De zondagse ma- tineefilm heet in City „Kaping in Volle zee”. werpwedstrijd wist winnen, ging woensdag zelf een kijkje nemen op de plaats, waar zijn plastiek komt te staan, bij het parkeerterreintje aan de IJmuider Slag, de strandafgang naar het toekomsti ge Zeebad. Bij de uitvoering van het werk heeft hij de begeleiding, terwijl de techni sche leiding in handen is van Openbare Werken. Aannemingsbedrijf De Branding zal een deel van het werk voor zijn reke ning nemen, namelijk het grondwerk en het plaatsen van de hardhouten wand. Het Bobbie is een hondje dat uitstekend zal gedijen in een gezin met een paar kinde ren, voor iets oudere mensen lijkt hij wat te druk. Cheeta, de zandkleurige ruwharige I herder van verleden week is het asiel vergeten. Zit bij een gezin in Heemskerk. Kwispeldoor schrijft over honden die in het Kerbertasiel aan de Heerenduin- weg 8 op een nieuwe eigenaar zitten te wachten. Behalve op woensdag en zon en feestdagen is het asiel dagelijks geo pend van 9 to 12 en van 3 tot 6 uur. Zaterdags van 9 tot 1 uur. Woensdag aangekomen: Blakely, Londen; Dolphin Point, Lon den; EVA V., Delfzijl; Frank Pais, Havan na; Pasadena, Constanza; Parkesgate, Hamburg, IJmuiden; Jemrix, Poole, IJ muiden; Ilse Wulff, Karlsham, Velsen; Holland, Noordzee; IJmuiden; Bragd, Em den; Bunga Chempaka, Newport; Carta gena de Indias, Bremen; Linda, Port Jero me; Stirling Brig, Cont. Plat, IJmuiden; Fastnet, Gunnes; Benlow Viking, Goole; Sofia Perrovskaya, Gent. Woensdag vertrokken: Ninja Thnol- strup, Arklow, IJmuiden; Bothnia, Oxe- loesund; Varanger, Rotterdam; Holsten- tor, Cont. Plat, IJmuiden; Holland, Noord zee, IJmuiden; Osteturn, Antwerpen; Tat- try, Noordzee; Sumburg Head, Londen; Kunstsevo, Antwerpen; Toyvo Antikai- nen, Moss; TS42-Tough, Cont. Plat; Blake ly, Londen; Kent Shore, Cont. Plat, IJmui den; Subro Victor, Boston; Leena Dan, Miami; Eva V, Flensburg. Donderdag' aangekomen: Brigitta, Rotterdam, IJmuiden; Artic Shore, Cont Plat, IJmuiden; Kharlow, Vi borg, Velsen; Valiant Servicfe, den Helder; Wildebeest, Cont. Plat, IJmuiden; Cymbe- line, Kingsnorth; Bomma, Oslo; Paulina Brinkman, Delfzijl. Donderdag vertrokken: Pasadena, Caney Island; Parkesgate, Rochester, IJmuiden; Barfonn, Moerdijk; Linda, New Castle. feitelijke metalen plastiek wordt door Stork Velsen vervaardigd samen met Mul der en Rijks. Het komt te bestaan uit twee wentelarmen, die op de wind zullen moe ten bewegen. Zij worden vervaardigd van „cortensstaal”, een staalsoort die heel snel een roestlaagje vormt, maar praktisch niet kan verroesten door de speciale sa menstelling. Het is de bedoeling om het monument op 1 november, dus precies één jaar na het eeuwfeest, te onthullen. Waarschijnlijk kan het worden gere kend tot een van de menselijke eigenaar digheden dat, bij kennismaking met an dere personen men, zo licht geneigd is „te vergelijken”. Het kan dan ook niet toe vallig zijn dat het schnauzerachtige zwartharige blafbeest dat in het Kerber tasiel zit te wachten op een vrijgeleide bij KWISPELdoor, associaties oproept met de levensgezel van de heer Kuifje. Ak koord, de kleur mag dan heel anders zijn, er is ook nog zoiets als karakter, als „manier van doen”, ook wel aangeduid als „gedrag”. Het pientere dier neemt als KWISPEL- door hem met uitgestoken hand tege moet komt een gereserveerde houding aan. Kijkt met grote vragende ogen naar de naan zijn hondenidee wat al te vrijpos tige bezoeker en is helemaal,niet van plan om zich meteen maar in de wolken van opperste gelukzaligheid der nieuwverworven vriendschap te storten. Een hondje met ervaring. Buiten de poort van het asiel kijkt hij nog even om. De verzorgster is al uit het gezicht verdwenen en Bobbie besluit maar te berusten in zijn lot. Hij heeft er n brug t u.: „Roe y”, 16 j. Kokki b| armes o| s”. 16 j. (Lang „Alles i tweg. D( 4 30-17.1 woonde indertijd dit festival bij, dat uit groeide tot een onvergetelijke happening van liefde, vrede en muziek. Uit honderd- j twintig uur film distilleerden regisseur Mi ll chael Wadleigh en producer Bob Maurice een drie uur'durende bioscoopfilm, waarin i onder andere opnamen te zien zijn van' 9 en 21.3 ,The Iom 16 j. 21.15 ui „Shout a pussen, in vlammen opgaande flatgebou- wen, kapseizende passagierschepen en 2555: meer van dat soort fraai verpakte natuur - raopen te hebben botgevierd, heeft nu het atoomtijdperk de in dit genre actieve film makers te pakken gekregen. „The big bus” de eerste door kernenergie voortgedreven autobus ter wereld die deze week over het doek van het Kennemer Theater in de Zeestraat raast, geeft alvast een voor proefje van wat de bioscoopbezoeker te wachten staat wanneer de mogelijkheden van de kernenergie eenmaal in volle hevig heid tot de heren producenten zijn doorge drongen. In „The big bus” zijn de rampen in elk geval al niet van de lucht, wanneer het de Cycloop gedoopte voertuig zijn eerste rit gaat maken op het traject New York-Den ver. Met aan boord interessante types als een nymfomane mode-ontwerpster, een even hartstochtelijk kibbelend als weer vrede sluitend echtpaar, een ten dode op geschreven zieke, een geschorste dieren arts en een wankelmoedige priester wordt de bus telkenmale belaagd door twee be schermers van de belangen van de interna tionale olie-maatschappijen, die met be hulp van bommen trachten de bus te ver- 1 nietigen. Zoals gebruikelijk lukt dat ze bijna. In Kennemer deze week verder de regi stratie van drie dagen popfestival in „Woodstock”. Een half miljoen mensen n IJMUIDEN. Hoewel er bij Hoogovens hoegenaamd geen plaats is voor vakan- I tiewerkers blijkt er bij het staalbedrijf I toch belangstelling te bestaan voor zoge- noemde „kort-verbanders”. Voor fa- briekswerk in ploegendienst heeft men momenteel plaats voor mannen die niet jonger dan 18 jaar zijn en minimaal vier weken beschikbaar zijn. nbad ge rij. vols >-21 uui 13 a eerst nun xaniasie ai op mecnaniscn 5.30-17.3 vöortgedreven haaien, gek geworden okto- wetswiij 1-20 uur. er duidelijk geen al te hoge pet van op gaat driftig op zoek naaf een uiterst geschikte plek voor een sanitaire opluch ting. Als dat uitvoerig is gepleegd wordt de „bevuilde” plek bestrooid met wat zand dat met de achterpoten driftig wordt opgeworpen. Bobbie is een nette vent. Na wat onbeduidend gedrentel en schijnbaar doelloos gehol gaat er onder het ruwharige omhulsel toch een lichtje branden. Bobbie knijpt zijn ogen wat samen en blikt uiterst vriendelijk naar zijn begeleider. En eerlijk is eerlijk, in eens krijgt diezelfde begeleider het ge voel dat het dier hem zit uit te lachen. Niet hardop maar zo opvallend onopval lend achter zijn hondepoot. Misschien bestaat er toch wel verwant schap tussen deze Bobbie en die uit het stripverhaal maar KWISPELdoor heeft er even moeite mee om door dit exem plaar te worden versleten voor een pseu- do-Kuifje. Zelfs een broodschrijver heeft zo z’n eer! De wandeling wordt gaandeweg gezel- liger. Op een rustig plekje staan een paar banken. Bobbie die weigerde te voldoen aan het verzoek even in het malse gras door de achterbenen te gaan, wipt eigen wijs op de grotemensenzitplaats en lijkt alweer een schalkse blik van verstand- houding te werpen in de richting van een J zich opnieuw verbazende KWISPEL- door. Even doenig als de wandeling begon, wordt de terugweg naar het asiel aange vangen. Alleen is er nu aan het uiteinde I van de lijn wat meer begrip en blijheid. I ‘n met 1; -12 en 11 (ADVERTENTIE) twee 9,24-8,71. Per 40 kg: tarbot 430-252; griet 229-200; kabeljauw vijf 108-76; schol drie 184-104; schol vier 84-59; makreel twee 47; bot 34-27; rode poon twee 96-90; horsmakreel 26-25. De besommingen waren: MM 18 2300; MM 27 1400; UK 17 3600; UK 48 5400; UK 78 ƒ5900; UK 135 1900; UK 145 ƒ2000, WR 1900; WR 17 ƒ4900; WR 42 2300.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7