WIERSMA EN CLERC DELEN EINDZEGE Schuiten simpel naar triomf STAYERSTITEL VOOR FRED ROMPELBERG WK-selectie sportpuntiq 5% voel u eens een dagje vliegende Hollander e$ t h I VAN HANEGEM WIL NAAR WK. IN ARGENTINIË ,,AZ, de sterrenploeg" •J 13 19 7 7 SPORT AUGUSTUS 1 ZATERDAG MW A*; *1 w - v** (Van onze sportredactie) UTRECHT. Het behalen van r'zijn vierde opeenvolgende achter- volgingstitel, is voor wielerprof -I Roy Schuiten een uiterst simpele i zaak geweest. Het viel te voorzien, want de deelname op dit nummer van de Nederlandse baankampi- oenschappen in Utrecht miste naast Schuiten specialisten op dit onderdeel HF LEERBROEK Een zwoele juli-avond in Leer broek. Op de boerderij (stuk of wat geiten, twee paarden, twee poezen, twee honden, kippen en nog wat kleinvee) van Wim en Truus van Hanegem is het een drukke bedoening. Zoon Gert heeft wat vrienden over de vloer, Dochter Alice komt met een vriendin terug uit het zwembad. Wim zelf loopt in tennisuitrusting rond, in Vianen heeft hij wat trai- ningsarbeid verricht. Truus draagt koffie en hartige hapjes aan en roept regelmatig vanuit de keuken „dat Willem er geen snars van begrijpt” of „dat iedereen nu niet meteen moet denken dat AZ kampi oen wordt”. •W ■A. W am Rob Clerc: herhaling van 1975 de beuk erin gooien SEIZOEN ’77 '78 l>er- Willem: „Ja, ik verdiep me enorm in (ADVERTENTIE) C. Egmond en Ger Slot. Reserve is Barend Harm Wiersma: hoofdprijs delen •den, ider- HOOGEZAND (ANP). Het negende KSH-damtoernooi te Hoogezand beleefde in zijn geheel een spannende slotfase. In de grootmeestergroep werd Rob Clerc nog juist achterhaald door Harm Wiersma, die hierdoor voor de eerste maal zij het dan gedeeld deze wedstrijd op zijn naam kan schrijven. Rob Clerc herhaalde met deze triomf zijn prestatie van KSH 1975. De door John van der Borst verrast met een schijfoffer dat voor de Nederlander win nend positievoordeel opleverde. De Suri naamse kampioen Pertap Malahe zag op het laatste moment nog kans een partij te winnen. Het was Avrahil Gendlerman die in een zeer onregelmatige parij op een gegeven ogenblik tot de conclusie kwam dat hij zichzelf naar de nederlaag had gespeeld. Ook Warren Liddell kwam nog met een overwinning voor de dag. Het was Oscar Verpoest die in een klassiek duel verrassend door de Amerikaan werd ver slagen. In de meestergroep verraste de jeugdige Joegoslaaf Miljenco Lepsic met een remise tegen koploper Peter van Harten. Hier door kon Douwe de Jong nog net naast zijn clubgenoot komen. Hij bleek te sterk voor jeugdige Amsterdammer verwierf met dit resultaat de titel van internationaal grootmeester. Zijn partij in de laatste zitting tegen Smith was een gevecht op lange afstand en binnen twee uur werd tot remise besloten. Damtechnisch gesproken zou gezegd kunnen worden dat beide spelers elkaar niet gezien hebben. De eindstand in de grootmeestergroep is: 1. Wiersma en Clerc 16 punten, 3. Smith 15, 4. Jansen 14, 5. N’Diaye en Kaplan 11, 7. Sy 10, 8. Van der Borst en Verpoest 9, 10. Gelderman en Liddell 8, 12. Malahe 5. de Surinamer Theo Buitendorp. Ook hier dus twee winnaars. Truus: „Ik durfde Wim niet eens op te halen, als hij bij het bestuur van Feyen- oord zat. En dan val je onaangekondigd bij die Molenaars binnen en gaan alle deuren open. Een huis vol bezoek, het maakt niet uit. Jij hoort er precies zo bij als de anderen. Dat is volgens mij het geheim van hun succes. Het zijn gewo ne mensen gebleven. Geen kapsones, geen hooghartigheid. Dat voelt het ge wone publiek ook donders goed aan, je kunt die mensen geen zand in de ogen strooien. Daarom geloof ik heilig in de toekomst van AZ, die broers zullen alles doen om de recreatie in en rond Alkmaar op een hoger peil te brengen. Mogen z.e dan af en toe een klein beetje ijdel zijn. Natuurlijk. Als ze maar zich zelf blijven, dat is belangrijk. Dat avondje heeft me veel duidelijk ge maakt. De mensen verdienen het ge woon om succes te hebben”. AZ dus, op weg naar de top. Een lange weg, vol obstakels, zoals ook de andere toppers in Nederland hebben ondervonden. Zelfs nu iedereen roept dat de ploeg uit Alkmaar dé absolute favoriet is voor dit seizoen. Ernst Happel, de nieuwe bondsco ach. Zijn de kansen van Willem om de WK-selectie te halen, beduidend ver beterd door de komst van de Oosten rijker? Oud-international voetballer Bobby Moore is kandidaat-bondscoach voor het Engelse elftal. Moore (36) bood zichzelf aan als opvolger van Don Revie. Argentinië, in ’70 was Van Hane- gem er met Feyenoord. Schrikt het hem af om weer af te reizen naar Zuid- Amerika? Truus: „Dat mag dan wel een bere goed seizoen worden. Happel neemt geen spelers mee die qua conditie en instelling niet volop meekunnen”. Willem: „Ach ik kan er niet veel zin nigs over zeggen. Terreur is er momen teel overal in de wereld. We zullen reke ning moeten houden met een ware poli tiemacht rondom Oranje, maar dat was in Duitsland ook al zo. En in Nederland wordt het ook al link als je alle berich ten mag geloven. Ik doe niet mee aan al die sombere voorspellingen. Moluk- kers, Surinamers, het wordt allemaal op dezelfde hoop gegooid. Toevallig kan ik met die mensen wél goed óp schieten. Belangrijk lijkt me dat je pro beert jezelf te blijven, ook in je contac ten met die groepen. We hebben on langs met AZ nog in zo’n kamp ge speeld bij Assen, een ongelooflijke am biance. Die lui kwamen bijna niet over de middenlijn, maar als ze dan toevallig een keer in de buurt van ons doel kwamen, hoorde je een orkaan langs het veld. Ik denk dat we voorzichtig moeten zijn met allerlei oordelen uit te spreken over andere bevolkingsgroe pen, ook al keur ik gewelddadige acties niet goed”. Hoe bevalt het je in Leerbroek, con tacten met de buren? Willem: „Dat gaat prima. Ik hoor van die mensen allerlei dingen over agrari sche zaken, dat interesseert me enorm. Ik zal je een voorbeeld noemen: vorig jaar oogstten we vrijwel geen hooi van het grasland, we hebben nu zeker twee keer zoveel baaltjes van de grond ge kregen. Je gaat met die mensen praten, de buurman heeft met dezelfde dingen te maken. Truus: „Een ander voordeel is dat de mensen hier nog aandacht voor elkaar hebben. Wanneer wij niet thuis zijn, letten de buren wel op of ze iets ver dachts zien. Laatst werden we midden in de nacht gebeld dat er een paard in onze tuin aan het struinen was. Hadden we zelf niet gemerkt, de buren wel”. Paarden hebben je speciale aan dacht, je hebt zelfs als gast aan paar- denkoersen meegedaan op Hilversum? En de verdere toekomst? Willem: „Daar heb ik nog niet zo vaak bij stilgestaan. AZ’67 eist nu al mijn aandacht op, daar wil ik me optimaal voor inzetten.” Truus: „Ik heb er het volledige ver trouwen in. De gebroeders Molenaar hebben Willem beloofd dat hij zich voor de toekomst geen zorgen hoeft te ma ken, via hun bedrijf zijn er mogelijkhe den. En ik heb in die mensen zoveel vertrouwen, ze zullen dat niet bescha men. Ik ga voor die broers door het vuur. Uiteindelijk hebben ze Willem ook uit de problemen gehaald toen het bij Feyenoord niet meer klikte. Ik ben vaak dankbaar dat het zo is gelopen, bij andere voetballers boven de dertig loopt het soms falikant mis. Komend 'seizoen moet er rond AZ heel wat gaan gebeuren, dat geeft Willem toch ook een brok extra verantwoordelijkheid”. Nederlands schaakkampioenschap in Velp gaan Nemet, Borm en Laberti aan de leiding met zeven punten uit acht partijen. Vandaag is de laatste ronde. t Ron Smit heeft over die situatie een officieel protest, dat twee velletjes beslaat, ingediend bij de KNWU, en geëist dat de wedstrijd wordt overgereden of dat hij schadevergoeding krijgt. Smit: „Ik kwam twee uur voor de koers hier, ruim op tijd maar zoals bleek toch te laat, omdat de wedstrijd vervroegd was (wegens een plot selinge overeenkomst voor een televisiere portage met betrekking tot de stayersfina- le - red.). Ik heb de hele week serieus getraind, waarvoor ik vrij moest nemen. Dan wil ik óf een kans om alsnog te winnen, óf schadeloos gesteld worden voor mijn vrije uren”. Jan Huisjes bleek de minst slechte van de drie profsprinters die voor het kampi oenschap hadden ingeschreven. Hij klopte De Wilde en v. d. Touw. PETER HEERKENS AVIODOME. suggestie vooreen gevleugeld dagje uit inlichtingen Aviodome, Schiphol C 020 -173640 Willem (schamper lachend): „Dan ken je Ernst verdomd slecht. Die man heeft zo veel verstand van voetbal dat hij geen miskleunen zal maken. Ondanks het feit dat ik als een van de eersten werd ingelicht over zijn aanstelling, wordt het een lange weg voor me. Maar ik hoop de selectie af te dwingen via een goed seizoen bij AZ”. Met echte historische vliegtuigen van Fokker Spin en Fokker F VII A tot en met de ruimtevaart. Elke dag geopend van 10-17 uur (Van 1/11 tot 1/4 's-maandags gesloten) 136 mer t en ver- en arte ^er ect. •Mi» «w •'wf Misschien dat Clerc met de gedachte heeft gespeeld dat N’Diaye wel remise zou bereiken tegen Wiersma maar dat pakte anders uit. De wereldkampioen streed voor zijn laatste kans en ging fel in de aanvalDe Malinees moest op een bepaald moment een doorbraak op zijn lange vleu gel toelaten en Wiersma werkte het reste rende gedeelte feilloos af. Dat scheelde hem de nodige Hollandse florijnen, want nu deelde hij met Clerc de eerste van 2500 gulden en de tweede van 1500 gulden, voor ieder 2000 gulden. Smith als derde tou cheerde 1000 gulden. Hans Jansen klas- fseerde zich op de vierde plaats. Hij hield in jeen rustige partij met klassieke kenmer ken Baba Sy op remise en toucheerde 500 ■gulden. De vijfde en zesde prijs tenslotte werd gedeeld door N’Diaye en Kaplan. De kortgeleden naar Amerika uitgeweken Rus werd in een boeiende flankspelpartij g par- etc. 0,- 100, >550-1 Bij de jeugd tenslotte zegevierde de 17- jarige Jos Stokkel uit Hoogezand. Hij won in de laatste ronde van Peter Schuitema. Zijn directe concurrenten Brouwers en Skliarov kwamen niet tot overwinningen. Hans Ree is weggezakt uit de kopgroep van het schaaktoernooi in Boedapest. De Nederland se schaakmeester maakte remise met de Brit Blackstock en de Hongaar Lukacs. In het open Roy Schuiten: kampioen Er ging op de laatste avond van het baankampioenschap in Utrecht nog een titel naar het oosten van het land. Herman Ponsteen uit Nijverdal won de 30 kilome ter. Hij zat als hardste werker van de beginfase in een 12-mans kopgroep, die een ronde voorsprong wist te nemen. Via de 20 klassementen i verzamelde Ponsteen zoveel punten, dat hij zijn tweede gouden medaille (na de achtervolging) in ontvanst mocht nemen. Ponsteen werd daarmee opvolger van de Haarlemmer Ron Smit, die zijn titel niet kon verdedigen omdat hij niet op de hoogte was gesteld van een omzetting in het programma, waardoor hij te laat arriveerde. Uitslagen vriendschappelijke voetbalwed strijden: NAC-Ipswich Town 3-0, in Bergen (Noorwegen): Westnoorse combinatie-Den Haag 2-3, Groningen-Twente 1-1, Roda-Japans (ama- teur)elftal 0-1. i 4 V- De uitslagen van de elfde ronde in de grootmeestergroep zijn: Jansen (Ned)-Sy (Sen) 1-1, Gelderman (Isr)- Malahe (Sur) 0-2, Van der Borst (Ned)-Kaplan (Vst) 2-0, N’Diaye (Mali)-Wiersma (Ned) 0-2, Lid dell (Vst)-Verpoest (Bel) 2-0, Smith (Vst)-Clerc (Ned) 1-1. (Van onze sportredactie) LEERBROEK. Wim van Hanegem kan er niet over uit. Na een dagje winkelen in Alkmaar wipte hij even aan bij één van de Molenaarbrothers. Om wat kleine akkefietjes door te praten. Truus bleef in de auto zitten, Wim zou binnen een minuutje terugkomen. Wim: „Blijkt Klaas jarig te zijn. Ik zeg meteen dat ik wel een andere keer zou langswippen, het had geen haast. Vergeet het maar, we moesten allebei binnenkomen, een feest van jewelste geworden, polonaise gelopen, liedjes gezongen. Kijk, bij Feyenoord zou zoiets helemaal niet kunnen. Daar durfde je amper in de bestuurskamer te komen, je kwam nooit door die barrière heen”. Willem: „Al die verhalen zeggen me niets. Het hangt er vanaf of we geen wedstrijden meer uit handen geven zo als vorig seizoen is gebeurd. Bij Haar lem bijvoorbeeld. En bij FC Utrecht. Die dingen kunnen gewoon niet”. Truus: „Daar komt bij dat AZ met ploegen geconfronteerd wordt die zich helemaal leegknokken om juist deze topper te winnen. Dat moeten ze een week later tegen een lager geklasseerde ploeg wel bezuren, maar zover kijken die trainers niet. AZ, de sterrenploeg, komt. Dan moet de beuk er ineens in. Die mensen zouden hun krachten wat beter moeten verdelen”. Wim van Hanegem (links Postumus): „Happel maakt geen miskleunen.” In de finale (die hij bereikte door een overwinning tegen Gevers, later winnaar van het brons) bleek Aad van den Hoek geen partij: 6.34.68 tegen 6.21.69. Het ge- - brek aan tegenstand was uiteraard van invloed op Schuitens tijd, die bovendien ernstig te lijden had onder de geboden tuin 0,- vijk, dui- Toehoorders: Daan van Beek (oudtrainer van Velox, de ontdek ker van Van Hanegem) en Wout Sabee (ex-clubgenoot van Willem die toevallig even langs kwam en gastvrij wordt onthaald). De gespreksthema’s: AZ’ 7, Happel, Argentinië, Molukkers, Oranje, de hooioogst, paardenkoersen, FC Utrecht, de Molenaars en de toekomst. Tegelijk worden de banden gedraaid van Nederland-Brazilië en Nederland-Bulgarije, de twee beste duels die Oranje tijdens de WK in Duitsland speelde (zegt Willem). Wanneer ornhéén uur de beelden via een vernuftige recorder zijn ufgespeeld, zegt Willem „Ik ga in der geval naar Argentinië. Is het niet als voetballer, dan als toerist. Zo’n evenement kan je gewoon niet missen. Die wedstrijden tegen Braeilië en Bulgarije ken ik zo’n beetje uit het hoofd: a in iedere combinatie, iedere overtreding ook. Dat laat me gewoon niet meer los. ■i De Nederlandse dames-atletiekploeg treedt vandaag aan in de B-finale in het Tsjechische Trinec. Op de eerste dag van Westduitse atle- tiekkampioenschappen noteerde de 19-jarige ju nior Harald Schmid een geweldige tijd op de 400m horden. Zijn 49,07 is een halve seconde boven het wereldrecord voor junioren. Mac Wil kins wierp de discus 63m68 van zich af. (Van onze sportredactie) UTRECHT. De sportcommissie i van de KNWU heeft, na overleg met baancoach Frans Mahn, besloten om Michel Jacobs niet af te vaardigen naar de wereldkampioenschappen wielrennen in Venezuela. De sterke Limburger, die de grote verrassing was op de achtervolging tijdens het nationaal kampioenschap, sneuvelde in de selectieprocedure door gebrek aan ervaring. De elfde partij in de halve finale van het kandidatentoernooi in Genève is geëindigd in remise. De grootmeesters Spasski en Portisch hebben elk 5,5 punt. NEDERLANDSE KAMPIOENSCHAPPEN OP DE BAAN: De uitslagen van vrijdag zijn: SPRINT (PROFS): Eerste reeks: 1. Jan Huisjes, tijd laatste 200 meter 17.1, 2. Piet van der Touw, 3. Wim de Wilde. Tweede reeks: 1. Wim de Wilde 16.28, 2. Jan Huisjes, 3. Piet van der Touw. Derde reeks; 1. Jan Huisjes 13.29, 2. De Wilde, 3. Van der Touw. Eindklassement: 1. Jan Huisjes 8 punten, 2. Wim de Wilde, 3. Piet van der Touw. ACHTERVOLGING (PROFS): FINALE: 1. Roy Schuiten 6.21.69, 2. Aad van den Hoek 6.33.68. Om de derde plaats: 1. Andre Gevers 6.29.28, 2. Gerrie van Gerwen 6.29.75. KLASSEMENTS- WEDSTRIJD over 30 km: 1. Herman Ponsteen 41 min. en 10 sec., 35 punten, 2. Ger Mak 26, 3. Geert Schipper 23, 4. Bas van Lamoen 21, 5. Hennie Stamsnijder 18, 6. Barend Huveneers 15, 7. Rene Kos 15, 8. Ger Slot 13, 9. Maryin Schoen 9, 10. Theo Gevers 5. Huveneers. Eventuele klassements- wedstrijd: Barend Huveneers, Ger Slot en Geert Schipper. Individuele achter- volging: Herman Ponsteen en Geert Schipper. Reserve is tot de vertrekda- turn: Michel Jacobs. Sprint en tandem: Lau Veldt en Sjaak Pieters. 1000 meter tijdrit: Lau Veldt. Stayers: Gaby Min- neboo en Matthé Pronk, (gangmakers worden later aangewezen). Weg dames: Keetie van Oosten-Hage (Zij rijdt alleen op de weg), Mini Brink- hoffTineke Fopma, Anne Riemersma (ook achtervolging) en Marijke Lager- lóf (ook sprint). Eventuele reserve is Marianne Bik. Achtervolging profs: Roy Schuiten. Profstayers: Fred Rompelberg en Cees Stam. het gedragspatroon van die beesten. Trouwens, die prominentenkoersen zijn geen succes voor me geworden. Ik had een of andere muilezel meegekre gen en moest ook nog een handicap overwinnen, van een meter of veertig. Hovenkamp heeft gewonnen, die had een écht paard. Hugo heeft het hier gepresteerd om een paard bij te hou den, over snelheid gesproken. Trou wens, bij AZ liep er eentje rond die nog sneller is dan Hovenkamp. Dat is die Tervoort, die naar FC Utrecht is ge transfereerd. Jammer voor die jongen dat hij in Van Rijnsoever en Hoven kamp twee moeilijk te verdringen con currenten had. FC Utrecht heeft een goede zaak gedaan met het aantrekken van die knaap, dat meen ik oprecht”. Tenslotte het nieuwe seizoen: wat verwacht je ervan? Willem: „Voor de Molenaars hoop ik dat we een fijn seizoen krijgen. Voor de UEFA-Cup hebben we gunstig geloot, die tweede ronde is geen probleem. In de competitie moeten we de tweede wedstrijd al naar Ajax, weten we me teen waar we aan toe zijn. In september komt er trouwens een nieuw boek van me op de markt, ter gelegenheid van ons internationale voetbal: het heet „Van Hanegem, van A tot Z”. We kun nen het ons dus niet permitteren om af te gaan in september. Verder wacht ik het allemaal maar af: AZ’67, Neder lands elftal, het belooft in ieder geval een interessant jaartje te worden”. voorzichtigheid, toen er regendruppels begonnen te vallen. Stayer Fred Rompelberg had zich op een indrukwekkende wijze voorbereid op zijn derde Wedstrijd om het Nederlandse kam pioenschap. Terwijl Cees Stam zijn aan dacht voor een groot deel moest richten op zijn nieuwe werkkring als vertegenwoor diger van een Alkmaarse firma in rij- wielmateriaal, en Martin Venix in de druk te van een verhuizing zat, trainde de 31- jarige Rompelberg dat de stukken eraf vlogen. Hij had er de beroemde gangma ker Bertus de Graaf tijdelijk voor in dienst genomen en trok met hem bijna dagelijks naar de baan van Rocourt in België. Het resultaat was verbluffend. Rompelberg, die bij zijn entree drie jaar geleden al blijk gaf van aanleg, perste er in Utrecht een geweldige prestatie uit. Een uur lang demonstreerde hij, achter zijn vaste gangmaker Noppie Koch, wat hij als stayer is: een coureur die zijn prestatie meer bouwt op karakter dan op klasse. Op kop vertrokken, stond Rompelberg zijn plaats niet meer af. Cees Stam posteerde zich als tweede, Martin Venix als derde, en in die na drie minuten al ingenomen posi ties kwam geen verandering. Oorzaak: Rompelberg hield het tempo zo verschrik kelijk hoog, dat Stam en Venix eenvoudig niet in de buurt konden komen. Dat werd in de hand gewerkt door de kleine verzet ten die gekozen waren in verband met de wind, maar die was bij de start verrassend genoeg gaan Eggen. Stam: „En toen zaten we allemaal te klein. Dat was de kwestie. Eenmaal op volle snelheid, kon er zo doende geen tempo meer verhoogd wor den, en toen Rompelberg bovendien in staat bleek het ritme in zijn gang te hou den, was het gebeurd. Van een aanval van Cees Stam op de eerste plaats kon geen sprake meer zijn, en Martin Venix miste de macht om mee te knokken voor een plaats in de wereldkampioensploeg. Van Rompelberg was destijds alleen be kend dat hij er een matige carrière bij de amateurs had op zitten („Ik was gene fa meuse; vipr overwinningen in vier jaar”), dat hij „iets” in de leidinggevende sector van de aannemerij deed en dat hij financi eel tot de zeer welgestelden (men spreekt van miljonair) behoort. Fred Rompelberg, een lange Limburger, met de echte zuide lijke vriendelijkheid, deed die stap om wat hij noemde „eens een flinke stoot uit te halen”. In hun eigen bewoordingen kwamen de genen die hij versloeg tot een precies de zelfde conclusie. Cees Stam bijvoorbeeld zei na een flinke huilbui als reactie op zijn verlies („Wat heb ik aan die tweede plaats, voor mij telde vanavond alleen de eerste”). „Dat-ie dit kon presteren, had ik nooit voor mogelijk gehouden. Ik moet eerlijk zeggen dat ik het een geweldige prestatie vind”. Martin Venix dacht er net zo over.Der- de werd hij, de kampioen van vorig jaar (toen Stam wegens een blessure ontbrak en Rompelberg na een overtreding van zijn gangmaker Noppie Koch uit de race moest) die nu afviel voor uitzending naar het wereldkampioenschap in Venezuela. De KNWU heeft de achterdeur op een kier gehouden: wanneer nummer drie (Venix dus) het financieel rond krijgt, mag hij alsnog in de ploeg. Venix: „Zelf kan ik het niet betalen. Ik zal morgen eens meteen naar mijn sponsor stappen.” Venix over Rompelberg: „Hij was gewoon te sterk voor me en Stam ook. Ik heb geen excuus. Het ging gewoon niet harder”. Tegen AZ gaan clubs fes J Bondsofficial Wim Roosenburg: .'„Zijn uitzending zou alleen kunnen als ploegachtervolger, maar in dat werk is Jacobs totaal niet bedreven. Mahn had hem graag meegenomen als tweede man voor de individuele achtervolging, maar budgettair konden wij hem als achtste renner onmogelijk plaatsen. I Het stond allang vast dat we er maar i zeven voor de baan naar Venezuela :kunnen sturen”. Herman Ponsteen is door Frans Mahn en de sportcommissie wel opge- 'steld in de achtervolgingsploeg, waar mee hij door drukke werkzaamheden tot op heden niet kon trainen. Voor het j overige is de samenstelling van de KNWU-afvaardiging geheel volgens verwachting aan de hand van de resul taten, met name op de nationale kampi- oenschappen, verlopen: - De ploegen zien er als volgt uit: Ama- iteurs: ploegachtervolging: Herman Ponsteen, Geert Schipper, Dick van

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 13