)au ■Bf.. BI OW Doorgaan Disco Circus onzeker Populariteit Leonie van Bladel Sex Pistols-film NOS-film Concerten De Wrekers Jazz Dennie Christian „Ik wil mijn leven anders gaan inrichten” door Ko van Leeuwen sm. zo aat X' as, »on Bennie Scheffer uit Lelystad wist helemaal niets van muziek toen hij zo’n half jaar geleden door de TROS werd aangetrokken om het programma Disco Circus voor de televisie te presenteren. Maar daar ging het ook niet om. Bennie is een clownesk mannetje, met zijn te korte benen en armen. Hij is kordaat in al zijn bewegingen en haalt graag malle fratsen uit. Daarbij is hij van uiterst geringe lichaamslengte, nauwelijks rijkt hij boven één meter. Daar heeft de kleine man het dikwijls heel moeilijk gehad. Maar in de loop van zijn nu 31-jarige leven heeft hij geleerd met veel dingen vrede te hebben. Ontwikkelde hij een geheel eigen persoonlijkheid en spotters ziet hij aan op een manier die ze beschaamd doet zijn. Ki. A’i- ■^4 *51 -.4,' - Pair ■'T'A ye Bennie wil geen clown meer zijn neld ctie. ange loon- ek bij paal- "r, '-.v i* en te luren. diek fma- aan- jur jur uur jur weer opnames aan het maken voor een nieuwe serie afleveringen. In totaal moeten er 26 gemaakt worden. De KRO zal waarschijnlijk dertien van deze af- levereingen kopen, zodat we voorlopig de avonturen van het drietal kunnen blijven volgen. Over de ovzrblijvende dertien afleveringen is nog niets be kend. Een smakelijk detail: seks gaat meer en meer de hoofdrol spelen in „De Wrekers”. achter de kassa zat zei tegen me: „Is dat alleen voor jou? Je kan er toch niet meer van groeien. Henrico werd vreselijk boos en trok die man zo achter z’n kassa vandaan. Ik heb hem gewoon moet kalmeren. Hij kan zich er enorm over opwinden als mensen zich zo tegenover mij gedragen. Ach, ik denk alleen: rare mensen, ze zijn niet wijzer”. Bennie heeft geleerd veel te accep teren. In het artiesten wereld je heeft hij geen moeite. „Nee, ik vind niet dat Het aanbod voor deze maand blijft vrij schraal, als je verder weet dat alleen de Doobie Brothers (woensdag 24 augustus, Congresgebouw in Den Haag) en Santana (zaterdag 27 augus tus, Groenoordhal in Leiden) naar Ne derland komen. De latin-rockspecialist Carlos Santana belooft minder specta culairs voor te schotelen dan de Doobie Brothers, die een come-back maken en lange tijd niet hier te zien waren. In de marge treffen we dan gitaarkoning Pat Travers op 13 augustus in Paradiso, het folkensemble The Albion Dance Band op dezelfde dag in het Rotterdams Ek- Het optreden van Bennie voor de televisie heeft hem een fikse dosis populariteit verschaft. Bennie: „Ik krijg vaak brieven. Heel leuk. En de kinderen in de buurt waar ik woon, oeoeoe.die zijn helemaal mesjokke van mij. Normaal moeten ze om zeven vaak hun eigen schuld. Als ik optreed, dan maak ik er echt een act van. Dan spéél ik. Bennie privé is ook een heel ander iemand dan Bennie als artiest”. Dan kijkt Bennie voor zich uit en zegt zachtjes: „Nee, kinderen willen we niet. Ik ben niet ongelukkig, en ik heb veel plezier in het leven. Maar voor geen geld wil ik dat.stel je voor dat we een kind krijgen zoals ik..ik wil niet dat mijn kind hetzelfde moet doormaken als ik. Nee. We zouden wel graag een kind willen adopteren, maar of dat zo gemakkelijk zal gaan. De IKON- en VARA-medewerkster Leonie van Bladel is in vaste dienst getreden van de NOS. Ze gaat meewer ken aan programma’s als „Blik op de derde wereld” en „Kijk op het buiten land”. Het VARA-programma „In de rooie Haan” zegt Leonie vaarwel, haar IKON-werkzaamheden zal ze blijven doen. De beruchte Engelse punck-formatie de Sex Pistols gaat een film maken. In anderhalf uur wil de groep een over zicht geven van hetgeen de groep zoal heeft meegemaakt. En dat is heel wat. Tv-spel schrijver Johnny Speight (die ook „Met goed fatsoen” schreef, een KRO-serie die wel werd opgenomen, maar niet mocht worden uitgezonden omdat er teveel discriminatie in verwe ven zat) schrijft het scenario. Dat zal dus weer heel wat problemen geven. De toernee die Bennie nu met het Duitse circus Althoff door Nederland maakt, zal hij niet geheel afronden: „Half augustus ongeveer stop ik daar mee. Dan moet ik filmen in Frankrijk. De NOS-televisie maakt daar een film die over de natuur gaat. Ik speel er een tovenaar in. Zo krijg ik steeds meer te doen buiten het circus. Weet je, met trouwen wil ik nog even wach ten. Eerst moet ik kunnen omschake len en als dat eenmaal een beetje gelukt is. En Bennie kijkt er hoop vol bij, al verliest hij de realiteit niet uit het oog. „Het zal hard knokken worden.’ Als ik het niet zou redden, dan pak ik toch wel weer het circus terug. Ik wil niet in een fabriek. Dat kan ik ook niet”. Als kind, op school, wilde Bennie al artiest worden. „Dat leek me leuk. Ik -h 1 geen idee wat ik precies wilde ■sgaan doen. Maar nu komt het goed uit.” Augustus is zonder uitzondering een rustige maand voor concertbezoekers. Op 28 augustus zouden talloze jonge ren de kans worden geboden om een gratis openluchtfestival in Rotterdam- Zuid- aan het Charloise Hoofd en in de Dokhaven - bij te wonen, ware het Na langere stilte zegt Bennie: „Ik zou wel graag eens willen optreden als gewoon presentator. Niet altijd als clown. Maar ja, juist dat clown zijn, dat vinden de mensen leuk. Ik ga er met de TROS over praten. Of er geen mogelijkheid is. Wie weet. Ik zou ook graag willen toneelspelen. Kan me niet schelen bij welk gezelschap, maar ja, er moet een geschikte rol voor me zijn. Ik heb het wel eens gedaan. Jaren geleden, bij Studio, on der regie van Kees van lersel. Sneeuwwitje heette dat stuk.” Nog steeds wordt Bennie op straat dikwijls nageroepen. Door kinderen, maar ook door volwassenen. „Ach, het blijft vervelend. Van kinderen, heel gek misschien, maar van kinde ren kan ik het hebben. Die denken op zo’n moment niet verder en begrijpen het niet zo. Ze bedoelen het niét slecht. Ik houd ontzaggelijk veel van kinderen. Maar van volwassen men sen, nee, dan doet het wel eens erg veel pijn. Dan lachend: „Maar het gaat m’n ene oor in en heel vlug het andere weer uit hoor. M’n collega Henrico heeft het er veel moeilijker mee. Toen we laatst samen bood schappen hadden gedaan in een su permarkt is hij verschrikkelijk kwaad geworden. We kwamen bij de kassa en ik duwde een wagentje vol in het pad tussen de kassa’s. De man die Maar nu begint Bennie het clowntje spelen welletjes te vinden en hij zegt: „Ik wil mijn leven anders gaan inrich ten. Als je zo’n gebrek hebt als ik zijn er natuurlijk heel veel beperkingen. Als kind heb ik het erg moeilijk ge had. Toen het langzaam tot me door drong dat mijn armen en benen niet verder groeiden. Toen ik een jaar of negen was moest ik bijvoorbeeld steeds vooraan in de klas zitten, met een bankje onder m’n voeten omdat ik niet bij de grond kwam. Ik ben natuurlijk ook ontzettend gepest, maar gelukkig heb ik het goed ver werkt.” sit, de veelbelovende Rhead Brothers (vrijdag 19 augustus, Paradiso), en het opwindende Ultravox (de dag daarna in Paradiso) aan. Het Wrekers-team (Patrick Macnee, Joanna Lumley en Gareth Hunt) zijn Sex Pistols niet dat de autoriteiten in Rotterdam niet onverdeeld gunstig op het plan gereageerd hebben. Op het moment van het verschijnen van dit artikeltje is het dan ook bepaald niet zeker of zo’n twintig buitenlandse en Nederlandse groepen in Rotterdam acte de présence zullen geven. Naar verluidt zouden de Australische Little River Band en de aloude Small Faces de hoofdmoot zijn. uur naar bed, maar als ik op de televi sie kom, dan mogen ze opblijven. Ze komen vaak bij me op visite. Heel lief. ik hou vreselijk veel van kinderen.” Bennie wil zijn leven anders inrich ten. „Ja, dat komt ook omdat ik een vriendin heb. Ook zo’n kleine als ik. Nu woon ik nog bij m’n ouders, maar over zo’n anderhalf jaar willen we toch wel trouwen”. Bennie wordt nu heel ernstig. „Een eigen huis samen. alles heel laag houden, zodat we over al goed bij kunnen. Dat is fijn in moderne woningen, (lacht) In die ou de hoge huizen kon ik niet eens door het raam kijken. Kon ik ook niet bij de lichtknopjes.” Al sinds enkele jaren moeten we gro te openluchtfestivals ontberen, tenzij je Pinkpop en Bilzen als spontaan op gezette evenementen beschouwd. De toptijd voor het organiseren van dat soort massale gebeurtenissen was di rect na het verschijnen van de film over Woodstock (1969), een happening waar aan vele honderdduizenden jonge Amerikanen deelnamen. In Kralingen hadden we hier enkele jaren later iets soortgelijks. Jazzliefhebbers kunnen dit weekend (zaterdag en zondag) terecht in het stadspark van Roermond voor het Twaalfde Hammerveld Jazzfestival, waar de Hot Club de Rotterdam, de Amerikaanse zangeres Annie Ross en de „Battle of the Trumpets” met onder meer Dusko Goykovich, Nic Fisette en Sonny Gray de belangrijkste attracties zijn. Het Internationaal Jazz Festival Laren ’77 heeft van maandag 8 tot en met zaterdag 13 augustus plaats in Singer en daar zullen Sonny Rollins, Earl von Freeman en het David Mur- ray-kwartet de hoogste ogen gooien. Hiervoor zijn kaarten bij de plaatselij ke VVV te bestellen. bZX Lt LLC De Duitse schlagerzanger Dennis Christian is en 'blijft een populaire jongen. Verleden jaar was hij nummer één op de Duitse lijst van populaire zangers, dit jaar is het hem weer ge lukt. Tijdens het zesde Schlagerfesti- val, dat binnenkort in Kerkrade wordt gehouden, krijgt de zingende Dennie een zilveren draaiorgel en een gouden leeuw. Het kan niet op. De vergrijsde Duitse popster Freddy Quinn zal hem een en ander overhandigen. De TROS maakt van het schlagerfeestje een tv- opname. A „Nee, ik had het nog nooit gedaan. Acht shows heb ik nu gepresenteerd. Als clown. Circus hè, daar moet een clown in. Ik vind het erg leuk om te doen. Het is voor mij toch weer eens iets totaal anders. Zestien jaar werk ik nu als clown in allerlei circussen. Nu bij Althoff, samen met Henrico, een Nederlandse clown. Maar eigen lijk wil ik van het circus af. Toen Althoff mij opbelde had ik vakantie. Ik had voor mezelf al besloten niet meer in circussen op te treden. Maar dan denk ik toch weer aan al die mensen rond de piste. dan word je zwak en je doet het toch. Nu vind ik het weer even leuk. Het is mijn vakan tie eigenlijk en als dit voorbij is, dan doe ik het niet meer.” Veertien jaar was Bennie, toen hij in de Haagse schildersbuurt, waar hij geboren is, op straat werd aangehou den door Johnny Boltini, de broer van Tony. Bennie: „Hij vroeg of ik in het circus met hem samen wilde werken als clown. Dat leek me wel wat, maar mijn ouders waren er eerst fel op tegen. Johnny is toen thuis komen praten en later gingen ze er mee ac- -coord.” N f-1- KK L, er misbruik van mij gemaakt wordt. Wat ik allemaal doe, als clown in het circus, of als presentator op de televi sie, dat gaat uit eigen vrije wil. Ik hoef het niet te doen. Als ik niets doe, krijg ik mijn poen ook wel, dat is voor mij vanzelfsprekend geen enkel pro bleem. Maar ik wil graag werken, ik kan niet stil zitten, of thuis maar een beetje bij de deur rondhangen. Daar ben ik de man niet naar. Trouwens, veel kleine mensen zoals ik komen in het circus terecht en dikwijls lopen ze wel een beetje voor schut. Ik vind dat V** sV - x V’. De Wrekers Niet alleen begint het eigenlijke con- certseizoen eerst in september, maar het is ook nog eens zo dat grote Europe se toemees per traditie en bij voorkeur in de herfst worden opgezet, al was het maar omdat het weer dan wat minder wordt. ‘^<•4 4 Je; .’-v? f(: -r- -’é' ■ijl’ ft Het programma Disco Circus kent sinds zijn bestaan grote problemen met de presentatie. In eerste instantie nam Ferry Maat de presentatie op zich, maar die verdween net zo snel als hij gekomen was. Zijn opvolger werd Joop Thonhauser, maar niet voor lang. Joop verdween al na enkele uitzendingen. Een oplossing was niet snel gevonden. Uiteindelijk kwam de TROS met Bennie op de proppen en die paste, als clown, natuurlijk aardig in Disco Circus. Bennie betekende in televisie land een aardige verfrissing: geen gladde presentatie, geen vlot lopende zinnen, maar een soort anti-presentator die door de kijker wel werd gewaardeerd. Maar toch is de TROS niet uit de problemen. Men vond Bennie toch een voorlopige oplossing en de TROS is nu op zoek naar een vervanger. Als die niet gevonden wordt zit de kans erin dat Bennie het programma wel blijft presenteren, maar het kan ook gebeuren dat het hele programma verdwijnt. Of dat er van komt is nog zeer onduidelijk. De TROS wil op dit moment niet meer kwijt dan dat men aan het bespreken is wat er met he programma in de toekomst gaat gebeuren. Carlos Santana

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 21