Driekampen waren geslaagd Telstar wacht Excelsior hield Petescu: TELSTAR NOG NIET KLAAR VOOR STRIJD Zege Van der Plas SVIJ startte ■Door initiatief Oosterkwartier Wielerwinst voor korfbalteams internationals 5portpuntici Van der Lugt scoorde voor V Oefengelegenheid nog op Dinu e Softbalstrijd j voor pupillen een geslaagd jeugdtoernooi met een zege lÖPICENl kuipers i Él Ron Snijders h „Algemene organisatie nog niet goed" F jflRI 3i- If/ e De nieuwe 3 Suisses BREIGIDS is er! %&3 SUISSES sa I i jh wiif iiiliB»* 1 SPORT 13 19 7 7 AUGUSTUS DINSDAG 9 tad- Kom hem vandaag meteen even afhalen de 272 ger !en, I(pmdwerfe-spectaalsaaJt Grote Houtstraat 120, HAARLEM "yi'T Hmk I ZIJLSTRAAT 97 TEL. 310181 HAARLEM J •V' /f? .Wh Compleet met beschrijvingen - slechtst meer dan 150 nieuwe brei en haakmodellen honderden echte wol sta len nieuwe fantasiegarens tel pa tronen voor borduur- en tapijtknoopwerk I Snelle tijden 'ï- DEM-atleten Zaalvoetbal voor dames Laan va ir! (ADVERTENTIE) (Van onze korfbalmedewerker) (ADVERTENTIE) Klanderi ften-Leuj srMeer e voor re prijs I terug. bij de tienjarigen, R. Betjes (DTS) bij de elfjarigen, M. Willems (Olympia) en P. Neeven (Alc. Victrix) bij de twaalfjarigen, A. Kroon (Volendam) en R. Schuuring (Olympia) bij de veertienjarigen. Mark Philips werd tiende. Voor Wim Otte was het zijn eerste overwinning. Bij de negenjarigen was Leo Burgering van het Beverwijkse Kennemerland de snelste. Tiende werd Mikel de Boer van Excelsior. Andere ritwinnaars waren: A. Hogen (Vo- Van de renners van Excelsior werd Mar co v.d. Hulst vijfde bij de veertienjarigen en Ronald Vroom zevende. Rinus de Bondt werd derde bij de dertienjarigen in de tweede serie, Oscar Venema vierde en Erik Poel vijfde. Hans Vos kwam bij de twaalfjarigen op de achtste plaats en Rem- co Gieske op de vijfde bij de aphtjarigen. (Van onze sportredactie) VELSEN. Minder dan een week voor aanvang van de competitie bleek Telstar nog niet klaar voor de strijd. Trainer Mircea Petescu behoeft zich weinig zorgen te maken over de verdediging, want die zit met Van Essen en Wellerdieck in het centrum, Driesen en nieuwkomer van Oorschot op de vleugels goed in e’kaar. Dat bleek ook gisteravond in de laatste „echte” oefenwedstrijd (de ploeg speelt donderdag nog tegen een Castri- cums elftal) tegen Dinamo Boekarest. Het bleef 0-0 en doelman Paul van der Meeren kreeg vrijwel geen werk. In de andere linies ligt de zaak anders. Het middenveld mist een grote leider, die de aanvallen kan voorbereiden en de vuurlinie heeft overduidelijk gebrek aan een echte spits. Voor alsnog heeft Petescu voor die taak Monne de Wit aangewezen, maar óf hij de rol van Stout kan overnemen is nog maar de vraag. Hij kreeg van de fors ingrijpende verdediging van Dina mo Boekarest weinig kans. Vooral Sandu maakte het hem moeilijk. De Wit: „Misschien had ik er wel eentje kunnen inkrijgen, maar dan had het me wel m’n kop gekost.” Die voorzichtigheid kenmerkte het hele optreden van Telstar tegen de Roemenen. Begrijpelijk, want de ziekenboeg is met len elkaar op 23 augustus kruislings ont moeten om uit te maken wie op woensdag 24 augustus voor de finale, op het Ooster- kwartierveld, in aanmerking komt. (Van een medewerker) HAARLEM. De eerste zaalvoetbal- competitie voor dames onder auspiciën Aanvallend maakte de Roemeense kampioensploeg inderdaad geen geweldige indruk. Met uitzondering dan van de beweeglijke Alexandru Moldovan, die regelmatig de 5000 toeschouwers ap plaus ontlokte. Na een matige eerste helft en een pauze van dik tiwntig minuten met een voortreffelijk optreden van de Canade se showband The Alberta Girls, werd de tweede helft een stuk aardiger. Doelpunten kwamen er echter niet, al was Paul Stam er een paar keer dichtbij met een knappe omhaal en een schot boven op de lat. Bischot, Kerkhof en Kraal toch al behoorlijk gevuld. Petescu: „Het grote probleem is nog de algemene organisatie in de ploeg. We hebben echt wel willen aanvallen^ maar we kregen vrijwel geen ruimte en als dat wel gebeurde, was het bij aanvallen op grote snelheid. Het leek of Dinamo trainde voor de Europa Cup in alleen maar het voorkomen van doelpunten.” Telstar: Van der Meeren; Driesen, van Essen, Wellerdieck, Van Oorschot; Stam, Hegeman, Jonker; Hendriks (Staats), De Wit en Mikkelsen. Dinamo Boekarest: Stefan; Ghita, Dobrau, Sandu, Lucuta; Marin, Dinu, Mateescu, A. Moldovan, I. Moldovan en Vrin- ceanu. de verschillende rayons - Noord, Centrum en Zuid - een gehele avond voor het dames- zaalvoetbal te benutten, viel in goede aar de. Er zou daarbij niet gelet worden naar plaatsing van thuiswedstrijden. Men be sloot ook om gebruik te maken van de anderhalf uur speeltijd op dinsdagavond in Wijk aan Zee, die aanvankelijk gerecru- teerd was voor het onderlinge dameszaal- voetbal. Er kunnen op zo’n dinsdagavond in Wijk aan Zee twee wedstrijden worden gespeeld en die zullen als een halve zaai en kassadienst aangerekend worden. De Oostduitse atleet Roland Steuk heeft in Oost-Berlijn het jeugd-wereldrecord bij het kogelslingeren verbeterd. Hij kwam tot 75.62 meter, een verbetering van 42 centimeter ten opzichte van het oude re cord van 75,20 meter, dat al op naam stond van Steuk. (Van onze atletiekmedewerker) IJMOND. Ondanks een defecte ge luidsinstallatie mogen de door DEM op „Adrichem” gehouden driekampen ge slaagd worden genoemd. Na de vele regen in de morgenuren was de baan wat zwaar te belopen. Toch kwamen vooral de DEM- atleten bij deze wedstrijden zelf tot snelle tijden. Op de sprintdriekamp was Peter Visser de snelste man van de middag door de 100 m. af te leggen in 11,4 sec. en de 200 m. in 23,4 sec. Gert Jan Moen liet op de 100 m. 11,7 sec. voor zich noteren, terwijl hij op de 200 m. de klok na 23,5 sec. liet stilstaan. Beide lopers zagen af van de 400 m., zodat zij niet werden geklasseerd in de eindstand. Hans van der Pal won in de b-klasse de springdriekamp. Hij sprong 1,70 m. hoog, 6.40 m. ver en met hinkstapspringen be reikte hij een afstand van 12,31 m. Aat Karei kwam in de c-klasse tot 1,45 m., 5,56 m. ver en 12,05 m. met hinkstapspringen. Jos Appelman won driemaal het sprint- nummer bij de a-jongëns. Deze DEM-man boekte 12,- sec., 23,5 en 52,- sec. Ton Schaapherder kwam tot 12,4 sec., 24,9 sec. en 56,5 sec. en hij werd daarmee derde. Bij de b-jongens werd Peter Beentjes vijfde met 12,6 sec., 25,2 en 56,6 sec. Bij een sprinttweekamp liet Gert Jan Moen de 100 m. in 11.8 sec. en de 200 m. in 23.7 sec. Aat Karei liep deze afstanden in 12.- sec. en 24.- sec. Bij een loop over 25 km. in Lisse met een deelname van 110 atleten eindidge Koos Kiers op de 31e plaats na 1.36.50 sec. Voor Rob Kleine werd over deze afstand 1.47.43 sec. genoteërd en voor Gerard Suanet 1.50.38 sec. In Brugge werden vorige week de we reldkampioenschappen 10 km. en 25 km. op de weg gehouden. Uit de gehele wereld waren de veteranen naar deze wedstrijden gekomen met tal van Nederlanders. De DEM-atlete Plonie Scheringa deed het op de 25 km. lang niet slecht. Van de 41 gestarte dames eindigde zij op de eervolle HAARLEM. Jonge renners uit de Haarlemse regio hebben het in open weg koersen uitstekend gedaan. Zo zegevierde de Zwanenburger Ron Snijders in de klas sieke Omloop door het land van Bartje over 119 kilometer in Drente. Samen met nog drie coureurs was hij uit het peloton ontsnapt. Deze drie renners gingen in ue laatste bocht naar de finish onderuit en zodoende kon Snijders zonder slag of stoot zegevieren. Henny van Lent moest het met de zeven tiende plaats stellen. In de ronde van Zeg ge was de kleine knaap uit Zwanenburg fortuinlijker en wist er de eindsprint van een vier man sterk kopgrpepje te winnen. Van Lent kwam daarmee tot zijn negende overwinning van dit seizoen als junior. Sim van der Linden deed het bij de b- jongens uitstekend met een tweede plaats. Hij bereikte dat met de springnummers met 1,85 m. hoog., 5,74 m. ver en 12,64 m. hinkstapsprong. Gerard Hurkmans be reikte 1,60 m., 5,16 m. en 11,14 m. Bij de dames was in de a-klasse de zege voor Anja Akkerman. Deze DEM-atlete heeft het wedstrijdritme weer te pakken getuige haar 13,1 op de 100 m., een verte- sprong van 5,46 m. en 1,60 m. met hoog springen. Haar zusje Lydia Smits won bij de b-meisjes met 13,2 sec., 4,86 m. en 1,45 m. Bij de werpdriekamp kwam Carla Ad miraal tot de tweede plaats in de a-klasse. Zij liet achtereenvolgens 9.78 m. kogel, 29,54 m. discus en 32.72 m. met speer opmeten. Carla van Rookhuizen bereikte afstanden van 9.14, m., 29.20 m. en 31.88 m. Bij de b-meisjes deed van DEM Karin de Martelaere het het beste. Zij stootte de kogel 8,68 m., de discus ging 28,56 m. het veld in en de speer 30,16 m. Zij werd vijfde in de eindstand. Jolande Appelman werd zevende met haar verrichtingen van 10,26 m„ 22,14 m. en 24,68 m. Een bijzonder fraai resultaat behaalde Ebert van Kaam. Deze snelle Suomi-man liep de 100 m. in 11,9 sec., de 200 m. in 23,9 sec. en op de 400 m. brak hij het clubre- cord b-jongens van 58,1 sec. aanzienlijk en hij bracht dit op 53,8 sec. Hij won de springdriekamp met ruime voorsprong met 1902 punten. vijfde plaats. Na een snelle start lag zij lange tijd goed in de race. Zij kreeg op de laatste 7 km. echter een inzinking. Zij liep de afstand in 1.47.36 sec. (Van onze sportredactie) BELFAST. Een.elftal van oud-inter- nationals uit Noord-Ierland en de Ierse Republiek heeft gisteren een soortgelijk Nederlands elftal met 3-1 verslagen. De wedstrijd in de Noordierse hoofdstad was georganiseerd door de Stichting Hulp Noord-Ierland om aandacht te vestigen op haar activiteiten. De stichting organi seert o.a. vakanties voor Noordierse kin deren in Nederland en heeft nauwe con tacten met vredesbewegingen en sociale actiegroepen in Ulster. In de andere sporthallen zullen steeds vier of vijf partijen afgewerkt worden. Voor het dameszaalvoetbal zullen dezelfde regels gelden als voor het andere zaalvoet bal met betrekking tot de pasjesregeling, zaal- en kassadiensten en het heffen van entreegelden. In de commissie dameszaal voetbal hebben voorlopig zitting de heer T. Swart en mej. M. Sponselee, die allebei reeds ervaring hebben opgedaan bij het onderlinge dameszaalvoetbal in Wijk aan Zee. I® Martin Tourney werd in de c-klasse vijf de met zijn tijden van 12,5, 25,8 en 57,1 sec. Pim Capelle liep in de d-klasse 12,9, 26,2 en 58,1 sec., waarmee hij achtste werd. De werpdriekamp in de c-klasse werd gewon nen door Jack Dekker. Deze DEM-man kwam tot 12,11 m. met de kogel, 36,50 m. met de discus en 44,64 m. met de speer. In de c-klasse bereikte Frits Martens 11,81 m., 33,58 m. en 42,10 m. Sjaak Ooteman werd in de c-klasse tweede met zijn presta ties van 10,82 m., 31,86 m. en 40.04 m. (Van onze atletiekmedewerker) IJMOND. Bij avondwedstrijden in Den Haag, welke onder ideale weersom standigheden op de kunststofbaan wer den gehouden, heeft Alex van der Plas een fraaie overwinning behaald op het nummer 3000 meter hardlopen. De DEM- atleet was de snelste in de c-klasse en met zijn tijd van 8.58.8 sec. kwam hij als a- junior tot een verbetering van zijn per soonlijk record. Peter Appelman ging op de 800 m. in de a-klasse als vijfde over de eindstreep. Hij liet een tijd van 1.53.1 sec. voor zich noteren. softbalmedewerker) HAARLEM. Op de velden van EDO in het Noorder-Sportpark zal zaterdag voor de achtste keer het „Suze van Breu- kelen”-softbaltoernooi voor pupillen wor den verspeeld. Aan het toernooi, dat om tien uur begint, nemen in totaal tien ploe gen deel. Naast de Haarlemse vertegen woordigers kent het toernooi dit jaar ook de deelname van ploegen als Zuidvogels (Huizen) en de Meteoor (Amsterdam). De beide poulewinnaars zullen *s middags om kwart over drie gaan uitmaken welke ploeg de wisselprijs voor een jaar mee naar huis mag nemen. Dat is onlangs tijdens een bespreking op het bondsbureau aan de Jansweg in Haar lem, waarbij afgevaardigden v^n zeven van de elf deelnemende verenigingen - alleen Beach Girls neemt met twee teams deel - aanwezig waren, besloten. De nade len van verre reizen en het spelen op een soms laat uur, bleken niet op te wegen tegen de voordelen van een regelmatig competitieverloop en het spelen van zoveel mogelijk wedstrijden. Het voorstel om in Eintracht Braunschweig heeft officieel protest aangetekend tegen de uitslag van de eerste competitiewedstrijd, die voor Braunschweig met 2-1 verloren ging tegen FC Kaiserslautern. De clubleiding baseert het protest op het feit, dat Eintracht de wedstrijd verloor door toedoen van scheidsrechter Burger. De stoot met de elleboog van Burger, in de 70e minuut van de wedstrijd, op de halsslagader van Rai ner Hollman, waardoor Hollman bewuste loos raakte, was van doorslaggevende'be tekenis voor de uitslag van het duel, zo meent Eintracht Braunschweig. HAARLEM/IJMOND. Op initiatief van de vereniging Oosterkwartier krijgen de korfbalteams uit de regio Haarlem/IJ- mond een unieke kans om zich grondig op de komende competitie in te spelen. In de periode van 9 tot en met 23 augustus organiseren de Oosterkwartierders name lijk een toernooi om het kampioenschap van de regio Haarlem voor standaard twaalftallen. Hiervoor hebben alle 11 ver enigingen ingeschreven en deze zullen el kaar, verdeeld over twee poules, in mees tal avondwedstrijden ontmoeten. De wed strijden worden verspeeld op het veld van de, door loting aangewezen, thuisclubs. DKV, Nieuw Flora en Rapid die nog niet over hun veld kunnen beschikken spelen 7 hun thuiswedstrijden op de terreinen van Neptunus, Oosterkwartier en Aurora. Nummer een en twee van elke poule zul- De Haarlemmer Jantje van Wijk bracht het in de ronde van Dussen tot zijn derde zege bij de nieuwelingen. Met gering ver schil bleef hij Solleveld uit De Lier en de andere Haarlemmer Ab Harren de baas. Zij vormden een kopgroepje. De ook al uit Haarlem afkomstige Andries Laviere kwam nog voor het peloton op de vierde plaats. John de Bie werd in Dussen zesde bij de junioren. Bij de oud-internationals waren onder meer Jan Mulder, Theo van Duivenbode, Jan Fransz, Peter Kemper, Daan Schrij vers en Leen van der Lugt van de partij. De Ieren, die over een aantal nog steeds voetballende professionals beschikten, waren beduidend sterker en namen een 3-0 voorsprong. Leen van der Lugt redde de eer voor Oranje door tegen te scoren. Het duel werd gespeeld in het Windsor Park in Belfast, het terrein waar Glentoran zijn wedstrijden speelt. (Van onze sportredactie) VELSEN. Telstar wacht nog altijd op toestemming van de Roemeense re gering om Comel Dinu te kunnen inlij ven. Clubs en speler zijn het al geruime tijd eens, maar de heren in Boekarest hebben nog steeds niets van zich laten horen. Cornel Dinu (29) speelde giste ren met zijn eigen Dinamo een weinig opvallende wedstrijd. Maar wat hij deed was goed. Zijn passes waren zui ver en hij zou mogelijk de sterke man op Telstars middenveld kunnen wor den. Dinu werd zaterdag tegen Cam- buur uit het veld gestuurd. Dat kan eventueel gevolgen hebben, wanneer hij in Nederland zou gaan spelen. De kans bestaat dan dat hij door de KNVB voor één of meer wedstrijden aan de kant wordt gezet. Maar of en zo ja, wanneer hij zich in Velsen kan melden is nog niet bekend. Trainer Petescu gelooft in elk geval niet, dat de zaak nog deze week in orde komt. Van de deelnemende Suomi-atleten werd Jan Commandeur op de sprint driekamp in de c-klasse derde met zijn 12,3 sec., 24,6 sec. en 54.- sec. Op de werp driekamp bezette Ben Hendriks in de d- klasse de negende plaats en Sybrand Jur- na werd tiende. De avondwedstrijden beginnen om ze ven uur terwijl de zaterdags geplande wedstrijden om drie uur aanvangen. Na loting zijn de volgende poule-indelingen uit de bus gekomen, Poule A: Aurora, Haarlem, DKV, Neptunus, KIOS en SDO. Poule B: Nieuw Flora, Oosterkwartier, Rapid, Heemskerk en Watervliet. Tot en met vrijdag 12 augustus staan de volgende wedstrijden op het programma. Auro raDKV, KIOSHaarlem, Nieuw Flora Watervliet op 9/8, NeptunusKIOS, Ra pidWatervliet, OosterkwartierHeems kerk op 10/8, DKVHaarlem, SDOAu rora, OosterkwartierNieuw Flora op 11/8 en HaarlemNeptunus op 12/8. Gro te kanshebber op de titel is ongetwijfeld het Nieuw Vennepse KIOS dat dit seizoen zijn debuut in de eerste klasse maakt en ook de titel microkorfbal reeds op zijn naam heeft staan. Nieuw Flora begint zaterdag het nieuwe seizoen met een groot jeugdtoumooi waar voor niet minder dan tweeëndertig ploeg- jes hebben ingeschreven die zijn onderge bracht in zeven afdelingen. Als novum zal bij de deelnemers ook een ploeg zijn van de handbalvereniging Concordia waar mee Nieuw Flora goede relaties onder houdt. De aanvang van dit evenement aan de Van Oosten de Bruynstraat is om tien uur terwijl om circa half zes de prijzen zullen worden uitgereikt. (Van onze softbalmedewerke (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. Voor de achtste keer hield de Haarlemse Raceclub Excelsior op het Industrieparcours een groot dis- trictsjeugdtoernooi en dat is opnieuw ge slaagd. Er namen alles bijeen 274 rijder- tjes aan dit toernooi deel.Ze gingen uiter aard niet gelijk van start, maar reden in negen ritten. Van het organiserende Ex celsior wist alleen Wim Otte het tot een overwinning te brengen. Hij zegevierde in de eerste serie van de dertienjarigen. Zijn clubmakker Genaro Cannaxvaccuolo maakte met een tweede plaats het succes voor de rood-zwarte club in deze rit com pleet. IJMOND. Het naar de tweede klasse van de afdeling Haarlem gedegradeerde SVIJ startte haar oefenprogramma zater dag met een 2-1 overwinning op het zater- dagaelftal van Kennemers. De IJmuidena- ren hebben de komende weken de volgen de oefenwedstrijden op het programma staan. Woensdag 10 augustus op het ter rein van de Witte Paters aan de Wüstelaan in Santpoort tegen ADO’20. Zaterdag 13 augustus Zeevogels-SVIJ, zondag 14 augustus Vitesse’22-SVIJ, woensdag 17 augustus SVIJ-Jong Hercules, 21 augus tus Waterloo-SVIJ, 22 augustus SVIJ-Tel- star C en zondag 28 augustus Geel Wit- SVIJ. Huub de Vries uit Haarlem boekte in de ronde van ’s Gravendeel zijn zevende over winning van dit seizoen. Met een lengte verschil won hij er de eindsprint van een vijf man sterke kopgroep, Jan van Wijk werd viej-de. In Boxtel moest Huub de Vries het* met de tiende plaats stellen en ■daar werd Ben Luiken netjes tweede. nnaere ritwinnaars waren: a. nogen wu- x lendam) bij de achtjarigen, I. Detant (DTS) (Van onze wielermedewerker) in vijf sporthallen van de afdeling Haarlem KNVB zal in vijf sporthallen - Zeewijk (IJmuiden), Spaar- nehal (Haarlem), Treslonghal (Hillegom), Beijneshal (Haarlem) en De Moriaan (Wijk aan Zee) - worden afgewerkt. De twaalf deelnemende teams spelen in een klasse een volledige competitie. ''3 De Roemeense international Dinu gaat hier het duel aan met Telstar-verdediger Hans Driesen. De onderhandelingen met de Roemeen over, een eventuele overgang naar Telstar zijn nog steeds niet afgerond. «1

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 13