KARST VAN DER MEULEN ONDERSCHEIDEN IN MOSKOU Mijn prijs is erkenning ^voor de kinderfilm in Nederland Mozart-serie trekpleister NPO Charles de Wolff «Jazz behind the Beach MUZIEK Tien jaar ICP agenda van amsterdam APhO biedt vier zomerconcerten Spar- ALLERHANDE Voor collectievorming beeldende kunst 8 ton Prestige Ml Muziek en toneel Bioscopen vr J 13 2 19 7 7 AUGUSTUS KUNST donderdag I 1 J B - (Van onze correspondent) BAARN. Een sobere oorkon de in het Russisch op de schoor steenmantel levert het bewijs. Karst van der Meulen is met zijn jeugdfilm „Peter en de vliegende autobus” in de prijzen gevallen. De prijs voor de meest komische film vonden een volwassen jury en 1500 jeugdige bezoekers van het internationale jeugdfilmfesti- val in Moskou hem waard. Een niet te onderschatten onderschei ding in het land, waar ze gewend zijn doordachte jeugdfilms te zien uit Rusland, Tsjechoslowakije en vlak ook de Bulgaren niet uit. Daarom is Karst overgelukkig met zijn prijs. Net als een van zijn jonge hoofdrolspelers Marcel Ma joor, een pittig jong, dat regelma tig bij hem op visite komt. Marcel, die in Moskou zijn veertiende ver jaardag vierde, zet koffie. Deze week gaat hij zelfs met Karst en zijn nieuwe boezemvriend Sem de Jong op vakantie. ii- ig- I ELY AKIM SHAPIRRA (Van onze kunstredactie) AMSTERDAM. Evenals de afge lopen twee jaren het geval was, geeft het Amsterdams Philharmonisch Or kest een aantal zomeravondconcer- ten om de grote stilte die er elke zomer na afloop van het Holland Fes tival in Amsterdam optreedt wat te doorbreken. Dit initiatief waarvoor veel pu blieke belangstelling bestond, wordt deze zomer grootscheepser voortge zet. In plaats van de Westerkerk dient nu de grote zaal van het Amsterdam se Concertgebouw als decor voor vier zomeravondconcerten op dinsdaga vond, te weten op 16, 23 en 30 augus tus en 6 september. In de Westerkerk komen de grote klassieke symfonieën die het APhO deze zomer op het re pertoire heeft niet zo goed tot hun recht; bovendien is er in het Concert gebouw meer plaats. I !lf ter. li De series A en B zijn in opzet gelijk gebleven aan verleden jaar. Op 4 oktober wordt serie A geopend met een concert, waarop de pianist Eduardo del Pueyo en het NPO het Vierde Pianoconcert van Beethoven en de Vijfde Symfonie van Mahler zullen vertolken. Naast de vaste dirigent van het NPO, André Vandernoot, zullen Jerzy Katlewicz, Joav Talmi en Ely- akim Shapirra het dirigeerstokje hante ren. Solisten in deze reeks zijn de violisten De Harbour Jazzband is een van de zes formaties op „Jazz behind the Beach" op het Gasthuisplein in Zandvoort. Emmy Verhey en Rugguero Ricci, de pia nisten Tamas Vasary en Jacques Klein en de cellist Jean Decroos. De populaire landenserie, serie B, gaat tien dagen later van start met het thema Duitsland. Gijsbert Beths (de eerste con certmeester van het NPO) is de solist, André Vandernoot de dirigent op dit con cert waarop Vier delen van Mendelssohns Midzomernachtdroom ten gehore zullen worden gebracht naast twee werken van Strauss en Bruchs Schotse Fantasie voor viool en orkest. De andere thema’s zijn Tsjechoslowakije/Polen (dirigent: Jerzy Katlewicz, solist: Eugen Indjic), Oosten rijk (dirigent: Ronald Zollman), Frankrijk (dirigent: André Vandernoot, solist: Theo Bruins), Amerika (dirigent: Elyakim Sha pirra, solist: Daniele Wayenberg) en Rus land (dirigent: André Vandernoot, solist: Aaron Rosand). De verkorting van serie C had vorig jaar een verdubbeling van het aantal abonne- nu nog voor de 17e week in Leiden) werd door de agenten van Sov-film in Neder land geselecteerd voor het Moskouse festi val. Karst reisde dus met Marcel, die in de film eigenlijk het nare jongetje speelt, naar de Russische hoofdstad. Maar wel via het Noordspaanse Gijon, want daar draai de zijn film ook al in een festival. Marcel, die in Nederland niet wordt herkend, moest daar honderden handtekeningen uitdelen. „Peter en de vliegende autobus”, daar vertoond als „Flying without wings” kreeg menig spontaan open doekje. Karst ver wachtte niet in aanmerking te komen voor een prijs tussen zoveel Oosteuropese kwa liteit. Maar dinsdagavond, aan de voor avond van het geplande vertrek, kwam er een geheimzinnige en veelbelovende bood schap. „We willen graag dat u de prijsuit reiking bijwoont”. Vandaar dat Karst voor de Sowjet-Pers, voor radio en televisie zijn oorkonde in ontvangst mocht nemen en er getuige van was hoe de hoofdprijswinnaar, een verte genwoordiger van de Walt Disney-films, voor „Reddertjes” (met Kerstmis hier) bo vendien een beker mee naar Amerika mocht nemen. „Zo’n prijs is goed voor je prestige. On middellijk nadat de uitslag bekend was, werd ik benaderd door landen die de film willen kopen. Hij gaat zeker naar Oost- Duitsland, Japan, Bulgarije en Spanje”. Intussen, prijs of niet, in Nederland moet er nog steeds geld bij. Hetgeen de jonge talentvolle cineast er niet van weer houdt om een nieuw scenario te schrijven voor een film, die volgend jaar kerst in première gaat. Werktitel is „Ronald tussen Karst van der Meulen. Zijn kinderfilm „De vliegende autobus” kreeg in moskou de prijs voorde meest komische film. menten ten gevolg. Dit jaar staat tijdens drie concerten de Russische componist Sjostakovitch centraal. Op 21 oktober speelt het NPO onder directie van André Vandernoot en met fluitist Jan van den Berg Nritta van Ton de Leeuw, het Fluit concert van Ibert en de Vijfde Symfonie van Sjostakovitch. Op 23 december stelt dirigent Ed Spanjaard zich voor aan het Haarlemse publiek met Festival Ouvertu re van Sjostakovitch, het Derde Pianocon cert van Prokofieff en Lutoslawsky’s Con cert voor orkest. Soliste is de pianiste Cristina Ortiz. De reeks wordt besloten met een optreden van cellist Raphael Som mer op 24 februari van het volgend jaar. Zoals wij al eerder berichtten houdt het NPO op zaterdagochtend 27 augustus van 10 tot 12 uur een openbare repetitie onder leiding van Lex Veelo. De Vuurvogel van Stravinsky staat dan op het programma. Er bestaat dan voor de bezoekers de gele genheid zich nog uitgebreider te informe- vond (20 uur) in de Haarlemse Waalse Kerk (Begijnhof 30) zonder een vast om- lijnd programma. Hun staat een improvi- satieconcert voor ogen, waarbij voor de bezoekers na de pauze de gelegenheid bestaat om thema’s op te geven. St. Agathakerk. In het kader van de serie orgelconcerten georganiseerd door de orgelkring Bollenstreek, zal het Ade- ma-orgel van de St. Agathakerk te Lisse zaterdagavond (20.15 uur) bespeeld wor den door de bekende organist en dirigent Charles de Wolff. Het eerste gedeelte van zijn programma vermeldt de Fantasie in f-moll van Mozart, twee orgelkoralen van Brahms, Suite Gotique van Boëllmann, de Pastorale van Ducasse en Transport de joie van Messiaen. Het tweede gedeel te bestaat geheel uit Bach-werken: Trio in c-moll, het Orgelkoraal „O Mensch, bewein dein Sünde grosz” en de Passa- caglia in c-moll. Driekwartiersconcertje. De zesde en voorlaatste edelambachtmarkt op de Westkolk in Spaarndam wordt zaterdag middag (15 uur) wederom opgeluisterd door een gratis toegankelijk driekwar tiersconcertje in de Hervormde Kerk aan de Kolk. Ditmaal verzorgt organist Al- dert Winkelman dat. Carillon. Beiaardier Chris van den Boom uit Bergen op Zoom is volgende week dinsdagavond van 19 tot 19.50 uur te beluisteren; hij bespeelt dan in de reeks zomerbespelingen het carillon van de Bavotoren in Haarlem. Jazz behind the Beach. Sociëteit Duys- terghast bestaat zoals wij al eerder uit voerig berichtten tien jaar en heeft het plan opgevat en uitgevoerd om dat niet ongemerkt aan Zandvoort voorbij te la ten gaan. Met een bewonderenswaardig enthousiasme en met de medewerking van de Zandvoortse VW, particulieren en enkele bedrijven is er in relatief korte, tijd een openluchtjazzfestival uit de grond gestampt dat er wezen mag en waaraan een vijftal oudestijlgroep^n zijn medewerking verleent. Onder de prachtig gekozen naam „Jazz behind the Beach” presenteert zich naast de Harbour Jazz Band, de Savoy Jazz ren over het komende seizoenprogramma van het NPO en tot het kopen van abonne menten. De muzikantencoöperatie Instant Com posers Pool werd tien jaar geleden door Han Bennink, Misha Mengelberg en Wil lem Breuker opgezet teneinde zelf het be heer over de groep en de organisatie van concerten, opnamen, etcetera te kunnen voeren. Deze doelstelling was een voor waarde om te kunnen komen tot een eigen muziekvorm, de actuele geïmproviseerde muziek en te komen tot de Beroepsvereni ging van Improviserende Musici (BIM). DEN HAAG. De minister van CRM heeft besloten voor de collectievorming beeldende kunst 1977 een bedrag van 800 duizend gulden uit te trekken. Voor dit bedrag zullen kunstwerken worden aan gekocht, die worden opgenomen in ten- toonstellingscollecties, die in Nederland in roulatie worden gebracht. Verder zul len opdrachten worden verstrekt voor de uitvoering van beeldende kunstprojecten. Over de manier waarop aan de collec tievorming kan worden deelgenomen zal door middel van een informatiebulletin dat aan alle Nederlandse beeldende kun stenaars zal worden toegezonden, inlich tingen worden verschaft. (Van onze kunstredactie) UITHOORN. De Instant Composers Pool (ICP) viert in het weekend van zater dag 13 en zondag 14 augustus haar tiende verjaardag met een tweedaags festival op het terrein van het Fort aan de Amstel- dijk in Uithoorn. Tijdens het muziekge- beuren waar bekende musici uit de actue le geïmproviseerde muziek hun medewer king aan verlenen, zullen ook theater- en filmevenementen te zien zijn. Op het fes- tivalterrein kunnen bezoekers vrij kam peren. Karst van der Meulen is een echte kin dervriend, die niet alleen voor zichzelf blij is met de Russische onderscheiding, maar vooral voor de kinderen. „Die prijs is be langrijk, omdat het een erkenning is voor de kinderfilm in Nederland. Kinderfilms waren vroeger altijd een soort aanhang- wagentje. Met film hield je kinderen bezig. Nu blijkt dat ik kinderen serieus neem. Ik behandel maatschappelijke problemen op een lichte en amusante manier en de figu ren uit mijn films zijn echte karaktérs, geen clichés zoals vroeger zo vaak het geval was. De prijs past in een ontwikke ling die ik geprobeerd heb op te bouwen. Hij is daarin een belangrijke fase”. De solist is op 16 augustus Han de Vries met het Hoboconcert van Haydn, op 23 augustus Jaap van Zwe den met het Vioolconcert van Bruch en op 30 augustus Janine Dacosta met het Pianoconcert (KV 466) van Mo zart. Het programma voor 6 septem ber - met Mozarts Posthoornserenade, Eschers Musique pour l’esprit en deuil en de Zevende Symfonie van Beethoven - vermeldt geen solist. Alle concerten beginnen om kwart over acht en staan onder leiding van Anton Kersjes. Banchieri, Ballo della Battaglia van Sto- race, Magnificat primi toni van Buxtehu de, het Capriccio in D-Dur van Böhm, Canzona Terza van Froberger, Fugue in D Majeur van Roberday, Kyrië uit „La Messe” van Nivers en Toccata, Adagio en Fuga in C-Dur van Bach. Gemma Coebergh. Een andere leerlin ge van Albert de Klerk, Gemma Coe bergh, verzorgt zaterdagmiddag (15 uur) het orgelconcert in de RK Basiliek St. Bavo aan de Leidsevaart te Haarlem. Na haar einddiploma solospel in 1969 volgde zij interpretatie-cursussen bij Siegfried Reda, Marie-Claire Alain en Luigi Taglia vini. De afgelopen maanden concerteert Gemma Coebergh weer zeer regelmatig. Op haar programma voor zaterdag middag staan de Fantasie in f-moll van Mozart, de Fuga in as-moll van Brahms, Pièce Héroique van Frank, Cantilène van Charles Tournemire en Litanies van Alain vermeld. Improvisatieconcert. De organisten Kees van Eersel (onlangs deelnemer aan het Haarlemse Improvisatie Concours) en Joost Langeveld spelen zaterdaga- „Ik wil met kinderen werken waar ik zelf blanco tegenover sta. Want er ontstaan een speciale relatie tussen kinderen die al in mijn films hebben gespeeld, en mij. Dat is onvermijdelijk. Voor die kinderen die een maal meespelen, blijft zo’n film een hoog tepunt. Uit elke film hou je contacten over. Die kinderen staan hier steeds weer op de stoep. Zelfs met het jongetje dat in 1969 de hoofdrol speelde in een televisiefilm, „Stoptrein”, heb ik nog contact. Hij is inmiddels een boom van een kerel gewor den. Je moet niet vergeten, dat je een filmploeg vormt waar je wekenlang heel intensief mee samenwerkt. Als de opna men voorbij zijn komen die kinderen nog heel lang hier over de grond om tekstjes te zeggen voor de nasynchronisatie. Dat houdt niet op na een film. Dat zou voor de kinderen en voor mij een grote klap bete kenen. Dat moet je heel langzaam af bouwen”. twee werelden”. Zeker is dat Lex Goud- smit en Joost Prinsen als professionals zullen meespelen, maar voor de kinderrol- len zal Karst zeker weer nieuwe acteurtjes zoeken. Ut Cafaatje. Lang niet elk jeugdcen trum gaat het voor de wind, zo legt Ut Cafaatje zaterdagavond na een slota- vond definitief het hoofd in de schoot. Voor wie het nog eenmaal wil meemaken. Folkzanger Frank Quilan zingt vanaf 20.30 uur uit volle borst in Ut Cafaatje, Spaarndamseweg 19, Haarlem (Vlakbij de Jachtwerf. Om precies 24 uur wordt het jeugdcentrum, dat de tol van de op komst van de vele discobars en bruine kroegen in de jaren zeventig moest beta len, symbolisch begraven. Revival-jazz. Vrijdagavond (22 uur) laat de zesmans Dixielandformatie The Revival Jazzband uit Amsterdam zich weer horen in Sherry Bodega De Gravin, Gravinnesteeg 9, Haarlem. Band, de Lazy River Jazz Band, de Jo seph Lamm Jazz Band en de New Orle ans Wild Cats ook nog het mainstream- kwintet van Wim Kouwenberg. Het ge heel zal zich voltrekken op een geheel autovrij gemaakt en feestelijk aange kleed Gasthuisplein, waar ook voldoende voorzieningen zijn getroffen voor een drankje, een hapje en een dansje. Voor dat het vrij toegankelijke openluchtfeest zich van 17 tot circa 22.30 uur zich gaat voltrekken zorgen de New Orleans Wild Cats voor een heuse „streetparade” van af 15 uur in het centrqm en in het winkel centrum Nieuw Noord. Openluchttheater. Drie weken gele den zorgde de Dutch Swing College Band voor een goed bezet „huis” in het Bloe- mendaalse Openluchtheater. Terecht want hoewel de mannen van Peter Schil- peroort zo langzamerhand een dagje ou der worden, paart de band nog immer vakmanschap aan een jeugdig elan. Ko mende vrijdagavond verzorgt Uw krant in samenwerking met het open luchtthea ter wederom een optreden van de DSCB, zij het met een ander programma. Aan vang 20 uur. Bert de Kort is komende vrijdag niet meer van de partij, want hij is een eigen jazzcafé in Amsterdam begonnen, maar oudgediende Ray Kaart hij maakte van 1962 tot 1967 deel uit van de DSCB vormt een bekwame vervanging op de cornet en trompet. Arnoldushoeve. Eind vorig jaar be sloot G.T. (Gerald) Moore zich minder op de reggae te richten en dus werd de naam van zijn groep veranderd van de Guitars in The Rhythm Tramps. Bovendien koos deze ervaren Engelse rockzanger voor Nederland als uitvalsbasis en dat kan betekenen dat we zijn band de komende maanden gelukkig meer te zien zullen krijgen dan tijdens de afgelopen drie jaar toen hij slechts af en toe Nederland voor een clubtournee aandeed. Komende za terdag opent G. T. Moore op swingende wijze het nieuwe seizoen van de Arnol dushoeve, het jeugdcentrum in Hoofd dorp (Hoofdweg 574), waar de deuren om 20 uur open gaan. Tijdens het jubileum zullen niet alleen de twee vaste ICP-groepen (het ICP-Tientet en het ICP-duo van Han Ben nink en Misha Mengelberg) acte de presen ce geven, maar zal er opgetreden worden door het kwartet van Frank Wright met Alan Silva, Bobby Few en Muhammed Ah, door the Blue Notes van Chris McGregor met Louis Moholo, Dudu Pukwana en Johnny Dyani en daarnaast door Steve Lacy, Fred van Hove, Cornelius Cardew, Wim T. Schippers, Peter Brötzmann, De rek Bailey, John Tchicai, Michael von Biel en anderen. Albert de Klerk. Onze stadsorganist Albert de Klerk verzorgt volgende week dinsdagavond (20 uur) het gemeentelijk orgelconcert in de Grote of St. Bavokerk. Hij speelt dan Vier Versetten over „Veni Creator Spiritus” van Jean Titelouze, de Suite du Second Ton van Jean Guilain, drie werkjes van Balbatre 'en Le Bègue, drie versetten over het Koraal: „O Lamm Gottes unschuldig” van Bach, sonates van Colonna, Scarlatti en Pergolesi en Variations sur un thème de Clément Jan- nequin en Litanies van Jehan Alain. Dorthy de Rooij. In 1969 slaagde de organiste Dorthy de Rooij, een leerlinge van Albert de Klerk en momenteel orga niste van de St. Augustijnerkerk te Eindhoven, voor het solistenexamen „met onderscheiding”. Drie jaar later be haalde zij de Prijs der Uitnemendheid. De Gemeente Eindhoven kende haar in 1971 de Kunstprijs toe. Dorthy de Rooij speelt volgende week donderdagmiddag (15 uur) tijdens een gemeentelijk orgelconcert in de Grote of St. Bavokerk de Toccata prima van Gio vanni Salvatore, Canzon Undicesima van Toer-In. In het kader van de Toer-In IJmuiden heeft er zaterdagavond vanaf 20.30 uur op het Landgoed Beeckestijn in Velsen een veelbelovend en gratis toe gankelijk „zaterdagavondgebeuren” plaats. De avond begint met een optreden van het Leids zigeunerorkest Csardas, dat een avondvullend programma met folkloristische muziek in de Muziektent ten gehore brengt, dat tot ongeveer 22 uur zal duren. Vanaf dat moment brengt het kolder ieke Haarlemse cabaretgezelschap Duo Triplex een onbekommerd programma met nostalgische kantjes in het Noorde lijk Koetshuis, waar Csardas ook musi ceert in geval het weer niet meewerkt. In verband met de verwachte drukte wordt aangeraden bijtijds aanwezig te zijn. Dogtroep, een theatergroep uit Amster dam die zijn stukken op een haast surrea listische wijze aanpast aan de omgeving in dit geval het straatgebeuren geeft zaterdagmiddag van 13 tot 17 uur een naar alle waarschijnlijkheid ver rassende voorstelling op het Marktplein te IJmuiden. Eveneens onder auspiciën van de Toer-In. Karst doet nog meer. Voor de VARA- televisie werkt hij mee in „Filmblik” als supervisor over steeds andere groepjes kinderen, die met behulp van beroepstech nici korte speelfilmpjes maken. Iedere week een andere film op de thema’s musi cal, science fiction, animatie, horror enz. Hij kan daar lang en gezellig over vertel len. Zelf is hij een groot kind, blozend en blij. Altijd vrolijk en ongespannen bezig ten behoeve van kinderen. Van onze kunstredactie) mm HAARLEM. Vorig jaar bestond er een overweldigende belangstelling voor de Mozart-serie van het Noordhollands Philharmonisch Orkest, zodat ook voor (komend seizoen de serie op de program- imering is gehandhaafd. Drie internatio- i naai hoog aangeschreven pianistes, Anne- rose Schmidt (18 november), Ingrid Hae- bier en Hepzibah Menuhin, zullen elk drie i pianoconcerten van de geliefde compo- I nist ten gehore brengen. Stadsschouwburg (Leidseplein 26, telefoon 242311) Bespreken 7 dagen tevoren dagelijks 10- 15 uur, telefonisch 11-15 uur, PAS-65 en CJP 1 dag tevoren. T e.m. zaterdag 13 augustus 20.15 uur Hoofdstad Operette Der Vogelhandler - Carl Zeiler, regie: Alexander Pichler van de Opera te Wenen. Zondag 14 t.e.m. donderdag 25 augustus 20.15 uur: Folklore Summer Festival, Resitana Roemenië - 14 t.m. 17 aug. Haifa Municipality i Israel - 18 t.m. 21 aug. Druzba Tsjechoslowakije - 22 t.m. 25 aug. De Brakke Grond (Theater Unie, Nes 53 bij Rokin, telefoon 240394). Iedere do, vr. en za. in augustus Ramses in de Nes, 21.00 uur: Ramses Shaffy, de shaffy’s en speciale gasten. Carré (Amstel 115, telefoon 225225). Iedere avond 20.15 uur (beh. maandag) Neerlands Hoop Interieur. Kaarverkoop aan de kassa van Carré reeds 7 dagen tevoren kaarten voor parkeergarage aan de kassa. Centrum-Bellevue (Leidsekade 90, telefoon 247248). V.a. dinsdag 30 aug. 20.30 uur: Openb. rep. Toneelgroep Centrum Rock’69 van David Hare: „de ondergang van een popgroep in de jaren ’60” - première: 14 sept. Concertgebouw (Van Baerlestrhat 98, telefoon 718345). Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes. Vier Zomerconcerten. Di 16 aug. 20.15 uur solist: Han de Vries, hobo, Mozart-Haydn-Schubert, di 23 aug. 20.15 uur solist: Jaap van Zweden, viool, R. Korsakow- Brueh-Moussorgsky, di 30 aug. 20.15 uur solis te: Janine Dacosta, piano, Mozart-Mahler, di 6 sept. 20.15 uur Orkestconcert, Mozart-Escher- Beethoven, toegang (onbesproken): 7,50; CJP/PAS-65 5. Nieuwe De La Mar (Marnixstraat 404, bij Leidse plein, tel. 233462). Iedere ma en di 20.15 uur Helen le Clercq Dance Explosion, pop-, soul-, jazzballet van Helen le Clercq e.a. op muziek van o.a. Pink Floyd en Duke Ellington. Iedere wo, do, vr en za laatste voorstellingen in Am sterdam! 20.15 one man show door Seth Gaai- kema, m.m.v. Henk van Dijk, Jan Blok, Dub du Bois, Cor van den Berg. Paradiso (Weteringschans 6-8, telefoon 237348). Muziek 20.00 uur: Wo 10 aug. Incubus Theatre Company, do 11 Zelm, het zutphens ensemble voor lichte muziek, vr 12 Finch en Zelm, za 13 Carlsberg en nog een andere groep, wo 17 Trio Nico van der Linden. Shaffy (Keizersgracht 324, telefoon 231311). The ater 22.15 uur. Konsertzaal: dag. beh zo/ma Hauser Orkater^met’t Vermoeden. Sem was het jongetje uit „Een stille liefde” van René van Nie. „Ik bewonder die film”, bekent Karst met een blozende eerlijkheid. „Meteen nadat ik hem gezien had heb ik René, die ik niet kende, opge beld. René’s film draaide in Moskou op het fc, j grote filmfestival. Hij kreeg ook een prijs. M René had Sem bij zich. Sem en Marcel zijn daar vrienden geworden”. Maar het ging over de vliegende autobus van Karst. Zijn film (46 weken Amster dam, 27 weken in Rotterdam en Den Haag, Alhambra I (Weteringschans 134, 233192): „Au drey Rose”, toeg. 16 jr. dag. 2, 7,9.30. Zo. 1.30,4, 7 en 9.30 uur. Alhambra 2: „Si c’etait a refaire”, toeg 16 jr., dag. 2.30, 7.15, 9.45 uur. Zon. 1.45, 4.15, 7.15 en 9.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr. 400, 234876): „Een brug te ver”, 16 jr. Elke dag 2.00 en 8.15 u. Calypso (Marnixstr. 402, 266227): „Sinbad en het oog van de tijger”, toeg. a.l., dag. 2.30, 7.15, 9.45 uur. Zo. 1.30, 4.00, 7.15 en 9.45 uur. Calypso Club: „A fistful of dollars”, toeg. 16 jr., dag. 2.15, 7.00 en 9.30 uur. Zo. 1.15, 3.45, 7.00 en 9.30 uur. Vr. en za.nacht 0.15 uur. Centraal (Nieuwendijk 67, 248933): „Deep Throat”, Gew. aanvangstijden. Dag. 11.15, 12.30, 13.45, 15.00, 16.15, 17.30, 18.45, 20.00 21.15; zo. vanaf 12.30 uur, 16 jr. Cineac Damrak 1 (Damrak 63, tel. 245648): „Magnum force”, toeg. 16 jr. dag. 1.30,4.00,7.00 en 9.30 uur. Cineac Damrak- 2: „Emmanuelle II, 16 jr. Elke avond 6.45 en 9.15 uur. Cineac (Reg. Breestr. 31, 243639): „De Sting", 12 jr. Elke avond 7.00 en 9.30 uur. Cinema Int.. (Aug. Allebéplein 4, 151243): „Sin bad en het oog van de tijger”, toeg. a.l. Do., vr., za., zo. 7.00 en 9.30 uur. Ma., di., wo., 8.00 uur. Cinetol (Tolstr. 100, 722291): „Hollywood Boule vard”, 16 jr. Dag. 8.00 en 10.00 uur. Dag. 7.30, 9.45 en 12.00 uur. Dag. 7.30, 9.45 en 12.00 uur HET BESTE VAN FILM INTERNATIONAL GEKOZEN DOOR FILMKRITICI. Do: LA REGLE DU JEU (Jean Renoir) - Vr. za.: ALLE TURKEN HETEN ALI (R. W. Fassbin der). Zo.: EEN SCHIJN VAN TWIJFEL (Rolf Orthel) ARTS REVOLUTION (Lud Beek) - Ma.: DER AUFRECHTE GANG (Christian Ziewer). Di.: wo.: L’AFFICHE ROUGE (Frank Cassenti), 16 j. City I: (Leidseplein 234579): „Een brug te ver”. Dag. 2.00 en 8.00 uur, 16 jr. City 2: „La Gifle”, toeg. 12 jr. Dag. 1.30,7.30,10.00 uur. Zo. 2.00, 4.30, 7.30 en 10.00 uur. City 3: „The Little Girl who lives down the lane”, 16 jr. Dag. 2.15, 6.45,9.15; zo. 1.15,3.45,6.45,9.15 uur. i City 4: Fritz the cat”, toeg. 16 jr. Dag. 3.00, 6.30 en 9.00 uur. Zo. 12.45, 3.00, 6.30 en 9.00 uur. Corso (Kalverstraat 122, 234561): „De pikante avonturen van een taxichauffeur”, 16 jr. Dag. 2.30, 7.00, 9.30. Za., zo. 1.30, 4.00, 7.00, 9.30 uur. Desmet (Plantage Middenlaan 4a, 226551): „The Great Race”, al.l Dag. 2.00, 7.00, 9.45 uur. Du Midi (Apollolaan, 723653): „Papillon”, toeg. 12 jr, Dag. 2 en 8 uur. Flora Disney Theater (Amstelstr. 24, 230469). „Mary Poppins”, a.l. Dagelijks 2.00 en 7.30 u. Zat. 10.00, 2.00, 7.30 uur. Kriterion (Roetersstr. 34, 231708): „The harder they come”, toeg. 16 jr. Dag. 2.00,7.45,10.15. Vr. en za. nacht 0.30 uur. Leidseplein Theater (Leidseplein, 235909): „A nous les petites Anglaises”, toeg. 16 jr. Dag. 2.30, 7.30, 10.00 uur. Zo. 1.30, 3.45, 7.30 en 10.00 uur. Nöggerath (Reg. Breestr. 34, 230655): „The song remains the same”, toeg. 12 jr. Dag. 2.00 en 8.00 uur. Parisien (Nieuwendijk 69, 248933): „Super ero tic feelings”, toeg. 16 jr. Dag. 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30, 9.30 uur. Zo. vanaf 1.30 uur. Rembranfltplein Theater (Rembrandtplein, 223542): „Twee door het dolle heen”, 12 jr. Dag. 2.15, 7.00, 9.30. Zo. 1.30, 4.00, 7.00, 9.30 uur. Rialto (Ceintuurbaan 338, 723488): „The sound of Music”, a.l. Dag. 1.45 en 8.15 uur. Rivoli (Ceintuurbaan 338, 723488): „Alleen de kat kende de moordenaar”, toeg. 16 jr. Dag. 7.15 en 9.45 uur. Roxy (Kalverstr. 224, 232809): „Slap Shot”, toeg. 16 jr. Dag. 2.30, 6.45 en 9.30 uur. Za. en zo. 1.15, 4.00, 6.45, 9.30 uur. Studio K (Roetersstr. 34, 231708): „L’Innocen- te”, toeg 16 jr. Dag. 2.30, 7.45, 10.15 uur. The Movies (Haarlemmerdijk 161, 245790)( Zaal 1: dag. 7.45 uur „A night at the opera”; 10.00 uur „A day at the races”. Zaal II: „Scrim”, toeg. 16 jr. Dag. 7.45 en 10.00 uur. Tuschinski 1 (Reg. Breestr. 26, 62633): „Madame Claude”, toeg. 16 jr. Dag. 2.30,7.00,9.30 uur. Za. en zo. 1.30, 4.00, 7,00, 9.30 uur. Tuschinski 2: „Audrey Rose”, toeg. 16 jr. Dag. 2.30, 7.00, 9.30 uur. Za. en zo. 1.30, 4.00, 7.00 en 9.30 uur. Tuschinski 3: „Rocky”, toeg. 12 jr. Dag. 2.30,7.00 en 9.30 uur. Za. en zo. 1.30,4.00,7.00 en 9.30 uur. Tuschinski 4: „Het debuut”, toeg. 16 jr. Dag. 2.30, 7.00 en 9.30 uur. Za. en zo. 1.30,4.00, 7.00 en 9.30 uur. Tuschinski 5: „Carrie”, 16 jr. Dag. 2.30, 7.00, 9.30. Za. en zo. 1.30, 4.00, 7.00, 9.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht 452, 237460X „Cria Cuervos”, 16 jr. Dag. 7.00, 9.30. Zo. 1.00, 3.30, 7.00, 9.30. Vr. za. nacht 24.00 uur.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 13