Haarlem-trainer hoopt op stabiel seizoen Verlies DEM in oefenduel Oefenduels Sterk bezet toernooi Onze Gezellen Gemakkelijke zege HHC ADO-toernooi voor veteranen Hobday maakt goede kans op eindzege If Qqmicrte evenementen 27 augustus Tek ar Ajax DE DROOMDOOS VAN GROOTJE 19 7 7 AUGUSTUS SPORT 1 3 ZATERDAG if A7 Haarlems Dagblad: IJmuider Courant: ln samenwerking met het Openluchttheater Bloemendaal presenteren wij aldaar op Zaterdag Ged. Oude Gracht 82 (Haarlem-Centrum) Soendaplein/Floresstraat (Haarlem-Noord) Califomiëplein 17 (Haarlem-Schalkwijk) Raadhuisstraat 60 (Heemstede) Lange Nieuwstraat 427 (IJmuiden) Zeestraat 18 (Beverwijk) poppentheater fflïjlïO met Poppentheater MIJKO brengt een improvisatie- sprookje met bekende figu ren uit hedendaagse kin derboeken Dolle pret voor de kleintjes! Aanvang: 14.30 uur De gereduceerde plaatskaarten (kassa x openluchttheater ƒ4.-) zijn verkrijgbaar bij A 2 50 onze kantoren: Telefonisch kunnen geen plaatskaarten worden gereserveerd. r ■k Hughes redding van Haarlem Eerste plaats Rita Crab k k k k De jeugdige turnsters die gedurende de k k k.k jm k.k k k k k k k k k. k.k Barry Hughes: „De tijd dat we bij voorbaat van Ajax verloren is voorbij de (Van onze softbalmedewerker) lags n op olis met i/eel )or- het 9 en met Dor- j en [Op 2e en Voor de belangrijke thuiswedstrijd te gen Ajax, morgen de opening van de com petitie voor Haarlem, hoeft Hughes na tuurlijk weinig te motiveren. Hughes: „Het is natuurlijk leuker om de competitie met een volle bak te beginnen dan dat er 4000 HAARLEM. Tempo Team HHC, dat voor de tweede keer binnen vierentwintig uur moest aantreden, dit keer tegen Mar- con-Kinheim, heeft zich ook door de in ernstige degradatiezorgen verkerende ploeg van Matty Möllmann niet in moei lijkheden laten brengen. Zonder ook maar één moment tot het uiterste te moeten gaan, behaalde HHC een ruim verdiende 10-1 overwinning. Voor het eerst in dit seizoen, verscheen HHC niet met Fredy van Offeren op de werpplaat, maar met routinier Mary Boekhout die nog over voldoende snelheid bleek te beschikken om het de thuisclub knap lastig te maken. Bijna traditioneel startte ook Marcon- Kinheim weer goed. Meer dan twee in nings bleek Ingrid Geuzenbroek echter niet in staat de HHC-aanval af te remmen. De eerlijkheid gebiedt echter te zeggen dat deze werpster, die wedstrijd in wedstrijd uit tegen een overmacht moet optornen, opnieuw de zo noodzakelijke steun van toeschouwers op de tribune zitten. Tegen Ajax verwacht ik spektakel en veel toe schouwers. Ik heb de ploeg in het Amster- dam-toernooi zien spelen en kunnen con stateren dat het een elftal is dat het van hard werken moet hebben. Maar ja, het blijft Ajax. Hoewel de tijden dat je er zeker van kan zijn dat Feyenoord hoe dan ook wel met 1-0 bij NAC zou winnen en Haarlem hoe dan ook toch wel van Ajax zou verliezen, tot het verleden behoren. Wat dat betreft zijn de krachtsverschillen nog geringer dan vorig seizoen. Dat is voor het publiek een aantrekkelijke zaak. We zijn niet bij voorbaat kansloos meer. Zelfs al heet de tegenstander Ajax. Hoewel die voorbereiding me allemaal niet zoveel zegt". Haarlem kan tegen Ajax wel over zijn sterkste formatie beschikken. Gerrit Peys is weer fit zodat Haarlem met het volgende elftal binnen de lijnen verschijnt. Boers- ma; Wentink, Peys, Huyg, De Vries; Wild- bret, Haar, Van de Ban; Pepe Fernandez, Van den Berg, De Kip. Sören Lerby, het Deense 19-jarige talent van Ajax, is zo langzamerhand bij de Am sterdammers het manusje van alles. Aan haar verreveld moest missen. Zelfs de meest eenvoudige kansen bleven in de derde en vierde inning onbenut. Daar naast bleek de HHC-aanval naar mate de wedstrijd vorderde steeds beter inge speeld te raken op het werpen van Ingrid Geuzenbroek. Vooral Betty Veenstra, Fre dy van Offeren dit keer als verreveld- ster optredend en Mary Boekhout wa ren goed op dreef. Bij een 9-0 voorsprong leek HHC na vier innings zelf hard op weg de wedstrijd een voortijdig eind te gaan bezorgen. Maar even plotseling als de HHC-storm was opgestoken, luwde de aanval. Met 59 deelnemende teams, afkomstig van 39 verenigingen is het zeventiende senioren-softballtournooi van Onze Ge zellen, dat zondag verspeeld zal worden weer bijzonder sterk bezet. Op twaalf velden zal het tournooi ’s morgens om kwart voor tien van start gaan. Aan het A-tournooi wordt dit jaar deelgenomen door de hoofdklasseteams van BMZ EDO, Nelissen-DSS, Shell en de organiserende vereniging. De finalewedstrijden van de tien verschillende tournooien worden 's middags om half vijf verspeeld, terwijl de prijsuitreiking direct na deze finale wedstrijden zal plaatsvinden. Willem Klooster gaf KIC in de eerste helft de leiding in Wormerveer. Na de rust, toen KIC oppermachtig was, vergrootte Chris van Lieren de Velsense voorsprong tot 3-0. Alexander Saft redde voor QSC de eer. Op het sportcomplex De Spanberg in Santpoort speelde Wijk aan Zee tegen Hobday speelt al 30 jaar golf. Hij stelt: „ik ben op mijn zevende jaar begonnen. Ik speel elke dag beter dan de vorige”. „Ik heb vorig jaar het kampioenschap in Duitsland gewonnen en zondag zal ik het kampioenschap in Nederland winnen”. Is er vandaag tijdens uw imponerende ronde nog iets bijzonders gebeurd? „Het bijzon dere was vandaag, dat er niets bijzonders gebeurde!” Simon Hobday praat zoals hij speelt rustig en zelfverzekerd. Hij is ervan overtuigd dat hij zal winnen en dat (Van onze golfmedewerker) ZANDVOORT. Na twee uitermate spannende dagen is Simon Hobday (Z.A.) uit de bus gekomen als een van de meest serieuze kandidaten voor het kampioen schap van de internationale golfwedstrij- den, die deze week op de banen van de Kennemer Golfclub worden gespeeld. Voor zijn eerste ronde had hij 71 slagen nodig en voor de tweede 67, dat is een totaal van 138. Als hij zo doorgaat, komt hij zondag op een totaal van 276 en is dan zo goed als zeker kampioen. WFC uit Wormerveer. Tot aan de rust kon de jeugdige Frans Heinen zijn doel schoon houden. Na de rust werd WFC sterker, De Louw, Bodivé en Hijmering (2x) passeer den Gerard Schellevis Willem Schellevis werd kort voor het einde in het strafschop- gebied gevloerd, uit de toegekende penalty scoorde hij zelf en bracht daarmee de eindstand op 1-4. is voor een kampioen de enige mogelijke benadering. zij deel ken k k. tte) ee, net >2e en jer op 0 x en, oor m) k sn (Van een medewerker) IJMOND. Het Heemskerkse ADO’20 organiseert zondag op het sportpark de Vlotter een voetbaltoernooi voor vetera nen. De acht deelnemende ploegen zijn ingedeeld in twee groepen van vier. In poule A strijden Beverwijk, KIC, KW (Krommenie) en SVIJ om de finale plaat sen, terwijl Egmondia, De Kennemers, SVA (Assendelft) en ADO’M zo dit in POULE B doen. Het toernooi, dat om half elf van start gaat, zal om vier uur worden besloten met de finalewedstrijd. en orte en en- I. 3 ird r de ieei De ploeg van Bergisch Gladbach werd dan ook ruim winnaar met een puntento taal van 154.85, terwijl Velsen tot 133.50 kwam. In het persoonlijk klassement was het echter Rita Crab („Velsen”) die met een score van 32.20 de eerste plaats bezet te, gevolgd door Annelie Odenthal met 32.0 en Ursula Kleinz met 31.81. Na afloop reikte de heer Timmermans, voorzitter van de Velsersportstichting, de prijzen uit. (Van een medewerker) IJMOND. DEM heeft in Alkmaar een 4-1 nederlaag geleden tegen AFC’34, dat uitkomt in de derde klasse. KIC deed het in Wormerveer tegen QSC veel beter en versloeg de Zaankanters met 3-1, door twee doelpunten Chris van Lieren. Wijk aan Zee oefende in Santpoort, waar WFC met 4-1 won. Kinheim, dat Conny Broere in de zeven de inning nog moest toestaan de tiende run te scoren, kon op de valreep zelfs nog de eer redden. Een gelukkige hit bracht In grid Geuzenbroek op de honken, terwijl opofferingsslagen haar in scoringspositie brachten. Carla van der Veldt, die na maanden van afwezigheid haar rentree als pinch-hitster maakte, sloeg direct toe en klopte met een hit Mary Boekhout, die IJMOND. De amateurverenigingen uit de IJmond werken dit weekend een aantal oefenwedstrijden af. Het Beverwijkse DEM speelt vandaag een uitwedstrijd tegen Kolping Boys in Oudorp. VSV ontmoet zaterdagavond om zes uur het naar de derde klasser gepro moveerde DWS op haar veld aan de Driehuizerkerkweg. Dat DEM nog niet op het veld getraind had was in de uitwedstrijd tegen AFC’34 duidelijk te constateren. Doelman Hein Steenvoorden moest al voor de rust driemaal naar het net. In de tweede helft verkleinde Wilfried Boots de achterstand tot 3-1, voordat de Alkmaarders er 4-1 van maakte. Maar Hughes realiseert zich als geen ander wat Piet van den Berg waard is voor Haarlem. In theorie staat de man toch weer een keer of zestien, zeventien op de goede plaats en dat is voor een goede middenmotor als Haarlem natuurlijk goud waard. Hughes heeft vertrouwen in het bijzonder grote aantal geroutineerde ere- divisievoetballers die Haarlem telt. De Haarlem-trainer constateert: „Je ziet het al in simpele oefenwedstrijden. Tegen Hera cles is bijvoorbeeld een Wildbret moeilijk te motiveren. Op de training zie je ook oudere spelers als Wentink en anderen je aankijken of ze willen zeggen: „We sparen ons een beetje voor zondag”. Ze moeten wat zuiniger met hun energie zijn. Maar ze hebben de routine en zelfdiscipline om dat goed te verdelen. Dat heb je met zulke ervaren spelers. Tegen AZ en Southamp ton, toen het er werkelijk op aankwam, speelde het team wel uitstekend. Daar houd ik mij maar aan vast”. De Haarlem-trainer rekent op een sei- zoert voor Haarlem met minimaal 29 pun ten. „Ik hoop dat we een beetje onopval lend in de middepmoot kunnen meedraai en”, aldus Hughes. „Natuurlijk gok je automatisch op meer, maar gezien de op bouw moeten we vermijden dat we kramp achtig gaan spelen omdat we de punten te hard nodig hebben”. AZ’67 begint de thuiswedstrijd tegen Vo lendam zonder Bert van Marwijk. John Metgod, die er inderdaad de voornaamste oorzaak van was dat Ajax zondagavond na rust over links niet meer kon aanvallen, maakte op trainer Hans Kraay zo’n uitste kende indruk tegen Ajax, dat hij van plan is om de jeugdige speler te handhaven. De enige opmerkelijke mutatie binnen het team, aangezien de vormatie waarmee de gehele week samen in de sporthal Zeewijk getraind hadden, moesten de onderdelen brug ongelijk, evenwichtsbalk, paard sprong en vrije oefening afwerken. De vrij grote groep belangstellenden, onder wie wethouder Meijer en de directeur van sport en jeugdzaken de heer Wedemeijer, kregen turnen van behoorlijk gehalte te zien. De Duitse meisjes toonden zich ech ter over het algemeen iets vaardiger dan de Velsense turnsters. De Haarlem-oefenmeester hoopt overi gens wel dat Haarlem zo snel mogelijk over een lichtinstallatie beschikt. Dan kan zijn grote ideaal, spelen op de zater dagavond, verwezenlijkt worden. Hug hes: „Ik durf rustig te stellen dat dit de redding voor Haarlem zal betekenen. Zo als het ook de redding van NAC is ge weest. Op zaterdagavond vindt het pu bliek veel sneller de weg naar het stadion dan op die soms troosteloze zondag middag”. De amateurs maken er een afscheids- symfonie van. Er stonden aanvankelijk negen deelnemers op de lijst. Aan de start verschenen er maar zes en zaterdag ver trekken er waarschijnlijk maar vier. De strijd om het kampioenschap van de ama teurs gaat tussen Piet Hein Streutgers met 75, 74 (149) en Jaap van Neck 71, 78, (149). Dat wordt dus een nek aan nek race. De tachtig spelers, die meer dan 148 slagen nodig hadden in de eerste twee ronden, konden vrijdagavond hun koffers pakken en dat hebben de meesten ook gedaan. Het is jammer om je niet te kun nen kwalificeren, maar je houdt er twee vrije dagen aan over en die kun je gebrui ken om ergens een partijtje golf te gaan spelen om niet van slag af te raken. Overi gens zijn alle spelers het overeens dat de banen van de Kennemer Golfclub in uit stekende conditie verkeren. Het onder houd van de fairways en de greens is geen eenvoudige zaak. Iedere morgen om half zes beginnen de greenkeepers de greens te maaien en vervolgens worden de zandbun- kers aangeharkt, daarna worden 'de 18 vlaggen verplaatst, want die mogen geen dag op dezelfde plaats staan. Gesproeid hoeft er dit jaar niet te worden, dat wordt van hogerhand geregeld. haar no-run zege alsnog verloren zag gaan. Vanavond hebben de toeschouwers keu ze uit een drietal wedstrijden, die vrijwel tegelijkertijd beginnen. De meeste span ning zal ongetwijfeld te vinden zijn bij het treffen tussen BMZ EDO en Shell. Maar ook de duels: Nelissen-DSS-Mieloo Onze Gezellen en Terrasvogels-Bloemendaal hebben alles in zich om verrassende resul taten op te leveren. Telstar-trainer Mircea Petescu kan I voor de uitwedstrijd tegen FC Amster dam geen opstelling bekend maken. Hij wil nog even afwachten of de geblesseer de Bischot en Kraal wellicht toch mee kunnen spelen. Kraal heeft gisteren voor het eerst met zijn knieblessure weer vol uit getraind. Hij zou een ideale voorstop- per kunnen zijn om het Amsterdam-ge- vaar Co Stout te elimineren. gezien de landskampioen nog al schaars in zijn echte verdedigers zit en Jan Everse nog steeds geblesseerd is (geboken neus- beentje) moet Lerby, die in het Amster dam-?02 toernooi nog als linkervleugel- spits speelde, nu weer linksback spelen. Ivic heeft ook nog even overwogen om tegen Haarlem Schoenaker terug te halen, waardoor Van Dord linksback zou kunnen spelen maar de Ajax-trainer ziet meer mogelijkheden met de conditioneel nau welijks te breken Schoenaker op het mid denveld. Schoenaker was tijdens het Am- ’sterdam-toernooi één van Ajax’ grootste uitblinkers en past dus goed in de aanval lende plannen, die Ivic toch in Haarlem heeft, hoewel de ploeg die offensieve da den ongetwijfeld vanuit een gesloten ver dediging zal ondernemen. Ajax: Schrij vers; Suurbier, Krol, Van Dord, Lerby; Erkens, Zuidema, Schoenaker; Ling, Geels, Ar nesen. Aan het einde van de dag bleek dat hij niet de enige was met 138, maar dat Kurt Gögele (Dsl.) met 70 en 68 ook op 138 staat. en dat Hughes Baiocchi (Z.A.) hen met 70 en 67 nog in de schaduw stelde. De derde ronde begint zaterdagmorgen om half negen. Alle spelers met een totaal van 148 en minder zullen aan de start verschijnen en slaan tien minuten na el kaar af. Zondag wordt dezelfde procedure gevolgd, zodat de laatste twee spelers ver moedelijk om 2 uur zullen afslaan. Be halve de reeds genoemden kunnen ook Townsend (139), Dassu en Adcock (141)als serieuze kandidaten worden beschouwd. Helaas zijn alle Nederlandse oefenmees ters al uit de strijd, omdat zij meer dan 148 slagen voor twee ronden nodig had den. Alleen Simon van den Berg (Haag- sche) kon zich met 147 handhaven. (Van een medewerker) IJMOND. De trainingsweek, waar aan turnsters van de verschillende Vel sense verenigingen en een team uit de Duitse partner-gemeente Bergisch Glad bach deelnamen, werd wat het sportieve deel betreft besloten met een wedstrijd in de Waterloozaal in Driehuis. Zondag trekt Velsen naar vierde-klasser Roda’23 in Bovenkerk. De Kennemers speelt in de finaleronde van het toernooi van Hollandia in Tuitjehorn. Stormvogels en ADO’20 besluiten het Zilveren Tulp- toernooi van Limmen. ADO’20 ontmoet in de finale HSV uit Heiloo en de IJmuidena- ren spelen in de verliezersfinale tegen de j organiserende vereniging. Wijk aan Zee oefent in eigen omgeving tegen Meervo- gels uit Akersloot, terwijl WB om half drie op het Rooswijkcomplex speelt tegen het Amsterdamse Meteoor. KIC voetbalt thuis tegen HVB eerste-klasser Waterloo. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Merkwaardigerwijs be ginnen de problemen van Haarlem bij de start van de nieuwe voetbalcompetitie waarschijnlijk pas aan het einde van dit seizoen. Zoals het er nu uitziet nemen een aantal oudere spelers als Wentink, Van den Berg, Wildbret, Peys, Van de Ban en wellicht ook De Vries aan het einde van deze voetbalrit definitief afscheid en dat is een aspect wat Haarlem-trainer Barry Hughes niet wenst te verwaarlozen. Hug hes: „We hebben met Lensen, Masefield, Alberto Fernandez en Melgers een aantal voetballers achter de hand, die we mis schien al dit seizoen langzaam maar zeker moeten kunnen gaan inpassen, met het oog op de toekomst. Alleen moeten we dan niet zo’n wisselvallig seizoen als vo rig jaar hebben. Toen kregen we na die uitstekende start een inzinking, die ik nu nog nauwelijks kan verklaren. Weliswaar viel Van den Berg een tijdje weg, maar dat mag dan toch geen oorzaak zijn dat je zoveel punten verspeelt”. grote faam in de competitie nog moet worden waargemaakt, wel bekend is, als de Alkmaarse club tenminste geen blessu res krijgt. AZ start vanavond met het volgende elftal: Meskovic; Van Rijnsoever, Spelbos, Arntz, Hovenkamp; Nygaard, Pe ters, Van Hanegem; Metgod, Kist, Vosmaer. „Licht wordt

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 15