UNIEK JUBILEUM BIJ RKZ I Ik ben meer handelaar dan kapper in Beverwijk J Zestig jaar Buitenhuis burgerlijke stand Toernooien op velden van ADO MIDDENSTANDER FRANS BUITENHUIS VIERT JUBILEUM KvanVEEUEN I DANSLES! veilingen beverwijk „GRIEK” z 99 99 Robert Long in De Nieuwe Slof Argusogen Jeugdinstuiven Hervatting buurthuis gymnastieklessen HAARLEM bij Hercules Groenten Bijdragen aanschaffing visapparatuur Spreekuur Heemskerks Burgemeester D'66 richt oog op komende raadsverkiezing Bejaarden St. Agatha weer bijeen Genieweg gesloten HEEMSKERK I „De Werf” 6 AUGUSTUS 19 7 7 I 3 ZATERDAG BEVERWIJK-HEEMSKERK 7 z 4 z z in is ijl el te is n- k. e- ar e- ik ie id m et e- et •i- is EERSTEIJMUIDER MARKIEZENFABRIEK (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. „De kapsalon heb ik overgedaan aan m’n oudste zoon. Vroeger heb ik wel eens geknipt maar kapper in hart en nieren ben ik nooit geweest. Ik ben meer een handelaar, wat rom melen met aanstekers en dat soort spul, de etalage opbouwen. Han delen. In de kappersclub was het altijd van: óf je bent een hele goede kapper óf je bent een han delaar. Een middenweg is er niet. Nou, ik ben een handelaar. Die Ad Morkus uit IJmuiden. Ken je die? Nee? Nou goed. Die Ad was voor zijn tijd de beste kapper in IJmui den. Hij knipte prima, maar als handelaar was ie prut, was ie geen cent waard”. s i i 46, imiitiiiiiiiimiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiH^ (ADVERTENTIE) Jis) an, onder telefoonnummer 24174). (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) IJMUIDEN - MARKTPLEIN 38-40 - TEL. Za- or), eg. lag ge- Zestig jaar kapsalon en sigarenmaga zijn Buitenhuis. Frans Buitenhuis, een 57- jarige geboren en getogen Beverwijker, onthaalt je in zijn huiskamer boven de zaak op een brokje historie. Frans Buiten huis hoef je geen zetje te geven. Hij is een vlotte prater. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In de komende twee weken organiseert het buurthuis „De Werf” voor de jongens en meisjes van zes tot dertien jaar spelinstuiven. De kinde ren kunnen daar dan kaartspelen, biljar ten, tafeltennissen, dammen, of iets aan handenarbeid doen. „Kijk, in dit kamertje ben ik geboren. Ja, het is helemaal veranderd hier boven. We hebben zo’n zeven verbouwingen achter de rug. Maar nu is het afgelopen. Zo blijft het en zo ben ik tevreden. Die zestig jaar? Och, een halve eeuw doet me wat. Maar zestig. Ik ben er wel blij mee, maar zestig vind ik niets. 75 jaar Buitenhuis maak ik niet meer mee. Ik ben nu 57 en zie me zelf niet als een oudje van 72 in de zaak staan. Toen pa in 1940 ernstig ziek werd bén ik in de zaak gekomen en blijven hangen. Vader Buitenhuis leerde in Amsterdam en Den Haag het vak en kwam naar Beverwijk omdat zijn vader het grote geld in deze wijk zag liggen. Grootvader was schipper op Amsterdam, maakte daar het aardap- peloproer mee en zag de hongerlijders in de hoofdstad. Hij dacht, daar valt niks te verdienen en stuurde zijn zoon naar Be verwijk om er een sigarenwinkel en kap perszaak te beginnen. In een piepklein HEEMSKERK. Op de velden van het sportpark De Vlotter wordt zaterdag en zondag driftig gevoetbald. Zaterdag spe len de Cl, C2 en Cl junioren het Twister- lingtoernooi, dat op zaterdag 20 augustus wordt afgesloten. Zondag wordt er" een veteranentoernooi gespeeld, waaraan elf tallen deelnemen van KIC, KW, Bever wijk, SVIJ, SVA, de Kennemers, Egmon- dia en ADO. De eerste wedstrijd begint om half elf. De prijsuitreiking vindt om vijf uur plaats. winkeltje op deze hoek Baanstraat-Zee- straat. Een bar slechte tijd. Gelukkig had hij goeie connecties met Majoor, de siga renfabriek in de Koningstraat. Een grote fabriek waar 450 mensen zich in het zweet werkten. Majoor had panden in bezit in de MIDDENHAVENSTRAAT 27 IJmuiden - tel. 02550-14108 omgeving van waar nu Stoutenbeek en het belastingkantoor zitten, ’t Was een rijke firma, ja, die oude Piet Majoor redde het wel. Die Majoor heeft vader er doorheen geholpen. Toen ik in 1940 in de zaak kwam was het nog steeds een klein zakie. Vader HEEMSKERK. De Genieweg tussen de Zuidermaatweg en het gascompressorsta- tion wordt met ingang van 16 augustus drie weken voor alle verkeer gesloten. De pijpleidingmaatschappij Nacap is hier be zig met de aanleg van een gastransportlei ding van Wieringermeer naar Assumburg. BEVERWIJK. Voor degenen die ont spanning willen combineren met activi teit is een uurtje gymnastiek per week misschien een goede mogelijkheid. De christelijke gymnastiekvereniging „Hercules” hervat de gymnastieklessen voor groot en klein in de gymzaal aan de De Witstraat (zijstraat van het Kuenen- plein) en in de gymzaal van de Oosterwijk mavo aan de Luxemburglaan. Te beginnen op maandag 29 augustus kunnen de bejaarden weer elke maandag middag van twee tot vijf uur bijeen komen en een kaartje leggen in „De Nieuwe Slof”. Er worden weer vele kaartliefhebbers ver wacht en niet alleen klaverjassers, want men kan ook jokeren, pandoeren, enzo voort. Voor de tijd van het jaar werden er redelijk goede prijzen betaald, maar ook hier zijn de schaarse soorten het duurst. Wat te zeggen van een bos dahlia’s die nu 150 cent per bos noteerde, terwijl ook de asters voor deze prijzen van de hand gingen. Gladiolen noteerden van 4 tot 19 cent per stuk; bij de lelie’s kwamen de rose lelie tot goed een gulden per tak, maar de ronde soorten noteerden van 7 tot 20 cent per tak. Anjers gingen weg tot 49 cent per stuk, terwijl de prijs van de rozen aantrok tot een halve gulden per stuk. Freesia, gerbera en anthurium bleven behoorlijk aan de prijs. De nerinen gaat er wat ruimer komen met prijzen tot een gulden per stuk. De aanvoer van potplan ten is nog beperkt tot wat hoofdsoorten waarbij de achmes en st paulia een wat ruimer aandeel hebben dan de cyclamen en andere soorten. Zo vlak na de vakantie moet ook deze handel nog op gang komen. Onder de geweldige druk van de aan voer kon de afgelopen week alle groenten niet verkocht worden en bleven er vooral in het begin van de week nogal wat groen ten staan en draaide door. Sla trok wat aan omdat de aanvoer iets afneemt. In het begin van de week een kleine tweehonderdduizend kroppen, nq waren het er maar. 120.000. De prijs trok aan tot 20 cent per stuk. De aanvoer van komkommer is voor deze veiling toch van betekenis met prijzen van 22 tot 35 cent per stuk. Spinazie kon men de gehele week goed verkopen maar dan moest ook de kwaliteit er naar zijn om boven een gulden per kilo te ontvangen; er werd als hoogste prijs 118 cent per kilo betaald. BEVERWIJK. Vooral in het midden en einde der week was er aan de bloemen veiling een behoorlijk aanbod waar naast de' anjers en rozen de gladiolen een ruime plaats innamen. uw uur En- 1.00 ee- A. GETROUWD J. Kramer en E. S. Komduur, L. P. Hooreman en H. Kuit, H. de Jong en M. Bosma, G. J. M. Hofstee en A. C. M. Pas. ONDERTROUWD: J. A. van der Vert en R. van den Aard weg, A. C. J. Kok en A. A. F. Jansen, E. van de Beid en J. J. Kroner, C. P. J. Braam en K. Koutstaal. GEBOREN EEN DOCHTER VAN: M. J. Teeuwen en C. M. van Beek, Q. J. A. van der Riet en W. M. Magielse, J. van Gulik en B. J. E. Bisschops, B. W. Heijting en L. I. Buis. OVERLEDEN J. C. Starreveld-Hekkert, 51 j., Velser- straat; A. van der Horst-Bussing, 74 j., Parklaan; H. Schmitz-Kanzler, 84 j., v. Heijthuijzenweg, J. L. Haccou, 58 j., Scho- terveen straat. OVERLEDEN: Cornells Jacobus Balm, 70 jaar, Jacob Marisstraat 35; Marchje Verhoog-Deven- ter, 44 jaar, Pijperstraat 18; Johanna Ja coba Molenaar-van der Linden, 84 jaar, Westerheem; Anna Catharina Maria Lan- ge-Schuit, 32 jaar, Verhammestraat 16. GEBOREN EEN ZOON VAN: E. E. F. Alexander en G. P. Lake, C. W. Waalewijn en T. Gaartman, P. H. Roosen en E. J. Erents, P. P. van Keeken en E. W. M. Ballintijn, F. H. Hartendorf en J. van de Voort, H. Borghoff en J. G. M. Zeinstra, A. Floor en I. C. M. Polman. ONDERTROUWD: Jacobus C. Zonneveld en Jantje Lof; Tjeerd de Haan en Froukje Post; Cornelis B. Winter en Adriana M. van der Aar; Cornelis Pieters en Klaske Hoekstra; Ti- motheus A. C. Graumans en Verginia R. Netelenbos; Dirk Keizer en Anna J. Tuijn. ;rk, Mis ori- ige- •m- C. GEBOREN: Doortje Kap, Engelandstraat 14; Veroni- que M. D. van den Berg, Schuitemaker- straat 11; Daniëlle F. Beentjes, Jan Ligt- hartstraat 305; Robin M. de Kreek, Boomp- jesven 91; Mark Mes, Jan Ligthartstraat 317; Danielle L. Don, Straussstraat 117; Louis S. de Bruijne, Beneluxlaan 340; Francisco A. Viedma Schenkhuizen, Cho- pinstraat 60; Marlies Croese, Luxemburg laan 206; Mirelle Schelvis, Maerelaan 86, Tamara Schelvis, Maerelaan 86. GEHUWD: Jeffry M. Pondaag en Tjipke Halbesma; Berend Bos en Nelly Akkerman. us- J in o- »n at le id Er waren veilingdagen bij dat er zo’n kleine tienduizend kisten sla, andijvie en komkommer onverkocht bleven en bij de koeien terecht kwamen. Dit is natuurlijk vooral voor de tuinders een trieste zaak want niemand kan vandaag de dag voor niets werken. Er wordt wel een kleine vergoeding voor deze doórgedraaide pro- dukten gegeven maar dat is maar een druppel op een gloeiende plaat. Gelukkig was het vrijdag wat beter en was er heel wat minder doordraai. Ik heb indertijd veel werk verzet voor de winkeliersvereniging. Maar ik dreigde in de voetsporen van mijn vader terecht te komen. Nooit tijd weet je wel. Ik ben zelf wat emotioneel aangelegd en met sommige zaken kon ik me niet verenigen. Ik heb er een punt achter gezet. Je loopt ook te veel uit de zaak en dat kan beslist niet. Die zaak moet je in de gaten houden. Gelukkig heb ik een vrouw, die het fijn vindt om in de winkel te helpen. Weet je, dat ik waardering heb voor die jonge jongens in de winkeliersvereniging, die allerlei zaken organiseren. Ik ben daar vreselijk blij mee. Zelf heb ik geen zin meer om me uit te sloven. Ik volg het wel met argusogen, hoor. Ja, zo ben ik wel. Over mijn opvolging heb ik geen zor gen. Mijn oudste zoon zit in de kapsalon, de tweede is onderwijzer en mijn jongste is directeur van een sportzaak. Van die onderwijzer heb ik gedacht, dat die in de zaak kwam. Hij heeft eens drie maanden geholpen en toen vond ie het wel aardig. Dacht ik. Maar op een dag zei ie tegen me: pa, ik zie die zaak niet zitten. Nou, jong, als je geen zin hebt om door te gaan moet je het niet doen. Die dochter van me helpt me nu. En of dat wat wordt. Verliefd, verloofd, getrouwd. Ik weet niet wat ze doet. We wachten het maar af. Buitenhuis gaat in de week van 17 tot 23 september wat extra’s doen voor de klanten. Geen grote uitspattingen. Wat is nou zestig jaar”. Tomaten gingen vrijdag de helft in prijs naar beneden vergeleken bij het begin. Men kwam vrijdag niet hoger dan 430 cent, terwijl men maandag nog tot 810 cent per kistje betaalde. De prijzen waren vrijdag: andijvie 16-44, bleekselderij 14-52, bloem kool 120-175, bospeen 50-115, breekpeen 52-56, komkommer 22-35, peulen 780-840, postelein 32-110, prei 35-75, rabarber 85- 102, snijbonen 100-200, sperziebonen 100- 180, spinazie 22-120, sla 10-20, spitskool 20- 36, tomaten 280-430, tuinbonen 75-85, uien 28-45, waspeen 20-37. Op de maandagavonden wordt in Oos terwijk jazzgymnastiek gegeven door een daartoe bevoegde docent. Voor de kleuters is er gymnastiek op de dinsdagmiddag van vijf tot zes in de Oosterwijk-mavo en van vier tot vijf uur in de zaal aan de De Witstraat. De heren en heren-aspiranten kunnen zich op de woensdagavonden in de zaal aan de De Witstraat opgeven. Deze afdeling kan wel enige versterking ge bruiken. Nadere inlichtingen en het volledige les rooster worden graag verstrekt door me vrouw Niemeijer, Calsplantsoen 57, tele- j foon 37330 of door mej. Pletting, Zeestraat „Levenslang”, het programma waarmee Robert Long op dinsdag 23 augustus een voorstelling verzorgt in „De Nieuwe Slof” in Beverwijk is een soort samenvatting van vier theaterprogramma’s in de laatste 189, telefoon 20138 (overdag bereikbaar I drie jaren die inmiddels ook op twee lang- speelplaten zijn vastgelegd. Als zijn part ner treedt op Ansje van Brandenberg. Op de maandagmiddagen en de donder dagmiddagen kunnen van vier uur af de zes- tot tienjarigen komen en op de dins dag- en vrijdagmiddagen de tien- tot der tien jarigen. Elke vrijdagavond is er tot en met 26 augustus een tienersoos van acht uur tot half elf. Het winterprogramma voor het nieuwe seizoen is ook klaar. Van 22 tot 26 augustus kan men zich voor alle activiteiten aanmel den van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. Het volledige programma is te ver krijgen bij het buurthuis aan de Jan Ligt hartstraat. In „De Werf” gaat men beginnen met een „peutiek” voor peuters van twee tot vier jaar. Deze groep zal worden geleid door enkele speelmoeders en een stafkracht. Dit jaar gaat er ook weer een kleutergroep van start voor kinderen die een kleuter school bezoeken. Deze groep wordt op de woensdagmiddagen geleid door stagiaires van de kinderverzorgstersopleiding. Voor de zes- tot elfjarigen zijn er speel- groepen en wordt er elke zaterdagmorgen een film vertoond. Voor de oudere kinderen zijn er velerlei mogelijkheden: avondclubs, volksdansen, sport en spel en handenarbeidscursussen. Voor de tieners staan tienersoos, tienerbar en tienersport op het programma. Vo'or het eerst is er dit jaar ook een jongeren- soos op de zaterdagavonden. De volwassenen kunnen kiezen uit gym nastiek, jazzballet, glasmozaiek, bridgen, poppen maken, hindeloper schilderen, ex perimenteren met textiele vormen, naai lessen, batiken, boetseren of deelnemen aan praatgroepen. Voor de volwassenen wordt er elke donderdagavond open huis gehouden. Men kan dan klaverjassen of deelnemen aan allerlei creatieve activi teiten. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Nu voor de meesten de vakantie weer voorbij is worden ook de activiteiten van de werkgroep bejaarden van de parochieraad St. Agatha weer hervat. Wij zijn alle avonden (beh. zat. en zo.) geopend van 7-9 uur om in te schrijven voor deelname aan een onzer clubs! PROTESTANTSE BEGRAFENISONDERNEMING IJmuiden Oost Aanspreker J Meijer Fazantenlaan 3 - Tel. 1 45 76 Begrafenissen en Transporten door het gehele land kocht echter wat huisjes en zo kon de zaak groter worden. Ja, we hebben samen hard gewerkt. Na de oorlog zwakte pa wat af. Hartkwalen. In 1957 heb ik alles overgeno men en is hij naar Heiloo vertrokken. Moeder woont er nog steeds. Een schat van een mens. 81 is ze nu. Ik heb nooit wat in het kappersvak ge zien. De techniek. Daar ben ik gek van. Ik ging drie weken stage lopen bij de grote aanstekerfabriek van Big Ben in Roer mond. Ik haalde aanstekers en meer van dat spul in mijn winkel omdat ik het leuk vond om aan die dingen te prutsen. De rookwaren is een gezellige handel. Ja, ik kan dat makkelijk zeggen omdat ik zelf van gezelligheid hou. Het is een leuk en mopig droog artikel, dat door veel vaste klanten wordt afgenomen. Mijn oudste klant was ome Chris Gertebach, 92 jaar. Klant vanaf de eerste dag dat Buitenhuis in Beverwijk te vinden was. Toen die man doodging stonden de tranen in mijn ogen. Ik was nog een jongetje, dat in de korte broek rondliep toen ome Chris hier al z’n sigaren kwam halen. Fransie was ik tóen. Ja, ik mag nog steeds vele echte oude Beverwijkers tot mijn klantenkring rekenen. (ADVERTENTIE) ••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••J ■miimc 02550 12348 12349 4 DEN HAAG-IJMUIDEN. Het ontwik- j kelings- en saneringsfonds voor de visserij gaat bijdragen geven voor aanschaffing en installatie van allerlei apparatuur voor de be- en verwerking van vis, zoals ontdooi- j installaties voor diepgevroren vis, ma- kreelstripmachines, rookrecirculatieappa- I ratuur in visrokerijen, fijnverwateringsin- stallaties voor mosselen, haringkaakma- I chines, paneermachines, navriesappara- I tuur voor gepaneerde visproduktèn, mari- nademenginstallaties en fileermachines. Men krijgt 20 percent van de aanschaf- fingskosten, maar voor aanschaffing en installaties samen niet meer dan een ton per bedrijf. Voorwaarde is dat de investe ring voor het aan vragende bedrijf een structurele verbetering betekent. Tot en met 31 december kunnen aanvragen wor den ingediend. BEVERWIJK Het Rode-Kruis-Zieken- huis vierde vrijdagmiddag een voor het ziekenhuis uniek jubileum. Dd heerG. van Zalinge was die dag dertig jaar in dienst van het RKZ. „Een dergelijk langdurig diènstveband is bij ons nog nooit voorge komen”, aldus drs. A. Versluijs, econo misch directeur van het ziekenhuis. In het documentatiecentrum mocht de heer Van Zalinge, wekzaam als chef technische dienst, vele vrienden en kennissen begroe ten, die hem met het jubileum kwamen feliciteren. HEEMSKERK. Met ingang van maan dag 22 augustus zal burgemeester J.H., Kok van Heemskerk elke maandag spreekuur houden van elf tot twaalf in het gemeentehuis aan het Burgemeester Nielenplein. HEEMSKERK. D’66 IJmond houdt maandagavond 22 augustus een openbare ledenvergadering in de Lichtboei in de Maasstraat. De democraten gaan die avond o.a. praten over het installeren van een werkcommissie ter voorbereiding van de komende gemeenteraadsverkiezingen en mogelijke samenwerking met andere partijen. Men begint om 20 uur. Zijlweg49, Tel. 326906 Haarlem -

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7