Amerika schieten in Zevende ronde in rallytitel VERLIES HFC IN OEFENWEDSTRIJD RCH HOUDT TOERNOOI Arbiter mist voetbal niet dagje gefietst honkbaltitel Haarlemmers buiten finale Vervoort: Jeugdteams veroverden Tiende zege van Lent Slingerland snelste veteraan Henk Buis boekte DANSLES! Ontsnapping van Oene geslaagd zesde seizoenzege „GRIEK" i „Ik heb „Het begon mij steeds meer te benauwen" Uw Kunstgebit zit de gehele dag 9 9 Hoofdtoernooi Spelpeil The Jolly i Brewer inn DORTMUNDERBIERu brouwers' z e aa LUNCHJ D.UUo SPORT AUGUSTUS 19 7 7 DINSDAG 1 6 Igt kNN Nü inschrijven voor een 1 e, 2e of 3e jaars groep Ook clubs voor 20- 30 jaar, en gehuwden boven 30 jaar. Alle avonden van 7-9 uur geopend voor inschrijving stevig op zijn plaats! Ellie Vessies in actie tijdes de Nederlandse kampioenschappen op de Mets-banen in Scheveningen. DEM-atleten leverden 2. N. van Geem. 3. R. v.d. Aa, 4. M. de (Van onze sportredactie) nen komen. ADVERTENTIE Nog wat nakaartend blijkt die gemakke lijke herovering van het kampioenschap (ze won ook in 1975) de geboren en getogen Beverwijkse zelf ook al wat verbaasd te hebben. Elly Vessies: „Over het algemeen biedt Marijke mij toch behoorlijk goed tegenstand en heb ik een hele dobber aan haar. Maar dit keer ben ik geen moment in gevaar geweest. Ik heb, dat mag ik wel eens van mij zelf zeggen, gewoon een uit stekende finale gespeeld. Het liep allemaal gesmeerd en dat komt volgens mij vooral omdat ik zo geconcentreerd heb staan ten nissen. Het is op zo’n finaledag altijd nogal wat onrustig met al die fotografen op de Elly Vessies: „Was je dan eenmaal in het hoofdtoernooi doorgedrongen, dan zat je financieel wel gebeiteld. Alleen ik kon gewoon niet zo lang van huis wegblijven en dan wordt het een dure geschiedenis. Overigens stond ik in zo’n hoofdtoernooi meestal in de eerste of tweede ronde al tegen een geplaatste speelster als Goola- gong of Court. Daar speelde ik dan 6-4 tegen, een keer tegen Goolagong zelfs 7-5, maar winnen deed je eigenlijk toch zel den. En dan was je er weer uit, kon je weer een week lang alleen maar trainen en jezelf opladen voor de volgende kwalifi catiewedstrijden en dan ging het weer precies hetzelfde. Dat ging me toch ook wel vervelen, dat je nooit wat verder kwam”. Misschien dat haar volgend jaar in de Europese toernooien wat meer geluk be schoren is. Bij de bond liggen namelijk plannen gereed om de competitie in de eredivisie, waarin Elly Vessies voor het Amsterdamse Poppeye uitkomt te centra liseren in drie weekeinden. Dat zou inhou den dat het voor Nederlandse topspelers mogelijk wordt in te schrijven voor toer nooien als Rome en Parijs, iets wat vroe ger in verband met de Nederlandse com petitie onmogelijk was. Een idee dat door Elly Vessies in elk geval luid wordt toegejuicht. „Het plan is nog niet definitief, maar ik hoop van harte dat het doorgaat, dan kan ik tussen de toernooien door gewoon naar huis en hoef ik mijn echtgenoot geen maanden alleen te laten. Daarbij komt dat die Europese toer nooien, waaraan ook heren meedoen, toch altijd veel gezelliger zijn dan die Ameri kaanse profcii cults. Ik geloof zeker dat als ik net als Betty in de VS zou hebben doorgezet, behoorlijk ver zou zijn geko men in het internationale tennis. De vraag is alleen ten koste van wat die carrière gegaan zou moeten zijn". De Meteoor, dat vooral in de voorronden veel moeite had gehad met de Pirates en het organiserende EDO, was in de finale oppermachtig en zegevierde met 6-0 waar door de wisselbeker voor een jaar naar de hoofdstad verhuisde. In de strijd om de derde en vierde plaats bleef Onze Gezellen met 2-0 de meerdere over Pirates. THB en Foresters hielden elkaar met 3-3 in even wicht. Meer honkloopsters bezorgde Fo resters de vijfde plaats. (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. De kwieke Zwanenburg- se wielrenner Henny van Lent, lid van de HSV De Kampioen, bracht het in de ronde van Oosterhout tot zijn tiende zege van dit seizoen bij de junioren. Hij was in zijn eentje uit het peloton ontsnapt en ging met voorsprong als winnaar over de eind- streep. In de ronde van Culemborg kwam An dries Laviere uit Haarlem bij de nieuwe lingen op de vijfde plaats Het discuswerpen was vrijwel een volko men DEM-aangelegenheid. Met uitzonde ring van de a-klasse waren het DEM-atle- ten, die wonnen. AFC gespeeld. In de eerste helft gaf HFC zijn veel hoger spelende tegenstander goed partij en wist in de tiende minuut door nieuwkomer Mathieu Schutter (ex- HBC) zelfs een 1-0 voorsprong te nemen. Kort voor rust wist Berrier gelijk te ma ken voor AFC: 1-1. Na de rust liep het bij HFC door een paar omzettingen minder best en door doelpunten van weer Berrier, Norbert Ludwig en Henny Cruyff, oudere broer van Johan, kwam AFC tot een 1-4 overwinning. De reserves van AFC won nen met 3-0 van HFC 2. Het elftal van oud-RCH speelde in het Heemsteedse sportpark tegen de oude gar de van zaterdag-eersteklasser Huizen en won daarvan met 3-1. Beide ploegen ble ken aardig aan elkaar gewaagd. Nadat de gasten een 0-1 voorsprong hadden geno men, zorgde Peters weef voor evenwicht: 1-1. Na de rust kwam oud-RCH door een kopbal van Rocus Hoogedoom aan een 2-1 voorsprong en kort voor tijd stelde Peters op aangeven van oud-internationaal Loek Biesbrouck sr. de zege voor de gastheren veilig: 3-1. De RCH-ers zijn door Huizen uitgenodigd om daar een lichtwedstrijd te komen spelen. Het naar de derde klas zaterdagvoet- bal gedegradeerde SIZO speelde een oe fenwedstrijd tegen Spirit en zegevierde met 2-1. Vooral in de eerste helft had de thuisclub het beste van het spel en nam toen door goals van Wil Keizer en Jan Keyzers een 2-0 voorsprong. Na rust was er meer evenwicht en wist Spirit door Wim Boer tegen te scoren: 2-1. Tot de gelijkma ker liet SIZO het niet komen. Met een halve lengte verschil regelde Peter v.d. Knoop de vierde rit van de Haarlemse wielerclub De Kampioen om de Smit-beker in zijn voordeel. Samen met. Hans v.d. Putte en John de Bie was hij zes ronden voor hét einde uit het peloton ont snapt. Zij brachten het tot 400 meter voor sprong. De uitslag: 1. P. v.d. Knoop, 2. H v.d Putte; 3. J de Bie (1ste jun 4. D. Schou ten, 5. W Koene. Ab Harren was de snelste nieuweling en Jos de Bie de beste aspirant. Bij de jeugd zegevierden M. Verhoeven (A- kl R. Verhoeven (B-kl.) en E. Verhoeven (C-kl.). De jonge Haarlemmer Ab Harren be sliste zondag de ronde van Culemborg voor nieuwelingen in zijn voordeel. Sa men met de plaatselijke favoriet Winkel had hij ruim één minuut voorsprong geno men. In de eindsprint bleef Harren met een volle lengte verschil aan de winnende hand. Het was zijn derde overwinning van dit seizoen. Een dag eerder was Har ren tweede geworden in Den Bosch. (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. De jonge Haarlemmer Nico Wegkamp heeft de ronde van Oene, een plaatsje in de buurt van Zwolle, in zijn voordeel beslist. Hij kwam daarmee tot zijn derde overwinning van dit seizoen bij de nieuwelingen. Met nog twee ronden van drie kilometer in Oene te rijden, was Wegkamp in zijn eentje weggesprongen en bleef met een paar honderd meter voorsprong aan de winnende hand. Zijn stad- en clubgenoot Jan van Wijk kwam op de tiende plaats. baan, maar ik heb gedurende de hele par tij uitsluitend en alleeii op de bal gelet". Aan dat concentratievermogen zullen de buitenlandse ervaringen van Elly Vessies, de laatste paar jaar vooral in de Verenigde Staten opgedaan, niet vreemd geweest zijn. Vier jaar lang draaide zij ’s winters mee in het profcircuit van de Virginia Slims. Met nog 32 andere tennisters, onder wie de Nederlandse Betty Stöve en altijd een paar trekpleisters als Chris Evert en Evonne Goolagong, reisde ze van hot naar her en „als er dan zo’n 4000 mensen in een hal naar je zitten te kijken is concentra tievermogen een zeer belangrijke eigen schap”. Ondanks het feit echtdr dat haar spelpeil er de afgelopen jaren mede dank zij die trips nog op vooruit is gegaan, heeft Elly Vessies besloten de Verenigde Staten niet meer in haar reisprogramma op te nemen. Elly Vessies: „Het begon mij steeds meer te benauwen, het zien van altijd dezelfde 32 gezichten. De eerste paar jaar heb ik het nog wel de volle drie maanden uitgehou den, maar de laatste twee jaar ben ik telkens al na drie weken teruggekeerd. Dan kreeg ik heimwee en verlangde ik zo naar het einde van het circuit dat ik ook steeds slechter begon te tennissen. Daar om heb ik nu besloten volgend jaar maar niet te gaan". Een besluit waaraan ook wel een enkele financiële overweging ten grondslag heeft gelegen. De volledig uit particulier initiatief ontsproten trips star ten namelijk altijd met het spelen van een eindeloze reeks wedstrijden, waarmee de speelsters zich voor het circuit kunnen kwalificeren. Leo Horn in Televizier, en een brief van Ad van Emmenes. De inhoud liegt er niet om. Ik ben erg blij met die adhesiebetui gingen, vooral omdat daarin tot uitdruk king wordt gebraqht dat de eerlijkheid op de lange duur toen zal zegevieren". (Van onze sportredactie) HAARLEM. Twee jeugdteams van het honkbalrayon Haarlem hebben in Bus- sum de Nederlandse titel veroverd. De A- aspiranten (vijftien jarigen) toonden zich de sterksten in hun poule met zeven ande re ploegen. De pupillen van coach Frans Vrenegoor verloren geen enkele wedstrijd. De B-aspiranten (13- en 14 jarigen) toon den zich de sterkste formatie temidden van negen ploegen. Ook de spelers van Rob Huto en Edwin Waleveld incasseer den geen enkele nederlaag. In Krommenie is de clubrecordlijst van DEM bijgewerkt op het nummer 3000 me ter voor junioren B. Bij ateletiekwedstrij- den van Lycurgus gelukte het René Schaapherder dit nummer voor AB-jon- gens te winnen in de fraaie tijd van 9.10.6 sec. Hij was daarmee drie seconden sneller dan Alex van der Plas vorig seizoen. Mar cel Monden werd derde en tevens eerste A- junior op dit nummer in 9.47.2 sec. Rob Jansen (B-junior) werd vierde in 10.04.6 sec. Bij de heren leverde dit nummer voor Arie Borsje in de D-klasse een tweede plus de Heemsteedse derdeklasser HBC tamelijk sterk bezet. Met de eerste wed- stirjden wordt ’s morgens om elf uur be gonnen en daarbij moeten de oude rivalen EDO en RCH het al meteen tegen elkaar opnemen. De Zilveren Molen moet verde digd worden door DESK. Dit toernooi van RCH kan al op een veertigjarige ge schiedenis bogen. IJMOND Bij avondwedstrijden in Amsterdam hebben enkele DEM-atleten een aantal goede prestaties geleverd. Bij het polsstokhoogspringen eindigde Hans van der Pal in de A-klasse in een zeer sterk gezelschap op de tweede plaats met een mooie sprong van 4.10 m. Op dit nummer zorgde Sim van der Linden bij de b-jongens voor een nieuw clubrecord. Hij eindigde met een fraaie sprong van 3.50 meter op de tweede plaats achter Harry Schot van AAC, die al boven de vier meter kan springen en ditmaal won met 3.80 meter Jack Dekker kwam tot een uitstekend overwinning bij het kogelstoten C. Meteen prachtige verrichting van 12.30 m verbe terde hij zijn persoonlijk record. Frits Martens werd achter hem tweede met 11.57 m. Sjaak Ooteman probeerde het na zijn blessure aan de achillespees weer eens op de loopnummers. Hij kwam op de 800 m zonder zich te forceren op de tweede plaats in de D-klasse met 2.14 sec. Het ziet er naar uit dat hij voor zijn ploeg weer beschikbaar is bij de laatste competi tiewedstrijd. Nieuwkomer Aat Grapen- daal debuteerde niet slecht door de 200 m te lopen in 25.3 sec. Aat Karel het in de C- klasse 24.5 sec voor zich opnemen, waar mee hij derde werd. Ton Schaapheder kwam uit op de 800 m bij de A-jongens. Hij bereikte een vierde plaats met zijn tijd van 2.11.3 sec. Marie José Dam won de 800 m voor B-meisjes in 2.23.2 sec. met in haar spoor haar clubgenote Josefien Niesten, die deze afstand liep in 2.26.7 sec. Bij wedstrijden in Brussel werd Peter Appelman de kop opgedrongen op de 1500 BERGSCHENHOEK. - „De eerste compe- titiedag is volstrekt aan me voorbijge gaan. Ik heb geen „langs de lijn" gehoord, geen „Studio Sport” gezien. Wat ik wel gedaan heb? Een lekkere fietstocht ge maakt, dat beviel me prima. Samen met de buurtjes en hun kinderen zijn we erop uit gegaan, onderweg een kopje koffie en toen weer terug. Prima dagje gehad”. Dat zegt Joop Vervoort, oud-scheidsrechter betaald voetbal, over zijn eerste zondagje- zonder-zwarte-pak. „Alleen zaterdagavond heb ik even naar Studio Sport gekeken en de angstige tafe relen bij Den Haag-Feyenoord gezien. Dan beeld je je toch even in dat je tussen de chaos loopt als scheidsrechter. Een weinig aanlokkelijke gedachte. Nog erger vind ik dat er zelfs invaliden gewond geraakt zijn, (Van een medewerker) HAARLEM. Op eigen veld is de Haar lemse vierdeklasser HFC aan zijn oefen campagne begonnen met een wedstrijd tegen hoofdklasser AFC en verloor daar- van met 1-4. De nieuwe trainer Hans Vlietman van HFC heeft zelf jarenlang in (Van een medewerker) HEEMSTEDE. Op drie velden van het Heemsteedse sportpark, wordt zondag door RCH het traditionele Zilveren Mo- lentoernooi gehouden en dat is met de hoofdklassers EHC (Hoensbroek) en EDO (Haarlem), de eersteklassers HOV (Rot- (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. Het zaterdag onder idea le omstandigheden verspeelde pupillen- softbaltoernooi om de Suze van Breuke- len-bokaal, is voor wat betreft de finale een volledige niet-Haarlemse aangelegen heid geworden. In de finale stonden de ongeslagen poulewinnaars; het Amster damse De Meteoor en het Huizense Zuid- dan is het normbesef bij de supporters wei j vogels tegenover elkaar, erg ver weg”. Joop Vervoort wenst op dit moment niet te praten over de manier waarop hij gedwongen werd afscheid te nemen van de scheidsrechterij. „Bel over een paar maanden nog eens op, dan zal ik nog een boekje opendoen over mensen als Stouthandel en Kernkamp, die ik als onbe trouwbaar wil kenschetsen. En dan vooral over de manier waarop zij mijn kop tussen de deur hebben geduwd. Gelukkig heb ik de afgelopen weken ook steunbetuigingen gehad, bijvoorbeeld via een artikel van HAARLEM. In de ronde van Geffen voor veteranen kwam Henk Buis uit Vijf huizen tot zijn zesde overwinning van dit seizoen. Samen met Tukker uit Ameide was hij halfkoers uit het peloton ont snapt. De twee demarranten brachten het tot bijna een ronde voorsprong. In het beslissende sprintje had Buis geen moeite met zijn vermoeide vluchtmakker. De eindsprint van het verslagen peloton om de derde plaats werd gewonnen door Dries Kalee uit Weesp. Haarlemmer Toon Rutte finishte als negende. De Nederlanders die een greep naar de j overwinning doen zijn Dick Riefel en Cees Teurlings (de beide kersverse kampioe- 1 nen van Nederland) en Piet Kruithof. On- der het grote aantal van 80 deelnemers bevinden zich ook de internationale rij- ders Ton Nachtegeller/Haarlem en Ko I Faas/Boesingeliede en omdat de beste na- tionale ook mee mogen doen ook de Haar- lemmer Fred Kalkhuis. De Stand in de FIA-cup, 1. Stig Emilson, 2. Per Engseth, 3. Herbert Grünsteidl. De stand om de ERA- cup, 1. Herbert Grünsteidl, 2. Stig Emils- son, 3. Per Engseth. De wedstrijden van zondag beginnen om 12.45 uur en de trai- ningen om 11.30 uur. (Van onze sportredactie) BEVERWIJK. De het afgelopen weekeinde beëindigde Nederlandse ten niskampioenschappen hebben op de door braak van de 18-jarige jeugdkampioen Huub van Boeckel na eigenlijk geen ver rassingen opgeleverd, of het zou het enor me klasseverschil moeten zijn dat zich tussen de respectievelijke kampioenen en de nummers twee openbaarde. Louk San ders, die deze week al naar Spanje afreist om daar te starten met het opbouwen van een profcarrière, kreeg van Wouter Fok nauwelijks serieus te noemen tegenstand in de finale, terwijl Elly Vessies gezien de setstanden 6-2, 6-0 dit keer opvallend wei nig moeite had met Marijke Schaar. Nico Slingerland uit Noordwijkerhout was in de ronde van Oostzaan de snelste veteraan. Met nog twee ronden te rijden ging hij er alleen vandoor en bleef met zo’n tachtig meter voorsprong aan de winnen de hand. De Amsterdammer Leen Hag- man werd tweede en Jan v.d. Geest uit Maasland derde. Henk Buis kwam op de achtste plaats. In de ronde van Drunen werd Haarlemmer John de Bie vierde bij de junioren en zijn stadgenoot Jan van Wijk achtste bij de nieuwelingen. In de ronde van Nieuwendijk werden Van Wijk en De Bie respectievelijk zesde en negende. De zesde rit van de tweede zomercom petitie, welke door de Haarlemse Raceclub Excelsior op het Industrieparcours werd verreden, leverde een zege op voor Nees de Bondt. Samen met Nelis van Geem, die later moest afhaken, en de veteranen Piet Steenvoorden en Dick (Buus) Schouten had hij één ronde voorsprong genomen. De uitslagen: amateurs: 1. N. de Bondt, Het Badhoevedorpse Pancratius houdt j zondag zijn Luchthaventoernooi en heeft dat tweemaal achtereen zelf gewonnen. Ook iedere avond geopend! J Ged. Oude Gracht 44, K Haarlem plaats op. Hij liep de afstand van 3000 meter in 9.31.8 sec. Op de 400 meter deed Peter Beentjes knap werk door bij de B-junioren als twee de te eindigen in de finale. In de serie liep hij 56 sec. In de finale liet hij 57 sec. noteren. Bij de A-jongens werd Ton Schaapherder op dit nummer vierde in zijn serie in 55.3 sec. Op de 100 m werd hij tweede in 12.2 sec. Aat Karei kwam tot een uitstekende prestatie. Hij won de 400 me ter in de C-klasse. Deze actieve DEM-atleet verraste zichzelf met zijn goede tijd van 53.5 sec. Hij eindigde nog voor Jan Com mandeur van Suomi, die tweede werd. (Van onze autosportmedewerker) HAARLEM. Zondag 21 augustus wordt op het Eurocircuit in Valkensw- aard, de 7e ronde verreden van het Euro pees kampioenschap Rallycross 1977 om de F.I.A.-cup. Tevens is het de 5e ronde van de (European Rallycross Association) E.R.A.-cup, dit is een cup van de vereni ging van acht landen, waarvan de voorzit ter, H. Kiviet Sr., en de secretaris, Mr. I* II. M. van Noordwijk, ook de voorzitter en secretaris van de Nederlandse Rallycross Vereniging zijn. De belangrijkste deelne mers van zondag zijn Stig Emilsson (Zw.yPorsche, Per Engseth (Noorw.)/Por- sche, Herbert Grünsteidl (Oostr.)/Renault Alpine en Franz Wurz (Oostr.)/Lancia Stratos (kampioen van 1976). ADVERTENTIE •••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••a Zijlweg 49, Tel. 326906 Haarlem e ADVERTENTIE Groot, 5. A. Heisteeg. Veteranen: 1. P. Steenvoorden, 2. D. Schouten, 3. H. Ouds- hoorn. Bij de nieuwelingen zegevierde Bart Pekelaar, Gerard Brands was de snelste aspirant en Marcel Philips de sterkste jeugdklasser. Mieneke Biel won bij de dames. In de twaalfde rit van De Kampioen’s zomercompetitie om de in memoriam Henk Hoenderdos-beker op het Spaarn- wouderbosparcours, was Cor Baars na een lange periode van non-activiteit weer op de fiets gestapt de snelste sprinter van een vijf man sterk kopgroepje. Het verschil met Hans de Haan bedroeg amper een bandje. De uitslag: 1. C. Baars, 2. H. de Haan, 3. D. Schouten, 4. J. Koomen, 5. H. Kramer. terdam), DESK (Kaatsheuvel) en RCH nine riö Iloomcf oaHco rloï’rl o Lr 1 o ccor HRU enkele goede prestaties meter. Hij fungeerde daardoor meer als trekpaard voor de sterkere lopers. Hij ein digde tenslotte als zesde in de tijd van 3.55 sec. Simone Herlaar deed het prima in Steenbergen bij wedstrijden van Diome- don. Zij werd tweede op de 800 m meisjes B in 2.20.2 sec. Het moet ook ditmaal winnen om defini- I tief in het bezit van de wisselprijs te kun- 11 Thans is het niet meer nodig, dat Uw kunstgebit bij het spreken, eten, lachen of niezen losschiet of verschuift. Een weinig Dentofix-poeder op de gebitsplaat en deze ongemakken bestaan voor U niet meer: Dentoflx geeft U een ongekend gevoel van zekerheid en welbehagen. Aangenaam en hygiënisch in het gebruik. Bij apotheken en drogisterijen. Vessies laat tennis s fs - ■1'

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 17