er t Van wie is die paarse fiets? Vader en zoon maken ravage op Wilhelminakade Taxi ramt bromfiets Bariettank bij Cebo ingestort in h Veel belangstelling bij hartelijke afscheidsreceptie in Burgerzaal a IF;i<Sr - if 99 tig en kort ijmondnieuws I MRt 1 11 Werkzaamheden aan gasleiding ir Waardering en spijt bij vertrek van echtpaar Reehorst REEHORST steekt velsen bij afscheid hart onder de riem Alleen geldboete voor dubbele inbraak” H MB 1 RS i 19 7 7 AUGUSTUS 1 6 duidelijk te maken en weerstanden te overwinnen. DINSDAG 16 AUGUSTUS 1977VELSEN-IJMUIDEN WW» F 1 (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. „Als Velsen en de IJmond het gevoel hebben dat ze belaagd worden omdat ze het gevoel hebben dat hun zaken elders worden uitgedacht en ook elders dreigen te worden beslist dan lijkt het gebied „in de verdediging” te komen. Als dat zo is dan is het zaak dat men gaat uitverdedigen. Dat men uitvallen gaat doen om het midden veld weer in handen te krijgen. Niet met z’n allen voor „het hok” gaan hangen en elkaar niet in de weg gaan lopen of verwijten gaan maken. Een rol spelen op het middenveld van de regionale politiek is aan tafels gaan zitten en praten als Brugman om de gerechtvaardigde verlangens i J JWF - en overwin Uw weerstanden s xwsm X4*0«X-X- JU ironke- van c._ ermoe- e groei ie pro- mende Philips moeten )ep van ■ag van als een dat de n vaste ren 348 iderde- van de half jaar. De bebouwing van de Velser- broekpolder, die ons in staat stelt sociaal- economisch te overleven. Ga door met uw pleidooien. Straks zal ik u vanuit Haar lem daarbij blijven steunen met al mijn overtuigingskracht”, aldus drs. Reehorst. Als belangrijkste eigenschap noemde hij de zin voor relativiteit. „Nodig om overeind te blijven; nodig om verlies te kunnen verwerken, nodig om creatief te blijven; nodig om het goede in voorstellen van anderen op te merken. De gave wat los te komen van „eigen werk, ideeën, de „must” van onze tijd schat ik hoog”, aldus wethouder Witte. HAARLEM. Een 23-jarige inwoner van Velsen maakte in augustus van het vorig jaar een bedrag van bijna tiendui zend gulden buit bij twee inbraken in een zakenpand aan de IJmuidense Kanaal straat. Hij drong op 20 en 27 augustus binnen via het dak van belendende panden en bediende zich van valse sleutels. De Haarlemse politierechter Mr. J. Vrij straf te de dubbele inbraak met ƒ250 boete, subsidiair 10 dagen hechtenis. Officier van justitie Mr. E. Schilder had 8 weken voor waardelijk geëist gekoppeld aan de ver plichting de bij de inbraken toegebrachte schade 1500) binnen een jaar te vergoe den. Het laatste was ook in het vonnis opgenomen. Een fraai wandkleed als geschenk van Velsen werd door het echtpaar Reehorst eigenhandig onthuld. VELSEN. Een 51-jarige bromfietser uit IJmuiden werd maandagmiddag aan het hoofd gewond bij een aanrijding op de kruising Scheldestraat-Lange Nieuwstraat. Hij naderde de kruising op de Lange Nieuwstraat en werd geschept door een taxi die van rechts uit de Schelde- straat kwam. De chauffeur, een 21-jarige plaatsgenoot, had hen niet zien naderen. VELSEN. In de hoofdstraat in Sant poort is een begin gemaakt met de ver vanging van de oude gasleiding. De nieuwe leiding zal onder het trottoir wor den aangelegd. Woensdag zal een begin worden ge maakt met wijziging van de gasleidingen in de Kerkstraat vanaf de Julianabrug. Als deze voorziening zal zijn getroffen kan men hier overgaan tot asfaltering van het wegdek. De oude gietijzeren leiding zal in haar geheel worden opgeruimd. Na afloop van de werkzaamheden zal men overgaan tot herbestrating van trottoir en wegdek. UMUIDEN. Een ware ravage ont stond zondagavond op de Wilhelminaka de toen twee achter elkaar rijdende auto’s met elkaar op wat onzachte manier met elkaar in aanraking kwamen en de voor ste wagen daarna tot stilstand kwam te gen een auto die aan de kant van de weg stond geparkeerd. verklo- jrdom- 'eleken naand. ecor ri de be- rkloos, ■eft het ideeld. Huber- Idag in ;rdron- edelijk >e bad. komen mgetje age be ard, zo iet con- in het n) en in 6 mln), Ï8 mln) aatsen ecorri- 100 in -. Niet roegen 106.600 ten be- Fran- P.OOO in d voor Ameri- •apport t’e van dat de igering an 6,09 ijk zal >or het lenwer- narken oger te lachine jemene dertig- sverval in het ïdraagt ie kan- v M. J. ar zich te laten in een politie, :ekt elk Een 28-jarige inwoner van IJmuiden reed omstreeks zeven uur in oostelijke richting over de kade. Hij volgde het spoor van zijn vader die voor hem reed doch merkte niet of te laat dat deze plotseling afremde. Zoonlief caramboleerde de wa gen van vader tegen een geparkeerde auto die aan de achterzijde flinke schade op liep. De voertuigen van vader en zoon werden onherstelbaar beschadigd. De brandweer moest er nog even aan te pas komen omdat uit het wrak van vaders voertuig benzine lekte. De zoon bleek on der invloed van een te hoog percentage alkohol te verkeren en was niet in het bezit van een rijbewijs. Zes grote bariettanks, die onlangs achter de IJbunker bij Cebo IJmuiden waren neergezet, zijn na het instorten van één ervan direkt neergehaald. Het bedrijf is druk bezig om de grote tanks, waarvan er nog zes staan, weg te halen. Daardoor is de Cebo het grootste gedeelte van haar opslagcapaciteit voor gemalen bariet kwijtgeraakt. De tanks zullen echter niet eerder weer in gebruik worden genomen voordat de oorzaak van het instorten van de ene tank is gevonden. Op het moment, dat de onderkant van de Dit geschenk namens de gemeente werd gecompleteerd door een tuinameublement en uiteraard de beste wensen voor de toekomst. PvdA’s fractievoorzitter hield na een korte inleiding met zijn fractiegenote me vrouw N. Groot-Water een voordracht in de bekende rijmtrant van Thomasvaer en Pieternel. Hoogtepunten uit de ambtsperi ode van burgemeester Reehorst werden op parodische wijze belicht. Namens de WD-fractie was het me vrouw A. J. P. Van Heel-Montijn die woor den van waardering sprak tot burgemees ter Reehorst en diens echtgenote. Voordat het gezelschap zich naar de burgerzaal begaf waar iedereen de gele genheid kreeg het echtpaar Reehorst de hand te drukken werd een muzikale sere nade vanaf het balkon in ontvangst geno men die werd verzorgd door Soli. Eerder op deze dag die geheel in het teken van het „afscheid” stond vertoefde het echtpaar Reehoi-st in de kantine van het stadhuis tussen het ambtenarenkorps en het personeel. Van deze groep mensen die vier en een half jaar in de onmiddellij ke omgeving van burgemeester Reehorst hun arbeid hebben verricht werd een zeer origineel cadeau door secretaris Van Uffe- len overhandigd. Een in ruwhout „gekaft” boekwerk dat een globaal chronologisch overzicht gaf van al het wel en wee dat zich gedurende de ambtsperiode in Velsen heeft voorge daan. Krantenknipsels, raadsstukken, ont werpen en uiteraard veel foto’s. laatste spreker deze bijzondere zitting van de gemeenteraad mocht afsluiten was het wethouder Th. C. Witte die als loco-burge- meester de gevoelens van het college en de raad vertolkte. Hoewel de heer Witte zei overtuigd te zijn van de mogelijkheid om belangrijke schakels in de samenwer- kingsketen steeds weer te vervangen, maakte hij er geen geheim van te betreu ren „de schakel Reehorst” als burgemees ter zo snel al weer te zien vertrekken. „De vraag lijkt gewettigd of in verband met de continuïteit in het gemeentelijk beleid de wetgever in overweging moet worden ge geven het burgemeestersambt voor zes jaar verplicht te stellen”, aldus Witte, die vervolgens de bijzondere gaven van burge meester Reehorst in het kader van diens Velsense ambtsperiode de revue liet pas seren. De totstandkoming van de meerjarenbe groting, de doelmatige aanpak van be leidslijnen tot uiting gekomen in het ge meentelijk apparaat die wel'leidden tot de verdwijning van een gemeentelijke dienst, maar niet van het gemeentelijk dienstbe toon. Waarderend sprak de heer Witte over Reehorst als tegenstander van polarisatie. bewuste tank openscheurde, was er niemand op het terrein aanwezig. Bij het instorten kwam een grote wolk bariet vrij en ontstond een ravage. Direkt is men begonnen de andere tanks leeg te blazen en maandag was men bij de Cebo drukdoende de gebarsten tank met snijbranders uit elkaar te snijden en op te ruimen. Inmiddels is er een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van het instorten met de ontwerpers en constructeurs van de tanks. Dit was de kern van het betoog dat burgemeester drs. J. Reehorst maandag avond hield als afscheidspeech in een ge meenteraadsvergadering die geheel' was gewijd aan het vertrek van het echtpaar Reehorst naar Haarlem waar de heer Reehorst donderdag als eerste burger zal worden geïnstalleerd. Een hart onder de riem van de bevolking van een gebied „waar veel problemen”, zoals Reehorst het noemde, „sinds zijn komst en nu, nog onverkort liggen.” Meer concreet noemde hij de voorhaven, de uitbreiding van Hoogovens, de ontwik kelingen rond de visserij, het schuiven met bouwlocaties en de ideeën over de zieken huizen. Met een aantal onrendabele investerin gen voor de deur noemde de heer Reehorst de financiële positie van de gemeente ver re van rooskleurig. Hij bepleitte financiële I tegen steun voor het onderwijs van de zijde van de van het Rijk maar voegde daar aan toe dat omzet i gemeentebesturen niet moesten aarzelen waar het ging om geld te vragen van de burgerij voor geleverde prestaties van spe ciaal de collectieve voorzieningen waar van zo ongeveer iedereen gebruik kan maken. Blij toonde de scheidende burgemeester zich met de ontwikkeling rond de Voorha ven. Met name het „open beraad” schetste hij als een mogelijkheid wat in de IJmond wèl. gedaan zou kunnen worden voor de Amsterdamse haven. Voor de bestrijding van de werkeloos heid bepleitte spreker een beleid in breed verband waarbij de opleidingen juister gericht dienden te zijn. „Wij hebben erva ren dat ondanks enorme uitgaven voor onderwijs velen niet geholpen zijn om een plaats in de maatschappij te vinden.” Mede namens zijn vrouw dankte burge meester Reehorst voor de prettige tijd in Velsen doorgebracht. Dank bracht hij aan „De enige dissonant in de verhouding de wethouders, raadsleden, ambtenaren, met Gedeputeerde Staten is de bestem ming van de Velserbroekpolder. Het was het eerste onderwerp in de eerste gesprek ken, het is het nog steeds na vier en een De bromfietser kon na behandeling in het Zeewegziekenhuis weer naar huis terug keren. VELZEN. Direkt na afloop van de buitengewone raadsvergadering die in het teken stond van het afscheid van drs. J. Reehorst als burgemeester van Velsen, bestond er in de burgerzaal de gelegenheid om het echtpaar Reehorst persoonlijk de hand te schudden. Door honderden inwoners van Velsen werd van die mogelijkheid gebruik gemaakt. Tot slot van zijn betoog nodigde hij het echtpaar Reehorst uit gezamenlijk de Vel sense vlag van de wand te verwijderen. Zichtbaar werd een fraai wandkleed. Ont werpen en vervaardigd door de Heem steedse kunstenares mevrouw C. J. De Reede-Van Styrum, voorstellende een fraaie compositie gebaseerd op psalm 104 vers 10: „Die de bronnen in de dalen doet ontspruiten.” /an be- zich in g heeft )e con- flts een tgaven ime in :s toe- F leeft in iar een Op vaak informele wijze werden cadeaus overhandigd. Kleine blijken van dankzeg de i ging en waardering. De collega’s van de IJmondgemeenten kwamen met een fraai ...oc- olieverfschilderij op de proppen vervaardig door de kunstschilder Jan Makkes. Een testuur impressie van een deel van de IJmuidense haven. jespro- renta- Officier van justitie Mr. E. Mulder over weegt in hoger beroep te gaan tegen het vonnis van een 25-jarige Beverwijker die maandag wegens inbraak terecht stond. Mr. Vrij vonniste hier een geldboete van ƒ400,- subsidiair 16 dagen hechtenis en een voorwaardelijke gevangenisstraf van 3 maanden. De officier van justitie had 6 weken onvoorwaardelijke hechtenis geëist. De beklaagde ontvreemdde in de cember 1976 geld en goederen bij inbraken in de Schouwenaarstraat en Jan Ver- meyenstraat in Beverwijk. pers en burgers en vroeg verontschuldi ging voor die zaken waar hij inlzijn streven naar objectiviteit zou hebben gefaald. Voordat de scheidende burgemeester als VELSEN. Op het hoofdbureau van politie bevindt zich een damesrijwiel waarmee de H. Hermandad in zijn maag zit. De kleur van de tweewieler is paars, het merk is „International” en het heeft een stuurversnelling. On rechtmatige eigenaars kunnen zich de moeite van een bezoek aan het poli tiebureau besparen. De rechtmatige ei genares heeft enige tijd geleden aangif te gedaan van vermissing en bij die gelegenheid een kaartje ingevuld met alle bijzonderheden van haar karretje en de plek, waar hij was gestolen. Net jes ondertekend maar vergeten ei gen naam en adres in te vullen. De politie verzoektenz. enz. De eigena res hoeft slechts even haar handteke ning te zetten. Komt die overeen met die op de destijds ingevulde kaart dan mag zij de politie verlossen van haar paarskleurige eigendom!. 1 Onder de aanwezigen bevonden zich vrijwel de voltallige colleges van Beverwijk, Heemskerk en Haarlem. Uiteraard waren deze ook aanwezig als „genodigden” bij de speciale raadszitting. Evenals de chef van het kabinet van de commissaris van de koningin jhr. F. W. A. Beelarts van Blokland, burgemeester J. H. De Nijs van Uitgeest, W. Polak van Amsterdam, J. H. Kok van Heemskerk en A. J. Hubers van Beverwijk. Het echtpaar Ockeloen was voor de gelegenheid overgekomen uit Terneuzen en ook het echtpaar Boessingh was van de partij. Een deputatie van de Duitse zystergemeente Bergisch Gladbach vertegenwoordigde het buitenlandse tintje onder aanvoering van F. Brugmer, Bürgemeister der Stadt Bergisch Gladbach. Het Velsense verenigingsleven liet zich niet onbetuigd. Ook de hoofden van alle gemeentelijke diensten en instanties gaven acte de presence. Een overzicht van de Burgerzaal bij de drukbezochte afscheidsreceptie van het echtpaar Reehorst. Het echtpaar Reehorst bladert zichtbaar verrast door het „gedenkboek" dat zij ontvin gen van de „vaste bewoners” van het gemeentehuis. Voorlichting vis. Ten behoeve van de leden der afdeling Santpoort van de Ne- derlandse Vereniging van Huisvrouwen! j komt woensdag 17 augustus om twee uur j een voorlichtingswagen van het produkt- schap voor vis en visprodukten naar een j standplaats bij het station Santpoort-Zuid. Er zal een indruk worden gegeven van de vele manieren waarop vis kan worden bereid. Bovendien is er gelegenheid om gratis te proeven. Fit bij TVS. Op verzoek van het be stuur van de onlangs opgeheven Sant- poortse gymnastiekvereniging Fit heeft de Turnvereniging Santpoort het gehele les senpakket overgenomen. Donderdag 18 augustus begint het nieuwe seizoen voor de ex-Fitleden in TVS-verband. Spreekuur wijkagent. Op veler ver zoek gaat de wijkagent voor Santpoort- Zuid, B. W. Wellink, wekelijks een spreek uur houden in dit deel van de gemeente. Iedere woensdagochtend is hij daartoe van elf tot twaalf uur te bereiken in het gebouw De Duinpan aan de Duinweg. „Kom uit de verdediging Volksdans. De volksdansgroep ‘Cherkassia’ start het nieuwe seizoen op woensdag 17 augustus in de gymnas tiekzaal van de Johannes Mavo te Driehuis, van 19 tot 20 uur voor de jeugd, van 20 tot 21.30 uur voor de ouderen. Er is nog plaats voor nieuwe leden. Deze kun nen een lesuur bijwonen voor ze een defi nitieve keuze doen. Jeugdtoneel. De Santpoortse jeugd- toneelgroep ’Sjot’ begint woensdag 17 au gustus onder leiding van Herman Peekei met de repetities van haar tweede seizoen. Jongeren van zestien jaar af kunnen nog 'in de groep worden opgenomen na telefo nische opgave via 023-377098. Moeder en kind. De Turnvereniging Santpoort heeft op veler verzoek besloten een lesuur gymnastiek voor moeder en kind in te voeren. Donderdag 18 augustus wordt onder leiding van mevrouw J. Hart man van tien tot elf uur begonnen in de gymnastiekzaal van de Bosbeekschool in SantpoortNoord. Moeders met peuters vanaf 2*/z jaar kunnen zich nog opgeven via tel. 023-375147. Vaardige Handen. Woensdag 17 au gustus is er voor kinderen van vijf tot en met twaalf jaar gelegenheid zich op te geven voor het nieuwe seizoen van de jeugdhandwerkclub Vaardige Handen in Santpoort die weer vele activiteiten gaat ontwikkelen. De opgave kan plaats heb ben tussen twee en drie uur ’s middags in het Jeugdhuis aan de Dinkgrevelaan. vW*

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 5