Werkgroep verstuurt telegrammen naar Kassei Wethouder Vervelde opende buffet-bar in Prinsenhal in de buik Weinig animo voor fietsoptocht Laatste voorstelling Ravage in Velsertunnel Slagersknecht stak zich t zakennieuws J veilingen beverwijk i I d te fif WEGOMLEGGING Niek van der Son na twintig jaar op Snelheidscontrole Onteigening grond aan Hoogdorperweg Overdracht grond en water Wijziging bestemmingsplan Kloes optiek maandag open ..OOK VOOR STIJLVOL LUNCHEN OP HET ZANDVOORTSE STRAND. te? „stek Commissie voor regionaal theater- en muziekbeleid 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK AUGUSTUS 19 7 7 1 6 DINSDAG JÉ*, O Castell Plage DRUKKERIJ SCHMITZ BV wijkerstraatweg 160 velsen-n. telefoon O 2510 2 32 07 l a V ff KGIJ tegen Berufsverbot Protest van bijna 50 jaar in drukwerk specialiteiten: formulieren-sets periodieken en foliedruk (ADVERTENTIE) VELSEN. In de Velsertunnel ontstond maandagmiddag rond vier uur een flinke ravage, toen een trailer achter een bestel wagen begon te scharen. De bestelwagen werd bestuurd door een 27-jarige man uit Heerhugowaard. Op de trailer stond een gloednieuwe personenauto voor een Alk- maars garagebedrijf. Bij het afdalen van de oosterbuis begon de trailer te slingeren en door de drukte van het verkeer zag de bestuurder geen kans zijn sleep weer in het goede spoor te brengen. Het scharen werd zo erg, dat de trailer met de nieuwe auto erop meerdere malen tegen de tunnel- wand botste, voordat de combinatie tot stilstand wist te komen. Door het ongeluk liep het verkeer een stagnatie van twintig minuten op. De politie wist het spitsuur- verkeer echter spoedig weer in goede ba nen te leiden. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De Staat der Neder landen is bereid aan de gemeente Heems kerk om niet over te dragen een perceel grond en water dat deel uitmaakt van de voormalige vuurlinie nabij fort Veldhuis. Het perceel heeft een oppervlakte van 82 are en sluit aan op gedeelten van de zogenoemde linie Krommeniedijk-Zuid- wijkermeer, bestaande uit weiland, weg, erf en water, aan de Communicatieweg, die al eerder aan Heemskerk zijn overge- dragen. De nu over te dragen grond is in pacht bij de heer J. W. Knaap en het water wordt gepacht door de hengelsportverenigingen ,,’t Karpertje” en „De IJmond Vissers”. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Een achttienjarige sla gersknecht, werkzaam in een winkel aan de Alkmaarseweg, moest maandagmid dag in het ziekenhuis worden behandeld aan een steekwond in de buik. De jongeman was in de winkel een stuk vlees aan het uitbenen. Plotseling schoot het mes uit en verwondde de jongen in de buik. De slagersknecht droeg een stalen beschermplaat, maar het mes kwam even boven de plaat in de buik. Na behandeld te zijn in het Rode Kruis Ziekenhuis kon de jongen naar huis. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Maandagmiddag 22 au gustus om 15 uur opent burgemeester Hu bers de verbouwde zaak van Kloes Optiek aan de Zeestraat. Tot 9 uur ’s avonds heeft men de gelegenheid de gemoderniseerde winkel te bekijken. Kloes Optiek viert die dag tevens het 25-jarig bestaan De brief van de werkgroep aan de PvdA, het CDA en de VVD luidt letterlijk: „Wellicht heeft U via de media middag en -avond honderden mensen bor gen. Vanmiddag kwart over vier ging de voorlaatste voorstelling van start en van avond om acht uur kunt u kaarten kopen voor de allerlaatste voorstelling. Dan is het feest met de juichende kinderen en de stunt van de man, die een leeuw een stukje vlees van z’n keel laat grissen, ook weer voorbij. Ten behoeve van deze onteigening, in clusief de proceskosten, wordt door B. en W. aan de raad gevraagd een krediet van 136.000 beschikbaar te stellen. BEVERWIJK. In verband met de bra derie en de autoshow, welke vrijdag eh zaterdag door het Stadscentrum worden georganiseerd, worden de volgende ver keersmaatregelen getroffen: De Brees- traat, Bloksteeg, Kloosterstraat en de par keerhavens van de Zeestraat tussen Ko ningstraat en C.H. Moensstraat zullen van vrijdagmorgen 19 augustus vanaf 9.00 uur. tot zaterdag 20 augustus 18.00 uur voor alle rijverkeer worden afgesloten. Voor zover nodig zal de wegomlegging ter plaat se met borden worden aangegeven. HET CIRCUS LEEFT NOG STEEDS. Aan de Heemskerkse Maerelaan sloeg To ni Boltini zondagavond de tenten op. Neerlands grootste circus komt graag naar het tuindersdorp om er het bonte leven met pracht en praal te presenteren. Steeds weer opnieuw genieten de liefhebbers van het leven rondom de circustent en de stunts in de grote rode tent, die maandag- (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In de onteigenings procedure tegen de heer C. de Ruijter jr. aan de Hoogdorperweg is door het Ge rechtshof te Amsterdam bij arrest van 15 april de onteigening uitgesproken. Het be treft een perceel ter grootte van 2.07.45 hectare. groep die was ingesteld namens de ge meenten Beverwijk, Heemskerk en Vel- sen. Uit deze bespreking is het voorstel voortgekomen om een beleidscommissie in te stellen met de opdracht binnen een termijn van een jaar aan de colleges van B en W in de IJmondgemeenten voorstellen te doen voor een IJmondiaal theater- en muziekbeleid. Het tracé van de Caegweg is gewijzigd en deze ligt nu geheel op Beverwijks grondgebied. B. en W. willen er nu geen bezwaar meer tegen om de bestemming „verkeersdoe- leinden” te wijzigen in „agrarische doe leinden A" en om dan tevens langs de Hondsbosseweg een bebouwingslijn te leg gen. Aan de raad is verzocht medewerking te verlenen, want er is een wijziging van het bestemmingsplan voor nodig. Toen de stoet weer op het Julianaplein was aangekomen, maakte de voorzitter van de VW, de heer H. A. ter Horst, de uitslagen bekend. Hij dankte in de eerste plaats Arion voor de muzikale deelname en had de belangstelling van de zijde van de deelnemers wel wat groter verwacht. Maar toch blijft de VW doorgaan met haar zomeraktiviteiten. De Holly Hobby van Jaquelien en Annet te Durge kreeg de eerste prijs. Een eerste prijs ging ook naar de Mexicaan van Perry Durge. Tweede prijzen waren er voor Christiaan de Goede, Willeke Handgraaf, Paul Byok en Hans Schelfhuis, Ricky Lim- - men, Linda Belien en Tineke Handgraaf. de tribunes weg te halen en er een ver- blijfsruimte te bouwen. Maar de sociale functie van de Prinsenhal groeide en in 1974 werd de volgende stap gezet toen van de zijde van de verenigingen het dringende verzoek kwam de verdieping boven de kleedlokalen geheel als buffet- en bar- ruimte in te richten. De Heemskerker Niek van der Son kwam met een plan bij de gemeente, die haar goedkeuring gaf. De opening van de nieuwe ruimte werd door wethouder Vervelde verricht, nadat het dochtertje van de heer Van der Son, de achtjarige Anita, op een fluwelen kussen een schaar had overhandigd, waarmee de wethouder een strik doorknipte, die de houten vouwwand van de bar samenhield. Ter gelegenheid van de opening werd om acht uur begonnen met een zaalvoet- baltoernooi, waaraan de verdenigingen De Ezel, Molenaar Boys, Weltevreden Bow ling Heemskerk, Nijman Supermarkt, Progress en De Zon deelnamen. Na de opening bekeek de wethouder van sportzaken, mevrouw Vervelde, samen met de familie Van der Son de nieuwe bar en buffetruimte in de sporthal. tegen deze gang van zaken protest aan te tekenen. Wij hopen dat u bereid bent de mogelijkheid van een gemeen schappelijke verklaring van het SPD-bestuur afd. Neuwied af te tasten. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Glunderend nam Niek van der Son de felicitaties in ontvangst van tientallen vrienden en bekenden, toen maandagavond om kwart voor zeven de wethouder van sportzaken, mevrouw H. Vervelde-Wagenaar zijn moderne buffet- en barruimte in de Prinsenhal opende. In vrij korte tijd heeft de sporthal aan de Maerelaan een gezellige ruimte gekregen, waar na de sport de dorstige kelen kunnen worden gelaafd. Van der Son, eigenaar van snackbar „De Ezel”, werd toegespro ken door raadsnestor H. Boerée, die nogal wat moeite had met de koppeling sport.en drank, maar overstag ging toen hij de uitdrukking „een gezonde ziel kan in een droog lichaam niet leven” in herinnering bracht. Hij meende dat de familie Van der Son na twintig jaar pionieren in Heemskerk eindelijk de lang gezochte „stek” in de sporthal had gevonden. De sporthal van Heemskerk is het cen trum van een sterk ontwikkelde wedstrijd en recreatiesport. Telde het dorp in 1963 1300 sportbeoefenaren, in 1977 hebben de verenigingen 10.000 Heemskerkers inge schreven staan. „In de sport gaat het mo menteel niet alleen meer louter om de prestatie, maar wil men er ook wat gezel ligheid omheen”, aldus mevrouw Ver velde. In 1971 werd in de hal een kleine veran dering aangebracht door een gedeelte van Daarbij zou ook een structuur en een juridische rechtsvorm moeten worden vastgelegd, onder meer rekening houdend met de mogelijkheid tot het aanstellen van een functionaris en de financiële conse quenties daarvan. Wat betreft de samen stelling van deze commissie is afgespro ken, dat deze zal bestaan uit per gemeente twee door de gemeenteraad aan te wijzen personen, twee door en uit de gezamenlij ke plaatselijk organiserende instellingen aan te wijzen leden met adviserende stem men van de ambtenaren van culturele za ken van de drie gemeenten. De Heemskerkse gemeenteraad zal tij dens de openbare Vergadering op donder dag 25 augustus twee leden aanwijzen. B en W hebben geen kandidaten gesteld. /(Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Van de heer G.M. Doodeman, Hondsbosseweg 9, is bij het gemeente bestuur het verzoek binnenge komen om toestemming tot het uitbrei den van de tuinbouwschuur. Aanvankelijk bestond bezwaar tegen die uitbreiding omdat langs de Hondsbos seweg de Caegweg was geprojecteerd met aansluiting op de Westelijke Randweg. Strandpaviljoen 2a, ZuiJboulcv.ird, Zandvoort Tel 02507'5297 Restaurant X maandag* gesloten. schappelijke protestverklaring af te leggen. Beverwijk onderhoudt vriendschappelijke uitwisselings- contacten met Neuwied. „Zo’n ge meenschappelijk protest in het ka der van de partnerschaft Bever- wijk-Neuwied betekent een be langrijke bijdrage in de solidariteit met Sylvia Gingold. Bovendien krijgt de partnerschaft in de strijd voor een democratisch Europa dan een wezenlijke betekenis”, zo schrijft de werkgroep aan de poli tieke partijen. Sylvia Gingold won vorig jaar haar eerste proces tegen het Be rufsverbot. De minister van cul tuur van Hessen, de SPD’er Krolle- man, maakte de zaak echter op nieuw aanhangig. Nu gaat het om een „Berufsver bot” voor een communiste. De le- vensperspektieven van een jonge vrouw worden vernietigd. Een triest slachtoffer in de lange rij van „Berufsverbote” voor commu nisten, sociaal-demokraten, paci fisten, progressieve christenen en partijloze, geëngageerde mensen. In al deze gevallen past een protest. Selektie hierbinnen zou ons protest ongeloofwaardig maken. Wij hopen zo spoedig tnogelijk uw reaktie op onze oproep te ver nemen. Met vriendelijke groeten, Werkgroep „Berufsverbote” KGIJ- Beverwijk. WIJK AAN ZEE. Zaterdagavond heeft de VVV Wijk aan Zee-Beverwijk wederom een optocht gehouden voor ver sierde fietsen en alles wat hiermee ver band hield. Hoewel de deelname niet groot was kwamen tegen het tijdstip van vertrek toch een aantal kinderen met hun voertuigen aanzetten en was er met reden sprake van een optocht. Arion zorgde weer voor de muzikale rondleiding. Origi neel was de wagen met schelpen met het opschrift „de laatste schelpenvisser van Wijk aan Zee”. res heeft, kreeg zij op 8 augustus j.l. wederom te horen dat de haar toekomende ambtelijke status haar niet verleend zal worden. De familie Gingold is een voorbeeld van de trieste continuïteit in de Duitse geschiedenis. Vader Peter Gingold verklaarde: „Onder Bis marck werden we vervolgd omdat we „Reichsfeinde” waren, onder Hitler waren we „jüdische Volks- feinde”, nu is onze dochter een „Verfassuingsfeind". Tegen alle rechtsnormen in ontnam de recht bank Sylvia ook nog het recht om tegen het besluit in hoger beroep te gaan. De beroepsmogelijkheid een recht dat algemeen erkend wordt als een wezenlijk kenmerk van een moderne rechtspleging is haar ontzegd. Een verdere stap op de weg van de aantasting van de demokratische rechten in Duits land. Wij willen u dringend verzoeken BEVERWIJK. De politie maakte maandag op de Laan der Nederlanden processen-verbaal op tegen acht automo bilisten, die op de weg de maximum snel heid van 50 km. overschreden. kennisgenomen van het verloop van het „Berufsverbot-proces” te gen Sylvia Gingold. Het in onze ogen negatieve besluit van de ad ministratieve rechtbank in Kassei is de aanleiding voor dit schrijven. Sylvia Gingold behoort tot een joods-Duitse familie, die nu al tot in de derde generatie vervolgd wordt. Haar ouders en grootouders ontvluchtten Hitler-Duitsland in 1933. Haar vader en moeder, Peter en Elly Gingold namen belangrijke taken in het Franse verzet tijdens de Tweede Wereldoorlog op zich. Een groot deel van de familie Gin gold verloor in Auschwitz het le ven. In 1945 keerden de Gingolds uit Frankrijk terug naar hun oude woonplaats Frankfurt. De droom van een vrij en demokratisch Duitsland dreef hen naar hun va derland terug. Die droom werd verstoord toen de 29-jarige Sylvia Gingold in Augustus 1975 een „Be rufsverbot” kreeg opgelegd. Hoe wel ze als lerares Frans op een middelbare school tot een ieders tevredenheid funktioneerde, werd ze op politieke gronden ontslagen. De „Verfassingsschutz” (de bin nenlandse veiligheidsdienst van Dsl.) had feiten over haar verza meld. Zo vermeldde haar dossier o.a. een reis naar de DDR, het uitdelen van pamfletten en haar lidmaatschap van de Duitse Kom- munistische Partij. Haar docto- raal-scriptie over de ongelijke kan sen van mannen en vrouwen in het Duitse onderwijs werd in het dos sier omschreven als een daad tegen de grondwet. In 1976 won Sylvia haar eerste „Berufsverbot”-proces. De SPD- minister Krolleman ging echter di rect in hoger beroep. Ondanks het feit dat de rechters in Kassei moes ten toegeven dat Sylvia een onbe rispelijke staat van dienst als lera- BEVERWIJK. De noteringen waren maadag: Tros anjers 150-220, aster 150, chrysanten 180, per stuk jaar rond 45-55, dahlia 150, fresia 8-14, gebera 25-55, gladi ool 5-18, lelie 30-150, liatris 5-15, nerinen 30-80, roos 20-46, baby roos 8-22. PLANTEN: gloxinia 150, kalanchoe 75- 90, st. paula 120, gem. planten 45-150, grote gem. planten 500-1000. GROENTEN: andijvie 32-51, bleekselde rij 35-52, bloemkool 80-200, bospeen 60- 144, komkommer 22-38, postelein 65-125, prei 25-80, rabarber 72-102, radijs 48-60, rode kool 10-13, snijbonen 120-200, spina zie 65-145, spitskool 25-45, uien 30-44, was peen 36-45. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De werkgroep Berufsverbote van de Kritische Gemeente IJmond heeft krachtig stelling genomen tegen de uit spraak van de administratieve rechtbank in Kassei in de West- duitse deelstaat Kassei, dat de 31- jarige onderwijzeres Sylvia Gin gold ontslagen mag worden omdat zij lid is van de legale Duitse com munistische partij. Door de werk groep is aan Sylvia Gingold een solidariteitstelegram en aan de administratieve rechtbank te Kas sei een protesttelegram ver zonden. In een brief aan de PvdA-afde- ling Beverwijk, de CDA-afdeling Beverwijk en de WD-afdeling Be verwijk verzoekt de werkgroep of de afdelingen bereid zijn om sa men met het SPD-bestuur van de afdeling Neuwied een gemeen- (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In juni is met de meest direct betrokkenen de nota regio naal theater- en muziekbeleid besproken.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9