s zit met financiële perikelen in de vishci! J Werkgroep voor theaterbeleid in de IJmond Rond Rooswijk ruimte voor hondentoilet burgerlijke stand 1 agenda „De Bolder” kort ijmondnteuws IJMUIDEN KRIJGT BOTER BIJ DE VIS Opening op 23 september KIC houdt zaterdag Evert Sanderstoernooi Politienieuws K Algemene raad gasbedrijf 4 5 IJMUIDEN-VELSEN WOENSDAG 1 7 AUGUSTUS 19 7 7 Verhuur In en om Haarlem I Velsen I Ruimte Nietszeggend Veisen-IJmuiden Heemskerk Wijk aan Zee Beverwijk 'n winkel vol kleur Velsen-Noord (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Eén van de vrieshuizen van Goudvries B V. aan de Trawlerkade krijgt binnenkort een geheel nieuwe bestemming. Het kolossale pand dat staat geregistreerd onder „nummer 18" is verkocht aan de groothandel in roomboter en kaas Kaptein B V. te Velsen- Noord. Met het bedrijfsklaar maken van het pand is reeds een begin gemaakt. Naast de imposante bedrijfsruimte behoren tot het complex drie woonhuizen die tezijnertijd zullen moeten worden ontruimd. (ADVERTENTIE) Na twee jaar nieuwe bestemming Goudvriespand aan Trawlerkade Steun voor hervestiging Pieter Vermeulenmuseunt (Van een onzer verslaggevers) MUZIEK VELSEN. De voorgenomen hervesti ging van het Pieter Vermeulenmuseum viel dinsdagavond in de commissie voor culturele en sportzaken in goede aarde. De commissieleden stemden zonder uit zondering in met het plan dit in 1952 gestichte museum naar de voormalige In- singerschool aan het Moerbergplantsoen te verplaatsen. Met de verhuisoperatie is een bedrag van 315.155 gemoeid. Aan het nieuwe onderkomen zal voor een bedrag van 173.860 verbouwd moeten worden. De kosten van herindeling van de voor malige school onder meer het samen trekken van vier klaslokalen worden op ƒ82.365 geraamd. Op de kostenbegroting staat verder een bedrag van 24000. voor overbrenging en herinrichting van de natuur-historische collectie van dit typische kustmuseum. die izee ven and i zijn m de van- nden jrote rtaal wijst Taag ge- even IJMUIDEN. Met de bouw van het Oud-katholieke verenigingsgebouw aan de Bloemstraat, dat inmiddels de naam „De Bolder”, heeft gekregen, worden goe de vorderingen gemaakt. Voor de bouw- vakantie werd de ruwbouw voltooid. Timmerlieden, stucadoors, electriciëns, schilders, verwarmingsmonteurs en lood gieters zijn nu begonnen. De bouwcommissie is druk doende met de inrichting waarbij ze op bijzondere wijze wordt gesteund door de vier vrou wenverenigingen in het overkoepelend or- Overleden: K. R. van Dijk, 62 jr., weduw naar van W. van Os, Santpoort; H. F. Koelemeij, 76 jr., echtgenoot van F. H. Schoen, IJmuiden; P. H. A. M. Beermann, 77 jr., echtgenoot van~W. T. van Son, Vel- sen-Zuid; J. C. Tuyl, 89 jr., weduwe van H. J. M. Fictoor, Santpoort; C. G. M. Hollan der, 70 jr., echtgenoot van A. J. Harmse, IJmuiden; J. Groot, 70 jr., echtgenoot van J. Gorter, IJmuiden. een doodse aanblik begon te krijgen”, al dus drs. Siemens. gaan van ’Sint Engelmundus’. Deze heeft behalve voor de centrale verwarming en de stoffering ook nog bijdragen geleverd met een koffiezetapparaat, een hoeveel heid kop en schotels terwijl voorts nog een geldbedrag is toegezegd. De bouwcommissie heeft besloten de offi ciële opening van ’De Bolder’ te stellen op vrijdag, 23 september. Ingegooid. De draadglasruit van de kantine van AH-supermarkt aan Plein 1945 in IJmuiden is in de nacht van maan dag op dinsdag ingegooid met een trottoir- tegel. Tegen dit geweld was de ruit niet bestand. Onderzoek heeft uitgewezen, dat niemand van het zo ontstane gat gebruik heeft gemaakt om binnen te dringen. toch wel ontzettend grote gebouw aan de Trawlerkade te kopen. We zien de toe komst echt met veel vertrouwen tege moet.” Op basis van het aantal gasaansluitin gen krijgt Heemskerk zes leden en zes plaatsvervangende leden in de algemene raad. Zij zullen tijdens de eerstvolgende openbare vergadering van de raad, op donderdag 25 augustus, worden benoemd. Het Goudvriespand aan de Trawlerkade dat, met uitzondering van de machineka mer (links vooraan), in eigendom is over gegaan naar Kapitein ’s groothandel in kaas en roomboter. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de dinsdagmarkt werd aangevoerd: 330 kg. tong; 5 kisten tarbot en griet; 9 kisten kabeljauw; 14 kisten schol; 31 kisten schar; 20 kisten makreel; 1 kist pilchards; en 27 kisten diversen. Prijzen in guldens Per 1 kg: tarbot 13,50; grote tong 15,00- 14,82; grootmiddel tong 12,72-12,29; klein middel tong 12,80-11,94; tong één 12,40- 10,96; tong twee 8,79-8,24. Per 40 kg: tarbot 264-196; griet 362-145; kabeljauw vijf 92-80; schol vier 75-70; schar 39-36; makreel twee 55A0; rode poon twee 136-108; rode poon drie 62-60; pil chards 39; bot 24-20; bot 24-20; horsma kreel 40-25. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De eind 1976 door de raden van de gemeenten Akersloot, Be verwijk, Castricum, Heemskerk, Limmen en Uitgeest vastgestelde gemeenschappe lijke regeling inzake de gasvoorziening in die gemeenten moet nu gaan funktioneren en als bestuur dient een algemene raad te worden ingesteld. roomboter rollen iedere dag van de week gestaag uit de snij- en verpakkingsmachi nes. Vandaag nog in Velsen-Noord, bin nenkort aan de Trawlerkade in IJmuiden. VELSEN-NOORD. Zaterdagmorgen begint bij de voetbalvereniging KIC in Velsen-Noord om 11.00 uur het „Evert Sanders-toernooi”, dat na een onderbre king van twee jaar wegens de renovatie van het sportpark Rooswijk in ere is her steld. Aan dit toernooi voor veteranen wordt deelgenomen door de verenigingen Blauw wit uit Amsterdam, De Kennemers uit Beverwijk, KIC en WB, beide Velsen- Noord in poule A. Poule B wordt gevormd door de verenigingen WB, De Kenne mers, KIC en Waterloo uit IJmuiden. ZINGEN Voor leden van het bejaar denkoor „Zeewijk” beginnen vrijdag weer de repetities in het dienstencentrum Zee- en Duinwijk. Over een paar maanden begint de ver huizing. Voor het oude pandje aan de Banjaertstraat zullen de Kapteins een be- drijfsbestemming zoeken die geen overlast bezorgt aan de woonomgeving. VELSEN. In de IJmondgemeenten Velsen, Beverwijk en Heemskerk wordt voor het muziek- en theatergebeuren op korte termijn een gecoördineerd beleid nagestreefd. In de commissie cultuur en jeugdzaken werden dinsdagavond wet houder II. J. Scheeper en mevrouw P. H. M. Rootjes-Nabben aangewezen als Vel- sense vertegenwoordigers in een interge meentelijke werkgroep theater- en mu ziekbeleid. Deze werkgroep gaat eerdere uitspraken over het toekomstige theater- en muziekbeleid concretiseren en op hun financiële consequenties toetsen. Van de Velser Kunstkring krijgen twee afgevaardigden zitting in de nieuwe werk groep die half september voor het eerst bijeenkomt. Heemskerk onthield zich hierover van een duidelijke uitspraak. Na het uitkomen van een nota met aan bevelingen voor een regionaal theaterbe leid (in 1975) spraken de gemeenten Vel sen, Beverwijk en Heemskerk zich uit voor samenwerking en coördinatie op dit ter rein. Alleen Velsen en Beverwijk voelden voor aanstelling van een artistiek coördi nator op kosten van de gemeente. De heer Dekker vroeg verder om scher per toezicht op de hondenbezitters, het geen wethouder Scheeper al bij voorbaat onbegonnen werk noemde. „Het komt aan op de goede mentaliteit van de hondenbe zitters; het zich houden aan de normale gedragsregels”, zei hij. Hij beloofde de suggestie van de heer Dekker op uitvoer baarheid te zullen bekijken. Wijkerstraatweg. uur. een van Even blij als de verkoper lijkt de koper. De heer R. Kaptein vestigde zeven jaar geleden samen met zijn broer W. Kaptein de groothandel in roomboter en kaas aan de Banjaertstraat in Velsen-Noord. In de voormalige ijsfabriek van Raket leek men voldoende ruimte te hebben om de be- drijfsactiviteitèn verder te ontplooien. Di recteur R. Kaptein maakt er geen geheim van dat de werkelijkheid de verwachtin gen wel heel erg heeft overtrokken. „We zitten nu in een ruimte waar we aan alle kanten uit ons jasje knappen. Dat is niet alleen hinderlijk bij het werk dat we doen, het is ook stagnerend voor de groei van het bedrijf. Bij de gemeente hebben we aange klopt voor bouwgrond. Toen wé onze aan vraag een paar jaar geleden indienden stonden we op de tiende plaats. We zijn inmiddelswgestegen naar de vijfde of zesde plaats. Dat duurt natuurlijk allemaal veel te lang. De onderhandelingen met Goud- vries hebben een paar maanden in beslag genomen. De ruimte die we daar krijgen is veel meer dan we direct nodig hebben. Maar we gaan er een mooi spulletje van maken. We beginnen op de begane grond. Daar kunnen we met onze huidige capaci teit aardig uit de voeten. Al naar gelang de behoefte maken we de ruimte op de boven liggende verdieping bedrijfsklaar. Op het ogenblik moeten we „nee” verkopen bij mensen die bij ons om opslag aankloppen. Bovendien hebben we hier geen air-condi- tioning. Met een zuivelprodukt is dat ge woon een eerste vereiste. Het probleem van ruimtegebrek is groter dan dat van ruimte overschot. Daarom hebben we wei nig moeite gehad met de beslissing om het Van particuliere zijde is een nieuwe koelkast beloofd. Het aantal noodzakelijke aanschaffingen is echter zo groot en kost baar en de financiële speelruimte zo klein dat het meubilair uit het oude gebouw voor de inrichting zal worden gebruikt, Met verschillende acties en de jaarlijkse bazar van St. Engelmundus op 14 en 15 oktober in „De Bolder” hoopt men de financieringen een ruggesteuntje te geven. De CDA’er A. Roosendaal zei van de openbare gebouwen in Velsen een inventa risatie en een lijst van serieuze gegadigden BIOSCOPEN City, woensdag 20 uur „Rocky' Stadsschouwburg, woensdag 20 uur ,,A star is born”. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkweg. Woe. volwas. 19-21 uur. Beneluxlaan: volw. 19-21 u. do. ge sloten. reede neer- 20 in kom- ;egen nend itaal rtaal van DIVERSEN Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. Woe. alle leeftijden 19-21 uur. wer- r de De >ord- :ma tde- een 1 te ?ps- else :on- der niet n in ide- oot- t en sul- het een en sim- i zij fing gale bui- cha- 1 de len. cht, aan >om en len. .aar ine- tse- ider pak Met in het vooruitzicht de aanzienlijke lasten van de verhuizing houden B. en W van Velsen vast aan een oude toezegging van het ministerie om de rijkssubsidie voor het museum op te trekken zodra voor de collectie een deskundige conservator of conservatrice aangetrokken is. De toezeg ging dateert van 1960 en B. en W. willen het huidige ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk aan deze belofte herinneren. Wethouder H. J. Scheeper noemde subsidieverhoging haalbaar nu, voor het museum twee gespecialiseerde part-timekrachten zijn aangetrokken. Me vrouw N. Groot-Water (PvdA) betwijfelde de noodzaak het te ontruimen Cultureel Centrum in zijn oude staat terug te bren gen. Voor dit doel staat een bedrag van 8230 ip de kostenraming. B. en W. wach ten met deze besteding tot de nieuwe gega digde voor het Cultureel Centrum bekend is. „En dan heeft zo’n opknapbeurt toch degelijk zin” zie wethouder H. J. Scheeper. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr 15.30, 19 en 21.30 u.: „Het debuut”, 16 j., dag 13.30 u.: „Jerry als babysitter”, a.l. DIVERSEN Sportfondsenbad, Kuikensweg. Buitenbad ge opend van 10-20 uur. Openbare bibliotheek, Kerkstraat. Woe.volw 19-21 uur, speel-o-theek 19-21 u. do. volw. 14-17.30 uur. Huize Scheijbeek, Velserweg. Do. wetswinkel voor gratis juridisch advies van 18-20 uur. Alarmnummers: politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Woe. 19 en 21.15 uur „The sting”, 19.30 uur „My fair lady”. Luxor Theater, Breestraat. Woe. 19 en 21.15 uur „Rocky”. I’ Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u „Blue Movie”, 16 j. VELSEN. „De grasstrook rond het sportcomplex Rooswijk in Velsen-Noord is een ideale ruimte voor het uitlaten van honden. Ik bepleit aanwijzing van deze groenstrook tot openbaar hondentoilet”, aldus dinsdagavond de CDA’er C. Dekker in de commissie culturele en jeugdzaken na een klaagzang over de voortgaande vervuiling van openbaar groen met hondenuitwerpselen. Cinema Quirinus Internationaal (Lange Veerstr.) 14, 15.15, 19,20.15 en 21.30 u „Liefde en hartstocht”, 18 j. Het bedrijf van de gebroeders Kaptein is een zelfstandige onderneming. De echtge notes van de ondernemende zakenlieden verzorgen boekhouding en administratie. Daarnaast werken er zeven mensen in de opslag en verpakkingsafdeling. Als het nodig is steken de roomboter- en kaasspe- ciahsten,-respectievelijk 31 en 36 jaar oud, ook zaterdags zelf de armen uit de mouwen. R. Kaptein; „Ik geloof te mogen zeggen dat we een bloeiend bedrijf hebben. Dat hebben we niet cadeau gekregen. Maar we laten ons door niemand de wet voorschrij- Studio (Gr Markt) 14 u „Peppi en Kokki bij de marine", a.l. 19 en 21.15 u.. „Future World", 12 j- gegooid. In de nieuwe behuizing in IJmui- den gaan we de werkzaamheden uitbrei den met een was- en parafineerinrichting. Door de ruimtenood konden we onze ex portmogelijkheden niet uitbuiten. Daar gaan we straks ook verandering in brengen.” De drie woningen die in het nieuwe bedrijfspand zitten? „We moeten nog met de huidige bewoners gaah praten. Maar het is wel de bedoeling dat daar „eigen” mensen gaan wonen. Al was het alleen maar uit de overweging dat het noodzake lijk is dat er iemand aanwezig moet zijn bij een bedrijf als het onze.” Onder invloed. Tijdens de surveillan ce heeft de politie van Velsen de afgelopen nacht een 31-jarige inwoner van, Bever wijk aangehouden. De man reed rond kwart voor twee over de Middensluis met zijn auto, maar zijn rijgedrag was zodanig, dat de politie hem aanhield. Na het pijpje blazen is hij meegenomen naar het bureau voor een bloedproef. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt. Het pand kwam eind 1975 leeg te staan toen de resultaten van de bedrijfsactivitei ten zwaar verliesgevend waren. Aanvan kelijk hield men zich hoofdzakelijk bezig met de fabricage van ijs ten behoeve van de zeevisserij. Structurele wijzigingen in deze bedrijfstak maakten het noodzakelijk dat men zich met andere zaken ging bezig houden. Dat waren visverwerking, opslag van diepvriesgroenten en fruit. Voor visse- rijschepen en de Visafslag werd nog wat ijs gefabriceerd. Het bleek uitstel van execu- I tie. In september 1975 werd het duidelijk dat voor het einde van het jaar 160 werkne mers op straat zouden komen te staan. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21 30 u „Twee door het dolle heen”, 12 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u „Roc ky", 12 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14 en 20 u.: „Een brug te ver”, 12 j. Openbare bibliotheek, Öond. alle leeftijden 19-21.30 Grote of St. Bavokerk (Ingang Oude Groen markt 9) woe. 19.30-20 u.: „Een half uur woord en muziek”, door ds. M&rwïtz en Cor Oost, orgel, dag 12.30-13 u.: Beiaardbespelingen, do. 15 u Orgelconcert door stadsorganist Albert de Klerk. te missen. De lijst van gebouwen en moge lijke gegadigden die onlangs in de raad circuleerde noemde hij nietszeggend. „Ik wil meer zicht op het beleid op dit punt en een totaalplan” zie de heer Roosendaal. Wethouder H. J. Scheeper moest hem te leurstellen. B. en W. hebben de toe te wijzen gebouwen in de gemeente opge- splitst in drie groepen. Het Pieter Vermeu lenmuseum heeft relatie met de Flevum- school, de Insingerschool en het Cultureel Centrum. Die projekten worden voor een vlugge oplossing gezamenlijk aangepakt. „De opstelling van een totaalplan zou te veel tijd vergen. Zoiets hangt van teveel factoren af. Een Insingerschool zou met langer uitstel tot een ruïne vervallen,” al dus de wethouder over de school die na een jaar leegstand al flink door de jeugd toegetakeld is. Mevrouw P. H. M. Rootjes-Nabben (VVD) sprak zich uit voor verplaatsing van het museum naar het strand „omdat het zo prachtig in die sfeer past”. De heer G. W. F. de Man van het Bureau Culturele Zaken noemde als nadelen van zo’n situering het isolement in de winter en doorkruising van het Plan Zeebad door ver voor ralisering daarvan een museumloods langs de kust lijn te plaatsen. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033 Ongevallen dienst 15400. Hoogovens 02510-96000 Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui- den 20750. Centrale Bibliotheek. Plein 1945, woensdag 14.30-17.30 en 19.00-21.30 uur, donderdag 10.00- 12.30 en 14.30-17.30 uur. Bibliotheek Zeewijkplein, gesloten wegens vacantie. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil lemsbeekweg Woensdag 14 30-17.30 uur, donder dag 15.30-17.30 uur. Sociëteit Asterix, geopend woensdagavond vanaf 20 uur. Velserbad: Gesloten. Openluchtbad „De Heerenduinen”, geopend woensdag tot 20.30 uur, donderdag van 7.00-20.30 uur. Speeltuin „In Veilige Haven”. Dagelijks ge opend van 9.30-11.30 uur en 13.00-16.30 uur. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, woensdag 10-12 uur creatief bezig zijn. 14 30-16.30 uur dansen; donderdag 14.00-17.00 uur bejaardengymnastiek. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal Bureau Abelenstraat, IJmuiden. Tel. 12464 of 18445 van 9-10 uur. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken Velserduinweg 52, IJmuiden, ma. Vm vrij. 9-10 u. Tel. 02550-18830 en 22169 TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen Ge opend di Vm zat. van 10-12 en 14-17 uur. Museum Beeckestijn. Rijksweg Velsen Ten toonstelling „Buitenplaatsen in Velsen” Ge opend van 10-12 en 14-17 uur. Maandags ge sloten Pieter Vermeulen Museum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, dagelijks van 9.30- 12.00 en 14.00-16.30 uur. Stadhuis.Bezichtiging op werkdagen van 10 tot 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens. Bessemerstraat Velsen-Noord. Geopend dinsdags en donderdag van 10-16 uur en verder op aanvraag, tel. 02510- 91022 en 93088. De prijsuitreiking door de oud-voorzit- ter van KIC Evert Sanders zal omstreeks 16.45 uur plaatsvinden. Geboren: H. J. Boer-van der Lugt, z., IJmuiden; E. E. Vink-van Oeffelen, d., IJmuiden; B. M. L. Groen-de Jong, z., IJmuiden; M. C. Molenaar-Huijbens, d., Santpoort; M. Butterweck-van Well, z., IJ- muiden; F. W Huisman-Dortmundt, z., Santpoort; B. M. Bouwmeester-Fetlaar, z., IJmuiden. De voormalige Insingerschool aan het Moerbergplantsoen. Ook qua ligging geschikt als museumgebouw, aldus B en W De commissie voor culturele en sportzaken denkt er net zo over. In de gigantische koelruimten en ver- werkingsafdelingen kwam een einde aan een jarenlange bedrijvigheid. Directeur I drs. P. G. C. Siemens heeft de teruggang van de behoefte aan het ijs dat Goudvries fabriceerde en de daarmee gepaard gaan- de ontwikkelingen van nabij meegemaakt, j „Een belangrijk deel van de panden die Goudvries in beheer had kon dienstbaar worden gemaakt aan aanverwante bedrij ven. De rederij en haringhandel Ouwe- hand uit Katwijk kwam met ons tot een huurovereenkomst voor een groot deel van de panden. Ook handelsonderneming Lagendijk kon zijn bedrijfsactiviteiten in één der panden uitbreiden. Het centrale vrieshuis dat nu van eigenaar is gewisseld voldoet niet meer aan de eisen die vandaag worden gesteld. Eigenlijk hadden we de moed al een beetje opgegeven dat er ooit nog eens een gegadigde voor deze ruimte zou komen. Nu dat toch is gebeurd zijn we daar om meer dan één reden blij mee. Het zal een verlevendiging betekenen van een hoek aan de Trawlerkade die een beetje Zwembad De Waterakkers, Kerkweg. Buiten bad geopend van 9-20 uur. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Do. geopend van 13-16.30 uur. Alarmnummers: politie 39111. brandweer 32121, milieuklachten 96000. Een rondleiding door het bedrijf in Vel sen-Noord maakt duidelijk dat het bedrijf van de gebroeders Kaptein inderdaad aan uitbreiding toe is. Het ambitieuse duo heeft met zijn groothandel in het zo puur Hollandse zuivelprodukt ingespeeld op de behoefte van de consument. De vraag naar kleinverpakte hoeveelheden kaas en roomboter is enorm gestegen. Kaptein in Velsen-Noord deed er iets aan. De plakjes ven. Daarom hebben we destijds de mar- vacuüm verpakte kaas en minikuipjes garine zonder hartzeer uit het assortiment

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 5