Zege op Shell: 1-9 Kwaliteit van de Stootslag sterk Foresters minder VEEL WIELRENNERS IN WAARDERPOLDER GELIJKSPEL DSK EN TYBB Ongekend hoge score van SUPERSTAR Vijf kilometer hoogtepunt in Nijmegen Winst Rangers Zeges Schouten en Smit Wereldrecord Loting honkbal Matige start springruiters Wonink-v.d. Berg Koersen Duindigt wapen van DSS Pqmitrte evenementen 10 september ROCKOPERA U Mi Ok-) o t 7 rs el 3 5 t 23 SPORT AUGUSTUS 19 7 7 1 8 DONDERDAG 1. 50 25 .50 .95 '50 50 50 d 50 zei) 0.- 50 ^VUUULUUIJJJIJ/,, MM» embleem A Jos Hermens: uitstekende tijd a ADVERTENTIE, ;se Aanvang: 20.15 uur. Haarlems Dagblad .O..' verschillende renners heeft moeten af wijzen. In samenwerking met het Openluchttheater Bloemendaal presenteren wij aldaar op van Tim Rice en Andrew L. Webber, uitgevoerd door het jongerenkoor St. Stephanus" met orkest uit Amsterdam. Het toernooi, dat onder leiding staat van BOC en voortreffelijk is georganiseerd, kenmerkt zich door de zeer vele verrassin gen. Om er maar enkele te noemen in de vierde zitting liet het echtpaar Luesken iedereen verstomd staan door uit de ach terhoede naar de top van de ranglijst op te rukken, terwijl het nu Wonink-Van den Berg was dat met een uitslag van maar liefst 66 procent een kansloze twaalfde positie omzette in een sprong naar de eerste plaats. In deze competitie, waar kennelijk van alles mogelijk is, zou het evenwel geen opzien meer baren indien de voorsprong van 54 punten die het thans leidende koppel heeft toch niet voldoende voor de eindzege zou blijken te zijn. Swier- Van der Werff, een paar dat tot nu toe zeer regelmatig heeft gespeeld, is ongetwijfeld in staat het kampioenschap nog voor de grijpgrage handen van Wonink-Van den Berg weg te grissen. Daarbij moet direct worden aangetekend dat van het elftal dat deze week vooral in Haarlem en omstreken aantreedt in twee tweedaagse wedstrijden, tot nu toe nog slechts een oppervlakkige indruk kon worden verkregen, doordat het weer al twee wedstrijden vroegtijdig beëindigde. (Van onze cricketmedewerker) HAARLEM Twintig jaar geleden was de komst van het Engelse Free Foresters- elftal voor de Nederlandse cricketwereld een interessante gebeurtenis waar met belangstelling naar werd uitgekeken. Die belangstelling is er nog wel, maar de kwaliteit van de Free Foresters-elftallen die de laatste jaren ons land bezoeken is beslist minder dan in vroeger dagen. De Winter-Van Zanten (800) staat derde met pal achter zich Van Berkel-Kruyff (796). Hellingman-De Wit (792) neemt de vijfde plaats in Deze paren kunnen zich echter voor het kampioenschap als uitge schakeld beschouwen hoe grillig het toer nooi tot nu toe ook verloopt. In de verliezerspoule nestelde het echt paar Groot van de bridgeclub Spel en Vriendschap zich met een totaal van 898 vast op de bovenste plaats. De BOC-spe- lers Sanders-Kamoen (858) zijn tweede. Kalshoven-Zandbergen (856) volgt met een geringe achterstand, Koch-Ligthart (822) dat de leiding had, was van slag en zakte naar de zesde plaats. In hun eerste wedstrijd op maandag brak hun beste leg-spinbowler bij het maken van een schitterende vang zijn rechterarm. Het was dan ook vooral aan het matige batten van de meeste Flamin go's te danken dat de schade beperkt bleef voor de Foresters. Openingsbat Thijs Ver meulen scoorde een knappe 55, Van Laer een wilde 25 en Van Meurs 26. Zo kwamen de Flamingo’s op 119 voor 3, maar aan het einde van de eerste dag wees het score bord 145 voor 7 aan. Henny Wijkhuizen scoorde woensdagmorgen nog snel 22 runs en bleef zelf not out toen hij op 175 voor 9 declareerde in een laatste poging er een wedstrijd van te maken. Watson le verde met bowlingcijfers van 4 voor 12 in 7 overs een knappe all round prestatie. Wijkhuizens initiatief werd niet beloond. De Engelse openers Bray (33) en Williams (40 not out) brachten het tot 78 voor 1 toen om twee uur vanwege de regen de wedstrijd gestaakt moest worden. Pim Kruyt verkreeg het enige wicket. De Free Foresters hadden in het veld met een grote handicap te kampen Vrijdag en zaterdag wordt op Bloemen daal gespeeld tegen het Nederlands Elftal dat op een plaats afwijkt van het elftal dat drie weken geleden in Esbjerg tegen Dene marken aantrad: Peter Entrop van HCC neemt de plaats in van Eduard Abendanon van UD. Het Nederlands Elftal bestaat uit: aanvoerder Van Schouwenburg (Rood en Wit); wicketkeeper Schoonheim, Ouwer- ker, B van Weelde en R. van Weelde (allen VOC), Entrop (HCC), Bekedam en S. Lub bers (beiden Kon. UD), Kramer (Quick), Van. Wel en Dérogee (beiden HBS). Voor de Foresters komt de Rood en Wit- speler Ruud Onstein in het veld voor de geblesseerde Cattrail. De Engelsen had den geen reserve meegenomen De uitslag 1. L. D. Schouten, 2. P. v.d. Knoop, 3. W. Koene, 4 A. Harren, 5. Henny van Leeuwen. Jan v.d. Horst als winnaar van het eerste onderdeel, moest het nu met de zesde plaats stellen. Aspiranten 1. M Stolvoort, 2. Jos de Bie, 3. M. Barnhorn. In een rit voor de zomeravondcompetitie van de Haarlemse Raceclub Excelsior om de De Jong-beker. bleek Ron Smit weer eens niet te stuiten. Samen met Kees Schrama, die hij in de eindsprint lengtes achter zich hield, had Smit een ronde voorsprong genomen De uitslagen amateurs 1 R. Smit, 2. K. Schrama, 3. N. de Bondt op 1 ronde: 4. M. de 2 liwersity Campus Shirt. Aware kwaliteit sweatshirt in vele kleuren a» Energie en FC Schalkwijk bleken vrij aardig aan elkaar gewaagd De gasten waren iets beter en namen door Brammer een 0-1 voorsprong. Kort voor rust kreeg de thuisclub een opgelegde kans om uit een strafschop weer langszij te komen, maar de elfmetertrap van Joop van Duffe len werd door keeper Arjan de Kind gepa reerd. In de tweede helft maakte Van Duffelen zijn misser goed en wist alsnog de gelijkmaker te scoren: 1-1. Door een doelpunt van Peter Visser kwam FC Schalkwijk alsnog tot de volle winst: 1-2. Een verjongd Ripperda (tweede klas) kwam in een vriendschappelijke oefen wedstrijd tegen Stormvogels (derde klas) tot een 1-1 gelijkspel. Nadat de thuisclub een kwartier voor rust door Peter Wester- huis aan een 1-0 voorsprong was gekomen, wisten de gasten amper één minuut later door Wim Kurver weer langszij te komen 1-1. In de tweede helft was Stormvogels weliswaar iets sterker, maar keeper Ben Puls van de thuisclub stond een overwin ning voor de IJmuidenaren in de weg. De strijd tussen de reserves van beide ploegen verliep doelpuntloos ^ln het programma van Damiate Evenementen in het Openluchttheater te Bloemendaal werd de uitvoering van de rockopera Jesus Christ Super star” - onder voorbehoud - vermeld op zaterdag 27 augustus 1977. De voorstelling zal echter plaatsvinden op zaterdag 10 september 1977. Ged. Oude Gracht 82 (Haarlem-Centrum) Soendaplein/Floresstraat (Haarlem-Noord) Califomiëplein 17 (Haarlem-Schalkwijk) Raadhuisstraat 60 (Heemstede) (Van onze softbalmedewerker) AMSTERDAM. Onder weinig ideale weersomstandigheden heeft het team van Nelissen-DSS in de hoofdklasse softbal Shell voor eigen publiek kansloos met 1-9 verslagen. Op een weliswaar nat maar toch goed bespeelbaar veld sloegen de gasten al in de eerste inning hard toe. Met een homerun van Hilde Foks leek Shell in de gelijkmakende eerste slagbeurt nog iets terug te doen. Maar al in de tweede inning vergrootte DSS de 5-1 voorsprong tot 7-1 toen Elly Zweers van fouten profi teerde en Loes Buenting vier wijd scoorde op offeringsslagen. Het defensief sterk spelende DSS kwam naarmate de strijd vorderde geen moment meer in moeilijkheden. De snel invallende duister nis en het natte veld waren de belangrijk ste oorzaken van het voortijdig beëindigen van dit duel na zes innings. De runs, die DSS de voorsprong tot 9-1 deden opvoe ren, werden in de vierde inning gescoord na een driehonkslag van Loes Buenting en een vrije loop voor Helma Kuyper. Het duel tussen Marcon-Kinheim en Bloemendaal viel ten prooi aan de gaven van Pluvius, en zal mogelijk komend weekeind ingehaald worden. Vanavond zal in Haarlem-Noord Mieloo Onze Gezel- Het werd een uitstekende wedstrijd, waarin alle grote mannen beurtelings volgens afspraak de kop namen. Haver- wege de wedstrijd leek het er even op, dat het Nederlands record van Jos Hermens (13.22.4) zou sneuvelen. Door het wegval- De tweede trekpleister was de deelne ming van de Nieuwzeelander John Wolker, die hardnekkige pogingen doet het wereld record op de 1500 meter op zijn naam te brengen. In Nijmegen kwam het niet zo ver Walker was zichtbaar vermoeid van de wedstrijden, die dinsdagavond in Brus sel waren gehouden en waar hij met 3.32.7 de beste seizoenprestatie leverde. Vooraf kondigde hij aan, dat hij rustig aan zou doen en een tijd in de buurt van 3.42 zou lopen. Walker hield woord. Tot 300 meter voor de finish liep hij rustig mee in het veld, waarin Evert Hoving en de Brit Mike Kearns. Toen zette hij even aan en finishte als eerste in 3.42.1 met in zijn kielzog Evert Hoving, die tweede werd in 3.43.0. NIJMEGEN (ANP). De 5000 meter vormde het hoogtepunt van de internatio nale atletiekwedstrijden, die gisteravond ter gelegenheid van de opening van de kunststofbaan Brakkenstein in Nijmegen werden gehouden. Een sterk veld met de wereldrecordhouder Dick Quax (Nieuw- Zeeland), de Britten Dave Black en Mike McLloyd, de Belg Emiel Puttemans en onze landgenoten Jos Hermens en Gerard Tebroke verschenen aan de start. GLASGOW (ANP) Glasgow Rangers heeft de eerste wedstrijd in de voorronde van het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars tegen het Zwitserse Young Boys met 1-0 gewonnen. Deze stand was reeds bij de rust bereikt Het doelpunt in het duel, dat door 30.000 toeschouwers len van Emiel Puttemans zakte het tem po en was de kans op een recordverbete- ring verkeken. Driehonderd meter voor het einde versnelde Jos Hermens, die voor het eerst sinds jaren een thuiswedstrijd liep en graag wilde winnen, maar Mike McLloyd en Dick Quax volgenden gemak kelijk In de eindsprint gingen zij over Hermens heen en finishten beide in 13.25.2, waarbij McLloyd een fractie eerder over de streep ging. Jos Hermens werd derde in de uitstekende tijd van 13.26.0 voor Gerard Tebroke, die als vierde binnenkwam in 13.28.0. Emiel Puttemans stelde hevig te leur. Hij werd slechts zesde in een tijd van 13.53.8 (Van onze wielermedewerker) HAARLEM Als tweede onderdeel van het clubkampioenschap omnium reden de renners van het Haarlemse De Kampioen op het parcours in het Spaarnwouderbos een rit in lijn over zestig kilometer en daarin toonde Dick Schouten zich de snelste. Hij ondernam drie ronden voor het einde een solovlucht en bleef met 37 seconden voorsprong duidelijk aan de winnende hand. KEULEN (ANP) Een Westduitse for matie heeft gisteravond in Keulen het we reldrecord 4 x 1500 meter estafette verbe terd en gebracht op 14 min. 38,8 sec. Het record stond sedert 22 augustus 1973 op naam van de Nieuw Zeelanders Polhill, Walker, Dickson en Quax, die in Oslo tot 14 min 40,4 sec. kwamen. De Westduitse formatie was als volgt samengesteld. Thomas Wessinghage, Ha rald Hudak, Michael Lederer en Karl Fle- schen HAARLEM (ANP) Woensdag is de loting verricht voor de halve finales van het honkbaltoernooi om de nationale beker. De wedstrijden zullen zaterdag 10 september worden gespeeld en eventueel een dag worden verschoven indien de weersomstan digheden dit noodzakelijk maken De wedstrijden zijn Olga ADO-Tetramin Nicols en Nicon/HCAW-Sparta e 1 In de laatste minuut redde keeper Van Steijn voor DSK de halve winst door een strafschop van Wim Emmerik te pareren ROTTERDAM (ANP). Op de ope ningsdag van het dertigste internationale concours hippique in Rotterdam, zijn de Nederlandse springruiters buiten de prij zen gevallen. Dinsdag en woensdag speelden de Fo resters tegen De Flamingo’s, de Neder landse Cricket Touringclub die men de evenknie van de Free Foresters zou kun nen noemen. De Engelse aanvoerder Wat son won de toss en stuurde zijn collega Henny Wijkhuizen met diens elftal het veld in. Zonder twijfel zijn er momenten ge weest dat Watson daarvan spijg had. Op 66 was hij al vijf wickets kwijt, waarvan de Bloemendaal-speler Pim Kruyt er in zijn tweede over twee achter elkaar voor zijn rekening nam. Voor de Flamingo’s kwamen zes bowlers aan bod, van wie er vijf wickets namen. Onstein 2 voor 56, Kruyt 4 voor 22, Van Meurs 1 voor 21, Nieuwenhuizen Kruse- man 2 voor 19 en Frank Vermeulen 1 voor 21 Wijkhuizen werd met 0 voor 28 voor namelijk het slachtoffer van zijn fielders. (Van onze bridgemedewerker) HAARLEM/IJMOND. De vijfde zit ting van de strijd om het open zomerkam- pioenschap bridge van Kennemerland le verde voor de IJmuidense combinatie Wo- nink-Van den Berg bij een maximum van 728 punten de ongekend hoge score op van 477 waardoor dit paar van de twaalf de plaats naar de top van de ranglijst stevende. Met nog een ronde te gaan heb ben de nieuwe leiders, die hun totaal op 864 brachten, een voorsprong van 54 pun ten op nummer twee, Swier-Van der Werff (810), en daarmede verreweg de beste papieren voor de eindzege. Door een paar omzettingen liep het na de rust wat beter bij TYBB en een kwartier voor tijd kon de van Telstar weergekeerde John van Bilderbeek de gelijkmaker sco ren: 1-1. De strijd werd daarna wat feller. Bekwaam hanteerde DSS na de openings- hit van Elly Zweers het wapen van de stootslag. Niet alleen brachten Loes Buenting en Helma Kuyper Elly Zweers over de thuisplaat, maar de daarop vol gende honkslagen van Ans Kroon, Jeanet Lacourt en Ineke Mulder beslisten in feite de strijd. Het duel tussen TYBB en een met veel inzet strijdend DSK was soms een tikkeltje aan de harde kant. De Yellows hadden weliswaar een veldoverwicht, maar het plaatsen was bijzonder slecht. Na een half uur spelen maaide de uit zijn doel geko men keeper Ed Whenes buiten het straf schopgebied over de bal en toen kreeg Peter v.d Heyden een niet te missen kans om DSK aan een 0-1 voorsprong te helpen. In de eerste klasse versloeg The Herons in een spannende wedstrijd het Utrechtse UW na verlenging met 1-0. De woensdag avond verrichte bekerloting verliep voor de overgebleven Haarlemse vertegen woordiger niet zo gunstig. In Amsterdam zal THB moeten optornen tegen de Pira tes. De duels tussen Wassenaar en Sparta en HSCN en JRC Ducks completeren de wedstri j denreeks (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. Voor de derde keer houdt de Haarlemse Raceclub Excelsior zondag op het Industrieparcours een ron de van de Waarderpolder en daarvoor verschijnen in vier categorieën amateurs, junioren, veteranen en nieuwelingen - ruim driehonderd renners aan de start. De belangstelling voor de inschrijving was zo groot, dat men vooral bij de amateurs De gereduceerde plaatskaarten (kassa x openluchttheater 7,50 zijn verkrijgbaar Q, O bij onze kantoren: J Telefonisch kunnen geen plaatskaarten worden gereserveerd Het aanzetten van de Flamingo-slow bowlers bracht enig leven in de brouwerij, zij het niet steeds in positieve zin. De Foresters-batsman Watson en Wingfield Digby (in het dagelijks leven dominee) keerden het getij, maar hadden daarbij over geluk niet te klagen. Zo werden in twee opeenvolgende overs van Wijkhuizen een moeilijke vang en twee „uppies" ge mist. En dat zouden niet de laatste gemiste catches zijn van deze twee dagen. Dat alles neemt niet weg dat het batten van Watson en Wingfield Digby van goed gehalte was en dat zij bovendien de stand van 66 voor 5 op 151 voor 6 brachten, waardoor de wed- I strijd niet bij voorbaat gedoemd was in j een farce te verkeren. Wingfield Digby scoorde tenslotte 63 runs en zijn vertrek betekende een snel einde van de Engelse innings op 172 waren zij all out DIERENPRIJS (le afd.) 2040 m: 1. Nel- wyn Bush (P.M. Smit) 2.50.3 1.23.5, 2. Ol- bert D, 3. Milord Baker. Winn 2,10 pl 1,50 1,90 2,10 kopp 6,50 trio 79,70. CHANRINETTEPRIJS 1900 m: 1. Moor tje (E. Bloem) 2.04.8, 2. Jolly Judy, 3. Jolly Prince. Winn 3,60 pl 1,90 4,80 kopp 8,90 Niet gestart: Juweel Jinks. ROZENDAALPRIJS 2040 m: 1. Melchi or (C.J. de Leeuw) 2.47.6. 1.22.2,2. Olympia Hanover, 3. Nico. Winn 6,90 pl 2,30 1,50 3,20 kopp 10,40 trio 111,60. SHANAPPYPRIJS 2000 m: 1. Sweet William (E Bloem) 2.10,2, 2. Angry Briga de, 3. Laristo. Winn 7,80 pl 3,40 1,70 kopp 7,90 VELPPRIJS 2120 m: 1. Marion S (S.A. Hartman) 2.54.2 1.22.2, 2. Okos, 3. Oerma- na. Winn 2,40 pl 1,40 2,30 2,- kopp 5,80 trio 42,-. MIDDENHEUVENPRIJS 2040 m: 1. Peggy Duke (J.G.H. de Jong) 2.52.7 1.24.7, 2. O Signal, 3. Penny Duke. Winn 3,60 pl 1,50 2,20 2,90 kopp 20,60. TERLETPRIJS 2040 m: 1. Larens Trots (P. Smit) 2.44.1 1.20.4, 2. Kimberly Gregor, 3. Nathan Olivier. Winn 7,10 pl 1,40 1,70 1,20 kopp 23,20 trio 373,80. JOSEPHINEPRIJS 2600 m: 1. Panto- krator (H v.<i. Kraats) 2.30.0, 2. Jollido, 3. Florian. Winn 2,20 pl 1,20 1,70 kopp 2,30. Niet gestart: Jupiter Jinks. DIERENPRIJS (2e afd.) 2040 m: 1. Over tax (M. van Leeuwen) 2.48.5 1.22.6, 2. Milo, 3. Nairobi. Winn 2,80 pl 1,10 1,40 2,80 kopp 3,50 trio 60,20. DE STEEGPRIJS 2500 m: 1. Prusso Su preme (M Bouwhuis) 3.31,4, 1.24.6, 2. Noy v.d. Lente, 3. Otis Nardinclant. Winn 4,20 pl 1,40 1,20 1,60 kopp 14,50. TOTALISATOROMZET 329.094,- len koploper Terrasvogels ontvangen. Aanvang acht uur. (Van een medewerker) HAARLEM. In de strijd om de Schalkwijk-bokaal heeft DSK, dat eerder op eigen veld verrassend met een score van 3-2 won, opnieuw voor een kleine surprise gezorgd door TYBB in eigen ho me op een 1-1 gelijkspel te houden. FC Schalkwijk behaalde zijn eerste winst punten door met 2-1 van gastheer Energie te winnen. Za Met umversiteits l diiqe Nieuwstraal 185 I fbAcV* (Noord Arcade) IJmuiden I I /ZT? Van Coevenhovenstraat 25 I Heemskerk I bane Houtstraat 45 I Winkelcentrum Schalkwijk Slechts twee nationale vertegenwoordi gers wisten een parkoers foutloos af te werken, een bijzonder mager resultaat als men bedenkt dat er drie springconcoursen op het programma stonden. Alleen Euro pees kampioen Johan Heins met Seven Valleys en Harry Wouters van den Ouden- weyer met Salerno behoorden in het laat ste onderdeel van woensdag, het spring concours om de Prijs van de Rijn, tot de twintig combinaties die zich met een fout loze rif voor de barrage plaatsten. Een- ADVERTENTIE. Het Industrieparcours is voor deze der de ronde enigszins verlengd en 1.250 meter lang. Om tien uur ’s morgens wordt het wielerfeest in de Waarderpolder ingezet met een koers voor veteranen over veertig kilometer en onder de tachtig deelnemers bevinden zich onder andere plaatselijke en streekfavorieten als Henk Buis, Piet Steenvoorden, Ben Gieske, Peter de Jong, Toon Rutte, Nico Slingerland, Ko van Tin telen, Jan Timmer en Herman Zuiderduin Ook de nationale kampioen Wim van Dok uit Grootebroek is van de partij. Na de veteranen starten om half twaalf zeventig nieuwelingen en die moeten ook veertig kilometer verhapstukken. De Haarlem mers Gert Blom, Ton Gieske, Ab Harren, Frank Nijssen, Huub de Vries, Jan van Wijk, Ben Luyken en Nico Wegkamp zijn met de Heemstedenaar Fred Smit zeker niet kansloos. Zestig junioren beginnen om kwart over een aan een wedstrijd over zeventig kilometer. De Haarlemmers Nees de Bondt, John de Bie, Frits Dreyer, Frans V.d. Klis en Ron van Waard moeten met de Zwanenburgers Ron Snijders en Henny van Lent voor eigen publiek hoge ogen kunnen gooien. Aan de strijd van de amateurs over honderd kilometer, waarvan de start om half vier is, nemen welgeteld honderd ren ners deel. Van de deelnemende Haarlem mers zijn Ted Blom, Jan v.d. Horst, Wim Koene, Henk Kuipers en Ron Smit zeker niet kansloos. Zij mogen echter sterke tegenstand verwachten van andere favo rieten als een Dirk Groen uit St. Pancras, Henk Jacoby uit Nes aan de Amstel, de Amsterdammers Ron Bessems, Jan de Nijs en Martin Visser, René Kos uit Oud- karspel, de Zwanenburgers Gé Kuit, Cor Leunis en Stan Snijders, de Badhoevedor- per Co Moritz, Sjaak Schuitemaker uit Andijk, de Hillegommer Rhett van Trigt, Ko Zomer uit S.chermerhorn, de nationale stayerkampioen Mathé Pronk uit War menhuizen en Hans Langerijs uit Blokker Het ’veld' deelnemers is niet alleen kwanti tatief, maar ook kwalitatief bijzonder sterk. Er mag dan ook een spannende strijd verwacht worden Pim Kruyt (rechts) nam twee wickets Zeestraat 18 (Beverwijk) Schouten. Nieuwelingen: 1 B. Luiken, 2. H. Biel op 1 ronde; 3. E. Scholten. Aspiranten 1. M. v.d. Hulst, 2. R. Vroom, 3. E. Gieske. Bij de jeugd zegevierden Wim Otte, John Peereboom en Mikel de Boer, terwijl Joke Poel het snelste was bij de dames. met het Nederlandse tweetal. Heins kreeg acht en driekwart strafpunten, Wouters zelf twaalf. Greig. De return zal over twee weken in Bern plaatsvinden. De winnaar komt in de eerste ronde uit tegen FC Twente

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 23