Passat met nieuw front ^TLA Comfort in Vier fotowedstrijden boeken r t Onvergetelijke momenten Volkswagen staakt de produktie van de „kever Toyota combi Wat wilt u nog meer, mijnheer? weq en wiel I II modejournaal! I >7 HR R Demonstratie Filmgroep Haarlem Zilveren camera op Schiphol 19 19 7 7 I AUGUSTUS 1 9 VRIJDAG 1 K- z - i W« I A. J J □□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□’□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□a 1, w HET PLEZIER, de blijde verrassing straalt af van het kindergezich tje. Hoe groot wordt de zeepbel en waar zal hij terechtkomen? Dit zijn onvergefelijke momenten die nauwelijks met woorden te beschrijven zijn. Met een foto echter vangen we zo’n ogenblik. Het aardige is, dat veel van deze momenten te voorspellen zijn. We moeten alleen maar een beetje opletten en de fotocamera gereedhouden. Over de techniek behoeven we ons niet veel zorgen te maken. Bij de eenvoudig te bedienen cassettecamera’s van tegenwoordig bijvoorbeeld hoeven we niet veel meer te doen dan op de ontspanknop van de sluiter te drukken en de foto is gemaakt. Ook de moderne kleurenfilms maken het de amateur gemakkelijk. De belichtingsspeelruimte van de films is zo groot dat een beetje over- of onderbelichting vrijwel niets afdoet aan de kwaliteit van de kleurenfoto. - mg door Bé ter Maat I - - - 7 HERENMODE IS EEN hoofdstuk apart. Het aloude gezegde „Kleren maken de man”, wordt al sinds vele jaren op een ui terst gevarieerde ma nier vertaald. Onze mannen kiezen van daag de dag heel ge woon die kleren waarin zij zich lekker voelen en verder geen gezeur. Voor de een is dat nog steeds het kostuum, al of niet met vest, of de combinatie; voor de an der is en blijft het jeans. A i T :?j8ÜMWr -. V ««MM* *«r®* ■a;e ”i.s] i Met handhaving van de Op de foto het model 1978 van de Passat. ■,■:■■- is Het dashboard is eveneens nieuw ontworpen en in de GL-serie is nu een buiten spiegel gemonteerd, die van binnenuit kan worden bediend. Daarnaast richt de aandacht van VW zich op een nieuwe bestelwagen. Daarmee gaat Volkswagen zich voor het eerst bewegen op de markt van de zwaar dere vrachtauto’s. Ten slotte overweegt men bij VW nog steeds-ondanks het mis lukken. van d^ RO 80 met wankelmotor- FE va <ge nu <eukei □us43 Jm.) ruchte spijkerbroek weer in zijn oude status wordt her steld. Met andere woorden: hij is nu simpeler van uitvoe ring geworden en komt in het straatbeeld terug zonder de gespen, de overdreven wijde pijpen, borduursels en ande re dolle toestanden. Hoe dan ook, voor ontelbare mansper sonen zal het toch een onmis baar kledingstuk blijven, los van het feit of zij voor een blue denim- of een corduroy- kwaliteit kiezen. En wat kan vader- of zoonlief daar nog niet allemaal op aan? Behal ve een jack van hetzelfde ma teriaal valt er bovendien ein deloos te variëren met kleuri ge hemden, T-shirts, truien en vesten. LEE tekende voor deze corduroy jeans, Shetland trui en het nog net zichtbare Western shirt. Eind van dit jaar staakt Volkswagen de produktie van de roemruchte kever. In totaal zijn er van dit model in de afgelo pen jaren ruim negentien miljoen exem plaren verkocht. Voor Europa en Noord- Amerika blijkt dat genoeg. Alleen in midden-Amerika en de Afrikaanse lan den is nog voldoende belangstelling aan wezig voor het kever-model. Dit betekent niet, dat er geen kevers meer verkijgbaar zullen zijn op de Europese markt. Ze moeten dan wel ingevoerd worden uit landen als Mexico, Brazilië of Zuid-Afri- ka. Volkswagen zelf gaat zich in Europa nu meer bezighouden met de uitbouw van het programma, waarin auto’s als de Golf, de Scirocco, de Polo en nu ook de Derby en een nieuwe Audi thuishoren. Tegen deze achtergrond herdenkt de Ne derlandse importeur van Volkswagen, de automobielhandel van Pon in Leusden, het feit, dat men dertig jaar als VW- importeur optreedt. Het eerste contract werd in augustus 1947 afgesloten en gold de levering van tweehonderd kever-mo- dellen. Hoewel deze wagen toen nog slechts bijna drieduizend gulden kostte, ging in het begin de afzet slecht. Pas in de jaren vijftig sloeg de vlam in de pan. Aan het einde van de jaren vijftig waren al 100.00 kevermodellen door Pon verkocht. Begin dit jaar verkocht de Nederlandse importeur de 900.000-ste volkswagen. een wankelmotor in te bouwen in een model van Audi. Al deze plannen zullen de toekomst van VW meer fundament moeten geven. De motor (inhoud 1587 cc met een vermogen van 66 din-pk) is onder de cabine geplaatst. Voorts is de Hi-Ace uitgerust met onder meer een remdruk- begrenzer op de achterwielen. >m. Ta IN DE F-SERIE van Focus Elsevier, Amsterdam zijn weer twee pockets ver schenen (nrs. 40 en 41). Van zwartwit naar kleurvergroten van de hand van Th. de Greef geeft praktische instructie voor de amateur die op onge- compliceerde wijze wil overgaan van zwartwit op kleur. Of kleur vergroten erbij wil gaan doen. Na eerst wat theorie ov»1- kleur en licht volgen apparatuur en papier en dan begint al snel de praktijk met het opheffen van kleurzwemen. Het kernpunt van het boekje is uiteraard het bepalen van de juiste filtering en belichtingstijd. Dat de auteur bij het werken met kleur- analysers de Philips PCA 060 in de hoogte steekt, is niet zo verwonderlijk; hij werkt namelijk bij deze firma op de afdeling foto en projectie. Opnieuw een nuttig praktijk- werkje. Nu het naakt vrijwel geheel uit de ta boesfeer is gekomen, bekruipt ook steeds meer amateurfotografen de lust het tot object voor zijn hobby te maken. Een nieuwe markt voor uitgevers en een der resultaten is Naaktfotografie voor ieder een van Peter Zeemeijer. Dit nu is een boekje waarop die amateurs niet zitten te wachten. Want al is de tekstuele informa tie nog zo goed en dat is ze in dit geval niet eens altijd wanneer het illustratieve gedeelte, met enkele uitzonderingen, onge schikt is om de amateur te inspireren, dan beantwoordt zo’n boekje niet aan zijn doel. De foto’s zijn vrijwel alle gespeend van enige plastiek. Een plas licht op een rib benkast die bepaald niet flatteus is, bete kent anti-propaganda voor de naaktfoto grafie. De auteur is niet veel verder geko men dan het bloot. Ook de buitenopnamen getuigen hiervan. Voor wat meer geld zijn er, ook voor de amateur, heel wat betere instructieboeken in de handel. bovei touch luurd DE EERSTE AVOND van het seizoen van Filmgroep Haarlem heeft plaats op vrijdag 26 augustus in de zaal van de Theo Thijssenschool, Piet Heinstraat 14, vlak naast het zwembad de Houtvaart. De avond begint om kwart over acht met een vergadering en wordt om kwart over ne gen voortgezet met demonstratie en film vertoning. Bij de demonstratie gaat het om de pas uitgekomen Silma D7 geluidspro- jector. Hierover wordt een filmpje ge draaid. Van groot belang voor de ama teurs beschouwt de filmgroep de demon stratie van de lichtsterkte S8 professione le stripe-projector Fumeo met 200 Watt/24 V lamp (licht als ven een 16 mm projector) met 25 Watt versterker. Belangstellenden kunnen contact opnemen per telefoon, nummer 314067. De echter seizoenopening van de groep is op zondag 21 augustus om negen uur in de, stationshal tegenover de Beyneshal. Na koffiedrinken gaat men de stad in om een cyclus-film te maken. De bestelwagen die vóór drie zitplaat sen heeft, kan voor verschillende doe leinden worden ingericht. De prijzen va riëren van ruim veertien mille tot meer dan twintig mille, naar gelang de uitvoe ring die men kiest. Op de foto, zoals gezegd, het comfortabele interieur van de cabine. Nadat het VW-concern in Wolfsburg een aantal jaren fors verlies heeft gele den, is de toekomst voor VW nu meer rooskleurig geworden. Dit is onder ande re te danken aan de invoering van nieuwe modellen, een radicale stroomlij ning van het produktieproces en een gun stige marktontwikkeling. Bedroeg de omzet in 1974 nog 16,9 miljard D-Mark, in 1975 kwam men al op 18,8 miljard D- Mark en verleden jaar werd de 21,4 mil jard mark bereikt. IN DE EXPOSITIERUIMTE van de Luchthaven Schiphol, op de derde ver dieping van het stationsgebouw bij restau rant Aviorama, wordt tot en met 23 sep tember de tentoonstelling De zilveren ca mera gehouden. Het is een selectie van foto’s die meedongen ih de jaarlijkse wed strijd, georganiseerd door de Nederlandse Vereniging van Fotojournalisten, in sa menwerking met de sectie Fotojournalis ten van de NVJ, de BFN en de GKF. Een blik in de cabine van de nieuwe Hi- Ace bestelwagen van Toyota. Hoewel de buitenafmetingen van dit nieuwe model gelijk zijn gebleven aan die van de series uit voorgaande jaren, is de laadcapaciteit aanzienlijk toegenomen. Dit werd be reikt door de nieuwe Hi-Ace een meer vierkante opbouw te geven en een toena me van de binnenafmetingen. De Hi-Ace bezit vijf deuren, waarvan drie toegang geven tot de laadruimte. Zowel links als rechts zijn schuifdeuren gemonteerd, die een maximale opening bieden van bijna een meter breed en 1'32 meter hoog. De achterklep gaat naar boven open en biedt onbelemmerd toegang tot de laad vloer. Blousons van meerkleurige tweed breisels afgebiesd met leer uit de wintercollectie van de Duitse fabrikant Falke. Eveneens van Greiff is deze tweed blou son met gebreide kraag. Tegenover de verliesgevende jaren in 1974 en 1975, kon men verleden jaar een overschot van bijna een miljard mark boeken. Volkswagen heeft uiteraard verschil lende plannen om deze gunstige trend nog verder uit te bouwen. Allereerst wil men in Wolfsburg na het succesvolle dieselmodel van de Golf, ook de Passat en een model van de Audi met dieselmo tor gaan uitrusten. In augustus zal tevens een overeenkomst worden gesloten met het MAN-concern voor de produktie van vrachtwagens in de klasse van 6 tot 9 ton. trekt. Ter gelegenheid van de grote uitbrei ding van dit museum organiseert de Stich ting Vrienden van de Hoge Veluwe een bijzondere wedstrijd, die betrekking heeft op de beeldhouwwerken die in het mu seumpark zijn opgesteld. Gevraagd wordt om deze door middel van een tekening, een aquarel of foto weer te geven. De foto’s kunnen in zwart/wit of in kleur worden uitgevoerd. Ook dia’s zijn welkom. Inzen dingen vóór 5 september 1977 aan het adres: Wildernislaan 49, in Apeldoorn. KRIJGT DE MAN DIE het kostuum of de combinatie prefereert, nu minder varia tiemogelijkheden toegeme ten? Welnee, denk alleen maar eens aan de sluitingen van de jasjes: één rij, geslo- i ten op twee of drie knopen of de dubbel-rijers. Voorts spe len bredere of smallere re vers in verschillende lengten een rol en tenslotte gaat het er met het verwerken van de zakken soms zeer fantasie rijk aan toe. VOOR DE VRIJE UURT JES zijn er verder uitsteken de flanel en andere wollen pantalons, die dan weer ver fijnd te combineren zijn met blousons, jacks en fraaie truien. De koelere dagen kun nen worden getrotseerd in mooie wollen jassen, waarbij de sportief aandoende trenchcoat nog altijd zeer ge wild is. Sierstiksels, leren knopen en een gezellige ge ruite voering zorgen bij dit kostelijke kledingstuk voor de nodige speelsheid. LATEN WE ONS NOG even wat meer tijd gunnen voor de truien en vesten. De keus hierin is vrijwel onuit puttelijk. Naast lamswol en De Passat heeft voorwielaandrijving en VW heeft zich moeite getroost om het verbeterde model ook beter te isoleren tegen motorlawaai. Tenslotte werd achter een stabilisator aangebracht om het gedrag van de wagen in de bocht te neutraliseren. De verbeteringen aan de Passat werden natuurlijk ook toegepast op de Passat Variant. z.s.n et vrij ie. Te Met handhaving van de „fast-back” heeft Volkswagen de Passat 1978 toch de nodige wijzigingen meegegeven. Een nieuw front met knipperlichten die om de zijkanten zijn gebogen, spoiler met luchtdoorlaat en een nieuwe grill met vergrote koplampen bepalen het gezicht van de aangepaste Passat. Zowel vóór als achter zijn bovendien de bumpers verzonken aangebracht in de carrosserie. Door het gewijzigde front nam de luchtweerstand af, wat resulteert—aldus Volkswagen in een zuiniger gebruik. DE ZOMER IS de tijd voor foto-wed- strijden. Dat is ook dit jaar weer te mer ken; er worden door verschillende organi saties fotowedstrijden georganiseerd. Amateurs kunnen inzenden voor één van deze onderwerpen: Mens en beton Een wedstrijd, waarin foto’s worden ge vraagd, die verband houden met het ge bruik van beton in de menselijke samenle ving. Dat kunnen foto’s zijn van mensen, die werken in beton, maar ook van mensen die zijn gefotografeerd in een omgeving die mede uit beton bestaat. Inzending van kleuren- of zwart/witfoto’s (geen dia’s) vóór 15 september 1977. Het aanvragen van de wedstrijdvoorwaarden kan ge schieden bij: Betonvereniging, Postbus 61, Zoetermeer. Groninger borgen kieken De borgen zijn oude, kasteelachtige landhuizen in de Groninger Ommelanden. De Stichting „Vrienden van de Groninger Borgen” houdt zich bezig met het instand houden en verfraaien van deze huizen. Om de belangstelling voor deze borgen te ver groten is de fotowedstrijd „Borgen kieken in Grunnergerland” opgezet. Wie mee wil doen kan een wedstrijdformulier aanvra gen bij de bovengenoemde Stichting. Adres: Postbus 19, Groningen. Foto’s in zenden vóór 30 september 1977. Rond uit ’77 Dat is de naam van een fotowedstrijd, die is georganiseerd door het gelijknamige muzikaal-informatieve jongeren-program- ma van de EO. De wedstrijd is uitsluitend bedoeld voor jongeren tot en met 27 jaar; er kunnen alleen foto’s worden ingezon den, dus geen dia’s. Het onderwerp: is vrij; elke foto, die iets heeft te zeggen, mag worden ingezonden. De foto’s moeten ui terlijk 15 september 1977 binnen zijn. Het adres voor het aanvragen van een wed strijdformulier en het inzenden van de foto’s: Evangelische Omroep, Postbus 565 in Hilversum. Breng de kunst in beeld Het Nationale Park „de Hoge Veluwe” bestaat niet alleen uit een natuurgebied, dat 5500 hectaren groot is. Er is ook een museum, dat jaarlijks vele bezoekers 1 a/ Shetland zijn er leuke model len van tweedbreisels afgezet met leer. Van laatstgenoem de categorie heb ik uitsteken de voorbeelden gezien bij Falke naar een ontwerp van de Italiaan Armani. Het zou mij overigens niets verbazen dat vele mannen door de knieën zullen gaan voor de fijne blousons met insteek- zakken, uitgevoerd in een meerkleurig tweedbreisel en afgebiesd met leer. Mijnheer heeft bovendien nog de keus uit een knoopsluiting of een rits en ingezette of raglan- mouwen. En wat die raglan- mouwen betreft, de lijnen er van krijgen een extra accent door middel van een leren bies. HET AANBOD overziende vraag je je toch weleens af voor wie de kledingkeuze tegenwoordig nou moeilijken is; voor de vrouw of de man? Maar eensgezind als we zijn, kunnen we elkaar ook in dit opzicht plezierig steunen. Kostuum en autocoat met leren knopen en sierstiksels uit de collectie van het Duitse huis Greiff. DE ONVOLPREZEN spij kerbroek houdt - alle tenden- zen ten spijt - dapper stand en is uit het alledaagse mo- delbeeld niet meer weg te branden. Daar staat echter wel tegenover, dat die roem- groep; spo« irlem i uin tj i tusse Va 9 V -

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 19