Overveense zwom Nederlandse record op vlinderslag MATHILDA VINK OPGETOGEN hervat training Revie aangeklaagd Tijdens CHIO in Rotterdam toto-lotto Wereldkampioenschap roeien vereist gigantische organisatie r sportpuntiq Monzon wijst acht miljoen dollar af MIMI Johan Cruijff 1 Hockey-kei TiesKruize: „Als je je sport serieus neemt, dan neem je Midalgan Sport.” 1 MIDAI 23 Vrijdag a s, ■fi Sprong vooruit Gigantisch Merkwaardig 19 7 7 SPORT AUGUSTUS 1 9 ROTTERDAM. De Neder landse deelnemers beginnen tij dens het 30e CHIO Rotterdam vloeibaar liniment bij warmtng-Bji Nieuw. Midalgan Sport. Voor warme, soepele spieren en betere sportprestaties. I MIDALGAN MEM langzaam maar zeker op dreef te komen. Bleef de nationale spring garde op de openingsdag nog met lege handen staan, donderdag ze gevierde Henk Nooren in het springconcours om de prijs van Erasmus en werd Europees kam pioen Johan Heins tweemaal derde. w, ai Springruiters komen op dreef Monzon: Geen titelgevecht. Half dorp gebouwd rond Bosbaan LUDWIG BENECKE 7. - ■aai CADVERTENTIE) door Piet Teeling AMSTERDAM. Het is inmiddels alweer elf jaar geleden dat ons land zich voor het laatst belastte met de organisatie van een internationaal roeikampioenschap. In 1966 namelijk ging de over koepelende roeifederatie (FISA) maar al te graag in op het aanbod van de KNRB. om op de valreep van het seizoen de organisatie van de Europese kampioenschappen voor dames, nadat de oorspronkelijke organisator het had laten afweten, op zich te nemen. Met dit genereuze gebaar dwong de roeibond destijds definitief de gunst van de ook nu nog regerende FISA-president Thomas Keiler af, want ook in 1964 had ons land nog getekend voor een vlekkeloos opgezet pre- Tokio-titeltoemooi voor dames en heren. LONDEN. Don Revie, tot voor een maand bondscoach van het Engelse elftal, zal door de Engelse voetbalbond (FA) worden aangeklaagd wegens het „in diskrediet brengen van het voetbal”. Revie, die vorige maand ontslag nam als bondscoach en een contract als trainer van de Verenigde Arabische Emiraten tekende, moet zich verantwoorden voor een speciale commissie van de FA in verband met zijn gedrag rondom zijn ontslag. Volgens de bond heeft Revie zich schuldig gemaakt aan contractbreuk en heeft hij de reputatie van het Engelse voetbal geschaad. Er is nog geen datum vastgesteld voor de „zaak Revie”. een echte vernieuwing was meer het feit dat er in dat jaar voor het eerst om officiële wereldtitels bij de lichte heren (tot 70 kg) werd gestreden. ming-up, eerst het volledige da- mesprogramma te laten verroei- en, waarna tijdens het daarop volgende toernooi bij de heren de puntjes op de „i” gezet konden worden. Een merkwaardig ver schijnsel, dat de zich snel ontwik kelende internationale damestop geen recht deed. Voor het lichte roeien zal de programmatische integratie ongetwijfeld een grote stimulans betekenen, al was het alleen maar vanwege het feit dat de Oostbloklanden, die tot nu toe en-masse het in deze categorie hebben laten afweten, nu met de neus op de feiten gedrukt worden wat betreft de enorme ontwikke ling, die in deze tak in het Westen zich heeft voorgedaan. Ter illustratie: maar liefst zes tien lichte skiffeurs, waaronder onze eigen kanshebber Harold Punt, zijn komen opdraven. Het feit dat de Bulgaar Nedev zich onder deze groep heeft gesch aard, is wellicht het begin van een volledig internationale vol wassenheid van de lichte catego rie: het zou een terechte ontwik keling zijn. Mede dank zij de ge noemde zestien skiffeurs, beloopt het totale veld dit jaar 883 deel nemers, een haast ongeloofwaar dig record, zeker als men be denkt dat men in het Montreal- jaar op 741 is blijven staan, en in aanmerking neemt dat in een na- Olympisch jaar de spoeling altijd wat dun is. Het aantal geheide finalisten is op een totaal van zestien deel nemende Nederlandse ploegen bijna op de vingers van één hand te tellen. Naast Karin Abma en JONKOPING Mathilda Vink straal de van geluk. Moest twee, drie keer naar hét scorebord kijken om het te geloven. Een vijfde plaats in de door Oostduitse vedettes beheerste finale van de 200 vlin derslag, het was ook moeilijk te geloven. Niets was echter minder waar: het 18- jarige meisje, dat in de series met derde tijd (2.17.32) achter Anette Fiebig en An drea Pollack zich had geplaatst voor de finale, eindigde opnieuw met een Nederlands record op de vijfde plaats. „Het is niet te geloven”, zo reageerde Mathilda Vink na afloop van haar race. „Ik dacht dat ik met een tijd van 2.17.32 (ook al een Nederlands record) aan de limiet zat. Dat ik uiteindelijk nog snel ler zou kunnen, daar had ik geen idee van. Daarom vind ik het voor mezelf ook een grote verrassing”, zo vertelde de 18-jari- ge Overveense. Zij mocht op de derde zwemavond van de Europese kampioenschappen ook te recht de verrassing in het Nederlandse kamp worden genoemd. Ten slotte, Mathil da Vink is een nieuw sterretje in de Neder landse ploeg die zich voor de eerste maal tijdens de Nederlandse kampioenschap- Daarmee heeft de 18-jarige pupil van DWT-trainer Ted Jorritsma een enorme sprong vooruit gemaakt, een sprong van vijf seconden ruim, en dat in een tijdsbe stek van amper vier weken. Heeft Mathil da er daarom geen spijt van, dat ze niet veel eerder met zwemmen is begonnen? „Nee, dat niet. Ik ben nu aan mijn derde jaar bij DWT bezig, na eerst bij NV A in Haarlem wat aangerommeld te hebben als recreatiezwemster. Ik zei toen: nou ga ik voor een jaartje naar DWT en dat zijn er inmiddels drie geworden”, aldus de Over veense. Mogelijk gaat ze komend seizoen afha ken bij de selectietrainingen. „Ik ga name lijk in Den Haag een opleiding voor kin derverzorging en -opvoeding volgen en wie weet ontstaat er dan de situatie dat ik minder aandacht kan besteden aan het zwemmen. Voor mij blijft mijn studie nummer een. Mijn zwemcarrière komt op het tweede plan. Ik ben nu 18 jaar en wie weet is dat zwemmen over twee jaar wel voorbij”, aldus zegt Mathilda Vink. De mogelijkheid dat zij in Den Haag bij ZIAN-Vitesse zal gaan trainen, doet zij af met: „Mijn ouders willen niet dat ik op kamers ga wonen, dus ik blijf op en neer pendelen tussen Den Haag en Overveen. Dat kost wel wat meer tijd, maar op ka mers, nee, dat is niets voor mij. Daarvoor ben ik nog niet zelfstandig genoeg”, aldus de Haarlemse donderdagavond, nadat ze WO. Mathilda Vink staat geconcentreerd op het startblok voor haar race op de 200 meter vlinderslag, die zo’n onverwacht succes zou opleveren. de twee-met-stuurman, Van de Pas-Kroes, balanceren op het randje van de finale (eerste tot en met zesde plaats) en de kleine finale (zevende tot en met twaalf de plaats), evenals bij de dames, Boomstra-Jongenelen, in de dub- bel-twee en de acht. Het is niet aan te nemen dat in alle gevallen de vorm van de dag en het geluk afwezig zal zijn, zodat mede door toedoen van de genoemde vijf „zekere” finalisten, zich een ook voor Nederland tot en met het finaleweekeinde, spannend toer nooi zal ontwikkelen. Voor een handjevol toeschouwers - de kou en de regen hield vele paarden liefhebbers thuis - deed Henk Nooren met Jagermeister in het laatste onderdeel van de dag een succesvolle greep naar de eerste prijs van 800 gulden. De dinsdag 23 jaar wordende oud-leerling van Hans- Günter Winkler kwam het snelst foutloos rond over het parkoers met tien hinder nissen, dat de ruiters in willekeurige vol gorde konden afleggen. In Amersfoort is de 21-jarige doelman van SC Amersfoort, Rob Goldhoorn, over leden. Goldhoorn was eind juli in het ziekenhuis opgenomen, nadat hij met zijn motor tegen een auto was gebotst. Everton heeft voor anderhalf miljoen gulden twee voetballers gekocht. Het zijn de achtvoudige international van Queens Park Rangers Dave Thomas en de 21- jarige George Wood van Blackpool. De carrière van de Limburgse bokser Sjeng Verstappen hangt aan een zijden draad. De halfzwaargewicht moet een her- nia-operatie ondergaan. zesde plaats opleverde en een Nederlands record. o*. - WHS ÏÏiwwsww«wX- pen in Amersfoort aandiende. Toen legde zij beslag op de tweede plaats op de 200 m vlinderslag in een tijd van 2.21.43 waarmee ze José Damen tot dusver vaste keuze van bondscoach Bert Sitters uit de na tionale ploeg werkte. Dat zij in Zweden, tijdens haar eerste grote internationale optreden een enorme sprong vooruit zou gaan in tijd had zelfs bondscoach Sitters niet verwacht. „Ik heb er eigenlijk geen verklaring voor. Vanochtend sprong zij eruit met een Nederlands record en we hadden eigenlijk er niet op gerekend dat zij dat vanavond weer zou herhalen. Ze heeft zich echter goed hersteld, bleek ook die snelle tijd goed te kunnen verwerken en zwom vanavond nog sneller”, aldus de Oranje-coach na afloop van de 200 meter vlinderslag waarin Mathilda Vink een tijd voor zich liet noteren van 2.16.87. Nooren had juist drietiende seconde meer nodig dan een minuut. De Zwolle naar, die vorig jaar tijdens de Olympische Spelen in Bromont als dertiende eindigde en daarmee de beste Nederlander was, onttroonde de Australiër George Sanna, die met Trie Trac 60,6 seconden had laten afdrukken. Pal voor Sanna was Heins tot 62,1 seconden gekomen. Na Nooren volg den nog drie combinaties. De Belg Eric Wauters, die woensdag twee onderdelen op zijn naam schreef, was wel sneller dan Nooren (59,5 seconden), maar maakte één springfoüt. De gigantische inschrijving, die bijvoorbeeld de deelname aan de laatste winterspelen in Insbruck ruim overtreft, belooft in ieder geval garant te staan voor uiterst boeiende toernooien, vooral ook omdat in veel sterkere mate dan anders de Olympische toppers nog in tal van nummers aanwezig zijn. Het verschijnel dat een deel name aan Olympische Spelen als een reden tot afsluiting van de carrière werd aangegrepen, gaat vooral door de vermaatschappe lijking van de topsport in het oostblok, en dan met name in de in gouden olympiërs grossieren de DDR, steeds minder op. Al met al is het de vraag of het de verrassend grote Nederlandse equipe in sportief opzicht naar den vleze zal gaan. Vandaag staan er in het Kralingse bos twee springonderdelen op het programma. Eerst wordt de derde kwalificatiewed strijd voor de Grote Prijs gehouden. De beste 25 combinaties over de drie plaat- singssprmgconcoursen zijn zeker van een startvergunning in het hoofdnummer. Voorts zal het puissancespringconcours worden afgewerkt. r E.K. zwemmen Nederlandse roeisters maken zich op om een baantje te gaan roeien op de Amsterdamse Bosbaan, waar dit weekeinde de wereldkampioen schappen van start gaan. Naast de vreugde was er toch ook de tegenslag dat Nederland geen finalist had kunnen leveren voor de 400 meter vrije- slagfinale bij de heren. René van der Kuil zwom weliswaar zijn beste seizoentijd, maar plaatste zich evenals Henk Elzer- man niet voor de finale. Dat deed wel Agnes Jansen op de 400 meter wisselslag persoonlijk. De Almelose eindigde ten slotte als zevende waarbij ze met haar tijd van 1.06.43 op de vlinderslag haar beste seizoentijd boekte. Ook de laatste 100 meter (1.06.73) mag veelbelovend worden genoemd voor de strijd op de 800 meter waarin de Almelose samen met Annelies Maas uit Wageningen aan de start zal komen voor Nederland. Johan Cruijff doet de eerste voorzichtige oefeningen na zijn operatie tijdens de training bij Barcelona. op de laatste 100 meter van haar race de Italiaanse Cinzia Rampezzo naar een zes de plaats had verwezen. Mathilda Vink was overigens niet de enige zwemster, die gisteravond een record vestigde. Dat deden ook Kees Ver- voorn (op de 100 meter vlinderslag heren) en Fred Eefting (op de 100 meter rugslag). Vervoorn kwam in de serie tot een tijd van 57.40. Een tijd overigens waarmee hij zich niet kwalificeerde voor de finale evenals Frank van Kesteren die met zijn tijd (1.02.94) die finale eveneens misliep. Utrechter Fred Eefting, die tijdens de series van de 100 meter rugslag een hon derdste seconde boven het record van Ab dul Karim Ressang was gebleven, kwam in de finale tot een tijd van 59.18, hetgeen hem achter de Tsjech Rolko, de Hongaar Verraszto en de Westduitser Steinbach een Joke Dierdorp (de „Enith Brigi- tha” van het Nederlandse da- mesroeien) in de ongestuurde twee en alle vier lichte heren- ploegen, zijn de zware heren na melijk aanzienlijk minder zeke re finalisten. In de brede en lood zwaar bezette velden moeten we het bij hen vooral hebben van de gebroeders Vervoorts in de twee-zonder, met dien verstande dat hun spreekwoordelijke wis selvalligheid net zo goed goud als uitschakeling in de voorwed- strijden kan opleveren. In toto 33 A van woensdag 17-8-’77 zijn twee eerste-prijswinnaars. Eerste prijs: 2 winnaars, die elk bruto 31.243,30 ontvangen; tweede prijs: 21 winnaars, die elk bruto 1859,70 ontvangen; derde prijs: 311 winnaars, die elk 175,80 ont vangen. DEN HAAG. De winnaar van de eerste prijs in lotto 33 van afgelopen zondag heeft bruto 628.140 verdiend. Uitslag toto 33 van 14-8-’77: Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto 106.208,10 ontvangt; twee de prijs: 17 winnaars, die elk bruto ƒ3159,10 ontvangen; derde prijs: 525 winnaars, die elk 143,20 ontvangen. Uitslag lotto 33 van 14-8-’77: Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto 628.140 ontvangt; tweede prijs: 11 winnaars, die elk bruto 13.211,90 ont vangen; derde prijs: 219 winnaars, die elk 995,40 ontvangen; vierde prijs: 9450 winnaars, die elk 30,70 ontvangen; vijfde prijs: 9824 winnaars, die elk 29,50 ontvangen. Het unieke van de wedstrijden reeks, die morgen met de voor- wedstrijden voor dames en lichte heren op de piste in het Amster damse bos begint, berust hierop dat voor het eerst simultaan zo wel de toernooien in de beide herencategorieën als het toernooi bij de dames afgewerkt zullen worden. Tot nu toe was het altijd voorzien van een spiksplinter- gebruikelijk, als een soort war- nieuwe boeienafbakening en startinstallatie. Ook de vier-zonder-stuurman, Bosman-Horstink-Bock-Vos, en Verkrijgbaar bij apotheek en drogist. Kortom, kosten noch moeite zijn gespaard om het de atleten en hun begeleiders naar de zin te maken. Was er in 1964 en 1966 nog sprake van Europese kampi oenschappen, met de wereldkam- fpioenschappen in 1974 te Luzern Iwerd af gestapt van het continen- tale karakter van de wedstrijden door in plaats van eens in de vier jaar, zoals tot dat moment ge bruikelijk was, nu jaarlijks een mondiaal toernooi te verroeien. Meer dan een naamsverandering was het overigens niet, omdat er al jaren ook ploegen van buiten Europa startgerechtig waren: BUENOS AIRES. De wereldkampi- >en boksen in het middengewicht, de Ar gentijn Charles Monzon, heeft een bod van icht miljoen dollar (circa 20 miljoen gul len) voor een titelgevecht tegen de Colum- iiaan Rodrigo Valdes van de hand gewe en. Monzon, die zich na het titelgevecht in donte Carlo tegen dezelfde Valdes terug rok uit de wedstrijdsport, verklaarde in Buenos Aires tegenover de Argentijnse >ers, dat hij voor geen enkel bedrag op zijn jeslissing zou terugkomen. „Warming-up is erg belangrijk. Niet alleen bij hockey natuurlijk. Dat geldt voor elke sport. Je komt sneller in je spel en je hebt minder kans op blessures. Daarom is die nieuwe Midalgan Sport zo handig. Je kunt ’t snel en makkelijk inwrijven en hebt meteen warme spieren. Echt een prima middel". (Van onze sportredactie) BARCELONA. Johan Cruijff heeft donderdagmorgen, binnen drie weken na zijn kuitbeenoperatie, de training hervat. De chirurg die hem geopereerd heeft had een herstelperiode van twee maanden voorspeld. Maar de Nederlandse vedette is sneller hersteld en besloot enkele dagen geleden, met toestemming van zijn arts, de training te hervatten met wat lichte oefeningen. Mogelijk kan de aanvoerder van Barcelona, die geblesseerd raakte in een vriendschappelijke wedstrijd tegen Hamburger SV, de eerste wedstrijden voor de Spaanse competi tie al meespelen. De aanpassing van de Bosbaan en de organisatorische opzet die toentertijd voldoende was om al les gladjes te laten verlopen, zin ken in het niet bij wat er dit jaar nodig is om de periode van 20 tot en met 28 augustus goed en vol gens de moderne eisen door te komen. De afgelopen maanden is er een half dorp rond de baan verrezen, bestaande uit een me disch centrum, een perscentrum, één van de modernste elektonica voorziene driemaal vergrote fi- nishtoren, massageruimten en een indrukwekkend ogende kleedkameraccommodatie. De wedstrijdbaan zelf is weer uitge baggerd tot de vereiste diepte en vlnwÈmr

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 23