PVDA MANOEUVREERT HANDIG OM CDA-MOTIE Vormingswerk en Streekschool bieden keus Muzikale show Educatief plan kreeg veel waardering van ’insprekers burgerlijke stand in Beeckestijn havcn- berichten Uitgifte gemeentegrond ook na nota nog steeds twistpunt ie Aangepaste dienst in de Paterskerk Schoolgebouwen Manoeuvre Weinig belangstelling voor inspraak-avonden VELSEN Nieuwe bestemming OUDE PRINCIPES WEER IN DISCUSSIES VELSEN-IJMUIDEN 19 7 7 AUGUSTUS 1 9 VRIJDAG MniMnflHHnnMnUMK in de vishcil J VELSEN.Het Cusagebouw aan de Hoofdstraat in Santpoort zal „bedrijfsklaar” worden gemaakt voor huisvesting van het team van de Onderwijsbegeleidingsdienst Midden-Kennemerland. De meerderheid van de gemeenteraad stemde gisteravond in met het beschikbaar stellen van een krediet van 121.880 dat daarvoor zal worden aangewend. Aan een hoofdelijke stemming die afgedwongen door een motie van de PvdA-fractie en mede-ondertekend door mevrouw A. J. P. van Heel (wd), G. Hoorn (cpn), R. Wagenaar (DS’70) en D. H. Kuiper (Progressief Velsen) het voorstel van het college honoreerde, ging een uitvoerige discussie vooraf. Wethouder H. J. Scheeper voelde er weinig voor tegemoet te komen aan de wens van de meerderheid van de WD- en volledige CDA-fractie om het voorstel drie weken aan te houden. Dankzij de hechte eensgezindheid in de socialistische gelede ren, een klein beetje steun van de buren en een oneffenheidje in de liberale hoek bleek dat niet nodig. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Slechts enkele maanden nadat de raad eenstemmig akkoord ging met de nota inzake gronduitgifte van de gemeente dreigde donderdagavond tijdens de gemeenteraadsvergadering weer de oude discussie over erfpacht dan wel verkoop. De aanleiding hiertoe vormde het voorstel een perceel grond aan de Keetberglaan te verkopen aan de directeur van openbare werken H. A. J. Kortstee, die op deze grond een woning wil bouwen. I OBAT krijgt toch onderdak in omstreden CUSA-gebouw H. J. SCHEEPER Mevr. A. J. P van Heel-Montijn (WD). Toen wethouder Th. C. Witte in zijn rol van loco-burgemeester na een schorsing (op verzoek van Van Veelen om een motie te creëren waarmee Scheeper het mes op de keel moest worden gezet) de vergade ring heropende, leek het doel van die motie al bereikt voordat ze was ingediend. Het woord was aan wethouder Scheeper die „met pijn” het voorstel terugnam, althans instemde met de gewenste aanhou ding van drie weken. Hij zei dit te doen met de stellige overtuiging dat na die periode de raadsleden voldoende geïnformeerd him fiat dan stellig zouden geven. die voor een dergelijk deel uitstekend ge schikt zouden zijn. M. van Veelen (cda) deelde die mening en vond dat de raad onvoldoende was geïnformeerd over ad viezen, waarvan hij aannam dat ze zouden zijn uitgebracht door de Regionale Onder wijsbegeleidingsdienst (ROBD), en over bevindingen met andere onderkomens dan het omstreden Cusa-gebouw. Mëvrouw J. Bos-De Boer (pvda) bepleit te een snelle beslissing in verband met de slechte behuizing van het OBAT aan de Mercuriusstraat. Restauratie van die be huizing (geraamde kosten 30.000) leek weggegooid geld. Scheeper beklemtoonde nogmaals dat deze huisvesting zes jaar geleden al gesloopt had moeten worden. Hij wenste geen concessie te doen aan zijn voorstel en was van mening dat de investe ring van 120.000 zeker terug zou komen als in de toekomst het OBAT toch een andere behuizing zou krijgen en het Cusa- gebouw zou kunnen worden afgestoten. Van Veelen gaf met zijn motie Scheeper een schot voor de boeg. Na de schorsing .die voor de samenstelling van die motie nodig was kwam de verrassende medede ling van Scheeper dat hij instemde met de aanhouding van drie weken. Scheeper niet worden overtuigd. Eerstge noemde was zelfs van mening dat de zaak in de commissie onvoldoende aan zijn trekken zou zijn gekomen omdat tijdens de vakantie van wethouder Scheeper diens collega Meijer deze voor hem „porte- feuillevreemde” zaak had behandeld. In de socialistische hoek was het poli tieke steekspel echter goed voorbereid. Nadat Scheeper had „afgehaakt” nam fractievoorzitter F. J. J. Reichenfeld de manoeuvre over. Hij gaf te kennen dat zijn fractie geen genoegen nam met de gang van zaken en het voorstel nu behandeld wilde zien. Om aan die wens tegemoet te komen werd razendsnel een motie inge diend. Dankzij de medewerking van Wagenaar (DS’70), Van Hoorn (cpn) en mevrouw Van Heel (wd) kwam er een uitslag van 15 stemmen voor en 12 stemmen tegen. Voor Scheeper die consequent (in aansluiting op zijn instemming met uitstel van 3 weken) tegenstemde, begon het groene licht te gloren. Mevrouw Van Heel wilde volledige duidelijkheid en wenste een hoofdelijke stemming over het voorstel. Met 18 stem men voor en 9 tegen kwam wethouder Scheeper de voordeur van het Cusage- bouw binnen wandelen waarvan veronder steld werd dat hij het zojuist via de achter deur had verlaten. rig be et ver stop te nense- na af- le nok plaats- i doen le zich a rech- atieve es van van de et op- lirecte or, die fenzler t, naar ffende parle- lieden, eid uit i kern- VELSEN. De drie inspraakbijeen komsten, die in Santpoort, IJmuiden en Velsen-Noord zijn gehouden rond het „Educatief Plan”, dat de werkgroep Vor ming en Ontwikkeling voor Volwassenen heeft opgesteld, hebben minder belang stelling opgeleverd dan verwacht. Ver enigingen en instellingen, die in het plan betrokken zijn, voelen zich blijkbaar zo zeer recht gedaan, dat er geen behoefte was om op deze bijeenkomsten een reactie te geven. „Schrijnend”, zo noemde de PvdA-er A. Schildmeijer het, dat een dergelijke hoe veelheid grond voor één woning zou wor den bestemd, dit gezien in het licht van de heersende woningnood. Als reactie op de Tevredenheid ook in de raadsvergade ring van donderdag. Het definitieve voor stel om kredieten te verlenen voor de uitbreiding van de Ir. L. P. Krijgerschool er een appeltaart klaar. Door deze kennismakingstocht door de school aan de Noorderlaan leerden ze op een speelse manier waar alles te vinden is in de school. De andere helft van de dag brachten de jongeren door op het Vormingscentrum aan de Heirweg, waar in de hal een hele markt was ingericht met de mogelijkheden, die de keuzeprogramma’s van het vormingswerk bieden. Van elektronica, sieraden maken, fotografie en brom fietstechniek tot video maken toe. Ook sport zit in het keuzepro gramma. In de marktkraampjes op de foto kon iedereen iets van het gebodene zien en praten met de man, die er letterlijk en figuurlijk achter zat. Voor de partieel leerplichtigen zijn er bovendien vier langere cursussen: typen, EHBO, Engels en Ne derlands. IJmuiden. De commissie van de aan gepaste gezinsdiensten in de IJmond, res sorterend onder de raden van kerken van Velsen, Beverwijk en Heemskerk houdt op zondag 28 augustus des middags om drie uur weer een dienst. De dienst wordt geleid door mevrouw L.G. Brezet-Brouwer en pastoor A. Loos. Het onderwerp is „David”. Muzikale me dewerking verleent de muziekgroep van het Leger des Heils te IJmuiden. Aan de collecte kan worden deelgehomen met geld, bloemen of fruit. ;eg de ncern- werd ur Ar- ing in tse In- :eft op igeerd. of van Duitse ing is itspre- rop in kern- rijd is artsen 10 jaar itoffen olgens limum erkne- rleden tanker tietijd irieert DE BESOMMINGEN WAREN: KW 123 68.800,-; UK 200 3.250; UK 234 1.200,- WR 17 ƒ2.150,-; WR 98 1.270,-; IJM 18 2.200,-; IJM 27 3.140,-; verder waren er GEBOREN: G. Kaagman-Brink, d., Santpoort; T. J. ter Beke-Wouwenaar, d., IJmuiden. ONDERTROUWDEN: K. J. M. Meihuizen Driehuis en C. Kuijt, Velsen (zuid); J. H- Sweeten en K. Buist, beiden IJmuiden; W. de Krou en E. Groen, beiden IJmijden; M. Zwama en M. Asjes, beiden Santpoort; E. F. StellingwerffAm sterdam en E. B. de Ruiter, IJmuiden; P. Exalto, IJmuiden en E. Haagsma, Am sterdam. HUWELIJKEN: A. H. Rikkerink en M. E. Kingma, Zand- voort; C. de Jong en K. Wessels, Haarlem; H. C. M. van Breemen en W. Glijn, Vlissin- gen; J. van Rensen en G. Y. van den Berg, IJmui4en; L. K. van der Vlis en C. de Wit, IJmuiden; J. Zwart' en M. J. de Baare, IJmuiden. OVERLEDEN: A. Suijkerbuijk, 65 jr., weduwnaar van J. Klinge, IJmuiden; P. Bakker, 73 jr., weduwnaar van D. van den Berg, IJmui den; C. Dinkla, 70 jr., echtgenoot van C. Brinkman, IJmuiden; G. W. Dubbeldam, 54 jr., echtgenoot van A. Klop, IJmuiden. VELSEN. In het kader van de Toer-In geeft het majorettenpeloton en drumband „IJmuiden” zondagmiddag om half drie bij de muziektent van Beeckestijn een mu zikale show. De toegang tot deze show is gratis. De tentoonstelling „Ome Ko”, die de Toer-In wijdde aan het leven van een scheepsbouwer in flessen in het Pieter Vermeulenmuseum is wegens het grote succes verlengd tot 3 september, grond dat jaren lang heeft braak gelegen”. Hoewel formeel de mogelijkheid aanwezig was om te besluiten tot een procedure die in een wijziging van het bestaande bestem mingsplan zou kunnen resulteren, werd het voorstel tot verkoop toch aangenomen met een stemverhouding van eenentwintig tegen zes. Een duidelijke geruststelling voor de heer Kortstee, die de discussies vanaf de ambtenarentribune met belang stelling had gevolgd. Zonder moeite ging donderdagavond de raad ook akkoord met het voorstel van het college een nieuwe bestemming te zoeken voor het grondgebied van de Zaanlandse Houthandel. Na de grote brand wil het college geen nieuwe vestiging van dit als brandgevaarlijk omschreven bedrijf mid den in een woonkern. Voor geen enkel raadslid gaf dit standpunt enige twijfel. Naar wethouder Meijer verklaarde, zijn de onderhandelingen met de directie over een nieuwe vestigingsplaats nog steeds gaan de, was de mening van omwonenden be kend en hij stelde vol hoop te zijn een voor ieder aanvaardbare oplossing voor het ge geven probleem te vinden. 1 voor in zijn wordt üté te- jaktor, tie van op 24 eactor muur| .veren. In IJmuiden was de vraag, wanneer er een cursus: „Ouders op herhaling” van start zou kunnen gaan. De werkgroep kon antwoorden, dat eind september de eerste groep gaat draaien, waarvoor de belang stelling al overweldigend is. Een andere vraag was, wat er gedaan kan worden voor de groep van 17- tot 30-jarigen, of er in deze groep behoeften zijn en wat die dan zijn. i leden netaal- sr Ste- ia een beslis bij het van de vorden is een latsbe- liniste- >elang- Irijf. er Ste- indus- steries anomi- n wor- sociaal PRIJZEN IN GULDENS: Per 1 kg.: tar bot 15,29-13,98; grote tong 15,38-15,03; grootmiddel tong 14,75-13,47; kleinmiddel tong 14,35-13,69; tong één 12,10-11,10; tong twee 9,14-8,17. Per 40 kg.: rode poon twee 114-92; steenbolk 48; poontjes 44-33; tongschar 92-45; tarbot 460-156; griet 254- 151; kabeljauw één 126-100; kabeljauw twee 184-180; kabeljauw drie 234-132; ka beljauw vier 172-132; kabeljauw vijf 77-37; schelvis één 82-76; schelvis twee 59-42; schelvis drie 46-38; schelvis vier 69-51; koolvis één 70; koolvis twee 70-61; koolvis drie 70-61; koolvis vier 52-51; schol één 144; schol twee 142-120; schol drie 110-90; schol vier 124-67; wijting drie 73-39; makreel twee 57-44; markeel drie 48-30; schar 52- 30; horsmakreel 39-28; bot 27-23. (Van een medewerker) IJMUIDEN. AAN DE DONDER- DAGMARKT WERD AANGEVOERD: 1.130 kg. tong; 16 kisten tarbot en griet; 348 kisten kabeljauw; 670 kisten koolvis; 533 kisten schelvis; 255 kisten wijting; 146 kisten schol; 65 kisten schar; 45 kisten makreel en 47 kisten diversen. Secretaris P. Zonneveld van de werk groep was blij, dat de mensen, die wel gekomen waren, in Santpoort en IJmuiden een tiental en in Velsen-Noord slechts één, met enthousiasme de opzet van het plan onderschreven. De „insprekers” maakten alleen een aantal kanttekeningen van za ken, waarmee wat meer rekening zou kun nen worden gehouden. Opgemerkt werd ondermeer, dat de vrouwen als „doel groep” in het plan gemist werden; dat er misschien mogelijkheden moeten komen voor gespreksgroepen voor moeders, van wie de kinderen juist het huis uit zijn; dat er in het Vormingswerk meer aandacht moet worden besteed aan de emotionele bewustwording. Duidelijk was zonder meer, dat bij de „insprekers” het educatieve plan een stuk waardering heeft ondervonden. De werk groep zal nu de volgende stap moeten doen en gaan zien, wat uitvoering van het plan aan de gemeente gaat kosten, wat de ge meente nu al betaalt en wat de verdere subsidiemogelijkheden zijn. Als dat finan cieel overzicht bij het educatief plan ge voegd is, kan het rapport doorgezonden worden naar de gemeente en dan zal de Raad zich erover moeten uitspreken. De behandeling van dit hete hangijzer was begonnen met een stevige aanval uit de liberale hoek. F. G. van Hoek was van mening dat het Cusa-gebouw best dienstbaar gemaakt zou kunnen worden voor een ander doel (bewoning) en dat de OBAT in ieder geval veel meer op zijn plaats zou zijn in een schoolgebouw waar van verwacht mag worden dat er binnen kort wel weer enige leeg komen te staan Deze dienst is speciaal bedoeld voor geestelijk gehandicapten en hun ouders, verzorgers, familieleden en belangstellen den in de Paterskerk van de H. Laurentius van Brindisi aan de Willemsbeekweg te i IJmuiden. Bezwaar werd weliswaar vooral ge maakt tegen de hoeveelheid grond (zeven- honderdvijftig vierkante meter), maar de principiële stellingname van Progressief Velsen vooral tegen verkoop veroorzaak te bij zowel VVD als CDA een flinke dosis ergernis. Ergernis omdat bij de behande ling van de zogenoemde Erfpachtnota een aantal praktische afspraken over diverse stukken grond in Velsen het ontbreken van een principiële eensgezindheid in de raad heeft moeten opvangen. Naar gevoel van VVD en CDA brak Progressief Vel sen met de gemaakte afspraken en met name mevrouw A. J. P. van Heel-Montijn (VVD) dreigde bij voorbaat bij het eerst komende voorstel over de erfpacht in de raad. Dirk Kuijper met de consequenties van zijn gedrag te confronteren. bieden voor de openbare kleuter- en lage re school, lag eindelijk op tafel. Lange tijd van overleg is hieraan voorafgegaan en daarom overheersten, na alle problemen, de gevoelens van verwachting wanneer de eerste paal voor de verbouwing de grond in zal gaan. Gedeputeerde Staten, aldus wethouder H. J. Scheeper, moeten formeel de kredieten nog goedkeuren, maar in feite is dat nog het enige wat een daadwerkelijke start nog in de weg staat. In eenzelfde sfeer keurden de raadsle den het voorgestelde krediet van ruim tweeënhalf miljoen goed voor de renova tie van vijftig woningen in het Velsen- noorde Wijkeroog II. Net zo als de subsi diëring van de peuterspeelzaal voor de lan de ■1 over- jrd. De jr deze )onden nemen ïrtollig ier aan I ien ge- STREEKSCHOOL EN Vormingswerk in de IJmond hebben zich in Velsen-Noord gezamenlijk gepresenteerd aan de jongeren, die binnen het leerlingenstelsel of als partieel leerplichtigen van hun diensten gebruik gaan maken. Dit jaar voor het eerst hadden de Streekschool Kennemerland en de drie vormingscentra van de IJmond samen een programma opgezet om de jongeren te wijzen op alle mogelijkheden die beide instituten te bieden hebben. Op de Streekschool, waar de jongeren een helft van de „introduc tiedag” meemaakten, hadden de leraren gezorgd vooreen speelse kennismaking met de school door een puzzeltocht. In groepen zwierven de jongeren door het schoolgebouw, in sommige lokalen opdrachten uitvoerend, bij andere namen en functies van de daarin „geëxposeerde” mensen radend. Voorde beste groep stond Woensdag aangekomen: Chloe, Esbjerg; Bithnia, Groningen, IJmuiden; Saturnus, Tananger; Thara, Monrovia, IJmuiden; Jemrix, Whitby, IJmuiden; Brinda, Poqle, IJmuiden; Sava, Canada. Woensdag vertrokken: Vesta, Hull; Nin ja Tholstrup, IJmuiden, New Ross; Ignati- on, binnenland, Londen; Eastholm, Ran- ders; Caribian Express, Antwerpen; Dia na V, Le Havre; Silverhorn, Belfast; Tor Scandinavia, Gothènburg; Corvus, Ips wich; Noblesse, Hull; Osteturm, Lenin grad; Jan Tavenier, Delfzijl; Norrand, Sheernes; Bison, IJmuiden, Cont Plat; Thor Service, Den Helder; Anna, Gent; Karls Horst, Hamburg; I Kisten Smits, Barry; Heerengracht, Norkopping; Oce aan Shore, Cont Plat; IJmuiden; Tora Lu- pe, Gurnsey; Neptunus, Tananger, IJmui den; First, Yugal; Preyli, Ventspils. Donderdag aangekomen: Ts 42 Tough, Cont. Plat; Mercurius, Antwerpen; Dian- nel, Kingslynn; Othonia, Aberdeen, IJmui den; Oceanshore, Cont. Plat, Velsen; Wil debeest, Cont. Plat, IJmuiden; Windelsurf Archangel, Zaandam; Windle Surf, Ar changel, Zaandam; Hansa, Rotterdam, IJ muiden; Flamengo, Rotterdam; Wiltshire, Rotterdam, IJmuiden; Oceanic, Cuxha ven, IJmuiden; Calanda, Takoradi; Bang- lar Preeti, Duinkerken; Glen Falloch, Huil; Lake Berryessa, Rotterdam, IJmuiden; Kenrix, Kings Lynn, IJmuiden; Sagafjord, Hamburg; Stephenson, Klaipeda; Isla Pu na, Bremen; Stirling Brigg, Cont. Plat, IJmuiden; Titan Service, Cont. Plat, IJ muiden; Durward, Zeebrugge, IJmuiden; Justo, Tofte, Velsen; Fridel, Rochester, IJmuiden; William Flint, Rotterdam; Tor sten, Goole; Jetty ty, Noordzee, IJmuiden; Eildon, Bremen. Donderdag vertrokken: Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Subro Ventur, Pat mans Warfh, IJmuiden; Bothnia, Oxelö- sund, IJmuiden; Porlan, Aarhus; Vallann, Gent; Brinda, IJmuiden, Poole; Saturnus, Tananger; Sante Barbara, Cork; Jemrix, Whitby, IJmuiden. Vrijdag aangekomen: Else Beth, Go- thenborg; Gus Khrustalniy, Liverpool, Zaandam, Donnington, Yali Islands; Con cordia, Rotterdam; Makler, Rotterdam; Esso Shimizu, Wilhelmshafen; Kristine, Karlstad; Zaandam. Vrijdag vertrokken: Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Durward, Arklow* IJmuiden; Wiltshire, Tanga, IJmuiden; Parkesgate, Whitby, IJmuiden; Thara, Se- Heek en Van Veelen kenden door een in het bestemmingsplan vastgelegde regel was, zei Schildmeijer: „Dit is een typisch gevolg van het niet tijdig bijstellen van een bestemmingsplan van een stuk kW Dirk Kuijper (Progressief Velsen). Plat, Velsen. leverde. stelde dat de genoemde hoeveelheid grond taal 43.000 aan besomming. gebouw vestigingsruimte kan gaan

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 5