interesse voor 3 SMIT’s BOUWBEDRIJF BEZORGD OVER STIJGING ZIEKTEVERZUIM Proefperiode werkoverleg niet geslaagd Pat Mat wil jeugdafdeling Afscheid in GESPREKSDAG OVER Lichtboei DAGONDERWIJS Jubileum bij Maters B.V. buurthuis activiteiten r oprichten Wijk aan Zee toonde weinig Westerduin p veilingen beverwijk :aillissement dreigt voor stichting Beverwijkse BV brengt sociaal jaarverslag uit Uitbreiding bij BV Lute Verweer tegen dagwinkels Europaplein Woensdag in Nieuwe Slof Buitentraining SVIJ woensdag van start Wegafsluiting Schaken bij Weenink Voetbaltoernooi zaterdagclubs Langspeelplaat voor restauratie Grote Kerk STORMVOGELS- JEUGD GAAT EIGEN CUP VERDEDIGEN VRIJDAG (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De directie van Smit’s Bouwbedrijf BV toont zich bezorgd over het stijgende ziekteverzuim onder haar 380 werknemers. Vorig jaar bedroeg het gemiddelde verzuim 12,1 percent, hetgeen een half percent hoger is dan in 1975 en een half percent lager dan het landelijk gemiddelde. I BEVERWIJK-HEEMSKERK 1 (Van een onzer verslaggeefsters) Dit stuk wordt tijdens de donderdag 25 augustus te houden raadsvergadering als ingekomen behandeld. B. en W. hebben aan de raad voorgesteld akkoord te gaan met het door het college opgestelde ver weerschrift. Nieuwe jeugdleden zijn van harte wel kom, ook meisjes, want bij voldoende deel name wordt er een damesgroep gevormd. Inlichtingen worden graag verstrekt door J. Sinnige, telefoon 02510-33220. Leiding en bewoners waren graag bereid aan de enkele bezoe kers alle informatie te verschaffen. neming van het pand, omdat het gebruik niet in overeenstemming zou zijn met het bestemmingsplan en omdat Wijk aan Zee te vol raakt met dergelijke medisch-sociale voorzieningen. Dit is voor de Inspectie voor de Geestelijke Volksgezondheid in Noord-Holland en Utrecht aanleiding geworden om de Stichting verdere mede werking te onthouden. Volgens de uitgereikte circulaire kunnen daardoor met psychiatrische inrichtingen gemaakte afspraken over plaatsing van een aantal cliënten niet door gaan en dreigt er een failliet voor de Stichting Westerduin. In een door de Cliënten bond Release Haarlem medeondertekende oproep wordt daarom steun gevraagd in de vorm van adhesiebetuigingen, die gericht kunnen worden aan de Stichting Westerduin, Rijkert Aertszweg 5 in Wijk aan Zee. Donderdagavond bereikte men met deze oproep geen groot publiek, want de bevolking van Wijk aan Zee liet het afweten wat de kennismaking met dit instituut betreft. Korte inleidingen leg gen de basis voor een dis cussie, waarbij aan de or de komen het ontwerp-VTO, de ontwik kelingen binnen het MBO en een schets van de ont wikkelingen in de IJmond Het bouwbedrijf laat het niet bij de constatering over het verschijnsel van de stijging van het ziekteverzuim, maar pro beert met een serie maatregelen die stij ging in te dammen. Aan de zieke medewer kers wordt een formulier gezonden waarin wordt verzocht de vermoedelijke ziekte- duur op te geven. Men kan tevens aange ven of men prijs stelt op ziekenbezoek door een personeelsfunctionaris, uitvoer der of collega. De formulieren worden op basis van vrijwilligheid ingevuld. SBB hoopt zo een beter inzicht te krijgen van het zogenoemde subjectieve verzuim, dit is verzuim zonder aanwijsbare ziekte-oorza- ken. Van de verzonden formulieren kwam er 66 percent retour. De afdeling perso- neelsdzaken, die in deze nauw samen werkt met de vakbonden, de onderne mingsraad, en de Stichting Sociaal Fonds Bouwnijverheid komt tot de conclusie, dat het aangevraagde ziekenbezoek in toe nemende mate is gehonoreerd. Voorts zijn met verzekeringsdeskundigen contacten Dit staat te lezen in het eerste sociaal jaarverslag, dat onlangs door de SBB is uitgegeven en waarin een beeld wordt geschetst van de aandacht, die binnen het bedrijf aan de mens in zijn arbeidssitua tie wordt besteed. gelegd over de eventuele wenselijkheid van overplaatsing naar een ander bouw werk of is aangepast werk gezocht. In een aantal gevallen is verlichting geboden door verwijzing naar hulpverlenende in stanties en ten behoeve van één medewer ker is een beroepskeuzetest bij het Ar beidsbureau aangevraagd. Het bouwbedrijf constateert, dat de groep medewerkers, die na hun ziekte het werk slechts gedeeltelijk kan hervatten, steeds groter wordt. Ongeveer 2 percent van het personeelsbestand bestaat uit minder-validen, die aangepaste werk zaamheden verrichten. De problematische situatie, waarin de bouwnijverheid in ons land verkeert, is Het bouwbedrijf is nog aan het zoeken naar de juiste methode om werknemers zoveel als mogelijk is te betrekken bij de regeling van hun arbeid. Er zijn op enkele bouwwerken proeven met werkoverleg genomen, maar tot een bevredigend resul taat is het niet gekomen. Een en ander bevindt zich nog in een ontwikkelingsfase, zo meldt het sociaal jaarverslag. Gezocht wordt naar wegen om deze vorm van overleg in de toekomst meer gestalte te doen krijgen binnen het bouwbedrijf. Een ander aspect in het jaarverslag is de opleidingsactiviteit van SBB. Als gevolg van de overgang van de 3 naar de 4-jarige opleiding bij het lager beroepsonderwijs en vanwege de verminderde belangstelling bij de jeugd voor dit schooltype is er de laatste jaren weinig aanbod van leerlin gen. Bovendien, zo gaat het jaarverslag verder, wordt door het bedrijfsleven ge klaagd over het feit, dat de kwaliteit van het aanbod niet in overeenstemming is met BEVERWIJK. In verband met werk zaamheden aan de wegverharding zal de Spoorsingel tussen de Laan der Nederlan den en de Graaf Florislaan op dinsdag 23 augustus voor alle verkeer worden afge sloten. In de kantine is het jubileum in besloten kring gevierd. Als woordvoerder van de directie schetste ing. C. J. Jobse de loop baan van de jubilaris die na zijn periode als correspondent overging naar de ver koopafdeling en nu de marketing en de reclame, inclusief standbouw voor beur zen en tentoonstellingen, behartigt. Vol gens de heer Jobse drukt de heer Verdonk daar met zijn energieke aanpak een per soonlijk stempel op. Buiten dat werk om had de heer Verdonk jarenlang zijn in breng in de Ondernemersraad, terwijl hij nu nog lid is van de arbitragecommissie. De heer Jobse dankte de jubilaris voor al hetgeen hij in het belang van de firma heeft gedaan en hij speldde hem vervol gens het gouden MCM-insigne op. Als jubi leumgeschenk ontving de heer Verdonk een enveloppe met inhoud. Als voorzitter van de personeelsvereni ging sprak vervolgens de heer G. J. van Rooy. Gememoreerd werd de pianobege leiding van de jubilaris op de Sinterklaas middagen, zijn activiteiten met betrekking tot de puzzelritten, enzovoort. Negen delen in de reeks boeken „Kijk op...” onder streepten de dank. De andere twee delen over de ontbrekende provincies werden aangevuld door ir. G. Knibbe namens de Stafvergadering. Ing. D. A. Ferwerda, in middels gepensioneerd, sprak tenslotte als oud-collega. Woensdagavond 24 augustus om 20 uur zijn de leden van de SVIJ welkom op het veld van voetbalvereniging Jong Hercules op het sportpark Adrichem waar onder leiding van de heer G. Zoon, de buitentrai ning van start gaat. Het sociaal verslag meldt voorts, dat er in 1976 bij Smits’s Bouwbedrijf 13,5 mil joen aan lonen en salarissen, exclusief sociale lasten, is uitbetaald. De directie van SBB wordt gevormd door de heren ing. J. W. van Es, drs. H. Telkamp, ir. F. H. Meijer, F. Flens (adjunct) en ir. H. de Vries (adjunct). Als commissarissen worden T. H. Zwikstra, mr. G. J. Vermeulen en ir.J. W. Smit genoemd. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Bij het gemeentebe stuur is binnen gekomen een brief van de Raad van State, afdeling rechtspraak, in zake een door de Stichting Eigen Woning- bezit in Noord-Holland ingesteld beroep tegen de weigering van een bouwvergun ning voor de bouw van drie dagwinkels aan het Europaplein. BEVERWIJK. De noteringen op de Beverwijkse veiling waren woensdag als volgt. Bloemen: agapantus 40, allium 12, anjers 20-48, trosanjers 175-230, aster 40- 120, calla 40, chrysanten 200-330, per stuk 80, dahlia 120, freesia 8-16, gerbera 45-50, gladiool 5-20, lelie 20-160, liatris 8-15, neri- nen 40-80, roos 20-40, babyroos 8-22, stati- ce 50-115. Planten: achmea 450-650, begonia 45- 250, cylcamen 175-750, gloxinia 175-350, hedera 85, neprolepis 450-520, st. paulia 80-120, vriesia 175-350, gem. planten 175- 350, grote 500-1000. Groenten: andijvie 2044, aardbeien 125- 145, bleekseldery 38-45, bloemkool 130- 235, bospeen 40-331, breekpeen 30-45, groe ne kool 20-47, knolseldery 35-45, komkom mer 22-35, postelein 65-135, prei 30-63, pronkbonen 80-100, rabarber 45-83, ra dijs 3348, rode kool 10-15, snijbonen 100- 185, sperziebonen 120-150, spinazie 35-153, sla 10-18, spitskool 30-42, tomaten 320-460, uien 25-35, waspeen 16-26. BEVERWIJK. De Kennemer Schaak club „Pat Mat” houdt donderdagavond 25 augustus in het clublokaal „Onder de Ha- nebalken” in de Peperstraat een tussen tijdse ledenvergadering. Pat Mat heeft een plan ontwikkeld om een jeugdafdeling op te richten. Tijdens die vergadering wordt het plan besproken. De agenda vermeldt voorts o.a. de prijsuitreiking, de interne competitie en de bondscompetitie. De ver gadering begint kwart over acht. HEEMSKERK. In het buurthuis „De Lichtboei” wordt op vrijdagavond 26 au gustus van acht tot tien uur gelegenheid gegeven om afscheid te nemen van staf- kracht H. van Hedel. (Van een medewerker) BEVERWIJK. In het sportpark Adri chem wordt zaterdag aanstaande het Her man van Dorp-toemooi voor zaterdagvoet- balclubs gespeeld. De deelnemende ver enigingen zijn naast De Kennemers de zaterdagelftallen van „Eendracht ’76”, Halfweg en DEM. Alle clubs komen met twee teams in het veld. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Bij de Machinefa briek C. Maters B.V. is het 25-jarig dienstverband gevierd van de heer H. G. Verdonk, die een kwart eeuw geleden als correspondent buitenland in dienst trad. over h et volledig dagon derwijs voor jongeren. Ook de denkbeelden omtrent het participerend leren worden besproken. Het personeelsverloop tracht Smit’s Bouwbedrijf tot een minimum te beperken. In de loop der jaren heeft men een grote kern vakbekwaam personeel in dienst gekregen, dat regelmatig naar andere bouwwerken wordt overgeplaatst. IJMUIDEN. De jongste jeugd van Stormvogels zal zich ter voorbereiding op het komende seizoen kunnen uitleven op een pupillentoernooi dat zondag 28 au gustus wordt georganiseerd op het sport park Zeewijk. Om 11 uur zal de bal gaan rollen voor A- 1 en B-l pupillen van de voetballertjes van Docos uit Leiden, Hollandia uit Hoorn, S.V.IJ. uit IJmuiden, U.S.V.U. uit Uitgeest, Z.F.C. uit Zaandam en uiteraard van Stormvogels. De resultaten van de twee elftallen van een vereniging worden opgeteld nadat een halve competitie is gespeeld. De vereni ging met de beste resultaten mag de Stormvogels-Wisselcup in ontvangst mo gen nemen die momenteel nog in het bezit is van de Stormvogels-jeugd. i Uitgereikt werden ook circulaires waarin uiteen wordt gezet, Hat de terugkeer in de „vrije maatschappij” voor ex-patiënten van Psychiatrische inrichtingen vaak net zo moeilijk is als voor ex- kedetineerden. I Het Tehuis Westerduin zou plaats kunnen bieden aan dertig ex- hatiënten, maar, zoals bekend, burgemeester en wethouders van Beverwijk weigeren toestemming te verlenen voor de ingebruik- ook aan Smits’s Bouwbedrijf niet voorbij de vraag op de arbeidsmarkt. De vakoplei- gegaan.Het bouwplaatspersoneel is in de loop van 1976 teruggelopen van 374 naar 227 medewerkers. De grote vraag naar geschoold bouwplaatspersoneel, gekop- De deelnemers aan het open beraad gaan hierna in groepjes het besproke ne doornemen en in een plenaire bijeenkomst wor den die opvattingen dan weer uitgewisseld. Pas dan is men in staat om te bezien of er een werk groep kan worden samen gesteld, die zich verder met de problemen kan be- zig-houden. Het open be raad begint om tien uur en duurt tot ongeveer 4 uur. De problemen binnen deze onderwijstak zullen alleen op onderwijskundi ge aspecten worden be oordeeld. Het is de bedoe ling te onderzoeken welke onderwijskundige vorm naast of in aanvulling op de huidige mogelijkheden het beste aansluit voor de jongeren. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De restauratie van de Grote Kerk eq het behoud van het fraaie Müller-orgel in deze kerk zal velen ter harte gaan. Het restaura tiefonds is natuurlijk altijd te klein en de chr. gemengde zangvereniging „Oosterwijk-Meerestein” heeft daar om een langspeelplaat gemaakt, waar van de opbrengst is bestemd voor het restauratiefonds. BEVERWIJK. De scheidsrechters- vereniging IJmond is er in geslaagd een accommodatie te vinden waar de buiten trainingen kunnen worden gehouden. In het garagebedrijf kunnen voortaan werkzaamheden worden verricht aan alle bedrijfswagens, grondverzetmachines, landbouwmachines, telekranen en derge lijke. Twee zware bovenloopkranen en twee hefbruggen staan daarbij ter be schikking van het garagebedrijf, alsmede een spuitkabine en een spuitplaats op het terrein met een hogedrukreiniger. ding moet derhalve meer aandacht in het leerprogramma krijgen .De opleiding via het leerlingenstelsel verloopt nog stroef maar het bedrijf zal verder onderzoeken peld aan het feit, dat door het gereedko- wa^ haar bijdrage kan zijn in een betere men van enige grote projecten niet in alle vorming van jeugdigen. gevallen arbeid in de naaste omgeving kon worden aangeboden, heeft een aantal me dewerkers doen besluiten ontslag te ne men. In totaal nam 40 percent van de medewerkers, waarmee de dienstbetrek king is beëindigd, ontslag op eigen ver zoek. Over de werving en selectie van nieuw personeel via het Gewestelijk Ar beidsbureau, is Smits’s Bouwbedrijf BV tevreden. De contacten met de arbeidsbu reaus, die in 1975 aanzienlijk zijn toegeno- r men, hebben ook vorig jaar tot een betere afstemming van vraag en aanbod geleid, zowel kwantitatief als kwalitatief. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De jeugdafdeling van de schaakclub Weenink opent woensdag 24 augustus het nieuwe seizoen in het speeltuingebouwtje van De Snip aan de Geysendorfferstraat. Daar komt men op kwart voor zeven weer bijeen. BUURTCENTRUM DE SCHANS zet op de woensdagochtend van 9.30 tot 11.30 uur een cursus macramé van drie maanden op. De start is op 7 september. De basismateri alen worden door het buurtcentrum gele verd. De kosten van de cursus zijn bijzon der laag. Inschrijvingen .bij De Schans, telefoon 23106. In het programma-pakket van DE SCHANS is ook een kleuteratelier opgeno men. Voor de jeugd, die nog niet op de kleuterschool gaan, is er woensdagmiddag van 2 tot 3 uur gelegenheid om te knippen, plakken, schilderen en boetseren. De jeugdateliers voor de jeugd van 6 tot en met 12 jaar zijn op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Men begint op 1 september. Een telefoontje naar De Schans is voldoende om er achter te ko men wie op welke ateliers kan komen. Op de woensdagmiddag van 4 tot 5 uur worden met ingang van 7 september voor taan diverse sporten beoefend en spellet jes gedaan. Dit programma-onderdeel is bestemd voor kinderen van 10 tot en met 12 jaar. Deze langspeelplaat van het koor on der de titel „We sing to the Lord” is van 19 augustus af verkrijgbaar bij de he ren S. Attema, Diezestraat 28, telefoon 30984, J. Welbedacht, Zeestraat 46 en A.J. Jekel, Luxemburglaan 87, tele foon 38175. Zaterdag 20 augustus is de LP ook te koop op de braderie in het centrum van Beverwijk. Er wordt een speciale kraam voor ingericht. Het is een plaat waaruit blijkt hoe het koor onder de bekwame leiding van Frans Kocx een hoog, peil heeft bereikt. De geestelijke muziek wordt door het koor met bezie ling gezongen. Teke Bijlsma begeleidde het koor op het orgel. L (Van een onzer verslaggeefsters) Hl WIJK AAN ZEE. De bevolking van Wijk aan Zee was voor -londerdagavond uitgenodigd in „Westerduin” om zelf eens ken- ds te nemen van hetgeen daar gepoogd wordt van de grond te tijgen; een pension voor ex-patiënten van psychiatrische in lichtingen. Daarvoor is op initiatief van de heren G. de Boer en 5. Dijkers de Stichting Gezinsvervangend Tehuis Westerduin tagericht. Men stond donderdagavond bepaald niet te dringen voor de |eur. Slechts een enkeling toonde belangstelling. De bezoekers- fters) konden overal rondkijken en informaties inwinnen na een Miste ontvangst in de huiskamer. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Aan het aannemings bedrijf van grond-, weg- en rioleringswer ken B. Lute en Zonen BV aan de Lijnden- weg is weer een nieuwe afdeling toege voegd, namelijk een garagebedrijf. De on derneming omvatte naast de al genoemde afdelingen een transportbedrijf (kippers, autokranen en diepladers), een overslag bedrijf en de handel in zand en grond. (Van een onzer verslag gevers) BEVERWIJK. Woensdag 24 augustus wordt in De Nieuwe Slof een open beraad gehou den over de ontwikkelin gen rond het volledig da gonderwijs voor jonge ren, die geen aansluiting vinden in het huidige voortgezet onderwijs. Mr. C. Stapel is door de Stich ting Streekschool voor beroepsbegeleidend on derwijs voor Noord- en Zuid-Kennemerland be reid gevonden de leiding van de bijeenkomst op zich te nemen.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9