Oudste openbare school van Heemskerk totaal vernieuwd Kloes Optiek ziet het MN al jaren scherp zitten 3 Verkoop produkten uit de derde wereld =1 L II buurthuis- k activiteiten •;vL wi-, Blijf op de hoogte... Deze krant houdt u op de hoogte! f ■9 B 7 Met ballonwedstrijd Wijk aan Zee sloot seizoen af VIER DAGEN IN WESTERHEEM NIEUWE TOEKOMST VOOR Politienieuws I I Brandje aan Breughelstraat PACIFISTEN VERGADEREN Ziekenhuis- toernooi in Wijk aan Zee nt j Overkokende pan j frituurvet veroorzaakt brand Tekort aan bestuursleden bij Lichtboei Bromfietsers gewond I na botsing met bus „DE ZILVERMEEUW” Wan Dorp- rivé toernooi BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 7 AUGUSTUS MAANDAG 22 19 PUCH 52 90 i IS I Naam Straat Plaats ib r k IALIS - Ji' iwiïïx ipr Ja, ik wil op de hoogte blijven via de IJmuider Courant/Beverwijkse Courant.* U kunt mij noteren voor een maandabonnement kwartaalabonnement jaarabonnement I I m “4 arlem. Verbinding van de openbare lagere school met de kleuterschool levert ongekende mogelijkheden op voor beide scholen, met centraal de nieuwe en grote aula. UMUIDEN. In de nacht van zaterdag bij vooral roetschade in de keuken. IJ 'I efst mei ■- |Bi 5 an leuk laakt hij aid door vak van i worden per van de op orde horende srrichter Op het Julianaplein reikte de heer F. Heinen de prijzen uit. De eerste was voor Paul Biok met een zelfgemaakte kerk. De andere uitslagen waren: 2. Jaquelien Dur- ger; 3. Antonette Durge; 4. Christa de Goede. Aan het slot van dit VW-evenement maakte de heer Heine bekend dat volgend jaar de braderie in ere wordt hersteld. Er zullen dan ook weer strandwedstrijden worden gehouden in het maken van zand- figuren en zandbergen die zo lang moge lijk de vloed moeten doorstaan. De oorzaak van het overkoken is voor alsnog onbekend, maar de pan zal door het Provinciaal Electriciteitsbedrijf worden onderzocht. hoeveelheid rook had binnengekregen, toen zij in de keuken kwam en de brand ontdekte. Het ongeval gebeurde vrijdagavond te gen negen uur op de hoek van de Roos en Beeklaan eri de Biallosterkilaan in Sant poort. Het 18-jarige meisje verzuimde de NZH-bus voorrang te verlenen en kwam met de bus in botsing. Haar 15-jarige duo- passagier brak bij de val een van haar voortanden, terwijl een andere tand kwam los te zitten. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Zo’n vijf jaren heeft het geduurd voordat met de verbouwing kon worden begonnen, maar nu wordt de Zilvenneeuwschool aan de De Visserstraat ook De naam Kloes wordt in Beverwijk al heel lang in verband gebracht met brillen. De heer J. Kloes, oprichter en directeur, begon in een winkeltje aan de Baanstraat. Een bureau deed toen dienst als toonbank en een zelfgemaakt boekenkastje fungeer de als voorraadrek. Een gordijn schutte het werkvertrek van 2,5 meter breed en een halve meter diep af. Op een tweede hands werkbankje werden vaak tot diep in de nacht de brillen gemaakt die overdag waren verkocht. De primitieve omstandigheden deden geen afbreuk aan de service en daarom kon er al na een jaar een stukje ruimte worden bijgehuurd en de eerste assistent deed zijn intrede. Aan het bedrijfje werd toen een afdeling boortoestellen toege voegd; een afdeling die inmiddels is uitge groeid tot een zelfstandige unit. In 1962 verhuisde het bedrijf van de Baanstraat naar het grote pand aan de Zeestraat. Het inmiddels in Heemskerk begonnen filiaal werd aan bedrijfsleider Croeze overgedaan. De heer J. Kloes senior is één van de oprichters van de winkeliersvereniging „Stadscentrum Beverwijk”. Gedurende zes jaren vervulde hij de funktie van secre taris en hij is nu al weer twee jaren voor zitter. Vandaag en in de komende dagen zullen zeer velen de familie Kloes van harte gelukwensen met de bekroning van him harde werken in de vorm van het vandaag geopende zeer fraaie bedrijspand. Een oud en gerenommeerd bedrijf achter een nieuwe gevel. (gewenste vakje zwart maken en deze bon in een ongefrankeerde open enve lop sturen naar Damiate Pers B.V., Antwoordnummer 416, Haarlem.) (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Huize Westerheem in Heemskerk herdenkt op woensdag 24 augustus het feit dat dit interkerkelijk bejaardencentrum vier jaren geleden in gebruik werd genomen. Ter gelegenheid daarvan wordt gedu rende vier dagen in dit centrum een ver kooptentoonstelling gehouden van kunst- nijverheidsartikelen uit de derde wereld. Bekroond ontwerp. De jeugd van de voetbalvereniging Velsen krijgt binnen kort een eigen vlag die bij alle jeugdwed strijden en -toernooien zal worden ge bruikt. Bij een wedstrijd voor een ontwerp kwamen 27 suggesties van de leden bin nen. De definitieve keuze viel op het ont werp van Paul van de Keer. landen te stimuleren. Daarom importeert men in hoofdzaak handvervaardigde pro dukten, omdat de produktie daarvan de bestaande culturen niet verstoort en om dat deze arbeidsintensief zijn. De eerste van de vier tentoonstellingsda- gen is geheel gereserveerd voor de bewo ners van Westerheem. Op 25 en 26 augus tus is iedereen welkom van 10 tot 12 uur, van 13 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur. Zaterdag 27 augustus wordt de openstel ling beperkt van lO.tot 12 uur en van 13 tot 17 uur. ’s Middags en ’s avonds worden films vertoond die betrekking hebben op de derde wereld, onder andere over Tanzania en Peru. (Van een medewerker) WUK AAN ZEE. Zaterdag is op het Wijk aan Zee-terrein een voetbaltoernooi gespeeld voor het ziekenhuispersoneel. Er namen zes ziekenhuiselftallen deel, ter wijl Wijk aan Zee 4 en De Kennemers 10 het achttal clubs completeerden. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK/BEVERWIJK. De af deling Beverwijk/Heemskerk van de Paci fistisch Socialistische Partij houdt woens dagavond 24 augustus een ledenvergade ring ten huize van Greet Kelderman, Woe- keven 22 in Heemskerk. Besproken worden onder meer de vre- desweek, de problemen van de Chileense vluchtelingen in Beverwijk, de jongeren huisvesting, scholingsactiviteiten, de No- ron-nota en de gewestelijke vergadering. 3. punl 'an ma iracht Aan de Zeestraat werd het assortiment uitgebreid met onder meer kijkers, loepen, barometers en dergelijke en nauwgezet werd ingehaakt op de ontwikkeling met betrekking tot de contactlenzen. De heer A. Griethuizen werkt al twintig jaren bij de firma Kloes en de heer J. Oord al bijna tien jaren. Ook de beide zonen van de heer Kloes kwamen in het bedrijf, de oudste als opticien en sinds mei ook als gediplomeerd oogmeetkundige. De tweede zoon maakte de afdeling boortoestellen tot zijn speciali teit. Ook mevrouw Kloes werkt dagelijks mee. Deze tentoonstelling wordt opgezet in samenwerking met de „Stichting Afzetbe vordering van artikelen uit landen in ont wikkeling”, afgekort ABAL. De stichting ABAL importeert van klei ne producenten uit de derde wereld en neemt zonder winstoogmerk de verkoop van deze artikelen ter hand met de bedoe ling de werkgelegenheid in de betrokken terie er mee accoord gegaan om van de norm-maten af te wijken. Ook de kleuters kunnen in verhouding tot nieuwbouw scholen over veel ruimte beschikken. Bo vendien zijn er, meer dan in een nieuwbouwschool, veel bergruimten in de hoeken en gaten die als gevolg van het samenvoegen van de scholen ontstaan via an 177 i (Van een medewerker) WIJK AAN ZEE. Als laatste evene ment in de reeks van zomeractiviteiten hield de VVV vrijdagavond de traditione le lampionoptocht. Het accent was dit maal gelegd op zelfgemaakte lampions en niet zonder succes want van een honder- ,dtal deelnemers kwamen er 55 met een aa< 4 zelfgemaakte lampion. Toen het begon te schemeren werd er een rondgang door het dorp gemaakt met medewerking van de muziekvereniging nbergs ,Arion”. De bewoonster van het pand moest wor den behandeld omdat zij een overmatige één van de fijnste scholen om in te werken. Dat vindt het hoofd de heer A. P. G. Cleeren en dat vindt ook de hoofdleidster van de kleuterschool mev. J. N. M. Smits. De lagere Door het uitbreken van twee lokalen is er een grote aula ontstaan van 127 vierkan te meter plus een podiumruimte. Bij nieuwbouw is men j aan kleinere opper vlakten gebonden, maar doordat de lagere school aan de kleuterschool moest worden vastgebouwd en de tussenliggende ruimte diende te worden „opgevuld” is het minis- „De Lichtboei”. Het winterprogram- ma van het buurthuis „De Lichtboei” aan de Maasstraat vermeldt een aantal activi teiten voor volwassenen. Ter ontspanning kan er op elke eerste vrijdag van de maand (vanaf 2 september) worden gekiend en elke derde vrijdag van de maand zijn er klaverjaswedstrijden. Voorts zijn er enke le creativiteitscursussen voor volwasse- (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK/HEEMSKERK. Met het winterprogramma heeft het bestuur van het buurthuis „De Lichtboei” aan alle bewoners van de wijken Meerestein, Oos- terwijk, Zwaansmeer en Zuidbroek een dringende oproep verzonden om het be stuur aan te vullen. school en de kleuterschool worden op het ogenblik op een zeer uitgekiende wijze aan elkaar vast gebouwd, met voordelen voor beide scholen. Ook qua bouw biedt de nieuwe school nu alle mogegelijkheden voor het verder doorvoeren van de integratie. SANTPOORT. Twee Santpoortse meisjes zijn vrijdagavond gewond ge raakt toen zij na een voorrangsfout met de bromfiets tegen een bus reden. De 18- jarige bestuurster van de bromfiets liep hierbij een zware hersenschudding en een sleutelbeenbreuk op. Zij is opgenomen in het Zeeweg Ziekenhuis. een zeer doordacht bouwplan. Grote speel pleinen zijn er beschikbaar en het enthou siaste onderzij steam is het er over eens dat de oudste openbare school van Heemskerk thans in een behuizing komt waar menig collega van een nieuwbouwschool moge lijkheden in kan vinden, die in nieuwe scholen „buiten de normen” vielen, maar die niettemin zeer doelmatig blijken te zijn. De verbouwing is op 16 oktober klaar. De inrichting zal dan nog enige tijd vergen, maar in november hoopt men toch wel volop in de vernieuwde school te draaien. Het onderwijs gaat trouwens op het ogenblik gewoon door. De onderwijsstaf heeft grote bewondering voor de aanne mer, die zijn werkzaamheden zo program meert, dat er tijdens de schooluren in alle rust kan worden gewerkt. Alle lawaai makende werkzaamheden zijn'in de va- kantie verricht of gebeuren nu voor en na I schooltijd volgens een nauwgezet schema. Omdat de school al vijfentwintig jaren bestaat is het meubilair mee verouderd. Daarom is nu toestemming verleend voor geheel nieuw meubilair en niet alleen voor de aula en de twee nieuwe lokalen die aan de school zijn toegevoegd, omdat twee oude lokalen nu als aula worden ingericht. De lagere school telt thans zo’n honderd- zestig leerlihgen en de kleuterschool een kleine vijftig. Ongerust over het bestaans recht van deze nu zeer fraaie school in de toekomst heeft men niet. De verwachting is, dat de schoolbevolking tamelijk stabiel zal blijven. Zodra er van vergrijzing in de buurt sprake is kan de uitvoering van het bestemmingplan De Waterakkers, achter de Jan Ligthardstraat, weer voor aanvul ling van het leerlingenbestand zorgen. Het bestuur doet een beroep op mensen jong of oud, man of vrouw, die bereid zijn een paar uren van hun vrije tijd te geven om mee te denken en mee te beslissen over hetgeen er in deze wijken op sociaal en cultureel terrein moet gebeuren. Het zittende bestuur staat voor een veel heid van beleidsbeslissingen en verster king van het team onder leiding van voor zitter Jaap Nijssen is gewenst. Gegadigden kunnen zich in verbinding stellen met het staflid Loek Timmer, tele foon 32651 of ’s avonds met de heer Nijs sen via telefoonnummer 34009. Ik krijg de IJmuider Courant/Beverwijkse Courant’de eerste 14 dagen GRATIS! ’(doorhalen wat niet gewenst wordt.) De ziekenhuisteams waren samenge steld uit personeel van het Rode Kruis Ziekenhuis, Heliomare, het Luthers Ziekenhuis, Amsterdam, De Heel, Zaan dam, Duin en Bosch, Castricum, het Zee weg Ziekenhuis in IJmuiden en het St. Jozef ziekenhuis uit Heemskerk, maar dit laatste ziekenhuis kon niet aanwezig zijn. De Kennemers wonnen het toernooi, maar pas na een spannende finale met het team van Duin en Bosch. Na de verstreken speeltijd stonden de teams op 2-2 en er was dus een verlenging nodig, die evenwel ook geen punten opleverde. Toen moesten strafschoppen beslissen en dit had tot re sultaat dat De Kennemers met 4-2 wonnen. De totale uitslag was: 1. De Kennemers 10; 2. Duin en Bosch; 3. Zeeweg Ziekenhuis; 4. De Heel. Na afloop reikte Heliomare-directeur C. Vogelenzang de prijzen uit, de vereniging Wijk aan Zee dankend voor het beschik baar stellen van de accommodatie en de verleende medewerking. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK— Zaterdagmorgen om kwart over vijf ontstond brand in een woonhuis aan de Breughelstraat. De jongste zoon wekte de familie. De brand bleek te zijn ontstaan naast de schoorsteen in de huiskamer. De brandweer had de brand snel onder controle, maar er on stond niettemin een flinke water- en rook schade. nen. De mogelijkheden zijn weven, wan dkleden maken, pottenbakken en bloem schikken. Dan zijn er ook scholings- en vormingscursussen, te weten „Ouders op herhaling”, Engelse conversatie, een cur sus Nederlands voor Spanjaarden en een naaicursus. „De Schans”. Ook het buurthuis „De Schans” heeft een aantal activiteiten voor volwassenen op het programma staan. De mogelijkheden zijn daar volksdansen, naaicursussen, pottenbakken, ochtendate- lier, dammen, macramé, schaken, „Ouders op herhaling”, kaarten en bejaardensoos. Nieuw zijn de informatiemiddagen eens in de maand. Daar kan worden gesproken over actuele onderwerpen of over practi- sche zaken als de funktie van de wetswin- kel de gezondheidszorg voor kinderen, op voedingsproblemen, enzovoort. Aanrijding. Op het kruispunt J. V. Scorelstraat/Kerkweg/Van Coevenhoven- straat in Heemskerk verleende een 16- jarige bromfietster vrijdagavond om half twaalf geen voorrang aan een personenau to. Zij is na de botsing met een lichte hersenschudding in het St. Josef zieken huis opgenomen. Uit de bocht. Een zestienjarige kelner uit Heemskerk vloog vrijdagavond op zijn bromfiets uit de bocht op het Beverwijkse Westerhoutplein. Met vermoedelijk nierbeschadigingen is hij in het Rode Kruis Ziekenhuis opgenomen. Totaal vernield. In de nacht van vrij dag op zaterdag reden twee automobilis ten in tegengestelde richting over de Zee straat in Beverwijk. Door onvoldoende rechts te houden botsten de wagens op elkaar. Beide auto’s moesten met een kraariwagen worden weggesleept. De be stuurders raakten niet gewond. Eén van hen, een dertigjarige Beverwijker, bleek onder invloed van drank te verkeren. Volkswagen gestolen. Van het par keerterrein aan de Slangeweg bij de Be- verhof is een Volkswagen gestolen met het kenteken 24-40-JS. Van schuur gevallen. Een tienjarige jongen uit Beverwijk viel zaterdagmiddag om kwart over vijf van een schuur aan de Peperstraat. Hij brak beide polsen. Sportongeval. Tijdens de wedstrijd DEM—Velsen schopte één van de spelers van het Velsen-team in de grond. Met een gebroken enkel is hij in het Zeeweg Ziekenhuis opgenomen. Aanrijding op fietspad. Zondag avond om half acht liepen enkele vriendin nen op het fietspad en de berm van de Rijksstraatweg, bij de Marquettelaan in Heemskerk. Een bromfietser kon hen niet ontwijken. Eén van de meisjes en de brom fietser zijn na de aanrijding in het St. Jozef ziekenhuis opgenomen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Vandaag opende bur gemeester A. J. Hubers de geheel ver nieuwde Kloes Optiek aan de Zeestraat 20. Niet alleen de voorgevel heeft een totaal ander aanzien gekregen, maar ook het interieur is geheel vernieuwd. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Het achtste Herman I can Dorp-toemooi voor zaterdagclubs is gewonnen door de nieuwkomer Eendracht ’76 uit Amsterdam/ die uitkomt in de it vuistj vierde klasse KNVB. stuk ge legen ij De organiserende vereniging De Kenne- idse 01 mers moest met de tweede plaats genoe- gen nemen met zeven punten. DEM eindig de op de derde plaats en vierde werd Halfweg. I UMUIDEN. In de nacht van zaterdag I. 156C Op ZOndag heeft in de woning van een 30- jarige vrouw op het Sam Vlessinghof een overkokende frituurpan op een elektrisch ‘Sen fornuis voor de nodige consternatie ge- zorgd. Een brandje was het gevolg, waar- 4 3 ISh

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7