Al meer dan 400 deelnemers Afscheid van dokter De Ruiter Alleen bij Mees Hope door ongeval de Kapitaalrente-rekening bij Van Gelder Bank Mees Hope nv Groepspraktijk tandartsen nu verhuisd naar Beneluxflat Ernstig voetletsel De Kapitaalrente-rekening W30/ /4/0 aan avond-zwemvierdaagse Rente: hoog. 9 Opzegtermijn: geen. ssw dinsdag RUIMTE VRIJ VOOR JEUGDTANDVERZORGING Vergadering commissie financiën IN SPORTFONDSENBAD TE BEVERWIJK Gebruikers elders onderdak Cursus voor dieren-EHBO BMH Automobilist rijdt lichtmast omver PROGRAMMA DOOPSGEZINDE GEMEENTE „De Meerpaal” houdt uitverkoop inventaris een nieuwe, individuele spaarvorm. Üw 1 H M 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 7 AUGUSTUS 2 3 MMS Kb voor september 1977 Amsterdam, Herengracht 548, tel. 020-527 91 11. Buitenveldert, Assumburg 150, tel. 020-42 98 60. Haarlem, Houtplein 8, tel. 023-31 59 50. Voor inlichtingen kunt u terecht bij ons kantoor, waarbij wij u ook onze uitgebreide folder zullen geven. Deze folder kunt u eveneens telefonisch aanvragen. Hoge rente! Deze isgeljjk aan het maandelijks berekende rendement van 3 langlopende staatsleningen; dus zeer hoog. De rente kan derhalve elke maand variëren. Voor de maand september bedraagt hij 774% p.j. Geen opzegtermijn! Op elk gewenst moment kunt u elk gewenst bedrag opnemen, waarover terstond 3% (rentekorting) wordt ingehouden. Voor wie? De kapitaalrente- rekening is een hoogst individuele spaarvorm. Door de wijze waarop u de Kapitaalrente-rekening gebruikt, bepaalt u zelf het uiteindelijke rendement. -IT* S.' I SS8K n Ideaal voor mensen die verwach ten hun geld voor langere lijd te kunnen uitzetten, maar het toch te allen tijde beschikbaar willen houden "voor het geval dat 1 (ADVERTENTIE) VELSEN-NOORD. Een 40-jarige in Haarlem wonende Turkse man heeft maandagmorgen bij een bedrijfsongeval bij Van Gelderpapier zijn rechtervoet deels verbrijzeld. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Stichting Dieren ambulance Kennemerland start op 13 sep tember met een cursus dieren-ehbo. Deze cursus staat onder auspiciën van de Ned. Vereniging tot Bescherming van Dieren, afdeling Castricum. In de eerste plaats zal worden getracht via de cursus vrijwilligers(sters) te werven, die na het behalen van het diploma bereid zijn op de dierenambulance mee te rijden. Enkele plaatsen zullen worden gereser veerd voor degenen die halve weekend diensten kunnen draaien. De groepspraktijk was tot dan gehuis vest in een noodbehuizing bij de Jan van KuikWeg. Die komt nu ter beschikking van de Stichting Jeugd tand verzorging Groot Kennemerland. De samenwerkende tandartsen hebben in de Beneluxflat minstens driemaal zo alle mogelijkheden biedt voor efficient werken. De man werkte (als uitzendkracht) op de papierfabriek. Hij is met zijn voet bekneld geraakt tussen de papieropwikkelaar van een papiermachine. Met ernstig letsel is de man opgenomen in het Joannes de Deo- ziekenhuis. Gevreesd wordt dat hij een deel van de voet zal moeten missen. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek in. zijner tijd van in kennis stellen op welk cadeau de keuze is gevallen, na overleg met de heer en mevrouw De Ruiter. Ter voorkoming van teleurstelling wordt er de aandacht op gevestigd, dat de heer en mevrouw De Ruiter direct na de afscheidsreceptie voor een lange vakantie naar hun dochter in Canada vertrekken, zodat het zenden van aan bederf onderhavige geschenken, zoals bloemen en planten, beter kan worden nagelaten. Het comité van aanbeveling wordt gevormd door M. Addink-Teerhuis, Pieter Verhagenlaan 77; J. J. Appel man, Hendrik Burgerstraat 32; A. van Dijk sr., Hendrik Burgerstraat 48; N. de Groot, Akerendamlaan 17; ing. A. W. M. Falter, Ranonkellaan 3; D Koger, Vondellaan 90; A. Mak, Hendrik Bur gerstraat 64 en G. M. Stil-Bison, Romèr- kerkweg 28. VELSEN-NOORD. De sluiting van ontmoetingscentrum ,J)e Meerpaal” aan de Banjertstraat hoek Wijkerstraatweg per 1 september zal tot gevolg hebben dat de beheerscommissie, die wegens de niet haalbare exploitatie van het gebouw tot deze sluiting moest overgaan, zaterdag morgen 27 augustus tussen half tien en twaalf uur een verkoop zal houden van overtollig meubilair, bestaande uit tafels en stoelen, besteksgoederen en glaswerk. BEVERWIJK. Dokter M. A. de Ruiter draagt per 1 september aan staande zijn praktijk over aan dokter R. H. Hopster. Het ligt in de bedoeling hem een afscheidscadeau aan te bieden en daartoe is een comité van aanbeveling gevormd. veel ruimte ter beschikking als in de oude behuizing. Er is een grote wachtkamer ingericht en een administratieve eenheid. In de grote praktijkruimte is een aantal behandeleenheden ingericht voor de tand artsen, de mondhygiënistes en de assisten ten. Deze eenheden staan in half open verbinding met elkaar. De tandartsen ho pen binnen afzienbare tijd een tweede mondhygiëniste aan te kunnen trekken. Men hoopt dan overeenkomstig het lande lijk gemiddelde zo’n drieduizend cliënten per tandarts te kunnen verzorgen. Op dit moment is er nog sprake van een sane- ringsachterstand bij een deel van het cliëntenbestand, omdat men er de voor keur aan heeft gegeven cliënten te helpen, die nog niet bij een andere tandarts ston den ingeschreven. Binnen afzienbare tijd hopen de tandartsen weer „ruimte” te krij gen voor het inschrijven yan nieuwe cliënten. In dë nieuwe accommodatie en dankzij de groepspraktijk kan er zeer effi cient worden gewerkt. De stichting Jeugdtandverzorging Groot Kennemerland is nog niet zover, dat thans al de dependance in de door de tandartsen verlaten ruimte in Heemskerk kan worden ingericht. Directeur-tandarts Hogeboezem van deze dienst deelt mee, dat er nog naarstig naar woonruimte wordt gezocht voor de Groningse tandarts die door de dienst is aangesteld voor deze dependance. Achter de balie is een dossierruimte ingericht in een hoek van de grote wachtkamer. s (Van een onzer verslaggeefster) BEVERWIJK. De jaarlijkse auto tocht voor de oudere leden van de Doops gezinde Gemeente is vastgesteld op zater dag 17 september. De deelnemers vertrek ken die middag om één uur vanaf de Markt en men denkt om ongeveer zes uur terug te zijn. Alle leden boven de zeventig jaar kun nen zich opgeven bij mevrouw A. M. van Es-Tabak, Beekzanglaan 3, telefoon 24880. Aan de jongere leden wordt ver zocht hun auto’s voor dit doel ter beschik king te stellen. De eerste gemeenteavond in het nieuwe seizoen wordt gehouden op donderdag 27 oktober. Dominee H. Luikinga houdt dan een causerie over de geschiedenis van de eigen kerkelijke gemeente. De zogenoem de „snuffelgroep” zal dan een bescheiden expositie inrichten van hetgeen voor de dag kwam bij de ordening van het archief door deze groep. Op 24 november komt ds. J. P. Keuning uit Midden-Beemster een lezing houden over de reis van Paulus. De nieuwe cursus van de Zondagschool begint op 3 september om tien uur ’s morgens. Nieuwe leerlingen vanaf vier jaar zijn van harte welkom. Maandagavond begonnen zo'n driehon derd zwemmers al aan de eerste vijfhon derd meter. Vanavond zijn er zeker nog zo’n honderd nieuwe deelnemers te ver wachten, gezien het aantal inschrij vingen. BEVERWIJK. De raadscommissie voor de financiën houdt donderdag 25 augustus van half acht ’s avonds af een openbare vergadering in het Stadskan toor. De agenda vermeldt onder meer een bespreking van de adviezen inzake de ge- meenterekening over 1972, een aantal be grotingswijzigingen en een advies over het aangaan van een vaste geldlening van vijf miljoen gulden. Verder zal een overzicht worden verstrekt van de financiële positie van de gemeente voor het dienstjaar 1977. VELSEN. Een 41-jarige man uit Zalt- bommel heeft maandagavond omstreeks half acht met zijn auto een lichtmast op de Parkweg omver gereden. De man, die on gedeerd bleef, had alcohol gebruikt. Hij heeft een bloedproef moeten ondergaan. De cursus wordt gegeven in het buurt huis „Wijk aan Duin” aan de Wilgenhof- laan in Beverwijk. De theorielessen wor den gegeven door dierenarts Van Loenen. Inlichtingen inzake de cursus worden graag verstrekt door de heer Van den Berg, telefoon 20966 of door mevrouw Schuit, telefoon 37750 (na 20 uur). De verkoop zal a contant geschieden door de heer J. Wittebrood, die als lid van de beheerscommissie voor de eigenares, de r.k. parochie van St. Joseph zal optre den. Het is nog altijd te betreuren dat „De Meerpaal” haar deuren sluit aangezien een flink deel van het verenigingsleven en spe ciaal ten aanzien van het bejaarden werk van de afdeling Velsen-Noord en onder andere ook de afdeling Velsen-Noord van de Nederlands Christen Vrouwen Bond (NCVB) in dit gebouw hun onderkomen vonden. De NCVB-afdeling heeft voor haar maandelijkse bijeenkomsten een uitweg gevonden in de vergaderzaal van de Her vormde Kerk aan de Dijckmanstraat ter- wijl de bejaardenafdeling met ingang van 30 augustus het nieuwe seizoen voor het ontspanningswerk gaat openen in cultu reel centrum „De Schouw” aan de Bleyen- hoevelajm. Hoewel de benedenverdieping van „De Meerpaal” in haar geheel is verhuurd is nog niet bekend op welke wijze de boven verdieping - waarin een compleet uitgerus te bar - dienstbaar kan worden gemaakt. Degenen die hun waardering en sym pathie voor dokter De Ruiter, die meer dan veertig jaren in Beverwijk en om streken zijn praktijk heeft uitgeoefend, willen laten blijken, kunnen dit doen door een bijdrage te storten op reke ningnummer 46.14.57.121 ten name van het comité van aanbeveling „Af scheidscadeau dokter De Ruiter” bij de AMRO-bank, Breestraat 83 te Bever wijk of op postrekeningnummer 401269 van de AMRO-bank met dezelfde ver melding. Het comité zal de schenkers er te .x... W" JgKS i s; (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het aantal deelnemers aan de Zwemvierdaagse in het Sportfond- senbad heeft dit jaar alle verwachtingen overtroffen. Meer dan vierhonderd zwem mers en zwemsters lieten zich inschrij ven. Zij leggen 500 meter per avond af op vier avonden van maandag tot en met vrijdag. Er is dus één keuze-avond. Maar goed ook, want het Sportfondsenbad was nauwelijks in staat om deze grote toeloop te verwerken. Men mag de 500 meter in eigen tempo afleggen. Rusten onderweg mag ook, maar daarbij mag men het water niet verlaten. Aan het einde van de route ontvangt men een stempeltje en vier van die stempels geven recht op een medaille. Leden van de zwemclub KZC fungeren als controleurs. Wie maandagavond niet is gestart kan vanavond dinsdag nog beginnen. De zwemvierdaagse wordt voor de twee de maal in Beverwijk gehouden. Vorig jaar waren er 168 deelnemers. Zij kunnen dit jaar aan de bronzen medaille een zilve ren toevoegen en volgend jaar goud ver werven. De „eerstejaars” ontvangen brons. De grote praktijkruimte is in een aantal behandeleenheden onderverdeeld die in open verbinding met elkaar staan. Er is al een mondhygiëniste benoemd voor de Heemskerkse vestiging. In de beschik baar komende ruimte zullen twee behan deleenheden worden ingericht. Men hoopt dit najaar in Heemskerk van start te kun nen gaan. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Maandag zijn de groepspraktijkruimten van de tandartsen J.G. Bult, L.H. Gouw en J.W.B. ten Hoo- gen in de Beneluxflat aan de Beneluxlaan in gebruik genomen, er moest nog even worden geïmproviseerd vanwege de ver huizing, maar al snel bleek maandagmor gen dat de nieuwe riante accommodatie .-.m

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9