voor sparen en lenen sinds 1817 Velsense Kunstmarkt gaat voor elfde maal van start Velsen rekent op verhoging subsidie P. Vermeulenmuseum burgerlijke stand geld voor J Echtpaar Zijlstra-Buwalda viert zestigste huwelijksverjaardag lenen neigen huis hciven- berichKn N spaardeposito’s rente tot 81 kort ijmondnieuws hypotheken modem betalen sparen verzekeren levensverzekering schadeverzekeringen o.a. brand-en inbraakverzekering ziektekostenverzekering motorrijtuigenverzekering 'T BEGON OP DE STOPTREIN NAAR AMSTERDAM PERSONEELSWERVING WORDT KRITISCH BEKEKEN s Velsen 13 IJMOND 19 7 7 AUGUSTUS WOENSDAG 24 J n J mi. f i spaargirorekening betaalcheques eurocheques rekening courant kosteloze betalingen 1 (renteverlaging) 44. im. keuze uit zeer aantrekkelijke spaarvormen met hoge rente perfektrekening spaarbiljetten aan toonder spaar selektrekening groeispaarbewijzen spaar selektrekening ’extra’ premiespaarrekeningen termijnrekeningen systeem-sparen persoonlijke leningen doorlopend krediet gemakkelijk betalen in binnen- en buitenland salaris en pensioen bankgiro-incasso buitenlands geld reischeques 5 <5 (ADVERTENTIE) november opnieuw werktijdverkorting noemde ondersteunende sectoren zoals administratie en laboratoria. Verwacht wordt dat ook nu weer dezelfde formule zal worden gehanteerd. Omgerekend naar volle dagtaken waren in 1976 niet minder dan 2873 arbeiders van onderaannemers op het Hoogoventer* rein werkzaam. Dit aantal is in de loop van dit jaar met 30 percent teruggebracht tot 2.000. Het eigen personeelsbestand van Hoogovens liep van 24.500 in 1976 terug tot 24.000 per 1 juli van dit jaar. Een andere bezuinigingsmaatregel zal onverkort worden voortgezet. Dat is de personeelsbeperking van 3 percent in de overheidssector. Getracht wordt in de pro- duktieafdeling de bezetting via natuurlijk verloop en plaatsing op andere afdelingen aan te passen. De werving van personeel wordt zeer kritisch bekeken. Voor het aan trekken van kantoorpersoneel is de kraan voor 100 percent dichtgedraaid. Collectief ontslag is door de directie altijd gezien als een uiterst middel dat alleen gehanteerd zou worden als alle andere mogelijkheden uitgeput waren. Volgens een woordvoerder namens de di rectie wordt op dit moment nog steeds eenzelfde standpunt ingenomen. Mocht men hier op terugkomen dan zullen de overlegorganen tijdig worden ingelicht. Als een van de belangrijkste oorzaken van de verminderde vraag naar het Hol landse staal wordt de aanhoudende con currentie gezien vanuit Japan. De afzet- verwachtingen staan echter ook onder zware druk van aanbiedingen uit Spanje en Zuid-Afrika. Aan het Moerbergplantsoen was dinsdag de 60-jarige huwe- lijksverjaardag van het echtpaar Zijlstra-Buwalda iets om even tjes bij stil te staan. De bruidegom J. Zijlstra 02) en zijn echtgenote P. Zijlstra-Buwalda (85) kunnen met z’n tweeën terugkijken tot voor de eeuwisseling. Aan praatstof geen ge brek dus voor het bruidspaar dat dinsdagochtend kort voor elf uur loco-burgemeester Th. C. Witte met echtgenote op visitie kreeg. Na felicitaties overhandigde hij namens het gemeentebe stuur een forse slagroomtaart. zegt zijn schoonzoon die dicht in de buurt ging wonen toen de Zijlstra’s in 1958 naar IJmuiden verhuisden. „Ik ben vijftig jaar te vroeg geboren, zegt bruidegom J. Zijlstra als naar de aantrekkelijkheden van „vroeger” wordt gevraagd. Met die uitspraak doelt hij op werkdagen van 14 uur die hij als kleermakertje op een klein dorp heeft gewerkt. Zijn keus voor het coupeursvak was een beetje toevallig. „Familieleden hadden daar een zaak in. Ikzelf was liever de technische kant uit gegaan, als u het mij vraagt”. Als hij terugkijkt is de periode in Rotterdam de aantrekkelijkste geweest. Hij nam er na 26 jaar pas op zijn zeventigste afscheid van de kledingfirma waarvoor hij werkte. Verhoging van het gezinsinkomen was voor hem steeds de prikkel om van baan te veranderen. Het diamanten echtpaar Zijlstra-Buwalda heeft 7 dochters en 2 kleinkinderen. De festiviteiten rond de huwelijksverjaardag kon den in die situatie tot de huiskamer beperkt blijven. Zondag had een bijeenkomst bij de schoonzoon aan de Jupiterstraat het karakter van een reünie. Generatiegenoten uit het Noorden maakten hier hun opwachting met neven en nichten uit dezelfde contreien. Dinsdag de werkelijke huwelijksverjaardag was het feest op het huisadres Moerbergplantsoen 67. Beroep aangenomen. Dominee J. P. Dondorp uit Amsterdam heeft een beroep naar de gereformeerde kerk te IJmuiden aangenomen. Studiegroep. Namens de Werkgroep Israel is er in de IJmond een studiegroep opgericht die zich zal bezig houden met informatie over het konflikt in het Midden Oosten en de rol die Israel daar in speelt. Rond de oude Engelmunduskerk zal een zestigtal kraampjes opgesteld staan waar achter kunstenaars en mensen die op een andere manier creatief bezig zijn (sector kunstnijverheid, handvaardigheid) pro- VELSEN. Wethouder H. J. Scheeper opent zaterdagochtend om elf uur in het oude dorp Velsen de jaarlijkse markt van beeldende kunst en kunstnijverheid, be ter bekend als de „Velsense kunstmarkt”. Het is dit jaar de elfde keer dat dit evene ment in Oud-Velsen wordt gehouden. Parochieraad. De parochieraad van Driehuis gaat zijn tweede jaar in met een nieuw bestuur. Tot voorzitter is P. Bo gaard benoemd. Als secretaris is R. Klous aangewezen. >4 81% if: De bruid is afkomstig uit Friesland (geboorteplaats Oude- schoot). Haar man is Groninger van geboorte. De trouwerij was een Fries-Groningse alliantie over nogal scherpe tegenstellingen heen. Tussen Groningers en Friezen is het vaak water en vuur, merkte de bruidegom op. Hij ontmoette zijn vrouw op de stop trein tussen Haarlem en Amsterdam. Hij had in Haarlem een baan aan de Strafgevangenis, zij diende als kamermeisje. Het echtpaar heeft achtereenvolgens gewoond in Hoogeveen, her Friese Minnertsga, Haarlem, Sneek, Culemborg en tenslotte Rot terdam. In al die plaatsen was hij kleermaker waar hij als hoogbejaarde nog enige binding mee heeft. „Als hij zich even fit voelt pakt hij naald en draad voor kleine kleermakersklusjes” dukten van eigen makelij te koop zullen aanbieden. De markthandel omvat dit jaar schilde rijen, etsen, aquarellen, tekeningen, goua ches, etsen, zeefdrukken, grafisch werk maar ook plastieken (in ijzer en hout), keramiek, sieraden, siersmeedwerk en de produktie van naaldkunstenaressen. De marktbezoekers kunnen zaterdag kunste naars op de vingers kijken bij demonstra ties pottenbakken en etsen. Kraampjes van de Velsense buurthuizen, De Mei, De Brulboei en De Spil vestigen de aandacht op de zaken die hier in de handvaardig- heidsclubs tot stand komen. Verder ko men er informatiestands van de Stichting Beeldende Kunst: uitleen Kunstvoorwer pen), het Cultureel Jongeren Paspoort, de Velser Kunstkring, dq Stichting Felison, het Witte Tejater en tenslotte de vereni ging Terpentijn (amateurschilders). De Velsense Kunstmarkt sluit om zes uur ’s middags. Het marktgebeuren krijgt een expositie (archeologische vondsten in het oude raadhuis) orgelspel in de Engel munduskerk en draaiorgelmuziek als aan trekkelijke tegenhanger. De orgelbespe ling (door Kees Huges uit Spaarndam) is tussen drie uur en half vier. Rond het middaguur zorgt het draaiorgel De Grote Cap in het oude dorp Velsen voor een feestelijke sfeer. Een Samenspelgroep van de Muziekschool Velsen geeft om kwart over twee en kwart voor vier uitvoeringen voor het oude raadhuis aan de Toren straat. Daar is tussen elf en zes uur de tentoonstelling van archeologische vond sten voor het marktpubliek geopend. Bo demvondsten teruggaand tot het Romein se tijdperk worden hier met kaartwerk, teksten en foto’s uitvoerig toegelicht. Op de elfde Velsense Kunstmarkt zal dit jaar het historische boekwerk „Een kerk en een handvol huizen” weer te koop zijn. Van deze uitgave verscheen onlangs de derde druk. De verkoop is in Het Gevange- nicio aan do Middendornstraat Verlenging. De expositie „Buiten plaatsen in Velsen” op Beeckestijn, die aansluit op de expositie „Stadspark en Buitenplaats” in de Vleeshal in Haarlem zal worden verlengd tot 25 september. ü- Wethouder Th. C. Witte (links) dinsdagochtend bij de overhandiging van de feest taart. x i’t geldzaken in één hand puur gemakkelijk GEBOREN: J. H. de Vries-Ostermann, z. E. Vandort- Stapper, d„ IJmuiden. J. J. Lubach-Stadt- man, z„ Driehuis. F. B. M. Lahrouch-Kha- touch, d., IJmuiden. K. Fidder-Konijnen- burg, z„ IJmuiden. OVERLEDEN: G. Streefland, 49 jr„ echtgenote van:. H. J. de Boer, Velsen(Zuid). A. S. Warnez, 53 jr„ echtgenote van:. P. A. van den Berg, IJmuiden. G. Castricum, 69 jr„ echtgenoot van: A. A. Castricum, Velsen(Noord). (Vervolg van pagina 1) Behoudens wijzigingen in de situatie zo heeft de directie van het IJmuidense staalbedrijf laten weten, zal begin novem ber opnieuw worden overgegaan tot de invoering van werktijdverkorting. Bij de ze maatregel, die aan het begin van het jaar bij herhaling werd toegepast, waren de mensen betrokken uit de produktieaf- delingen en de daarbij behorende zoge- --- VELSEN. Wethouder H. J. Scheeper kreeg dinsdagavond opnieuw de kans de verbouwingsplannen voor de voormalige Insingerschool aan het Moerbergplantsoen toe te lichten; ditmaal in de onderwijscommissie waar N. E. A. M. Kraetzer (CDA) naar de subsidiemogelijkheden vroeg. De wethouder herinnerde aan een oude toezegging van CRM (in 1960) de subsidie op te trekken bij aanstelling van een gespecialiseerde conservator. Met de aanstelling van een onderlegde beheerster is de gemeente Velsen nu zo ver. Bekroond ontwerp. De jeugd van de voetbalvereniging Velsen krijgt binnen kort een eigen vlag die bij alle jeugdwed strijden en -toernooien zal worden ge bruikt. Bij een wedstrijd vooreen ontwerp kwamen 27 suggesties van de leden bin nen. De definitieve keuze viel op het ont werp van Paul van de Keer. Het rijk heeft het Pieter Vermeulenmuseum, dat eerstdaags de Insingerschool betrekt, al sinds de opening in 1954 een onderwijskundige taak toegedacht. B. en W. van Velsen denken in dezelfde lijn. Na de museum verhuizing wordt de speelplaats van de Insinger school voor onderwijsdoeleinden veranderd in een botanische tuin. In de commissie werd het oprichten van een omheining rond zo’n tuin dinsdagavond erg ontsierend genoemd. „Een open instelling als het Pieter Vermeulenmuseum verdraagt zoiets niet”, aldus een PvdA-woordvoerster. Rond de speelplaats staat nu al een hekwerk dat in de commissie storend werd genoemd. Met de verbouwing en het verhuisplan is een bedrag van ruim drie ton gemoeid. Woordvoerder Schoonbergen van Progressief Velsen wilde de kosten beperken en trok de noodzaak van het verfwerk binnen het gebouw in twijfel. Voor binnen- en buitenschil derwerk is een bedrag van 71.450,- begroot. Aan de verbouwing en herindeling van het schoolgebouw komt heel wat hak- en breekwerk te pas. Een nieuw verfje is dus ook binnen noodzakeliik. aldus de wethouder Waarmee het commi*«ielid overtuigd bleek Hoogovens start begin Dinsdag aangekomen: Corvus, Ipswich; Neptunus, Tananger; Leidsegracht, Kas koe; Lago Lacar, Icheus; Baltiskii 54, Kali ningrad; Essi Camila, Narvik, IJmuiden; Tor Scandinavia, Gothenborg; Katrin Schulte, Bremen, IJmuiden; Diogenes, Hamburg; Agate Islands, R’dam; Eems- borg, Waya, Zaandam; Wildebeest, Cont. Plat, IJmuiden; Maasborg, Maentuluoto, Zaandam; Stephan J, Rotterdam, IJmui den; May Crest, St. Malo, IJmuiden; Fast- net, Rotterdam; Assiduity, Guernsey; Tor Scandinavia, Noordzee. Dinsdag vertrokken: Indusbank, R’dam, IJmuiden; Afonlas, Holyhead, IJmuiden; Ara, Delfzijl; Vanquard, Lon den; Pamir, R’dam; Brage, Tubarao; Len- no, Bremen; Neptunus, Tananger; Cape Shore, Cont. Plat, Velsen; Steinbjorn, Ant werpen; Jette Ty, Tallis, IJmuiden; C. V. Lightning, Felixtowe; Farel, Londonderry, IJmuiden; Canis, Stavanger; Doreen-B, R’dam, Haarlem; Tor Scandinavia, Noord zee; Rocknes, Simonsvik, IJmuiden. Woensdag aangekomen: Fridel, Roches ter, IJmuiden; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Stirling Brigg, Cont. Plat, IJmuiden; Ocean Shore, Cont. Plat, Vel sen; Oliveace, Yokohama; Polarisman, Goole; Jemrix, Kings Lynn, IJmuiden; Willem Barendsz, Rotterdam; Kabona Delfzijl, Velsen. Woensdag vertrokken: Lalli, Gothen burg, Cam Ayous, Hamburg; Corvus, Ips wich; Katrin Schulte, IJmuiden, Ant werpen. /co lub/paofbonk

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 13