Stadhuisbode W. Viskil is nu met pensioen Nieuwe tennisbaan achter Wijk aan Duin buurthuis films in de ijmond Bobbie wordt grote Bob! Skwispel- F* door I te o flflllll 1691- - i£Ü imode Wijd en warm Gestolen caravan weer terecht Kind overleeft 55 val van vier meter Weer goede ideeën bij Hoogovens I n Aandacht voor jeugd in buurthuis De Mel BIJNA ALLE UREN AL VOLGEBOEKT DOOR BUURTBEWONERS IJMUIDEN City Theater I Stadsschouwburg u Kennemer Theater Luxor Tl A -M. - o M jl 7 IJMOND 19 7 7 AUGUSTUS DONDERDAG 25 BEVERWIJK if W a VERTROUWD GEZICHT VERDWIJNT UIT STADHUIS NAAM: Bobbie LEEFTIJD: 4 maanden RAS: bastaard van bouvier met veel herder SOORT: Teef VERGOEDING: ƒ60,- INLICHTINGEN: 02550-15744 Meer dan 40 vestigingen door heel Nederland. ,k« 7 Sant- I lis. De lagba- idrag. m mir1 (i cq J VELSEN. De caravan die in de nacht De beperkte accommodatie blijkt in een grote behoefte te voorzien. i (ADVERTENTIE) KJ i werd ie zen- »enaar naakt. vier of vijf stellen zijn, moet je wel zorgen dat ze er weer op tijd uit zijn.” Voor de heer Viskil, die vroeger als huis schilder heeft gewerkt, is zijn periode op het stadhuis nu al een goede herinnering. Het plezier waarmee hij daar heeft ge werkt, zo blijkt, maakte het afscheid ne men wel wat moeilijk. Dat ook zijn collega’s moeite hadden met zijn vertrek, was tijdens de afscheidsbij eenkomst duidelijk. Het IJmuidense City Theater komt deze week met „Een brug te ver”, de verfilming KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerbertasiel aan de Heeren- duinweg 8 op een nieuwe eigenaar zit ten te wachten. Behalve op woensdag en zon- en feestdagen is het asiel dage lijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. Zaterdags van 9 tot 1 uur. Door stagnerende communicatie en de on verwacht sterke tegenstand aan de Duitse kant loopt de operatie muurvast. De inge zette legereenheden raken geïsoleerd en de nederlaag is onontkoombaar. „Een brug te ver” vertelt de lotgevallen van de legerlei ding en de individuele soldaat zonder de opsmuk en romantisering die we in het genre oorlogsfilm maar al te goed kennen. Een oorlogsfilm van het betere soort, wil-'? len we daarom zeggen. De zondags mati- neefilm heet in City „Monsters van het verloren continent". De Heemskerkse opzich ter bij de werktuigkundige dienst E. Suurd, ontving 1900 gulden plus de zilve ren ideeënspeld voor het idee een constructiewijzi ging aan te brengen in de concertertop in oxystaalfa- Het Kennemer Theater nam van collega Luxor de film „Jaws” over. Eeïi witte reuzehaai terroriseert een kleine bad plaats en een paar inwoners besluiten het monster te vangen. De nachtvoorstellin- gen in het theater worden gevuld met de vechtfilm „De Chinees met de linkse di recte”. Regan betekent het explosieve lot van een film vol spanning en aktie. Als matinee- film draait de Stadsschouwburg zondag „Pipo en de piraten van toen”. ger van een ideeënspeld die het plan indiende enke le pompen in de koudband- walserij te vervangen voor pompen van andere make lij. Dit leverde hem drie mille op. Als laatste kreeg H. P. Zerr uit Heemskerk 1400 gulden uitgereikt omdat zijn idee tot belangrijke be perking in productiestorin- gen in de koudbandwalse- rij had geleid VELSEN-NOORD. Het buurthuis De Mei aan de Geelvinckstraat start op 5 september met de activiteiten die in het pas verschenen programma voor het sei zoen 1977-1978 staan aangekondigd. Kin deren van 2 en 3 jaar zijn één ochtend per week welkom in de peuterspeelzaal Pi- nokkio waarvoor de kleine zaal van het buurtcentrum beschikbaar is. Kinderen van 6 t.m. 11 jaar kunnen de maandagmid dag voor handenarbeid vrijhouden. HAARLEM Gr Houtstraat 180; Winkelcentrum Schalkwijk Rivièradreef 26 ALKMAAR Laat 161 Operatie Market Garden, de historische en tragische slag om Arnhem, heeft negen dagen geduurd. 32 jaar later, in 1976, heb ben de Joseph E. Levine en Richard P. Levine met regisseur Richard Attenbo rough de hele lente, zomer en herfst nodig gehad om de gebeurtenissen rondom Arn hem in 1944 op de film vast te leggen. Deventer was een paar maanden het decor van „Een brug te ver”, een miljoenen guldens verslindende produktie, die de he ren filmmakers nu al heel wat winst ople vert, want overal in Nederland trekt de film volle bioscoopzalen. In de IJmond draait „Een brug te ver” niet alleen in Luxor, maar ook in IJmuiden. In het Beverwijkse theater voorts „De sterkste gladiatoren van de arena”, zon dagmiddag om 14 uur te zien. De film verhaalt de geschiedenis van een Romein se tweeling, die in het Rome van 160 jaar voor Christus elkaar de troon van de kei zer betwisten. A C/J (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De nieuwe tennisbaan achter en van het buurthuis „Wijk aan Duin” kan maandag 29 augustus in gebruik worden genomen. Alleen de buurtbewoners kunnen de baan per uur huren. De animo blijkt zo groot te zijn, dat er alleen nog maar enkele ochtend- en middaguren beschikbaar zijn. In de weekenden is men al volledig „uitverkocht”. Het buurthuis heeft de aanleg van de tennisbaan uit eigen middelen gefinancierd op de grond achter het buurtcentrum aan de Wilgenhoflaan. Het is daarbij vooral de bedoeling geweest om de eigen buurtbewoners kennis te laten maken met de tennis sport. Voor toernooien en wedstrijden is de accommodatie te Ml* De verharde tennisbaan is van maandag af dagelijks geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.30 tot 17.30 uur en 's avonds van 19.30 tot 21.30 uur. Tijdens die uren is toezicht aanwezig en in de bar van het buurthuis kan een verfrissing worden gebruikt. VELSEN. Een 3-jarig jongetje over leefde donderdagochtend een val van 4 meter uit een raam aan de IJmuidense Van Wassenaerstraat. De peuter had in een onbewaakt ogenblik de sluiting van een slaapkamerraam losgepeuterd om een poesje uit de goot te halen. Het kind kwam via een erker op de straatstenen terecht ert. is met schedelletsël en een hersenschud ding in het Zeewegziekenhuis opgenomen. D U-l cq van oorlogshandelingen die als De Slag om Arnhem de geschiedenis zijn ingegaan. De producers Joseph en Richard Levine hebben driekwart jaar nodig gehad voor het verfilmen van een 9 dagen durende slag die voor ingewijden de „Operatie Market Garden” heette. Dit is het verhaal: donkere langharige jas met vier fraai lichtbruine kniekousen. Het koppetje lijkt wat klein in verhouding tot de rest van het lichaam. Kynologisch gezien geen schoonheid die als voorbeeld zou kunnen staan op een glimmend honden boek. Wel een echte hond voor mensen die een diepere blik hebben en maling hebben aan juiste verhoudingen en sym metrische kwalificaties. Van gehoorzaamheid kan nog geen sprake zijn. Maar de wil om te leren is duidelijk aanwezig. Bobbie mag op de motorkap van de auto voor een portret. Een beetje benauwd kijkt ze om zich heen. Geeft duidelijk de voorkeur aan het lange gras of de zandbak boven de glimmende lak van de hedendaagse wel- Maar als KWISPELdoor vriendelijk en met overtuiging een paar keer vraagt om even te blijven zitten dan briek 2. Twee werknemers van de bedrijfsinstrumen- tatiedienst, R. Lageweg uit Velsen-Noord en T. J. M. Wesseling uit Haarlem, ver dienden met het idee de tel- lerinstelling van sorteer machines in de vertinnerij te wijzigen, ieder 1300 gul den met de ideeënspeld daarbij cadeau gekregen. Van het technisch bureau werktuigbouwkundige dienst was het de heer G "Slik uit Heiloo - reeds dra- zan de msdag van de lar R. comen I 'Oortse j icht te ongen. oinnen name- .■lijker- e jury vezen. De twgalf jaren dat het nieuwe stadhuis open is, heeft de heer Viskil hier als bode gewerkt. Bij vergaderingen, recepties, of ficiële ontvangsten en vooral de trouwerij en was hij aanwezig. „Veel bruidjes”, zo vertelt hij, „ik bracht ze binnen, zette de paartjes op hun plaats, keek of alles goed lag en ik moest bij de plechtigheid helpen: de trouwboekjes geven bijvoorbeeld. En soms was dat best wel druk, want als er Gelukkig lopen er op dit ondermaanse nogal wat abnormale mensen rond die het best leuk vinden een hond te hebben die niet duidelijk het etiket draagt van een of ander veelgeprezen rassoort. De ze lieden weest overtuigd van de waardering van heer KWISPELdoor kunnen terecht in het asiel. Daar staat Bobbie te wachten op betere dagen. Een gewone hond in een kluwen van lotgenoten die in het buitenverblijf van het asiel zich verdringt voor het hek. Maar Bobbie is pas vier maanden en wordt in al zijn driftige pogingen stevig gemangeld door een paar meer uit de kluiten gewassen broers. Daar kunnen ze trouwens maar beter wat voorzichtig mee zijn. Bobbie is nu nog jong, zelfs klein. Er staan echter een paar stelten onder die beloven dat zij over niet al te lange tijd-zogezegd „een pronte dame” zal zijn die voor niets en niemand uit de weg gaat. Ja, ja, deze blaffers met haar jongensnaam (KWISPELdoor heeft die niet bedacht) komt nog wel een stukje omhoog.' In haar gedragingen is ze uitermate vriendelijk. Vanaf het begin van de wan- deling laat ze heel erg duidelijk blijken hoezeer ze de wandeling op prijs stelt. Ze ontwijkt haar begeleider en de fotograaf niet. Holt af en toe weg maar komt snel weer terug om te „vertellen” hoe óntzet- 1 tend blij ze wel is. Dat houdt ze waarach tig vol tot het eind van de wandeling. Maar zover is het nog niet. Bij Bobbie kan de ketting rustig af. Ze roeit en snoeit wat in het lage struikgewas. Het hollen krijgt een dolkomisch accent door de stevige staanders die toch nog vaartskoe. wat zwabberig onder het hondenli chaam manoeuvreren. Een hond in een i van zondag op maandag van de IJmuiden- se Wilgenstraat ontvreemd werd is terecht. De Velsense politie trof het voertuig aan op de Basisweg in Amsterdam-West waar groepen zigeuners hun domicilie hebben. Volstaan moest worden met het terugsle pen van de caravan naar de plaats van herkomst. Wie de diefstal gepleegd heeft werd uit een onderzoek onder de woonwa genbewoners niet duidelijk. Dramatische episode uit „Een brug te ver" Voor het tienerwerk in De Mei is een aparte programmagroep samengesteld. Er wordt gewerkt aan een programma met sport, film, disco en handenarbeid. Voor de tienersoos zijn de openingstijden op woensdag en donderdag van vier uur tot half zes, en op vrijdag van drie tot vijf en van zeven tot tien uur. Voor de tieners van 16 jaar en ouder luidt het soosprogramma: woensdagavond acht tot tien uur en vrij dagavond van zeven tot tien uur. Voor volwassenen heeft De Mel trimclubs, cur sussen textiele werkvormen, weven, naaldtechnieken, ritmisch damesgym en- jazzballet in het buurthuisprogramma op genomen. -- af - UJ -s-CQ VELSEN. „Net of je met vakantie gaat”, met deze woorden stapt een van de boden Uit het stadhuis W. Viskil de pen sioengerechtigde periode van zijn leven in. Optimistisch, ondanks de onvermijde lijke overpeinzingen die op dit soort mo menten opkomen. Dit optimisme, zo bleek woensdagmiddag, deze vrolijke instel ling, wordt door collega's en de andere „stadhuisbewoners” als een typerende ei genschap gezien. Tijdens een informele afscheidreceptie was de heer Viskil, de altijd gezellig lachende bode die vooral tot taak had bruidspaartjes naar de trouwzaal in het stadhuis te begeleiden, voor de laatste keer als collega in functie tesamen met de andere vier bodes en de staf huishoudelijke dienst en een aantal ambtenaren. In september 1944 hebben de Duitsers zich stevig genesteld rond het bruggehpofd in Arnhem. Maarschalk Montgomery heeft een krijgsplan uitgedokterd dat de Duitse weerstand op deze strategische plek in één klap moet breken. Een geweldige lucht vloot dropt bij Arnhem een compleet luchtlandingsleger bestaande uit Britse, Amerikaanse en Poolse eenheden. De op zet is: de bruggen van Arnhem, Nijmegen en Son onbeschadigd veroveren om aldus de weg vrij te maken voor generaal Hor- rick die bij de Belgische grens de kans afwacht om met zijn 30ste legerkorps de weg vrij te maken naar het Roergebied. beperkt, maar om tennissen te leren is het een uitstekende voorziening. Voor de aanleg moest nog heel wat grondwerk worden verricht want het terrein vertoonde nogal wat hoogteverschillen. Na de egalisering is er een ondergrond van staalslakken aangebracht met een toplaag van asfalt. Deze week was deze zodanig gehard dat de krijtlijnen er op aan konden worden gebracht. Tijdens een informele bijeenkomst op het stadhuis heeft woensdag de heer W Viskil als bode afscheid genomen van zijn collega's. De heer Viskil, die nu met pensioen is, krijgt hier namens de directe collega's door bode J. Korf een van de vele afscheidscadeau’s aangeboden. Judoles wordt in het nieuwe seizoen in drie groepen gegeven op dinsdag. Voor gitaarles en „koken en knutselen” komen de cursusgroepen op donderdag bijeen (respectievelijk 19.00-20.00 uur en 16.00- 17.30 uur). Voor de instuif is de wijkjeugd in drie leeftijdsgroepeh opgesplitst. Ope ningstijden: 4-6 en 7^9 jaar woensdag 13.30- 15.00 uur; 9-11 jaar vrijdag 16.00-17.00 uur. In „Sweeney”, de nieuwe film in de Stadsschouwburg, stapt de kijker binnen in het wereldje van Britse ministers en 4 Oosterse oliepotentaten waarbinnen de detective Regan in een samenzwering be trokken raakt. Het gaat om de beheersing Van de olieprijzen door een clubje louche scharrelaars. Om hun doel te bereiken zijn chantage en omkoping bruikbare midde len. Door het omkopen van Charles Baker, contactman van het Britse ministerie van Energie, krijgt het internationale misdadi- gerssyndicaat achter de plannen een hoge Britse politicus aan zijn kant. Een van degenen die uit de weg geruimd moeten worden omdat ze de samenzweerders dways zitten is Regan die zich op het kritieke moment veilig weet te stellen. Het oprollen van het misdadige complot door VELSEN-NOORD. Negen mille is dinsdag uit gekeerd aan totaal vijf Hoogovenpersoneelsleden als beloning voor hun goe de ideeën. gebeurt dat ook. Als de fotograaf zijn werk heeft gedaan kijkt Bobbie op met een blik van „en wat nou?” Als KWIS PELdoor dan beduidt dat de operatie achter de rug is glibbert Bobbie van het lakwerk ja, inderdaad een paar mage re krasjes, so what en wipt onhandig op moeder aarde. Blij en tuitelig op de jonge benen gaat het terug naar het asiel. Lassie de Schotse Collie van verle den week had over belangstelling niet te klagen. Woont nu in een echt huis in IJmuiden. Fraaie flanel mantels in bruin. zwart en marine. Maten 34 t/m 46. af 'A

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7