puzzel van de week Kamer debatteert schrijvende lezers over Oosterschelde knelpunten op wegen [zeepost I BOUWMARKT KkEUR B.V.» Lefebvre wijdt opnieuw priester prijswinnaars J Italiaanse modejuweeltjes bij Lucyna Konarska modejournaal ■f Vredesbeweging koperen leidingen Aluminium trappen en ladders Sanitair en Bij NS-Maandabonnement 4-persoons Meermanskaart kado. 50 1 4 Cyprus vraagt om spoedbijeenkomst Veiligheidsraad 1M Koudenhorn 54 ■MH 18 VARIA 19 7 7 AUGUSTUS 2 6 VRIJDAG r - c 1 ch SPECIALE AANBIEDING Openingstijden: dagelijks van tel. 023 - 321212. Op een algemeen maandabonnement treint u een maand zo veel u wilt voor f 217,- (le klas f 326,-). Ook voordelig voor de lange- afstand-forens. En haalt u’m in september dan doen wij er een extraatje bij. Een dag onbeperkt treinreizen voor u plus4gezinsleden, vrienden, of wie dan ook. Samen op een gratis NS- Meermanskaart. Twee kinderen van 4 t/m 9 jaar gelden voor één. Het dagje uit kan de hele maand sep tember. Op werkdagen na 9 uur’s ochtends.En in ’t weekend al met de eerste trein. Tot ziens. I DE ALTIJD aardige vraag waar een klein mens groot in kan zijn, is ten aanzien van madame Lucyna Konarska wel zeer een voudig te beantwoorden. Want deze kleine, van origine Poolse vrouw, die in Amsterdam haar intieme modesalon heeft, weet namelijk als bijna geen ander telkens weer feilloos de prachtig Italiaanse kleren voor haar half jaarlijkse collecties te kiezen. Nog veel belangrijker is evenwel dat iedere vrouw, hoe veeleisend ook, bij wijze van spreken voor elk uur van de dag en voor alle gelegenheden de juiste outfit bij haar kan vinden. 8.00 - 12.30 uur 13.30 - 18.00 uur zaterdags van 8.30 - 16.00 uur 19 door Bé ter Maat '‘'’«saw*- "■•««www •- >omm*mIMIM!I*' (ADVERTENTIE) «J»*' wintercollectie van Lucyna Konarska is dit F»» J (ADVERTENTIE) ziger”. 1 i' ZO ZULT U IN DE herfst- en winter collectie van Lucyna Konarska naast simpele rokken en blouses, de kleine avond- of dinerjaponnen aantreffen, doch tevens haute couture creaties voor het grand-gala. Maar uitgekeken bent u dan bepaald nog niet want, zoals gezegd, voor bijna alles wat we van de vroege morgen tot de late avond willen dragen is wel iets fijns onder handbereik. Bouwmaterialen P.V.C.-artikelen Wand- en vloertegels Open haarden Ijzerwaren Verfwaren Elektra art. Sanitair Tuinartikelen Hout- en plaatmat. niet eens over de fraaie lamé blouses die het op lange velours en zijden rokken zo ongelofelijk goed doen. Het produktieschap voor Vis en vispro- dukten zal de minister van Verkeer en Waterstaat laten wetén dat het voor een Oosterscheldedam is met grotere openin- gen dan waarvoor de regering nu heeft gekozen. Dat neemt niet weg dat het schap blij is voor de mossel- en oesterkwekerij, dat de Oosterschelde open zal blijven. Maar de visserijdeskundigen vrezen dat na het tot stand komen van de dam in 1985 toch nog zal blijken dat er kostbare voorzieningen voor de kwekerijen nodig zullen zijn. Als men al die meerkosten nu eens uitgeeft bij het leggen van een dam, zal het mogelijk zijn de (duurdere) dam met de grootste openingen te bouwen, zo meenden de bestuurders van het produkt- schap. >500 idse- iweg 023- 9-1 1 !550- ’’3 kl. vel- soen Tel. AANDACHT NU VOOR Ognibene Zendman van wie combinaties bestaan de uit wollen rokken en blouses met bijpassende zijden shawls in de fraaiste kleurstellingen. Avagolf is een naam die in de collectie van Konarska nooit zal ontbreken en deze meesterlijke produ cent staat voor fijne wollen jurkjes, deux- en trois-pièces en mantels in de verrassendste kleuren. Zuiver zijden en dunne wollen jersey jurkjes in uni en met kostelijke kleurige handdruk-dessins be wonderde ik onder andere van Ken Scott nu ke af- met tires. 023- iren Of- EEN OVERSTAPJE VAN de cocktail-, diner- en kleine avondjaponnen naar het grand-gala is op papier zo gemaakt D. PRINS, namens de redaktie „Zwaarden of Ploegijzers", Tiel. te zijn. Indien per post wordt ingezonden als volgt adresseren: „DAMIATE PERS b.v”, POSTBUS 18, IJMUIDEN. ir ef ht. lerjr. 323- 204 3. o.s) neM 1BV toX en Eliglau. En wat die laatste naam be treft weet u, dat daar twee energieke en charmante Milanese modezusters achter schuilgaan, die ik onlangs uitvoerig aan u mocht voorstellen. Van deze twee zus jes zag ik eveneens sublieme lange hand- bedrukte velours rokken met blouses ton sur ton. TOT SLOT NOG ALLE eer aan de kittige Lucyna Konarska, die er ook dit keer weer in is geslaagd waarlijk voor treffelijke collecties van gerenommeerde Italiaanse huizen binnen de muren van haar salop te krijgen. En neemt u maar van mij aan dat zo’n opgave bepaald geen sinecure is. werd, bij meerderheid van stemmen, de Verenigde Staten te verzoeken zijn kern wapens uit Nederland weg te halen”. (Ein de citaat). Dat verzoek aan Amerika zou dus nog wel zo’n tien jaar kunnen duren, maar dat hindert niet. „Het gaat niet om de plaats waar je staat, maar om de richting waarin je je beweegt”. Wij weten dat de techniek, de wetenschap, de sociale voor zieningen in sneltreinvaart vooruitgaan, terwijl de ontwapeningsbesprekingen zich als een slak voortbewegen. Maar, geachte redaktie, wees dan zuinig op de groepen die van alles proberen om de slakkengang van regeringen en publiek om te zetten in de gang van een hazewindhond, of zo u wilt, van een bulldog die vasthoudt tot het doel is bereikt. Het gaat uiteindelijk om ons aller voortbestaan! Heinz Riva, Andre- Laug en Lancetti zijn een paar van die klinkende namen uit de Italiaanse couturewereld die u zult aan treffen op de griffes van de meest sprookjesachtige gewaden. Romantisch als er gebruik wordt gemaakt van zuive re zijde met kanten tussenzetsels dat bijzonder mooi tot zijn recht komt in een meterswijde rok en in ballonmouwen. Ragdunne mousseline de soie vermocht haar aandeel te hebben in adembene mende japonnen en dan praten we nog bil v-j Naar aanleiding van het commentaar „Schijnvertoning” op de voorpagina van uw krant van 16 augustus willen wij graag het volgende opmerken. Al sinds dertig jaar zijn wij trouwe lezers van uw krant en overal waar wij in Nederland wonen heb ben wij uw blad meegenomen, omdat wij de koers van de krant in het algemeen goed vinden. Dat geldt ten aanzien van de kwestie oorlog en vrede, maar ook inzake de neutronenbom. Maar wat nu? Wij zijn het natuurlijk eens met de konstatering van de bedroevende politiek van de rege ringen. Een somber perspektief, dat is het wel. Geen mens kan echter alleen leven met een somber perspektief dat deprime rend werkt. De groep die zich daar soms - tegen beter weten in - tegen verzet moet u niet discrimineren door te schrijven: „De optimisten op het gebied van de vredesbe weging, een groep die steeds kleiner wordt...”. Dat is niet waar, want er is thans een opleving in de vredesbeweging. Mis schien te laat, maar mensen moeten ook hun gewetenskreten laten horen en je kunt van te voren nooit zeggen wat dan nog mogelijk is. De pers kan daar erg veel toe bijdragen. Maar hier een voorbeeld van een ons inziens verkeerd gebruik van de invloed van de pers: een hoofdartikel dat op het grote publiek deprimerend werkt, maar een positief geluid van het Interker kelijk Vredesberaad (IKV) wordt beknopt weergegeven in een berichtje van tien re gels op pagina twee van diezelfde krant. Dit is maar een voorbeeld uit vele; in sommige kranten is het nog erger. Van de IKV-aktie „Help de kernwapens de wereld uit, te beginnen in Nederland”, zal men ongetwijfeld meer horen, maar een juiste berichtgeving is dan wel van belang. Als de redaktie in het genoemde IKV-bericht kaanse regering haar kernwapens weg moeten halen uit Nederland”, dan klinkt dat wel wat illusoir. Wel juist is dat het IKV wil bereiken dat de Nederlandse rege ring in dier voege een beroep doet op de Amerikaanse. Om het mogelijk te maken dat de Nederlandse regering dit doet is een grootscheepse mentaliteitsverandering in ons volk nodig. In een uitstekend artikel in de Vredeskrant schreef Wim Ramaker hoe hij zich de ontwikkeling in tien jaar denkt: „In 1981 willen de kiezers weten wat hun politieke partijen zouden doen met de atoomkoppen, die in Nederland liggen op geslagen. De gezamenlijke kerken kwa men met een indrukwekkend getuigenis. Hoewel de partijen die de afschaffing van kernwapens in hun program hadden aan zienlijke winst boekten, kregen zij niet de noodzakelijke meerderheid. Maar in 1987 gebeurde het dat in een vergadering van de Tweede Kamer het besluit genomen NICOSIA (AFP). De (grieks)-Cypri- sche Regering heeft gisteren om een spoedbijeenkomst van de Veiligheidsraad gevraagd om de „Trukse schendingen van de VN-resoluties” te onderzoeken en „de politiek van Ankara van voldongen feiten, waarvan de laatste de kolonisatie van de stad Famagousta is geweest”, zo is in Nico sia gezegd. MOULINS (AP). Marcel Lefebre, de traditionalistische bisschop die bedreigd wordt met excommunicatie uit de rooms katholieke kerk, heeft gisteren in een kerk bij Moulins opnieuw een priester gewijd. Hij zei daarbij te hopen nog vele anderen tot priester te kunnen wijden. Voorts kon digde hij de oprichting aan van traditiona listische seminaria ih Canada en Argenti nië en deed hij een aanval op het tweede Vaticaanse Concilie dat „ons alleen zal leiden tot slavernij en vernietiging van onze samenleving.” Prijswinnaars puzzel nummer 33 J II 25,-: M. Oorthuis, Teylingerweg 75, Vo gelenzang; 25,-: F. J. v.d. Hoff, Wijk aan Zeeërweg 182, IJmuiden; 15,-: H. T. Ver donk, Rollandstraat 58, Haarlem; 15,-: S. Boosman, Patriciuslaan 14, Santpoort; 10,-: Mevr. A. Nonnekens, Blinkertlaan 21, Haarlem; 10,-: J. Stekelenburg, An- dromedastraat 27, IJmuiden. Midden: 1 schip, 2 klaar, 3 rente, 4 dadel, 5 stelt, 6 lelie, 7 lasso, 8 terts, 9 opera, 10 flink, 11 wezel, 12 grind, 13 orgel, 14 kreet, 15 party. Het gevraagde beroep luidt: „handelsrei- Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, dienen uiterlijk woensdag a.s. in ons bezit ueS “)OtO aq8 qe ■*4001 ...-^aXs.-X A na I, bj mca LX, 300, '74; 2 L Met de volgende schepen kan zeepost naar de daarvoor vermelde landen worden verzonden. De data, waarop de correspon- .3 dentie UITERLIJK ter post moet zijn be zorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Australië, ms „Flinders Bay”, 1 sept,, KIJKEN WE ALLEREERST eens even naar die heerlijk warme cashmere man tels, hier en daar met aangehechte shawls, van Enzo en Tiziani en naar die zeer praktische regenmantels, die soms aan beide kanten zijn te dragen. Je blik wordt vervolgens getrokken door ve lours van uitzonderlijk mooie kwaliteit en dat blijkt dan te zijn omgetoverd tot uiterst modieuze pakken met zowel korte Uit de herfst- en als lange rokken. Het voortreffelijke Ita- trois-pièces van Avagolf. liaanse huis Lesy is vertegenwoordigd met de mooiste suède mantels met cash- mere en bontvoering die men zich maar kan wensen. Dit huis tekende overigens ook voor de sportieve combinaties, be staande uit suède rokken met grof ge breide jumpers en mouwloze driekwart jassen van tweedbreisels met suède. Ge noemde jassen zijn er ook in het lang met mouwen. DEN HAAG (ANP). De Tweede Ka mer heeft gisteren besloten op woensdag 7 september het Oosterscheldedebat te houden. Bij dat debat gaat het om de beslissing van de regering voor de door- laatopening van de Oosterscheldedam de tussenoplossing te kiezen, en derhalve niet de kleinste en niet de grootste opening. /XLAOLl Clilv, 1110 M llllvlvl O Canada, ms. C. P. Discoverer”, 31 aug. Indonesië, ms „Hammonia”, 29 aug. Israel, ms „Donar”, 1 sept. Japan, ms „Kamakura Maru", 31 aug. Kenya, Oeganda, Tanzania, ms „Nedlloyd Lelykerk”, 31 aug. Ned. An tillen, ms „Hollandia”, 29 aug. Suriname, ms „Baarn”, 31 aug. Ver. Staten van Ame rika, ms „American Leader”, 29 aug ms „Atlantic Champagne”, 31 aug. Zuid Afri ka (Rep)., ms „Nedlloyd Ebro”, 31 aug K 528, ver lept gen, km., Ford 250; 2 x 3 en Deu- lada i de Fiat 0 de 1, kl. 550; anje kl >i en 500 .000 rage I, kl 000; i’72, Dluut PUZZEL NUMMER 34 Horizontaal: 1 oude inhoudsmaat, 6 soort oogglas, 11 wortel, 12 projectiel, 13 indien, 14 klein plantje, 16 Europeaan, 18 sportartikel, 19 vette vloeistof, 20 niet kun nende spreken, 22 Mohammedaanse gees telijke, 24 regel, 26 bloem, 28 dingen die men doet, 29 soort zeilboot, 30 projectiel, 32 linnen huisje, 33 gesloten, 34 schrijfge rei, 37 dier, 39 buigzaam, 42 eetgerei, 43 deel van een muziekinstrument, 44 Euro pese hoofdstad, 45 putemmer, 46 deel van de dag, 49 jongensnaam, 51 meisjesnaam, 54 oosterse titel, 55 een zekere, 56 duw, 58 propje in weefsel, 59 uur, 60 treuzelend, 61 steensoort. Vertikaal: 1 soort hond, 2 klein vertrek, 3 kledingstuk, 4 lang stuk hout, 5 schouw burgplaats, 6 fijngemaakte groente, 7 ver- dedigingsorganisatie (afk.), 8 Centraal burau voor statistiek (afk.), 9 haarkrul, 10 uitstekend, voortreffelijk, 15 inhouds maat, 17 optocht, 19 plaats in Siberië, 21 schijf, 23 bloeiwijze, 25 herkauwer, 27 klepper, 28 spook, 31 weidedier, 34 land in OPLOSSING PUZZEL NUMMER 33 Links: 1 glans, 2 lelijk, 3 sater, 4 brood, 5 dwaas, 6 regel, 7 rakel, 8 start, 9 animo, 10 straf, 11 leeuw, 12 lenig, 13 medio, 14 sterk, 15 klomp. Rechts: 1 porie, 2 riant, 3 elite, 4 larie, 5 toorn, 6 erker, 7 order, 8 schol, 9 atlas, 10 kraan, 11 liter, 12 degen, 13 lente, 14 tegel, 15 ijdele. Een grof tweedbreisel en suède zijn de componenten van deze sportieve mantel van het Italiaanse huis Lesy. West-Europa, 35 luchtvaartmaatschappij (afk.), 36 deel van de voet, 37 belegering, 38 boosheid, 39 deel van een boom, 40 luchtstrijdkrachten (afk.), 41 afbeelding, 47 vruchtbare plaats in een woestijn, 48 verbinding, 49 flinke terreinverhoging, 50 tijdperk, 52 gevangenis, 53 graafwerktuig, 56 gevel, 57 vreemde munt. DEN HAAG (ANP). Overzicht van de werkzaamheden op de Nederlandse auto wegen die in de week van 27 augustus tot en met 2 september het verkeer kunnen vertragen: Afsluitdijk-Heerenveen-Drachten: rij- baanversmalling bij Den Oever en Korn- werderzand. Rijswijk-Amsterdam: tussen 20.30 uur schrijft: „Om te beginnen zou de Ameri- en 05.30 uur rijbaanversmalling bij Alke- made. Amsterdam-Amersfoort: rijbaanver smalling of -verlegging tussen Muiden en Naarden. Amersfoort-Z wolle: rijbaanverlegging en -versmalling ter hoogte van Nunspeet. Breda-Rotterdam: verkeersbeperkende maatregelen tussen Zevenbergen en Rid derkerk. Den Bösch-Eindhoven: werkzaamheden bij Vught waardoor per rijrichting maar een rijstrook beschikbaar is. Burgerveen-Wassenaar: slechts een rij strook beschikbaar ter hoogte van Lisse en Sassenheim. Emmeloord-Lemmerrij baanverleggin- gen nabij Lemmer. Amsterdam: verkeer op de oostelijke rondweg moet rekening houden met rij baanversmalling en andere verkeersbe perkende maatregelen bij Schelling- woude. M 118) .3 m.b Jon! bil i ISO -■ X' 5 9 10 11 2 13 15 16 17 18 19 20 26 27 29 30 '33 35 36 37 38 I39 40 41 46 48 49 50 51 Ê4 52 53 55 56 57 58 59 60 R

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 19