bel 319053 voor Nieuw nummer: 22922 Gespreksavonden voor gemengd gehuwden een gratis proef abonne ment devies en zoon bv 55^ Thuis in de wereld, thuis in de buurt,thuis in huis. Kees Kist opende (023) Verbindingsapparatuur 1 september in gebruik MET INGANG VAN HET NIEUWE SEIZOEN ROMMELMARKT VRIJZINNIG HERVORMDEN BRINK Luchtverwarming foto-expositie Wijk aan Zee krijgt (brandweerploeg BEVERWIJK-HEEMSKERK 9 ZATERDAG 2 7 AUGUSTUS 19 7 7 OP INITIATIEF RAAD VAN KERKEN F* IJmuiderCourant/Beverwijkse Courant de krant die het goed ziet. makers van exklusieve keukens apparatuur, hebben al wat proef- alarm achter de rug, maar op don derdag 1 september gaat het nieuwe systeem én het gewijzigde telefoonnummer voor brandmel dingen en technische hulpverle ning officieel in. De brandmeldin gen dienen dan voortaan via tele foonnummer 22922 gedaan te worden. L 'h (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het Bever- wijkse brandweerkorps krijgt de beschikking over een ultra-mo dern alarmsysteem, dat per 1 sep tember in gebruik wordt geno men. De vijftig leden van de vrij willige brandweer zijn al in het bezit van de nieuwe verbindings- LUCOTHERM B.V.-ALPHEN a/d RIJN NOORDIMA B.V.- HEERHUGOWAARD m. IMI I I li 1 L- H. Nielen voelde zich Heemskerker met Heemskerkers H. NIELEN MODERN ALARMSYSTEEM VOOR BRANDWEER (ADVERTENTIE) IW ïn in (ADVERTENTIE) tl». Br« (ADVERTENTIE) S ploma's. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMOND. De Raad van Kerken hoopt binnenkort te starten met een serie ge spreksavonden, bedoeld voor gemengd gehuwden en verloofden. De eerste con tactbijeenkomsten worden gehouden op dinsdag 6 september om 19.30 uur in de Morgensterkerk aan de Vrijburglaan in Heemskerk en op woensdag 7 september om 19.30 uur in de Prinsesselaankerk te Beverwijk. De gespreksavonden zijn voortgespro ten uit de overweging, dat het aantal echt paren waarvan de partners behoren tot verschillende kerkgenootschappen enorm snel stijgt en binnenkort wellicht zelfs gro ter zal zijn dan het aantal gezinnen waar man en vrouw lid zijn van dezelfde kerk. Gemengd gehuwden kennen, zo heeft men bemerkt, weleens het gevoel dat de wederzijdse kerken öf hen in de kou laten 1 staan öf aan beide kanten aan hen zitten te trekken. Het ligt ook voor de hand dat de kerkelijke verdeeldheid door hen het pijn- lijkst wordt ervaren: waar kunnen ze zich samen vinden in catechese en eredienst, vormingswerk en noem maar op? Waar Bovendien kreeg het personeel dat niet thuis was, geen brandalarm en moest de brandweerman door vróuw of dochter worden opgespoord om te vertellen waar de brand was. Op weg van en naar de brand was diezelfde brandweerman ook niet bereikbaar. Voorts was het oude alarmsysteem om sociale redenen niet ge schikt voor consignatie. De brandweer man die dienst draaide moest beslist thuis blijven om direct naar een eventuele brand te kunnen snellen. Nee, dan werkt ons nieuwe systeem heel wat beter”, zo vertelde commandant Raap tijdens een bijeenkomst in de kantine van de brand weerkazerne. Commandant Raap: „De meldingen via 22922 komen in ieder geval zeker tot half vijf ’s middags bij onze meldingspost te recht. Na half vijf schakelen we over op de wachtcommandant van de politie, maar in de praktijk zal het er wel op neerkomen, regionaal opzicht gaf hij inhoud en rich ting aan zaken van uiteenlopende aard.Zo weas hij onder meer bestuurslid van de Provinciale Brandweerbond van Noord- Holland, voorzitter van de burgemees- terskring Alkmaar, lid van het dagelijks bestuur van „slachthuis IJmond”, actief ere-voorzitter van de harddraverijvereni- ging „Heemskerk”, ere- voorzitter van de (Van een onzer verslaggeefsters) wordt op de avonden namelijk veelvuldig gebruikt voor allerlei activiteiten”. Mooy, die in 1974 met een sportfoto de eerste prijs van de World Press Phot won, laat 200 foto’s op groot formaat zien van hoogtepunten uit het voetbaltoernooi om de wereldbeker, in 1974 in München ge houden. De expositie duurt tot en met 12 september. De toegang is gratis. BEVERWIJK. De Vereniging van Vrijzinnig Hervormden houdt op zater dag 17 september een rommelmarkt in en om de Prinsesselaankerk. De markt is een onderdeel van de sociale actie die de WH voert ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van haar kerkgebouw. De op brengst is bestemd voor een aantal pro jecten die de vormings- en recreatiemoge lijkheden van de gehandicapte jongeren in de IJmond vergroten. tr ee in turfmarkt 6 haarlerr tel (023) 31 36 45 Iedereen die iets ter beschikking wil stellen voor de verkoop, zoals kleren, boe ken, curiosa en alle andere denkbare roe rende goederen, wordt verzocht dit te brengen bij ds. Van Reijendam, Prinsesse- laan 9, of de spullen te laten afhalen. Daartoe kan dagelijks na 17 uur contact worden opgenomen met de heer Meijering, tel. 27859. de ng u 1? e- 0- kunnen zij hun geloofs- en levensvragen, op praktisch gebied (opvoeding, lectuur, doop) maar ook fundamentele problemen, terzake aan de orde stellen: Om op deze vragen een antwoord te vinden heeft men de oecumenische ge- sprekskringen in het leven geroepen, die bovendien wellicht een concrete steun kunnen gaan betekenen voor de interker kelijke samenwerking. De pastores van de diverse kerkgenootschappen zullen be schikbaar zijn met name voor de zakelijke informatie over wat er in de kerken aan de hand is. De deelnemers zelf zullen echter onder elkaar uitmaken welke onderwer pen ze aan de orde willen gaan stellen en in welke vorm. Bij de eerste overlegbijeenkomsten zul len voorgangers van de bij de Raad van Kerken aangesloten kerken present zijn. In het bijzonder pastor G. Zaal, ds. A. van Leeuwen en Ds. L. W. van Reijendam- Beek zullen als begeleidingsteam funge ren. Wie in principe mee wil doen, maar verhinderd is een contactavond bij te wo nen, kan zich telefonisch of schriftelijk melden bij ds. Van Reijendam, Prinsesse- laan 9, Beverwijk, telefoon 25521. De meldingen via 22922 komen direct binnen in de meldingskamer van de brandweerkazerne. Door een druk op de knop produceert het alarmapparaatje, dat de manschappen altijd bij zich dra gen, een zoemtoon. De brandweerman dient de rode knop van het apparaatje in te drukken en verneemt dan waar de brand is en welke voorzorgsmaatregelen er genomen dienen te worden. Het nieuwe alarmeringssysteem, dat bij na 200.000,- heeft gekost, is zo uitgevoerd, dat het met een minimum aan financiële consequenties eventueel in het regionale brandweerverbindingsnet kan worden in gepast. voetbalvereniging ADO’20, ere-lid van de hengelsportvereniging 't Snoekje (hij was een fervent visser en jager) en ere-voorzit ter van de „Willem Alexanderstichting”. De heer Nielen was in het bezit van de koninklijke onderscheiding tot officier in de Orde van Oranje Nassau en de pauselij ke onderscheiding Ridder in de Orde van St. Gregorius de Grote. (Van onze stadsredactie) HEEMSKERK. Oud-burgemeester H. Nielen voelde zich altijd Heemskerker met de Heemskerkers. De in de Zaan streek geboren Nielen heeft door zijn in nemende persoonlijkheid en tact ruim dertig jaar lang een algemeen gewaar deerd stempel gedrukt op de gemeente en gemeenschap Heemskerk. Hij was werkzaam op de afdeling sociale zaken van de gemeente Castricum, toen hij op 16 december 1945 als 34-jarige tot bur gemeester van het toen nog kleine tuindersdorp Heemskerk werd benoemd. De jonge burgemeester ging met elan en voortvarendheid te werk. Er heerste in Heemskerk veel armoe en een grote ach terstand op elk gebied. Hij richtte direct al Uw installateur: Kalkovenweg 58, Postbus 337, Telefoon (01720) 2 03 00 Pascalstraat 11, Postbus 157, Telefoon (02207) 1 27 18 verstedelijkte gemeente met een inwoner tal van 32.000. Burgemeester Nielen gaf met inzet van z’n gehele persoon richting aan die ont wikkeling. Vooral de begeestering waar mee de toenmalige burgemeester Nielen een voortdurende strijd streed om zelf standigheid van „zijn dorp” maakte op mede- en tegenstanders van de IJmond- fusie grote indruk. De heer Nielen was een strijdvaardig bestuurder, maar bovenal een menselijke burgemeester, die trots was op de reputa tie „een burgervader” te zijn. De vele kracht- en tijdvergende werk zaamheden van de heer Nielen zijn niet beperkt gebleven tol zijn burgemeester- schap-sec. Ook in buitengemeentelijk en (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Vrijdagavond opende AZ-spitsspeler Kees Kist in de showroom van autobedrijven Zentveld en Van Breemen in de Jan de Windstraat de expo sitie van de Alkmaarse fotograaf Cor Mooy. -1 De „piepers” van de Beverwijkse brandweerlieden hebben een gegaran deerde reikwijdte van 5 a 6 kilometer en bij uitzonderlijk goede weersomstandig heden bereikt de meldingspost de piepers, die op zo’n 10 kilometer van de kazerne in de jaszak van een brandweerman is opge borgen. „Nu is het ook mogelijk om zoge noemde wachtploegen te formeren, blu- seenheden dus, die diensten draaien en in de stad moeten blijven”, vertelt comman dant Raap. Commandant Raap: „Het oude systeem is 25 jaar geleden ingevoerd. De brandmel ding kwam via telefoonnummer 25555 bij de politie binnen. De wachtcommandant snelde naar een tafel met zo’n 50 knoppen en waarschuwde onze belangrijkste man schappen, die op hun beurt weer andere manschappen informeerden over de brand. Die individuele of groepsgewijze waarschuwing voldeed echt niet meer. Wij hadden geen overzicht van wie er wel en van wie er niet bij de brand was gekomen. De jeugdafdeling gaat van start op vrijdagavond 2 sep tember. Vanaf 18.30 uur kun nen belangstellenden zich aan melden in het clublokaal „On der de Hanebalk” aan de Pe perstraat in Beverwijk. De kosten bedragen 3 per maand, voor welk bedrag de jeugd schaakles krijgt en een onderlinge competitie kan spe len. De senioren kunnen vanaf 1 september in het clublokaal terecht, waar dan om 20 uur gestreden wordt om het club snelschaak kampioenschap. Op 8 september begihnen de wedstrijden weer in het kader van de onderlinge competitie. Voorafgaand aan de opening BEVERWIJK. Komend seizoen kan ook de jeugd te recht bij de Kennemer schaak club Pat-Mat. Tijdens de le denvergadering is deze week besloten, om tot de oprichting van een jeugdafdeling over te gaan. Geassisteerd door enke le leden zal de gediplomeerde jeugdschaak-leider Ger van de Akker van Pat-Mat zich met de organisatie belasten. De jeugdschakers zullen worden opgeleid voor de welbekende pionnen-, toren- en koningdi- van het nieuwe schaakseizoen werden tijdens de zomer-le- denvergadering van Pat-Mat de prijzen uitgereikt. Club kampioen in de A-groep werd Paul de Rooi, terwijl Theo de Vries de meeste gewonnen par tijen liet noteren. Kampioen van de B-groep werd Wim Rak- horst. Het snelst steeg in deze kategorie de ster van Jan Nij- hoffde meeste gewonnen par tijen had Marco Krnjic, Biesma had de hoogste procen tuele score terwijl Martin van der Steeg de hoogste procentu ele score van de nieuwe leden behaalde, de prijs vodfr de hoogste procentuele score in de Bondscompetities werd uit- Brandweercommandant J. Raap en zijn manschappen zijn bijzonder in hun sas met het nieuwe alarmsysteem, waarmee de organisatie van het korps bij branden efficiënter kan worden geregeld en er een hoge opkomstgarantie van manschappen mogelijk is. dat telefoonnummer 22922 zeker tot 11-12 uur ’s avonds op onze meldingspost is aangesloten. Onze brandweerkazerne Jeugdschaak bij Pat-Mat gereikt aan Hugo Houtsmuller. Tenslotte ging de Cor Mulder Trofee voor het meest ver dienstelijke lid dit jaar naar Guus Seesink. Het voorstel om de onderlin ge competitie voortaan in één grote groep te spelen onder vond waardering. Ook was de vergadering het eens met het streven om in de Bondscompe tities nu eens alle vier teams in de loop van het seizoen op volle sterkte te houden. De hoorzit ting over de Beleidsnota gaf wel enige discussie, maar de nota werd in grote lijnen wel ondersteund. In de winterver gadering zal er het laatste woord over vallen. de aandacht van de acht gemeente-ambte- naren en de raad op een snelle verbetering van het leefklimaat, een goed wegennet, een verbeterd en doelmatig woningbedrijf en werkte samen met de gemeenteraad, de wethouders en de ambtenaren aan de stormachtige ontwikkeling van het tuindersdorp. Eind april 1970 vierde een uitbundig Heemskerk het zilveren ambtsjubileum van burgemeester Nielen, die bij die gele genheid tot ere-burger van de gemeente werd benoemd. Tijdens de ambtsperiode van burge meester Nielen maakte Heemskerk, onder invloed van de IJmond-ontwikkeling tot staalstad en met medewerking van rijk en provincie, een groei door van een typisch agrarisch dorp met 5300 inwoners tot een Onder-brandmeester en garage-chef G. van Dessel achter het paneel van de meldpost in de brandweerkazerne. I I I I dop 11 I I. I (Van een onzer verslaggevers) i WIJK AAN ZEE. Brandweercom j mandant J. Raap is druk bezig met de| samenstelling van een brandweerploeg, i waarin alleen inwoners van de badplaats [een plaats kunnen krijgen. Deze zoge-f <noemde uitrukploeg Wijk aan Zee zal in eerste instantie uit zo’n acht man be-J jstaan, maar de heer Raap wil dit aantalf luitbreiden. Zoals bekend krijgt Wijk aan| [Zee de beschikking overeen eigen brand- iweerauto. „Wij hebben toestemming gekregen [van het college van burgemeester en we-1 |thouders manschappen voor de ploeg te’ Iwerven. Uit proeven is ons gebleken, dat [het te lang duurt alvorens de brandweer lin Wijk aan Zee arriveert. De Zeestraat |is vaak door het verkeer verstopt en met I [een eigen ploeg in de badplaats kunnen [we sneller bij een brand in Wijk aan Zeel \zijn”. I

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9