start met I SPORTIEF Remise SIZO dan remise Toernooi veteranen Bekerduels reductiebon Jong Telstar niet verder IJmuiden grote zege Rabobank S3 geld en goede raad INTERPOLIS $9 verzekeringen aoö verzekeringen IJ W 1 w Verlies VVB Offensief F prom Rommelig Energieker P een belevenis die u niet mag missen MAANDAG 29 AUGUSTUS 16 17 SPORT iiiiiii’ i 7.1 Het Noord-Hollands Philharmonisch Orkest Dirigent: Frits Smienk met medewerking van: Haarlems Dagblad R J Aanvang: 20.15 uur Zaal open: 19.30 uur. Thérése Steinmetz Trio Nico van der Linden jr. Farce Majeure Kaartverkoop bij de kantoren van de Rabobank alsmede bij de kantoren van deze krant. Deze reductiecoupon wordt u aangeboden door de gezamenlijke sponsors en geeft recht op een reductie van 2,50 per toegangsbewijs van ƒ11, Haarlem Wijk aan Zee naar ruime zege in oefenwedstrijd Wijk aan Zee kon bij de rust al op een 2-0 gen RKAW een 1-0 voorsprong door Theo schouderblessure Engels. Pas na de rust konden de beter worden vervoerd. Haagse tweede klasser Moeizaam gelijkspel EDO 1CKE lllllllll. sr) Lloyd Headley scoort het tweede doelpunt van EDO in het duel tegen Blauw Wit. Het duel eindigde in een gelijkspel: 4-4 gelijk te maken: 4-4. (ADVERTENTIE) d De netto-opbrengst van de concerten is bestemd voor het Rode Kruis. verzekeringen e; jaar, ,n een meter arden en de )0 me- eg om unnen jluim, Idoen- tn zijn >n, de inning laandag lometer ird dooi witserse eerstge en over a Tsare- egen dt e beslis onthul Tsarevi Het fel op winst beluste IJmuiden ging meteen na de aftrap in het offensief en dat leverde in de achtste minuut een doelpunt op. Na goed voorbereidend werk van Frans Voskamp en Hans Verwoerd kon Cor Krab met een kopbal scoren: 1-0. De gastheren bleven het meest aanvallend en daarbij lieten Cok van Leeuwen en Ton Postma een paar scoringskansjes liggen. Bepaald pech had Postma met een schot tegen de paal. Verwoerd retourneerde de bal weliswaar direct, maar toen trad de hoofdstedelijke doelman reddend op. De Geuzen moest het van uitvallen hebben en bij een van die counters schoot een van de gasten rakelings naast. Het bleef tot aan de rust 1-0. Voor de aftrap van IJmuiden-De Geu zen, waarvan zo’n 300 kijkers getuige wa ren, werd één minuut stilte in acht geno men voor de zo tragisch bij een verkeers ongeluk omgekomen achtjarige Chrisjan Moniharaponl Hij was het jongste jeugdlid van IJmuiden. 3 september Concertgebouw 1 van. Stormvogels nam in de uitwedstrijd te- overvleugelen. Paul van Leeuwen scoorde uit een strafschop wegens hands, waarna de stand op 4-1, na goede voorzetten van Wim Kurvers en Theo Engels. (Van een medewerker) VELSEN. Het verjongde C-elftal van Telstar is met een 1-1 gelijkspel tegen SC Cambuur niet zo overtuigend aan de nieuwe competitie begonnen in de tweede klas A van het betaalde jeugdvoetbal. Doordat de gasten sterk verdedigend en behoudend speelden, konden de Velsena- ren moeilijk in hun spel komen. i in San inische jeboor- achter- jrs ver- :ht kilo ran vijf „is niet 1, maar ch is de teur-we- i geble ken zijn alleen ii lurpiscb vant hij wereld valifica (Van een medewerker) IJMUIDEN. In het traditionele voet baltoernooi van IJmuiden voor vetera nen, waarvoor op de velden van het sport park Schoonenberg steeds veel belang stelling is, hebben Stormvogels en VSV de beste kansen om tot de finale door te dringen. Beide clubs kwamen in hun pou le voor de tweede maal tot de volle winst en hebben in hun laatste wedstrijd aan een gelijkspel genoeg om in de finale te komen. Stormvogels had in zijn tweede partij in poule 1 overigens veel moeite met SVIJ en wist maar netaan met 1-0 te winnen. Ter rasvogels behield een klein kansje door ook al met 1-0 van Velsen te winnen. VSV kwam in poule 2 met een score van 2-0 tot zijn tweede zege op VVB. Waterloo kwam tot een ruime 4-1 op IJmuiden. Beide ploe gen staan nu gelijk met twee punten min der dan VSV, dat in zijn laatste wedstrijd tegen IJmuiden aan een gelijkspel vol doende heeft om zich voor de finale te plaatsen. Mocht IJmuiden tot een overwin ning komen en Waterloo wint van VVB, dan eindigen drie ploegen gelijk. De standen: poule 1, Stormvogels 24; Terrasvogels 2-3; SVIJ 2-1; Velsen 2-0; poule 2, VSV 2-4; Waterloo 2-2; IJmuiden 2- 2; WB 2-0. Het resterende programma luidt als volgt: maandag: Terrasvogels-Storm vo gels en IJmuiden-VSV; dinsdag: SVIJ-Vel- sen en WB-Waterloo. De aanvankelijk voor donderdag 1 september geplande fi nales zijn verschoven naar vrijdag 2 sep tember, omdat IJmuiden donderdagavond zijn jaarvergadering houdt. Kennemerland verloor in een uitwed strijd met 6-2 van Die Haeghe. De Haar lemmers waren niet op hun sterkst. On danks de nederlaag maakte jeugdspeler Bas van Andel een goed debuut. Ook het tweede, derde en vierde elftal van Kenne merland moesten het bij Die Haeghe met Nederlagen stellen. De junioren van Ken nemerland deden het beter. Het Al-elftal zegevierde met 3-1 en de A3 haalde uit met 13-0. s voor weest. - haar aantje ;r van geheel pioen- n. Dat ie nog Anne aar de t jaar lingen oeren- iinales loor te tegen- ladese Anne fde te ivelijk Strong .81 en Anne secon- ir was, ^et na if ga ik t bij de weldig 1. Koos Kuut: Telstar-C. L 1 In het kader van haar eigen nederlaag- toernooi kwam Beverwijk in het veld te gen de Amersfoortse Boys. Voor de rust, waarin Beverwijk al duidelijk het beste van het spel had, stelde Peter Gerrits de goed meegekomen Rens Bras in staat te scoren. Ondanks een doorlopend over wicht lukte het pas in de tweede helft de stand tot 2-0 op te voeren. Nico Bos kreeg een uitstekende voorzet van Henk Art- mannie goed op het hoofd en kopte kei hard in. Vlak voor het eindsignaal redden de Amersfoorters de eer. Ook het tweede, derde en de jeugd kwamen tot overwinnin gen. De eindzege van het nederlaag-toer- nooi was echter voor het Castricumse Vi- tesse’22 dat in het eerste weekend alle wedstrijden met ruime marges won. De Kennemers trof het niet in zijn laat ste oefenwedstrijd. Tegen eersteklasser NFC uit Amstelveen werd het een zeer rommelige vertoning, mede door het bij zonder zwak optreden van de arbiter. Reeds voor de rust moest doelman Jos Wagenaar tweemaal naar het net. Floor Buma, Paul van Hoogen en Wim Jonker kregen fraaie mogelijkheden, maar het was Wim Boerebach die de stand op 1-2 bracht. Nadat Wim Jonker een strafschop tegen de paal had geknald scoorde NFC 3-1 en greep daarmee de winst. Doelpun tenmaker Wim Boerebach, moest met een naar een ziekenhuis (Van een medewerker) HAARLEM. Voor de strijd om de districtsbeker in West 1, waarvan de voor ronden ditmaal in poulevorm worden ge speeld, worden morgenavond de eerste wedstrijden gespeeld. Daarvoor ziet het programma van de clubs uit de Haarlemse regio er als volgt uit: NAS-Zaandijk, DEM-Nieuw-Vennep, DSS-KIC, HBC-Zandvoortmeeuwen, HFC-De Kennemers, Hilarius Schoten- Stormvogels, Hoofddorp-RCH, Spaarn- woude-Wijk aan Zee, TYBB-Velsen, THB- VSV en Pancratius-Zwarte Schapen. Het aanvangstijdstip is bepaald op 18.30 uur. Alleen bij Hilarius Schoten-Stormvogels wordt om 19.30 uur begonnen, omdat de thuisclub over een lichtinstallatie be schikt. Voor de clubs uit de Bollenstreek in het district West 2 zijn voor morgenavond de volgende bekerwedstrijden vastgesteld: Docos-WSB, Van Nispen-Wassenaar en MMO-Hillegom. in de man’’. >ieter- Hans HAARLEM. Van de clubs uit de Haarlemse regio in het zaterdagvoetbal speelde het naar de derde klasse gedegra deerde SIZO op eigen veld in Hillegom in een oefenwedstrijd met 4-4 gelijk tegen vierdeklasser Purmersteyn. Na drie minuten spelen konden de gas ten na een foutje in de Hillegomse achter hoede door Voomeveld reeds een 0-1 voor sprong nemen, waarna een kwartier later Wim Keizers weer voor evenwicht zorgde: 1-1. Door Scholten (penalty) en Broere liep Purmersteyn daarna tot 1-3 uit. Kort voor rust haalde Henny Camphorst tot 2-3 op. Zeven minuten na rust bracht Keizers op aangeven van Eeltjo Vijn de score weer in evenwicht (3-3), maar door De Vries na men de gasten opnieuw afstand: 3-4. Met een afstandsschot wist Camphorst weer nen zijn als doelman Hein Steenvoorden i niet een aantal uitstekende reddingen had bogen’in de wedstrijd tegen de’ afdelings- veel sterker, al bleven de gasten via uitval len gevaarlijk. Jos Bakker was het, die met twee treffers voor een 2-2 eindstand zorgde. VSV behaalde in de uitwedstrijd tegen de Utrechtse tweedeklasser Holland een RKAW tegenscoordeïTheo Engels en op- 2-1 overwinning. In een boeiende eerste j voor de rust maakten Bram Hofman en Karei Sneekes er 2-1 van, wat tevens de eind stand werd. KIC won voor de tweede maal het toer nooi van Sporting ZÓid, al scoorde het eerste elftal slechts één doelpunt. Theo Snijders zette zijn ploeg in de tweede wed strijd tegen Kon. UD uit Deventer op 1-0 winst. De twee andere wedstrijden tegen Sporting Zuid en Foresters eindigden bei de in een doelpuntloos gelijkspel. Door de goede resultaten van reserve- en jeugd- team kwam de beker mee naar Velsen- Noord. (Van een medewerker) HAARLEM. Voor eigen publiek' kwam EDO in de hoofdklasse A van het amateurvoetbal in zijn eerste competi tieduel tegen debutant Blauw Wit niet verder dan een 4-4 gelijkspel en daarmee mochten de Haarlemmers niet eens onte vreden zijn. De Zebra’s uit de hoofdstad kwamen heel goed voor de dag en waren met hun spitsen Bakker en Lubberse steeds gevaarlijk. Meerdere keren kwam de achterhoede van EDO dan ook in de problemen. Van de strijd tussen EDO en Blauw Wit waren 1500 toeschouwers getuige. De thuisclub had overigens op een grotere opkomst gerekend. Voor de gasten begon de strijd veelbelovend, want zij konden reeds in de vijfde minuut een 0-1 voor sprong nemen. Een terugspeelbal van Leo van Straaten werd door Lubberse onder schept en in een doelpunt omgezet. Blauw Wit bleef het beste van het spel behouden en een schot van Bakker kon maar juist door doelman Berend Tent tot corner wor den verwerkt. Pas in de zeventiende mi nuut kwam de eerste serieuze aanval van EDO en schoot Lloyd Headley rakelings naast. Toen ook Leo v. d. Lubbe een sco ringskans had gemist, wist John Burke - nadat doelman Niessen de bal na een inzet van Hans Berends niet klemvast kreeg - in de 25ste minuut de gelijkmaker te scoren: 1-1. Amper twee minuten later kwam Blauw Wit door een hard schot van Bak ker opnieuw aan een voorsprong: 1-2. Met een bekeken boogballetje bracht Headley na ruim een half uur de score voor de 'tweede keer in evenwicht: 2-2. Blauw Wit bleef toch wel het beste van het spel be houden en nam door een treffer van Hel- lings opnieuw afstand: 2-3. Hiermee brak ook de rust aan. Bijna een kwartier na de hervatting wist Leo v. d. Lubbe met het hoofd na een trekbal van Headley weer gelijk te maken: 3-3. Leo van Straaten en Ton Claus werden toen door Dobi Peters bij de thuisclub vervangen door Jan van Egmond en Jan Uitendaal, maar dat maakte niet zoveel uit. Halverwege de tweede helft omspeelde Lubberse een paar Edo-spelers en voor de vierde keer nam Blauw Wit een voorsprong: 3-4. De gasten bleven weliswaar het meest gevaarlijk, maar toen Headley elf minuten voor het eindsignaal een solorush ondernam en in het strafschopgebied werd gevloerd, mocht hijzelf vanaf de witte stip de score opnieuw in evenwicht brengen: 4-4. concerten .-?■< B In de tweede helft pakte IJmuiden de zaken nog energieker aan en reeds in de derde minuut kon de opkomende Peter Ravensberg de score tot 2-0 opvoeren. Na dat Verwoerd een scoringskans had ge mist, wist Rob v.d. Woude via het been van een verdediger de stand op 3-0 te brengen. De gasten gaven zich nog niet gewonnen en nadat Veldkamp in de zestiende minuut tot 3-1 ophaalde, kwamen zij sterk opzet ten. IJmuiden hield net achter evenwel goed gesloten. Eenmaal had de debuteren de doelman Tom Postma, neef van Ton en vervanger van de zieke Dick Haasnoot, het moeilijk bij een vrije trap, maar Postma redde draai. Zijn collega aan de andere kant deed hetzelfde bij een hard schot van Rob v.d. Woude. Met nog tien minuten te spelen kopte een verdediger van De Geu zen een vrije trap van Ton Postma in eigen doel en toen was het voor IJmuiden gebak ken: 4-1. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Met een ruime 4-1 over winning op het bezoekende De Geuzen is IJmuiden in de tweede klas B van het zaterdagvoetbal goed uit de startblokken gekomen. Er werd knap en energiek door de IJmuidenaren gespeeld. Zij kwamen op deze eerste dag van de competitie in hun klas tot de grootste overwinning. fat'- ucWii Van goed voetbal viel in de ontmoeting tussen de jeugdploegen van Telstar en SC Cambuur, waarvoor de belangstelling met ruim 500 man alles meeviel, niet veel te bespeuren. Vooral de eerste helft was niet best. SC Cambuur speelde angstig behou dend, bleef op de eigen helft hangen en kwam er slechts sporadisch met een coun ter uit. De gastheren verzuimden om deze taktiek te doorbreken. Vier minuten voor de rust werd hen dat noodlottig, want toen wist een van de gasten bij een uitval met het hoofd te scoren: 0-1Na de hervatting ging Telstar jagen om het verlies onge daan te maken, maar SC. Cambuur legde het accent volledig op de verdediging en er bleek geen doorkomen aan. De van Storm vogels overgekomen Silvester Greeveling werd na een paar kansjes te hebben gemist voor Karei Blomvliet gewisseld. Met nog vijf minuten te spelen kon André Rolloos (ex-Stormvogels) voor Telstar de ver diende gelijkmaker scoren: 1-1. SC Cam buur was stormrijp, maar het ontbrak de thuisclub aan tijd om tot de winnende treffer te kunnen komen. Van de oude garde zijn alleen Hesta, Kuut, Kick en Blomvliet overgebleven bij Telstar. verricht., DEM was in de tweede periode dub Vroone uit Sint Anna-Parochie. Ron spelende Vogels de tweedeklasser volledig Snelleman en Frank Rentenaar (straf schop) scoorden. Ron Snelleman, Frans Rol en Aad Braas zorgden na de pauze voor de eindstand van 5-0, die gemakkelijk nieuw Paul van Leeuwen brachten hierna helft opende Holland de score. Nog hoger had kunnen zijn. ADO’20 keek in de uitwedstrijd tegen vierdeklasser SDO in Bussum ondanks WB heeft de Haagse tweede klasser een overwicht al snel tegen een 1-0 achter- VCS tot aan de rust bijzonder goed partij stand aan. Het overwicht werd echter nog Al na vijf minuten kopte Gerard Dirks in gegeven. Na de pauze waarin enkele spe- (Van een medewerker) IJMOND. Het laatste weekend voor de start van de kompetitie is door de verschillende amateurclubs benut voor het spelen van oefenwedstrijden. Wisse lende resultaten waren het gevolg, al steekt de 5-0 winst van Wijk aan Zee er boven uit. Het gelijke spel van DEM en de kleine winst van Beverwijk op het in de onderafdeling spelende Amersfoortse Boys vielen wat tegen. voor rust beloond toen Hennie van Eg- de thuiswedstrijd tegen vierde klasser Sint Iers door trainer Maup Krijer gewisseld mond tegenscoorde. Ondanks een straf - Pancratius voor DEM raak, maar de arbi- waren liep het minder goed. Nadat VCS schop, die door Van Egmond niet werd ter annuleerde deze treffer. De Badhoeve- een 1-0 voorsprong had genomen, maakte verzilverd en een kopbal tegen de paal dorpers hadden in de eerste helft meer Leo Schenk na goed voorbereidend werk bleef het tot aan de rust 1-1. Sjaak Vreene- succes en namen een 2-0 voorsprong door van Rob Visser gelijk. Twee doelpunten goor en Riny Heynen maakten er in de doelpunten van Teeuwen en Van der beslisten daarna de strijd in het voordeel tweede helft 3-1 Voort. De achterstand had nog groter kun- van de Haagse ploeg. F’ L I - -.w

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 17