KORFBALSEIZOEN VAN START Overwinningen voor Watervliet en DKV Vier treffers van uitblinker Theodoor Doyer tegen Groninger Studenten ACC uit de RUIME OVERWINNING hoofdklasse BLOEMENDAAL: 5-2 Nederlagen voor eigen publiek tegen Hercules en UD k Desir ee/Odim Toernooi-zege Esther Koenders Tamme draw schotvaardiger dan IJmond 1 DDR-sprinters ongenaakbaar nj sonnemans Cricketcompetitie fl ggp MH 19 7 7 AUGUSTUS 2 9 MAANDAG 19 SPORT r GAS WATER SANITAIR DAKBEDEKKINGEN NOURIS LOODGIETERSBEDRIJF B.V. Os- tel: 023 3113 34 OQ UITLIJNEN BALANCEREN AUTOBANDEN B.V. IJMOND. De receptie, die de damclub IJmuiden haar ere voorzitter Kerst de Jong ter gele genheid van zijn 50-jarig lidmaat schap aangeboden heeft, werd door veel instanties benut om de jubilaris te huldigen voor de ver diensten die hij voor het Velsense sportleven heeft gehad. B H Bf?. ta w ta W 1 Met liefst vijf invallers heeft Heemskerk (Van onze cricketmedewerker) (ADVERTENTIE) specialist vaco ZWAK SLOT ROOD EN WIT (Van onze cricketmedewerker) (Van onze handbalmedewerker) (ADVERTENTIE) (Van onze tennisverslaggever) 4-1 L was i) en suc- 3-4 5-13 3-6 St. 3-2 17-13 8-16 4-9 12-8 12 14 8-11 13-4 9-7 10-7 4-8 4-5 11-1 13-1 5-4 0-4 1-6 0-2 3-4 De nieuwe kracht Paul Verschoof werd pas later in de tweede helft ingezet. Verder beschikt Bloemendaal over een nieuwe reservekeeper, Louis Strik, die van Keep Fit afkomstig is. IJMUIDEN. Het D-toernooi van de tennisvereniging Heerenduinen, is giste ren geëindigd in een overwinning van de 16-jarige Esther Koenders van HLTC. Es ther versloeg in de finale dames-enkel Sita Hes met 5-7, 7-5, 6-3. De finale heren enkel tussen Erik Krijger van Brederode en Ton Zwart (Heerenduinen) moest in verband met de regen naar aanstaande zaterdag worden verschoven. De partij begint om 12.00 uur. KLÉBER SEMPERIT CEAT BARUM MICHELIN Bloemendaal, dat aanvankelijk na rust iets verslapte, stelde een fel offensief te genover de druk van de Groningers. An dermaal twee doelpunten van uitblinker Theodoor Doyer waren er het resultaat van. Hij scoorde éénmaal uit een strafcor- ner en éénmaal na een schitterende combi natie met Ad Boelaars. Voorzitter Jan Apeldoorn blikte terug op de vele activiteiten die De Jong voor de damclub en haar leden aan de dag heeft gelegd Als blijk van waardering mocht hij de ere-voorzitter een oorkonde uitreiken. Hierna mocht oud-voorzitter Coen Bais hem het gouden clubinsigne opspelden, terwijl die eer tevens voor Dirk Ott wegge legd bleek te zijn. Als dank voor de unieke positie die De Jong altijd in Velsen ingeno men heeft, ontving hij uit handen van wethouder Meyer een gedenktegel. Ook was de Nederlandse Dambond ver tegenwoordigd in de persoon van Joop Meure. Deze speldde De Jong het insigne voor vijftig jaar lidmaatschap van de K.N.D.B. op. De grootste verrassing was misschien wel de erepenning van de Velser Sportstichting die de heer Timmermans hem kwam overhandigen. De jubilaris be dankte tenslotte alle aanwezigen voor de enorme belangstelling en sprak verder de wens uit dat hij nog lang in staat zou zijn om actief op te treden in de gemeente Velsen verwekkende tempo wél de overwinning in de wacht sleepten. Gerben (30) en Ba rend (27 not out) Stel haalden in samen werking met Harry Daudey (36, 2 x 6, 2 x 4) de punten binnen voor Hercules. Door een aantal regenbuien tijdens de wedstrijd werd het kwart voor acht voordat de wei nige volhardende toeschouwers zeer te leurgesteld huiswaarts konden keren. Al ruim voor die tijd had de geblesseerde Ruud Onstein onder applaus van het pu bliek het veld verlaten. Dit keer moest hij het doen met 0 voor 7 in 12 overs, maar Voor Barend Huveneers was er een tweede plaats weggelegd, op een ronde achterstand, waarmee de beide Neder- vernieuwing reparatie land.erk. installateur landers zich geplaatst hadden op de deelnemerslijst die voor dit soort crite riums op de baan (via klassementen wordt een puntenscore opgebouwd) maximaal 34 renners toeliet. IJMOND. In de plaatselijke handbal- ontmoeting tussen IJmond-heren en Desi- ree/Odin heeft de laatste ploeg met 8-6 gewonnen. De IJmond-dames verloren na een foutieve taxatie van hun coach op het nippertje met 9-8 van Attila. Opvallend aan het begin van deze handbalcompeti- tie was de grote belangstelling, die er van de zijde van het publiek bleek te bestaan. Jammer was alleen, dat de derby IJmond- Desiree/Odin om tien uur ’s ochtends moest aanvangen. Ondanks het vroege uur voor een semi- topper, was het een goed duel, waarin wel duidelijk werd dat het weer wennen was. Bij IJmond is schutter Piet Strobbe weer terug. Hij kon vorig seizoen niet spelen omdat hij trainer-coach was van Entius- SEW. Zijn liefde om de sport zelf actief te bedrijven heeft het echter gewonnen. In de eerste helft scoorde Paul Klooster man drie doelpunten voor Odin en Dick Visser een. Piet Strobbe, Cees van Lim- beek en Johan van Huistede deden dit voor IJmond, zodat er een aantrekkelijke ruststand 4-3 voor Odin ontstond. In de tweede helft deed IJmond er 21 minuten over, voordat er weer gescoord werd. Intussen was ODIN via Paul Kloos terman, Bert Otten en Jan van Rijn tot 7-3 uitgelopen. IJmond kwam nog wel terug tot 8-6, maar Odin-doelman Fred Span jaard bleek toen het grootste struikelblok op de weg naar een mogelijke gelijkmaker. Het bleef 8-6 voor Odin. De IJmond dames die met rust een 3-2 achterstand hadden op Attila, werden vlak voor tijd in de war gebracht door de coach. Op een 8-8 gelijke stand dacht hij dat er nog twintig seconden te spelen waren. Hij liet schieten, IJmond verloor de bal en ook de wedstrijd 9-8. HAARLEM. Na een eenjarig verblijf in de hoofdklasse cricket, heeft ACC zijn plaats alweer prijs moeten geven. De Am sterdammers verloren zaterdag van de Koninklijke UD en dat betekende voor hen degradatie. BB 14; Lil Fl. tel 023-320220 (Van onze korfbalmedewerker) IJMOND. Voor de IJmond korfbal teams is de competitie met wisselend suc ces gestart. Neptunus moest zwaar gehan dicapt het veld in evenals Heemskerk, het werden dan ook nederlagen voor deze teams. Watervliet en DKV echter boekten ruime overwinnigen op respectievelijk MEO (7-10) en Biko (10-5). e Gi 10-3 m- >or m- ar- ar- 30; as ars ra- idse >pe- jren de de ilde g-s- 3B en en ijd iet ie. wee en titel jker Jos het e. UD ging eerst batten en scoorde voor zijn doen het lage totaal van 132, waarvan Ruskamp 23 en Van Lunsen 24. De meeste batslieden hadden niet terug van Henk Rikse (5 voor 43) en Karei van Os (4 voor 38), van wie vooral Rikse voortreffelijk op dreef was. ACC leek een goede kans te gaan maken om de wedstrijd te winnen toen op 102 pas het vijfde wicket viel. De Boer met 34 runs en Hard met 43 hadden een uitstekende partij gespeeld en haalden de stand van 57 voor 4. Na hun vertrek was het echter afgelopen met de Amsterdam mers. De voor UD debuterende bowler Van Lunsen greep tot aller verrassing re soluut in en maakte 4 „slachtoffers” ten koste van slechts 12 runs. Mede door toe doen van M. Lubbers (3 voor 21) en S. Lubbers (2 voor 37) zat ACC voor 120 runs aan de kant, waarmee het vonnis zich over de Amsterdamse ploeg had voltrokken. Ook gisteren ging ACC in zijn laatste competitiewedstrijd tegen Hercules ten onder. Ray Ambler en Barend Stel, die daags tevoren tegen Rood en Wit eveneens het werk hadden opgeknapt, „wandelden” met elk vier wickets door de Amsterdamse battingside, die voor 72 runs werd wegge vaagd. Zonder enige moeite stevende Her cules daarna op de overwinning af. Met nog zes wickets in handen haalden de Utrechtenaren, die ook dit seizoen met een vierde plaats op de ranglijst weer het be wijs leverden over een goed elftal te kun nen beschikken, de volle buit binnen. De beroepsrenners gingen in San Cristobal op weinig indrukwekkende wijze van start. Gregor Braun werd wereldkampioen op de achtervolging door in de finale Knut Knudsen te verslaan. Hij deed dat moeiteloos in de tijd van 6.00,83 tegen Knudsen 6.06,78. De olympische kampioen van Montreal bereikte zijn prestatie in een door de afwezigheid van Roy Schuiten sterk gedevalueerd deelnemersveld. iedere Rood en Wit-supporter wist dat hij een meer dan belangrijke bijdrage tot be houd van het hoofdklasseschap had gele verd. Tegen UD gisteren koos Chris van Schouwenburg na gewonnen toss terecht weer voor eerst batten. Dit keer viel pas op 63 het wicket van Henny Wijkhuizen, die met Mar Flohil de spits van de zwakke UD- aanval had afgebeten. Flohil vertrok pas op 105 met een stijlvolle 59 runs achter zijn naam. Tuininga lustte de bowlerij dit keer wèl en scoorde een vlotte en zeer goede 36 Neptunus, dat met drie invallers moest aantreden, had tegen een feller spelend HKC niet veel kans, want hoewel Wil in het Veld, Jasper van Wel en Els de Winter een goede wedstrijd speelden was de eenheid uit de ploeg en daarvan profiteerde het geroutineerde HKC uitstekend. Een 1-0 achterstand kon nog door Piet van de Gaag worden weggewerkt maar HKC kon tot aan de rust toch weglopen naar 2-4 waarbij de IJmuidense treffer op naam kwam van Joop Wielhouwer. HKC begon de tweede helft met een fel offensief dat twee goals opleverde 2-6, hierna was de beurt aan Neptunus dat door Ellie Driessen en Han Hopman tot 4-6 wist terug te komen. De betere conditie van HKC kwam toen duidelijk aan het licht hetgeen zij uitdrukten in nog drie treffers alvorens Piet van der Gaag de 5-9 eindstnd in de boeken bracht. Het was duidelijk dat Groningen nog moest wennen aan het hoofdklassespel. De nogal ruim uitgevallen winst van de Zo- merzorgers is dan ook voor Bloemendaal, noch voor Groningen een maatstaf voor de toekomst. Duidelijk werd overigens wel dat Bloemendaal iets meer kwaliteit in huis heeft dan de Groninger Studenten. De machine van Bloemendaal draaide wat nauwkeuriger en iets sneller. Bovendien was ook de programmering beter uitge dacht. Vooral in de eerste helft, die met 3-0 werd afgesloten, werden de meeste aan vallen van de Groninger Studenten in de kiem gesmoord. De Bloemendaal-aanval draaide daarentegen uitstekend. Theo door Doyer scoorde tweemaal (Jorig Lette completeerde het trio). Ad Boelaars en Frank Snethlage deden goed aanvallend werk. Het laatste doelpunt van Doyer kwam overigens tot stand uit een strafbal. Zaterdag kwam Rood en Wit in 3 uur en 50 minuten niet verder dan 117 runs all out. Barend Stel met 4 voor 45 in 26 overs en Ray Ambler met 5 voor 55 in 31 overs bleken onbespeelbaar. Rood en Wit zat na gewonnen toss al gauw tegen een stand van 48 runs voor het verlies van vier wickets aan te kijken. Alleen Henny Wijk huizen met 15 runs had iets laten zien dat op batten leek. Maarten Tuininga en Paul van Baasbank hielden vervolgens zeer lang stand, maar deden ook het publiek in slaap vallen door hun onbegrijpelijk lang zaam scoren op de accurate Hercules-aan- val. Een bowler als Ray Ambler, een groot routinier, moet overigens door een inge speelde Maarten Tuininga haar alle hoe ken van het veld worden geslagen. Het gebeurde echter niet en toen Tuininga met 23 en van Baasbank met 21 runs vertrok ken waren kwam het Rood en Wit-totaal door Eelco Klein (12) en John Ravenhill (18) nog tot 117. Hercules handelde over eenkomstig het Haarlems voorbeeld, met dien verstande dat zij in hetzelfde slaap- GASTHUISVEST 23-27, HAARLEM Groningen is de afgelopen tijd versterkt met Randag en Ferrari. Randag heeft vroeger voor de Kennemerlandclubs Alli ance en HBS gespeeld. Ferrari speelde voor HMC. Bloemendaal experimenteerde gisteren met de achterhoede door er wat jongere spelers in op te nemen. De zeven- tienjarigen Ronald Jan Heijn en Hendrik Jan Kooyman voldeden daar uitstekend. Mark van Noordende, die ook vorig sei zoen al enkele keren meespeelde, was ook nu weer opgenomen in de basisopstelling. LONDEN. De vijfde en laatste test match tussen Engeland en Australië gaat eindigen in een tamme draw. Van de eerste drie dagen kon wegens regen en slecht licht slechts anderhalve dag wor den gespeeld. Engeland kwam daarin na 86 voor 1 en 174 voor 9 tot 214 all out. Ton Zwart won wél, met Luitjes, van de andere Heerenduinen-combinatie Akker- daas/Bakkum de finale herendubbel. De setstanden waren 7-6, 7-5. Met mevrouw Kookman drong Akkerdaas ook door tot de finale gemengd dubbel. Hierin werd echter verloren van Betty Slewe en Marcel Dijkman en wel met 7-6, 6-1. Het dames-dubbel werd tenslotte een overwinning voor de combinatie Bussink- Krullaards, die zich met 6-3, 3-6, 6-2 de meerdere toonde van de dames Visser en Simbula. De prof-sprinters mochten enkele nummers opvoeren die als kijk-attrac- tie aardig waren, maar voor de selectie niets voorstelden, want via een druk aandoend systeem van plaatsingen, herkansingen en finales van herkan singen hoefde er uiteindelijk van de negen deelnemers maar een af te val len (voor de kwartfinales) en dat werd Willy Debosscher. not out. Hij bracht met Alex de la Mar (28) en Spencer de Wijn (13 not out) de eind stand voor Rood en Wit op 190 voor 7. Het zou niet genoeg zijn. Rood en Wit heeft een goed cricketelftal, waarin echter onvol doende bowlers zitten. Gisteren moest het wegens blessures Albert Slendebroek en Ruud Onstein ook nog missen en de „snel le” bowlers Zwikker en Ravenhill zijn bij lange na niet accuraat genoeg om in de hoofdklasse indruk te maken. Dick Beke- dam, betwiste keuze als openingsbat van het Nederlands elftal in dit seizoen, was onvermurwbaar en bleef met 93 nog out. Lapierre en Abendanon met ieder 28 en Stephen Lubbers met 22 brachten voor zegge en schrijve drie wickets de winnen de 191 runs in de boeken. Ravenhill, Sneth lage en Van Muiswinkel namen ieder een wicket, terwijl de keihard werkende Wijk huizen het met 0 voor 57 in 22 overs moest doen. Bloemendaal besloot het seizoen met een draw tegen VRA, dat tot 152 voor 9 kwam. Alexander Huygen bowlde 6 voor 56. Bloemendaal scoorde 132 voor 9, waar van Larry Woerell 41 en de Geer 32. weekeinde in de wereldkampioen schappen was een aardig succesje weg gelegd voor Geert Schipper en Barend Huveneers, die zich op uitstekende wij ze plaatsten voor de finale van de pun- tenkoers, een splinternieuw onderdeel van de wereldkampioenschappen Geert Schipper derde in het natio naal kampioenschap op dit nummer won met grote overmacht zijn serie door in gezelschap van de Zwitser Kar- ner met een ronde voorsprong te fi nishen. Schipper: „Dit soort wedstrijden ligt me goed. Het is alleen de vraag of ik straks in de finale ook de ruimte krijg om te gaan, want dat is mijn grootste kracht. De sprint ligt me niet zo. Dat is meer het werk voor Huveneers. We hebben dan ook onderling afgesproken dat we elkaar op die punten zullen steunen. Ik help hem bij de sprints, hij zal me beschermen als ik probeer weg te komen”. Coach Bovelander was na afloop erg tevreden over het functioneren van de jonge krachten in zijn team. Hij was hoop vol gestemd over de toekomst en wil in de komende weken (tegen HGC, Hattem en Victoria) nog even verder gaan met experi menteren. Dan bestaat er wat meer zeker heid als basis voor het grotere werk tegen topclubs als Amsterdam, HCKZ en Kampong. In de tweede helft kreeg Bloemendaal het wat moeilijker. Via doelpunten van Dresselhuis en Grodde kwam Groningen op 3-2. Ad Boelaars greep tweemaal met succes in op de doellijn, een kunststukje waarvan hij er vorig jaar ook al vele heeft laten zien. Verder was het snelle uitlopen HAARLEM. Rood en Wit heeft het cricketseizoen 1977 zeer teleurstellend af gesloten met nederlagen voor eigen pu bliek tegen Hercules en UD. Aangezien ook ACC het afgelopen weekeinde twee maal verloor, eveneens tegen UD en Her cules, eindigde Rood en Wit op de zevende plaats van de ranglijst en speelt dus vol gend jaar voor het zevenennegentigste achtereenvolgende seizoen in de hoogste Nederlandse cricketklasse. (Van onze hockeymedewerker) BLOEMENDAAL. Debutanten heb ben het in de hockey-hoofdklasse altijd erg moeilijk. Vorig seizoen debuteerde Bloemendaal. Ternauwernood ontsnapte het aan degradatie. In één jaar lijken de Bloemendalers zich de hoofdklassestijl echter eigen gemaakt te hebben. Gisteren werd de nieuwe debutant Groninger Stu denten met 5-2 verslagen wegens een ge brek aan routine. En dat terwijl de Bloe- mendaalploeg, die toch al veruit de jongs te ploeg uit de hoofdklasse was, nogmaals een fikse verjonging had ondergaan. Brearly en Boycot scoorden 39 runs, Roope 38, Underwood 20 en de beide bowlers Hendrick (15) en Willis (24 not out) scoorden nog 40 runs voor het laatste wicket op de vertwijfelde Australische fastbowlers. Australië kon nog slechts acht overs batten. Serjeant ging voor nul uit, maar Mc Cosker en Chappell hielden voorlopig het hoofd koel. Australië 11 voor 0. Uit handen van wethouder Meijer van sportzaken (rechts} ontvangt jubilaris Kerst de Jong een geschenk namens het Velsense gemeentebestuur. zaam maar zeker om te buigen en bij 6-7 compleet door binnen vijf minuten twee voor het eerst aan de goede kant van de keer raak te schieten. Wil de Groot bepaal- score te komen. Ellie Siera, invaller Henk de tenslotte met een afstandschot de eind- Stam en weer Bert Koopman waren hier- stand op 10-5. voor verantwoordelijk. MEO scoorde nog wel 7-7 maar Kees Doesburg, Joke Numan en Henk Stam schoten Watervliet naar een tegen TCNH goed partij gegeven en stond verdiende 7-10 zege. kort voor tijd nog op 4-4. De zeer hard DKV pakte tegen Biko de zaken onmid- werkende Heemskerkers stonden na twin- dellijk stevig aan en de overwinning is dan tig minuten met 2-0 achter waarop Harrie ook geen moment in gevaar geweest. Atie van de Geld met een afstandschot voor 2-1 Bijl had het eerste succes toen een afstand- zorgde. Een verdedigingsfoutje van schot van haar door de korf verdween, Heemskerk werd onmiddellijk afgestraft gevolgd door een prima doorloopbal van (3-1) maar de in de „grote bond” debute- Anette Verspuy. Toen Henk Jaspers daar- rende Heemskerkse ploeg wist van geen Raak op een onderschepte bal fraai inschoot opgeven en kwam door de uitstekend spe- was er geen vuiltje meer aan de lucht, Biko lende jeugdspeler Koen Valk en Gert Jan Watervliet kreeg MEO pas in de tweede kwam nog wel terug tot 3-2 maar Frits, Koning weer langszij. TCNH profiteerde helft op de knieën, nadat de eerste helft Atie en Hans Bijl zetten de bijl erin en daarop weer van een verdedigingsfoutje 4- met een 5-4 achterstand was afgesloten, zorgden voor een 7-4 ruststand. Inde twee- 3 maar nog gaf Heemskerk zich niet ge- Joke Hendrixs, Ruud de Soet en Bert de helft duurde het zeer lang voor er weer wonnen. Via een doorloopbal scoorde Ani- Koopman (tweemaal) schoten in die perio- werd gescoord, het was Biko dat de achter- ta Stolp fraai nog 4-4 maar een afstand- de raak. Pas na een 6-4 achterstand luk-te stand tot 7-5 wist te verkleinen. Daarop schot van TCNH zorgde toch voor een het de Beverwijkers om de stand lang- maakte Rob Bijl het succes voor de familie kleine nederlaag 5-4. Kerst de Jong gehuldigd (Van onze speciale verslaggever) SAN CRISTOBAL. De kracht en de macht van de Oostbloklanden is op elk wereldkampioenschap wielrennen een onderdeel van drukke gesprekken, gesteund door stevige bewijzen op de uitslagenlijsten. Op de amateursprint in San Cristobal werd die al zoveel jaren gekauwde en herkauwde theorie over wat regeringssteun en straffe training aan succes vermag op te leve ren, weer eens praktijk door Jürgen Geschke, Emanuel Raasch en Lutz Hesslich, die voor Oost-Duitsland reps, goud, zilver en brons wonnen. Om die complete triomf te kunnen bereiken, moesten de in de aero-dyna- mische wielerkostuums gestoken Oost- duitsers als laatste hindernis de Tsje chische deelname van Anton Tkac ne men en dat gebeurde voorbeeldig. De latere wereldkampioen Jürgen Ge schke (die op zijn 34e jaar zijn grootste prestatie uit zijn Carrière leverde) schakelde Tkac via een belle uit in de halve finales. In het amateurprogramma van het van Theodoor Doyer bij de strafcorners schot. Doelman Koppejan was geheel her- opvallend. In een groot aantal gevallen steld van zijn beenbreuk en heeft zijn oude kwamen de Groningers niet eens tot een plaats tussen de palen weer ingenomen. -Deze achtentwintigjarige „veteraan” in een team van twin tig jarigen heeft in zijn tienjarige hockey-carrière al vele been breuken opgelopen. TheodoorDoyer IÉ»

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 19