Oostenrijker verlaat renstal Lauda en Ferrari zijn elkaar zat op achtervolging De selectie heeft nog kwaliteit genoeg Wereldrecords in Autocoureur verongelukt zweminterland i. Huveneers zevende Uitnodiging zilveren plak 16 DINSDAG 30 AUGUSTUS SPORT 19 7 7 17 1 Y Problemen Droomwens - 020- (0433 Spelbepalers »ch en! RIEK Gegevens .1 f «i s 1 9 met uit zijn ke opvolger van Lauda is de im, Lauda: weg bij Ferrari STAM WIL KOPMANSCHAP SAN CRISTOBAL. Wanneer in het Nederlandse profstayerskamp de onderhande- door Peter Heerkens Anne Riemersma: tweede plaats 142 Anne Riemersma isen 2,90 3,14 5,62 2,86 6,16 zich op zijn beurt wil opofferen wanneer zijn kansen minder goed komen te liggen. Bij dat kopmanschap wenst Fred Rompelberg zich niet neer te leggen. „Ik wil”, zegt Rompelberg over zijn onderhandelingsbeginsel, „de situatie in de koers bekijken. Mocht Stam er in de wedstrijd beter voor komen te staan dan ik, dan kan hij er zonder meer op rekenen dat ik hem steun. Maar om vooraf mijn kansen op te offeren, daar pieker ik geen seconde over..” Toen Fred Rompelberg deze zomer Ne derlands stayerkampioen werd, betekende Braziliaan Emerson Fittipaldi, die mo menteel in een Cppersugar rijdt, in onder- handeling met Ferrari. Fittipaldi werd in 1972 wereldkampioen in een Lotus en in 1974 in een McLaren. Gelijktijdig met Lauda zal naar alle waarschijnlijkheid ook Carlos Reutemann de Ferrari-stal verlaten. Zijn plaats zal worden ingenomen door de jonge Ameri kaan Eddie Cheever, op dit ogenblik een der uitblinkers in races om het Europese kampioenschap Formule III Met welk elftal hij morgena vond begint, wilde Happel ech ter nog niet vertellen. „We zijn vanmiddag hier in Zeist nog niet compleet (de gebroeders Van de Kerkhof arriveerden pas tegen de avond, red.) en ik heb de jongens dus nog niet kunnen toespreken. Ik heb ze ook nog niet kunnen vertellen wie er in de basisopstelling „Na die Grote Prijs van Amsterdam”, aldus Stam, „heb ik mijn gangmaker Bru no Walrave opgebeld om hem te zeggen dat ik er definitief mee zou stoppen. Ik was het helemaal zat. Walrave is me druk gaan bepraten, en toen ben ik toch maar weer doorgegaan. We zijn samen als voor bereiding naar veel Belgische wegwed- - Zwartkruis daarbij ook aan wezig zijn. De Amersfoortse oefenmeester, die zelf het roer van Oranje niet meer in han den wilde houden, maakt de voorbereiding vrij intensief mee. Happel daarover: „Als hij even tijd heeft, is hij erbij. Dat is vooral psychologisch be langrijk. Als hij het straks voor de wedstrijden tegen Rusland en België moet overnemen, is hij tenminste niet onvoorbe reid”. Nu spelbepalers als Cruijff en Rensenbrink ontbreken, is het vrijwel zeker dat Van Ha- negem morgen zijn rentree in het Nederlands elftal zal ma ken. Aanvankelijk liet Happel Een bescheiden Nederlands succesje was er wel voor profstayer Martin Ven- ix die moeiteloos de herkansing won en zich zodoende plaatste voor de finale. Van de beroepsrenners lieten de sprinters weinig spectaculair werk zien. De laatste vier van vorig jaar plaatsten zich ook nu voor de halve finales: Nicholson, Sugata, Nakano en Turrini. De tandemfinale werd een overwinning voor de Tsjechische ama teurs Vackar en Vymazal die het Russi sche duo Semenetz-Voronine klopten. In San Cristobal werd ze door de oud- wereldkampioen stayeren Guillermo Ti- moner, die als contactman voor de organi satie optrad, gecontracteerd voor een wed strijd op de baan van Palma de Mallorca. Ze rijdt daar op 18 september een achter volging tegen de Italiaanse Luigina Bissoli die in San Cristobal uitgeschakeld werd in de kwartfinales. Behalve Anne Riemers ma contracteerde Timoner uit het Neder landse kamp stayerkampioen Gaby Min- neboo en zijn gangmaker Bruno Walrave. !,00 ),00e ),00 1,50 3,20 1,65 5,50 1,20 7,00 3,20 5,00e 0,00 0,00 ),80d 3,20 7,50 1,50 8,50 6,00 0,00 8,30 8,00 9,80 0,80 2,30 4,50 63,60 58,00 46,50 60,00 59,00 45,30 >73,00 54,50 52,10 79,20 60,00f 30,50 40,80 148,70 31,80 54,50 108,50 71,20 60,00 2,10 63,50 146,50 149,00 68,00 212,50 69,00 55,40 164,50 76,00 33,00 147,50 82,20 90,00 67,50 33,40 108,00 103,50 65,00 67,50 211,00 35,60 112,20 124,80 119,00 66,50 47,30e 48,40 261,00 510,00 145,50 100,50 424.00 oxs d. kant. MARINELLO. Niki Lauda heeft maandag in de Italiaanse plaats Marinel- lo verklaard, dat hij Ferrari aan het eind van het seizoen zal verlaten. De race om de Grote Prijs van Canada in oktober zal de laatste wedstrijd zijn, die Lauda in een Ferrari zal rijden. De Oostenrijker was sedert 1974 in dienst van Ferrari. De ach tergrond van het vertrek van Lauda moet gezocht worden in de revanchegevoelens, van Lauda ten opzichte van de oude Enzo Ferrari. Lauda veroverde in 1975 voor de eerste maal het wereldkampioenschap, onder meer door vier Grand Prix over winningen in één seizoen. In 1976 volgde het ongeluk op de Nufrburgring, waarbij Lauda zwaar gewond werd. Enzo Ferrari trok onmiddelliik de Arsrentijn Carlos Reutemann aan als Lauda’s opvolger. De Oostenrijker herstelde echter wonder baarlijk en wenste de positie van eerste coureur in de Ferrari-renstal terug. Waar op Enzo Ferrari reageerde, dat Lauda en Reutemann tijdens de races moesten duel leren om de toppositie. Dat heeft veel kwaad bloed gezet bij Lauda en is de grootste reden voor zijn vertrek. d 177,50 6,40 orin- n de biedt neu- „Door Frans Mahn ben ik uiteindelijk toch maar weer gaan koersen, ook al om dat het gezien mijn werk natuurlijk be langrijk is mijn naam in de belangstelling te houden”. Na het overwinnen van al die problemen kreeg Cees Stam aan het begin van dit zomerseizoen een nieuwe tik, die hem wederom door Venix werd toege bracht. Stam verloor de Grote Prijs van Amsterdam met twee ronden achterstand op winnaar Martin Venix, die tot ergernis van Stam achter gangmaker Joop Staken burg reed, met wie hij vanaf 1969 was opgetrokken. Stakenburg koos voor Venix toen Stam vorig jaar met een polsblessure langdurig aan de kant stond. dalen van teleurstellingen. Twee keer dit jaar heeft de Zaankanter definitief willen stoppen met wielrennen. Cees Stam: „Na het wereldkampioenschap van vorig jaar, toen Stakenburg en Venix me in de finale flikten door me met een technische truc zo te dwarsbonen dat ik mijn kans op de overwinning verspeelde, knapte ik hele maal af. Ik heb mijn fiets in de schuur gegooid en er tot februari niet naar omge keken. Frans Mahn moest me bepraten om weer te beginnen. Ik zag het gewoon niet zitten. Ook al omdat ik sinds december bij een Alkmaarse groothandel in rijwielon- derdelen werk als promotor-vertegen- woordiger. Voor mijn toekomst is dat erg belangrijk. Die baan bevalt me prima, zodat ik dat werk wil uitbouwen om aan het eind van mijn wielercarrière meteen wat te hebben”. LONDEN De Australische auto coureur Brian McGuire is maandag tij dens de trainingen voor de grote prijs van Engeland van formule 5000- coureurs op het circuit van Brands Hatch omgekomen. De wagen van de 30-jarige Brian McGuire, een door hemzelf omgebouw de Formule 5000, raakte in een scherpe bocht naar links uit de baan en ramde een baanwachterspost. Drie jonge baanwachters raakten hierbij gewond. McGuire werd dood uit zijn vernielde wagen gehaald. Voor de rest hoeft Happel slechts over twee posities in het elftal nog te dubben. Rijs- bergen en Dusbaba ontlopen elkaar niet zoveel als voorstop- per en het zelfde geldt voor Geels en Kist als centrumspits. Bekend is verder dat de inte- rim-bondscoach zich morgen zeker niet aan een experiment zal wagen, en als dan alles wordt opgeteld en waar nodig wordt afgetrokken, dan komt 1 men tot de volgende opstelling: doel Van Beveren; acxnei Suurbier, Rijsbergen, Krol en Hovenkamp; midden Willy van de Kerkhof, Jansen en Van Ha- negem en vóór Rep, Geels en René van de Kerkhof. OOST-BERLIJN. Vijf wereldrecords zijn het resultaat van de derde landen- zwemwedstrijd tussen de Verenigde Sta ten en Oost-Duitsland. De Oostduitse Christiane Knacke zwom als eerste vrouw ter wereld de 100 meter vlinderslag binnen de minuut: 59.78 sec. Ulrike Tauber zwom op de 200 meter wisselslag naar 2.15.85. Verder drie wereldrecords voor de herefi: Joe Bottom (100 meter vlinderslag): 54,18; Brian Goodell (400 meter vrije slag): 3.51,56 en 4 x 100 meter vrije slag: 3.21.11. strijden geweest, we hebben veel gepraat en hard getraind. Ineens was alles er weer”. Dat vormgevoel bewees Cees Stam in zijn serie voor een finaleplaats in San Cristobal, en het sterkte hem in zijn stand punt dat hij een kopmanschap voor de eindstrijd moet gaan bedingen. Stam: „Dit hier is voor mij verschrikkelijk belangrijk. Ik wil voor mijn werk een grote prestatie leveren, omdat dat zakelijk gezien erg inte ressant is, en ik ben verschrikkelijk fel op een revanche van vorig jaar, want wat er toen gebeurde zit met nog steeds erg dwars. Dat is eigenlijk mijn grootste inspi ratie om er nu verschrikkelijk hard tege naan te gaan. Ik ben hier gekomen om wereldkampioen te worden.” dat naast zijn eerder gevestigde uurrecord in Rome (79 kilometer en 613 meter) een verrassing waar de wielerwereld van op keek. Voor Fred Rompelberg zelf was het de vervulling van een droomwens die hij al die jaren najoeg „De kans om iets groots te presteren”. Op die wetenschap bouwde hij ook zijn uitgangspunt voor de onder- handelingen die hij met Cees Stam moet voeren om tot overeenstemming te komen voor de finaletactiek. Rompelberg wenst zich niet bij voorbaat neer te leggen bij wat Cees Stam op basis van naam en faam wil. (Van onze speciale verslaggever) SAN CRISTOBAL. Het rijden van twee achtervolgingen op één dag, is altijd een probleem geweest voor Anne Riemersma die tussen de ritten door niet snel genoeg herstelt. In het wereldkampioenschap van San Cristobal leverde dat aanvankelijk geen moeilijkheden op omdat er tussen de kwalificaties en de kwart-finales ruim een halve dag zat. Maar toen de blonde Friezin na een schitterende overwinning in de halve finales de eindstrijd haalde tegen de Russische Vera Kuznetsova en voor die strijd om het goud twee uur later al moest aantreden, kwam haar zwakke punt ten volle naar voren. Het werd zodoende, in een race die Anne Riemersma tot halfweg (1,5 km) nog in de hand had, geen goud, maar zilver. De vreugde was er niet minder om. sd en b in inforn ijtscheld irname •lijk. slden ...24x/ ,.36x/1 48x/ i e®P beduidend betere serie voor een finale- (Van onze sportredactie) ZEIST. Ontspannen, non chalant bijna, bereidt Ernst Happel zijn selectie en zich zelf voor op zijn debuut als (interim) bondscoach, morgen avond in het Nijmeegse Gof fert-stadion tegen Ijsland. Onverstoorbaar heeft hij de afgelopen weken de slechte berichten over zich heen laten komen. Achtereenvolgens ver loor hij drie van zijn belang rijkste troefkaarten (Cruijff, Rensenbrink en Neeskens) en gisteren kreeg hij van bonds- arts Frits Kessel ook nog te horen dat Ling evenmin in het WK-kwalificatieduel met de IJslanders kan aantreden. Het heeft hem allemaal niet uit zijn evenwicht kunnen bren gen. „Het is natuurlijk jam mer dat al die spelers niet van de partij kunnen zijn, maar ik heb nu meer keus dan bij een club. De nu geselecteerde groep heeft volgens mij ook voldoende kwaliteit, en ik ge loof dan ook dat ik in Nijme gen toch een sterk elftal in het veld kan brengen”, aldus de Oostenrijkse oefenmeester. staan. Ik vind dat zij dat niet via de radio of uit de krant moeten vernemen. Morgen praat ik met ze en daarna geef ik de opstelling pas prijs”. Happel zal zich zijn eerste offi ciële optreden voor de vader landse pers ongetwijfeld heel anders hebben voorgesteld. Het traditionele gebeuren in het Zeister sportcentrum voor afgaande aan een wedstrijd van Oranje is in jaren niet zo mat geweest als gisteren. Alles wijst op onderschatting van het karwei tegen Ijsland, dat toch in zijn voorgaande kwali ficatieduels ook vorig jaar september met Nederland op niet mis te verstane wijze duidelijk heeft gemaakt tot verrassende verrichtingen te kunnen komen. Oranjes tech nisch leider wil van onder schatting echter beslist niet ho ren. „Dat mag natuurlijk niet. En er is ook geen sprake van. Niet bij de spelers en evenmin bij mij. We zijn profs en we willen hoe dan ook winnen. Dat is ook het belangrijkste punt woensdagavond. Secun dair is de kwestie van het doel saldo. De groep heeft kwaliteit zat. Ook zonder de sterren". De 28-jarige in Wenen geboren Lauda, .die afgelopen zondag voor 70.000 toe schouwers de Grote Prijs van Nederland op het circuit van Zandvoort (zijn 15e Grand Prix zege) won, heeft zijn tweede wereldkampioenschap voor het oprapen. Na de Nederlandse overwinning kan hem de titel nauwelijks ontgaan. Toekomstige werkgever van Niki Lauda wordt naar alle waarschijnlijkheid de stal Brabham/Alfa Romeo. Woensdag worden de onderhande- lingen tussen Lauda en Brabham geopend. In een officiële verklaring van Ferrari aan de pers, bevestigde de Italiaanse fa briek het vertrek van Lauda. Het commu niqué luidde: „Wij zijn overeengekomen de arbeidsovereenkomst per 30 oktober 1977 te beëindigen. Ferrari dankt Lauda voor de goede en effectieve samenwerking en wenst hem veel succes in zijn verdere carrière”. Volgens ingewijden bij Ferrari heeft vooral de oude Enzo Ferrari zich gekant tegen een verlenging van het con tract van Niki Lauda. Enzo Ferrari raakte hoe langer hoe meer geïrriteerd door het immense eisenpakket van Lauda op tech nisch en financieel gebied, aldus een ver klaring van een woordvoerder van Ferrari. Als mog. (Van onze speciale verslaggever) SAN CRISTOBAL. Bij de intro ductie van een nieuw wereldkampi oenschap, leken de Nederlandse ama teurs kansrijk voor een medaille, doch toen de prijzen waren verdeeld, stond- den er een Belg (Stan Tourne, de win naar), een Pool (Jan Fantijn, tweede) en een Rus (Nicolai Makarov) na de puntenkoers op het erepodium. Met zijn zevende plaats (21 punten) eindigde Barend Huveneers weliswaar niet slecht en ook Geert Schipper (13e plaats, 7 punten) zat bij de eersten, maar de grote slag werd toch nadruk kelijk gemist. Dat gebeurde na 30 van de 50 km in deze wedstrijd, waarbij door een optel som van 30 klassementssprints de win naar naar voren moest komen. Tourne, Faltijn en Makarov demarreerden toen uit een kopgroep van 15 (met Schipper en Huveneers) die in het begin van de koers een ronde voorsprong had geno men. De drie leiders pakten er een ronde bij en de race was beslist. Verwacht mag worden dat het KNVB-keurkorps morgen avond vrij offensief ingesteld de IJslanders tegemoet zal tre den. Waar nodig zal Happel na zijn toespraak voor het collec tief, ook nog met enkele spe lers afzonderlijk over speci fieke opdrachten praten. Waarbij hij dan vooral zal uit gaan van de eigen mogelijkhe den. „Natuurlijk wordt er ook over de tegenstander gespro ken. Er moet altijd wel reke ning met een opponent worden gehouden, maar het is beslist niet zo dat wij ons het spel zullen laten opdringen. Het is juist de bedoeling dat wij het spel zelf dicteren”. Dat Cees Stam het kopmanschap ver langt, is een verklaarbare stelling. Met de 'ervaring van negen wereldkampioen schappen waarop hij acht medailles won (drie keer goud, vijf keer zilver) heeft hij veel voor op de debutant die de tanige Limburger Fred Rompelberg (net als Cees 48x/ 1 -Stam 31 jaar oud) is. Daarnaast reed Stam 4gxyeep beduidend betere serie voor een finale- 54Xy 1 plaats, en bovendien voelt Cees Stam wat ,.60x/! de wielrenners in krom Nederlands „de n looptiji - grote moraal” noemen, van kop tot teen in zich. Nog nooit beet hij zich zo vast in de voorbereiding op een kampioenschap. Maar hetzelfde geldt voor Fred Rompel- Arnsterd berg, de laatbloeier die pas serieus begon met wielrennen toen zijn maatschappelij- ke positie (als zakenman) de gewenste «ekands vorm begon te krijgen. Op zijn 28e, bij een gewicht van 96 kilo (thans 74 kilo) maakte Rompelberg zijn entree bij de beroepsren ners, in een poging goed te maken wat bij de amateurs („ik won niks, helemaal niks”) ..mislukte. De profs leerden hem kennen als een verschrikkelijk taaie, die meer op wils kracht rijdt dan op klasse. Rompelberg kan zich afbeulen tot de sterren voor zijn ogen dansen. In de training jaagt hij colle ga’s de stuipen op het lijf door in een constante zelfkastijding onverzettelijk Lhard te blijven doorgaan. En waar ande ren meegereden gaan rusten, kruipt Rom pelberg dan nog even op de hometrainer tot het zweet zich in een plas onder zijn fiets verzameld heeft. „Als ik dan op bed ga liggen om te recupereren, ben ik me de koning te rijk. Dat gevoel van alles ervoor t-over te hebben. Dat helemaal leeg zijn. Dan voel ik me gewoon groeien. Zo sterk, zo voldaan. Dat is bijna niet uit te leggen, wat er dan door me heen gaat”. weten „de Kromme” niet te kunnen gebruiken tegen de IJslanders, omdat er op tempo moet worden gespeeld. Hij is duidelijk van mening veran derd, getuige ook zijn uit spraak: „Willem kan met één pass iets doen, wat anderen met snelheid moeten maken”. En Van Hanegem: „Die ballen van mij lopen harder dan Ho venkamp en Van de Kerkhof bij elkaar”. De verkiezing van Van Hanegem als architect op het middenveld lijkt Jan Pe ters zijn plaats te gaan kosten. Willy van de Kerkhof en Wim Jansen passen op het eerste gezicht beter in Happels con cept. Voeg daarbij het feit, dat Peters sinds zijn overgang naar AZ in Nijmegen niet zo lekker meer in de markt ligt, en zijn verwijzing naar de re servebank is voorspelbaar. Ge^rt Schipper: „Net als in de ploeg achtervolging draaide ik slecht. Het liep gewoon niet. Ik reed stroef en bovendien hielden ze me, na de manier waarop ik m’n serie won, extra goed in de gaten, dat kon ik wel merken”. En over zijn ervaringen in dit eerste offi ciële kampioenschap op dit onderdeel: „Link werk. Je moet verschrikkelijk goed uitkijken, want ef wordt getrok ken, geplukt en geslingerd op een enor me manier”. En Huveneers veelbeteke nend: „Soms waren m’n broekspijpen wel zes meter breder (Van onze speciale verslaggever) SAN CRISTOBAL. Het succes van Anne Riemersma op de achtervolging in het wereldkampioenschap heeft haar met een een aardige uitnodiging voor een bui tenlandse trip opgeleverd. Cees Stam „Niet dat ik iets tegen Stam heb”, zegt Rompelberg, „want ik kan het best met hem vinden, en als het zo uitkomt, wil ik me heus wel in zijn dienst stellen. Maar niet vooraf met het argument dat hij het altijd goed heeft gedaan vroeger. Dat is verleden. In het heden ben ik nationaal kampioen geworden en niet hij. Daar draait het voor mij om. Ik voel me hier niet zo kansloos, dat is het punt”. Voor Cees Stam is het gemis aan die onvoorwaarde lijke steun een handicap in de wedstrijd die hij tot een van de belangrijkste uit zijn serie wereldkampioenschappen rekent. Hij haalde zijn uitzending naar San Cristo bal over heuvels van problemen en door „Eerst”, zei de zielsgelukkige Anne Riemersma, „was ik al blij met een plaats bij de beste acht, daarna viel het mee dat ik bij de eerste vier hoorde en toen ik dan ook nog de finale haalde kon ik m’n geluk niet op”. Die eindstrijd bereikte Anne Riemersma met de voortreffelijke tijd van 3.59,22, wat neer kwam op een gemiddelde van 45 kilo meter en 145 meter per uur, in haar duel tegen Karen Strong, de latere winnares van het brons. Die halve finale gaf hoop, maar toen het er op aankwam kreeg de Friezin af te rekenen met haar recupere- ringsvermogen. Ze begon zwak door slecht in het startschot te vallen, wat haar veel energie kostte om Vera Kuznetsova (vier jaar ouder dan zij: 28) bij te kunnen blijven benen. Eenmaal op gang, bereikte Anne Riemersma een voorsprong die op liep tot maximaal 1.48, waarna de Russi sche kampioene (die een beste seizoentijd van 3.49 op haar naam heeft) langzaam maar o, zo zeker terugkwam. „Halfweg”, reconstrueerde Anne Riemersma wat iedereen duidelijk had kunnen zien, „kreeg ik de terugslag. Ik moest op mijn pedalen gaan duwen in plaats van dat het op souplesse ging. Toen wist ik dat het fout zat. Typisch mijn slechte kant. Ik heb in een tweede rit, die kort na de eerste komt, altijd een terugslag op het laatst. Daar zal ik in mijn voorberei ding voor volgend jaar eens extra op gaan trainen, want die noodzaak is hier wel gebleken”. Het verschil tussen haar en Kuznetsova kwam op de klokken tot uiting met een verschil van 6.62, maar dat mocht geen invloed hebben op de voortreffelijke in druk, die Anne Riemersma gezien haar korte staat van dienst maakte. Ze werd de grote verrassing in het Nederlandse kamp, waar speciaal de dames dit opkikkertje best konden gebruiken na alle trammelant rond Keetie van Oosten-Hage, de kampioe ne, en begeleidster Dini Brinkman, die de aandacht op de persoonlijke controverse handig afwentelde en in het algemeen iet idea - - 1 moder s eike !-3-4-zit teitssto rantie o ring d sar klar dus f nl. t< alen; C Houtwi Zonn lingen geopend worden over een onderling akkoord, zal nationaal kampioen Fred lostzaai Rompelberg niet ingaan op het voorstel dat Cees Stam van plan is ter tafel te brengen. =is,sensl De kern van Stams uitgangspunt is, dat er voor hem gereden gaat worden maar dat hij •kt G tot 18 sprak toen ze opmerkte: „Ik ben voor het dameswielrennen in Nederland erg blij met dit succes”. Anne Riemersma gaat zich nu geheel voorbereiden op de wegwedstrijd van za terdag, wat op dit onderdeel haar derde start in een wereldkampioenschap bete kent. Beide voorgaande jaren eindigde ze niet bij de eerste twintig. En dat terwijl ze gewend is in Nederland „En België, want daar rijd ik veel”) steeds bij de eerste vijf te zitten. In totaal won ze ongeveer twinitg wedstrijden op de weg. Voorlopig wil ze de combinatie van baan en weg wel doorzetten en zich in die zin volledig bezighouden met wielrennen, over welke tak van sport de meningen sterk verdeeld zijn wanneer het gaat over de beoefening door dames. Anne Riemers ma kent die bedenkingen, maar maakt er zich niet kwaad over. „Je kunt”, zegt ze, „op je 24ste beter lekker bezig zijn met wielrennen dan een kinderwagen duwen”. Vooral aan de hand van de door Zwartkruis verstrekte ge gevens zal Happel vandaag zijn spelers het tactische con cept voor morgen voorleggen. Hoogst waarschijnlijk zal De hereniging van twee oude bekenden. Ernst Happel begroet Willem van Hanegem in het KNVB-sportcentrum op Zeist. Jan Zwartkruis kijkt lachend toe W K. wielrennen in Venezuela Tegenslag brengt Happel evenwicht'

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 17