Kennemerstaten voor Beverwijker J. Raat HOORZITTING IN WEESP hoe de duiven vlogen Een nieuwe Mieke Duizenden tekenden register gaat over naar Stichting til condoléance- Koninklijke onderscheiding gastenboek a T tot G- I Bh ,J Jr VEERTIG JAAR IN DIENST VAN VAN GELDER Kienen in Lichtboei k Bloedproef voor twee bestuurders Inbreker met geld ervan door Gemeente laat geisers plaatsen en vervangen Vrachtwagen rukte boomtak af AUGUSTUS 19 7 7 WOENSDAG 31 IJMOND 1 1 10 I allic dio, 000 aal- eun, skle- inaal door Udo J. Buys i Igg n met if met J Afscheidsdienst H. Nielen I orte Den, laak lUtO, tallic ekle- vinyl rood ering, rw., >en. aal- gas, 0.000 aat, am- ne- 1 >3 SS (Van een onzer verslaggevers) WEESP. De Amsterdam mers, die dinsdag op de hoorzit ting over de Nota Ruimtelijke Ontwikkelingen in Noord-Hol- land te Weesp aan het woord kwa men, waren het over één ding eens: De problematiek van Am sterdam had in het beleidsstuk van Gedeputeerde Staten een on dermaatse behandeling gekregen. Verder ging de eendracht van de hoofdstedelingen niet. Het geor ganiseerde bedrijfsleven klaagde weer steen en been, dat in de NORON te veel nadruk was ge legd op het welzijn en het milieu. En de milieu-actiegroepen en wijkcomité’s vonden dat de auto nog veel te veel ruimte was toege dacht. f (Van een onzer verslaggeefsters) Amsterdammers: onze problemen komen in NORON niet aan bod J W Van •Avy. k' (Van een onzer verslaggevers) J. JW trek- i ewijs earn BEVERWIJK. In het Stadskantoor heeft burgemeester A. Hubers van Beverwijk gistermorgen de ere-medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt aan de heer J. Raat, die op 20 augustus precies veertig jaar in dienst was bij de NV Papierfabrieken Van Gelder Zonen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Duizenden Heems kerkers hebben gisteravond een laatste groet gebracht aan de in de St. Laurenti- uskerk opgebaarde oud-burgemeester H. - Nielen. als één van die mensen die na de lagere school direct aan de slag moesten en met het vinden van een baantje in die crisistijd nog dolblij waren ook. Uit honderd sollicitanten gekozen - een lotje uit de loterij, aldus de burgemeester, die zich had laten vertellen dat het aanvangssalaris van de heer Raat 21,25 per week bedroeg doch wegens gebleken geschiktheid al spoedig met 1,60 kon worden verhoogd. Van de directie van Van Gelder had de burgemeester vernomen dat de heer Raat beschouwd wordt als een prettig, immer goed gehumeurd collega die plezier in z’n werk heeft en regelmatig met prima ideeën komt aandragen. De burgemeester hoopte, dat het laatste werkjaar de jubilaris niet al te zwaar zou vallen en dat hij daarna nog lange tijd in goede gezondheid van zijn pensioen zou mogen genieten, en - duidend op de heer Raats’ grootste hobby - zijn vogeltjes zou mogen blijven kweken. TEGEN DIE IMPORT is niets te doen, en daarom hebben de EMI-mensen beslo ten nog meer aandacht te gaan geven aan onze nationale grootheden. „We moeten Hij bepleitte voor de bouw van meer kleine huizen, betere benutting van het erfpacht- stelsel en het opnemen van de gepreciseer de bestemming „sociale woningbouw” in bestemmingsplannen. Daarmee kon spe culatie en projectontwikkeling worden voorkomen. De twee bestuurders, IJmuidenaren van 20 en van 45 jaar, moesten een bloedproef ondergaan en kregen proces-verbaal opge maakt. HEEMSKERK. Vrijdagavond 2 sep tember wordt in buurtcentrum De Licht boei de eerste kienavond van het nieuwe seizoen gehouden. Het kienen is bestemd voor volwassenen. VELSEN. Twee automobilisten zijn dinsdagavond door de politie aangehou den, gecontroleerd en vervolgens bekeurd voor het gebruik van alcohol als chauf feur van een wagen. BEVERWIJK. Dinsdag is er ingebro ken in een huis aan de Romerkerkweg. Door de achterdeur te forceren is men het pand binnengedrongen. Er is een geldbe drag van tussen de 600 en 1000 ver dwenen. HILLE GAAT ZICHZELF met de ver grote promotie van het Nederlandse pro duct bezig houden en doet dat in nauw overleg met Bovemadirecteur Cees den Daas, het voormalige hoofd amusement van de TROS-televisie en met adjunct- directeur en verkoopleider Jan Gaaster- land. Een van de troeven waarover ze beschikken is de Zangeres zonder Naam, die tot nog toe geketend was aan de Limburger Johnny Hoes,- maar via pro- DE PLAAT VAN MIEKE komt een maand later uit. „Met de mooiste dingen die ze in voorbije jaren heeft gezongen, in een jasje van vandaag”, zegt Hille en Mieke, die wat schoorvoetend de studio’s binnen ging is vol zelfvertrouwen over haar come back. „Ik heb nog nooit zo gezongen als nu”, zegt ze zelf gelukkig. (V an een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Maandagavond 19 sep tember om half acht wordt in het centrum De Schans een bijzondere ledenvergade ring gehouden voor leden van de afdeling cultureel werk van de vereniging Kenne merstaten Centrum de Schans. Men gaat o.a. praten over de afscheiding en ontbin ding van het cultureel werk en de overgan- g van de verbetering Kennemerstaten naar de Stichting De Schans. Een tarief dat mogelijk wordt door de geringe waarde van het Engelse pond en een inkoopfoefje van Amerikaanse gros siers die grote orders bij de platenfirma’s plaatsen, daardoor interessante kortin gen krijgen en het restant waarvoor in eigen land geen markt bestaat, vliegens vlug naar het continent verschepen. weg en elke nieuwe parkeervoorziening riep alleen maar meer auto-verkeer op. De aanleg van de ringautobaan was dan ook absoluut uit den boze. Het autoverkeer moest in de woonwijken zoveel mogelijk hindernissen in de weg worden gelegd. Als alternatief moesten vrije trambanen wor den gemaakt. De afstand wonen-werken moest worden verkleind, zodat die was te fietsen. Voorts moest worden gezocht naar bouwruimte voor woningen in de stad zelf (op braakliggende terreinen en ruimte voor geschrapte autowegen). De woord voerder van de actiegroepen had uitgere kend dat er in Amsterdam 990.000 kamers waren en 750.000 inwoners. Als elke inwo ner over een kamer zou beschikken, zou men in de bestaande bebouwing dertig percent meer mensen kunnen huisvesten. cessen „haar vrijheid” terugkreeg en nu met Bovema in zee is gegaan. „In septem ber brengen we onze eerste LP van haar uit”, aldus Hille, „dat is een aubade aan het vorstenhuis en die heet „Oranje Rode Rozen”. MIEKE TELKAMP IS HERBOREN. „Het is een nieuwe Mieke”, was de eens luidende mening van de mensen, die op het moment met haar in de Bovemastu- dio’s in Heemstede werken aan een nieuwe langspeler. „Mieke zit in decem ber vijfentwintig jaar in het vak, daar komt een tv-special omheen en een plaat met veertien van de beste liedjes, die ze de afgelopen jaren heeft gezongen”, ver telde me Karel Hille, hoofd public-rela tions van EMI/Bovema. Hille heeft zelf een deel van de teksten voor z’n reke ning genomen en Bert Paige heeft de productie van de plaat en maakt de arrangementen. een verdere ontwikkeling van Schiphol in de weg staan, en ook daar had Amsterdam bezwaar tegen. Tenslotte kwam ook de geprojecteerde rijksweg 16 in conflict met de voorgestelde bouwplaats. Het georganiseerde bedrijfsleven (regio nale raad voor de arbeidsmarkt, Kamer van Koophandel, Scheepvaartvereniging Noord etc.) vonden het daarentegen prima dat ih het zuiden van de provincie een nieuwe bouwplaats was aangewezen. De woordvoerder van de regionale raad voor de arbeidsmarkt vond dat een te zwaar accent was gelegd op welzijn en milieu. De vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel stelden dat de economi sche problematiek van de regio Amster dam in „de tweede wagen” was terecht gekomen. Amsterdam had niet alleen een regionale maar ook een nationale en inter nationale betekenis. Het verval van de stad moest een halt worden toegeroepen. De afgezant van de Kamer van Koophandel meende dat uit de NORON een „angst voor grootschaligheid” sprak. Met die grootschaligheid viel het allemaal best mee, zo vond de spreker van de Kamer van OP HET PLATENFRONT is men erg gelukkig met de „nieuwe Mieke”. Haar nieuwe succes komt op een moment dat de platenmensen van EMI hebben beslo ten meer te gaan investeren in Neder landse artiesten. Het is een antwoord aan de steeds grotere concurrentie die de platenfirma’s ondervinden van dé zoge naamde parallelle import. Kort gezegd komt het er op neer dat er grote voorra den platen tegen een afbraaktarief op de Nederlandse markt terecht komen, die in Amerika en Engeland zijn gefabriceerd. In aanwezigheid van onder meer het voltallige college van burgemeester en .wethouders, vertegenwoordigers van na buurgemeenten, het ambtelijk apparaat, verenigingen en diensten en bedrijven werd een H.Mis voor de zielerust van de overledene opgedragen, waarna de kist werd geopend om de bezoekers van de viering in de gelegenheid te stellen af scheid van de heer Nielen te nemen. Van de mogelijkheid het condoléance register te tekenen werd druk gebruik gemaakt. Het stoffelijk overschot van de donderdag in het Canadese Powell River plotseling overleden oud-burgemeester is vandaag op de begraafplaats „Eikenhof” ter aarde besteld. Mieke Telkamp neemt in de studio een van haar nieuwe tek sten door met Karel Hillo, die er een achttal voor haar schreef. Koophandel. Er werd wel gesproken over Manhattan-effect, maar Manhattan ver- houdde zich tot Amsterdam als een grote Deense dog tot een schoothondje. Verder bepleitte de Kamer de snelle aanleg van de ringweg (rijksweg 10) als absoluut noodza kelijk en natuurlijk bleven ook dit keer de drie extra autotunnels onder het Noord- zeekanaal, die volgens de Kamer nodig zijn, niet ongenoemd. Schiphol moest de mogelijkheid hebben om uit te breiden en tevens was het volgens de Kamer van Koophandel een goede zaak dat in de Markerwaard ruimte werd vrijgehouden voor een Tweede Nationale Luchthaven. De Kamer veilde zowel doorverbinding van de Schipholspoorlijn naar het landelij ke railnet via de Ringspoorlijn als een station bij het Museumplein. Het laatste was echter nog meer nodig, dan de Ring- lijn-oplossing. Lijnrecht tegenover deze opvattingen stond die van een aantal wijkcentra, de actiegroep Strohalm, de actiegroep Am sterdam-Autovrij en de Eerste Nederland se Wielrijdersbond (ENWB). De auto be dierf het welzijn in de stad. Elke nieuwe buiten de stadsgrenzen was becijferd op 55.000. In de rijks-verstedelijkingsnota werden deze cijfers, aldus wethouder de Cloe, onderschreven. De NORON had naar zijn mening dus de woningbehoefte van Amsterdam 22.000 woningen te laag geraamd. Drs. De Cloe pleitte voor een versnelde uitbouw van Purmerend en Almere en vond dat GS ten onrechte extra ruimte voor woningbouw in het zuiden van de provincie hadden aangewezen. Naar zijn mening moest onverkort aan de overloop naar het noorden worden vastgehouden. De werkgelegenheid in het noorden was toegenomen. Dat er grote stromen woon werkverkeer tussen de woongebieden in het noorden en de werkgebieden in het zuiden waren te constateren, hoefde niemand te verbazen. Dat was immers het uitvloeisel van het gevoerde beleid. Dat beleid moest nu worden afgemaakt. Am sterdam heeft geen behoefte aan een nieuwe discussie en daarmee gepaard gaande onzekerheid. Er moeten beslissin gen worden genomen, zo stelde hij. De Amsterdamse wethouder had boven dien scherpe kritiek op dé plaats van de NORON-stad, tussen Haarlem en Hoofd dorp. Vooral het feit dat de nieuwe bouw plaats niet was gepland aan een spoorweg, was onderwerp van kritiek. Het ontbreken van een spoorwegaansluiting (de stations van de NS lagen veel te ver van de voorge stelde bouwplaats) moest volgens Amster dam wel leiden tot een „autostadachtige” ontwikkeling, hetgeen voor de regio als geheel ongewenst was. Verder zou de stad Van de Postduivenhoudersvereniging „Ons Genoegen” te Beverwijk namen dit weekeinde 315 jonge duiven deel aan een wedvlucht van Duffel (België) af over een afstand van 155 km. De lossing van de duiven geschiedde om 11.10 uur. Een duif van A. Langendijk bereikte als eerste het hok om 13.51.37 uur; de laatste prijs- duif om 14.15.35 uur. meer met platen komen, die niet in die landen te koop zijn. En dat proberen we ondermeer te doen door meer te investe ren in het Nederlandse product”, aldus Hille. „Met de popgroep Lucifer, met Henk Elsink en al die mensen gaan we veel meer doen. Johnny Jordaan komt ook weer terug met een plaat met operet- teliederen”, vertelt hij. Maar ook Toon Hermans krijgt een nog grotere aan dacht en de Volendamse formatie The Cats komt ook weer helemaal terug, ziet Hille vooruit. De heer Raat, die woont aan de Beverwijkse Heemskerkerweg 3, was bij Van Gelder achtereenvolgens werkzaam als stoker-11, tweede machinist en thans als derde ketelmachinist papierfa briek. Volgend jaar mei bereikt hij de pensioengerechtigde leef tijd. Burgemeester Hubers karakteriseerde de jubilaris, wiens vader bij Van Gelder het drieënveertig jarige dienstverband volmaakte, K. r De uitslag was als volgt: A. Langendijk 1 33 43 54, S. Weel 2 3 4 20 21 57 58; G. J. Eyman 5 9 27; C. Rietkerk 6 12 37; gebr. Stet 7 18 31 34 41; C. Baltus 8 26 46 52; H. Widurski jr. 10 11 23 39 42 45 49 55; H. de Weers 13 28 36; J. Minneboo 14 48 61; comb. Veldhuis-Arnz. 16 19; L. Veldt 17 22 25 29 47 51 63; L. Vellema 24; S. Vergonet 30; P. van Son 32; M. Nooy 35 38; J. Brasser jr. 40; W. van Wijk 44 56 60; A. van Son 53; A. van Heulen 59; C. Kleverlaan 62. Van de Postduivenhoudersvereniging „Ons Genoegen” te Beverwijk namen dit weekeinde 78 oude duiven deel aan een wedvlucht van Duffel (België) af over een afstand van 155 km. De lossing van de duiven geschiedde om 11.10 uur. Een duif van combinatie Velthuis Arnz. bereikte als eerste het hok. De uitslag was als volgt: comb. Velthuis Arnz. 1 11 16; S. Weel 2 3; A. C. Kuilman 4; G. J. Eyman 5 9 13; T. King 6 7 15; C. Kleverlaan 8; P. Zwart 10; A. van Son 12; J. G. Schoone 14 17. ’lp De uitslag was als volgt: C. Schelvis 1 32; C. Castricum 2 4 5 7 8 15 17 18 26 27 28 36 40 65 76; D. de Munck 3 35 43 50 73; A. van Wieringen 6 11 13 20 21 29 44 47 49 53 55 59 62 70; H. Schipper 9 30 46 51; J. van Roon 10 12 33 74; Th. de Winter 14 16 22 23 54 61; P. van der Aar 19 45 63; A. Six 24 64 67; G. Visser 25 34 37; C. Weststrate 31 41 75; T. Assema 38; J. Peereboom 42; H. Pruimboom 48 69; K. van de Reep 52; J. Durge 56; C. van der Aar 57; P. van den Outenaar 58 60 68 72; N. G. Kors 66; A. Snijders 71. Wethouder drs. C. H. de Cloe was van mening, dat de Amsterdamse woningbe hoefte in de NORON te laag berekend was. Volgens de NORON heeft Amsterdam 35.000 woningen buiten de eigen gemeente nodig. De wethouder betoogde, dat alleen al het proces van stadsvernieuwing (waar bij het aantal woningen na de vernieuwing kleiner was dan het aantal, waarover men daar vóór beschikte) een behoefte schiep aan 30.000 woningen in de groeikernen. De totale woningbehoefte van Amsterdam BEVERWIJK. In de 192.woningen van het complex Meerestein dienen 70 keuken- geisers en 3 badgeisers te worden vervan gen c.q. geplaatst. De kosten, geraamd op 25.000,- worden gedekt door een huurop brengst. Het is niet de bedoeling alle gei sers in de woningen te vervangen, omdat niet alle huizen destijds gelijktijdig van eenzelfde type geiser zijn voorzien. Be paalde, wat oudere, types, worden nu ver vangen. Tevens worden er geisers ge plaatst in gemeentewoningen, die thans nog niet van een zogenoemde gemeente- geiser zijn voorzien. VK De uitslag was als volgt: C. van der Aar 1 26; St. Hoeks 2; J. Durge 3 4 8 9 23; H. Pruimboom 5 11 12 25; A. Snijders 6 24; Brink-Terschot 10 14 16 31; J. Scheffers 15 21 29; Th. de Winter 17 20 28; H. Schipper 19; J. Peereboom 22; C. Schelvis 27; P. Luyt 30; Jac. van der Mey 32; C. Westrate 7 13 18. Van de Postduivenhoudersvereniging „De Reisduif” te Beverwijk namen dit weekeinde 162 duiven deel aan een wedvlucht van Duffel (Bel gië) af over een afstand van 155 km. De lossing van de duiven geschiedde om 11.10 uur. Een duif van C. van der Aar bereikte als eerste het hok om 13.53.30 uur; de laatste prijsduif om 14.11.48 uur. Zangeres zonder naam: nu in Bovema-hoes, met een aubade aan Oranje. Van de Postduivenhoudersvereniging „De Reisduif” te Beverwijk namen dit weekeinde 378 jonge duiven deel aan een wedvlucht van Duffel (België) af over een afstand van 155 km. De lossing van de duiven geschiedde om 11.10 uur. Een duif van C. Schelvis bereikte als eerste het hok om 13.49.33 uur; de laatste prijsduif om 14.11.27 uur. (V an een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Bewoners van de Prins Bernhardlaan werden vannacht om streeks half een opgeschrikt door een he vig lawaai. Een chauffeur van een contai- nervrachtwagen was in het nachtelijk duister de weg kwijt geraakt en probeerde via de Prins Bernhardlaan weer naar zijn route te rijderr. De wagen was echter zo groot, dat het voertuig een flinke tak van een boom afrukte. Enkele straatbewoners en de politie hebben de boomtak in stuk ken moeten zagen om de weg vrij te maken. ft-J k,. w x w/ F

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 11