I van Roosenburg VAN TRIGT WINNAAR RONDE VAN HEEMSKERK Shell passeerde Bloemendaal Stunt EDO tegen leider Terrasvogels Goldschmeding ’n huis vol muziekplezier Amsterdam (Raadhuisstraat, tel.: 020-221404), Haarlem (Grote Markt), Hilversum (Vaartweg), Hilversum (Winkelcentrum Hilvertshof). Club T2 startte met nederlaag Belangengroep van judoka’s o van eisen Deen ■fes, b F’ F* k w Mahn krijgt steun streeksport Telstar schrikt w pr Hoera! ’t Muziekseizoen begint weer! len r i „HUIDIGE STRUCTUUR NIET DE JUISTE" In 1 j W, E 1 /I s II I 27 SPORT 19 7 7 SEPTEMBER' 26 DONDERDAG I Z (Van een medewerker) ff she at je HAARLEM/IJMOND In de hoofdklas van de Haarlemse zaalvoet- balcompetitie is Club 12 niet al te best uit de startblokken gekomen. Het leed in de Spaarnehal namelijk een 3-0 nederlaag tegen Sport Schoone. IA r 9,1Ê ooi laai sun I SS r B e! 1 X X V Rhett van Trigt (rechts), op weg naar zijn zege in de Ronde van Heemskerk □uw, (ADVERTENTIE) I I j C* I goldschmeding ocht nge- om- er No- zen- toon I oebehoren in alle toonaarden? Goldschmeding. In de finale van het achtervolgings- toemooi versloeg de DDR aartsrivaal West-Duitsland met ruim verschil. De bronzen medaille ging naar Zwitser land, dat de Sowjet-Unie meer dan drie seconden voorbleef. De wereldtitel bij de sprint voor beroepsrenners ging naar de Japanner Koichi Nakano, die zijn landgenoot Yoshikazu Sugata in de finale voor bleef. De Australiër John Nicholson won de bronzen medaille. an sierlijk spinet tot meest luxe vleugel? Goldschmeding instrumenten in allerlei variaties? Goldschmeding. \dvies en service zonder poes-pas? Goldschmeding Piano's voor beginnende Rubinsteins? Goldschmeding. Spclenderw ijs individueel leren spelen Goldschmeding In de koers van de amateurs waren Henk Kuipers, Ko Zomer, Ron Smit, Wil van Montfoort en Dirk Groen in het begin zeer actief, maar zij kregen geen kans om een beslissende voorsprong te nemen. Het hoge tempo was daaraan debet. beitje” Kuipers werd dertiende en de Zwa nenburgers Rob Borst en Cor Leunis res pectievelijk zestiende en twintigste. Da mes: 1. W. Kwantes, Zaandam, de 60 km. in 1.37.13; 2. Tr. v.d Plaat, Geldermalsen; 3. Gré Knetemann, Huibergen; 4. I. Trom- pert, Den Haag; 5. Nita van Vliet, Honse- lersdijk. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. Voor de grootste verras sing van de softbalcompetitie van woens dagavond zorgde BMZ-EDO dat koploper Terrasvogels middels een 8-3 overwin ning volledig deklasseerde. Bij EDO Raaphorst 0-3; derde klas G: De Gier- Vrouwentroost 1-3; res. derde klas K: J. M. Bakker 3-FC ZancLvoort-Noord 2 1-2, De Krim 2-Vanka 2 0-3. IJmuiden: derde klas B: Vergulde Wa- gen-Korsie Boys 0-4, Besseling Boys-Slot Assumburgh 5-0, Nijman S-Sonco’72 2-7, ’t Keiltje-Wijk aan Duin 3-3, Esso H-GBO Sport 2-2. Hoofddorp: derde klas H: Karrewiel-Sea Gulls 0-4, Concordia-Zandvoortmeeuwen 0-6, Meervogels-v.d. Meij Boys 0-10; derde klas J: Hoofddorp-Vermeer G5W 5-1, Me dina Carpets-Vanka 2-2. Hillegom: eerste klas C: Buikx Sport- Sticker Stars 3-0, Wilho-Hihot 5-6, Raap- horst-De Krim 2-1; tweede klas E: Sport- huis H’gom-KGM 4-4, VBHB-Bersee 3-1. /Nieuw Vennep: derde klas J: Zand- voort’75-Citadel 3-2; res. derde klas JKar- rewiel 2-Tapijtschuur 2 2-11, SCW 2-De Mon 3 1-2, J. M. Bakker 2-Concordia 2 5-0. I voor st en 510- dem JING :paar sr of ium- Den Helder (Spoorstraat), IJmuiden (alleen orgelstudio). f! 1SC0, (1^ VA) aoed ners 020- 2233 Jan G pen- voor 3oe- 021 pen- Tel Na drie kwartier koers ontsnapte Henk Buis en hij kreeg Réne Kos en Ruud Haller met zich mee. Helaas had Buis daarmee te hoog gegrepen en moest weer afhaken. De twee anderen gingen stevig door en brach ten het tot een halve ronde voorsprong. Haller en Kos bleven een hele tijd vooruit, maar gaven er plotsklaps de brui aan en lieten zich weer door het peloton opslok ken. Met nog elf van de tachtig ronden in het verschiet scheen Peter v.d. Knoop met een demarrage de beslissende slag in te leiden, maar doordat onder meer Ron Smit, Ted Rood, Rhett van Trigt, Peter Pennekamp, Arie Rotteveel en Sjaak Schuitemaker fel reageerden, kwam alles weer bijeen. Ook Wil van Montfoort, Ruud Haller en Peter Pennekamp kregen daarna geen kans om met een ontsnapping de koers naar hun hand te zetten. Het draaide op de in de aanhef beschreven ontknoping uit. Zeer verdienstelijk was de tweede plaats van Peter v.d. Knoop achter triomfator Rhett van Trigt. De leidersprijs van het Haar lems Dagblad, IJmuider/Beverwijkse Cou rant ging naar Haller. De uitslagen: amateurs: 1. R. van Trigt, Hillegom, de 90 km. in 2.03.24; 2. P. v.d. Knoop, Haarlem; 3. P. Pennekamp, Groote broek; 4. R. Kos, Oudkarspel; 5. S. Schuite maker, Andijk; 6. P. Ruiter, Amsterdam; 7. R. Bakker, Hoorn; 8. D. Groen, St. Pan- cras; 9. D. Zeeman, Oudkarspel; 10. L. Ruiter, Amsterdam. De Haarlemmer „Ub- De commissie heeft tot taak, alle judoac- tiviteiten zo goed mogelijk te coördineren en te stimuleren. Als voorzitter werd geko zen J. Pauel, terwijl J. v.d. Dobbelsteen en H. Harm respectievelijk de funktie van secretaris en algemeen lid aanvaardden. Het wedstrijdsecretariaat van het rayon Haarlem berust evenals vorig jaar bij G. Nijhof en C. J. v.d. Geest. (Van onze judomedewerker) HAARLEM. Op de onlangs gehouden bijeenkomst van vertegenwoordigers van de Haarlemse sportscholen en judovereni- gingen is besloten een commissie samen te stellen, die de judobelangen in het rayon Haarlem gaat behartigen. (Van onze speciale verslaggever) SAN CRISTOBAL. Wanneer er straks binnen de KNWU gesproken gaat worden over wat men kan noe men „de zaak Frans Mahn”, mag de baancoach zich verzekerd weten van de steun van sportcommissie-voorzit- ter Wim Roosenburg, de leider van het hoogste technische college dat de wielerbond kent. moest Marian van Ginhoven weliswaar acht hits aan de Birds toestaan, maar desondanks was zij het grote struikelblok voor de Terrasvogels-aanval. Aanvallend zorgde BMZ-EDO voor een waar hoogte punt in de tweede inning. Met reeds twee uit explodeerde de Haarlemse aanval op een wijze die ongekend was. Zeven hits op een rij maakte Christan Oudendijk tot een figurante en bezorgden EDO een 5-0 voorsprong. i De in San Cristobal als chef d’equipe tot algemene tevredenheid werkende Roosenburg zal dat is duidelijk, ook al zegt hij het niet met zoveel woorden zich inspannen om Mahn voor de KNWU te behouden. Maar hij beseft dat dat een moeilijke, zo niet onmogelij ke zaak gaat worden. „Je kunt”, zegt hij over de voorwaarde van Mahn om eventueel door te gaan, „coaches als Joop Middelink en Martin Wierstra niet buiten zetten. Dat is, gezien hun ver diensten in het verleden, een niet in te willigen eis. Ik ben het echter wel met Mahn eens dat er een coördinator moet komen. Hij heeft gelijk als hij zegt dat de huidige structuur niet de juiste is”. Met Frans Mahn vindt Wim Roosen burg, die namens de sportcommissie als baancoördinator nauw betrokken raakte bij de problematiek, dat het roer om moet En bovendien kan hij zich de emotionele reactie van Mahn goed voorstellen. Roosenburg: „Mahn had natuurlijk hoge verwachtingen van zijn werk, maar in het verleden is er te weinig gebeurd om dat te bevorderen. Het hele knelpunt zit volgens mij in het feit dat er nooit neen gezegd is tegen een belangrijk verzoek, waaruit Mahn de conclusie trok dat men er niet afwij zend tegenover stond”. A - uur leek ige- .30- uur, fink- lem. 177. Eigen muziekstudio's niet orgellessen in groepsverband'1 Goldschmeding René Kos waren een hele tijd samen vooruit - waren op niets uitgelopen. Overigens had Van Trigt bij het behalen van zijn eerste zege in dit seizoen toch wel een tikkeltje geluk, want in de laatste bocht naar de finish ging de op kop gaande Haarlemmer Ron Smit. Zijn achterwiel zat volkomen in de kreukels. Van onze wielermedewerker) HEEMSKERK. Na twaalf jaar is er woensdagmiddag weer eens een ronde van Heemskerk verreden en die leverde een zege op voor Rhett van Trigt uit Hillegom. Hij was de snelste finisher van een compact peloton. Alle uitlooppogingen - Ruud Haller en Terrasvogels, dat Elsje Koks inmiddels op de plaat had gebracht, sloeg aanvanke lijk nog wel even terug via slagwerk van Marit Kreischer en Ilone Vos, maar kreeg in de vierde inning opnieuw een klap te incasseren. Met Truus Ruiter en Betsy Berkhout op de honken zorgde Marja van Dusschoten voor een knallende homerun, die EDO met I 8-1 in een gewonnen positie bracht. Dat de gasten dankzij slaggeweld van Ludy van Mourik, Ineke Akkerman en Marit Krei scher de schade tot 8-3 konden beperken, was alleen maar van belang voor de statis tiek. Een zelfverzekerd spelend EDO had geen enkele moeite om in de slotfase een gedesillusioneerd Terrasvogels volledig in zijn, greep te houden. Voor titelhouder DSS betekende de Santpoortse nederlaag, dat beide ploegen met nog twee wedstrij-' den te gaan nu gelijk op kop gaan. Na een slechte start in de hoofdklasse softbal lijkt het Amsterdamse Shell in de beslissende slotfase van de competitie eindelijk het juiste ritme gevonden te hebben. Via een 4-2 overwinning op Bloe mendaal verzekerde Shell zich voor het eerst in dit seizoen van een plaats op de ranglijst die geen „recht” geeft op degra datie. Tegenstander Bloemendaal is nu de ploeg die de twijfelachtige eer geniet op één van de fatale plaatsen terechtgeko men te zijn. Opnieuw bleek één inning voor de Whi tes fataal. Nadat Hilde Foks met een driehonkslag in de eerste inning Shell op een 1-0 voorsprong zette, konden de Whites tot in de vierde inning het evenwicht bewa ren. Toen echter sloeg de Amsterdamse aanval toe en werden hits van Gerjo Fern- hout, Saskia Aussen en Joke Huiting ge combineerd met een fout op een klap van Boukje Kalf bepalend voor een 4-0 achter stand. Wie echter gedacht had dat Bloemen daal zich bij de nederlaag zou neerleggen, kwam bedrogen uit. Een schitterende ho merun van Monique Fris deed in de zesde inning de hoop herleven. Het foutloos spe lende Amsterdamse veld wenste de winst echter niet uit handen te geven. Schitteren de vangen van Joke Huiting, Joan Schüler en Hilde Foks moesten Shell echter staan de houden. Dat Bloemendaal in de laatste slagbeurt de marge nog tot 4-2 kon verklei nen dankte het aan een driehonkslag van Loes Broeken, dat werpster Hilde Foks tot capitulatie dwong. Het midweekse programma wordt van avond afgesloten met het voor degradatie belangrijke duel tussen Mieioo Onze Ge zellen en Marcon Kinheim. Aanvang acht uur. (Van onze sportredactie) VELSEN. De delegatie van Telstar die giste ren heeft gesproken met de Deense spits Henrik Bechmann, die dinsdag met de selectie van Telstar meetrainde, Ls geschrokken van de persoonlijke ei sen van de voorhoedespeler. Vanavond zal be stuurslid Bob van der Aar in een vergadering de eisen van de Deen op tafel leggen. Van der Aar: „Ik kan er natuurlijk zelf geen beslissing over nemen, maar de eisen kwamen mij veel te hoog over. Ik geloof niet dat het bestuur daar toestemming voor geeft". Telstar blijft actief op de transfermarkt, want Van der Aar is nu ook besprekingen over een Ierse verdediger begonnen. Gratis plaatsing door virtuoze vakmensen Goldschnieding. Haarlem (Spaarnehal): hoofdklas: Club 12-Sport Schoone 0-3, derde klas D: FC Apollo-Parapack 6-2, Au Bout-Oud Snacks 2-1, derde klas E: B5S Wonen- Vermeer 0-3, Bronraad-SVHB 11-3. Haarlem (Beijneshal): derde klas E: v. Egmond-Spaarnwoude 3-4; derde klas F: Libero-Teaching Team 4-12, Onze Gezel- len-SS Internationaal 7-2, Purmer-SC Kin heim 0-5. Beverwijk: res. tweede klas B: Sihi FC 2-Clipper CBC 2 2-2, Carillon 3-Rona WS 2 4-0, Sport Schoone 5-Progress 2 6-2, Ver borst B 2-De Ezel 2 3-2; res. derde klas C: Mikro T 2-Otte Eagles 3 3-1, Molenaar B 4- Nijman S 3 1-0. Hoofddorp: derde klas J: -Elsbroek- Zandvoort’75 7-2, De Meer-FC Zandvoort- Noord 8-4; derde klas H De Klos-NAS 2- 1; res. derde klas J: Hoofddorp 4-Karre- wiel 2 3-0, Tapijtschuur 2-SCW 2 17-2. Nieuw Vennep: eerste klas C: Kroon- I f Wim Roosenburg (links) in gesprek met baancoach Frans Mahn. langstelling niet overweldigend groot, maar toch waren de organisatoren met de opkomst niet ontevreden. Aanvankelijk droeg het treffen van de dames een eento nig karakter, maar na een mislukte solo- rush van Gré Knetemann, echtgenote van Tour de France-renner Gerrie Knete mann, kwam er door een ontsnapping van Wil Kwantes wat meer leven in de brouwe rij. De stijlvol fietsende Zaanse liep steeds verder uit op, het peloton en toen zij over de eindstreep ging, had zij net een volle ronde voorsprong behaald. Het was voor Wil Kwantes de vijfde zege van dit seizoen. I n dit is nog maar een greep. Goldschmeding kan veel meer registers opentrekken op het gebied van zeil'musiceren. Onze adviseurs willen u dal graag bewijzen. e 'staan tot uw dienst in een van onze vier muziekcentra in Noord-I lolland. die elk hun eigen gespecialiseerd assortiment voeren. Stap gerust binnen. De kwestie van een coördinator dus, wat indirect problemen met Middelink en Wierstra dreigde op te leveren, om dat Mahn met dit tweetal slecht kan opschieten. Een teer punt, dat' de KNWU zo ver mogelijk van zich af schoof. Roosenburg daarover: „Binnen de bond is deze zaak inderdaad niet kordaat aangepakt. Niemand had, ge zien het menselijke aspect met betrek king tot Wierstra en Middelink, behoef te om die zaak aan te slingeren. Zolang dat gesprek niet per se nodig was, pro beerde iedereen het te vermijden”. Met zijn dreigement joeg Frans Mahn het onderwerp dus naar een climax, en daarvan zegt Roosenburg: „Ik ben ook een groot voorstander van het plan- Mahn om een coördinator te benoemen met onder zich technische assistenten. Daar sta ik helemaal achter, maar met de nadrukkelijke aantekening dat ik daarbij geen personen en namen in discussie wil brengen. Het gaat mij om het instituut algemeen coördinator. Zo’n man moet er komen om voor het baanwielrennen met name wat te kun nen gaan doen. Daar heeft Mahn gelijk in. Vanuit de KNWU zal het baanren nen geactiveerd moeten worden door meer wedstrijden te krijgen en aan trekkelijke prijzenschema’s, zodat weg renners wat dat betreft de baan niet hoeven te mijden. Wij moeten gewoon de wegrenners met een gericht plan naar de baan trekken, dat is de essen tie. Daarvoor heb je een coördinator nodig. Een man die het hele potentieel kan overzien. Daar ontbreekt het nu aan, en dat gaat ten koste van het baanrennen”. De Oostduitse achtervolgingsploeg heeft woensdag tijdens de wereldkam pioenschappen wielrennen in San Cris tobal met succes zijn titel verdedigd. Qj.i a ■X A- i - „Ze hebben me onderuit getrokken”, liet Smit na afloop weten. „Ik heb daar niets van gemerkt”, was het bescheid van Van Trigt, „maar ik voelde wel aankomen dat het mis zou gaan, wan) Smit en Rob Borst zaten in die laatste ronde raar te romme len”. In een voorwedstrijd voor dames zegevierde Wil Kwantes met een volle ron de voorsprong. Zij had met de niet in Heemskerk aanwezige Keetie van Oosten - Hage geweigerd aan de wereldkampioen schappen in Venezuela deel te nemen. De technische leiding van deze door Be- ma (amusementsproducties) in ere herstel de ronde van Heemskerk was in handen van de Beverwijkse rennersclub Kenne- merland. Over het algemeen was de be- I i A*** I en wereld van hill-apparatuur'.’ Goldschmeding (alleen in I laarlem l Meesterlijke aflevering met kunstig ingerichte vrachtwagens? Aj Goldschmeding. v De beslissingswedstrijd in de tweede klasse honkbal om de titel in deze afdeling wordt zaterdagmiddag 3 september ge speeld op het terrein van RCH in Heemste de. TYBB en Rooswijk beginnen nun duel om half drie. Ook op 3 september organiseert de hoc keyclub HBS een „open dag” op de velden aan de Bloemendaalse Bergweg, ingang tegenover de entree van Kennemerduinen. Jongens en meisjes in de leeftijd van acht tot en met dertien jaar én hun ouders zijn van harte welkom tussen 10 en 12 uur. Door een zege in de afsluitende tijdrit over 3.200 meter op het parcours in het Spaarnwouderbos, is Peter v.d. Knoop winnaar geworden van het uit vier onder delen bestaande clubkampioenschap om nium van de Haarlemse wielerclub De Kampioen. Hij eindigde weliswaar gelijk met Jan v.d. Horst en Wim Koene, maar de zege van Van der Knoop in de tijdrit was doorslaggevend. In dit omniumkampioenschap is de spanning er tot het laatst aan toe ingeble ven. De tijdrit moest de beslissing brengen en voor de start daarvan waren er nog vijf kandidaten voor de titel. Van hen trok Peter v.d. Knoop zich het beste uit de slag. Voor het op zaterdag 17 september in de Flevopolder te houden clubkampioen schap van Nederland op de weg neemt de Haamse Raceclub Excelsior in de B-cate- gorie van de amateurs deel met de renners Ron Smit, Ron Hout, Kees Schrama en Nees de Bondt. Reserve is Martin dé Groot. Voor de strijd van de nieuwelingen in de D-categorie zijn Huub de Vries, Ton Gieske, Ben Luycken, Frans Nijssen en Hen Biel aangewezen. Een van hen zal moeten afvallen. Keus van kamer- tot kerkorgel'? Goldschmeding. Prompte komst van stemmers na levering? Goldschmeding. - V’- W i

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 27