EVERSE HEEFT WEER GROTE SPELVREUGDE g> I Wedstrijdkalender Vultink is uitgedund s geld voor c A D P n eieren huis -we/t naderlond- voor sparen en lenen sinds 1817 XT Na twee verloren seizoenen bij Feyenoord Drukte verwacht lenen bij duel Ajax en Feyenoord hypotheken R verzekeren levensverzekering schadeverzekeringen o.a. brand-en inbraakverzekering ziektekostenverzekering motorrijtuigenverzekering modem betalen nieuwe tarieven: 'W Karakter Concentratie Talent I Beschikbare tijd SEPTEMBER 19 7 7 14 3 SPORT ZATERDAG Z A L 0MHMHI r 0 Carrière I I a 4 spaargirorekening betaalcheques eurocheques rekening courant kosteloze betalingen Per biljet stort u f 689,- resp f 873,-, na afloop van de termijn ontvangt u f 1000, persoonlijke leningen doorlopend krediet f i, (renteverlaging) s gemakkelijk betalen in binnen- en buitenland salaris en pensioen bankgiro-incasso buitenlands geld reischeques spaardeposito’ s 5 jaar vast 8 4 jaar vast 71% 3 jaar vast 71% 2 jaar vast 7 L i*i spaarbiljetten aan toonder 5 ja..r vast 7 4 (rente op rente) 2 jaar vast 7 (rente op rente) 1 21 P (ADVERTENTIE) I (Van onze sportredactie) 'i ■i Jan Everse in actie tijdens de Ajax-training Op de voorgrond staat Ruud Krol. JAN PREENEN I Het zal verschillende organisaties leed doen het wedstrijdprogramma van Vul- „Achteraf zeg je, misschien had ik har der moeten werken en moeten blijven knokken, maar als je op zo’n manier be handeld wordt, ga je je toch afzetten. Zo is mijn karakter nu eenmaal. Ik vond dat ik kwaliteit genoeg had. Ik kan me voorstel len dat mijn studie een probleem was, maar Coerver loste dat in het verleden toch ook op? Een rol zal wel hebben gespeeld dat de speelwijze van Harry Vos meer overeenkwam met de ideeën van Boskov. Vos is een speler zonder franje, die weinig risico neemt. Minder in ieder geval dan ik. Daar komt nog eens bij dat hij een nettere voetballer is. Ik ben harder in de duels, zonder over de schreef te gaan”. Halverwege het vorige seizoen kreeg Everse al te horen dat zijn grote concur rent voor de positie van linkervleugelver- dediger, Harry Vos, het betaalde voetbal voor gezien zou houden. Toch voelde Ever se niets voor contractverlenging: „De kans was groot dat ik zijn plaats zou innemen, maar op die manier hoefde het voor mij niet. Dan zou ik misschien bij gebrek aan beter zijn opgesteld. Nou, daar bedank ik voor”. Vandaar dat hij blij was dat Ajax met een tweejarig contract op de markt verscheen en Feyenoord tijdens de onder- handelingen al snel een derde van de oor spronkelijke vraagprijs (zes ton) liet l vallen. Everse: „Voor beide partijen was het „De spelers nemen eikaars plaatsen goed over, beter dan ik gewend was. We moeten er alleen voor oppassen dat de concentratie tegen zwakkere tegenstan ders niet verslapt, zoals in de eerste helft tegen Vitesse, toen we ons niet hielden aan de consequente mandekking. Maar voor het overige gaat het goed. Ook met Van (Van onze sportredactie) GROENLO. Nog nooit was zijn wed strijdkalender zo miniem. Nog niet eerder ook liet Hans Vultink commerciële en privé-belangen zo duidelijk prevaleren. Zijn besluit staat vast. Er valt niet meer aan te tornen. Niet door een toernooi- organisator, die zo graag met de deelne ming van de biljartvedette uit Groenlo had willen pronken, niet meer door de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond, zoals dat enige jaren geleden nog wel het geval was. Toentertijd vergde de opbouw van zijn zaak zoveel van Vultinks tijd, dat de Groenloër op het punt stond de keu aan de wilgen te hangen. KNBB-bestuurder Lageweg slaagde er evenwel met succes in Vultinks wedstrijdoptreden te verlen gen om de grossier in biljarttitels nog even als voorbeeld van de perspectief biedende jeugd te kunnen stellen. Inmid dels oordeelt Hans Vultink de jongere biljartgeneratie rijp genoeg om zichzelf met een gerust hart, en minder drastisch dan hij toen eens van plan was, aan de titeltoernooien te onttrekken. Omdat de periode tot en met december, zakelijk gezien, voor Hans Vultink een rustige is, past het meedoen aan het Neder lands kampioenschap ankerkader 47-1 (half oktober in Wychen) en het wereld kampioenschap ankerkader 71-2 (van 24 tot en met 27 november in Berlijn) wel in diens planning. Afhankelijk van het resul taat in Wychen, neemt de Groenloër wel licht ook nog deel aan de EK ankerkader Ofschoon zijn wedstrijdkalender dras tisch is uitgedund, wil Hans Vultink zich voorlopig niet volledig distantiëren van de nationale en internationale titeltoernooi en. De biljarter uit Groenlo: „Gebeurde het voorheen nog wel eens in omgekeerde volgorde, ik ga nu het biljartprogramma aanpassen aan mijn beschikbare tijd. Dat betekent dat ik ook in de komende seizoe nen niet meer dan wat wedstrijden in het najaar kan afwerken. Ik denk de eerste jaren nog wel op mijn routine te kunnen bogen, want ik kan het, zoals de jeugd dat doet, niet meer opbrengen om iedere dag vier a vijf uur te trainen. Dat kan ik tegenover mijn gezin en mijn bedrijf niet waarmaken. Omdat ik de sport nog steeds als een prettige hobby beschouw en omdat mijn naambekendheid zakelijk van belang is, wens ik niet volledig afstand te nemen van de wedstrijdsport. Ik zal me evenwel aanzienlijk minder fanatiek op mijn titel- toernooi voorbereiden dan voorheen wel eens het geval is geweest.” 47-1, die van 15 tot en met 18 december in Heeswijk-Dinter zullen worden gehouden. „Vorig jaar heb ik perioden gekend die uit louter werken, eten en trainen beston den.” Het is duidelijk dat Vultinks trai- ningsaanpak voortaan een stuk ontspan- nender zal zijn. De biljartvedette hoeft niet meer zonodig naar het allerhoogste te rei ken, simpelweg omdat zijn erelijst vrijwel alle mogelijke triomfen al bevat. Een on vermijdelijk gevolg van Vultinks minder frequente oefenuurtjes zal een afname van diens prestaties op het groene laken zijn. De 40-jarige Groenloër zegt geen vrees te hebben op die manier door de mand te vallen: „Als dat zo zou zijn, dan zou ik ermee op moeten houden, omdat anderen dat zo graag zien. Daar pas ik voor. Het interesseert me niet als mensen op mijn mindere prestaties zouden reageren met: Moet je Vultink zien, wat valt die door de mand. Het belangrijkste is dat ik het nog graag doe. Ik vind het ook fijn om zo’n toernooi weer wat vrienden en bekenden te ontmoeten. Ik vind het dan niet zo erg om vierde of vijfde te worden. Dat is in ieder geval nog altijd aantrekkelijker dan mij thuis te verbijten.” De jeugdige biljarters, waarvoor Vul tink toentertijd als stimulator en lichtend Dit realiserend is de bede van Lageweg, enkele jaren geleden, niet voor niets ge weest. Het talent is gerijpt, tot tevreden heid van ook Hans Vultink: „De KNBB is nu content, lijkt me. Ze kunnen het me nu niet meer kwalijk nemen als ik een stapje terug doe. Wellicht vragen ze me nog eens voor een kaderfunctie, maar dat doen ze dan vergeefs. Wanneer ik voor een derge lijke job tijd zou hebben, bleef ik liever voluit biljarten.” voorbeeld door de bond werd verzocht aan te blijven, zijn waarschijnlijk de eer sten die, gebruikmakend van zijn vermin derde trainingsactiviteit, de Groenloër voorbijstreven. Hans Vultink zelf koes tert een soortgelijke verwachting: „Als ik het eerlijk moet-zeggen, zal het voor mij een stuk moeilijker worden om hoog te eindigen. Op den duur, en misschien dit jaar al, zal ik de jonge talenten niet bij kunnen houden. Met jongens als Louis Havermans, Christ van der Smissen en Jos Bongers staan we er hier in Nederland in ieder geval een stuk beter voor dan in België.” HA de st: fen b regeli Heen twee der a: kreeg werd 2 ned L( kwa aan sens tuss liëre zom te p eers liscl maa snel geh< Mc( met bon AMSTERDAM. Bij de voetbalwed strijd tussen Ajax en Feyenoord, wordt zondag grote verkeersdrukte verwacht. De Amsterdamse politie en het gemeentelijk vervoersbedrijf hebben maatregelen ge troffen. De politie gaat het voetbalverkeer voor zover het de auto’s betreft, omleiden en voor het parkeren verwijzen naar het industriegebied Schinkel (afslag ringweg Sloten) Hier is voldoende parkeerruimte aanwezig, aldus het bureau voorlichting van de gemeente en bovendien kan van daaruit zonder al te veel bezwaar de af stand naar het Olympisch stadion te voet worden afgelegd. 81% i Sic eer tiei Sai ree ad tw< De vij: 1 Nie guins kamj wijl c zelfs thuis' steed ten ir zever de Pi Cheil drieh innin De de sc nie B beurt haar ning strijd Ping: Schie 9-0 k< ons v guins tischi tiewe liezei Birds In petiti Pirat numi de s1 Kans gen j Niko Hero WK HCA 24, Z Schil Terr zevei gesp D> ven Rod es s Mai sco< La t< ste liefs ket. Wal bat1 biet kw; T out in veri wee lam inn Boj ook toe voc h „Dit jaar stop ik in ieder geval met mijn studie om me volledig te kunnen concen treren op het voetbal. Eventueel ga ik volgend jaar verder, maar dat hangt af van de wijze waarop ik me bij Ajax ont wikkel”, licht de 23-jarige, voorlopig nog in Rotterdam wonende vleugelverdediger Everse zijn koerswijziging toe. Op dit mo ment heeft hij de vaste plaats waar hij bij Feyenoord steeds vergeefs voor heeft ge streden. Alleen tijdens de ouverture van de competitie tegen Haarlem moest hij werkloos toekijken, en dat kwam nog om dat enkele onderdelen van zijn lichaam hem nog te nadrukkelijk herinnerden aan een auto-ongeluk. Na afloop van de ont moeting Ajax-AZ’67 in het Amsterdam 702-toernooi raakte Everse met zijn auto op de snelweg bij Zestienhoven betrokken bij een slippartij, die hem een lichte her senschudding en een gebroken neusbeen- tje opleverde. De neus kon later worden „uitgedeukt”, zo omschrijft hij die herstel werkzaamheden. Voor de auto had dat geen zin meer. „Ik mag blij zijn dat ik hier nog zit. Mijn auto was total loss. Als je er dan zo van afkomt, mag je niet mop peren”. AMSTERDAM. Jan Everse wil bij Ajax het voetbal na twee „verloren Feyenoord-seizoenen” weer laten prevale ren boven zijn studie. Een mislukte po ging om zijn werk aan de Academie voor Lichamelijke Opvoeding in Den Haag met een examen succes vol af te ronden, vormde voor de Rotterdammer enkele maanden geleden de aanleiding om de accenten duidelijk te verleggen. Feye noord, dat hem vijf jaar lang had laten pendelen tussen standaard- en reserve team, werd voor zo’n slordige vier ton („de transferprijs ken ik niet eens, het salaris vind ik belangrijker”) ingeruild voor Ajax, en de academische oefeningen werden vervangen voor full prof-trainin- gen in Amsterdam. Dord, die nogal wat kritiek heeft gehad. Voor zover ik het kan beoordelen, krijgt hij het zondag tegen Clyde Best niet moei lijk. Van Dord heeft de lengte om Best in de lucht de baas te blijven en bovendien is Pim duidelijk sneller”. Everse zegt bepaalt niet op te zien tegen de confrontatie met zijn oud-collega’s, zondag in het Olym pisch Stadion in Amsterdam. Toch heeft - hij trainer Ivic verzocht om tegenover Fey- enoord’s nieuwkomer Gerard van der Lem te worden gezet en niet tegenover Melis, met wie Everse jarenlang heeft samenge speeld: „Melis is gretiger en speelt veel directer. Waarschijnlijk komt dat omdat hij zoveel jonger js 'dan Van der Lem, die wat flegmatieker is. Toen Ivic dan ook aan mij vroeg aan wie ik de voorkeur gaf, heb ik Van der Lem genoemd. Dan moet je hem maar bewaken, zei Ivic. Of hij nu op rechts of op links staat. Ik vind het wel prettig dat naar mijn mening wordt ge vraagd. Boskov deed dat nooit. Die zei ook altijd dat ik niet verder mocht gaan dan de middenlijn. Zulke beperkingen legt Ivic me niet op”. tink biedt dit seizoen geen ruimte voor titeltoernooien na december. Met die re strictie dat de mogelijkheid van deelne ming aan het wereldkampioenschap an kerkader 47-2, begin april in Rheden, nog niet helemaal moet worden uitgesloten. Vultinks voorwaarde is dan echter dat hij zich als titelverdediger voordien niet eerst via een Nederlands kampioenschap be hoeft te klasseren. Wel definitief op dit moment is de absentie van de Twentse biljarter tijdens de wereldkampioenschap pen bandstoten in Brugge (april), de Euro pese kampioenschappen ankerkader 71-2 (half maart in het Franse Straatsburg), de EK anker 47-2 (Emmeloord), de EK band stoten in het Belgische Zelzate, de EK pentathlon en het Nederlandse kampioen schap ankerkader 71-2 in Wychen. Everse klaagt dan ook niet, of het moet zijn over zijn carrière bij Feyenoord, die onder Wiel Coerver zo veelbelovend be gon, maar later vrijwel alleen nog irritatie opleverde: „Alleen onder Coerver begon ik op een gegeven moment aan een vaste plaats te denken. Die vond het geen be zwaar dat ik vanwege mijn studie bijna nooit met het A-team kon meetrainen. Coerver wist dat ik ook met de reserves hard trainde en vaak ook nog op eigen gelegenheid. Hij vond het dan ook geen probleem om me maanden achtereen op te stellen in het eerste elftal. Met het vertrek van Coerver kwamen echter de moeilijk heden. Eer^t met Brzezanczyk, die het al erg moeilijk met zichzelf had, en later met Boskov, die me bijna geen kans meer gaf. Af en toe stelde hij me op, maar even gemakkelijk liet hij me weer vallen. Door zo’n situatie raak je toch geprikkeld. Ik gooide mijn kont tegen de krib, ging lopen zoeken om me af te reageren, en als het even kon verzon ik iets om maar niet te hoeven trainen.” /paarbank beter dat ik naar Ajax ging. Voor Feyen oord en Voor mij. Daarom stelde Feyen oord zich volgens mij ook wat soepeler op. Dit was gewoon het beste. Bij Ajax voetbal ik weer met plezier. Dat ik in het begin het ritme kwijt was, was natuurlijk niet zo vreemd, omdat ik een a twee jaar niet meer op niveau had gespeeld. Ik wilde me bewijzen, waardoor ik me forceerde, en dat had dan weer tot gevolg dat ik me niet zeker voelde. Nu ik conditioneel wat ster ker ben geworden, durf ik meer te onder nemen en voel ik me in de'verdediging al aardig thuis, ook al omdat we aardig op elkaar ingespeeld raken”. al uw geldzaken in één hand puur gemakkelijk

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 14