z modeshows verzoekt Onderzoek naar kanker start 12 september Bewoners vragen verbeteringen in regionaal woonwagencentrum veilingen beverwijk „Westerduin” schorsing waarschuwing i De krant is de enige die 6 dagen per week in de bus komt. Protestantse Begrafenisvereniging 01 Voor al uw REIZEN i. J IN BOZE BRIEF AAN HET BESTUUR H. J. K. Kolstee PSYCHOTHERAPIE BEZWAARSCHRIFT INGEDIEND PVDA-VROUWEN VERGADEREN over armen IN ALPHA SOOS Jubileumreceptie Eiba-cursus van damclub V Expositie van Spaanse bladen Dat mag wel even in de krant! Brandweer redder in de nood Buurvrouw kreeg brandend vet ZOMERAVONDOVERDENKING Drs. H. A. M. MELIS (Klinisch Psycholoog) Reisbureau „Succes" IJ „SOMS DENK IK 4 SEPTEMBER 19 7 7 ZATERDAG 3 6 FRANS SCHAAP KNIERTJE GROEN spreekt over: PI 5 (Part-time praktijk) per 1 september en DINA SCHAAP- VAN ES GEEN SPREEKUUR tot 1 oktober boutique Os. L. J. BOEYINGA Uitsl. na tel. afspraak ma t/m vr 18.00-18.30 Tel. 02510-35436 Luxemburglaan 451 HEEMSKERK IJi Gen. Cronjéstraat 27 Haarlem. Telefoon: 26 42 94 weduwe van Hugo van der Vlis op de leeftijd van 70 jaar. Uit aller naam: L. C. van der Vlis Den Haag, 1 september 1977 Harderwijkstraat 180 Corr.adres: Harderwijkstraat 211 Aan huis geen bezoek Moeder ligt opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis „Leyenburg” aan de Ley- weg 275 te Den Haag. Bezoek: zondag van 10.00 uur v.m. tot 12.00 uur en maandag van 5 uur tot 6.45 uur n.m. De crematie zal plaatsvinden dinsdag 6 sep tember omstreeks 3.15 uur in het cremato rium „Nieuw Eykenduynen”. Ingang Kam- perfoeliestraat te Den Haag. Vertrek van de rouwkamer „Leyenburg” om 3 uur. Zondagavond 7.30 uur P. C. Uitendaal Oranjestr 25, Haarlem, tel 023-324486 Begr. ver. „St. Joseph” IJmuiden VOOR BEGRAFENISSEN EN CREMATIES Z 1 t I (Van een onzer verslaggevers) IJmuiden Lange Nieuwstraat 57 zeggen wij allen hartelijk dank. F. H. Koelemeij-Schoen Kees IJmuiden, september 1977 Meeuwenlaan 9 Algemene kennisgeving Geheel onverwacht is heden van ons heenge gaan onze innig geliefde moeder en oma, zuster, schoonzuster, en tante 35 jaar getrouwd te zijn. Wij wensen hun nog vele jaren toe. Kinderen en kleinkinderen 17 september hopen onze lieve ouders en grootouders HENDRIKUS FRANCISCUS KOELEMEIJ RHEUMATOLOOG Komkommers trokken na lange tijd weer eens in prijs aan en gingen naar de 65 cent per stuk. Ook de tomaten deden het in het midden van de week weer beter en kwamen boven de zeven gulden per kistje. Postelein is schaars en de laatste dagen duur met prijzen tot bijna twee gulden per kilo. BEVERWIJK. Aan de bloemenvei ling vielen de prijzen vergeleken bij vori ge week weer wat terug, hoewel er bij het scheiden van de markt toch weer van een kleine opleving sprake was. brengen zullen er op verschillende plaat sen gesloten containers moeten worden geplaatst”. Voorts vraagt de actie-groep om drem pels in het wegdek. Het komt maar al te vaak voor, dat het terrein als race-baan wordt gebruikt. De kinderen wil men een betere speelgelegenheid bieden. „De ver nielingen en baldadigheden die er zijn, worden alleen maar uit verveling gedaan”. Ook een voetbalveld voor de volwassenen is dringend nodig, evenzo douches in de schuurtjes. „Het is absurd om vijfhonderd meter te moeten lopen alvorens je de douches in de algemene ruimte bereikt. En dat door weer en wind. Daarbij komt dat het heel erg onhygiënisch is om met zoveel perso nen gebruik te moeten maken van een paar douches”. Wie als bewoner van het kamp besluit het woonwagencentrum te verlaten en naar elders te vertrekken is zijn plaatsje kwijt. Er wonen momenteel teveel mensen (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De brandweer heeft vrijdagmiddag twaalf uur met de hoog werker een vrouw van een balkon in de Rubiconstraat gehaald en weer in huis gezet. De vrouw was na het opzetten van een pan met bruine bonen het balkon opge gaan. De wind sloeg de deur achter haar in het slot. De gewaarschuwde brandweer bracht de vrouw via een ander balcon weer in haar woning. Echter niet alvorens in de keuken het gas onder de pan met bruine bonen uit te hebben gedraaid: (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. De Stichting Evangelie en Industrie en het Bedrijfsapostolaat heb ben ook dit jaar een aantal cursussen opgezet. De eerste bint donderdag 8 september 's avonds om 8 uur in het centrum van „Evangelie en Industrie”, Wenckebach- straat 112 te Velsen-N. Deze „cursus" zal gaan over de vraag: zijn er raakvlakken tussen Marxisme en Christendom? De in leider is de heer H. van Wel, uit Driehuis, de vroegere rector van Heliomare. Hij is al vaker in EIBA-verband met groepen bezig geweest over de vragen van kerk en sa menleving, politieke theologie en aktueel geloven. HEEMSKERK. In de periode van 10 tot en met 30 september is er in de stu diezaal van de bibliotheek aan de Bene- luxlaan een tentoonstelling van zestig Spaanse week- en maandbladen. Wagenweg 7 en 9 Haarlem Huis voor exclusieve dameskleding Tel. 023-312005 Evenals in de afgelopen periode wordt aan de vrouwelijke bevolking van 25 tot 60 jaar de gelegenheid geboden in de komen de drie jaar, t.w. 1977,1978 en 1979 aan het onderzoek deel te nemen. Jaarlijks zal een derde deel van de hiervoor in aanmerking komende vrouwen voor deelname worden opgeroepen. Zo zijn de oproepen, verge zeld van de nodige informatie, voor deel name aan het op 12 september 1977 aan vangende onderzoek in Beverwijk, inmid dels verzonden aan diegenen, geboren in de jaren 1919, 1922, 1925, 1928, 1931, 1934, 1937, 1940, 1943, 1946, 1949 en 1952. In Heemskerk zijn de oproepen voor verzen ding gereed. BEVERWIJK/HEEMSKERK. In Be verwijk en Heemskerk begint op 12 sep tember wederom het bevolkingsonder zoek naar baarmoederhalskanker. Men kan zich nog opgeven bij ds. H. W Nusselder te Castricum, tel. 02518-54940 en bij ds. R Pomp te Heemskerk, tel. 02510- 36021. Ook kan men naar het centrum van Evangelie en INdustrie bellen, tel. 02510- 28578. we W. 1 dei C. IJ Imp den, voll ond< stru de 1 hui< vest bepi T hoo de 1 op kad O bed tiev reir late 5001 M mee dire hee de die bou Begrafenissen, Crematies en Transporten Aanspr.: J. MEYER, Fazantenlaan 3 IJmuiden (Oost) - Telefoon 1 45 76 Reparatie binnen 48 uur service 023-314181 p u. I dag zan N stre B uur C 10.2 O kad Ves L uur J uur stu P W. Do Z Scl B Un uui sch 3 stn 10 UUJ 19. 9.3< Do I 10 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De Beverwijkse Dam club bestaat zaterdag 17 september vijftig jaar. Van half zeven tot half acht ’s avonds i wordt er in buurtcentrum De Schans die i dag een receptie gehouden, waarna om I acht uur de leden van de club feestvieren met medewerking van een muziekgroep. 1 le nn tei tO' m: ge ee po da ve hu hu Wl zo •A 67 lx vi Voor de vele blijken van medeleven en belangstel ling die wij mochten ondervinden tijdens de ziekte en pa het overlijden van mijn geliefde man en vader Om ook de vele Spanjaarden die in de directe omgeving van de bibliotheek wo nen van literatuur te voorzien is een lijstje, waarop men in volgorde yan de eerste t/m vijfde keuze de namen van de gewenste bladen kan vermelden. De keuze van de Spanjaarden is bepalend voor welke abon nementen op Spaanse bladen de biblio theek zal nemen. De expositie wordt zater dag 10 september om 16 uur met een poppenkastvoorstelling geopend. en o.a. via deze maatregel probeert het bestuur van het centrum „de overbevol king" tegen te gaan. Na het vertrek van een familie schuiven alle wagens wat op en krijgt men de beschikking over meer vierkante meters dan voorheen. Zo kon den een paar families, die een paar weken geleden besloten te vertrekken niet meer op het kamp, toen zij in Castricum door de politie werden teruggestuurd. De woonwa- I gens werden daar in een plantsoen neerge- Het onderzoek voor Beverwijk en de wijken Zuidbroek en Oosterwijk in de gemeente Heemskerk vindt plaats in het Wijkgebouw Büllerlaan 10 te Beverwijk, gedurende de periode van 12 september tot en met 27 september 1977, terwijl in de gemeente Heemskerk het onderzoek wordt voortgezet in het Wijkgebouw Bach- straat van 28 september tot en met 5 oktober 1977. Voor nadere informatie kan men te recht: in Beverwijk: Gemeentelijke Socia le Dienst, Pr. Kennedyplein 2, tel. 39113, toestel 10. In Heemskerk: Gemeentelijke Sociale Dienst, Kerklaan 32, tel. 39000, toestel 159. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De sfeer onder de be woners van het regionaal woonwagencen trum IJmond aan de Communicatieweg is niet zo best. In een vorige week verzonden brief aan het bestuur dringen de bewoners aan op verbetering van het woonwagen kamp in het centrum. „Wij zijn het zo langzamerhand meer dan beu” schrijft C. van Wanrooy namens de spontaan gevormde actie-groep. In een brief, die is ondertekend door 36 bewo ners, kondigen de mensen kleine prik- acties aan indien het bestuur mocht beslui ten de aanmerkingen ter zijde te leggen. „De problemen in ons kamp zijn er al sinds de opening. De spanningen en de frustraties hopen zich op”. Men verwijt het bestuur er met de pet naar te gooien. Het regionaal kamp functioneert al een jaar of twee zonder beheerder. De woonwagenbewoners wagen het be stuur om in het kamp een grote schoon maakbeurt te houden. „Het heeft nu veel weg van een centrum voor ratten en ander ongedierte. Om daar verandering in te Een vrouwencafé gaat in september van start in de soos-ruimte van De Nieuw Slof. Dit café is een initiatief van de Federatieve Vrouwenraad Beverwijk, waar onder meer de Rooie Vrouwen deel van uitma ken. Een werkgroep gaat het geheel orga niseren. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In het eethuisje van de Alpha Sociëteit aan de Moensstraat houdt de Partij van de Arbeid dinsdaga vond 13 september een vergadering speci aal voor de vrouwelijke leden van de afdeling Beverwijk. Men begint om 20 uur. Aan de orde komen de nieuwe struc tuur van de kerngroep; de verkiezing van nieuwe leden voor deze kerngroep, van een kandidaat contactvrouw en van een vertegenwoordigster in de federatieve vrouwenraad; het winterprogramma en de samenstelling van diverse werk groepen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Een bewoonster van de Hunzestraat werd wijdagmiddag tegen drie uur ernstig gewond bij het naar bui ten dragen van een in brand staande pan met vet. In de keuken van haar buurvrouw was de vlam in de pan met vet geslagen. De hulpvaardige mewouw pakte de pan en liep naar buiten, maar kreeg daarbij bran dend vet over haar armen. Zij is naar het brandwondencentrum vervoerd. De brandweer van Beverwijk verzoekt ons te melden, dat in dit geval het doven van de vlammen door de dekstel op de pan te léggen voldoende was geweest om gevaar voor uitbreiding van de brand te voor komen. De „cursus” die nu gaat beginnen is zo opgezet, dat de eerste keren veel informa tie gegeven wordt over Marxisme en Neo- Marxisme. De derde keer, in november, zal de groep zelf zeggen welke thema’s vooral aan de orde moeten komen. Daar zal de heer van Wel dan nog vier keer samen met de groep mee aan de gang gaan. In totaal wordt de „cursus” zeven avonden gehou den, telkens de tweede donderdag van de maand. Voor de onkosten vraagt EIBA van de deelnemers vijf gulden per avond. De nieuwe modellen uit de couture- collectie herfst en winter 1977, wel ke onlangs door de Parijse en Itali aanse Couturiers werden getoond, presenteren wij tijdens onze mode shows in hotel Bouwes te Zandvoort op 6 en 7 september a.s. ’s middags 14.30 uur en ’s avonds te 20.00 uur. Reserveert snel uw plaatsten) 02507-2144, want de belangstelling is groot. Stond het afgelopen seizoen voor de Rooie Vrouwen in de PvdA-Beverwijk al erg in het teken van het zoeken naar een eigen ruimte; na ettelijke teleurstellingen heeft men nu besloten voorlopig tot en met i 31 december 1977 in zee te gaan met de Alpha Sociëteit. Overeengekomen is, dat de groep circa acht avonden per maand over de ruimte van het eethuisje kan be- schikken. Na drie maanden wil men dan gaan bekijken, of het „eigen” home zowel praktisch als financieel haalbaar is. De anjers noteerden van 20 tot 53 cent per stuk. Voor de tros anjers betaalde men tot 270 cent per bos. Rozen lagen weer wat lager in prijs waarbij men moeite had aan een halve gulden per stuk te komen. Soor ten als baccora komen hier wel ruim schoots bovenuit. Nog altijd een groot aanbod van gladio len waarbij de goede soorten nog wel tegen de twintig cent per stuk aangingen, maar de massa noteerde rond de tien cent per stuk. Bij de lelies een goede vraag naar de Rubrum soorten met prijzen tot 145 cent per tak. Er gaat een ruimer aanbod van Nerine komen, waarbij de sport Bowdenie de hoofdtoon voert. Door het ruimere aan bod vallen de prijzen terug en stonden op een hoogte van 30 tot 58 cent per stuk. Veel vraag naar goede buiten tros chru- santen die tegen de twee gulden per bos i noteerden. Asters en dahlia’s zijn nog I steeds goed te verkopen terwijl ook de statice het goed doet. Bij de potplanten gingen de zware cyclamens tot 780 cent per stuk, terwijl er ook een goede vraag naar gemengde groenen planten is. Grote verschuivingen vonden er bij de groenten niet waar te nemen. De aanvoe ren bleven hetzelfde, met een lichte prijs- schommeling vooral bij bladgroenten. Men blijft nog altijd grote belangstelling koesteren voor de spinazie die in het mid den van de week in prijs opliep tot 240 cent per kilo. De andijvie trok ook een paar centen aan en ging tot 80 cent per kilo. De sla viel wat terug in prijs en bleef tegen een halve gulden per krop hangen, waarbij men ook al van af 12 cent per krop terecht kon. Bospeen is weer over de inzinking heen en ging royaal boven een gulden per bos. (Van een onzer verslaggevers) BE VERWIJK/WIJK AAN ZEE. De Stichting „Westerduin" heeft dezer dagen een bezwaarschrift ingediend bij burgemeester en wethouders tegen de waarschuwing van het college om het gebruik van het pand aan de Rijkert Aertzweg als opvangcentrum voor ex-verpleegden van psychiatrische centra te stoppen. De advocaat van de Stichting heeft voorts de voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State verzocht de uitvoering van de waarschuwing te schorsen, hetgeen zoveel betekent, dat de Stichting de Raad van State vraagt om gedurende de juridische strijd met de gemeente door te mogen gaan met de opvang en het onderbrengen van patiënten. Tussen de Stichting en B. en W. heeft vorige week een bespreking plaatsgevonden over het gebruik van het pand Westerduin. Deze bespreking, zo deelde het bureau voorlich ting van Beverwijk gisteren mee, heeft het college, na overleg met de commissie voor algemene zaken en de commissie voor sociale zaken en volksgezondheid, geen aanleiding gegeven terug te komen op zijn standpunt, dat het gebruik dat de Stichting van het pand I Westerduin maakt, strijdig is met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. zet. De Castricumse politie moest de fami- I lies tot tweemaal toe naar Heemskerk te rug brengen. De hoofdbewoners van de woonwagens kregen vrijdagmorgen j.l. door de Alkmaarse kantonrechter een boete opgelegd van 55 of 2 dagen hech tenis. De actie-groep vindt het kamp, dat is ingericht voor 80 wagens, overvol. Men waarschuwt voor brandgevaar. „Als er brand uitbreekt wordt het een ramp”, al dus de brief van de actie-groep. Met het bestuur van het centrum zijn al besprekin- -^72/ gen over de aanmerkingen gevoerd. i Haarlem e.o. - Tel. 319133 Het spreekuur van de Regionale School Advies Dienst t.b.v. studie- en beroepenvoorlichting op woensdagmiddag is m.i.v. 1 september opge heven. i- Th. Stam Lindestraat 55 Tel. 17433 Uitvoerder Mevr. Leering Groeneweg 10 Tél. 16123

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 6