Zaanlandsche Van jongmaatje tot directeur onderdak in fabriekshal verzetten tegen massa-ontslag rond de losplank Ziekenhuis NVV zal zich Buurthuis De Spil biedt voorlopig programma aan bij Hoogovens kerkdiensten Maranatha” ter beschikking van Provinciaal agenda Rf E K* Industriebond eist ander ploegenstelsel f ij 7 IJMOND 19 7 7 SEPTEMBER ZATERDAG 3 6 J Velsen-IJmuiden IN AFWACHTING VAN VERHUIZING J V PROVINCIALE COMMISSIE AKKOORD MET HUUR (advertentie) IJMUIDEN MARKTPLEIN 38-40 - TEL. f ■E Sport Akademie Nauwelaerts de Agé start nieuwe cursussen voor volwassenen enjeugd Judo; Jiu Jitsu, karate, boksen Velsen-Zuid VELSEN. De Industriebond NVV zal haar onaanvaardbaar uitspreken als Hoogovens zou be sluiten tot masgaal ontslag van personeel. In plaats daarvan eist de bond invoering van de vijfploe gendienst waarmee naar schat ting 1500 arbeidsplaatsen gered zouden kunnen worden. IJmuiden-Oost Santpoort Driehuis VOOR MENSEN DIE VAN WONEN WETEN .4 5 ®“1 IJmuiden I Kili Beverwijk Heemskerk Wijk aan Zee Velsen-Noord v' I >11 (ADVERTENTIE) 3) (Van een medewerker) Maerten s) t tover rlich- voor ■iding pand n een j van trum >raak tgeen ische i van HAARLEM. De commissie provincia le ziekenhuizen is vrijdag akkoord gegaan met het voorstel van Gedeputeerde Sta ten het Provinciaal Ziekenhuis Santpoort toestemming te geven enerzijds het voor malig verpleeghuis „Maranatha” van.de gemeente Velsen te huren en anderzijds een pand aan de Brederodeweg in Sant poort te verbouwen. Het is de bedoeling dat deze twee panden beschikbaar komen voor patiënten die in de laatste fase van hun behandeling zijn en die naast de hulpverlening behoefte hebben aan een woonsituatie die de normale samenleving zo dicht mogelijk benaderd. De huur van „Maranatha” gaat de provincie jaarlijks 67.500 gulden kosten, terwijl voor de ver bouw van het pand aan de Brederodelaan vier tot vierenhalve ton is geraamd. „Een modelcarrière” zet vrijdagmiddag president-commissaris M. van Marwijk Kooij tijdens de receptie die ter gelegen heid van het jubileum in het restaurant „IJmond” werd gehouden. Hij zinspeelde daarmee op de loopbaan bij VICON die de jubilaris in 1937 als jongste bediende begon. De president-commissaris van VICON R.k. Laurentiuskerk, Willemsbeekweg. Zaterdag 19 uur H. Mis met zang. Zondag 9.30 uur Hoogmis, 10.45 uur bijz. dienst, gezinsmis, 12. 7 H Mis met zang. Oud-Katholieke Kerk, Sparrenstraat 46, 10 uur Hoogmis. Hervormde Gemeente, Engelmundus- kerk, 9 en 10 uur Dr. L. Brink. muzikale Faith uit OVER DE GERINGE aanvoer van ka beljauw en gul zijn heel wat opmerkingen gemaakt, maar al dat gepraat ten spijt werd het aan de vrijdagmarkt niet beter. De leiding en de vrijwilligers van De Spil betreuren het dat zij zich moeten beperken tot een dergelijk summier programma. „Ons aanbod is beschamend maar we zien geen andere mogelijkheden met de verhui- zihg in het verschiet. Bovendien is de vaca ture voor de derde stafkracht nog altijd niet vervuld”, zo laat de leiding aan de buurtbewoners weten. De komst van de „Holland” aan. deze markt kon eveneens geen verbetering in de ontstane situatie brengen. Wel had dit schip een aardige partij schelvis, maar hieraan was blijkbaar niet zo’n grote be hoefte want deze vis, wat de kleinste be treft. werd maar net verkocht boven de 40.00 per bak. Hiertegenover had dit schip een twintig kisten van 125 kilogram kabeljauw, deze werden graag gekocht voor ruim f 350.00 per kist. De paar kisten grote koolvis werden gekocht voor 246,00 tot f 240,00 per kist. De koolvis drie ging weg voor ruim 70.00. De koolvis vier werd traag gekocht voor juist beneden de 50.00. Hierdoor kon dit schip wat dit keer Dit is de strekking van een artikel in WIK, het wekelijks orgaan van de Indus triebond, dat volgende week zal worden gepubliceerd. Behalve een ónder ploegenstelsel pleit de vakbond ook voor kortere werktijden en vervroegde pensionering. Die maatre gelen zouden moeten worden vastgelegd in een contract tussen Hoogovens en de bon den. Deze overeenkomst dient dan aan een nader te bepalen aantal mensen vast werk te garanderen. Districtsbestuurder van de Industriebond NVV, H. Krul zegt in het bondsblad dat het onwezenlijk zou zijn als een grote onderneming als Hoogovens, waar in het verleden geweldig verdiend is, geen andere uitweg voor de huidige moei lijkheden zou kunnen vinden dan ontsla gen. „Het lijkt jne nuttiger dat in dit reu zenbedrijf onderzocht wordt op welke wij ze de arbeid eerlijker verdeeld kan worden onder het personeel, dan mensen ten kos ten van de WW en gemeenschapsgeld op straat te zetten”, aldus Krul. Ook de jongeren komen aan bod in het programma van De Spil. Zij worden elke woensdagavond van zeven tot half elf ver wacht voor een gezellig samenzijn. Tijdens die instuif kan iedereen zich vermaken met tafeltennis, biljarten, handarbeid en kaartspelen. Disco-avonden voor jongelui van twaalf tot zestien jaar beginnen weer op 16 september. Het programma voor volwassenen be staat uit textiele werkvormen, jazzballet, volksdansen en biljarten. Ten behoeve van de ouden van dagen is er een bejaarden- soos op twee middagen in de week. Bij het buurthuis is een programmaboekje ver krijgbaar met gedetailleerde informatie. OP DE VL 73 had de machinist het ongeluk om bjj het starten van de winch- motor een klap van de slinger voor het hoofd te krijgen, welke het noodzakelijk maakte om bij binnenkomst medische hulp aan te vragen. Gelukkig had dit alles geen ernstige gevolgen en kon de dokter adviseren met een taxi naar huis te gaan om daar verdere medische hulp te ont vangen. Gereformeerde Kerk Bethelkerk, Zee weg 9.30 uur Ds. J. L. Bel, 17.00 uur Ds. J. W. Kuipers. Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den, Zeeweg 265, Braambos, 10.30 uur Ds. C. Mulder. van 10 de stu- i Bene- zestig het vol va n ip en neer kon- eken neer ar de nwa- srge- ami- k te- n de 1 j.l. een lech- 0 j Dam- vijftig avonds ans die na om tvieren groep. at is Men Is er al- t het ekin- ■''unie onder de bevelen van de stuurman stond, nu niet een besomming maken waar men over naar huis kon schrijven en is dan ook bitter tegengevallen. DE GROTE TRAWLERS zijn allemaal weer naar de visgronden bewesten Ierland vertrokken om te proberen de toegestane 11.000 ton haring daar buit te maken. Op de opgegeven plaats is wel eens wat haring gevangen, maar juist enige mijlen be noorden het toegestane gebied is voorheen de meeste haring buit gemaakt. De sche pen zijn dan ook met de meest gemengde gevoelens naar zee vertrokken. leuke dingen te doen zoals kleien, toneel spelen, koken, timmeren, wriemelen met papier maché. Voor de jongens van diezelfde leeftijd zijn er de hobbyclubs waar je kunt werken met klei, hout, metaal en gips. Directeur P. J. Boudesteijn kon op 1 september terugzien op een periode van 40 jaar bij dé visconservenindustrie VICO. bv kon in zijn felicitatiespeech bijna uit sluitend putten uit mededelingen van an deren. In de vier jaar dat de heer Van Marwijk Kooy de jubilaris meemaakte leerde hij hem kennen als man met animo voor zijn werk waarbij het privéleven wel eens in de knel kwam. Hij sprak zijn bewondering uit over het doeltreffende leiderschap van de jubilaris dat hem in staat stelde VICON, ondanks de hardnek kige problemen in de visserijbranche, aan de gang te houden. Na de speech volgde de overhandiging van het jubileumcadeau Hij noemt het onjuist dat groepjes perso neelsleden op eigen houtje circulaires met geruchten gaan verspreiden, zoals maan dag is gebeurd. „Dergelijke pamfletten geven de directie een handvat om met verklaringen te komen die de onderhande lingspositie van de bond verzwakken”, za meent Krul. In een commentaar hamert WIK er nog eens op dat het beleid van de bond wordt doorkruist met zulke acties. Zij bemoeilij ken oifs streven om gedwongen ontslagen tegen te gaan. Dit ligubere spel brengt de mensen in onrust. Zeker als de ene krant' meldt dat Hoogovens 1500 man wil ont» laan, terwijl een ander blad weet dat het om 5000 werknemers gaat. Terecht heeft de kaderledengroep bij Hoogovens elke actie buiten de bond om, afgekeurd. Het hoofd koel houden is de enige manier om het personeel met .zo weinig mogelijk kleerscheuren door de moeilijkheden heen te loodsen”, aldus WIK. er van w Slof, "atieve onder uitma- lorga- Damesgymn., cwnd.tr. heren, yoga Ballet, klassiek en jazz Zwemlessen, sauna, solarium Tennis, badminton Verhuur Inl.: Bloemendaalseweg 152, Overveen Tel 023-253256 - 265521 •r li R.k. parochie, Frans Netscherlaan. Za terdag 19 uur, zondag 9.00 uurhzangkoor, 10.30 uur (ander koor). Gereformeerde Kerk, Burgemeester En- schedélaan, 9.30 uur Ds. J. Tiersma, 19.00 uur Ds. L. J. G. IJkel, Heemskerk. Adventskerk, (Provinciaal Ziekenhuis) 19.00 uur Ds. G. J. Rijks. De Hoeksteen, Willem de Zwijgerlaan, 10 uur Ds. R. Pomp. Volle Evangelische Gemeente, Gebouw Berea, 10 uur J. J. Bronsveld (H. Avond maal), 19.30 uur W. H. de Leeuw van Weenen. Dorpskerk, 10 uur Ds. G. J Rijks. R.k. Engelmunduskerk, Driehuizerkër- kweg. Zaterdag 19 uur H. Mis met samen zang. Zondag 9.30 uur Gregoriaanse Hoog mis, 11 uur Viering met Jongerenkoor, 18 uur H. Mis. VELSEN-NOORD R.k. Kerk. H. Joseph, Wijkerstraatweg 55, zaterdag 19 uur, zondag 9, 10.30"en 12 uur. Ned. Herv. Kerk. Noorderkerk, Stra- tingplantsoen, zondag 10 u. ds. H. L. Lieve (Castricum). Geref. Kerk, Koningsweg 39, zondag 9.30 u. kand. H. van Dam (Jeugddienst - kindernevendienst), 17 u. ds. C. Meijer. BEVERWIJK R.k. Kerk. H Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u., zondag 8.30, 10, 11.30 en 18 Op woensdagmiddag hoeft de jeugd uit IJmuiden-Oost zich ook niet te vervelen. Dan organiseert de Staf steeds een. leuk evenement. Bijvoorbeeld een speurtocht door de wijk en bij slecht weer een pop- penkastvertoning of een filmvoorstelling. De leiding van het buurthuis heeft me vrouw R. ter Plegt bereid gevonden een balletcursus te verzorgen. Die lessen wor den gehouden op maandagmiddag en zijn bestemd voor jongens en meisjes van zes tot veertien jaar. derodestraat, zaterdag 19 u„ zondag 9 en 11 u. CASTRICUM R.k. Kerk. H. Pancratius, Dorpsstraat, .zaterdag 18 u., zondag 7.30, 9.30, 11.30 en I 18 u.; Bethlehemkerk, Piet Heinlaan. za terdag 18 en 19 u., zondag 9.30, 11 en 12.15 \U. Doopsgezinde Gemeente, Brandweerka zerne, Brakenburgstraat, zondag 11.15 u. ds. H. Luikinga. HEEMSKERK R.k. Kerk. Mariakerk, Spoellaan, zater dag 18.30 u., zondag 9.45, 11 en 12.15 u., H Laurentius, A. Verherentstraat, zaterdag 19 u., zondag 8.30, 9.45, 11.30 en 18 u. Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, zondag 10 u. ds. D. Verhoef (Bediening H. Doop); Morgensterkerk. Vrijburglaan, zondag 19 u. welkomdienst. Geref. Kerk. Morgensterkerk, Vrijburg laan, zondag 9.30 u. ds. L. J. G' IJkel (Kindernevendienst), 19 u. ds. W. M. M. Moonen van Ilpendam (Hervormd-gere formeerde welkomdienst met medewerking van gospelgroep Ouderkerk). Baptistengemeente IJmond, van Heemskerckstraat 41. zondag 10 u dienst, 10 u. zondagschool.K IJMUIDEN. In afwachting van de verhuizing naar het Hervormd Jeugdge- bouw aan de Rembrandtlaan, het nieuwe onderkomen van het buurtcentrum De Spil, heeft de staf van het buurthuis een voorlopig programma voor het nieuwe seizoen gepresenteerd. Een uitgebreid pakket van activiteiten zal pas aan de bevolking van IJmuiden-Oost worden aangeboden zodra het Jeugdgebonw in gebruik is genomen. Het betrekken hier van zal vermoedelijk binnen twee maan den plaatshebben. Het Ministerie van CRM dient echter nog formeel toestem ming te geven. VOOR DE KW 170 begon deze reis wel heel erg tragisch. De eerste monteur M. de Mol uit Katwijk aan Zee werd levenloos in de machinekamer aangetroffen. Men moest daarom de dichtstbijzijnde haven opzoeten om hulp. De schipper is New- Haven bij Beachyhead binnengelopen en' heeft daar het ontzielde lichaam aan de wal gebracht. Per vliegtuig is daarvan daan het stoffelijk overschot naar hier vervoerd om vrijdagmiddag in Katwijk ter aarde te worden besteld. or de /ijk al ar een lingen »n met iet de is, dat naand an be- in dan i zowel i. Het tijdelijke programma dat deze maand in het oude pand aan de Meeuwen laan van start gaat, ziet er als volgt uit. Voor de allerkleinsten, de peuters van twee tot vier jaar, gaat de speelzaal weer open. Een aantal ochtenden en middagen per week kunnen de hummels er terecht om in groepsverband te knutselen, te kliederen en te ravottten. De meisjes van zes tot dertien jaar zijn welkom om een middag in de week allerlei Petruskerk, Venusstraat 1, zaterdag 19 u. Bijzondere dienst of gezinsdienst. Zon- dag 9.30 u. Hoogmis, 10.45 u. H. Mis met zang. Nederlands Hervormde Kerk, Kanaal straat, 10 en 19.00 uur Ds. Heikoop. Bethlehemkerk, Gijzenveltplantsoen, 10 uur Ds. R. G. J. Timmers. Christelijk Geref. Kerk, Marconistraat, 10.30 en 17.00 uur A. Wagenaar. Oud-Katholieke Kerk, Kon. Wilhelmina- kade. Zondag 10 uur Hoogmis. 19.00 uur Vesper. Leger des Heils, Edisonstraat 10 en 19.30 uur, samenkomst. Jehova’s Getuigen, Oranjestraat 9 en 10 uur openbare lezing. 11 uur Wachttoren studie. Petrakerk, Spaarnestraat, 9.30 uur ds. W. Kuipers, Oenkerk, 17.00 uur Ds. L. Dorst. Zeewegziekenhuis, Aula pater N. J. Schuurmans en Ds. F. Minnema. Baptisten Gemeente, J. P. Coenstraat, IJmijden, 10 uur ds. A. H. Agtereek, 19.00 uur ds. A. H. Agtereek, 10 uur zondags school. Vergadering van Gelovigen, Abelen straat 1, 10 uur eredienst. Goede Herderkerk, Velserduinweg 52, 10 uur Ds. Joh. Brezet (jeugddienst), 19.00 uur Ds. Joh. Brezet (catechismusdienst). 19.30 uur R. Glas, Emmeloord. Gereformeerde Kerk, (Vrijgemaakt). 9.30 en 17.00 uur Ds. L. J. Joosse. Geref. Kerk Ichthuskerk, 9.30 uur ds. L. Dorst, 17.00 uur ds. J. L. Bel. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat 9, 10 uur J. Kroninga, Amsterdam. IJMUIDEN. De Zaanlandsche Hout Import BV aan de Kalverstraat in IJmui den, die tijdens een grote brand op 16 juni volledig werd verwoest, heeft een nieuw onderdak gevonden in de voormalige con structie- en machinefabriek Tekoma aan de Bronsstraat. Dat gebouw is in zijn huidige vorm geschikt voor de tijdelijke vestiging van de Zaanlandsche met een beperkte houtvoorraad. Tot het complex aan de Bronsstraat be hoort ook een hal die ingericht wordt voor de houtzagerij. Het wachten is echter nog op de afgifte van vergunningen in het kader van de hinderwet. Ondertussen blijft de directie van het bedrijf naarstig zoeken naar een defini tieve vestigingsplaats op het industrieter rein. Directeur Dekker heeft al het oog laten vallen op een stuk grond van 5000 m2. Met deze ontwikkeling waarop het ge meentebestuur heeft aangestuurd en de directie van de Zaanlandsche tenslotte heeft ingestemd, is tegemoetgekomen aan de dringende wens van de omwonenden die zich hadden uitgesproken tegen her bouw aan de Kalverstraat. Namens het zestig man tellende perso neel kreeg de heer Boudesteijn vervolgens een fiets aangeboden. De jubilaris kwam als 14-jarige op de loonlijst toen de vis handel voor het bedrijf nog de belangrijk ste activiteit was. Pas in de naoorlogse jaren kwam het accent te liggen op het conserveren van vis in blik. DE AANVOER van vis heeft de afgelo pen week weer eens veel te wensen overge laten. Reeds maandag was het al goed merkbaar dat er de komende week niet veel te verwachten was, want tóen al vielen de aanvoeren sterk tegen. Men heeft zich dan ook weer het allerbest kunnen bevoor raden door bij de diverse importeurs vis te bestellen De vrijdagmarkt kon ook nie(s meer goed maken. In tegenstelling tot voorgaande vrijdagen waren er slechts een tweetal schepen met wat platvis aan de markt. Ook in de buitenhavens was niet veel klaar te maken, want ook daarvan daan kwamen berichten van heel weinig schepen en die daar waren binnengelopen klaagden ook steen en been over.de gerin ge vangsten die gemaakt konden worden zondag 20.00 uur „Een brug te ver", zondagmiddag 14.30 uur „Winnetou, hét Naar aanleiding van vragen van de PvdA-er H. Nicolai en VVD-afgevaardigde mr. J. W. Rutgers stelden gedeputeerde mr. E. H. van de Vrieze en de directieleden van het provinciaal ziekenhuis dat de tweeëndertig extra plaatsen, die na reali sering van deze voorzieningen ter beschik king komen, geen uitbreiding van het pa tiëntenbestand zal inhouden maar enige verruiming zal geven. Evenmin zal het personeelsbestand worden uitgebrejd wanneer de „tussenvoorzieningën” klaar zijn omdat deze in het totaalbehandelplan zijn opgenomen en hierop is het perso neelsbestand gebaseerd. De definitieve beslissing over het voor stel moet worden genomen door Provinci ale Staten. Ook zal de raad Velsen nog over de verhuur van „Maranatha” verga deren. 02550 12348 12349 e van straat idaga- speci- in de >m 20 struc- ig van van n een itieve na en werk- van de aandeelhouders en Raad van Com missarissen: een herinneringsoorkonde, een gouden armbandhorloge en een enve loppe met inhoud. e in de >ek wo- i lijstje, rste t/m iwenste van de ;e abon- biblio- It zater- net een u.; O.L. Vrouw van Goede Raad, Arends- weg, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30 en 18 u.; Regina Caeli, Ililbersplein, zaterdag 19 u., zondag 10, 11.45 en 19.30 u.; Apostel kerk, Van Riemsdijklaan, zaterdag 19 u., zondag 9.15, 11 en 12 u.; H. Jozef, Laan der Nederlanden, zaterdag 19 u., zondag 9.30 en 11 u. Voor directe bediening (II. Oliesel) voor Beverwijk, Wijk aan Zee en Velsen-Noord op zondag en werkdagen bellen 29044 (te lefoonnummer St. Jozefrustoord). Ned. Herv. Kerk. Opgang, Florastraat 2. zondag 10 u. mevr. L. Brezet-Brouwer (IJmuiden); Prinsesselaankerk, Prinsesse- laan 10, zondag 10 u. ds. L. W van Reijendam-Beek. Geref. Kerk. Middelaarkerk, Moens- plein, zondag 9.30 u. ds. A. van Leeuwen (Kindernevendienst), 17 u. ds. J. Tiersma (Santpoort); Vredevorstkerk, Laan der Ne derlanden, zondag 9.30 u. ds. D. Meijer (Kindernevendienst), 17 u. kand. H. v. Dam. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Immanuel- kerk, Olieslagerslaan 20, zondag 9 en 16.45 u. ds. K. Folkersma. Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan, zondag 10 u. ds. D. W. Veldkamp uit Bussum, 17 u. ds. D W. Veldkamp uit Bussum (H. Avondmaal). Chr. Geref. Kerk, Meerstraat 60, zondag 8.30 u. eerw. heer A. Wagenaar, 14.30 u. ds. J. de Jong. Pinkstergemeente Beverwijk-Heems- kerk, Lingestraat 29, zondag 10 uur de heer J. W. de Cook. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat, zondag 10 uur ds. H. H. Luikinga. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4, zondag 10 en 18.30 uur samenkomsten, 11.30 uur zondagschool. BAKKUM R.k. Kerk. O.L. Vrouw Hemelvaart. Bre- LTTGEEST R.k. Kerk. O.L. Vrouw Geboorte, Lange buurt 37, zaterdag 19 u., zondag 8, 9.30, 11.30 en 18 u.; aula Vrijburgschool, zater dag 19.30 u., zondag 9.30 u. Hervormd-Gereformeerde Federatie. Dorpskerk, Kerkbuurt, Uitgeest, zondag 10 u.; Hervormde kerk, Dielofslaantje, Akersloot, zondag 10 u. WIJK AAN ZEE R.k. Kerk. H. Odulphus, Odulfstraat. zaterdag 19.15 u., zondag 9.30 en 11.30 u. Ned. Herv. Kerk, Voorstraat, zondag 10 u. ds. H. Stoof. BIOSCOPEN City, zaterdag en grote opperhoofd”. Stadsschouwburg, zaterdag en zondag 20.00 uur „The big bus”, zondagmiddag 14.30 uur „De kleine zeemeermin”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen, 17e eeuwse stijlkamers, di. t.m. za. van 10-12 en 14-17 uur. Pieter Vermeulen Museum: Cultureel Cen trum Moerbergplantsoen. Dagelijks geopend van 9.30-12 uur en van 14-16.30 uur. Noordelijk Koetshuis Beeckestijn: dagelijks behalve maandag 14.00-17.00 uur Expositie Stichting Felison Grafiek Frans de Haas. Pieter Vermeulen Museum. Cultureel Cen trum Moerbergplantsoen. Expositie van Dirk de Herder over de geschiedenis van IJmuiden en de betrekking hiermede met de havens en zee. Geo- pend van 9.30-12 en 14-16.30 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord. Open dinsdag en donderdag van, 10-16 uur en verder op aanvraag tel. 02510-91022- 93088. Stadhuis. Bezichtiging op werkdagen van 10- 12 uur. Burgerzaal: expositie: „Figuration and Fantasy” in kader van Britse week. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen- dienst 15400. Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord-en IJmui den 20750. Interkerkelijke Stichting Gezinsverzorging Hulp aan Bejaarden en Langdurige Zieken, Vel serduinweg 52, IJmuiden. Maandag t.m. vrijdag 9-10 uur. Tel. 02550-11830 en 22169. Spreekuur Santpoort: Hervormd Wijkcentrum, Burgemees ter Enschedelaan 67, maandag en donderdag 9- 10 uur, tel. 023-378820. Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting, spreekuur maandag- en donderdagochtend van 10- 12 uur. Willebrordstraat 102, IJmuiden. Tel. 10715. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260. Maandag t.m. vrijdag 10-12 uur en 14- 17 uur recreatieruimte geopend. Centrale Bibliotheek, Plein 1945. Maandag 15.30- 17.30 uur. Bibliotheek Zeewijkplein, Maandag 14.30- 17.30 en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- lerhsbeekweg. Maandag 15.30-17.30 uur. Openluchtbad „De Heerenduinen". Gesloten Instructiebad Zeewijk. Zaterdag gemengd zwemmen 10.45-12 uur. Speeltuin „In Veilige Haven”. Dagelijks geo pend van 9.30-11.30 u. en van 13-16.30 uur. Velserbad. Zaterdag gemengd zwemmen 10.30- 11.30, 12.15-13.15, 13.30-14.30 en 14.45-15.45 uur; les volwassenen 15.45-16.15 en 16.15-16.45 uur; zondag gemengd zwemmen 10.30-12.00 uur; maandag gemengd zwemmen 7-8, 12.10-13.10, 16.00-17.15 uur. Badhuis Snelliusstraat: open zaterdag van 9- 17.30 uur Sociaal Advies Bureau: spreekuur maandag 9- 10 uur Gebouw De Luchte, bodewijk van Deys- sellaan, Driehuis, 11-12 uur Trompstraat 210, IJmuiden, 2-3 uur Kerkplein 1, Velsen-Zuid, 4-5 uur Schiplaan 2a, IJmuiden. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Zat. 19 en 21.15 uur: „Twee door het dolle heen”, 19.30 uur en 22 uur „Midnight Cowboy”, 23.30 uur „Meisjes zon der mannen”. Zond. 16.15, 19 en 21.15 uur „Twee door het dolle heen”, 14.15 uur „Robin Hood”. 14.30 en 19.30 uur „Midnight Cowboy” Luxor Theater, Breestraat. Zat. 19.30 uur „Een brug te ver”. Zondag 14 uur „De twee vechtjas sen”, 16.15 en 20 uur „Een brug te ver”. TENTOONSTELLINGEN De Nieuwe Slof Kerkstraat. Ere-expositïe van Arie Schouten uit Velsen-Noord. Geopend tot en met 25 september van ma. Vm vrij. 10-22 uur, zat. 14-17 uur. Zo. gesloten. DIVERSEN Animal Farm, Willem Alexanderplantsoen. Zat. geopend van 12.30-17 uur. Zondag van 10.30- 17 uur. Openbare bibliotheek, Kerkstraat, ma. volw. 14-17.30 en 19-21 uur, jeugd 15.30-17.30 en 19-21 uur. Kingsford Smithstraat 110a: jeugd 15.30- 17.30 uur. Alarmnummers: politie 25555, brandweer 22922 milieuklachten 96000. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. Zat 19.30 uur „Een brug te ver”. Zondag 14 uur „Tweety's grootste Avonturen". 15.30 en 19.30 uur „Een brug te ver". DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkweg. Ma. Volwas senen 14-17.30 uur en 19-21 uur, jeugd 15.30-17.30 en 19-21 uur. Beneluxlaan: volw. 14-17.30 en 19-21 u Jeugd 15.30-17.30 en 19-21 uur. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Zond geo pend van 10-12 en 14-17 uur. Zwembad De Waterakkers, Kerkweg. Zat. ge opend van 7-18 uur en zond, van 10-18 uur. Alarmnummers: politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. DIVERSEN Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. Maandag alle leeftijden 19-21 uur. Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg. Ma. alle leeftijden 14.30-17.30 uur.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7