zege op Volewijckers Ruime overwinning Strawberries-dames Bloemendaal met 4-1 ten onder Excelsior won ABN Bank HEREN LEDEN EEN MONSTERNEDERLAAG Dames ODIN: knappe Hoe u fi.ooo,- koopt voor maar f 616,23? Knappe battingshow Nederlands team Wij helpen met een Kasbiljet ploegentijdrit SPORT HEEMSKERK TEMT DKV I r Ijl I te Streekderby eindigt in 5-5 gelijkspel at ABN- van Zwemlessen h Dat kan met ABN Kasbiljetten. Dat zijn waardepapieren aan toonder met een hoge rente. Ze zijn te koop bij elk kantoor, zonder problemen. Er zijn 5 soorten Kasbiljetten met een looptijd van ca. 3 jaar, 4 jaar, 5 jaar, 6 jaar en 7 jaar. Bij aankoop is de rente afgetrokken. Aan het eind de rit wordt f 1.000,- of f 10.000,- uitbetaald, rente inbegrepen. Nevenstaande tabel toont u wat een Kasbiljet kost. I 19 SPORT 19 7 7 SEPTEMBER MAANDAG 5 id k Instruktiebad Nauwelaerts de Agé (Van onze korfbalmedewerker) IJMOND. Het tweede wee keinde in de korfbal competitie had wel weer enkele verrassin gen in petto. Zo eindigde de streekderby Heemskerk-DKV in 5-5, hetgeen voor Heemskerk een goed resultaat is, Neptunus kreeg van het Amsterdamse Oranje Nassau een ongenadig pak slaag 184. Watervliet zorgde, zij het met pijn en moeite, voor de enige overwinning door KCO met 64 te kloppen. «te zij Atie Bijl (links) en Annette Verspuy (in de witte DKV-shirts) in een vergeefse aanval op de Heemskerk-korf. Marjan Hunekker (links) on JLTA 7/-y/-» linn nnrynry nnnn (ADVERTENTIE) sept. ’77 f 10.000,- bovenstaande prijzen te nieuwe cursussen voor: kleuters, jeugd en volwassenen. Crawlcursussen en recreatiezwemmen voor uw fitheid. Daarnaast Rita Dufrenne die voor ADO speelde en daar steeds de meeste doelpun ten op haar naam bracht. De vier jonge Haarlemmers raasden de 37 kilometer af in een tijd van 53 min. en 10,8 sec. Op de tweede plaats kwam Alc- maria Victrix (Alkmaar) in 54.02,2 en der de werd De Windmolens (Geffen) in 54.04,0. Het Beverwijkse Kennemerland reikte in 58.06.0 niet verder dan een zes tiende plaats. Er namen achttien ploegen aan de strijd deel. winst. Bert Otten en Frank Kloosterman scoorden wel in de eerste helft maar hier stonden elf tegenstreffers tegenover 11-2. In de tweede helft kwam Slotervaart op tweeëntwintig doelpunten. Dick Visser tweemaal en Henk Burger en Paul Kloos terman maakten met hun bijdrage dat de eindstand 22-6 voor Slotervaart werd. Dirk van Duin tweemaal en Jos Duine- veld eenmaal, waren de makers van de drie doelpunten voor Full Speed voor rust tegen Concordia (H). Hier bleef het bij, want de gastheren wonnen met 8-3. VELSEN. De hockeycompetitie in de eerste, tweede en derde klasse is gisteren voor het Velsense Strawberries voorspoe dig van start gegaan. De dames wonnen thuis met 3-0 van het Zaanse Kraaien, terwijl de heren in Schiedam met 1-0 zegevierden over het onbekende Spirit. Zaterdag stuurde aanvoerder Chris van Schouwenburg na gewonnen toss Austra lië aan bat. Dat betekende dat de honder den toeschouwers in ieder geval een goede battinginnings te zien zouden krijgen. Het had ook kunnen mislukken. Davis werd al op de derde bal van de wedstrijd gevangen door Rob van Weelde op diens eigen bow len. Van Weelde ging later tijdens het fielden door zijn enkel heen en moest voor de rest van het weekend het veld verlaten. Hij had toen in tien overs 2 voor 46 gebow- led. Met de score op 38 werd op zijn bowlen Stone schitterend met een hand gevangen door Dick Kramer. Greg Chap- De dames van Strawberries haalden de winst tegen Kraaien al in de eerste helft binnen. Eveline Wijdeveld, Inge Karst en Anneke Lokhorst zorgden ervoor, dat Strawberries, vorig jaar net niet naar de tweede klasse gepromoveerd, met een 3-0 (Van onze hockeymedewerker) WASSENAAR In de tweede wedstrijd van de hockeycompetitie in de hoofdklas se heeft Bloemendaal een fikse nederlaag tegen HGC opgelopen. De Bloemendalers gingen met 4-1 ten onder. De geringe aan- valskracht van Bloemendaal kwam in de eerste helft duidelijk naar voren. De lange klappen van de verjongde achterhoede werden keer kop keer opgevangen door de geroutineerde HGC-verdediging. Het of fensief van de Haagse Gazellen-Combina- tie had meer succes. Vele gevaarlijke situ aties ontstonden voor het doel van Daan Koppejan. Met een ruststand van 2-0, door doelpun ten van Wouter Leefers en Van de Maasak- ker, was voor Bloemendaal nog niet alles verloren. Toch werd het 3-0 door Leefers. Bloemendaal kwam terug door Wouter Pont (strafcorner). Van de Maasakker bracht aan alle onzekerheid een eind en maakte er enkele seconden voor tijd 4-1 van. 6 7 8 9 12 13 Het zal overigens niemand verbazen die de hedendaagse instelling kent van top sporters en dus ook van wereldcircketers, dat Chappell niet voor de volle honderd procent geconcentreerd was voor deze wedstrijd. Vier maanden, dag in dag uit topcricket spelen in Engeland gaat je niet in de kouwe kleren zitten. Cahppell scoor de met Rodney Marsh 66 runs voor het derde wicket. Cahppell kwam tot 61 met 9 De heren van Strawberries reisden giste ren af naar Schiedam en troffen daar in Spirit een tegenstander, waartegen het kwalitatief maar nauwelijks bleek opge wassen. Hoe moeilijk de Velsenaren het hadden, blijkt wel uit de strafcornerver- houding van 25 tegen en slechts 4 voor. Dat de Schiedammers er desondanks niet in slaagden te scoren kan voor het overgrote deep op het conto van keeper Willem Pos- tuma geschreven worden, die soms de meest miraculeuze reddingen verrichtte. voorsprong de thes kon gaan gebruiken. In de tweede helft trok Kraaien het initiatief naar zich toe, en kreeg de Strawberries- defensie de gelegenheid te bewijzen, dat ook op hen dit seizoen gerekend kan wor den: er behoefte geen tegengoal te worden toegestaan, zodat de ruststand tevens de eindstand betekende. Strawberries kwam er af en toe wel goed uit - met een goed bezet middenveld als basis - maar de vooral over de vleugels lopende aanvallen werden niet in doelpun ten omgezet. Pas ver in de tweede helft viel het eerste doelpunt, en nota bene voor Strawberries, dat een van de schaarse aan de Velsenaren toegekende strafcorners wél wist te benut ten. Frank Lokhorst sloeg aan, Mare Ha- genzieker stopte met de „glove” en Tjerk Kleefstra liet het achteraf beslissende doelpunt aantekenen, daarmee zijn ploeg de eerste winstpunten bezorgend. x 4 en 1 x 6. Marsh sloeg zeer hard (vier vieren in een over van fast bowler Rob van Weelde) en leek rechtstreeks op zijn centu ry af te stevenen. Hij werd daarbij behalve door zijn eigen klasse vooral ook geholpen door het te weinig accurate slow bowlen van Bert van Weelde en Dick Kramer. Vooral Bert van Weelde bowlde te lang en had door zijn aanvoerder eerder door Van Wel vervan gen moeten worden. Kramer werd na vijf overs en met de cijfers 1 voor 32 vervangen door Abendanon en deze UD-speler bleek de juiste man te zijn om het profgeweld in toom te houden. In zijn eerste over werd Bright door Schoonheim achter het wicket gevangen en ook Marsh werd op 93 (15 x 4, 1x6) slachtoffer van Abendanon, toen de Australiër bij een poging een zes te slaan zeer fraai door Peter van Wel aan de boundary werd gevangen. Die vang deed echter de catch van Stefen Lubbers, die een einde aan de innings van Cahppell had gemaakt, niet vergeten. De Elephants waren voor 227 all out in 56 overs. Peter van Wel eindigde met 134- 36-3 en Abendanon met 3 voor 23 in 9 overs. Het Nederlands batten was zaterdag het beste dat er dit seizoen in Nederland te zien is geweest. Greg Cahppell is natuur lijk geen bowler van wereldklasse maar in de testserie van deze zomer bowlde hij toch nog 39 overs. In Amstelveen kwam hij in acht overs tot 0 voor 45. De Nederlanders hadden trouwens in het algemeen geen enkel res pect voor de Olifantenbowlerij. Mar Flohil begon met vier van de mooiste vieren die men zich maar denken kan. Hij sneuvelde uiteindelijk met 53 runs, waaronder zeven boundary hits. Zee spectaculair was het batten van Ste fen Lubbers, die een dag tevoren de ABN- trophee voor de beste speler van het sei zoen in ontvangst had mogen nemen. Lub bers knalde zeven zessen en zes vieren over de grenzen van het veld in een totaal score van 87. Ook Entrop (26) en Van Schouwenburg (21) sloegen huizenhoge zessen tussen het publiek. Zes overs voor tijd passeerde Van Wel met een vier het totaal van de tegenpartij. Gisteren werd het een draw en weer boden de Nederlanders het duizendkoppi ge publiek een gave battingshow. Het eni ge trieste moment was dat waarop Mar Flohil toen hij 98 runs had, lbw werd gegeven. Flohil scoorde in de mooiste in nings van zijn carrière twaalf vieren. Door Lubbers (44) en de snel scorende Albert van Rijn (40, 5 x 4,2 x 6) kwam Nederland tenslotte tot 270 voor 8. De Elephants kregen 110 minuten en 20 overs om de winnende 271 runs te scoren. Ondanks een in honderd minuten ge scoorde 101 van Chappell (11 x 4, 3 x 6) lukte de opdracht niet. De tot het einde toe boeiende wedstrijd eindigde tenslotte met 253 voor 7 in een draw. Gastheer ACC heeft de Nederlandse cricketwereld met een perfect georganiseerd weekend een denderend slot van een zeer matig ciric- ketseizoen geboden. mi. tel. 023-265521 Bloemendaalseweg 152 - Overveen einddatum l-3-’81 einddatum l-3-’84 d- id. er en lie id de in ris na ag én en er de ut rit Aankoop prijs 783.49 783.64 783.79 783.95 784-40 784.56 einddatum l-3-’82 Aankoop prijs 722.93 723.08 723.22 723.37 723.81 723.95 Aankoop prijs 616.23 616.35 616.48 616.61 616.99 617.12 de ng en ne de en en x), id Ift f fi de ik- as ng de de an an de er- )el ur de en th an ds or io- lOt ele or ise 1-0 ak da ite us jk an ik, en (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. In de omgeving van Heerde en Epe hield de wielervereniging De IJ,sselstreek zaterdag een ploegentijd rit en die leverde bij de nieuwelingen een overwinning op voor de Haarlemse Race- club Excelsior. Dit succes werd verwezen lijkt door Huub de Vries, Frank Nijssen, Ben Luiken en Ton Gieske. iet m- ris de 41- le- jk- ijk id- ter iat ge- DKV kwam weer op voorsprong door een straf worp tegen Anita Stolp, die door Tineke Jaspers werd ingeschoten, en een afstandtreffer van Leen Noordzij: 24. Heemskerk wist echter niet van opgeven, kwam door Anita Stolp weer wat terug 34 maar leek geslagen toen Atie Bijl van een Kasbiljetten Kasbiljetten Kasbiljetten Kasbiljetten Kasbiljetten einddatum 1-3-80 Rente 7% Aankoop prijs 845.18 845.34 845.50 845.66 846.13 846.29 Via Rita Dufrenne en Tineke Keet kwam Odin met 2-0 voor. Na 2-1 scoorde Anita Roemer 3-1 tegen Volewijckers. In de tweede helft kwamen de bezoekers dich terbij: 3-2. Hierna verhoogde ODIN echter het tempo. Ingrid Waalboer, Anita Roemer en Marja van Ipenburg bepaalden met doelpunten de eindstand op 6-2 voor Odin. De heren van Odin zijn minder zeker van hun zaak. Tegen het sterke Sloter vaart waren weinig mogelijkheden tot peil, wel ’s werelds beste batsman van dit moment genoemd, gaf gelukkig voor het publiek, jammer voor Abendanon en Bert van Weelde, aan deze twee spelers een vangkans, die zij echter niet benutten. Eindelijk, na vele vergeefse schoten, had Heemskerk via Harrie van der Geld suc ces: 2-1. Helga van der Kieft bracht Heemskerk naast DKV toen zij vanachter de paal raak schoot. Datum van aankoop DKV, in de basisopstelling tegen Heems kerk duidelijk de betere ploeg met vooral meer techniek in huis, had een strafworp nodig om de score te openen. Atie Bijl klaarde dit karwei feiloos waarna Frits Bijl van afstand voor 0-2 zorgde. Na de vakwisseling was het echter gedaan met het IJmudense overwicht. Heemskerk ging fnet erg veel elan in de aanval en toonde een ongebreidelde strijdlust. De beste kansen waren evenwel toch voor de IJmuidenaren die hiermee echter zeer nonchalant omsprongen, zo miste Hans Bijl vanaf de stip en kon ook Henk Jaspers twee snel na elkaar verkregen vrij kansen niet benutten. en Helga van de Kieft geven geen kans weg. ter 1-4; M). )-7; .ris 0. miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiïïi misgreep in de Heemskerk-verdediging profiteerde en prompt raak schoot 3-5. De stug doorwerkende Heemskerkploeg kreeg echter loon naar werken toen achte reenvolgens Helga van der Kieft en MAR JAN Hunneker de DKV-korf vonden en zo voor de zwaarbevochten gelijke eindstand zorgden. Neptunus, weer zwaar gehadicapt door het spelen op zaterdag, had geen enkel verweer tegen Oranje Nassau. De Amster dammers scoorden wanneer ze wilden en stonden bij de rust al op 12-1. En omdat ook vrouwe Fortuna zeer op de hand van Oranje Nassau was werd het een 184 nederlaag voor Neptunus. De vier tegen streffers werden door Wil in het Veld, Jelizza Beekhuis, Han Hopman en Bea Persisutti geproduceerd. (Van onze cricketmedewerker) AMSTELVEEN. Zaterdag en zondag speelde het Nederlands Cricketelftal twee interlandwedstrijden tegen de „Elephants; een Australisch touringteam dat voor deze gelegenheind enkele Engel se profspelers had opgesteld. Het werden twee zeer interessante wedstrijden en dat niet in de laatste plaats door het meespe len van de Australische testcricketers Cahppell, Davis, Bright en Marsh. (Van onze handbalmedewerker) IJMOND De damesploeg van Desi- ree/ODIN, die dit weekend Volewijckers versloeg, telt meerdere goede speelsters, die onder leiding van Henk Deen tot ver rassende uitslagen instaat moeten zijn. Kwam vorig seizoen Marja van Ipenburg de ploeg versterken, terwijl zij bij Blin- kert in het tweede team werd opgesteld, nu zijn weer twee goéde speelsterd in de Geel Zwart-ploeg opgenomen. Jacqueline Eijke, eens de stuwende kracht van de junioren kampioensploeg van Wijk aan Zee dat kampioen van Nederland werd. Een duidelijk sterker Watervliet sloeg zijn slag in de eerste helft, toen het een 6-3 voorsprong wist te nemen. De Beverwij- kers kwamen door Vera'Rood op 1-0 maar moesten KCO toch de gelijkmaker toes taan. De vakwisseling bracht onder ander Andries de Boer en Kees van Doesburg in de aanval en deze zetten Watervliet al snel op een 3-1 voorsprong. Deze werd via een knappe doorloopbal van Marjan Wéijers uitgebouwd tot 4-1 waarna KCO middels een strafworp weer tegenscoorde. Twee verre schoten van Joke Hendrix beteken den de genadeklap voor KCO dat niet verder kwam dan 6-3 tot aan de rust en in de tweede helft, toen Watervliet volkomen vastzat, met nog één tegengoal eindstand op 64 bepaalde. Tussentijdse prijswijzigingen voorbehouden. Vanzelfsprekend dient u voor de ABN Kasbiljetten van vermenigvuldigen met 10. (ADVERTENTIE) iiiii einddatum l-3-*83 Rente 7’/4% Rente 7’/2% Rente 7 Rente75/4% Aankoop prijs 663.98 664.12 664.26 66440 664.81 664.95 j I

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 19