Vier routiniers brachten blues-boogie woogie-avond Druk bezochte van TENTOONSTELLING IN STUDIEZAAL Spaanse boeken en bladen als trekpleister in bibliotheek Voetballer breekt been Famila dinsdag 20 september burgerlijke [stand kledingbeurs „Animo” NIEUWE KONIJNENBERG GEBOUWD i buurthuis activiteiten V J Devotie- en bidprentjes te kijk open aan woonerf. Bizetstraat Donderdagavond programma in Wijk aan Duin Werkzaamheden begonnen BEVERWIJK-HEEMSKERK NIEUW JAZZSEIZOEN IN DE JANSHEEREN GEOPEND Politienieuws Beverwijk Programma rende nieuwe konijnenberg ge- hnnwzd waarin haf niat mppr kan bouwd, waarin het niet meer kan voorkomen, dat de diertjes na een flinke regenbui half verzopen het nachthok moeten opzoeken. Rob van Kralingen van het Stichtings bestuur: „Die oude berg was ook goed waardeloos. De nieuwe ren en het nachthok is een lust voor het oog. En weet je: nu dat project klaar is barsten we van de ver- nieuwbouwplannen”. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De actieve be stuursleden en de vele medewer kers van de kinderboerderij „Ani ma! Farm” in het Willem Alexan- derplantsoen zijn zo trots als een pauw. Met vereende krachten is in de afgelopen weken een schitte- Heemskerk Ml lil ia Orlemans is verantwoordelijk voor de 1 Een afzonderlijk hoofdstuk binnen het onderwerp vormt het bid- of dood- sprentje dat uit het gewone devo tieprentje is ontstaan; maar door de teksten op de achterzijde en door de geleidelijk aangepaste voorstellingen een geheel eigen genre geworden is. Deze expositie is mogelijk gemaakt door financiële steun van de Bever- wijkse Stichting Tentoonstellingen. De tentoonstelling is te bezichtigen tijdens de openingsuren van de bibliotheek. houden en waar nodig wat klusjes te verrichten. 'atie, >ouw Qao- Tel. De kinderboerderij heeft het altijd moe ten doen met tweedehands spul, dat door de medewerkers hier en daar voor een zacht prijsje op de kop was getikt of zon der betaling bij een goede vriend of kennis kon worden „losgeweekt”. De heren Kooien en Moorlog zorgden voor nieuw materiaal en gezamenlijk met selden en timmerden de Beverwijkers de nieuwe konijnenberg van de kinderboer derij in elkaar. „Kijk, in het verleden is er veel met oud materiaal gewerkt. Moqst ook wel, want waar haalden we de centen vandaan om duur nieuw materiaal te ko pen. Wij gaan nu de hele kinderboerderij van voor naar achter bekijken en waar nodig gaan we de zaak met goed materiaal verbouwen”, vertelt Rob van Kralingen. Woensdagmiddag werd de in gebruikne- meing van de berg met een klein intern feestje gevierd. In de „ontvangstkamer” van de kinderboerderij dronken Douw Kluin, Ron van Kralingen, Koos Orlemans en de heer Moorlog een koel glas bier op de goede afloop. De Lichtboei Lekker samen bezig zijn. Dat kan in de handenarbeidgroep voor kinderen van 6-9 jaar op dinsdag van 4-17.15 uur in het Tolhuis in Meerestein. In de Lichtboei op de donderdag van vier tot kwart over vijf handenarbeid voor kinde ren van 6 tot en met 9 jaar. De kosten bedragen 25,-. De Schuilhoek. Voor jongens en meis jes van 2 en 3 jaar is er op de maandag-, dinsdag- en donderdagmiddag van 14.30- 15.30 uur peuter ritmiek; bewegingsspelle tjes, dansspelletjes en tikspelletjes. Kosten vijf gulden per maand. Men start op maan dagmiddag 12 september. HEEMSKERK Tot het eind van de maand liggen in de studiezaal van de bibliotheek aan de Beneluxlaan zestig Spaanse bladen, die door de Spaanse ge zinnen uit de omgeving druk zullen wor den ingezien. j4- Met vereende krachtën hebben de mede werkers van de Animal Farm een nieuwe konijnenberg gemaakt. De kinderboerderij in het plantsoen trekt dagelijks veel bezoekers, voorname lijk bestaande uit jong publiek, dat vrij over het terrein kan dartelen, in de gaten gehouden door een of twee beheerders. Maar niet altijd is het zo vredig op het terrein, want na een paar nachtelijke in braken in het gebouw is er met de verkoop van ijs gestopt. se les geven en door de leerkrachten van de Spaanse integratieklassen. Verder is natuurlijk iedereen die er belangstelling voor heeft, welkom. Voor een bezoek aan de bibliotheek be hoeft men geen lid te zijn. Alleen als men boeken wil lenen, moet men als lezer inge schreven worden. Overigens is het voor hen die geen Ne derlands lezen mogelijk om tegen een ge reduceerd tarief van 3,5Ö lid te zijn van de bibliotheek. Men kan dan een heel jaar boeken lenen. Dit is te overwegen als men gebruik wil maken van de mogelijkheid om Spaanse, boeken te lenen. BEVERWIJK. Donderdagavond 8 september gaat het donderdagavondpro- gramma van buurthuis Wijk aan Duin weer van start. Het programma omvatte onder meer How long blues, Honky tonk train blues, twelve fifteen mood, Party boogie en Bot tomland boogie. In de titel Sonny moon for two zat, als een hommage, de naam van de beroemde tenorsaxofonist Sonny Rollins opgenomen. Rob Agerbeek bracht ook ei gen nummer? ten gehore, onder andere Down town boogie en Meade, een ode aan Vechtpartij. Twee Beverwijkers, wie zondagmiddag de toegang tot de Scottish Piper Club geweigerd werd, meenden hun woede op de deur van het etablissement te moeten koelen. Toen de politie poolshoog te kwam nemen, keerden de heethoofden zich tegen de vertegenwoordigers van het korps. Ter ontnuchtering werden ze inge sloten. Na de schade betaald te hebben, mochten ze naar huis. Het ging om een 16- jarige en een 17-jarige Beverwijker. Na beëindiging van de werkzaamheden zal het eerste woonerf in Heemskerk een feit geworden zijn. De ervaringen, die in de praktijk met dit woonerf worden opge daan, zullen mede bepalend zijn of in de toekomst meerdere woonerven gereali seerd zullen worden. In verband met de werkzaamheden zal de weg voor het rij dende verkeer worden afgesloten. Dit ver keer zal worden omgeleid via de Rameau- inen i be- 023- GEBOREN: Stefan Robertus Deen, Petrus Johannes Fatels, Annet Martina Eeltink, Hendrik Herman van de Bovenkamp, Jeanette Stengs, Patrick Tigchelaar, Patrick Rood. ONDERTROUWD: F. J. H. de Graauw en H. J. A. M. Donckers, R. Koopman en A. M. T. Huls, B. A. Elemans en C. C. M. de Ruijter, J. H. Kosters en E. A. Dijkstra. GEHUWD: W. J. de Vries en L. M. Schouten, C. de Jong en K. Wessels, W. J. Pierik en M. F. Lubbers, N. de Vries en W. van der Leden, J. Zonneveld en J. Lof, A. Vergunst en J. M. Groenland, N. Beentjes en G. Zonne veld. OVERLEDEN: Leonard Trakzel, geb. 11 febr. 1928, Engelbertus Roest, geb. 8 april 1917. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het zelfbedieningswa- renhuis van Famila in het winkelcentrum De Bever wordt dinsdagmorgen 20 sep tember geopend. Tijdens een persbijeen komst zal drs. R. W. Schuitema, president directeur van Schuitema N.V. de uitbrei dingsplannen van Famila in de naaste toekomst nader toelichten. Het idee voor deze tentoonstelling ont stond door de grote vraag naar Spaanse boeken. Hierop kwamen er Spaanse boe ken in de collectie, maar aangezien de bibliotheek niet alleen over boeken be schikt, maar ook over dag- en weekbladen, werd besloten om ook enkele Spaanse rijdschriften aan te schaffen. Om een goede keuze te kunnen doen, werd contact opgenomen met de Peregri- nusstichting en met Centro Espagnol in Beverwijk. Tijdens dit contact ontstond het idee om niet zelf te bepalen op welke tijdschriften een abonnement genomen zou worden, maar om in die keuze de Spanjaarden zelf te betrekken. Gezien het beperkte budget van de bibliotheek moet er bij de keuze wel rekening mee gehouden worden dat de tijdschriften die worden aangeschaft redelijk informatief moeten (Van een onzer verslaggeefsters) WIJK AAN ZEE. Tijdens de voetbal wedstrijd Wijk aan Zee 5 tegen Renova 5 brak de 24-jarige Wijk aan Zee-speler Cees van der Vlugt zijn rechter onderbeen. De onfortuinlijke speler is overgebracht naar het Rode Kruis Ziekenhuis. kinderboerderij BEVERWIJK. In de centrale bibli otheek wordt tot en met 1 oktober de expositie „Het Hemels Prentenboek” gehouden. De afdeling tentoonstellin gen van de Dienst Verspreide Rijkscol- lecties heeft uit de collectie van het Bisschoppelijk Museum te Haarlem (nu opgenomen in het Rijksmuseum „Het Catharijne CQnvent” te Utrecht) een 350-tal devotie- en bidprentjes gekozen. Hiervan is een aantrekkelijke ten toonstelling gemaakt, die zowel een beeld geeft van de ontwikkeling van het devotieprentje sinds de 17e eeuw, als van de grote verscheidenheid in onder werpen: afbeeldingen van heiligen en enkelen, bijbelse voorstellingen met na me van Jezus en Maria, zinnebeelden en allerlei uitingen van devoties. In de 17e en 18e eeuw werden de prentjes uitgevoerd in kopergravure of geschilderd. De kant- en knipselpren- ten werden met de hand gemaakt. In de 19e eeuw werd het prentje een produkt van de industrie. Nieuwe druktech nieken worden toegepast, kanten ran den worden machinaal vervaardigd en men brengt allerlei curiosa, zoals prent jes die uitgeklapt kunnen worden of met deurtjes, waarachter een andere voorstelling schuilgaat. De Schans Dit buurtcentrum heeft op zaterdagmiddag van 4 tot 5 uur toneel voor de jeugd vanaf 12 jaar in petto. Men is al begonnen aan deze cursus. Voor de leeftijd van 12 tot en met 15 jaar is er op de zaterdagavonden een praat- en dans avond. Er is een disco en er zijn andere activiteiten. HEEMSKERK. Het eerste concert van het kersverse jazzjaar in De Janshee- ren liet zaterdagavond louter vertrouwde klanken horen. Er werd aan de liefheb bers een programma van boogie woogie’s en blues-nummers gepresenteerd, mu zieksoorten in traditionele trand, die vol gens betrekkelijk eenvoudige schema's zijn vastgelegd. Door de directe herken baarheid trekt deze stijl steeds een vaste schare publiek, ook in De Jansheeren was de zaal redelijk gevuld met ruim zeventig bezoekers, voldoende als prettig klank bord voor de verrichtingen van de „boogie woogie band” van Rob Agerbeek. Het kwartet dat zijn muzikale verrichtin gen liet horen bestond uit louter routiniers. Pianist Rob Agerbeek is naast zijn boogie woogieverrichtingen ook leider van een modern jazzquintet en een hertrouwde naam op de grammofoonplaat. De andere muzikanten zijn „in gewone doen” ook leiders van een jazzformatie. Gitarist Klaus Flenter en bassist Dick van der Capellen hebben elk een eigen trio. Drum mer Eddy Meenk voert in de groep de decibels aan. Er was dus een viertal beken de namen met een royale staat van dienst bij elkaar gehaald. Dank zij de kundige en gevarieerde aan pak van de musici kreeg de verveling vrijwel geen kans bij dit toch eenzijdige repertoire. Naast korte snelle nummers met een felle aanpak waren langzame rit men in elegante stijl te beluisteren, waar bij de vier musici natuurlijk alle gelegen heid kregen om te soleren. Stijlvol en met beheerst enthousiasme werden de instru menten gehanteerd. gang van zaken op het bordes, waar de vissen in enorme glazen bakken rond zwemmen en Rob van Kralingen houdt een oogje in het zeil in de reptielenafde- Meade Lux Lewis, de man van de originele Honky Tonk. Tijdens het concert was ook tweemaal een stuk te horen dat niet tot het aange- kondigde blues- en boogie woogie-reper- toire behoorde. Met Gee baby aint I good to you, halverwege het concert, en Willow weep for me, in het staartje van het optre den, toonde Rob Agerbeek duidelijk een visitekaartje van het „normale” repertoire dat hij ook beheerst. Het was onmisken baar als een hint bedoeld om hem nog eens terug te vragen met zijn gewone kwartet teneinde ook wat andere kanten van de jazz te laten horen. JAN BAART ling. De onderlinge band tussen de mede werkers van de kinderboerderij is voor treffelijk, zodat beide heren van velen hulp krijgen om de afdelingen te onder zijn en leesbaar voor zoveel mogelijk mensen. Behalve van de tijdschriften (die door een bevriende relatie uit Spanje zijn mee gebracht) kan men ook een indruk krijgen van de Spaanse boeken, waarover de bibli otheek beschikt. In de directe omgeving van de biblio theek wonen veel Spaanse gezinnen, waar van de kinderen al trouwe bibliotheekbe zoekers zijn. De bibliotheek verwacht dan ook, dat als er wat meer Spaans te lezen en te lene n is, de Spaanse ouders ook de weg naar de bibliotheek zullen weten te vinden. De tentoonstelling zal worden geopend op zaterdag 10 september om 16.00 uur met een poppenkastvoorstelling (sluiting om 18.00 uur). Verder is de tentoonstelling te bezichtigen tijdeps de openingsuren. De bezoeker die wil meebepalen welke tijdschriften er komen, kan een briefje invullen waarop hij of zij in volgorde van eerste t.e.m. vijfde keuze de namen van de gewenste bladen vermeldt. De briefjes worden in een daarvoor bestemde doos gedaan. Aan het eind van de tentoonstel ling wordt door een klein comité, bestaan de uit de leiding van de bibliotheek en enkele Spanjaarden een keuze gemaakt op grond van de ingebrachte wensen. De le den van het comité zullen ook in de toe komst contact met elkaar houden, zodat de literatuurvoorziening van de Spaanse wijkbewoners op een nog beter peil zal worden gebracht. GEBOREN: Barry, z.v. G. E. G. Beentjes en C. C. van Roon; Margo, d.v. T. H. Mulder en van M. A. Commandeur; Martijn Johannes, z.v. N. Groen en van A. C. M. Blokker; Ilona Gabriëlle, d.v. P. P. de Heer en van M. M. Boonstoppel; Nienke, d.v. M. J. van Soest en K. M. de Vilder. ONDERTROUWD. R. W. Weber en A. J. Drent, A. Selder- beek en Y. H. A. Werson; A. M. Waterreus en E. J. van Spronsen; L. J. van Sas en Y. T. A. M. Knippen; A. Feenstra en S. E. E. van den Outenaar. GEHUWD: J. W. van Tunen en M. A. Stengs; J. C. M. Klomp en K. M. Sijtsma; B. Brouwer en A. rf- Wekelijks trekt de kinderboerderij in het Willem Alexanderplantsoen zo’n 800 bezoekers. Medewerkers van De Zandkraai Hoogstens 10 kinderen kunnen deelnemen aan de kookclub voor 8-10 jarigen en voor 10-12 jarigen. Ook is er dit seizoen weer judo onder leiding van de heer Koelemeyer. De groepen zijn naar leeftijd en ervaring ingedeeld. De lessen vinden plaats op donderdag. Op donder dagmiddag wordt er onder leiding van Ruud van Zon getekend en geschilderd. Alleen kinderen van 8-10 kunnen deelne men. Op de vrijdagen van 16 tot 18 uur wordt er ballet gegeven, georganiseerd voor kinderen van 10-16 jaar. Afgezien van de mogelijkheid om bij deze tentoonstelling mee te bepalen wel ke tijdschriften er komen, is er nu een gelegenheid om eens te zien wat de Spaan se uitgeverijen publiceren nu een en an der wat vrijer is in Spanje. Natuurlijk is de tentoonstelling gratis en de bibliotheek hoopt dan ook heel veel Spaanse wijkbewoners te ontvangen. Maar ook wordt gehoopt dat de tentoon stelling bezocht gaat worden door de vrij- hebben er zin in De opzet van deze serie uitgaansavon den is niet veranderd: dus ook dit seizoen wisselen kienen, klaverjassen en voorstel lingen op het gebied van toneel, muziek, cabaret, enz. elkaar af. Deze keer wordt de serie gestart met een kienavond. In de afgelopen twee jaar hebben deze kien- avonden een wel erg grote belangstellings- toename te zien gegeven. Over het totale programma tot en met december van dit jaar zal binnenkort een apart programmaboekje verschijnen. Men krijgt dat uitgereikt, wanneer een van de avonden wordt bezocht. Tevens is het op andere tijdstippen bij Wijk aan Duin te verkrijgen. De werkgroep Donderdag avond (de vrijwilligersgroep die dit pro- gramrpa organiseert) heeft voor donder dag 8 september hiervoor op het pro gramma: Zaal Open: 19.30 uur, aanvang 20.00 uur. Prijs per plankje: ƒ.0,30. Brandje. Zondagavond raakte nabij IJ- mortel op het Beverwijkse industrieter rein een container in brand. De brandweer bluste het vuur. - k: kW „Er is hier kort na elkaar tweemaal ingebroken. Beide malen ging het om het geldkistje. Dat kistje stopten we altijd in de ijsvrieskist. De eerste inbraak leverde de inbrekers 100 op, maar omdat we besloten de geldkist mee naar huis te ne men, zaten ze er bij de tweede inbraak naast. Toen hebben ze de voorraad ijs naast de kist gelegd en zijn ze weggegaan. Dat ijs was de volgende morgen natuurlijk 1 goed slap. De schadepost bedroeg 250,-. Kijk, op zo’n manier is het niet leuk meer en schieten we er lelijk mee in. Dus er wordt hier geen ijs meer verkocht. Dank zij de heren inbrekers. Bedankt hoor”. Rijverboden. De Beverwijkse politie heeft afgelopen weekeinde drie rijverbo den uitgedeeld. Betrapt op alcoholgebruik werden een 24-jarige bromfietser uit Be verwijk, een 23-jarige automobilist uit Vel- sen-Noord en een 27-jarige automobilist uit Beverwijk. Deze laatste bleek tevens geen rijbewijs te bezitten, terwijl zijn auto voorts niet verzekerd was. De wagen is door de politie in beslag genomen. Diefstalletjes. In Beverwijk zijn dit weekend twee auto’s gekraakt. Een bewo ner van de Zeestraat miste uit zijn voor de deur geparkeerde auto twintig casette- bandjes en zijn rijbewijs, terwijl van een op het Stationsplein geparkeerde auto het zijruitje werd geforceerd en uit de auto een polstasje met inhoud verdween. HEEMSKERK. Vandaag is een begin gemaakt met de reconstructie van de Bi zetstraat tot woonerf. De werkzaamheden zuilen tot en met 7 oktober a.s. duren, of zoveel korter of langer als noodzakelijk is. BEVERWIJK. Ten bate van de jubi- leumkas van het operette en operakoor „Animo” werd er zaterdagmiddag in het verenigingsgebouw van de gereformeerde kerk aan het Moensplein een druk bezoch te kledingbeurs gehouden. Volgend jaar bestaat het koor tien jaar. Voor de viering van dit tweede lustrum is geld nodig en daarom hebben de leden allemaal hun klerenkasten eens goed na gekeken en het overtollige goed afgestaan voor een kledingbeurs. Er werden goede zaken gedaan. Na afloop werd alles netjes ingepakt en dat zal op de volgende beurs met de overige artikelen weer te koop worden aangeboden. Zaterdag 1 oktober is er een rommelmarkt en op 8 oktober weer een kledingbeurs. J. van den Berg; K. L. Witteman en M. Hoogewerf; P Morote Morote en W. E. Kluft; T. E. Santifort en J. M. van Dijk. OVERLEDEN: A. Snijders, oud 79 jaar, geh. gew. m. H. i van der Linde; A. van der Beek, oud 61 jaar; C. M. Spanjaard, oud 81 jaar, geh. gew. m. W. Niesten; B. van dep Wensch, oud 68 jaar. vweoosx»'

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9