Seizoen voor n- ZAAK DIENDE VOOR RAAD VAN STATE en Geen pardon voor rijden onder invloed STEVIGE VONNISSEN VAN POLITIERECHTER 9 Filmclub Velsen vergadert weer s Opet^HuiS SBIJ begonnen cnpod Snousing I VERMENGING VAN FUNCTIES Snorfiets it Levensbelang inter ieur spec ialisten Jaloerse echtgenoot veroordeeld voor mishandeling J Arbeider aangereden door Hoogovens-loc Fietsendief ingerekend Boete voor inbraak in krantenkiosk Good Housing maakt van z’n Open Huis een rijke traditie. Ook dit jaar weer bent U van harte welkom. Om onze nieuwe inter nationale collektie te komen zien. Vrijdag 9 tot en met zaterdag 17 september. Binnenkort inlevering gif en chemicaliën Bouw reinwaterkelder start volgende maand Succes voor jeugd van fanfarecorps Wilhelmina Lawaai 5 VELSEN-IJMUIDEN SEPTEMBER 19 7 7 DONDERDAG 8 4 (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG. Op korte ter mijn (waarschijnlijk binnen enke le weken) zal worden beslist of de stichting Eigen Woningbezit ein delijk kan beginnen met de bouw van 59 woningen op het braaklig gend terrein tussen de Minister van Houtenlaan en de spoorlijn. Of de eerste spade binnenkort de grond in kan, hangt af van de uitspraak van mr. Van der Hoe ven, voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van Sta te, in een schorsingszaak die 229 inwoners van Velsen-Zuid hebben aangespannen. Deze groep tracht al jaren de bouw van de huizen tegen te houden. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. „De drinkebroer die achter het stuur kruipt, creeërt onaanvaardbare risico’s voor zijn medeweggebruiker. Excuses voor rijden met drank op worden door mij voorbaat met een korreltje zout genomen”. Harde woorden van officier van Justitie mr. C. A. P. C. van Riel, die woensdag voor de Haarlemse politierechter door bikkelharde eisen werden gevolgd. <^4--..v, v.' j Binnen enkele weken beslissing bouw Minister Van Houtenlaan (ADVERTENTIE) 9 9 9 9 ir van ver- rade van had haar aad” I zou atge- rres- ildus in de itend ïkke- :ijfer >nde- ile is eisen nati- 1 met ipele n de men.' i van déze van d. Er ;iden soli- geen Voor vernieling en mishandeling werd hij woensdag door de Haarlemse politierech ter veroordeeld tot 150 boete subsidiair Mient 23 Alkmaar. Tel. 072 -12 08 44. Lid van de Nederlandse Vereniging van Interieurspecialisten 6 dagen hechtenis. Officier van Justitie mr. C. A. P. C. van Riel had 250 subsidi air 10 dagen geëist. De beklaagde, aldus zijn verklaring, bleek op den duur niet opgewassen tegen toespelingen op de relatie die het slachtof fer nog steeds met zijn vrouw zou onder houden. „Ik werd gek van kwaadheid, en wilde eindelijk wel eens orde op zaken stellen”, zei hij voor de politierechter mr. T. W. Attema, die hem als „een opgewon den baasje” bestempelde. Officier van Justitie mr. van Riel kon wel enig begrip opbrengen voor het optreden van de be klaagde, waardoor frustraties in zijn hu welijksleven eindelijk uit de weg geruimd zijn. „Een andere oplossing had toch wel de voorkeur verdiend”, zei hij tot slot. (die woensdag een rapport hierover van de Provinciale Waterstaat aanhaalden) bo vendien aan een ontoelaatbare hoeveel heid lawaai (van het wegverkeer en de treinen) worden blootgesteld. Tenslotte noemde men het argument van de gemeen te dat de huizen nodig zijn om de woning nood enigszins te kunnen verlichten onge grond, omdat de woningen anderhalve ton (was in 1974 nog 70.000) moeten gaan kos ten. En dat, aldus de omwonenden, zijn prijzen die woningzoekenden in Velsen niet kunnen betalen. Mr. Karskens ontkende dat de verkoop prijs zo hoog uit zou vallen. „Op het ogen blik is die 120.000 gulden”, aldus de woord voerder van de gemeente, die uitlegde dat de bouw van deze woningen wel degelijk de zwakken in de gemeente ten goede kon komen omdat ze uitsluitend verkocht zul len worden aan inwoners die „door willen stromen”. Op die manier zullen er bestaande goed kopere huizen vrij komen, waarin toch woningzoekenden met minder financiële draagkracht kunnen gaan wonen, aldus De beklaagde gaf wat inzicht in de ach tergronden: huwelijks perikelen waardoor hij psychisch meer en meer van de kaart raakte. Op het moment van zijn aanhou ding, na een zigzaggende rit door IJmui- den, meldde hij rijden” en ook ter rechtszitting handhaaf de hij dit standpunt. Op de harde eis van mr. Van Riel volgde een klaagzang van de Amsterdammer over de rampzalige gevol gen voor zijn zaak in de horecasector. Politierechter mr. Attema bleek daar wel gevoelig voor en vonniste 1 week detentie gecombineerd met de geëiste ontzegging van de rijbevoegdheid (1 jaar). De beklaag de mag het weekje in de weekeinden uit zitten. Een 45-jarigeBeverwijker werd op 13 maart van dit jaar aan de Van Riemsdijk- laan in zijn woonplaats tot stoppen ge- .„...X dwongen door de politie. De man had een alcoholpromillage van 1,96 in zijn bloed. Een veelvoud van bet nog net aanvaard bare promillage 0,5 en „dus niet vatbaar voor welk excuus dan ook”, aldus officier van Justitie mr. Van Riel, die woensdag voor de Haarlemse politierechter 650,- boete en 7 maanden ontzegging van de rijbevoegdheid eiste. HAARLEM. Een 24-jarige inwoner van Velsen werd woensdag door de Haar lemse politierechter tot een geldboete van 150 veroordeeld voor een inbraak in een kiosk op 8 april in zijn woonplaats. De beklaagde gaf drankgebruik als verkla ring voor het merkwaardige kraakje, waarbij de buit uit een flinke voorraad pornolectuur bestond. „Ik begrijp mezelf niet” zei de beklaagde op de rechtzitting. „Die handel heb ik normaliter nooit in huis”. Officier van Justitie mr. C. A. P. C. van Riel sprak zijn verwondering uit over „de toch weer drankzuchtige achtergrond van dit delict, temidden van een lange reeks andere alcoholzaakjes”. Politierechter T. W. Attema hield zich met zijn vonnis nauwkeurig aan de eis. Het inbrekersge- reedschap (ijzerzaag en schroevedraaier) werd verbeurd verklaard. De bankwerker die voor een onderaan nemer werkzaam was op het fabriekster rein stak lopend een onbewaakte spoor wegovergang over waar een trein stond te wachten. Buiten het gezichtsveld van de arbeider naderde uit tegenovergestelde richting een tweede trein die hem aanreed. UMUIDEN. Een 25-jarige bankwer ker uit Limmen is woensdagmiddag ern stig gewond geraakt toen hij op het ter rein van Hoogovens door een bedrijfslo- comotief werd gegrepen. De man is met een bekkenfractuur en diverse kneuzin gen opgenomen in het Rode Kruiszieken huis in Beverwijk. Een 49,jarige inwoner van Velsen werd woensdag tot een boete van 300,- (subsi diair 12 dagen hechtenis) en 3 maanden ontzegging van de rijbevoegdheid veroor deeld voor het rijden onder invloed op 15 april. Hij werd op de Stationsweg in zijn woonplaats aangehouden met een alcohol promillage van 1,54. De eis luidde: ƒ450 boete en 5 maanden ontzegging. Mr. Atte ma deed daar iets vanaf na een vurig pleidooi van mr. O. H. van Wijk, raadsman van de beklaagde, die de vierwieler voor zijn minder-valide cliënt van levensbelang noemde. Veel pils gecombineerd met een aantal glazen gedistilleerd leidde tot een alcohol promillage van 1,93 voor een 22-jarige IJ- muidenaar, die op 15 april op de Planeten weg in zijn woonplaats werd aangehou den. De eis luidde: 650,- boete (subsidiair 26 dagen hechtenis) en 7 maanden ontzeg ging van de rijbevoegdheid. Het vonnis was conform. VELSEN. De Filmclub Velsen is het seizoen begonnen met een zeer originele avond: alle leden kregen als opdracht hun allereerste filmpje mee te nemen. Het kij ken naar deze eerste probeersels was voortdurend een bron van amusement, maar toch kon men vaak ook zien dat bepaalde eigenschappen van nu bekende filmers in hun eerste produkten al aanwe zig waren. De filmclub is van plan ook dit seizoen weer vele leerzame avonden te beleggen. In het medium film geïnteres seerden kunnen donderdagavond terecht 'in het gemeentelijk vergadercentrum aan de Abeelenstraat, waar weer vele boeiende films van stadgenoten zullen worden ge draaid. Met als leerzaam element daarbij dat men bij de Filmclub Velsen de discus sie niet schuwt. De aanvang is acht uur. UMUIDEN. De politie heeft woens dagavond omstreeks half twaalf een 24- jarige IJmuidenaar in de kraag gegrepen die nabij de Orlonweg een fiets had weg genomen. Van de diefstal was een flatbewoonster getuige die direct de politie waarschuwde. Deze kon de jongeman inrekenen op het Canopusplein. Hij bleek onder invloed van alcohol te zijn. VELSEN. Na Amsterdam en Haar lem is Velsen binnenkort de derde Noord- hollandse gemeente die de inlevering van milieugevaarlijke afvalstoffen mogelijk maakt. De commissie voor de bedrijven gaf woensdagavond zijn fiat aan een wij ziging in de verordening regelend de vuil- verwijdering waardoor voor gratis inle vering van landbouwgif en andere ge vaarlijke afvalstoffen ruimte wordt ge schapen. it de sten. een ider- haar Huis af te Bij de gymnastiekvereniging „Wijker- oog” zijn de lessen ook weer hervat. De vereniging biedt mensen van alle leeftij den onder deskundige leiding sportieve lichaamsbeweging. Inlichtingen worden verstrekt door mevrouw L. Meijer-Lub- bers, Bornstraat 31, Velsen-Noord, tele foon 02510-27789. jst in n. In tisge- uter- twee e op. a het gaan >p de >nder n de werk UMOND. De trainingen bij de volley balvereniging SBU zijn weer begonnen, er is bij SBIJ nog steeds plaats voor liefhebbers van deze sport. SBIJ heeft naast een iwedstrijdafdeling ook een da mes- en herenafdeling waar het volleybal len in recreatief verband de boventoon voert. issen iheid itend in de na een bere- ndse n de ikbe- >men haar ■ek. n het man 1977. illing per- >r de werd igen,1 e. Del (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG. Toen woensdag in het gebouw van de Raad van State de zaak van „J. H. Mulder en 229 anderen” aan de beurt kwam, bleek de naam van de eerstgenoemde Velsenaar geschrapt te zijn. In plaats van 230 mensen bleken nu nog 229 personen achter het verzoek om schorsing van de bouwvergunning te staan. De heer Mulder had zich op het laatste moment teruggetrokken. Wat bleek? Als inwoner van Velsen- Zuid helpt hij nu al jaren de bouw tegen te houden van 59 woningen van de stichting Eigen Woningbezit, terwijl hij zich gelijkertijd als voorzitter van die stichting in moet spannen voor de realisering van diezelfde woningen. Als tegenstander van dit project kan hij in zijn bestuur geen meerderheid meek rijgen, zodat hem als privé persoon alleen nog dit beroep overbleef. De heer Mulder vond het in het zicht van de schorsingszaak echter beter zijn naam van de lijst van de opposanten te halen. Mr. Karskens, woordvoerder van de gemeente, probeerde daar di rect munt uit te slaan door de voorzitter van de afdeling rechtspraak, mr. Van der Hoeven, erop te wijzen dat er op het verzoekschrift nu geen van de appel lanten meer met name genoemd werd. Hij vroeg op die grond om het verzoek niet ontvankelijk te verklaren. Tijdens de behandeling van de zaak kregen beide partijen het aan de stok over de vraag of er met een gemeente redelijk overleg mogelijk was geweest. De gemeente: „Natuurlijk”. De tegen standers: „Helemaal niet”. Volgens mr. Koeman, namens de appellanten, had het overleg waarop de gemeente doelt slechts bestaan uit een vluchtig onder houd tussen een van de appellanten en de scheidende burgemeester Reehorst tijdens diens afscheidsreceptie. Mr. Koeman: „Het is typerend voor de han delwijze van de gemeente dat dit als een echt onderhoud over zo’n belangrij ke zaak naar voren wordt gebracht”. Wethouder Meijer ontkende dat dit on derhoud op deze manier was verlopen. Na advies van de commissie financiën komt de nieuwe regeling op de agenda voor de raadszitting van 29 september. Als milieugevaarlijke stoffen worden door B. en W. aangemerkt: afgewerkte olie, chemi caliën, resten van bestrijdingsmiddelen en medicijnen. Alles kan straks in deugedelij- ke verpakking worden ingeleverd bij het bedrijf gas, reniging en water van de ge meente Velsen. B. en W. zien de nieuwe regeling als middel om clandestiene lozingen op het riool tegen te gaan. ƒ400,- boete (subsidiair 16 dagen) en 5 maanden ontzegging tegen zich eisfen voor zo’n kort autoritje. Het tweede feit in de dagvaarding, beschadiging van een gepar keerde auto, achtte politierechter mr. Atte ma niet genoegzaam bewezen en dus rijp voor vrijspraak. Het vonnis luidde: 3 maanden ontzegging van de rijbevoegd heid en de boete die in de eis werd gesteld. De mensen die in de nieuwe huizen ko men te wonen zullen volgens de klagers I SANTPOORT. De drumband van het fanfarekorps Wilhelmina heeft de kroon op vele maanden voorbereiding gezet door te promoveren naar de eerste afde ling. Op het tiende drumbandconcours van Hoogwoud kreeg ze namelijk met 216 pun ten de eerste prijs in de tweede afdeling waaraan zes korpsen deelnamen; boven dien gaf de jury de Santpoorters een eer volle vermelding. Van de in totaal 25 korp sen die in Hoogwoud in actie kwamen bleek Wilhelmina uiteindelijk de vierde plaats te bezetten. Het fanfarekorps Wilhelmina, opgericht in 1898, behoort tot Santpoorts oudste verenigingen. Er bestaat een grote belang stelling van de jeugd uit Santpoort maar ook uit Haarlem-Noord. Er kunnen nog steeds nieuwe leden voor de op woensdag repeterende drumband worden ingeschre ven. Datzelfde geldt voor het totale korps dat ’s maandags onder leiding van dirigent Jan Groot bijeenkomt. Informaties over drumband en korps kunnen telefonisch worden ingewonnen onder de nummers 023-372744, 023-371809 en 023-254792. HAARLEM. Langdurig cafébezoek had op 10 april een emotioneel vervolg voor een 23-jarige inwoner van Velsen; hij belde aan bij een „vroegere vlam van zijn vrouw” om deze „eens flink mores te leren”. De man werd in zijn woning krachtig bij de keel gegrepen; er ontstond schade aan zijn kleding en en passant werd een ruit ingeslagen waardoor de beklaagde letsel aan zijn hand overhield. Wanneer u belangstelling heeft kunt u contact opnemen met J. Bronsveld, Gij- zenveltplantsoen 23, IJmuiden, telefoon: 02550-16077. Als een van de laatste mogelijkheden stond een beroep open bij de afdeling rechtspraak tegen de afgifte van de bouw vergunning door de gemeente Velsen. Om dat zo’n zaak nogal wat tijd in beslag neemt en de stichting en gemeente aanstal ten maakten om intussen al met de bouw te beginnen, vroegen de omwonenden de voorzitter van de afdeling rechtspraak bo vendien de bouwvergunning te schorsen. 1 Met andere woorden: ze vragen de rech ter de gemeente en de stichting te ver bieden met de bouw te beginnen zolang de afdeling rechtspraak nog geen definitief oordeel in deze kwestie heeft geveld. Had 1 men deze procedure niet in werking gezet, dan had de gemeente nu al met de werk zaamheden kunnen beginnen en dan zou de uiteindelijke uitspraak van de rechter nog slechts een theoretische zaak zijn ge weest, omdat de woningen op dat moment waarschijnlijk al bijna klaar zouden zijn. Woensdag werd deze kwestie in Den Haag door de afdeling rechtspraak behan deld. Mr. Koeman, die als woordvoerder van de appellanten optrad, moemde de wijze waarop de gemeente in de loop der tijd was opgetreden op verschillende pun ten in strijd met de wet Hij verweet de gemeente de inwoners beroepsmogelijkhe den ontnomen te hebben door dit plan niet door een wijziging van het bestemmings plan, maar via een zogenoemde artikel 19- procedure die minder tijd in beslag neemt) tot stand te brengen. „Zo’n fundamentele wijziging van de situatie mag niet op deze manier tot stand komen”, aldus mr. Koe man. Zijn opponent, mr. Karskens, spre- kend namens de gemeente Velsen en de stichting Eigen Woningbezit, ontkende dat de gemeente in strijd met de wet gehan deld zou hebben. Hij vond bovendien dat de bouw van 59 woningen niet zo’n ingrij- Is een snorfiets als bromfiets aan te merken? Het was woensdagmiddag een kardinale vraag voor een 24-jarige Heems kerker die nog net in een ontzegging van een vorige veroordeling de tweewieler van zijn vrouw had gepakt. De politie hield hem op 25 maart staande op de Alkmaar- seweg. „Niet de weg op met auto of brom fiets” zo luidde de vorige veroordeling. „Een wat doorzichtige uitvlucht achteraf’, zei officier van Justitie mr. Van Riel over de misvatting van de beklaagde. „Snor fietsen zijn wel degelijk als brommers aan te merken”. Hij eiste een boete van 100,- subsidiair 4 dagen hechtenis „omdat de man toch niet geheel van schuld vrij te pleiten is”. Politierechter mr. Attema maakte er in zijn vonnis 50,- boete subsi diair 2 dagen hechtenis van Een 41-jarige Amsterdammer werd op 17 april op de Lange Nieuwstraat in IJ- muiden achter het stuur vandaan gehaald met een alcoholpromillage van 3,4. Poli tierechter mr. T. W. Attema noemde dit uniek in zijn juridische carrière. Officier van Justitie mr. Van Riel eiste 2 weken gevangenisstraf en 1 jaar ontzegging van de rijbevoegdheid voor dit „toch wel op zienbarende geval van rijden onder in vloed”. mr. Karskens. Volgens hem is dit stukje land de enige locatie waarin de gemeente Velsen momenteel kan gaan bouwen. Karskens bestreed de bewering van zijn tegenstander dat er een mooie groenstrook verloren zou gaan. Hij schatte de waarde van het verwilderde stuk grond aanmerke lijk lager. Het gaat er volgens hem meer om dat de omwonende het niveau van de huizen die aan de overkant komen niet uit kunnen staan. De stichting moet, aldus Karskens, in de gelegenheid worden ge steld om zo spoedig mogelijk met de bouw te beginnen. Wijst mr. Van der Hoeven inderdaad het schorsingsverzoek af, dan zullen gemeente en stichting onmiddellijk met het bouwrijp maken van het terrein beginnen. Men heeft al besloten niet op de definitieve uitspraak van de afdeling rechtspraak te wachten. Hoewel de kans klein is, bestaat er een theoretische mogelijkheid dat de omwonenden in laatste instantie alsnog in het gelijk worden gesteld. Als de huizen er dan al staan, zou de groep van 229 een schadevergoeding kunnen gaan eisen. De beklaagde wilde na een feestje met veel drank dolgraag nog een autorit ma ken. Deze liep evenwel uit op een botsing met een geparkeerde caravan, waarvoor de beklaagde een nogal verwarde verkla ringen gaf. Het vonnis luidde 500,- boete subsidiair 2p dagen en 7 maanden ontzeg- „nog prima te kunnen ging. 1 een alcoholpromillage van 1,39 le vert zelfs het „even wegzetten” van de auto onaanvaardbare risico’s op. Een 56-jarige inwoner van Velsen hoorde woensdag VELSEN. Met een bedrag van 245.000 was het Beverwijkse bedrijf Van Hattum Blankevoort de laagste inschrij ver bij de aanbesteding van een gemeente lijke reinwaterkelder op 29 augustus. Hier voor waren 5 aannemingsbedrijven uitge nodigd. De reinwaterkelder krijgt een in houd van 1500 m3. Het bedrijf voor gas en water van de gemeente Velsen wordt er door in staat gesteld voor zomerse ver- bruikspieken een toereikende buffervoor raad aan te leggen. De voorziening komt nabij het dienstge bouw van het bedrijf voor gas en water aan de Evertsenstraat in IJmuiden. Begin oktober wordt met de bouw begonnen. -XW- .XXXX\XXXX.XXXXXXXXXXXXxXXXXXxXxXXxxxxxXxx.xx .xxxXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX-^XXX^XXXXXXXX>*e^xWA^XXXXxXX>XxXXXXxxxXxXXxxxXXX>XXXXXXX.X»X»»XXXxXXXxsxX --.4 ft m itmhi i miiHWiititittittii Voor de strook grond tussen de Min. van Houtenlaan in Velsen-Zuid en de spoorlijn zijn woningen gepland. De bewoners van de Van Houtenlaan hebben in een procedure tegen de gemeente pogingen ondernomen de bouw op dit grondgebied tegen te gaan pende verandering teweeg zou brengen als Koeman wilde doen voorkomen. Mr. Van der Hoeven, voorzitter van de afdeling, liet echter doorschemeren dat ook hij een wijziging van het bestem mingsplan een juistere oplossing gevon den zou hebben. Op zijn vraag waarom dat eigenlijk niet gebeurd was, kon de heer Bakker, hoofd afdeling grondbedrijf en stedebouw van de gemeente, slechts ant woorden dat daarvoor de mankracht ont breekt. Een wijziging van het bestem mingsplan voor het hele gebied is nu wel in voorbereiding. De omwonenden vinden de strook grond langs de Minister van Houtenlaan onge schikt voor de bouw van zoveel huizen. Ze zijn van mening dat de grond goedkoop te krijgen was en de gemeente daarom maar tot de bouw had besloten. „Gelegenheids- planologie”, noemde mr. Koeman dat. X

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 5