In Drie Vrouwen laat Robert Altman een wereld van liefdeloosheid zien film CARRIE GRUWELIJKE ROL hacirlem filmhuizen J Het complexe verschijnsel film wordt op Festikon strategisch benaderd amsterdom Ondermaats spel Delon in knullig verhaal mpen leste is w 11^1 SISSY SPACEK MAAKT VAN I ^19.9 1 I ONGEKENDE ACTEERPRESTATIES IN WEINIG TOEGANKELIJKE ROLPRENT TV i Isolement Prolongaties ja*. t I v 14 FF/WIT T.V. likus 4k BIJ PEN P IJmuiden: n 1945 nr. 54 02550 - 1 45 1 1EO- FOON Alkmaar t 205 072-116569 voor geluidsapparatuur STEREO :R BIJ M AMPEN AJ Behalve met „MASH” en misschien zijn recente „Late Shov” met Art Camey is het Robert Altman nooit gelukt een populaire film te maken en het bioscooppubliek voor zich te winnen. Ook als hi\ een lichtere toen aanslaat als in „Thieves like us”, of „California Split”kan Altman het niet nalaten de zaken gecompliceerder te maken dan voor een komedie gewenst is. Waardoor zijn films altijd meer bij de critici aansloegen dan bij het grote publiek -lat zich gauw in de war gebracht voelt En niettemin kan men stellen dat Altman nooit een onbelangrij ke film gemaakt heeft, hoogstens moeilijke films waarover dikwijls lang nagedacht en eindeloos gediscussieerd kan worden. Q Q Q a Q Q Q Q Q Q ao a D Q a Q a Q D a D a Q a a aa c oa □□□□□□□□□□□□□□□□□□O o DODO ^□□^□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□oaoooooooooooDooooooaoaoooaoooooqtxJoaooooDoooonooooDDaDDöooaooooooooDooooaaaoooDocl T» A M WW -V ww W-W w WW WWW w WWWW-. W'V z-v W I •*-> v yl it X**W Charles Boost „Een Generatie” en„Kanal”. (ADVERTENTIE) elijk salaris en ning In Filmhuis Velsen op 14 en 15 septem ber in het kader van de Chili-herdenking „Het beloofde Land” van Miguel Littin die momenteel buiten zijn land in Frankrijk en Cuba werkt. Het Melkwoud (Zijlstraat 70, Haarlem) brengt op 9, 10 en 11 september Andrzej Wajda's beroemde „As en Diamant”, een film over de naoorlogse verhoudingen in Polen en het sluitstuk van zijn bekende Dit VNFI omvat op het ogenblik vijf werkstichtingen, namelijk Audiovisuele Dienst, Instituut Film en Jeugd, Stichting Filmcentrum, Nederlands Filminstituut en Stichting Skoop, een veelomvattend geheel van activiteiten dat door dr. J. A. Hes als directeur met grote energie, orga nisatietalent en progressiviteit beheerd wordt. Want behalve de inmiddels sterk uitgebreide filmverhuur van speciaal gese lecteerde films aan belangstellende vereni gingen, bewegen de samenwerkende insti tuten zich op de terreinen van filmstudie, filmvorming en verkenning van de geeste lijke achtergronden van dë film, houden ze onderzoekingen op audiovisueel gebied en behandelen ze de problemen op het gebied van de jeugd in verband met film en televi sie. Bovendien ressorteert de Nederlandse Filmacademie onder de Stichting Neder lands Filminstituut. Veel van die besognes zijn niet of vaag bekend aan de buitenstaanders maar ze komen jaarlijks aan het licht als het VNFI zijn eigen filmfestival houdt in het Singer complex in Laren. Dit jaar gebeurt dat voor de zestiende maal van 13 toten met 17 september met een gevarieerd programma dat er mag wezen. Daarbij zijn als uit gangspunt vijf thema’s gekozen die echter de nodige flexibiliteit bij de keuze van films niet in de weg staan. Die thema's zijn: films voor mondige mensen (met speciale aandacht voor de filmkeuring in Nederland), films die een rechtvaardiger internationaal orde voor staan (en die zich dus richten op de derde wereld), daarbij aansluitend audiovisuele media in de strijdcultuur en audiovisuele vorming in het onderwijs. Hoe deze opzet met films wordt ingevuld komt men te weten bij het doorkijken van het program ma van dit zestiende Festikon. Het debat over Filmcensuur in Neder land heeft al dadelijk op de eerste dag dinsdag 13 september plaats en begint met enige inleidingen en paneldiscussies, onder andere over de vragen „Is er behoef te aan een filmkeuring voor jongeren?” en Zeer subtiel en daardoor uiterst angst wekkend laat Altman de karakters van de vrouwen, vooral bij Pinky en Milly, verva gen en in elkaar overgaan tot tenslotte na enige ingrijpende gebeurtenissen de rollen verdeeld zijn en de drie vrouwen samen de saloon beheren met op de achtergrond de domme motorrijders die eindeloos rondjes rijden in het mulle zand achter de bar. aan te gaan met anderen, maar ook de menselijke contacten zijn kunstmatig, on echt en illusoir. Zonder duidelijke per soonlijkheid gaan de vrouwen elkaar imi teren, de rol van de andere spelen, elkaar domineren. De enige verandering in het Haarlemse filmprogramma wordt aangebracht door Palace die „Carrie” vertoont van het pas ontdekte regietalent Brian de Palma. De Palma is door zijn thriller-achtige films onmiddellijk tot opvolger van Hitchcock gekroond, een wat voorbarige onderscheiding want in zijn drie films tot nu („Sisters", „Obession” en „Carrie”) heeft de nu 36-jarige filmer met veel sterke effecten en griezelachtige verhalen gewerkt, maar tot een talent met een vaste greep op zijn i onderwerp is hij nog niet uitgegroeid. En het noemen van zijn naam in een adem met die van Hitchcock zal wel voornamelijk te danken zijn aan het feit dat Brian de Palma heel handig zijn beide eerste films muzikaal heeft laten illustreren door Bernard Herrmann, de voormalige lijfcomponist van Hitchcock. bij „carrie” kon dat niet meer omdat Herrmann toen juist gestorven was. Carrie is in wezen een zielig kind. Ze is verlegen en onhandig en wekt al gauw de spotlust op van de sophisticated meisjes op school waar zij als nieuwe leerling is ingeschre ven. Als ze na een van de eerste gymnas tieklessen onder de douche staat ziet ze bloed langs haar benen lopen en als ze gilt van angst omdat ze onbekend is met het verschijnsel menstruatie, wordt ze hele maal de risée van de school. De onbekend heid met de „facts of life” heeft ze aan haar moeder te danken die lichtelijk gods dienstwaanzinnig is en weigert met haar dochter te praten over de functies van het lichaam. Na haar douche-avontuur waar bij haar lieve medeleerlingen haar met maandverband bekogeld hebben, wordt Carrie in bescherming genomen door de klasselerares die de andere meisjes straft Tegen het slot schijnt Altman greep te verliezen op het ingewikkeld geconstru eerde verhaal en neemt hij soms zijn toe vlucht tot sensationele gebeurtenissen om het spel tussen de vrouwen te kunnen continueren tot het bittere eind. Maar on veranderd blijft zijn ironische kijk op een bepaald soort Amerikaans leven met zijn pre-fabric*ted maaltijden, zijn imitatie van de glamourfoto's uit de damesbladen, zijn massacultuur en clichés, zijn onecht heid en zijn liefde'oosheid. Misschien is die hele gang van zaken niet eens alleen maar typerend voor Amerika en komt ook el ders een verdorde samenleving voor waar van in zijn film de droge Californische woestijn als metafoor k«n dienen. Altmans „Drie Vrouwen” is geen opge wekte film. In het begin werkt hij als een verkillende wind, vooral ook omdat zijn wereld van liefdeloosheid en onpersoonlij ke verhoudingen zeer reëel en herkenbaar is en het pessimisme van de filmer voort durend gevoed wordt door de werkelijk heid. Zijn legendarische faam om met acteurs om te kunnen gaan wordt in deze film met ongekende spelersprestaties voortgezet. In de eerste plaats van Shelley Duvall als de perfecte Milly Lammoreaux, haar zesde filmrol voor Altman en vervolgens van Sissy Spacek, bekend uit „Badlands” en uit „Carrie” (nu te zien in Palace, Haar lem). Maar ook in de bijrollen zitten voor treffelijke typeringen die het kijken naar „Drie Vrouwen”, ondanks de mistroostige sfeer van de film tot een voortdurend genoegen maakt. Ook al omdat Altman in zijn ironie het wapen van de humor niet geheel ongebruikt laat. moet spelen in een Latijns-Amerikaans land. De betrokken diplomaat krijgt te maken met de leider van een guerrilla- organisatie (Per Oscarsson), een corrupte poütiekapitein (Christopher Plummer) en de dictator van het niet genoemde Zuid- Amerikaanse land (Fernando Rey). Wat tot spannende situaties aanleiding geeft. In City 2 gaat de elders op deze pagina besproken opmerkelijke film van Robert Altman, ”3 women” en in Kriterion is "Hart van Glas” ingezet, een film van Werner Herzog, een van de vooruitstreven de Duitse filmers C’Jeder für Sich ind Gutt gegen alle” "Kaspar Hauser”). "Herz aus Glas” wordt gespeeld door zich als marionetten gedra gende acteurs die echter moeten spelen als onder hypnose. Het uiterst gecompliceer de verhaal begint in Beieren in de 19e eeuw. In het dorp dat zijn bestaan dankt aan een glasfabriek is door het overlijden van de uitvinder van het robijnglas een noodsituatie ontstaan. i/oorzien van twi /oor regeling var gescheiden per Ie signaal/ruisver itiebereik 20 volutie (authentieke en ook ontleend aan „October”) met journaalopnamen en pri- vé-filmpjes uit de Czaristische tijd tot een fascinerend stuk geschiedenis. Een triomf tegelijk vopr wat toen al bewaard is geble ven aan kwetsbaar filmmateriaal en een krachtig pleidooi voor het in stand houden van filmmusea, cinematheken en filmar chieven. De slotdagen, vrijdag en zaterdag die aan de audiovisuele-media gewijd zijn, brengen behalve informatie over het ge bruik van de middelen bij het onderwijs, enige gerenommeerde tv-films uit Enge land („Winstanley”), W. Did. (Beroepsver bod”), de VS. („Grey Gardens”) en Honga rije (o.a. „Negen Maanden”). Verder uit Nederland enige Amsterdamse Stadsjour nalen en de film over de sluiting van de Limburgse mijnen, „Kompel, je bent weer nodig”. verworven vriendin mag komen inwonen in-haar piepklein flatje. Er vallen deze week vier premières te melden uit Amsterdam. Alhambra ver toont een uiterst knullig en rommelig ge maakte film van José Giovanni die wel meer middelmatige politiefilms op zijn naam heeft staan. Ditmaal had hij Alain Delon als producent en ze noemden hun gezamenlijk produkt "Comme un Boome rang" of in goed Nederlands "Boemerang. Uit dit niet volledige overzicht wordt het wel duidelijk dat Festikon niet zo maar een filmfestival is, niet in de eerste plaats een soort showroom van nieuwe films, maar een strategische benadering van het complexe verschijnsel film dat zich niet meer langer uitsluitend afspeelt binnen de muren van een bioscoop. Men kan in La ren kijken, luisteren, beter begrijpen en een overzicht krijgen van de neven-ver- schijnselen die zijdelings door de bios coopfilm worden opgeroepen. Iets heel an ders dus dan Cannes of Berlijn of Venetië I of zelfs Arnhem. .1 s-ontvanger. xiel met 44 cm. liddel van Quick geluid. 7 toetse triologie die begon met de verzetsfilms suze. Uitgevoerc eving met geej In de prolongatielijst komt Roxy voor met voor de tweede week „The last Ty coon” en in de nachtvoorstellingen met „The Great Catsby” eveneens een roman van Scott Fitzgerald die ditmaal een za- ken-„tycoon” uit de jaren dertig beschreef. Lido blijft een tweede week bij „Speed- track”, waarbij opnieuw de nachtvoorstel lingen van „Rolls Royce Baby” aardig aan sluit. In Luxor ook een prolongatie: „Slapshot” met Paul Newman die boven dien in „The Sting” naast Robert Redford is te zien, een film die door Studio gepro longeerd wordt. Waarna als bijzondere nachtvoorstelling nog „Topaz” van Hitch cock genoemd moet worden die in Frans Hals gaat, verder „The last Train from Katanga”, een film over huurlingen in een Afrikaans oorlogsconflict (regie Jack Car diff) in Palace en in Studio, tegelijk gel dend voor maandagavond „Story of Sin” van Walerian Borowczyk een film die deze na lange afwezigheid in Polen maakte. Een nogal melodramatische geschiede nis van een jonge vrouw uit de beste krin gen die verliefd wordt op een getrouwde man, het kind van hem doodt en daarop gechanteerd wordt door een misdadigers- bende die haar doden als zij de man van haar liefde wil redden. Met mooie romanti sche beelden maakt de Frans-Poolse fil mer er een fraaie kijkfilm van waarin minder erotiek voorkomt dan in zijn vroe ger werk („La Béte”, „Contes Immoraux”). Voor de jeugd de Nederlandse film „De Robings en het Robot-complot” in Palace I en een Popey-programma in Studio. waardoor de afkeer tegen de niet bijzon- der knap uitziende Carrie (Sissy Spacek) alleen maar toeneemt. De klas zint op wraak en krijgt daartoe de gelegenheid op het schoolbal, voor wel ke gelegenheid ze Carrie gekoppeld heb ben aan een jongen die zij in stilte bewon dert, waarna beiden na een vervalsing van de stembiljetten uitgeroepen worden tot het mooiste paar van het bal. Tijdens de huldiging wordt een boven het podium aangebrachte emmer met bloed over Car rie uitgestort. Het wordt Carrie’s beurt om wraak te nemen. En nu komt er een grote omme keer in de film. Want tot nu toe is er alleen maar sprake geweest van een wat truttig meisje dat op school haar draai niet kan vinden, maar De Palma schakelt nu over naar de „horror”. Hij rust Carrie nogal onverwacht uit met bovennatuurlijke krachten en wat ze daarmee aanricht, eerst in de zaal waar het schoolfeest nog luidruchtig voortgaat, dan bij moeder thuis die ontdekt een duivelskind gebaard te hebben, Gods straf voor haar moment van vleselijke hartstocht, dat laat zich met geen pen beschrijven. Met Carrie’s bloedige hand die boven haar graf uitsteekt, een droombeeld van een der nog resterende leerlingen, eindigt dan dit gruweldrama dat zo intrigerend inzette. Wie van het genre „Exorsist” houdt moet zeker gaan kijken vooral om dat Sissy Spacek een boeiende actrice is (zie de bespreking van „Drie Vrouwen”) en de moeder gespeeld wordt door Piper Lau rie die voor het eerst na 15 jaar toen ze haar carrière van pikante meisjesrollan afsloot, weer op het witte doek verschijnt in de moeilijke moederrol. in de titel genoemd worden, elkaar en beïnvloeden op een dramatische manier eikaars leven. Uitgangsvermog Ohm, 20 Hz-20 >n Loudness sch< ,1 uiting voor wee weede recorder, litgang Gescheii lappen van 2 dB Daar is allereerst Pinky (Sissy Spacek), een jong onervaren meisje uit Texas dat als leerling-verpleegster aangenomen is in het revalidatiecentrum en in haar toekom stig werk ingewijd wordt door Milly (Shel ley Duvall), een wat ouder meisje dat zó uit een schoonheidsadvertentie schijnt wege- lopen en dat in de valse veronderstelling leeft dat iedere man haar begeert. Pinky Terwijl zijn „Buffalo Bill and the Indi ans” op het ogenblik moeizaam roleert in onze bioscopen, wordt de nieuwste film van deze onvermoeibare en eigenzinnige individualist hier al ingezet en opnieuw is men geneigd (met enig voorbehoud) van een meesterwerk te spreken als een derge lijke omschrijving niet tegelijk op een groot deel van de bioscoopbezoekers af schrikwekkend zou werken. „Drie vrouwen” heet de film die op het Festival van Cannes dit jaar zeer lauw ontvangen werd, vooral ook omdat de ver toonde Engelse versie niet ondertiteld was en dus voor de meeste Franse bezoekers ontoegankelijk bleek. Wat ze waarschijn lijk ook voor de meeste andere bezoekers is geweest want zelden heeft Altman zijn toeschouwers voor zoveel raadselen en in terpretatiemogelijkheden geplaatst als dit keer. De tierde vrouw die in het begin spora disch, op de achtergrond blijvend in het beeld Kjmt is Willy (Janice Rule), de sa- loon-houdster in Dodge City, samen met haar man, een verlopen ex-stuntman uit het filmbedrijf. Willy vult haar vele vrije uren met het maken van mozaïek-achtige decoraties, vooral voor zwembaden en ver- De zoon van de fabrieksdirecteur doodt zelfs een jonge maagd om uit haar bloed robijnglas te maken. Als dat niet lukt steekt hij de fabriek in brand en op dat zelfde ogenblik heeft de herder Hias die in de toekomst kan zien en teruggetrokken leeft in een volle herberg het ene visioen na het andere. Hij voorspelt onder meer de Eerste en Tweede Wereldoorlog. Zijn raadselachtige woorden brengen hem in de gevangenis en als hij zich daarna terug trekt in de hem vertrouwde bossen zegt de fabrieksdirecteur: „Jij bevalt mij, jij hebt een hart van glas.,, een moeilijke film die je geduldig en aandachtig over je heen moet laten gaan om er de diepzinnige bedoeligen van te kunnen peilen. Enkele jaren na de oorlog Om precies te zijn op 10 april 1948 werd het Nederlands Filminstituut opgericht, een door overheid en Bioscoopbond gesubsidieer de instelling die het als haar taak zag „de voorziening in de behoeften van verenigingen met een cultureel, sociaal, opvoedkundig of ander maatschappelijk doel aan filmverto ningen, vallende buiten het terrein der normale bioscoopvoorstellingen”. Eerste voorzitter werd oud-minister prof. dr. G. van der Leeuw die als Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen in het kabinet-Schermerhom tussen 1945 en 1948 zoveel belangrijk cultureel werk in herrijzend Nederland tot stand had ge bracht. Wat begonnen werd als een soort toeleveringsbedrijf van artistiek verant woorde films aan allerlei verenigingen die daaraan behoefte hadden, is m de dertig jaar van zijn bestaan uitgegroeid en door fusies opgenomen in een geheel dat zich nu het Verenigd Nederlands Fil minstituut noemt. „Wat te zeggen over de verkapte filmkeu ring van volwassenen via het wetboek van Strafrecht (de „50 plaatsen-regel” van Van Agt?)”. Een complicatiefilm van „geknip te”, dat wil zeggen verboden filmfragmen ten uit het verleden en gedeelten van een of meer omstreden films illustreert een en ander. Waarna besloten wordt met de ver toning van „La Béte van Walerian Borows- zyk een erotische speelfilm. De dag wordt geopend met de vertoning van drie animatiefilms van de onlangs overleden, in Engeland en Canada wer kende cineast Peter Foldes, namelijk „A short Vision”, „Hunger” en „Metadata” en is dan verder tot de discussie over filmcen suur gevuld met films (voor „mondige” mensen) als „Next Stop to Greenwich Vil lage” van Paul Mazurski, „Tijd voor de Dood”, een film over euthanasie van Wou- ter van Praag, „Een Tijd van Leven” van de Zweed Gun Jönsson, „Fleurs du Miel” van Claude Faraldo en „Jonas” van de Frans-Zwitser Alain Tanner. Het thema „Naar een rechtvaardiger in ternationale Orde” wordt verduidelijkt met films uit India, onder meer met een première voor Nederland, „Company LTD” van de befaamde Satyajit Ray, een film over Marokko, een documentaire over het huidige Peru en een reportage over Turkse gastarbeiders in Berlijn. Het alge meen gehouden avondprogramma bevat behalve het al bekende „Face to Face” van Ingmar Bergman en de première van de Zweedse speelfilm „Metamorphosis” van Ivo Dvorak naar verhalen van Franz Kafka. Meer films over de derde wereld lopen 300000ö°0000000000000000000000000000000000a0000cic gelijktijdig in een andere zaal van het Singer complex, zoals „The Lawbreakers” over het optreden van de Zuid-Afrikaanse politie tegen rebellerende jongeren, „The Killing of Uganda” over Idi Amin en een satyre van twee jonge Westduitsers die de zaken op hun kop zetten en het rijke, geïndustrialiseerde Afrika ontwikkelings hulp laat bieden aan het arme, achterge bleven Europa. „Rassenonlusten in West falen” en „Ontwikkelingsproject Winter feld” zijn de titels van deze fantasie over de omgekeerde wereld. Revolutionaire films zijn er in de loop der jaren voldoende gemaakt om met een kleine keuze eruit een hele dag te kunnen vullen. Uiteraard veel Russische films van Eisenstein („Potemkin”) en Pudovkin („De Moeder”), maar ook werk uit West-Duits- land („Hauptlehrer Hofer”) en Polen. Bijzonder boeiend is in deze reeks „Tien Dagen die de Wereld deden wankelen”, waarmee niet bedoeld is de film „Oktober” van Eisenstein die ook wel met eerstge noemde titel werd aangeduid, maar een historische compilatiefilm van de Engels man Norman Swallow en Eisenstein’s me dewerker Grigori Alexanderdrov. Zij combineren beelden van de Russische Re- Hoewel, de eerste helft van „Three Wo men” blijft heel overzichtelijk en heeft de duidelijke opzet een Amerikaanse samen leving te tonen die ten onder gaat aan uniformiteit in leef- en praatgewoontes, aan denkclichés en aan contactarmoede. Plaats van handeling is onder meer een instituut voor geneeskundige baden voor ouden van dagen met rugklachten en ge- wrichtsreumatiek, ergens in een uitgestor ven deel van de Californische woestijn. Andere decors zijn een motel waar een deel van de hulpverpleegstertjes van de inrichting zijn ondergebracht en een triest vermaakscentrum in de stijl van een wild- west-stadje (het heet dan ook Dodge City) waar de jongens uit de omgeving vertier komen zoeken in een bar annex terrein voor motorcross en een schietbaan. Ver der is er de troosteloze uitgestrektheid van de woestijn die de kleine samenleving af sluit van de rest van de wereld. In deze omgeving ontmoeten de drie vrouwen die Shelley Duvall als Millie en Janice Rule als de schilderes en barkeepster Willie in „Three Women”. wordt onmiddelijk door Milly’s zelfverze- raadt in sado-erotische muurschilderingen haar obsessies en teleurstellingen. Geïso leerd in hrt woestijndorp, zonder eigen identiteit en onbeviedigd door het leven, proberen de vrouwen wanhopig relaties ***.:-. kerdheid en onberispelijk uiterlijk gefasci neerd en dingt naar haar vriendschap wat er uiteindelijk toe leidt dat zij kamerge noot mag worden en bij haar met moeite Delon speelt een groot zakenman met ■een duister verleden, dat door de sensa- tiepers opgehaald wordt als zijn zoon na overmatig druggebruik in een vlaag van waanzin een politieagent heeft doodge schoten. Eerst denkt Delon de zaak met het nodige geld te kunnen stoppen, maar hij vindt een keiharde officier van justitie tegenover zich en als dan bovendien be kend wordt dat hij vroeger zelf een tijd in de gevangenis gezeten heeft, ziet het er slecht uit voor zijn berouwvolle maar schuldige zoon. het gebied van Dan neemt Delon enige machtige onder- groeiende orga- wereldfiguren in de arm en er wordt een ar branche. ontsnappingspoging ondernomen die in erwegend jonge toverre slaagt dat Delon en zoon de Itali- in een prettige lanse grens per auto en hollend over net verdere groei niemandsland bereiken. De laatste beel- ien zijn vertraagd wat er wel op zal dui- len, dat de politie die per helicopter de tchtervolging heeft ingezet, vanuit de loogte dodende schoten gelost heeft Maar le uitkomst zal weinigen interesseren, standig warmte- daarvoor zijn de figuren te bedacht en an woningbouw- «belangrijk, waardoor zelfs het spel van Jelgn met naast hem Charles Vanel als en in het vak vergrijsde advocaat Carla rravina als zijn tweede vrouw en Pierre ïaguelen als de ondeugende zoon bene- en de middelmaat blijft Dan kunt u uw Een andere, beter gemaakte thriller ver- ie direktie van jont Cinema dat ”De Opdracht” op het nadere inlichtin- rogramjna heeft genomen, een film naar e roman van het schrijvende echtpaar afdeling perso- ter Wahlöö en Maj Sjöwall, van wie de tan inmiddels overleden is. ”De Op recht” gaat over een diplomatieke missie It Zweden, die een bemiddelende rol Scène uit The Story of Sin van Borovczyk, die in de nachtvoorstelling van Studio gaat. W*W***fc

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 15