knelpunten schrijvende lezers [zeepost f 19,50 na 1 november I Harmonieus modefestijn bij Koster Boutique ■ir Twee modellen van Kazazian uit Parijs te vinden in de herfst- en win tercollectie van Koster Boutique. Links een wit wol len jurkje met in geweven zwart witte motieven en voorzien van een wollen tres; rechts een avondcreatie van mousseline de soie, waarvan het voorpand en de mouwen zijn be zaaid met „bril- jantjes boek op wegen 1 puzzel vein de wek ■1 i prijswinnaars i §3 bdvwmatrah KUI’JI leverbaar HSR I Hoe oud is Louis? 2 GROOT AUTOBOEK Fietsbaan Velserbroekpolder Wilde tuin IW Wist u dat wij gratis I |T uwgordijnen op maat maken, ook velours. 23 VARIA 19 7 7 SEPTEMBER VRIJDAG 9 22 door Bé ter Maat n showroomaanbiedingen 1 2 Rob de la Rive Box 3 Van koets tot stroomlijn Verkrijgbaar in de boekhandel. 1 k-.V I Veiligheid in huis fev. V 9-17 uur Nijverheidsweg 27, Haarlem. Tel. 023-319120. r modejournaal - Door middel van honderden foto's, deels in kleur, een uitstekend beeld van de geschiedenis van de auto. Een must voor de autoliefhebber. met zeer grote kortingen Larex keuken, lang 3.60 m. Donker massief eiken keuken in hoekopstelling. Naturel massief eiken keuken voor een keuken van 2.20 x 3.00 m. K MOOIER dan ooit! Zo zou ik kort maar krachtig de herfst- en wintercollectie van Koster Boutique uit Haarlem willen om schrijven, die zij in het Zandvoortse hotel Bouwes ten tonele voerde. Met mijn karak teristiek werd, zoals ik na afloop bemerkte, van harte door de aanwezige dames en heren ingestemd. Hun enthousiasme uitte zich in een oprecht gemeend, langdurig applaus. Niets is op dat moment plezieriger voor de „schuldigen” aan de inkoop van zo’n hartverwarmende collectie. L ROMEN - 3ussum ISBN 90 228 4044 1 Alle keukens volledig met appa ratuur. 4 Junckers badmeubel inclusief wastafel, breedte l. 80 m. 5 Groot rond bad met een doorsnede van 2.00 m. 13 20 17 26 33 37 43 50 ■HH 56 63 68 75 74 R (ADVERTENTIES) (ADVERTENTIES) ©0 bij Den Oever i (ADVERTENTIE) rij en PUZZEL NUMMER 36 Horizontaal: 1. oneer; 7. rebellie; 13. ogenblik; 14. zwaardwalvis; 15. vaasje; 16. Engelse titel; 17. reeds; 18. bijbelse naam; 19. nachtvogel; 20. selenium (afk.); 22. naar aanleiding van (afk.); 24. gezet; 26. vadsige; 29. kussenvulling; 31. rustig; 33. partij in rechtsgeding; 35. raad; 36. volk; 37. de oudere (afk.); 38. tweetal; 40. onverstan dig; 41. spil; 42. vijandeUjke inval; 43. goud (Frans); 45. meisjesnaam; 46. Europeaan; 48. Frans peroonlijk voornaamwoord; 50. sluier; 52. pijn; 54. uitheems zoogdier; 56. rivier in Duitsland; 57. plaats in Drente; 59. water bij Denemarken; 60. schel; 61. kost bare stof; 63. dus (Engels); 65. kerkelijke straf; 66. bijbelse naam; 67. van het lopen de jaar (Lat. afk.); 68. internationale trein (afk.); 70. transportonderneming (afk.); 72. eerste vrouw; 73. inhoud (afk.); 74. aan stoot geven; 75. vorm van groeten. Prijswinnaars puzzel nummer 35 25,-: Zr. C. Timmers, Hazepaterslaan 24, Haarlem, ƒ25,-: Mevr. A. v. Gulik-Mande- maker, De Ruyterstraat 130, IJmuiden. 15,-: L. J. v. Hulst, Vogelenzangseweg 302, Vogelenzang; mw. H. C. Fernhout-v.d. Hoek, Valckenhoeflaan 43, Santpoort. 10,-: F. Kuipers, Waddenstraat 140, Haar lem; J. P. Ros, De Olmen 14, IJmuiden. i I I i l i t I I I De door u gestelde vraag, mevrouw Ta- dema, hoe oud Louis nu wel is, kan ik wel beantwoorden. Hij is om en nabij de zestig jaar. Hij was als verkenner in het nationa le kamp te Wassenaar, dat in het begin van de jaren dertig werd gehouden. Laten we veronderstellen in 1932. Louis was toen ongeveer vijftien jaar en werd dus om streeks 1917 geboren. Zijn overgrootmoe der is volgens uw berekening in 1799 gebo ren. De kozakken waren in 1813 in Haar lem en daarom heb ik haar geboortedatum maar drie jaar opgeschoven. In 1917 was zij dus 118 jaar oud. Over het raadsel van haar ouderdom geeft Louis echter zelf het antwoord: „Zij werd niet ouder!” We moe ten wel vaststellen dat zijn beide voor moeders biologisch topprestaties hebben geleverd. WAARMEE WERDEN WIJ zoal geconfronteerd? Wel, volkomen passend in deze snelle tijd zijn zonder meer de tricot-combinaties, bestaande uit rokken met blousons of 7)8 mantels met soms een bontkraag als extraatje. Deze pakken zijn bij- wijlen aan te vullen met een pantalon en veelal nog voorzien van de zo modieuze jumper met grote afstaande col. Lanvin, René Véron en Tricosa zijn onder andere de namen die u op de griffes van deze kostelijke outfits zult ontdekken. FRAAIE ZUIVER WOLLEN mantels en regenman tels met warme voering zag ik voor u in een grote verscheidenheid. Pakjes en mantels van het sinds enige jaren zo populaire alcantara waren er in bijzon der mooie kleuren. Waarom men echter de naam alcantara door delpage moest vervangen is mij niet recht duidelijk. Degenen die terecht blijven volhou den dat er niets boven een natuurprodukt gaat, kiezen dan nu beslist voor een mantel van het soepelste aniline dat men zich maar wensen kan. Aniline is leer dat glanst als satijn. Ik ben ervan overtuigd dat er heel wat dames zijn die zo’n zwierig model van roestbruin „satijnleer” met een prachtige ingeverfde vossekraag bovenaah hun verlanglijstje hebben ge zet Manlief zal er met niet minder bewondering naar F. MOERBEEK, Overveen Vertikaal: 1. schouwburgplaats; 2. klein vertrek; 3. inhoudsmaat (afk.); 4. deel van de dag; 5. monster; 6. maanstand (afk.); 7. dubbelklank, 8. valse haardos; 9. bewijs van verdriet; 10. spil; 11. muurholte; 12. klein kind; 21. plaats in Duitsland; 23. ton; 24. afsluiting; 25. schaakterm; 27. nakome lingschap; 28. gelofte; 30. siertorentje; 31. toiletartikel; 32. meisjesnaam; 34. bouw val; 36. ijverig; 39. gewicht; 40. aanwijzend voornaamwoord; 43. militaire rang; 44. strafwerktuig; 45. indien; 47. stapel; 48. metaal; 49. deel van Nederland; 51. imperi um (afk.); 52. schapenhaar; 53. plaats in Gelderland; 55. kledingstuk; 57. interest; 58. leerling (Frans); 60. golf; 62. afgesto ken stuk gras; 64. ijzerhoudende aarde; 67. plaats in Overijssel; 69. landbouwwerk- OPLOSSING PUZZEL NUMMER 35 Horizontaal: 1. klopgeest; 4. eland; 7. genie; 8. pasta; 9. ronde; 10. arg; 11. romig; 12. ked; 14. eend; 15. stop; 18. ram; 19. Oeral; 21. alt; 23 bleek; 24. Ringo; 25. knoet; 26. enorm; 27. Euromarkt. Vertikaal: 1. klaar; 2. energie; 3. toendra; 4. esperantist; 5. alsem; 6. draagriem; 7. grondel; 10. amandelboom; 12. kangoeroe; 13. oprecht; 16. remedie; 17. stakker; 20. rondo; 22. spro. NASCHRIFT REDACTIE. Om aan alle berekeningen en gissingen een einde te maken - de verhalen van grootmoeder Mo lenstraat waren boeiend en opwindend, maar verschrikkelijk onbetrouwbaar. Zo als alle verhalen van boeiende vertellers, wanneer men er tenminste (volkomen ten onrechte) de telmachien bij gaat halen. Geld, waardepapieren en andere kost baarheden - waar laat u ze in huis? In de linnenkast of onder uw bed9 De Zupa Do2-kluis biedt meer veiligheid Als een echte kluis (180 kg) beschermt hij uw kostbaarheden tegen brand en dietstal Voor minder dan 1 1000- Minister Westerterp heeft op 3 septem ber in Den Haag een vrije fietsbaan ge opend. Waar blijft Haarlem? Van de op het wegdek geschilderde fietsen heb je maar weinig bescherming, zelfs al zijn ze duim dik aangebracht. E.J. ENGERINGH, Haarlem. s. Openingstijden A—5 J alle werkdagen zaterdag 10-16 uur 27,50 dit een juist uitgangspunt is, wordt hier mee nog niet beantwoord. Het is zoiets als welvaart en welzijn. De woningnood van eigen inwoners lijkt ons het enige echte doorslaggevende argument te zijn en dat staat tegenover het verloren gaan van een fraai open gebied. j j v d. PUTTE, IJmuiden. P. F. TUKKER, Santpoort. Niet op voorhand willen wij ons tegen woningbouw in de Velserbroekpolder ke ren, want daar is dit onderwerp teveel omvattend en de woningnood te schrij nend voor. Om dezelfde redenen willen wij ons ook niet achter de brief van de Stich ting Santpoort opstellen. Wel willen wij graag wat zinnige opmerkingen plaatsen tegenover de argumenten van de heer Kraetzer in zijn repliek aan de bovenge noemde stichting. Deze argumenten „de Velserbroekpolder heeft geen waardevolle grond” en „is uit landschappelijk oogpunt ook niet zeer aantrekkelijk”, vinden wij baarlijke nonsens. Hoe is het mogelijk dat deze volksvertegenwoordiger zich zo bar baars kan uitlaten over dit schitterende ruime weidegebied met zijn prachtige vo gelstand. Heeft hij dat nog nooit gezien en gehoord? En dan zijn visie over het afge ronde dorp. Dit lijkt ons meer een dubbel- dorp te worden. Bovendien zou Santpoort, in de loop der eeuwen ontstaan, in de jaren zeventig plotseling zijn juiste vorm krijgen door betonnen huizen; liefst nog in etage- bouw? Wij dachten dat de heer Kraetzer met deze argumenten het oplossen van de woningnood een slechte dienst bewijst. Zijn andere argumenten, onder andere „het op peil houden van het bevolkingscij fer” lijken van meer objectiviteit te getui gen. Maar worden de voordelen hiervan niet meer gevoed door gedachten van eco nomische en materiële aard? De vraag of kijken. Datzelfde geldt trouwens ook voor een muis grijze breitschwanz mantel en een donkerbruin nerts pak met cognackleurige ge'ïncrusteerde streepjes. BUITEN DE LUXUEUZE verlangenssfeer, doch zeker even begerenswaard, vallen de wollen en zijden tricot jurkjes in effen en met gloedvolle dessinerin- gen. Daarnevens attendeer ik u op de uitstekende collectie rokken, blouses, jumpers en vesten waarmee weer de leukste combinaties zijn te creëren. En het wordt helemaal een allerplezierigste bezigheid als u weet dat men bij Koster Boutique eveneens erg fraai weet te spelen met mode-bijous, shawls, tassen, hoed jes en de nu zo en vogue zijnde petten. maar een rijstrook Haren en de afslag Verkeersbeperkende Kadqksplein 1, Pakhuis 48, Amsterdam Tel 020 - 267873,2745.10 tuig; 71. Frans onbepaald voornaam woord; 72. eerstgenoemde (afk.); 73. in oprichting (afk.). Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, dienen uiterlijk woensdag a.s. in ons bezit te zijn. Indien per post wordt ingezonden als volgt adresseren: „DAMIATE PERS B.V.”, POSTBUS 18, IJMUIDEN. u eveneens uit de collectie van Kos ter Boutique, (ui terst links). DEN HAAG/DRIEBERGEN (ANP). Hier volgt het overzicht van werkzaamhe den op de Nederlandse wegen die het verkeer in de periode van morgen tot vol gende week vrijdag kunnen hinderen. Haarlem-Alkmaar: In de Velsertunnel wordt het verkeer afwisselend door een van de tunnelbuizen geleid. Afsluitdijk-Heerenveen-Drachten: baanversmallingen Kornwerderzand. Assen-Groningen: beschikbaar tussen Groningen-Z uid maatregelen. Amersfoort-Zwolle: ter hoogte van Nun- speet en ter hoogte van Hattum maar een rijstrook beschikbaar. Amsterdam-Amersfoort: tussen Muiden en Naarden op elke rijbaan een rijstrook afgesloten. Snelheidsbeperking en inhaal- verbod voor vrachtwagens. Den Haag-Utrecht-Arnhem-Duitse grens: van tijd tot tijd maar een rijstrook beschikbaar tussen Waddinxveen en Bo degraven. Overdag bij Leersum maar een rijstrook beschikbaar. Op de brug over de IJssel in de gemeente Arnhem en Wester- voort afwisselend een rijstrook afgesloten. Breda-Rotterdam: meer verkeersbeper kende maatregelen in verband met lang durige werkzaamheden. Rijswijk-Rotterdam: wegversmallingen en rijstrookafsluitingen ter hoogte van Kleinpolderplein. Den Bosch-Eindhoven: voor elke rich ting maar een rijstrook beschikbaar bij Vugt. Utrecht-Den Bosch: rijbaanversmalling en rijstrookverleggingen op de Waalbrug bij Zaltbommel. Emmeloord-Lemmer: rijbaanverleggin- gen bij Lemmer en Bant. Utrecht-Nieuwegein: rijbaanversmal ling en omleiding ter hoogte van de Jut- phaase brug over het Amsterdam-Rijnka- naal. ^dert 1849 Gierstraat 52-56 - Haarlem - Tel 023-3129 92 Van een volkstuincomplex in Santpoort wordt een lid verwijderd, omdat haar tuin in disharmonie is met het complex. Voor alle partijen een moeilijke zaak. Ook de liefhebberij als geheel verliest eraan, voor al door de negatieve aspecten van de publi citeit. De vraag naar het gelijk is vrijwel niet te beantwoorden, zeker niet van een afstand. Wat opvalt, ook van veraf, is dat het gemak waarmee de jurerende meneer uit Den Haag meent dat de betrokkene maar naar een stukje vrije grond moet gaan. Nou, misschien is dat er nog wel in Velsen. In andere gemeenten lijkt mij dat erg moeilijk. De stelling draagt in geen geval iets bij tot een oplossing van het probleem (wat veel meer mensen dan al leen mevrouw Voortman raakt) als zoda nig. Helpen streven naar een aanvaard baar compromis was misschien niet de taak van de jury volgens haar opdracht, maar was zeker meer dienstig geweest aan de liefhebberij. M. C. HOREMAN, Haarlem. Met de volgende schepen kan zeepost naar de hieronder vermelde landen wor den verzonden. De data, waarop de corres pondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië ms. „Cap San Lorenzo” 13 september; Brazilië ms. „Cap San Loren zo” 13 september; Canada ms. „C.P. Tra der” 13 september; Israël ms. „Iris” 9 sep tember; Japan ms. „Rhine Maru” 8 sep tember; Kenya, Oeganda, Tanzania ms. „Korshamn” 13 september; Ned. Antillen (Aruba, Bonaire, Curasao) ms. „Cordillera Express” 9 september; Suriname ms. „Hercules” 12 september; Ver. Staten van Arperika ms. „Mosel Express” 8 septem ber, ms. „American Arrow” 8 september, ms. „Atl. Cognac” 13 september; Zuid- Afrika (rep.) ms. „Juventus” 8 september; St. Maarten ms. „Flevoland” 12 sep tember. Bijdragen voor onze rubriek „Schrijvende lezers” dienen aan de volgende voorwaar den te voldoen: maximale lengte van 250 woorden. Inci denteel kan de redactie overschrijding van deze limiet toestaan, namelijk wan neer zij meent dat het onderwerp van een bepaald ingezonden stuk dit recht vaardigt. ondertekening met naam en woonplaats. Daarnaast moet aan de redactie het vol ledige adres bekend worden gemaakt. anonieme brieven worden niet geplaatst. geen persoonlijke aanvallen. De inhoud van brieven mag niet kwetsend, grievend of beledigend zijn. Lezers doen er goed aan hun telefoonnum mer aan de redactie op te geven, zodat deze snel contact kan opnemen, bijvoorbeeld over bekorting van de brief. Lezers zonder telefoon kunnen de redactie meedelen te gen bekorting geen bezwaar te hebben. Indien zij dat niet doen, wordt, in het alge meen gesproken, een te lange brief gere tourneerd. HET AVONDGEBEUREN IS in de mode immer een zeer uitgebreide aangelegenheid. Voor de feeste lijke huisparty is net zoveel aantrekkelijks als voor het grand-gala. Opmerkelijk bij de avondkleding is, dat taft en vooral moiré helemaal in het modebeeld zijn teruggekeerd. In het bijzonder zal het pikante geruis van het romantische moiré bij veel mannen de veelbetekenende blik van oh-la-la in hun ogen doen opflikkeren. Nou, en dat mag dan ook best als dat een heerlijke zwarte moiré-creatie betreft met een volant aan de rok en verder hier en daar nog voorzien van die kostelijke romantische ruches. Ruches, die we overigens weer tegenkomen bij een speciaal voor de Koster Boutique gemaakt ontwerp. Het werd een lange zwart fluwelen cape met interieur en langs de rand ruches van satin duchesse waaronder een lange zwarte moiré zijden japon. Onder een ingehouden, doch vrolijk klokgebeier besloot een in wit kant gehulde bruid dit modefestijn. EEN FESTIJN WAS DEZE half jaarlijkse presenta tie van Koster Boutique zonder enige twijfel. Een voortreffelijke collectiekeuze uit de beste huizen, waarin de in zwang zijnde verfijnde kleuren volledig tot hun recht kwamen, terwijl bovendien het een en ander met de juiste accessoires perfect werd gecom bineerd. •ir Fraai gebreid wollen complet van het Parijse huis René Véron, V Speciaalzaak in gordijnen en vitr jyes Kleine Houtstraat 42 Haarlem. Tel 023-323925 - - s Maandags gesloten Haarlems Gordt jnenhir 5 6 9 10 12 41 42 49 48 44 167 64 b' I

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 23