GRONTMIJ. N.V. LAAT ER Raad hield GEEN GRAS OVER GROEIEN deuren voor Cees Berghuis 12’A jaar in raad van raadsleden Meerderheid bestuur VVD - Tl BOUWMARKT Kkeur b.v.>| Heemskerk afgetreden igrond ver koop toch open wra A I w „Hondse” behandeling 1 il Oud-burgemeester J. G. S. Bruinsma SliB geportretteerd - J| r Standje en gasaansteker voor CPN'er Standje Papieren beesten van Peuterspelzalen Vanwege persoonlijke wrijvingspunten Rheumafonds 1 OPEN HAARDEN Koudenhom 54 jf tg| -I Geslaagd voor herexamen Huismeester Hilbers ruilt sporthal voor Heliomare Procedure voor aanleg jachthaven van start en WAND-, VLOER- en MOZAÏEKTEGELS 1 t LIEF ZIJN VOOR „FAMILA” Brandweer houdt zaterdag „Open huis” 9 19 7 7 SEPTEMBER 9 VRIJDAG BEVERWIJK-HEEMSKERK I Deze week Ld Openingstijden: dagelijks van tel. 023 - 321212. tegen zeer scherpe prijzen s i (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het eerste rapport van de Grontmij N.V. over het onderzoek naar de mogelijkheden om in de groene weilanden van de Wijkerbroekpolder een nieuwe wijk te bouwen, ligt op tafel! De Grontmij is fluks na de opdracht van het college aan de slag gegaan en heeft het college een dezer dagen van de eerste resultaten op de hoogte gesteld. De kosten van het onderzoek dat in vier fases wordt verricht, bedragen ƒ100.000,-. f I '11 8.00 - 12.30 uur 13.30 - 18.00 uur zaterdags van 8.30 - 16.00 uur i F (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) De regelmatige bezoekers en gebruikers van de sporthal kennen de heer Hilbers als de man, die in alle voorkomende situaties de rust zelve bleef. Zijn collega’s kennen hem als de man, die elke „klus” aankon, die ook in letterlijke zin een „mede”werker was. Mede door zijn inzet en correct optreden heeft de heer Hilbers in positieve zin bijge dragen tot de goede naam, die de Sporthal Beverwijk zich in binnen- en buitenland heeft verworven. De plaats van Dick Hilbers in het team van medewerkers zal worden ingenomen door de heer A. Ploeg uit Velsen-Noord. BEVERWIJK. Na zes jaar zal het vaste team van medewerkers van de Sporthal Beverwijk gaan veranderen. Huismeester D. Hilbers heeft een functie aanvaard bij de school van het revalida- tie-centrum Heliomare in Wijk aan Zee. HET PORTRET zal na het inlijsten een plaats krijgen op kamer 115 van het Stads kantoor, waar ook de beeltenissen hangen van de burgemeesters Strick van Linscho- ten en Scholtens. De waakhondjes hadden succes, want de raad gedroeg zich uiterst braaf en stak geen „poot” uit naar de met de verorde ning samenhangende financiële verwor venheden. Wel informeerde men naar de huisvesting van de diverse peuterspeelza len. Mevrouw De Hen (PvdA) vroeg aan- Bouwmaterialen P.V.C.-artikelen Wand- en vloertegels Open haarden Ijzerwaren Verfwaren Elektra art. Sanitair Tuinartikelen Hout- en plaatmat. Wethouder Bodewes hoopte wat dat laatste betreft, dat het bestuur van De Lichtboei op zijn wat „emotionele” be sluit zou terugkomen: „Beter”, aldus de wethouder, „ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald”. waarmee hij sommige zaken in de ge meenschap van Beverwijk aanpakt. Zeer aktief is hij in De Zwervers. Het college mocht namens de raad een fraai ge schenk overhandigen: een gasaansteker. BEVERWIJK. De Beverwijkse raad heeft gisteravond het deze maand te ope nen zelfbedieningswarenhuis „Famila” van harte welkom geheten. De fracties toonden zich zonder uitzon dering verheugd over de komst van het warenhuis, dat niet alleen aan 240 mensen werk gaat bieden maar - zo wordt vurig gehoopt - ook een ondersteuning van de functie van Beverwijk als regionaal koop centrum zal gaan betekenen. Alleen wet houder ir. J. Camfferman liet aantekenen, tegen de ter gelegenheid van de opening van 22 september te houden koopavond te hebben gestemd. IJMUIDEN. Het Nationaal Rheuma fonds zoekt voor de gemeente Velsen (spe ciaal voor IJmuiden) enkele dames of he ren die hun medewerking willen verlenen de jaarlijkse huis aan huis kollekte in maart te helpen organiseren. Er is reeds een bestaand comité maar uitbreiding tot een comité van vijf a zes personen is echter dringend gewenst. Voor inlichtingen kan men zich schriftelijk of telefonisch wen den tot: Mevrouw A.W. Schoonkind-Lu- sink, Verloren v. Themaatlaan 8, Velsen- Zuid. Tel. 14933. Berghuis heeft een drukke baan en is niet altijd in staat de vergaderingen van de vijf commissies waarin hij zitting heeft, te bezoeken. „Maar intern wordt naar een oplossing gezocht om mij wat meer commissievergaderingen te kun nen laten bijwonen”, zei Cees Berghuis. Burgemeester Hubers roemde de energie (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Hondjes in alle soor ten en maten trof de Beverwijkse raad gisteravond op de vergadertafels aan. De vrolijk versierde papieren beesten bleken een attentie van de Stichting Peuterspeel zalen Beverwijk en Omstreken, die daar mee de vroede vaderen en moederen waarschijnlijk op het hart wilde binden zich „koest” te houden bij de behandeling van het voorstel, een subsidieverordening ten behoeve van het peuterspeelwerk vast te stellen. Hoewel de raadsvoorzitter alle waarde ring kon opbrengen voor de pogingen van Berghuis om alle raadsvergaderin gen bij te wonen („hij onderbreekt er zelfs zijn vakantie voor”) gaf hij het raadslid voor een ander facet van het raadswerk een standje. „In het bezoeken van de commissies overdrijft u niet”. Eerste rapport Wijkerbroek al bij het college I- Met betrekking tot de Willem Hovy- school bleef hij bij zijn standpunt, dat deze school zo snel mogelijk gesloopt dient te worden. De peuterspeelzaal Calimero moet dan elders in de Oranjebuurt de Koningsstraat vond de wethouder al te ver onderdak worden gebracht. Daartoe heeft het noodgebouw aan de H. Mande- weg waarin de Stichting Brasil op Weg haar onderkomen heeft al eens op de no minatie gestaan, maar momenteel is er een interne nota aan de orde waarin de moge lijkheden tot huisvesting van „Calimero” in het noodgebouw op het terrein van De Tweemaster zijn vermeld. Daarover zal binnenkort met de betrokken partijen ge praat gaan worden. Wethouder ir. J. Camfferman gevoerd over de sociale structuur van de afgelegen Wijkerbroekwijk, opnieuw in gébracht moeten worden”. Het is dus be slist geen zaak van verdienen we er aan of spelen we quitte”. Eerder op de avond vergaderde de ge meenteraad over het voorstel van B. en W. om met de heer J. Schram in zee te gaan, die in hechte samenwerking met de ge meente het nieuwe industriegebied Kager- weg (40 ha) in exploitatie wil brengen. Het contract met Schram is al getekend, zo deelde wethouder Camfferman een ver baasde gemeenteraad mee. Schram wilde loyaal meewerken, aldus de wethouder. „Wij zijn uiterst tevreden over hetgeen is overeengekomen.” Hoewel CDA’er K. Reimes nog wat zorgen had over de minimale voorzorgsmaatregelen ingeval Schram failliet zou gaan, was de overgrote meerderheid van de raad wel gelukkig met de wijze waarop Beverwijk in de komende jaren wat meer armslag krijgt om o.a. de industrie uit de binnen stad naar het oosten van de gemeente te laten verhuizen. VELSEN. Gedurende de komende vier weken bestaat de mogelijkheid be zwaar aan te tekenen tegen de inwilliging van de aanvrage betreffende de aanleg van een jachthaven in* Zijkanaal C irr het recreatiegebied Spaarnwoude. Het ver zoek tot het treffen van een dergelijke voorziening is gedaan door de watersport vereniging „IJmond”. Eventuele bezwaren tegen de realisering van dit plan kunnen schriftelijk worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland in Haarlem. Bij de vierde afdeling van de gemeentesecretarie van Velsen ligt een afschrift van de aanvrage ter inzage. SANTPOORT. Komend weekeinde wordt in Santpoort de aandacht gevraagd voor de hulpactie „Kerk in Nood”. In de r.k. kerk zal pater N. Hoogland een toelich ting geven op het werk dat als doel heeft behoeftige parochies in de gehele wereld te helpen door het sturen van houdbare levensmiddelen en bruikbare kleding. Maandag 19 september zal een wagen van „Kerk in Nood” van half tien tot elf uur ’s morgens bij de kerk gereed staan om geschonken goederen in ontvangst te nemen. HEEMSKERK. Tijdens de gister avond gehouden vergadering van de VVD-afdeling Heemskerk hebben vier van de zes bestuursleden hun zetels ter beschikking gesteld. Afgetreden zijn voorzitter J. Hendriks, secretaris Chr. van ’t Schip en de beide vrouwelijke bestuurs leden Bende en Leenderts. De oorzaak Cees Berghuis, in de gemeenteraad al tijd een man die foetert op de hoge gastarieven, kreeg uit handen van burge meester Hubers een gasaansteker. Een geschenk van de gehele raad. Het snelle besluit van het college om de Grontmij opdracht tot het onderzoek te verlenen viel de gemeenteraad donderda gavond koud op het dak. Hoewel in de algemene beschouwingen van vorig jaar wel werd gerept over een plantechnisch en financieel onderzoek verbaasde de fractievoorzitter van de socialisten, K. Vermeulen zich over het onkundig laten van de raad. „In april werd besloten tot een dergelijk onderzoek en de zaak was in juni afgerond. Wij wisten hier niets van.” Ook G. van Ruyve (PPR) tikte het college op de vingers, hoewel hij wel stelde dat het onderzoek in het verlengde lag van de indertijd door de raad aangenomen motie, dat de Wijkerbroekpolder niet voorshands als bouwlocatie diende te worden afgewe zen. „U had de raad eerder over het besluit om tot een onderzoek over te gaan moeten inlichten”, zei hij. Hij kenschetste de han delwijze van het college als een misser. In de Wijkerbroekpolder zullen kostbare in frastructurele voorzieningen moeten ko men. In dit verband vroeg de heer Van Ruyven zich af of de meerinkomsten uit het gemeentefonds opwegen tegen de af schrijving van die dure werken (scholen, wegen, viaducten, enz.). Drs. A. Eiff van de VVD kon zich wel in de raadsvoordracht om 100.000 voor het onderzoek uit te trekken vinden, maar in hoeverre wil Beverwijk als het onderzoek positief uitvalt ook verder gaan, zo vroeg hij het college. Wethouder ir. Camfferman haalde wat data naar voren waaruit zou moeten blij ken, dat de raad beslist ruim van tevoren op de hoogte was geweest met het onder zoek. In de aprilvergadering van de com missie werd zelfs nog gesproken over het idee om Openbare Werken niet al te zwaar met het onderzoek te belasten en dat het beter uitbesteed zou kunnen worden. „Het college had het voornemen de kredietaan vraag snel in de raad te brengen maar om een of andere reden is het blijven sloffen”. Van Ruyven was niet helemaal tevreden („dit antwoord is wat povertjes”) en Ver meulen wilde niet blijven „zeuren”. Camfferman hield de raad voor, dat in juli-augustus een voorlopig rapport klaar zal zijn. „Ook de volledige kosten-baten analyse zal dan op tafel komen en zelfs zal de discussie, die hier drie jaar geleden is BEVERWIJK.Wie in Beverwijk zal Cees Berghuis niet kennen. Al is het niet als beheerder van het oude ontmoetings centrum De Slof aan het Raamveld en sinds vorig jaar in dezelfde functie van De Nieuwe Slof dan is het wel als raads lid voor de Communistische Partij Ne derland. Cees Berghuis draait al 127: jaar in het politieke wereldje van de gemeenteraad mee. Donderdagavond voor het begin van de raadsvergadering werd hij kort door burgemeester A. J. Hubers toegesproken. dacht voor de treurige accommodatie van „Calimero”, die in de voormalige Willem Hovyschool geconfronteerd wordt met on der meer een af en toe uitvallende stroom voorziening. Als alternatieven droeg zij het houten noodlokaal op het terrein van „De Tweemaster” of het gebouw aan de Koningsstraat waarin nu de Dagmavo voor Volwassenen is gevestigd aan. Zor gen baarde haar ook de problematiek rond de peuterspeelzaal „Kindervreugd” in het Tolhuis, die nu De Lichtboei de handen van Meerestein wil aftrekken in z’n voortbestaan wordt bedreigd. BEVERWIJK. Aan het Berlingh Col lege slaagden alsnog de volgende herexa- menkandidaten voor het diploma: athe neum A: Frank de Koning, Castricum; Petra Kuijk, Beverwijk; Bertine Spaan, Akersloot, Andrea Zwart, Heemskerk. HAVO: Marlies van Gulik, Heemskerk; Menno Jelgersma, Heemskerk; Rob Kroe ze, Beverwijk; Marja Mertens, Beverwijk; Annemarieke de Vries, Beverwijk; Jaap Ypenburg, Castricum. Mavo: Felex Heer sink, Heemskerk; Lida Hendrikx, Heems kerk; Henri Hendriks, Heemskerk, Ineke Kremer, Heemskerk en Sandra Nijhof, Heemskerk. van de problemen binnen ’t bestuur zou, volgens de VVD, terug te voeren zijn tot wrijvingspunten op het persoonlijk vlak. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Beverwijkse raad heeft gisteravond met zestien tegen acht stemmen ingestemd met het advies van de commissie voor de beroep- en bezwaar schriften, waarin het college verzocht wordt het besluit om aan de heer H. Peters en mevrouw C. de Vries geen bouwlokatie in Westertuinen te verkopen, te herzien. B. en W. hadden het verzoek om de toewijzing van een bouwterrein geweigerd op grond van het feit, dat aan de heer Peters al eens eerder een stuk bouwgrond aan de Brederodelaan was verkocht, maar dat hij dit terrein naderhand wegens fami lieomstandigheden weer had verkocht. Het college vond dat het wat de heer Peters betreft al aan zijn verplichtingen had voldaan en zag geen aanleiding, hem opnieuw een perceel bouwgrond aan te' bieden. De commissie was een andere mening toegedaan en daarnaar helde de meerder heid van de raad over. Een verzoek van CDA-er J. de Wildt aan het college om het grondaankoopverzoek nog eens helemaal opnieuw in overweging te nemen haalde het daarom niet: de raadsmeerderheid vond zichzelf capabel genoeg om een be slissing te nemen. Wel ging men mee met de communist C. Berghuis, die bepaalde in de privésfeer liggende bijzonderheden van de zaak in besloten vergadering wilde behandelen. Hoewel de deuren even dicht gingen, vond de raad het bij nader inzien toch niet nodig op het verzoek van Berghuis in te gaan. Stemming wees uit, dat de raadsmeerder heid de overwegingen van de commissie kon billijken en dus wel tot de uitgifte van de grond wilde overgaan. DE HEILOOËR KUNSTSCHILDER Arie van Mever heeft zijn portret van oud- burgemeester J. G. S. Bruinsma van Bever wijk voltooid. Gisteravond werd het schil derij, waarover mevrouw Bruinsma en de kinderen zeer te spreken zijn, aan de raad getoond. ONDANKS HET FEIT dat de heer Van Mever de vorig jaar overleden burgemees ter niet persoonlijk heeft gekend en als leidraad slechts enkele foto’s van de heer Bruinsma ter beschikking had, is de gelij kenis treffend. BEVERWIJK. De Beverwijkse brand weer houdt zaterdag „open huis” in en om de brandweerkazerne aan de Brink. Met de autowrakkenschaar zullen enkele de monstraties worden gegeven, waarbij de wrakken compleet door midden worden geknipt. Voorts kan de hoogwerker door het publiek bezichtigd worden. Het „open huis” duurt van 10 tot 15 uur. De twee overblijvende bestuursleden, de -v heren W. Nabarre en G. Neygh van Lier hebben zich bereid verklaard ook in het komende bestuur weer zitting te nemen. Voorlopig werden zij ter zijde gestaan door een vanuit de leden geformeerde commissie, waarin de oud-afdelingssecre- taresse mevrouw Kiepe en de heren J. Jongsma, L. van der Kolk en C. Verhagen zitting hebben genomen. Deze commissie heeft tot taak gekregen om in samenspraak met de nog zittende bestuurderen aan de leden zo spoedig mo gelijk een voorstel tot benoeming van een nieuw voorlopig bestuur voor te leggen. Daartoe wordt eind van deze maand een extra algemene ledenvergadering gehou--.-^'. den. Het nieuwe voorlopige bestuur zal uit zeven leden gaan bestaan en tot mei 1978 functioneren. Belangrijkste opdracht van dit bestuur is de voorbereiding en begelei ding van de gemeenteraad- en Provinciale, Statenverkiezingen. Verder moet het bestuur zich gaan be zinnen op een verbetering van de betrek kingen met de pers en op een ontkoppeling van het bestuurslidmaatschap en de func tie van redacteur van het plaatselijk afde- lingsorgaan van de WD-Heemskerk.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9