Hughes: Training Italiaanse Grand Prix TELSTAR PROBEERT LAUDA SNEL OP MONZA ZIJN AANWINSTEN Record Tebroke buiten de deur Fennis winnaar bij de kampioen Softbalduels op tien km SPORTÉF Bertholée in achterhoede ,,Het wordt nu wel belachelijk' IN BADMINTONCOMPETITIE ALLES BIJ HET OUDE ’t Klaphekje nu BRINK Luchtverwarming OEFENTOERNOOI MET ZEGE BEGONNEN L EIGENAREN RIJNLAND interieurarchitektuur 17 SPORT 19 7 7 SEPTEMBER 10 ZATERDAG re en t ‘t IN 'an ale :.k. OPROEP aan alle op 28 september 1977. n. 16 HAARLEM. Voordat er nog maar één shuttle geslagen is in het competitiegebeuren in de hoofd klasse badminton, dat aanstaand weekeind van start gaat, zijn er toch al een aantal voorspellingen te doen die met een vrij grote mate van zekerheid bewaarheid zullen worden. Belangrijk in verband met waterbeheer, waterzuivering en de kosten daarvan. Stemt op de kandidaten van de Verenigde Huiseigenaren Haarlem e.o. en de Land- en Tuinbouw Bond (LTB). Zij staan vermeld op uw stembiljet als eerste achter de vacatures. Hoogheem raadschap Inlichtingen: tel. 023-310875 (Huiseigenaren, woensdag t/m vrijdag van 9 tot 12 uur) of 319262 (LTB) van onroerend goed, om deel te nemen aan de VERKIEZINGEN t lf ee LUCOTHERM B.V.-ALPHEN a/d RIJN NOORDIMA B.V.- HEERHUGOWAARD (Van onze sportredactie) HAARLEM/IJMOND. Tel star zal zondag zeker met zijn aanwinsten Medik en Van Gaal in het veld komen tegen het bezoe kende FC Twente. Haarlem kent voor vanavond een paar twijfelge vallen in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles. EERSTELJM UI DE, MARK1EZENFABRIÉK KvanVEELEN Deze kandidaten zijn: voor gebouwd eigendom J. V. C. Constandse, J M. van Rijn, G. J. M. Brandsma en A. J. Booy; voor ongebouwc. eigendom C. van Saase en M. C. van Warmerdam. Alléén onze kandidaten behartigen bij uitstek de belangen van de eigenaren van onroerend goed. I I I I I I lop I r C 1. I (ADVERTENTIES» O Slecht basketbal van Nederland 3S (Van een medewerker) itie (ADVERTENTIE) ID 1 Emill Hagens probeert voor Nederland te scoren Overduidelijk toonde de wedstrijd aan tn- (ADVERTENTIE) Gerard Tebroke: prima prestatie loot Keeper Boersma en middenvelder Mar tin Haar, die in Deventer tegen zijn oude club aantreedt, zijn de spelers waarom trent vanmorgen de fysiotherapeut zijn advies moet geven. Huyg, wiens schorsing er op zit, heeft een minder ernstige bles sure. In Haarlem-C debuteert vanmiddag op eigen terrein Alberto Fernandez voor wie eindelijk toestemming van de Urugayaan- se bond is gekomen. Telstar hoopt op zijn nieuwe krachten. Medik staat als voorstopper zondermeer in de beginopstelling. Louis van Gaal, Geen clubteam lijkt nog in staat het eerste van het Haarlemse Duinwijck van het veertiende landskampioenschap (het elfde in successie) af te houden. De ploeg speelt in dezelfde opstelling als het vorig seizoen, terwijl stadgenoot Haarlem als belangrijkste concurrent nog met een aantal problemen heeft af te rekenen. De strijd om de andere posities, inclusiet de ene degradatieplaats, zal zich gaan af spelen tussen Duinwijck 2, Tilburg, Arn hem en debutant BCH uit Den Bosch, die min of meer van gelijk niveau zijn. De keurtroep van Duinwijck wordt nog steeds voor 85 percent gerecruteerd uit leden van de familie Ridder, al zal het voor Marja Ravelli-Ridder waarschijnlijk het laatste jaar worden. Nationaal kampioen Rob speelt de eerste single: „Het wordt een saaie competitie, ook al omdat Haarlem niet zo sterk voorbereid aan de start komt als wenselijk is. Marjan (Ridder) en ik zullen tegen het eind van het jaar de com petitie ook laten voor wat hij is en een jaar interessante toernooien gaan spelen. Of we nu met één of met negen punten voor sprong finishen maakt niet zo veel uit”. Het team bestaat verder uit Piet en vete raan Boudewijk Ridder die harder dan ooit traint, en Guus v. d. Vlugt. Meer problemen zijn er in het tweede, dat vorig jaar met 19 punten minder dan het eerste eindigde. Via de inbreng van Lily Weijers, die het tennisracket en het badmintonrac ket nog steeds vaardig weet te hanteren en Sylvia Robbé (maar zonder Margot Kra- kampend met een conditionele achter stand, was nog een vraagteken voor trai ner Petescu. „Ik moet er nog over nadenken of hij in het begin of pas later in de wedstrijd moet meedoen. Kraal, Wellerdieck en Bischot zijn in elk geval niet in staat te spelen. Driesen en Van Oorschot hebben eveneens blessures maar dat verhindert hen niet mee te doen.” Telstar’s vermoedelijke opstelling: Van der Meeren, Driesen, Medik, Van Essen, Kerkhof, Van Oorschot, Hegeman, Jon ker, Staats, De Wit of Van Gaal, Mik- kelsen. dijbeenblessure aan de kant blijft. Tegen Twente kampt eveneens met problemen. Telstar en woensdag voor de Europa Cup mer) blijft het niveau van de dames con stant. Ditmaal is het echter een rugblessu re die W. Hackenitz het spelen onmogelijk maakt, zodat alles moet komen van de heren Hoogland, v. d. Wiel, Visman en de twee vaste invallers Paul Ridder en Jan Fröhlich. Het blessurespook heeft nog meer huis gehouden in de Haarlem-selectie en als de spelers er niet in slagen om snel een ade quaat team op de been te brengen komt er van een serieuze aanval op de koppositie in het geheel niets terecht. Toch wel ver rassend was de overkomst van de zusjes Rozemeijer van Duinwijck, van wie An nette in het tweede en Inge in het eerste team zal acteren, naast eerste singelaar- ster Hanke de Kort. Trainer G. Mallant, ook nieuw bij Haarlem, heeft echter zoveel klippen te omzeilen dat hij aan het begin van de week nog geen opstelling kon ver strekken. Herman Leidelmeijer en Loek Alders zijn gestopt terwijl Guus de Vogel en Han Nakken herstellende zijn van een meniscusoperatie. Tien ronden duurt de competitie, onder broken door talloze toernooien en kampi oenschappen en naast de drie Haarlemse teams zijn er ook Tilburg, Arnhem en BCH. Trainer Meulman van Tilburg hoopt dit siezoen wat ruimer te kunnen ademen dan het vorig seizoen toen de Tilburgers zich zeer nipt wisten te handhaven ten koste van Victoria. Hij meent vooral in de dames partijen meer punten te kunnen scoren en formeert zijn team als volgt: N. Laureijssen en E. van Heeswijk en de heren Geelhoed, Smulders (die in de natio nale selectie zit), Leyten en W. Kuipers. Arnhem, vorig jaar debutant, rekent zelf op een tweede plaats, maar heeft zich niet noemenswaard versterkt: alleen de West- duitser Willi Hendriks is in het team opge nomen. R. Pal speelt nu de eerste herenen kel ten koste van F. Jacobsz. Vierde heer is R. Vroon en de dames partijen worden verspeeld door jeugdkampioene M. Os kam en L. Jacobsz. Zelfs de afwezigheid van de geblesseer de Jimmy Woudstra en Al Faber mag geen excuus zijn voor het zwakke spel tegen de vijfde ploeg uit de Tsjechische competitie. Na de successen in Hamilton en Scandina vië kwamen de vele feilen nu duidelijker dan ooit naar voren. Naast een zwak schot, schoten de Nederlandse spelers vooral te kort in de combinatie. Slechts sporadisch werd de defensie van Ostrava voor onop losbare problemen gesteld. Van overleg was nauwelijks sprake en ook de rebound- kracht was gering. Dat de nadelige marge bij de rust slechts tot 39-43 beperkt bleef, dankte Nederland aan het spel van één van de weinige lichtpuntjes, de Groninger Renzo Zwiers (14-7). hielden de winst echter met 106-99 voor de ploeg van ex-bondscoach Mirko Novosel vast. R. Roeters, de Duitse Lore Hawig en E. Eeuwijk en A. de Winter. Nieuw in de overgangsklasse A is Haar lem 2, terwijl Duinwijck 3 daaruit is ver dwenen. De competitie begint voor Haar lem met een uitwedstrijd tegen Tilburg terwijl Duinwijck 1 en 2 elkaar in eigen hal ontmoeten. MONZA (Reuter). De Oostenrijker Niki Lauda heeft vrijdag bij de training voor de Grote Prijs van Italië, die zon dag op het circuit van Monza wordt gehouden, de snelste tijd gemaakt. Lau da maakte in zijn Ferrari een snelste ronde van 1.38.97, wat een gemiddelde van 210,973 km/u betekent. Tweede werd zijn stalgenoot. De Argentijn Car los Reutemann. De uitslag van de eer ste training is: MIDDENHAVENSTRAAT 27 IJmuiden - tel. 02550-14108 1. Niki Lauda (Oost.) Ferrari 1.38.97, 2. Carlos Reutemann (Arg.) Ferrari 1.39.18, 3. Mario Andretti (VS) Lotus 1.39.20, 4. John Watson (Gbr.) Brabham 1.39.21, 5. Jody Scheckter (Z.-Af.) Wolf- Ford 1.39.70. HAARLEM/IJMOND. De ruim vier maanden bestaande zaalvoetbalvereni- ging 't Klaphekje met domicilie IJmui den, die in de derde klas C van het Haar lemse zaalvoetbal zou debuteren, is zonder ooit in actie te zijn geweest van verdere deelname aan de competitie uit gesloten. In de dr. Prinsenhal te Heemskerk moest ’t Klaphekje aantreden tegen Wijker Post, maar het liet om onbekende redenen ver stek gaan. Omdat het eerder ook al niet was opgekomen voor een wedstrijd tegen Van der Kolk Boys, besloot de zaalvoetbal- commissie tot uitsluiting van ’t Klaphekje. Het is voor het eerst in de jonge ge schiedenis van het Haarlemse zaalvoetbal dat men daartoe moest overgaan. Haarlem (Spaamehal): res. tweede klas A: Heijne 2-IJmond’73 3 2-3; v.d. Veens 2- Carrousel 2 5-2; Hoeve Adrichem 2-Loots- ma 2 0-2; Fr. Schoot 3-Carillon 2 2-6; Sport Schoone 4-Dex Ezel 3 0-3. Heemskerk: tweede klas B: Veldhuizen- Free Company 2-3; derde klas C: Mazda- Mikro Techniek 1-3; ’t Klaphekje-Wijker Post (’t Klaphekje n.o.); Starko Birds-v.d. Kolk 0-8; .Donkey Shot-Rumping 1-2. Nieuw Vennep: tweede klas E: Bakker Zn.-VBHB 3-5; derde klas G: De Gier- SVB 3-3; derde klas H: J. M. Bakker-Sea Gulls 6-1res. derde klas K: J. M. Bakker 3- De Meer 2 1-4; Kroon 2-De Krim 2 4-4. 3 ies jgt (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. In de achtste rit van de zomeravondcompetitie om de Smit-beker, welke door het Haarlemse De Kampioen op het parcours in het Spaarnwouderbos werd verreden, toonde Gé Fennis zich in de eindsprint van een vijf man sterk kop- groepje de snelste. Met een halve lengte verschil bleef hij zijn vluchtmakkers de baas. De uitslag: 1. G. Fennis, 2. J. de Bie, 3. H. Kramer, 4. H. v.d. Putte, 5. F. v.d. Klis. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. Nu de protestcommissie nog geen uitspraak heeft gedaan in zake de softbalwedstrijden tussen Nelissen DSS, Bloemendaal en Terrasvogels, kan DSS bij winst vanavond op Mieloo Onze Gezellen (aanvang zeven uur) slechts offi cieus kampioen worden. Het slotduel van de competitie vindt plaats in Haarlem- Noord. Verder worden nog gespeeld: Ter- rasvogels-Tempo Team HHC (19.00) en Bloemendaal-BMZ EDO (18.30). (van onze sportredactie) LONDEN. Gerard Tebroke heeft in Londen het Nederlands record op de tien kilometer verbeterd. De Arnhemse atleet liep een tijd van 27.37.63 in een race die werd gewonnen door de Engelsman Bren dan Foster. Tebroke werd derde, oud- recordhouder Jos Hermens (27.43,-) be reikte de vijfde plaats na Dick Quax. De Nieuwzeelander is wereldrecordhouder op de vijf kilometer. De Brit Brian Henton, die met een Boro uitkomt voor het Nederlandse HB-team, maakte de 26e trainingstijd: 1.42,80. terstal 70- et. »en es: en oor op msssassssssssss»^^ Uw installateur: Kalkovenweg 58, Postbus 337, Telefoon (01720) 2 03 00 Pascalstraat 11, Postbus 157, Telefoon (02207) 1 27 18 Haarlem (Kennemer sporthal): derde klas F: Plumbers-De Roemer 2-2; PSV Velsen-De Purmer 3-4; Teaching Tema-SC Kinheim 1-6; Spar Brakenhoff-Libero 2-0; SS Intemationaal-Nelson Boys 1-2; res. derde klas G: Figee 4-Bloemendaal 3 3-3; Internationaal 3-DSC74 5 2-1; res. derde klas H: Ripperda 4-DGS Smul 4 6-6; Oud Snacks 2-DSS 8 7-1; Vermande zn. 2-Au Bout 2 2-2. dat het ook dit keer weer slecht gesteld is met de voorbereiding van de Europese titelstrijd. De technische leiders van de Nederlandse Basketbal Bond zullen zich toch eindelijk moeten gaan realiseren, dat een slechte generale niet altijd een goede uitvoering met zich meebrengt. Vanavond tegen de Cincinnatti Oaks en zondagmid dag tegen Cibona kan Jan Janbroers met zijn ploeg bewijzen, dat het spel van vrij dagavond een vergissing is geweest. Vanuit de beste ploeg op de eerste avond vormde Cibona. Spelenderwijs werden de door blessures gekwelde Amerikanen uit Cincinnatti halverwege naar een 59-42 achterstand gespeeld. Het op treden van Jef Stouwers (6-23) bracht in de tweede helft nog bijna de ommekeer. Tot op drie punten (69-66) naderden de Oaks. Andro Tenslotte BCH, dat ondanks de verras sing en frisheid die een debutant vaak met zich meebrengt, moeite zal hebben om zich te handhaven en voolopig ook geen verde re aspiraties heeft. Dit moet dan gebeuren met behulp van de routine van de gebroe ders van Ginneken, P. Beijen, B. de Jong, Snelste man op de tien km is Samson Kimombwa die in Londen niet verder kwam dan een elfde positie in 28.15.98. Kimombwa liep een paar maanden gele den een wereldrecord in 27.30.5 en had kennelijk geen zin of kracht zijn eigen topper te ondermijnen. Een maand geleden maakte Ciko-atleet Tebroke in een solo-race in Bamberg al een tijd van 27.40.5, tweehonderdste secon de boven het record dat Hermens vijf weken daarvoor in Stockholm vestigde. Tebroke moest het in de eindspurt afleg gen tegen Foster en de Keniaan Rono die tijden behaalden van 27.36,62 en 27.37,08. Hermens is vijf jaar Nederlands record houder op de tien km geweest. Op het kunststof van Chrystal Palace leverde John Walker een fraaie prestatie op de 3000 meter. Hij won in 7.41,93. Het wereldrecord staat op naam van Foster met 7.35,2. Na Walker eindigden Liquori en Kvalheim. Boit zegevierde vóór Coe op de 800m in 1.44.76, Steve Ovett won de mijl in 3.56,63, vóór Wessinghage in 3.57,50. In het Westduitse Nieder-Olm bevestig de kogelslingeraar Karl-Hans Riehm zijn goede vorm via een worp van 76m75. Ook drie andere worpen bereikten de 76 meter. Mac Wilkins gooide de discus 67 meter van zich af. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. Voor de matig bezette tribunes in de Kennemer-Sporthal is het basketbaltreffen tussen Nederland en het Tsjechische Ostrava in het kader van de voorbereiding op de komende Europese kampioenschappen een grote teleurstelling geworden. Weliswaar wist de ploeg van Jan Janbroers na een aanvankelijke achter stand bij de basketverwisseling het duel nog winnend met 92-84 af te sluiten, maar de wijze waarop dit gebeurde belooft weinig goeds voor de komende titelstrijd. In de tweede helft kreeg de nationale ploeg, waarin Jan Loorbach als een begin- Knego (14-14) en Zvonko Topió (12-8) neling liep te spelen, wat meer vat op de aanval van Ostrava. Een man bleef bij de gasten echter ongrijpbaar. Keer op keer was routinier Bedrich Suchének (20-15) de Nederlanders te snel af. Hij alleen kon zijn ploeg echter ook niet van de nederlaag redden. Dankzij vooral het „jagen” van Emill Hagens gingen de Tsjechen balver lies lijden. De kansen, die Nederland zich toen via breaks verwierf, werden uiteinde lijk de basis van de toch nog ruime 92-84 zege. Een overwinning overigens zonder enige glans. Wil Nederland het tournooi winnend afsluiten dan zal vooral tegen Cibona uit Zagreb uit een ander vaatje getapt moeten worden. Met individuele acties zoals met name Jan Dekker en Dan Cramer er in de beginfase tegen Ostrava op na hielden, heeft de ploeg tegen de Joegoslaven geen schijn van kans. Barry Hughes: ,4a, het wordt nu wel een beetje belachelijk. Nog geen goal ge scoord, dat kan natuurlijk helemaal niet. Ik zeg niet dat het bij de Eagles wel gebeurt maar veel langer kan het toch niet. Voor Haarlem begint vanavond een serie belangrijke wedstrijden. Eerst in Deventer, dan thuis tegen Telstar, vervol- Rob Boersma: twijfelgeval Haarlem BeijneshaK derde klas B: Waasdorp-’t Keiltje 3-2; Sonco’72-Esso H. 3-2; Korsie Boys-Wijk aan Duin 0-3; Slot Assumb.-GBO Sport 4-8; Vergulde Wa- gen-Nijman S. 0-11. (Van onze schaakmedewerker) CAGNES-SUR-MER. Vier spelers met twee overwinningen voeren na twee speeldagen het klassement aan van de wedstrijden om het jeugdwereldkampi- oenschap. Dat de Rus Kasparov en de Pool Weider hierbij zijn kon worden ver wacht van jongens die uit sterke schaak- landen komen. Bij hen hebben zich ge voegd de Zwitser Züger en de Turk Sen- dur. Van hen maakt vooral de laatste grote indruk, temeer daar hij vrijdag de Braziliaan Trinda de Sene imponerend versloeg. De Nederlander Rob Nico Bertholée neemt met een halve punt een plaats in de achterhoede in. Het toreneindspel uit de eerste ronde tegen de Schot Mac Nab ging in tweede zitting verloren hoewel hij door nodeloos tempoverlies een remisemoge lijkheid mistte. Tegen de Belg Breuer kwam hij goed uit de voeten tegen diens Pirc-verdediging. Een gebrek aan voldoen de concentratie, mogelijk als gevolg van de grote publieke belangstelling met als ge volg een slordige voortzetting bood de Belg gelegenheid een remise af te dwingen. gens naar Volendam en daarop thuis te gen Amsterdam. Als we daaruit geen pun ten pakken, ja, dan moet je wel aan degra- datievoetbal gaan denken”. Ongewijzigd Duinwijck-1 favoriet Trainer Kohn is grieperig terwijl balvirtu- tegen Glasgow Rangers, is zijn meespelen oos Frans Thijssen al twee weken door een onzeker. r- ■e I in I I I I W Hg INEI

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 17