A bel I 319053 Volop inspraak voor 8 over voorhaven een gratis proef- abonne ment beurs deze week iJkt* burgerlijke stond veilingen beverwijk I „Samen op weg” in Santpoort GEWEST KENNEMERLAND fa E S Eerste vrouwelijke luchthaven Schiphol G Voor al uw REIZEN „BETHLEHEMKERK’’ Nationale ziekendag Bijbelcursus met ds. Kroon „stationsmanager” op o medewerker(ster) (023) HEEMSKERK O 1 C4 CS S CS Aangeslagen CS Reisbureau „Succes" WD es Q F Hoger I U ook al werkloos?” I Verlaging S3 16e RODE KRUIS RALLY ZATERDAG Z/ 10 SEPTEMBER 19 7 7 MARINUS VERSLUIS Velsen-Noord: ANTJE GEERTRUIDA NEVE BUFFELS JOHANNA POLAK ,22E 2453*^. Telefoon: 26 42 94 weduwe van Adrianus Peeperkoorn op de leeftijd van 71 jaar. Kinderen Kleinkinderen en Achterkleinkinderen Driehuis, 9 september 1977 Huis ter Hagen, Lod. van Deijssellaan 254 Correspondentieadres: Berghuisstraat 3, Be verwijk. Moeder is opgebaard in het uitvaartcentrum aan de Eemstraat 27 te IJmuiden. Gelegenheid tot condoleren aldaar maandag 12 september a.s. van 19.00-20.00 uur. De uitvaartdienst zal gehouden worden dins dag 13 september a.s. om 10.00 uur in de parochiekerk van de H. Laurentius van Brin- disie te IJmuiden-oost waarna de crematie zal plaatshebben om 11.00 uur in het cremato rium te Driehuis. Bedroefd, maar dankbaar voor hetgeen zij voor ons heeft betekend, geven wij kennis van het heengaan, na een liefdevolle verple ging in Huis ter Hagen en in volle overgave aan God, van onze moeder, groot- en over grootmoeder Op Zijn tijd heeft de Here tot zich genomen onze lieve vader, groot- en overgrootvader C/5 DER BLAUWE ENGEL RADIOGEMEENTE DS TOORNVLIET a.s. zondagmorgen 11 september dienst voor iedereen in C/5 Ds. L. J. BOEYINGA JAN HUS sty II weduwe van Johannes Kammenga op de leeftijd van 74 jaar. J. Neve IJmuiden, 8 september 1977 Fultonstraat 1 De begrafenis zal plaatshebben op dinsdag 13 september om 10.00 uur op de begraaf plaats „Duinhof” te IJmuiden-oost. Vertrek van het Zeewegziekenhuis om 9.45 uur. Ge legenheid tot condoleren na de plechtigheid in de ontvangkamer van de begraafplaats. Geen bezoek aan huis Enige en algemene kennisgeving Heden is na een langdurige ziekte, tot mijn groot verdriet, van mij heengegaan mijn lieve moeder weduwnaar van Elisabeth Geerlofs op de leeftijd van 89 jaar. M. Kosters-Versluis H. Kosters Woudenberg: G. de Smit-Versluis IJ. de Smit Klein- en achterkleinkin deren Velsen-Noord, 9 september 1977 Zeeuwstraat 9 Vader is opgebaard in het uitvaartcentrum van de uitvaartverzorging IJmond, Velser- weg 18 te Beverwijk, tegenover het station. Gelegenheid tot condoleren aldaar maandag van 19.00-19.30 uur. De rouwdienst zal D.V. gehouden worden op dinsdag 13 september om 11.00 uur in de Ned. Herv. kerk, Dyck- mansstraat, te Velsen-Noord. De begrafenis heeft daarna plaats om 12.00 uur op de begraafplaats „De Biezen” te Sant poort. Liever geen bezoek aan huis en geen bloemen de krant altijd en overal, iedereen leest de krant altijd en overal, iedereen leest o D Verder herstel Wall Street vakaturenrn.344/YC vtMV1verwegö/o^ 1 lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll (Van onze Haagse redacteur) 11 iiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Iedereen is hartelijk welkom! iiiiiiiiiiiiffliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiiimiiifimiiimiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiim iiimiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 4 Gen. Cronjéstraat 27 Haarlem. SCHIPHOL. In opdracht van het Ho ge Commissariaat van Vluchtelingen van de Verenigde Naties in Genève heeft Mar tinair 188 waterbuffels van Delhi naar Danang in Vietnam vervoerd. De buffels zijn een geschenk van het Hoge Commis sariaat aan Vietnam, waar het aantal buf fels als gevolg van de laatste oorlog sterk was gedecimeerd. Stichting Regionale Schooladviesdienst Haarlem e.o. - Tel. 319133 Het spreekuur van de Regionale Schoolad viesdienst t.b.v. studie- en beroepenvoorlichting op woensdagmiddag is m.i.v. 1 september opge heven. Het dagelijks bestuur van het gewest Kennemerland roept, wegens het per 1 november 1977 ontstaan van een vacature sollicitanten op voor de functie van: (Van een medewerker) AMSTERDAM. Tot veler verrassing heeft Wall Street zijn herstelbeweging van vóór Labour Day ook na die dag voortgezet. Althans, in de eerste dagen van de week. De trend van lichte koers stijgingen per dag bij matige omzetten, werd daarbij gehandhaafd. Als deze klei ne koersverbeteringen over een aantal dagen bij elkaar worden opgeteld, komt er toch al gauw een respectabele rijzing uit te voorschijn. Zodat Wall Street, na in augustus nog op 850 te hebben gestaan, deze week behoorlijk dicht bij de 900 terecht kwam. Het heeft er veel van weg dat die vertra ging langer heeft geduurd en dat nu pas de herfstrecessie van vorig jaar vanuit de Verenigde Staten naar West-Europa is overgewaaid. Vooral West-Duitsland blijkt nogal te zijn aangeslagen, en daarmee ook onze afzet naar dat land. Enige maanden geleden richtten de gezamenlijke werkge vers zich tot de toen opererende kabinets formateur Den Uyl, om te wijzen op. de haperende export in het lopende jaar en de gevaarlijke consequenties daarvan. Ter wijl daar toen weinig aandacht aan werd besteed, is nu om dat zelfde verschijnsel de bezorgdheid ten top gestegen. Verwacht wordt dat juist door die tegenvallende export het Centraal Plan Bureau op Prins jesdag tot zeer alarmerende conclusies over de economie zal komen. De extra ruimte die bij de kabinetsfor matie voor verdeling van lonen, winsten en overheidsbestedingen in 1978 op 3,5 per cent was aangehouden, zou zelfs tot 2,5 percent zijn teruggebracht, waardoor vele SCHIPHOL (ANP). Op 1 oktober krijgt Schiphol zijn eerste vrouwelijke sta- tionsmanager. Het is de 28-jarige Lenne- ke Claassen, die tot nu toe voor de Austra lische luchtvaartmaatschappij Qantas de leiding op Schiphol had van de passa- giersafhandeling. Ze is benoemd als op volgster van de stationsmanager Gerard Bollevanger van Qantas. Deze is overge plaatst naar een hogere f unktie in Sydney. Om belangstellenden in staat te stellen vooraf zoveel mogelijk informatie te ver zamelen, liggen van 19 september tot 25 november alle officiële stukken (o.a. rap port van het Loodswezen, van de Rijks Planologische Commissie en van het Zee- havenoverleg) ter visie op de bekende plaatsen in de gemeenten. Op 24 en 25 oktober volgen voorlichtingsbijeenkom sten in Velsen en Amsterdam. In welke zalen die gehouden zullen worden is nog niet bekend. De eerste cursus wordt gewijd aan de Bergrede, naar aanleiding van het door dr. F. Boerwinkel geschreven werk „Meer dan het gewone”. Op vrijdag 23 spetember gaat een cursus ter gelegenheid van de Vredesweek van start onder de titel „Vrede hangt ook van ons af”. Tot de verdere plannen behoren cursussen over „Profeten van deze tijd” en „Wat christenen en marxisten verenigt en scheidt”. Tros-anjers werden goed betaald en kwamen tot 250 cent per bos. Freesia kwam weer in prijs even beter uit de bus als in het begin van de week; er werd van 8 tot 24 cent per stuk betaald. Gladiolen minderen nu in aanvoer; de prijs trok iets aan (20 cent per stuk). Lelies ziet men in vele soorten kwaliteiten en dat vindt men in de prijs terug (7 tot 90 cent per tak). De aanvoer van nerinen neemt snel toe. De prijzen wijzen dit wel uit want boven een halve gulden per stuk zag men de soort Bowdenie niet gaan. Sla blijft nog altijd een groot artikel met prijzen die in het begin van de week hoger lagen dan later, maar regelmatig kwam men tot een prijs van 10 tot 40 cent per krop. Andijvie was vorige week duurder. Nu had men bij een ruim aanbod de han den vol om boven de halve gulden per kilo te komen. Spinazie blijft goed aan de prijs, al moest men de prijs boven de twee gul den per kilo wel even los laten. Bospeen kan men nog steeds goed ver kopen voor prijzen waarbij <de hoogste notering rond een gulden per bos gaat. Prei wordt langzamerhand een massa- artikel en of het nu winter of zomer is, men zorgt voor vrij grote aanvoeren. De prijs blijft dan nog wel „hangen” op 35 tot 75 cent per kilo. BEVERWIJK. Het was deze week vrij rustig aan de groentenveiling. De aanvoeren vooral van de bladgroen ten, bleven goed op peil, maar in de prij zen kwamen er geen grote veranderingen voor. Inschrijfgeld f 20,- per equipe. Start 13.30 uur - Finish 18.00 uur Inschrijven bij Mevr. Huijbers-v. Abbevé Planetenweg 100 te IJmuiden - tel. (02550)- 14376 Filmliga JHVU Vrijdag 16 september a.s. 20.15 uur JHVU-gebouw Kamperstraat 37, Haarlem i.p.v. Citizen Kane Voor ieder toegankelijk a f 4 PARKWEG 16 te BLOEMENDAAL Evangelist P. GERRETS zal spreken over: „Mag ik u iets vragen: „Bent u kerkganger of Mijn discipel?” Organist: LEEN TOORNVLIET Aanvang: 10.30 uur v.m. Er is een aparte klndersamenkomst. Zondag 11 september aanva 10.00 uur voorganger Ds. W. VAN BRUGGEN uit Hillegom onderwerp: „HIER BEN IK" muzikale medewerking: „Kerk zonder grenzen" uit Haarlem organist: J. de Waard van een flinke belastingverlaging reeds is aangekondigd. Voorlopig heeft de centrale bank van dat land de rente nog bij het oude peil gelaten, maar een verdere rente daling lijkt niet uitgesloten. Zo is de rente op de Westduitse staatsle ning nu al tot 5,5 percent gezakt. Ook andere maatregelen ter stimulering van de economie kunnen daar verwacht worden. De vraag is dan ook in hoeverre ons land, dat economisch zo van de Westduitse eco nomie afhangt, in die richting mee moet gaan. Een vraag, die stellig tot een van de belangrijkste zal worden voor de nieuwe regering. Dat overigens een economische afzwak king in de moderne kijk niet direct tot uniforme gevolgen voor het gehele be drijfsleven behoeft te leiden, leren de half- jaarscijfers die tot dusver door vele Neder landse ondernemingen zijn bekend ge maakt. Tegenover slechte berichten van zwaar getroffen bedrijven staan ook zeer gunstige, die zeker niet tot enkele uitzon deringen beperkt blijven. Een groot aantal ondernemingen viel tot dusver zelfs op met redelijk goede tot bijzonder fraaie berichten Terwijl de beurs en velen daarbuiten de GEBOREN: Adrianus Wilhelmus Mul; Joyce Esther Wicherts; Peter Backer; Michael Nicolaas Sloep; Christianna Martine Elisabeth Fal- kenhagen, Adrianus Theodorus Molenaar; Debora Petronella Maria Van Oosten. ONDERTROUWD: Iwan M. Bestdorp met Trijntje J. Mooi- broek; Gerardus J. A. van Velden met Maria C. Nijman; Hendricus M. G. Croes met Maria J. Kraaijeveld; Antonius T. J. de Vires met Carry van Waveren; Eduard A. Loocks met Theresa E. Y. van Leen, Wilhelmus C. Druijven met Catharina G. A. de Ves, Hendrikus F. A. Sweers met Anna M. Weerdman. GEHUWD: Antonius Johannes Verdekker met Rei- nira de Kok; Johannus Hendrikus Donker voort met Maria Anna Margaretha Von del; Menno Schreuder met Guurtruida An toinette Maria Jacobs, Cornells Johannes Beentjes met Catharina Agatha Maria Komen. OVERLEDEN: Hendrikus Nielen, oud 65 jaar, Hyrardi- us Antonius Siebers, oud 77 jaar; Cathari na Johanna Kamps geboren Kaagman, oud 41 jaar. b v ii S' n v v V V d e M I Z c t s c 1 1 1 1 1 GIJZENVELTPLANTSOEN - IJMUIDEN va dr Gi m ge bi m he er V; be Reparatie binnen 48 uur service 023-314181 d: b G H zi B n e: h Verder kwam het beleggingskapitaal weer op de vorige maand teruggelopen koersen van vele als goede aandelen be- kendstaande fondsen af. Onder de inter, nationals waren dat Koninklijke Petro leum en Unilever, die elk ruim ƒ3,- konden bijtrekken, en voor de rest waren het aan delen van ondernemingen die kort geleden goede resultaten hebben gemeld of geacht werden die op korte termijn te zullen mei- den. Ahold, KBB, Schuitema, Stevin, Wes- sanen, Océ-Van der Grinten, Hoek, Buhr- mann, Ennia en Wereldhaven konden deze week 5,- tot 7,- oplopen en daardoor de oude stand van voor de baisse in augustus weer innemen. Verenigde Bredero en Au- det liepen zelfs 10,- op. De obligatiemarkt ten slotte bleef goed prijshoudend, na de koersrijzing van de vorige week. De 7,5-procents obligatiele ning van de Bank voor Nederlandse Ge meenten begon op 101 percent, en de 7,75- procents lening van de Staat Oostenrijk werd een daverend succes. De volgende lening zal die van de Rabo-bank zijn, even eens 7,7 percent. Hoewel de bloemen het koele weer mee hebben laten de prijzen het toch afweten. Wel kwam er een kleine verbetering in vergelijking met voorgaande week, maar duur zijn ze niet. Bij de anjers zag men de prijs aantrek ken en gingen de grote anjers weer boven de 50 cent per stuk. De rozen blijven regel matig op een prijs van 20 tot 43 cent per stuk. al gemaakte afspraken in grote moeilijk heden zouden komen. Een weinig verhef fend toekomstbeeld dus, dat de spanning rond de komende Troonrede en Miljoenen nota sterk heeft opgevoerd en ook de weg voor de nieuwe komende regering met doornen heeft omgeven. Mensen die schriftelijk willen reageren, krijgen daarvoor tot januari de gelegen heid, waarna tenslotte in februari en maart hoorzittingen zullen volgen. In de maanden daarop wil de Raad van de Wa terstaat het advies formuleren. (VELSEN. De Zonnebloem organi seert op zondag 11 september 1977, samen met de kerken in de gemeente Velsen een oecumenische gebedsdienst voor bedlege rige, langdurig zieken, invaliden en ande ren die geen kerk kunnen bezoeken. Aanvang 14.30 uur in de Petruskerk aan de Venusstraat. Kerk open 14.00 uur. Voorgangers zijn: ds. J. Bel, ds. R. Timmer en Pater A. Mars. Gezien het grote aantal beschikbare plaatsen zijn ook andere be langstellenden van harte welkom. Voor verdere inlichtingen kunt u zich wenden tot het secretariaat van De Zonne bloem, Uranusstraat 9 te IJmuiden, tel. 13013 Op het Damrak had die koersrijzing een positieve invloed en versterkte de herstel- tendens die na de forse koersval in augus tus tegen het eind van de maand weer was ingetreden, ook al begon Wall Street don derdag weer terug te lopen. Toch blijven de economische geluiden somber klinken. Toen de Verenigde Staten vorig jaar herfst in een recessie belandden, die voor vele bedrijfstakken een teruggang inhield, voorspelden economen dat die afzwakking zich met een vertraging van drie tot zes maanden ook voor West-Europa zou gaan voordoen. Zondagavond 7.30 uur zal spreken over: H muzikale medewerking W „The CHARIOTS” DEN HAAG. De raad van de Water staat stelt de inwoners van de gemeenten in het Noordzeekanaalgebied ruim schoots in de gelegenheid hun mening over de Voorhaven kenbaar te maken, alvorens de Raad advies over dit project aan de regering uitbrengt. Zoals bekend zal de Raad als laatste instantie adviseren vóór het kabinet een oordeel over de plan nen velt. Dit werd meegedeeld op een receptie, die de luchtvaartmaatschappij woensdag avond in Amsterdam gaf ter gelegenheid van de tiende verjaardag van de Qantas- vestiging in Nederland. Lenneke Claassen is niet alleen de eerste vrouwelijke mana ger op Schiphol, maar ook in de totale Qantas-organisatie. De recessie die nu duidelijk West-Euro pa in zijn greep begint te krijgen en ook in Amerika de aandacht heeft getrokken, heeft eindelijk ook de Duitse Bondsrege ring in beweging gebracht. Er worden daar talrijke stimuleringsmaatregelen voorbereid, waarbij de eerste in de vorm Het gewest Kennemerland is een prégewest, waarin samenwerken de gemeenten Bennebroek, Bloemendaal, Haarlem, Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Heemstede en Zandvoort. Het gewest vervult een coördinerende en stimulerende functie op een aantal gebieden van bovenlokale betekenis, zoals bestuurlijke organisatie, planolo gie, sociale zaken en volksgezondheid. De huisvuilverwerking is reeds een gewestelijke taak; andere taakoverdrach- ten zijn in voorbereiding. Het gewestelijk secretariaat telt thans zes medewerkers. De functie kan als volgt worden omschreven: - het verrichten van typewerkzaamheden; - het bijhouden van een eenvoudige boekhouding; - het verlenen van administratieve assistentie aan de stafmedewerkers, met name op het gebied van de volksgezondheid; - het - zo nodig - notuleren van vergaderingen. Gedacht wordt aan een beschaafde, actieve kracht die bereid is in teamverband te werken Vereist: tenminste MAVO-diploma, diploma typen. Gewenst: enige kantoorervaring, stenodiploma (Ned.) en boekhoudkundig inzicht. Aanstelling zal, afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring, maximaal f 1.977,- per maand bedragen. De rechtspositieregelingen van de gemeente Haarlem zijn van toepassing. Eigenhandig geschreven sollicitatiebrieven binnen 10 dagen na verschijning van dit blad te richten aan het dagelijks bestuur van het gewest Kennemerland, Grote Houtstraat 1, postbus 5204 te Haarlem. adem nog steeds inhouden bij de tragischt ontwikkeling rond de KSH en ook hei zware verlies van Verenigde Machine Fa. brieken Stork vrij alarmerend vonden, kon men zich weer optrekken aan de resuj. taten die binnen de uitgeverij werden be- haald. Daar waren het deze week vooral de VNU en Wegener, die met veel elan prach. tige winstcijfers lieten zien en daarmee bewezen de tegenvallers van de paar afge. lopen jaren volledig te hebben overwon. nen. Wegener, die op de gunstige resulta. ten al flink was vooruitgelopen, kon op het halfjaarbericht nog enkele guldens aan. trekken. Maar VNU steeg van 93,- tot ƒ99,-. VMF daarentegen zag de bui al geruime tijd aankomen, maar was op het zware verlies toch nog ƒ5,- lager. Elsevier daarentegen trok deze week 10,- aan op het vorige week bekend ge. worden goede halfjaarbericht. KSH was ongeveer 2,- in herstel op het vertrek van topman Hoefnagels en het gezamenlijk klaren van de moeilijkheden van onderne ming, vakbonden en regering. De 7,25- procents achtergestelde obligaties van het concern herstelden zich van 40 percent op 50 percent. I VELSEN-NOORD. Evenals vorige ja ren organiseert de EIBA ook nu weer een cursus „actuele uitleg van de bijbel” o.l.v Ds. K. H. Kroon uit Amsterdam. De eerste bijeenkomst is donderdag 15 september om 20.00 uur in het centrum van Evangelie en Industrie, Wenckebachstr. 112. Het the ma voor de cursus luidt de inzet van de mensenzoon. Het gaat daarbij om het in zicht, dat in de geschriften van de bijbel de mens inzet is voor een strijd tussen goede en kwade machten. Hij kan verliezen en winnen, niet zoals men een dubbeltje ver liest of wint, maar het is erop of eronder. Aan de hand van enkele teksten uit bijbel boeken wil ds. Kroon dit thema de eerste avond verder uitdiepen. De andere 6 avon den die nog volgen zijn telkens op de derde donderdag van de maand okt., nov., dec., jan., febr. en maart. Men kan zich nog opgeven bij ds. R. Pomp, tel. 02510-36021. SANTPOORT. Maandag 19 septem ber wordt een begin gemaakt met het cursusprogramma „Samen op weg” dat evenals in vorige seizoenen wordt ver zorgd door de gezamenlijke kerken van Santpoort. si 17 SEPTEMBER 1977 Inschrijving mogelijk in A- B- en C-klasse (NRB) en in D-klasse

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 6