politienieuws Doorstroming WSW’ers naar bedrijven vrij constant Pleinen domein Statuten ter goedkeuring bij drie besturen VOOR 1 NOVEMBER CDA-BEVERWIJK Werkgroep houdt buurthuis activiteiten van voetgangers openbare bijeenkomst in De Jansheeren I Zaterdagavond jazz I I I i B Jaarlijks verlaten tien mensen I I I ,,De Tunnel” 501 MAR1NER0 dinsdag DONDERDAG 22 SEPTEMBER HOORZITTING IN STADSKANTOOR Klaverjassen in Wijk aan Duin Platenconcert in Heemskerk Afsluiting leesprogramma in bibliotheek Kennemer vrouwenkoor in Beeckestijn Kienen in „De Schans „THE NEW ORLEANS SYNCOPATERS" .SP 3 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 7 SEPTEMBER 1 3 reiniging kunnen worden ingebracht. FINO SHERRY Noord-Holland een vergunning gevraagd. Don derdagmorgen 22 september wordt in het Stads kantoor een hoorzitting gehouden waar eventue le bezwaren tegen het af geven van een dergelijke vergunning ingevolge de Wet op de luchtveront-. Sherry 501 Marinero (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Cebo Holland B.V. uit de Haarlemmermeer wil aan het einde van de haven een bedrijf bouwen, dat zich toelegt op het ops laan, verwerken en afvoeren van ertsen. De Cebo heeft hiertoe aan Gedeputeerde Staten van n Echte klassieke Fino. Plan ertsenbreekbedrijf aan Beverwijkse haven Aan het einde van de Beverwijkse haven wil de Cebo een erstenbreekinrichting oprichten. The New Orleans Syncopaters 99 Voorzitter H. ter Horst (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De vorming van een CDA-afdellng Beverwijk dient vóór 1 no vember afgerond te zijn. Dit is de streef datum, die de drie partijen die politieke eenwording voorbereiden, de KVP, de AR en de CHU, hebben vastgesteld. Hoewel de gemeenteraadsfracties van de drie christelijke partijen al gezamenlijk optrekken is dit nog niet het geval met de afdelingen. Inmiddels hebben de afdelingsbesturen de statuten van de toekomstige CDA-afde ling ontvangen. Na bestudering van de stukken buigt een commissie onder leiding van KVP-voorzitter H. ter Horst zich over de op- en aanmerkingen. Vóór 1 november dan kan de ledenvergadering van de KVP, de AR en de CHU zich over het besluit om tot de vorming van het CDA over te gaan, uitspreken. De werkgroep stelt bij de wedstrijden het gezelligheidselement op de voorgrond en men probeert dus te vermijden, dat er „met het mes op de tafel” wordt gespeeld. Een ieder die daar prijs op stelt, kan I vooraf bericht krijgen over de naderende klaverjasavond. Daartoe dient men op één van de donderdagavonden naam en adres op te geven aan de werkgroep. Donderdag avond aanstaande begint het klaverjassen om acht uur. De toegangsprijs is een rijks- daalder. Ter discussie staat het vorige week door de werkgroep uitgebrachte educatieve vierjarenplan voor Beverwijk, zoals dat na door de raad besproken te zijn aan het ministerie van CRM zal worden aangeboden. In het educatief plan wordt meer aan dacht gevraagd voor de organisatie van vormingsactiviteiten voor de zogenaamde „kansarme groepen”. In de nauw met het educatief plan samenhangende jaarlijkse activiteitenplannen moet dit beleidsvoor nemen tot uitdrukking komen, door aan de opzet van verenigingsactiviteiten voor de ze categorie Beverwijkers de hoogste prio riteit te geven. Bij de tweede openbare bijeenkomst van de werkgroep vormings- en ontwikkelings werk voor volwassenen zijn belangstellen den van harte welkom. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Het eerste platencon cert van de werkgroep muziek In het nieuwe seizoen wordt gegeven op zondag 18 september, beginnend om half twaalf, in de zaal van het dienstencentrum „De Jansheeren”. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De werkgroep die in het buurthuis „Wijk aan Duin” de donder- dagavondprogramma’s verzorgt biedt, na een geslaagde kienavond op donderdag 15 september de gelegenheid om in het buurthuis aan de Wilgenhoflaan te kla verjassen. Cebo Holland B.V. is een toeleverings bedrijf van bouwstoffen voor o.a. de oliemaatschappijen. De heer Smit, ma nager Umuiden en werkzaam bij de Kalkzandsteenfabriek en Pollbase N.V. te Umuiden (dochtermaatschappij van de Cebo) verduidelijkt dat het overslag bedrijf, een nieuwe tak van de Cebo, beslist niet als een ertsenverwerkende inrichting moet worden gezien. „Er komt geen stukje ijzererts aan te pas. Wij willen daar aan de haven ijzer- verbindingen breken o.a. ferro-nikkel. De grove stukken worden per boot van uit Noorwegen en Azië aangevoerd en in Beverwijk in een installatie gebroken”, aldus de heer Smit. Bij dat breekwerk Volgens de heer Smit denkt de Cebo aan verwerking van tussen de 25 en 50 ton ertsen per jaar. Over de milieu-technische aspecten zegt hij: „Het is een afweging van belan gen. Er komen 10 tot 20 mensen in het bedrijf te werken. De belangen van de omwonenden (bewoners Kanaalweg en De hoorzitting in het Stadskantoor begint ’s morgens om 9 uur. Wie schrifte lijk wenst te reageren kan dat tot woens dag 5 oktober bij het college van B. en W. doen. „Het volgen van individueel onderwijs aan bijv, de hoveniersschool of de grafi sche school dient zeker gestimuleerd te worden, zeker als het is gericht op de doorstroming naar het vrije bedrijf”, al dus de heer Melse. De meeste werknemers van „De Tunnel” (ruim 280 personeelsle den) hebben zelf wel in de gaten wanneer ze voor plaatsing in een vrij bedrijf in aanmerking komen. „Het aantal plaatsin gen wisselt steeds. De laatste maanden neemt het weer wat toe. Sommigen komen na verloop van tijd weer bij ons terug omdat ze nog niet helemaal rijp voor het vrije bedrijf zijn”, vertelde de heer Melse. Het algemeen bestuur was ook belang stellend naar de uitbreidingsplannen, zo als die door het dagelijks bestuur bij de En daarmee kwamen de leden van het algemeen bestuur op een problematisch gebied van de gemeenschappelijke rege lingen: het beleid van de toekomst en het verlies van het zicht van de gemeentera den op het reilen en zeilen van een dergelij ke gemeenschappelijke regeling. Bij de behandeling van de begroting voor 1978 merkte P. Schipperus op, dat er geen toe lichting is vervaardigd en een beleidslijn voor de komende jaren ontbreekt „zodat ook de aangesloten gemeenten kunnen be oordelen of alles naar wens gaat”. Ook D. de Ridder uit Uitgeest en J. H. Porck uit Velsen wilde die richting uit. Porck: „Wil len we echt meebesturen dan zal er niet alleen een beleid op de langere termijn dienen te komen, maar dan zullen we ook in allerlei interne Tunnel-commissies moe- begroting 1978 even was aangestipt. Wet houder A. van Herpen van Heemskerk, die bij afwezigheid van voorzitter Th. Witte (wethouder van Velsen) de vergadering leidde, verduidelijkte, dat het alleen nog maar bij plannen is gebleven. Er is nog niets uitgewerkt. De huisvesting van de industriële centra is thans nog voldoende. Uitbreiding van het gebouwencomplex zal vermoedelijk in de jaren ’80 moeten plaats vinden. Wel zullen er tussentijds enige verbouwingen plaatsvinden. Van Herpen verwachtte, dat de onderkomens voor de hoveniersgroe- pen in Castricum en Heemskerk tegen het einde van het jaar gereed zijn. Beverwijk is in de IJmond een van de laatste gemeenten waar de vorming van het CDA gestalte gaat krijgen. ARP en KVP waren het er twee jaar geleden al over eens, dat er zo snel mogelijk een CDA diende te komen, maar troffen een Bever wijkse afdeling van de Christelijk Histori sche Unie aan, waarvan het bestuur maar moeilijk aan het toekomstbeeld kon wen nen. De zaken wijzigden zich toen bij de CHU het oud-raadslid mevrouw H. Vos- Muller zich voor de eenwording inzette. De Schuilhoek. Eenmaal om de veer tien dagen, van half acht tot tien uur, is er in De Schuilhoek een tienersoos. De grote zaal en de bar zijn dan geopend. Voorts is er iedere woensdagavond van 19 tot 23 uur een doe-bijeenkomst waarop allerlei spel letjes kunnen worden gedaan. Lidmaat schap ƒ2,50 per maand. Ze wonnen „The New Orleans Syncopa- tors” bijvoorbeeld eenmaal de Avro’s Jazz Competitie en veroverden ze tweemaal de Grand Prix d’Excellence te Brussel. Uit die triomfen vloeiden vele concertreizen voort, onder andere naar Duitsland, Oos tenrijk, Ierland, België en Frankrijk. De grootste bekendheid kregen de Syncopa- tors echter door hun succes „Midnight in Messew” en „Washington Square”. De platenmaatschappij Dureca heeft on langs een lp van de door Jan Burgers opgerichte maar sedert 1974 onder leiding van de trombonist George Katee staande band op de markt gebracht onder de titel „Hits in Dixie”. Onder het label Aristo Sound kwam deze maand een splinter nieuwe lp uit met daarop de meest beken de dixieland-nummers zoals bijvoorbeeld „Icecream”. Van „The New Orleans Syncopators” maken deel uit George Katee (trombone), Hans Hooymans (klarinet), Bert Vogel zang (trompet, vocal), Hans Kany (banjo, gitaar, vocal), Jon van Bueren (bas) en Henk Rijnberg (drums). Kaarten voor het concert zijn verkrijg baar bij de Nutsspaarbank aan de Deutz- straat in Heemskerk (tel. 33338), Reisbu reau Oosterom aan de Zeestraat in Bever wijk (tel. 24438), café Nijman aan de Kerkweg in Heemskerk en het secretariaat van de werkgroep Jazz aan de Prof, ten Doeschatestraat 55 in Heemskerk (tel. 33950). Voor zover voorradig zijn tijdens de oude-stijl avond ook aan de zaal nog kaarten te koop. Karakteristiek: verfijnd, elegant, beendroog en licht. Spaanse botteling, dus met garantie zegel. Voor nog géén zes gulden te koop bij 600„DELCAVE” 1 slijters en wijn handelaren herkenbaar aan het vignet op de deur UMUIDEN. Het Plein 1945 en het Marktplein blijven verboden terrein voor automobilisten die een parkeerplaatsje zoeken voor hun voertuig. Hoewel er, met name van de zijde van de middenstand, steeds meer stemmen opgaan die pleiten voor parkeermogelijkheden op het cen traal gelegen Marktplein, blijft het daar geldende parkeerverbod van kracht. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In ontmoetingscen trum „De Nieuwe Slof” begint vanavond om 20 uur een openbare bijeenkomst van de werkgroep vormings- en ontwikke lingswerk voor volwassenen. BEVERWIJK. Donderdagmiddag 15 september wordt in de bibliotheek aan de Kerkstraat 44 het zomerleesprogramma afgesloten. Alle kinderen die hebben mee gedaan aan de Boeki-zoekipuzzel of het Chinees raadsel zijn ’s middags van vier uur af welkom. bewoners van de woonschepen) hebben we goed in de gaten gehouden. Met de ontwikkeling van goede afzuiginstalla ties is men momenteel zover gekomen dat we de hinder voor de omwonenden tot een minimum kunnen beperken”. Ongeveer een half jaar geleden werd de gemeente Beverwijk in het overleg betrokken. Stuwadoor Wijtvliet is in het bezit van de grond en voerde namens de Cebo de onderhandelingen met het ge meentebestuur. „Wijtvliet is compagnon in deze zaak”, aldus de heer Smit. Van de zijde van de politie is medege deeld dat men de laatste maanden ooglui kend heeft toegestaan dat chauffeurs hun auto op het Marktplein parkeerden. Men is echter voornemens om overtredingen van het ter plekke van kracht zijnde gebod (weer) te gaan bekeuren. VELSEN. Donderdagavond om 20.00 uur geeft het Kennemer Vrouwenkoor uit Velsen een concert in de muziektent te Beeckestijn. Er wordt gezongen uit Cantus Populo- rum volksliederen die bewerkt zijn door Rudolf Karstemeyer en enkele Negro Spi rituals. Het Kennemer Vrouwenkoor heeft vorig jaar haar 40 jarig jubileum herdacht met een feestelijk en zeer geslaagd concert in de Gereformeerde Kerk te Santpoort. De leiding berust bij de deskundige dirigente Mevr. Olga Ongena. De muziektent is ge plaatst naast het museum in het park Beeckestijn te Velsen-Zuid. De toegang is gratis. DELCAVE av Delft tel 015-569324’ ten gaan zitten. Nu hebben we aan het einde van de bestuurslijn wat vragen in de marge”. Voorzitter Van Herpen herkende de pro blemen, die in de vergaderingen van de colleges van B. en W. in de IJmond ook al ter sprake zijn gekomen. „Op welke wijze uniformeer je de gemeenschappelijke re gelingen en hoe leg je de relaties met de gemeenteraden”. De suggestie van de heer De Ridder om met een beleid voor een wat langere termijn te komen, wilde hij in het dagelijks bestuur bespreken en mogelijk dat in de eerstkomende vergadering in de cember wat meer concreets hierover op tafel kon komen. Bestuurslid Hoogeboom waarschuwde voor al te hoge verwachtin gen en directeur Melse hield de bestuursle den voor, dat ”in een bedrijf zoals in de Tunnel niet alles op een rijtje gezet kon worden”. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In De Jansheeren presenteert de Werkgroep Jazz Heemskerk zaterdagavond vanaf 21 uur „The New Orleans Syncopators”. Deze dixieland formatie bestaat sedert 1954 en kan op tal van successen bogen. komt stof vrij, dat door enorme stofzui gers wordt gevangen en samen met de verbrandingsgassen van een aardgas brander verdwijnen deze stofdeeltjes in een 26 meter hoge van een filter voor ziene schoorsteen. G.S. hebben aan de vergunning een groot aantal voorwaar den ten aanzien van geluid- en stofover- last gekoppeld. BEVERWIJK. In het centrum „De* Schans” wordt vrijdagavond 16 september weer een kienavond voor volwassenen ge houden. De wedstrijden beginnen om acht uur in de grote zaal. Het programma voor het eerste concert is als volgt samengesteld. Eerst kan men luisteren naar de Tragische Ouverture van Joh. Brahms; vervolgens naar de zoge noemde Italiaanse symfonie van Felix Mendelssohn Bartholdi in A groot, opus 90 (1833). Tenslotte wordt het Concerto de Arjanjuez voor gitaarsolo en orkest ge draaid van Rodrigo door Siegfried j Behrend. De werkgroep muziek zal trachten in het komende seizoen aan zoveel mogelijk wen sen te voldoen en elk wat wils te bieden, maar niet alle aangevraagde werken kun nen ten gehore worden gebracht. 4 iiiiitt*»’-' Diefstal. Van een in de Creutzberg- laan opgesteld geluidsmeetwagentje is af gelopen weekeinde voor een bedrag van ruim ƒ2100 aan electronische apparatuur gestolen. Aangifte bij de politie Beverwijk deed een 34-jarige inwoner van Heerhu- gowaard. Vernielingen. Tegen een 18-jarige Beverwijker is door de politie proces-ver- baal opgemaakt wegens beschadiging van een dienstauto. De jongen trapte tijdens een ruzietje in de Begijnenstraat een deuk in de politieauto, waarmee agenten pools hoogte kwamen nemen. Dronken. Een 26-jarige inwoner van Beverwijk werd gisteravond laveloos op het trottoir van de Peperstraat aangetrof fen. De man mocht op het bureau zijn roes uitslapen, waar tevens proces-verbaal te gen hem werd opgemaakt. Onder invloed. Een 44-jarige Bever wijker heeft gisteravond een rijverbod op gelegd gekregen, nadat hij onder invloed van alcohol met zijn auto over dé Bree- straat had gereden. Brandstichting. Onbekenden hebben in de nacht van zaterdag op zondag ge poogd met behulp van een potje smeerolie het dak van de fietsenstalling van de Nieuwe Apostolische Kerk aan de Gou- nodstraat in Heemskerk in brand te ste ken. Het vuur werd echter door een toeval lige voorbijganger met zand in de kiem gesmoord. Inbraakjes. Uit de Oldeweltschool en de Vlinderschool, beide aan de Duitsland- straat in Heemskerk, zijn in totaal vijf stopwatches gestolen. De gezamenlijke waarde bedraagt 500. De Zandkraai. Op de vrijdagavond gaat in De Zandkraai de nieuwe cursus tekenen, schilderen en ruimtelijk vormen onder leiding van Ruud van Zon van start. Voor een bedrag van ƒ7,50 per maand kunnen zowel beginners als gevorderden deelnemen. Technieken en materiaal ko men uitgebreid aan de orde en er wordt individueel en gezamenlijk gewerkt. Op vrijdagavond is er een soos voor geestelijk gehandicapte tieners. Deze soos Wordt ge„- leid door vrijwilligers van het Katholiek Instituut voor Maatschappelijke Dienstverlening Geestelijk Gehandicapten te Uitgeest. (ADVERTENTIE) ii ama Wam a xXa I E: (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Hoewel landelijk bezien de doorstroming van WSW’ers van de sociale werkplaats naar het vrije bedrijf terugloopt, kan het sociaal werkvoorzienings- schap „De Tunnel” nog steeds bogen op een constante jaarlijkse plaatsing van 10 van haar werknemers in het vrije bedrijf. Dit verklaarde directeur C. Melse maandagavond tijdens de in de kantine van het schap gehouden algemene bestuursvergadering. I i

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9