Trainer Willy Macho van Red Boys na afgang tegen W6T. ARBITER LIET VLAG STRIJKEN «nra». e* i DEM SPEELDE MET TWEEDE TEAM GELIJK TEGEN DSS KOOPMANS WEER IN DE BOKSRING Turn-discussie Verlies Smugglers Birds spelen tegen Pinguins mag en is netzo lekker STEXSh NA ZEGE PIRATES IN ^-9^1 ■I 34 35 SPORT SEPTEMBER 19 7 7 DONDERDAG 1 5 (Van onze sportredactie) ALKMAAR De Oostduitse scheidsrechter Heinz Einbeck, die het UEFA-Cuptreffen tus sen AZ’67 en Red Boys leidde, liet ruim een uur voor de aan vang van de wedstrijd een van de vlaggen op de tribune door AZ-functionarissen verwijde ren: de vlag van West-Duits- land. Die paste in de ogen van de Oostduitser niet bij een door hem geleide wedstrijd. - j| z3h (ADVERTENTIE) gootsteen Chemische Fabr 'Schiedam' 010-26.47.56 i fat Kirsten Nygaard (rechts) heft triomfantelijk de arm na zijn eerste doelpunt voor AZ in de ontmoeting met Red Boys. Clubs stellen weinig belang in bekerstrijd voor amateurs DEM trad in de thuiswedstrijd tegen 11 ofd- JAN PREEKTEN m, IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlillllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIII A SPAARNWOUDERSTR 122 HAARLEM ir- USVV-aanvaller Sjaak Smit belaagt keeper Ton Vrenegoor van ADO’20. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll HflG I I ro- 49 - Notermans: „Voor de wedstrijd was ons al gevraagd of we het niet te bont wilden maken en de score niet te hoog wilden laten oplopen. Maar aan zoiets kan je je toch moeilijk storen”. De enige, die Red Boys wel tegemoet wilde komen was scheidsrechter Heinz Einbeck. Deze Oost- duitser moet al snel hebben begrepen dat dit UEFA Cup-duel geen serieuze aangele genheid was en liet dan ook tot driemaal toe doorspelen op momenten dat het een zijdige duel voor een penalty had moeten worden onderbroken. Met elf doelpunten werd Red Boys dan ook nog zeer vriende lijk behandeld, temeer omdat AZ driemaal de bal op het hout afleverde. In dat licht bezien is het dan ook een lachertje dat manager Hans Kraay vooraf een actie voerde tegen onderschatting. Met wat meer geluk had AZ niet alleen zijn beste seizoenprestatie verbeterd (9-2 tegen FC Amsterdam), maar bovendien het Nederlands record, dat nog altijd in handen is van Feyenoord (12-2 tegen Reyk javik) aan flarden geschoten. „We hadden wel vijftien goals kunnen maken”, merkte topscorer Jan Peters (goed voor vier tref fers) later op. Tegelijkertijd wilde de mid denvelder, die na rust als gevolg van het uitvallen van Wim van Hanegem de rol van spelverdeler voor zijn rekening nam, zijn leider echter niet afvallen: „Hier in Alk maar herinneren de mensen zich nog goed dat AZ zich enkele jaren geleden liet ver rassen door IJsselmeervogels. Zoiets wilde men koste wat kost voorkomen, vandaar die voorzichtigheid”. i DEN HAAG. Rudy Koopmans streeft ernaar om binnen afzienbare tijd een ge vecht te leveren om de Europese titel in het middengewicht. Aan het eind van deze maand vindt in Milaan de titelstrijd plaats tussen de Brit Alan Minter en de Fransman Tónna. Het ziet ernaar uit dat de winnaar van deze partij afstand zal doen van zijn titel om in aanmerking te komen voor het gevecht om de wereldti tel. Het ligt in de bedoeling dat de ver liezer van Milaan tegen Koopmans zal uitkomen voor de Europese titel. In de tweede partij van het boksgala komt zwaarwelter Adrie Huussen in de ring tegen de Brit Peter Morris. De Boks- bond is gevraagd dit gevecht als een pres- tatiegevecht te zien voor de vacante Neder landse titel. Als Huussen kampioen wordt zal hij vrijwel zeker zijn titel op het spel zetten tegen Van den Driessche. Morris is hier vooral bekend door zijn gevecht vorig jaar in Scheveningen tegen James Vrij, dat hij op punten verloor. Koopmans, die vier kilo lichter is dan Downes, moet door een overwinning in de running zien te blijven. Overigens heeft hij een uitnodiging gekregen om in Rome te gen de Italiaanse ex-kampioen Romersi te komen boksen. Het sportpaleis Ahoy is echter in de sl^g om deze partij op 10 oktober in Rotterdam te krijgen. HAARLEM. Het voor de softbalcom- petitie beslissende duel tussen Pirates en Birds om een plaats in de landelijke eer ste klasse is tegen de verwachting in afgesloten met een ruime 11-5 overwin ning voor Pirates. De Amsterdamse da mes verwezen met deze overwinning de Birds naar een serie beslissingswedstrij den tegen de Pinguins. Het eerste treffen vindt zaterdag om half zes in Zoetermeer plaats, terwijl de return in Heemstede zondag om drie uur begint. Ook de beslissende wedstrijden tussen Bloemendaal en D-Tours Storks om één plaats in de hoofdklagse vinden het ko mende weekend plaats. Zaterdag wordt aan de Bergweg om vijf uur begonnen, zondag in Den Haag is het aanvangsuur eveneens vijf uur. In beide gevallen geldt de regel dat de ploeg die het eerst twee wedstrijden wint, ook de winnaar van de wedstrijdreeks is. Zowel de Pinguins als Bloemendaal beginnen aan de wedstrijden als duidelijke favoriet. Enkele spelers waren afwezig door bles sures en misschien is dat een van de oorza ken van het teleurstellende resultaat. Toch waren de teams goed tegen elkaar opge wassen, waardoor het publiek een aan trekkelijke wedstrijd kreeg voorgescho teld. De Smugglers kregen één try en twee penalty-kicks tegen. Zelf zagen zij kans om een try te drukken, die op fraaie wijze werd geconverteerd. Zondag speelt het IJmuidense rugby- team om 14.00 uur een wedstrijd tegen RC Alkmaar op het SVIJ-terrein. Na de pauze ging de thuisclub zo moge lijk nog feller ten aanval waardoor KIC in de verdediging werd gedrongen. Karei Willemse zette Bloemendaal al snel op een 2-0 voorsprong, die Peter Daim tot 3-0 uitbreidde. Henny van Lieren stelde Nico Besseling in staat de eer te redden: 3-1. strafschopgebied werd gevloerd zonder dat de arbiter hierop reageerde. vierde-klasser DSS aan zonder één enkele vaste eerste elftal speler, terwijl ook de Haarlemmers met drie invallers versche nen. De bezoekers toonden zich in de eer ste helft duidelijk sterker en zetten DEM met de rug tegen de muur. Verder dan een doelpunt van Harry Baas vlak voor rust konden zij echter niet komen. DEM beet na de rust iets meer van zich af, al kwam het op een vrij gelukkige manier aan de gelijkmaker. Jan Schuyt haalde het leer van rechts om, waarna een DSS-er zijn eigen doelman kansloos liet. Verder dan 1- 1 kwamen beide ploegen niet. Tot een half uur in de tweede helft bleef de stand ongewijzigd al speelde De Kenne- mers toen al met tien man, door het uitval len van doelman Jos Wagenaar terwijl er al twee Beverwijkers gewisseld waren. Spits Paul van Hogen verving zijn doel man. De numerieke minderheid motiveer de de jonge Kennemers-ploeg dusdanig, dat zij via twee doelpunten van Nico Aar denburg alsnog de winst grepen. Velsen had in Haarlem geen enkele moeite met klassegenoot Ripperda. De Haarlemmers toonden geen enkele belang stelling te hebben voor het beker gebeu ren, waarvan Velsen reeds voor de pauze profiteerde door doelpunten van John Pe ters en Herman Gieske. Ook na de pauze bleef Velsen beter spelen en Hoogenboom bepaalde de eindstand op 3-0. VSV speelde in de uitwedstrijd tegen de Amsterdamse vierde klasser DVOS met slechts twee spelers uit zijn vaste kern. Voor de rust nam DVOS door Jaap Jong bloed een voorsprong, al kreeg ook VSV enkele goede mogelijkheden. Na de pauze gaf VSV duidelijk de toon aan, maar ver der dan een doelpunt van Siem Hoekstra uit een strafschop nadat Ron Warnaar was gevloerd, kwamen de VSV-ers niet. F :e- -■ (Van een medewerker) IJMOND. De nieuwe formule van de bekercompetitie voor het amateurvoetbal lijkt bij vele clubs niet aan te slaan. Slechts enkele verenigingen brengen hun hoofdformatie binnen de lijnen. De mees te echter volstaan ermee een versterkt reserveteam de wei in te sturen. In de meeste gevallen wordt de competitie als het meest belangrijke ervaren. Daardoor komen er in de bekerstrijd ook uitslagen voor die onlogisch aandoen. Spelers met een lichte blessure worden niet opgesteld en ook wordt het argument gebruikt dat er teveel binnen een kort tijdsbestek ge speeld moet worden. Misschien is het voor de KNVB raadzaam om eens met de clubs van gedachten te wisselen over de bekerstrijd voor amateurs. Hieronder vol gen de resultaten van de IJmondclubs: HAARLEM De Haarlemse Sportraad organiseert vanavond (donderdag) een in formatiebijeenkomst in het Bato-cen- trum, Zoetestraat 11 in Haarlem. Hoofd doel van de bijeenkomst (aanvang 20.00 uur) is informatie en discussie over de gevaren die aan de beoefening van de turnsport zijn verbonden. Verschillende insiders wezen de laatste maanden op de schadelijke gevolgen voor de gezondheid als het turnen ter sprake kwam. Onder meer in „Het Turnblad” werden dergelij ke uitlatingen gepubliceerd. Dokter Cees Weidema, betrokken bij verschillende sportmedische instanties in Haarlem, is een van de inleiders op de vergadering. Op de recente jaarvergade ring van de Sportraad heeft Weidema on der meer gepleit voor een periodieke keu ring voor keurturnsters. Bato-Haarlem en de Sportraad zagen daarin aanleiding de bijeenkomst van vanavond te beleggen. Als tweede inleider is Dick Sol uitgeno digd. Hij is trainer van de ploeg van Pan- cratius Sloten. Hij publiceert regelmatig in „Het Turnblad”. In zijn inleiding gaat Sol in op de vraag of keurturnen nu werkelijk zo’n gevaarlijke sport is. Manager Hans Kraay na afloop: „We hebben er geen problemen over ge maakt. Maar het is toch wel een beetje gek”. Navraag over deze zaak leerde dat zelfs een Oostduitse scheidsrechter niet kan verplichten dat een Westduitse vlag van een tribune weggehaald wordt. AZ deed het toch maar om geen moeilijkheden te krijgen met de onwil lige scheidsrechter. (Van onze sportredactie) IJMUIDEN. De rugbyclub The Smugglers heeft de eerste competitiewed strijd achter de rug. Tegen het Amster dams AAC 3 werd een 10-6 nederlaag geleden. Beverwijk had alleen in de eerste helft moeite met Meervogels’31. In een gelijkop- gaande strijd wisten de Vogels voor de rust doelman Leo Telleman te passeren, toen Johan Overpelt werd gevloerd en Jan van der Eng scoorde uit de toegekende IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH g IS |k- Vier broers van de familie Van de Raad uit Vogelenzang, waarvan Jan en Frans de wieler sport beoefenen en Harry met Peter actief is in het rijwieltoerisme, gaan zaterdag met elkaar aan de slag in een dertig kilometer lange tijdrit met als inzet een familietrofee. Zij beogen daar mee te komen tot een echte familiedag op de fiets. De start is zaterdagmiddag om vijf uur bij het café Geerlings in De Ruigenhoek en vandaar gaat het via de Langevelderslag, Zandvoort, Aer- denhout, Vogelenzang en De Zilk terug naar het punt van vertrek. Ton Timmermans van de Ren en Toervereniging De Bollenstreek zal als tijd waarnemer fungeren. De toerrijders krijgen een bonificatie van twee minuten op de wielrenners. De broers Van de Raad hopen dat andere fami lies hun voorbeeld zullen volgen. Geen resultaten Van het jeugdwereldkampi- oenschap schaken in het Franse Cagnes-sur- Mer. De meeste partijen uit de zevende ronde werden gisteren namelijk afgebroken. Dat gold ook voor de match van de enige Nederlandse deelnemer, Rob Nio Bertholée. Dat gebeurde bij de stand 6-0, nadat Peters en Nygaard zich andermaal met een treffer hadden aangediend. Kist (2x), Peters (2x) en Nygaard zorgden er vervol gens voor dat het klasseverschil overdui delijk in de score tot uitdrukking kwam. Alleen het scorebord bleek op zoveel ge weld niet berekend. Toen Peters voor 10-1 zorgde flikkerden de cijfers 0-1 op. ADO’20 speelde thuis tegen vierde klas ser USVU. De Heemskerkenaren traden met een gehavende formatie aan. Alleen Jaap Meijland, Sjaak Vreenegoor en Qui- rinus van Leeuwen kwamen van het eerste elftal binnen de lijnen. Er was van krachts verschil tussen beide ploegen totaal geen sprake. Sjaak Vreenegoor en Quirinus van Leeuwen schoten op het houtwerk. Tromp gaf de Uitgeestenaren vlak voor rust een voorsprong. Na de pauze was ADO’20 ster ker, maar alleen Jaap Meijland kon na een half uur het net vinden en bepaalde de eindstand daarmee op 1-1. strafschop. Peter van Balen bracht een half uur na de hervatting de score in evenwicht. Kort voor het einde drukten Theo Koedijk en Henk Wemke het over wicht van Beverwijk uit in twee treffers: 3-1. KIC trof in de uitwedstrijd tegen Bloe mendaal een tegenstander die er alles aan gelegen was een goed resultaat te boeken. Voor de rust was het enige wapenfeit van KIC een doorbraak van de zijn rentree vierende Chris van Lieren, die echter door een Bloemendaal-verdediger binnen het DIO en De Kennemers speelden een sportieve wedstrijd, die tot de rust zonder doelpunten verliep. Rechterverdediger Ruud Janssen van De Kennemers moest zich in de eerste helft laten vervangen met een knieblessure, waarmee hij voor nader onderzoek naar het ziekenhuis moest. (Van onze sportredactie ALKMAAR. Trainer Jan Notermans van AZ’67 geneerde zich bijna nadat zijn ploeg zich ten koste van het op voetbalgebied onderontwikkelde Red Boys Differdange had uitgeleefd. „Eigenlijk heb ik medelijden met die jongens. Ik heb zelf als voetballer eens met 10-0 verloren van PSV, dus ik weet hoe die spelers zich nu voelen”. De overwinning van 11-1, waarmee AZ weer eens aantoonde, dat een kwalificatietoernooi in het Europese bekervoetbal geen overbodige luxe zou zijn, maakte in feite echter ieder commentaar overbodig. Het zoveel kapitaalkrachtiger Alk- maarse team werkte de massaal bezochte „training” ontspannen af en stoorde zich niet aan het verzoek van Luxemburgse officials, die de afgang al hadden voor zien en bij voorbaat al op een milde be handeling hadden aangedrongen. In de eigen Alkmaarder Hout vergat AZ echter geen moment dat aan klantenbin ding moest worden gedaan, temeer omdat Red Boys daar niet toe in staat was. De 20.000 fans, die tevoren onder andere al parachutespringers op hun dak hadden gekregen, werden dan ook in AZ’s eerste lichtwedstrijd-geen moment in het donker gezet. Willy Macho, sinds vijf weken trai ner van Red Boys (na onder meer in dienst te zijn geweest bij München 1860 en MW) bewonderend: „Ik heb zelden een team zo goed en met zoveel enthousiasme zien spe len als dit AZ vanavond. De spelers bleven bewegen en bleven zoeken naar openin- gen. Ik heb me dan'ook echt wel vermaakt, ook al is dè nederlaag nog zo groot uitge vallen. Je kan hopen op een goed resultaat, maar je moet natuurlijk wel reëel blijven”. Met de realiteit had zijn team in de voorafgaande negentig minuten geen mo ment rekening gehouden. De ploeg huldig de het lief-zijn-voor-elkaar-principe, be kommerde zich niet om opkomende mid denvelders en concentreerde zich alleen op spits Kees Kist. Het gevolg was dat Kist pas bij de stand 6-1 in het stuk voorkwam en zijn collega’s konden gaan en staan waar zij wilden. Des te opmerkelijker was het dan ook dat Theo Vonk zich in de beginfase met een harde overtreding moest voorstellen aan rechterspits Mi- chaux, een van de weinigen, die over een redelijke basistechniek bleek te beschik ken. De overigen goochelden wel met de bal, maar dat was niet zozeer omdat zij die handelingen zelf voor ogen hadden. Degene, die voor de meeste hilariteit wist te zorgen was doelman Scholtes, die de indruk maakte alsof hij aan een slap- sticknummer bezig was. Ongeveer vijf doelpunten had hij kunnen voorkomen als hij zich als keeper had gedragen. Zo werd hij bijvoorbeeld totaal verrast toen in de vijfde minuut Wim van Hanegem de bal na een voorzet van Peter Arntz prachtig om haalde en op die manier zijn collega’s weer eens de weg wees. Nog voor rust voerden Arntz, Nygaard en Peters de score op tot 5-0, waarna Van Hanegem het met een achillespeesblessure voor gezien hield. Zijn vertrek veranderde ditmaal echter niets aan de suprematie van AZ, dat in Hovenkamp vaak een extra middenvelder of aanvaller had, omdat Red Boys van begin af aan karig was met zijn voorhoedespelers. Dat de Luxembur gers toch nog aan een tegentreffer toekwa men (een penalty, benut door Christophe, nadat Schreiner door Arntz te hard was aangevallen) mag dan ook opvallend heten. Maandag 19 september zal Koopmans tegen Gregory Downes de hoofdpartij boksen van het boksgala in het circusthea ter in Scheveningen. Het zal een gevecht zijn in het halfzwaargewicht. Het is moei lijk op dit moment goede tegenstanders te vinden voor Koopmans in zijn eigen ge- wichtsklasse. De meeste Britten heeft Koopmans al verslagen en de Fransen komen in de zomer niet in de ring. Vandaar dat de organisatoren hun oog hebben laten vallen op Downes. De 78 kilo wegende Bermudaan heeft dit jaar vier partijen gebokst. Een daarvan, tegen de Argentijn Avenamar Peralta, leverde een (kleine) puntennederlaag op voor Downes. De an- dere-drie won hij, waarbij zijn opvallend ste prestatie was de k.o. tegen de Franse coming man Bois. In de praktijk bleek het standsverschil echter zo groot dat het voor AZ een opga ve moet zijn geweest om tegen deze stagi aires in het Europese voetbal tot het einde geconcentreerd te blijven. In het al even doelpuntenrijke duel tegen Amsterdam legde AZ vier weken geleden na een uur min of meer het werk neer en werden in de laatste dertig minuten geen goals meer afgeleverd. 20% I .eöiexe"' 18 ot talen (ADVERTENTIE) BUTAANGAS KAMPEERARTIKELEN o o °DE GASVAKMAN TH 320771 Hl AEG (ADVERTENTIE) geniet van uw koffie Stexhoortthuisinelkhui.. „TOCH HEB IK ME VERMAAKT :*V 18

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 35