films in de ijmoncl geven Vredesweek Velsen in houd SBIJ start activiteiten in de vishal 51O« §lk\x/ispel- door burgerlijke stand Tippie, een blijde hond MULTIBONT MC BOUW keukenverbouwlng - open haarden - betimmeringen - dakkapellen - badkamers - re paraties - onderhoud. w hciven- berichten J ’’Stille mars, film en vredesmarkt Lang Nertsdelen betaalbaar Multibont houdt modieuze bontmantels kort ijmondnieuws i Wf IJMUIDEN City Theater Stadsschouwburg „Vredesmarkt BEVERWIJK ,,;w Luxor Theater Man aangehouden die vals geld gebruikte Velsen” opent nieuwe kantine Weekaanbieding: Toch een overdekte fietsenstalling van 1395 voor huishoudschool voor VELSEN KVP Statenkring IJmond bijeen „Beter bewegen” in Soli-centrum hm f y r J J y -.4 NEDERLANDS GROOTSTE BONTMAGAZIJN JULIANAKADE 4 IJMUIDEN naast Huider Keukens Tel. (02550)-22756* Ltl WIJ verzorgen ook uw tekenin gen, bou waan vragen, subsidie aanvragen, adviezen e.d. LJmuider Couvawt a. let op het GESPECIALISEERD IN GROTE MATEN juiste nr. t.m. 54. eventueel naar maat. AMSTERDAM ROTTERDAM ROTTERDAM 7 - - 4 O IJMOND Reiskosten voor 2 personen binnen Nederland bij aankoop volledig betaald! (ADVERTENTIE) !0 uur uiten- a. Do. d 37) Exor- (ADVERTENTIE) l’ 3 9 9 uur, 1 uur Eigenlijk is het een stralende dag. Voor een knaapje van tien maanden met fox-bloed moet er toch meer te beleven zijn dan een beetje wandelen aan een lijntje. Dat blijkt allemaal juist te zijn als KWISPELdoor tegen een stevige tak trapt. Tippie zit er gelijk boven op en zet er zijn hagelwitte bij ters in. Er ontstaat een eindeloos opel van trekken aan de tak. Tippie aan de ene kant, KWISPELdoor aan de ande re. Tippie is een vasthouder. Houdt zijn kaken om het stuk hout geklemd als KWISPELdoor hem iets van de grond plas zou van een vier maal zo grote broer kunnen zijn. Daarna is Tippie „in” voor wat zich in de wereld om hem heen afspeelt. Dat is om te beginnen een kennismaking met KWISPELdoor en de fotograaf. De laatste schiet van het dier plaatjes in allerhande standen. Tippie begrijpt daar duidelijk niets van en iedere keer als de camera klikt kijkt het schrande re beest op en geeft een luide kef. Het krijgt allemaal zo’n beetje de sfeer van „fotograferen uitsluitend met toestem ming.” idge- van at in later •tild. ’roep op de Do. -17.30 vrij. nsen: 'gens- let 25 ag en In veel kerken zal op zondag 18 septem ber al aandacht worden geschonken aan de Vredesweek. Maandagavond heeft het comité een stille vredesmars georgani seerd, die ’s avonds om zeven uur van start gaat op het Stadhuisplein. Aan deze stille mars kan iedereen meedoen. De mars ein digt weer op Plein 1945 voor het stadhuis, waar koffie voor de deelnemers is. Aan sluitend op de mars wordt in de burgerzaal van het stadhuis de film vertoont, die ook voor de basisscholen op het programma staat. Voor hen, die maandag dé film moe ten missen, is er dinsdagavond om 20 uur in het Filmhuis nog een vertoning. Boven dien is op alle plaatsen, waar in het kader van de Vredesweek iets te doen is de vredeskrant van het Interkerkelijk Vre desberaad te krijgen. In Velsen vindt de afsluiting van de week plaats op zaterdag 24 september met een „vredesmarkt” op Plein 1945. Op deze markt zullen de deelnemers in het Vredes- weekcomité materiaal over het thema vre de aanbieden, terwijl het geheel wordt omlijst met allerlei soorten muziek, maar met slechts één thema: vrede. De markt begint om elf uur en eindigt rond vier uur. Het Vredesweekcomité is dit jaar voor het eerst op initiatief van de Wereldwinkel IJmuiden geformeerd. In het comité doen mee: de Raad van Kerken van Velsen, de politieke partijen PvdA, CDA, PPR, PSP, D’66, de Werkgroep voor Pacifistisch Soci alisme, Amnesty International en de We reldwinkel IJmuiden. Ook van de zijde van de gemeente heeft het comité veel medewerking gekregen. IJMUIDEN. De openbare huishoud school aan de Troelstraweg in IJmuiden krijgt toch een overdekte fietsenstalling. De commissie onderwijs is dinsdagavond met een collegevoorstel hierover akkoord gegaan. De kwestie fietsenstalling bij dit school gebouw is sinds de nieuwbouw van een gymzaal bij de school onderwerp van ge sprekken en acties geweest. In eerder sta dium was het college van burgemeester en wethouders niet van plan de door openba re werken begrote 24.000 gulden voor een overdekte fietsenstalling uit te geven. Nu Lezing over Java. Voor de afdeling Santpoort-Zuid van de Nederlandse Chris- tenvrouwenbond houdt mevr. A. Oermet- De Ruiter woensdag 21 september een lezing over Java, Sumatra en Bali. De bijeenkomst, waarmee het nieuwe seizoen wordt geopend, heeft plaats in De Duin pan, aanvang 20 uur. tactiek is steeds dezelfde: met elektroni sche apparatuur wordt de uitgekozen auto geopend zonder sleutel en van op afstand gestart. De politie-agente Nifty Nolan wordt sa men met Novick op het spoor van de ongrijpbare autokraker gezet. Het wordt werken onder hoogspanning als een auto gestolen wordt inhoudende heroïne ter waarde van 1 miljoen dollar. Hun directe baas commissaris Hogan heeft met de ei genaar van dat spul „goede relaties”. Snel en adequaat speurwerk is daarom gebo den. Het lukt allemaal na een spectaculai re achtervolging met veel stuntwerk. Het einde komt als een schok als de indentiteit van de autodief bekend wordt. Joe Don Baker en Tyne Daly spelen in deze spekta kelfilm het doortastende detectiveteam Nolan-Novick. De zondagse matineefilm heet in City „Vier vuisten slaan weer toe”. In „Valdez de halfbloed” de nieuwe film in de Stadsschouwburg, loopt een roman ce tussen de halfbloedindiaan Chino en het meisje Catherine dwars dooy scherpe tegenstellingen heen. Chino leeft geïso leerd van zijn indiaanse familie, fokt paar den en ontmoet bij stom toeval Catherine als hij naar de woning van haar halfbroer Maral een strafexpeditie houdt. Huisarrest ligt voor Catherine in de lijn der verwach tingen als Maral lucht krijgt van de kers verse verhouding. Als tegen het verbod in met Chino toch een afspraak wordt ge maakt krijgt Chino een aframmeling van Maral en zijn mannen. Bij zijn indiaanse familie kan Chino op verhaal komen. Het verhaal eindigt met een vlucht voor de dreiging van Maral. De zondagmiddagfilm heet in de Stadsschouwburg: „Sally, de vrolijke Zeeleeuw”. DRIEHUIS. De voetbalvereniging „Velsen” opent woensdag 28 september officieel haar nieuwe kantine op het ter reinencomplex in Driehuis. i vrij, innen 15 u.: ïtisch onck- jaar. iweer ilwas- 0 uur. 19-21 21.30 trein NAAM: Tippie LEEFTIJD: 10 maanden RAS: Foxachtige bastaard SOORT: Reu VERGOEDING: ƒ60,- INLICHTINGEN: 02550-15744 VELSEN. De 33-jarige IJmuidenaar die er van wordt verdacht verleden week zeven valse biljetten van 1000,- als betaal middel te hebben gebruikt is in België aangehouden. De man is overgebracht naar het politiebureau in Velsen waar hij over de aard van de transactie en de oor sprong van het valse geld. 1 oedi- De n 24 t. Je met ndo- over >rga- nter )am- kers ■noet kkig k en plan „Ik ïere- >ieke van feit s het niet, ■s en surig im je even Is ze naai uur, ustig •atie. anti- GEVESTIGD SEDERT 1929 SANTPOORT. In het Solicentrum nabij het station Driehuis is een nieuwe activiteit van start gegaan: een groep da mes oefent er wekelijks onder leiding van de danspedagoge Ann ter Haar in het zich beter bewegen en het verkrijgen van een goede houding. Ook aan ademhalingstech- niek wordt de nodige aandacht geschon ken. De oefeningen zijn steeds op dinsdag middag van twee tot drie uur. Er zijn nog plaatsen vrij. Telefonische informatie kan worden verkregen via 02550-12052. De afgelopen maanden is door eigen krachten veel werk verzet om een betere accommodatie tot stand te brengen. Deze was nodig door de toeneming van het ledental en de behoefte aan moderne voor zieningen. Om de waardering voor de bou wers uit eigen kring te tonen heeft het bestuur van de vereniging een van hen, de heer H. M. van Wanrooij, uitgenodigd de officiële opening te verrichten. Dat zal ’s avonds half acht gebeuren. GEBOREN: H. L. Veldman-Wernars, z., IJmuiden; A van Beelen-Stoel, d., Velsen (Zuid); A. A Eelsing-Guijt, d., IJmuiden; M. A. Stoker Hamers, z„ Den Helder; A. M. van Doom- speek-Hafma, d„ Velsen (zuid). OVERLEDEN: A. de Rooij, 78 jr., weduwnaar van I. A. Kaczmarek, Santpoort; M. Versluis, 89 jr., weduwnaar van E. Geerlofs, Velsen (noord); J. Polak, 71 jr., weduwe van A. Peeperkoom, Driehuis; A. G. Neve, 74 jr., weduwe van J. Kammenga, IJmuiden; J. C. van Citters, 93 jr., weduwe van D. van den Outenaar, IJmuiden, O. W. Mackenzie, 67 jr., weduwnaar van E. de Winter, IJ muiden. tilt. Als het stuk hout verpulverd is wordt een nieuwe tak gezocht. Het spel gaat onvermoeibaar verder. Maar ja, KWISPELdoor is geen uitgela ten hond. Dus wordt besloten de wan- delpartij een iets rustiger karakter te geven. De riem is allang af. Tippie tippelt voor zijn begeleiders uit terug naar het asiel. Daar mag hij nog even blijven tot een gezin hem komt oppik ken. Bij voorkeur een gezin met een paar basseroeten die houden van een holpartij en die deel uitmaken van een gezin waarvan altijd wel iemand thuis is. Zwarte Gerrit van drie weken gele den verhuisde naar Heemskerk en emigreert binnenkort naar België. Droef, de fraaie Duitse staander van verleden week, woont sinds kort in een leuke straat bij een leuk gezin in IJ muiden. KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerbertasiel aan de Heren duinweg 8 op een nieuwe eigenaar zitten te wachten. Behalve op woens dag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. Zaterdag’s van 9 tot 1 uur. Het IJmuidense City Theater komt deze -week met de film „Speedtrap” een rol prent Vol vaart en motorisch geweld waar in vernielingen uiteraard onvermijde lijk zijn. Het verhaal: in het Amerikaanse stadje Phoenix opereert The Roadrunner, een autodief voor wie geen vierwieler vei lig blijkt. Een verzekeringsconcern neemt de keiharde detective Pet Novick in dienst als de geheimzinnige dief twaalf peperdu re automobielen heeft buitgemaakt. De VELSEN. In de „Vredesweek 1977” zijn er in de gemeente Velsen door het Vredesweekcomité een aantal activiteiten georganiseerd. De Vredesweek van 18 tot 25 september heeft als thema „Help de kernwapens de wereld uit, om te beginnen uit Nederland”. Centraal in het programma dit jaar staat een film voor de schooljeugd van alle basisscholen, waarin de „vrede” eens op een „andere” wijze wordt benaderd. Excursie huisvrouwen. De afdeling Santpoort van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen houdt donderdag 22 sep tember een excursie naar Friesland. De ochtend wordt doorgebracht in Hindelo- pen. ’s Middags wordt een fabriek van aardewerk in Makkum bezichtigd. Maandag aangekomen: Cape Shore, Cont. Plat. Velsen; Canis, Bergen; Folium Sup plier, Skogn; Maaskroon, Fuji Eilanden; Tor Scandinavia, Gothenburg; Pericles, West Indië; Titan Service, Cont. Plat, IJ muiden; NajadeLone; Weis, Hamburg; Turmalin, Takoradi; Barbara Britt, Har wich; Parkesgate, Kingslynn, IJmuiden; Maandag vertrokken: Catharina L, Cleve land, IJmuiden; Jemrix, Poole, IJmuiden; Ocean Shore, Cont. Plat, Velsen; Pluto, Dandee; Farel, Londonderry, IJmuiden; Panama, Middell.zee, Rybnik, Lasp Pal mas, Fides, Norfolk, IJmuiden; Poolzee, Colchester; Oihonna, Antwerpen; Highga te, Harwich; Vol, Colchester; Juergen W, Hamburg; Cape Shore, Cont.Plat, Velsen; Tor Scandinavia, Noordzee; Woensdag aangekomen: Marinus Smits, van Rotterdam; Ocean Shore, Cont.Plat, Velsen; Nortrans Elma, Duinkerken; Bernd Bekeer, Hull, IJmuiden... W’oensdag vertrokken: Stirling Brigg, uur. Tel 010- 12 75 46 Open maandag t m zaterdag 9-18 uur vrijdag tot 21 uur Ir J P van Muijlwijkstraat 60 EINDHOVEN Tel 085-42 29 70 Hooghuisstraat 2 Tel 040 - 44 56 53 Open maandag t m zaterdag 9-18 uur Open maandag tm zaterdag 9-18 uur Open maandag tm zaterdag 9-18 uur. vrijdag tot 21 uur donderdag tot 21 uur vrijdag tot 21 uur Geen betere bond dan een blijde hond! Dat is in ieder geval van toepas sing op Tippie, een door moeder natuur wat omgebouwde fox, waarvan het ein dresultaat er best leuk uitziet. Tippie heeft een goudkleurig speelpakje dat netjes is afgezét met witte biezen. Spit se oortjes, een parmantige krulstaart en over zijn neus een eigenwijze bles. De oorzaak van het asielverblijf is niet zo verwonderlijk. Tippie is, met zijn tien maanden, eigenlijk nog een kind. En hondekinderen reageren soms op dezelfde manier als mensekinderen. Alleen thuis achterblijven als de ou ders, respectievelijk het baasje en het vrouwtje, de deur uit zijn, is een ware bron voor angstcomplexen. Kindertjes gaan dan peeuwen. Hondjes gaan de kwaliteiten van hun gebit uitproberen op vloerbedekking of meubelen. Gor dijnen zijn overigens ook eeh dankbaar object. Tippie dit even ter geruststel ling heeft zich in bescheiden mate beperkt tot het vloerkleed. Zo is dat! Overigens heeft het spitse beest niet geleden van de verhuizing naar de asielsferen. Toont bij een eerste kennis making weinig belangstelling voor een wandeling. Gaat eigenwijs met vier pootjes schrap staan. De halsband waarmee KWISPELdoor hem probeert tot andere gedachten te brengen stroopt zijn vel tot over zijn wangetjes en bezorgt hem zelfs een onderkinnetje. Ook buiten de poort is nog wat verzet. Alles wordt anders na een sanitaire explosie. Tippie heeft „het” wat je noemt te lang opgehouden. Balance rend op zijn achterpootjes doet hij op jongleurachtige wijze zijn behoefte. De h •TRI (Van onze sportredactie) IJMUIDEN. Sedert enige weken heeft de groep turnen van de Sportbond IJmui den (SBIJ) haar activiteiten weer hervat. De ruim 600 leden van dit onderdeel van SBIJ (er is ook nog een actieve groep volleyballers) zijn weer druk aan het oefenen. SBIJ heeft lesuren in een groot aantal zalen in zowel IJmuiden als IJmuiden- Oost. De uren voor kleuters, meisjes, da mes en jongens zijn aangepast. Sedert een aantal jaren heeft SBIJ ook uren ritmische gymnastiek, namelijk op de woensdagmid dagen van 16.00-17.00 uur voor meisjes vanaf 7 jaar en op de woensdagavonden van 19.30-20.30 uur voor dames. Deze uren zijn met pianobegeleiding en worden ge houden in de Kennemerzaal aan het Moer- bergplantsoen. Er zijn ook uren voor jazz- ballet, ook op de woensdagavond in de Sluiswijkzaal aan de Kerkstraat. SBIJ is aangesloten bij de Nederlandse Culturele Sportbond (NCS) en is daardoor in staat deel te nemen aan allerlei activitei ten van dit overkoepelende sportorgaan, zoals nationale en internationale wedstrij den, jeugdkampen en sportdagen op Pa pendal. Zelf beschikt SBIJ over een eigen jeugd honk, gelegen boven de gemeentelijke wasserij aan de Snelliusstraat. Dat maakt het SBIJ mogelijk naast de zaken als on derlinge wedstrijden, kleutermiddagen en dergelijke ook in het jeugdhonk activitei ten te ontplooien. Wanneer u interesse heeft om u als lid op te geven bij SBIJ kunt u met de onderstaande personen contact opnemen: E. G. Velzel-Lindhout, Lierstraat 37, tel. 11141, A. G. Groen, Ca- sembrootstraat 11, tel. 22450 of A. Klinge- Dekker, Orionweg 341, tel. 10648. 15 u.: 16 j. peed- n”, 16 IJMOND. De KVP Statenkring IJmond heeft dinsdagavond in huize Scheijbeeck een algemene ledenvergade ring gehouden. Het na de verkiezingen reglementair aftredend bestuur werd in zijn geheel herkozen. Het financieel ver slag en het verslag van de secretaris kre gen hun goedkeuring. Tijdens de rond vraag werd aandacht gevraagd voor de verkiezingen van Provinciale Staten vol gend jaar. Besloten is om op korte termijn een extra ledenvergadering bijeen te roe pen om de kandidaatstelling en het provin ciaal verkiezingsprogramma te bespreken. Chantage in een superbordeel, daarover handelt „Madame Claude”, de nieuwe film van Just Jaeckin die Luxor deze week op het programma heeft staan. Madame Claude staat aan het hoofd van een call- girl-organisatie die zich heeft toegelegd op het bedienen van mannen uit ’s werelds hoogste kringen. Discretie is hun parool, tot één van de meisjes vriendschapsbe trekkingen aanknoopt met een persfoto graaf die compromitterende foto’s van haar klanten maakt, waarmee hij vervol gens chantage tracht te plegen. De machti gen aarzelen niet en op geheimzinnige wij ze wordt de persfotograaf vermoord. Ma dame Claude krijgt de foto’s en negatieven thuisbezorgd, waaruit ze op kan maken dat haar klantenkring het vertrouwen in haar nog niet verloren heeft. In de zondagmatinee draait „Hercules contra karate”. Twee geklofte jongens op zoek naar avontuur moeten in opdracht van een Chinees pogen zijn zoontje uit Hong Kong te halen, waar de jongen door zijn moeder mee naar toe is genomen. Wanneer ze daarin slagen, is hun beloning even verrassend als rijkelijk. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de woensdagmarkt werd aangevoerd: 1395 kg. tong; 15 kisten tarbot en griet; 348 kisten kabeljauw; 63 kisten wijting; 116 kisten schol; 134 kisten schar; 116 kisten makreel en 168 kisten diversen. Prijzen in guldens. Per 1 kg.: grote tong 15,35-15,09; grootmiddel tong 13,53-13,06; kleinmiddel tong 13,49-13,00; tong één 11,91-11,02; tong twee 9,71-8,59. Per 40 kg.: tarbot 497-228; griet 247- 181; kabeljauw twee 192; kabeljauw drie en vier 196; kabeljauw vijf 104-57; schol één 124-108; schol twee 124-122; schol drie 114-86; schol vier 92-63; wijting drie 76-54; makreel twee 57-22; makreel drie 34; schar 65-34; rode poon 150-47; bot 37-29; horsma kreel 17-5; harders 192-186. De besommingen waren: KW 226 8.800; HD 16 11.000; HD 67 9.300; OD 17 13.500; UK 23 2.500; UK 78 3.600; UK 145 ƒ2.100; VD 20 ƒ1.100; WR 98 1.500; IJM 18 2.400; IJM 25 1.400; IJM 27 4.000. CERTIFICAAT VAN ECHTHEID BIJ IEDERE I BONTMANTEL '’Vt'VV T'T- „Car- glish- >hot”, .ange blue 995.- 17 Keizersgracht 510 Tel 020 - 26 26 93 Karei Doormanstraat 358 Open maandag t m zaterdag 9-18 donderdag tot 21 30 uur Te bereiken met tram 1 en 2 Jonker Fransstraat 128 A Tel 010 - 13 80 65 T' Delfzijl; Folium Supplier, Oslo; Canis, Rotterdam; Odupon, Hamburg; Nordwo- ge, Portorico.... van de kosten 17.000 gulden bedragen, heeft gepresenteerd, lag blijkbaar niets meer een positief besluit in de weg. Behalve in Amsterdam zijn alle zaken op maandagmorgen t m 13 uur gesloten

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7