5 Mooie mathematische Molenaar-collectie knelpunten op wegen nd. RA n BOUWMARKT «KEUR B-V->| W.Hl rr™ J -fl»b s schrijvende lezers i kT Alphenaar puzzel van de week prijswinnaars J die móét u horen! I f - modejournaal Twee revolutionaire Yamaha theaterorgels bij ons binnengekomen: fS 3 Brug over Liede Warme isolatie Koudenhorn 54 r lip Kinderen in verkeer E? Wist u dat wij [W gratis t uw gordijnen i op maat maken, ook velours. KRUISWEG 45-49 HAARLEM- 023-320244 23 19 7 7 1 6 V R I J D AG 22 3 I jver- Openingstijden: dagelijks van tel. 023 321212. IEDER SEIZOEN wachten we toch altijd weer met spanning af wat onze vaderlandse couturiers voor het voetlicht zullen gaan brengen. Aan de Amsterdamse ontwerper Frans Molenaar was het nu toebedeeld om als eerste zijn herfst- en wintercollectie aan de openbaarheid prijs te geven. Isover glaswoldekens en platen Tempex platen 8.00-12.30 uur 13.30 - 18.00 uur zaterdags van 8.30 - 16.00 uur 300 al ;nog dt bij in’n Jing, en ’t 690,- 740,- 290,- 990,- 890,- 840,- 750,- ft door Bé ter Maat iW Neem geen risico! KE ■■hö— 2^J®22 ■■23 SEPTEMBER 1 V MgM - n 29 30 S» NOG MEER GRAPJES heeft Frans Molenaar in zijn e (ADVERTENTIES) (ADVERTENTIES) (ADVERTENTIE) Alles In div. maten en diktes i. i E - 50 met boven - en ondermanuaal en pedaal. E 70 met boven- en ondermanuaal, pedaal en uittrekbare preset registertafel. W. H. J. BEEN. Haarlem Nieuwsgierig heb ik gewacht op uw ru briek Schrijvende Lezers van vorige week vrijdag. Ik had gehoopt er een ondersteu- ningsreactie in te vinden op het artikel in uw blad de week ervóór over het idiote plan voor een nieuw brug over de Liede. Ik onderschrijf de mening van Rien Polder man in dat artikel. Ik ben teleurgesteld dat niemand openlijk reageert. In gesprekken heb ik wel veel afkeuring gehoord. Na vraag naar kaarten leverde niets op ze waren er nog niet. Het artikel „Ruim honderd kinderen sterven ih het verkeer”, in Erbij van 10 september, heeft mij erg aangegrepen. Het is inderdaad heel erg op een dergelijke manier je kind te moeten verliezen. Ik kan mij het leed van de ouders zeer goed indenken. Bij de gang van zaken in het huidige verkeer wil ik toch nog wel iets De beide nieuwe Yamaha's behoren tot de langverwachte E-serie: vooruitstrevende orgels gebouwd volgens een vol komen uniek principe. Yamaha noemt dat: PASS-technologie ofwel Pulse Analog Synthesize System. Vertaald voor ons, gewone stervelingen, komt dat neer op een klank die u nog nimmer in een elektronisch orgel aantrof I Komt u dat even met eigen oren beluisteren streepte exemplaren deden mijn gedachten gaan naar de uitmonstering van een of andere plaatselijke korf- of softbalclub. Of zoals mijn buurvrouw bij een geel-wit geval opmerkte: „Mooi voor het feest van Christus Koning”. Maar goed, alle gekheid op een modieus stokje; Frans zal er ongetwijfeld brood in zien, maar mij kon het nauwelijks boeien. Simpele rechte japon met cirkel vormige mantel vervaardigd van dezelfde stof. De mantel werd ge voerd met witte en zwarte nerts cirkels. ZWART EN WIT ZIJN nog altijd favoriet bij Frans Molenaar. Hij laat ze in zijn ontwerpen soleren of hij combineert ze. Edoch, in welke vorm hij ze ook ge bruikt, in zijn aparte vondsten komen ze immer volledig tot hun recht. En daarmee heeft deze couturier-mathe- maticus in ieder geval mijn hart gestolen. Bouwmaterialen P.V.C.-artikelen Wand en vloertegels Open haarden Ijzerwaren Verfwaren Elektra art. Sanitair Tuinartikelen Hout- en plaatmat. DEN HAAG (ANP). Overzicht van de werkzaamheden op de Nederlandse autosnelwegen en autowegen van 17 sep tember tot en met 23 september 1977. Haarlem-Alkmaar (a9)'s Nachts moet het verkeer rekening houden met werk zaamheden in de Velsertunnel, afwisse lend wordt het verkeer door één der tun nelbuizen geleid. OPLOSSING PUZZEL NUMMER 36 Horizontaal: 1. schande; 7. opstand; 13. tel; 14. ork; 15. urn; 16. sir; 17. al; 18. Lea; 19. uil; 20. se; 22 n.a.v.; 24. dik; 26. lome; 29. kapok; 31. kalm; 33. eiser; 35. tip; 36. natie; 37. sr.; 38. duo; 40. döm; 41. as; 42. invasie; 43. or; 45. Ans; 46. Est; 48. tu; 50. voile; 52. wee; 54. tapir; 56. Eems; 57. Rolde; 59. Sont; 60. bel; 61. elp; 63. so; 65. ban; 66. Eli; 67.. a.c.; 68. t.e.e.0 70. a.t.o.0 72. Eva0 73. inh.0 74. ergeren0 75. gegroet. Vertikaal: 1. stalles; 2. cel; 3. hl.; 4. noen; 5. draak; 6. e.k.; 7. ou; 8. pruik; 9. snik; 10. as; 11. nis; 12. dreumes; 21. Ems; 23. vat; 24. dop; 25. mat; 27. oir; 28. eed; 30. pinakel; 31. kam; Lia; 34. ruïne; 36. noest; 39. ons; 40. die; 43. overste; 44. roe; 45. als; 47. tas; 48. tin; 49. Utrecht; 51. imp.; 52. wol; 53. Ede; 55. Pon; 57. rente; 58. eleve; 60. baar; 62. plag; 64. oer; 67. Ane; 69. eg; 71. on; 72. eg; 73. i.o. Prijswinnaars puzzel nummer 36 ƒ25,-: J. de Boer, Huis ter Wijck 219, Beverwijk; mevr. v. d. Klugt, Prof. Don- derslaan 41, Haarlem, 15,-: G. R. Hooit, Willebrordstraat 106, IJmuiden; mevr. H. v. Geldorp-v. Benten, Dr. W. Nijestraat 18, Spaarndam. 10,-: Astrid Groeneveld, Orionweg 62, IJmuiden; mevr. J. Leeuwe, Kortenaerstraat 33, Haarlem. van 70 km/u., en een inhaalverbod voor vrachtauto’s. Deze situatie zal tot begin oktober duren. Breda-Gorinchem (a27-e37)Voor het verkeer in beide richtingen is bij de brug Keizersveer slechts één rijstrook beschik baar. Breda-Rotterdam (al6-el0)Tussen Ze venbergen en Ridderkerk kunnen voor het verkeer in beide richtingen verscheidene beperkende maatregelen zijn ingesteld in verband met langdurige werkzaamheden. Utrecht-NieuwegeinTussen Utrecht en Nieuwegein moet het verkeer ter hoogte van de Jutphaasebrug over het Amster- dam-Rijnkanaal rekening houden met een rijbaanversmalling en een omleiding. Utrecht-Den Bosch (a2-e9)Op deze au tosnelweg zijn op een aantal plaatsen werkzaamheden. Tot 22 oktober wordt ge werkt aan de brug Zaltbommel. CHR. G. VAN WARMERDAM, Spaarndam Amsterdam-Amersfoort (al-e35) Tussen Muiden en Naarden heeft het ver keer op beide rijbanen weer de beschik king over twee rijstroken van normale breedte. De derde rijstrook is echter nog afgesloten. Er geldt een maximumsnelheid nsv. te- 5 Haar- 9.00 tot dienst, Wijduit lopende zwarte wollen avondjapon in combina tie met een mantel gevoerd met een viertal vierkanten van zwarte met witte nertsbanen, die Molenaar horizon taal en vertikaal verwerkte. ONS ALLER VRIEND Frans heeft sinds enige tijd zijn hart aan het breiwerk verpand en hij laat zijn breisters dan oók volop met de pennen tikken. Van de resultaten kan ik bepaald niet ondersteboven zijn. Al die vlijtige arbeid resulteert ook nu weer in een serie volumineuze „jumper-mini-jurk-blousons”. Inderdaad, het is van alle drie wat. Door de hoge boorden op te trekken, dan wel meer of minder te laten zakken tover je het om van het een in het ander. Het mag dan makkelijk lijken, flatteus is het allerminst. De meeste modellen hebben lange wijde mouwen en zijn voorzien van een capuchon. Molenaar laat ze op panty’s of maillots dragen of met beenwarmers, die hij dan als een pofbroek in laarzen laat uitlopen. Blauw met geel ge- Twee modellen uit de couture-collectie van Frans Mole naar: links een in de taille gerimpelde klokrok met blousende hes; rechts nauwe pantalon waarover een tuniek, opgebouwd uit schuine ruitvormige delen. mode-arsenaal. Tunieken van schuine ruiten heeft hij zo in elkaar gezet dat de onderkant in punten valt, terwijl de punten aan de hals flatteus omvallen. Voorts speelt 1; hij met gestrikte koordjes dat het een lieve lust is. Zo 51 laat hij die koordjes bijvoorbeeld als sluiting dienen van schouder tot pols om op die manier voor- en achterkant van een hes keurig bij elkaar te houden. Open zijnaden sluit hij in de taille eveneens met koordjes en omdat de hessen wijd en lang gesneden zijn blousen ze zo lekker J nonchalant over, zoals u op een van de hierbij geplaat- ste foto’s kunt zien. I staan uit zwarte en witte nertsbanen, die hij dan om en om horizontaal en vertikaal verwerkt. Simpel zult u 5| wellicht zeggen ,maar juist daardoor zo subliem. z< Bescherm uw geld en andere kostbaar heden atdoende tegen brand en diefstal met de Zupa T53-1A brandkast Niet mboorbaar Martm-Siemensstaal en gewapend beton garanderen optimale veiligheid 12175 - TBrns 12 Ï4 ■■15 Ï6 1^«Bl9~ 19 16 .£.X-: Utrecht-Arnhem-Duitse grens (al2-e8- e36)Ter hoogte van Leersum worden op de rijbaan voor het verkeer in de richting Arnhem werkzaamheden uitgevoerd, waardoor tussen ’s morgens half negen en ’s middags vier uur maar één rijstrook beschikbaar is. Kadijksplein 1Pakhuis 48 Amsterdam Tel 020 267873. 274510 J^édeit I849_ Gierstraat 52-56 - Haarlem - Tel 023-312992 PUZZEL NUMMER 37 Het linker- en rechterdeel van deze puz zel is precies gelijk aan elkaar. De om schrijving van beide delen wordt steeds samen gegeven. Aan u om uit te maken in welk deel van het diagram het juiste ant woord dient te staan. Horizontaal: 1. met poriën - lagere diersoort; 4. afbeelding - houten beenver- lenging; 6. vadsig - bedorven; 7. opdracht - liefdesgod; 9. ambtshalve (Lat. afk.) - Frans persoonlijk voornaamwoord; 10. jongensnaam - jongensnaam; 12. geheelde uwe (af.) - slede; 14. rivier in Italië - ge wicht; 16. bloeiwijze dun; 18. familielid - vreemde munt; 20. en anderen (afk.) - voorzetsel; 22. titel (afk.) - dagtekening (afk.); 23. plaats in noorwegen - kleur; 25. uitroep - titel; 26. opschik - groep zangers; 27. jong dier - meisjesnaam; 29. eend - voedsel; 30. weinig - boter maken. Vertikaal: 1. kittig - satelliet; 2. melk- klier - stand; 3. geluidloos - jongensnaam; 4. schrede - rakel; 5. muziekinstrument - onvriendelijk; 8. elasticiteit - vogel; 11. godin - ik; 13. voorzetsel - rondhout; ,15. legerplaats - het te gronde gaan; 17. kle dingstuk - onderricht; 19. onmeetbaar ge tal - jongensnaam; 21. zwarte kleverige substantie - zangstem; 23. deel van de Verenigde Staten - oosterse jongensnaam; 24. plaats - gebogen; 25. eiland in de mid dellandse zee - peulvrucht; 28. tijdperk - gebruik in kleding. Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, dienen uiterlijk woensdag a.s. in ons bezit te zijn. Indien per post wordt ingezonden als volgt adresseren: „DAMIATE PERS B.V.“, POSTBUS 18, IJMUIDEN. aantekenen. Vanuit ons bedrijf rijden wij met koerierwagens, vooral in de grote ste den. Per wagen betekent dat zo’n vijftig- tot zestigduizend kilometer per jaar. Het moet toch maar weer eens worden gezegd, dat zeer veel kinderen zowel van de lagere als middelbare scholen zich geen zier aantrekken van stoplichten, inrij- en allerlei andere verboden. Zij rijden rustig tegen het verkeer in en brengen niet alleen zichzelf, maar ook anderen in gevaar. Ge zien onze ervaring houden wij met al die escapades al rekening. Op de Wagenweg in Haarlem is het bij het uitgaan van de Dreefschool levensgevaarlijk. Op de Heemsteedse Dreef rijden ze met drie of vier man naast elkaar. Er langs gaan heeft geen zin, want je krijgt gewoon de kans niet. Bij de Amsterdamse vaart staat de ambachtschool. Bij het in- en uitgaan van de school worden de stoplichten gewoon genegeerd; men heeft altijd haast. Verle den jaar hebben mijn chauffeurs vier bromfietsers aangereden die geen voor rang verleenden of een andere overtreding begingen. Af en toe treedt de politie op, maar meestal ziet ze liever niets en gaat haar belangstelling uit naar andere din gen. Nu praat ik alleen nog maar over I Haarlem, maar in andere steden is het minstens even erg, zo niet erger. De oude ren doen aan dit alles even hard mee. Wat wil je dan van de jeugd als ze zo’n slecht voorbeeld krijgt? Emmeloord-Lemmer (a50-n50)Het verkeer tussen Emmeloord en Lemmer moet ter hoogte van Bant en nabij Lem mer rekening houden met rijbaanverleg- gingen. Amersfoort-Zwolle (a28-e35)Ter hoogte van Nunspeet wordt het verkeer over één rijbaan geleid. Voor beide rijrich tingen zijn twee rijstroken beschikbaar, doch op werkdagen in de richting Zwolle één rijstrook. Verder heeft het verkeer ter hoogte van Hattum in beide richtingen tot en met 30 september slechts één rijstrook ter beschikking. Speciaalzaak in gordijnen en vitiagr Kleine Houtstraat 42 Haarlem Tel 023 323925 - - Haarlems airdiinenlnr BIJZONDER BOEIEND IS daarentegen de wijze waarop Frans Molenaar in zijn herfst- en wintercollec tie speelt met vierkanten, driehoeken en cirkels. Hier zien we de inventieve couturier op z’n best. Een grandio ze mathematische mode creëert hij bijvoorbeeld door een cape op te bouwen van driehoeken, die hij dan met een sierstiksel aan elkaar zet waardoor de fraaie effen wollen stoffen niet alleen een extra verfijnd accent krijgen, doch ook zeer verlevendigd worden. Verfijnd is eveneens de juiste karakteristiek voor de simpele wol len avondjaponnen die met cirkelvormige en vierkante mantels worden gecompleteerd. De cirkelvormige man tels worden door Frans met zwarte en witte nerts cirkels gevoerd, terwijl de vierkante mantel een voering krijgt van een viertal vierkanten. Deze vierkanten be- v

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 23